Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
Oto słowo mocne

Szanowni Czytelnicy!

Witam na moim blogu "Oto słowo mocne".

Zachęcam do zapoznania się z tekstami, które - mam nadzieję - skłonią Was, drodzy Czytelnicy do głębszej refleksji. Będę tu zamieszczał teksty zbliżone w swojej formie do tego, co piszę od lat w "Drogach Miłosierdzia" (i wcześniejszych mutacjach tego pisma diecezjalnego).

Życzę owocnej lektury!

Ks. Marek CzechW śmiertelnym uścisku socjalistycznych potworów (bliźniaków)
23.09.2017.

Chyba największym kłamstwem, jakie udało się zaszczepić światu przez lewicę, jest kłamstwo o tym, że Adolf Hitler był człowiekiem prawicy a jego ludobójczy reżim (choć daleko mniej ludobójczy, niż komunistyczny reżim Stalina) - to reżim prawicowy (a nawet skrajnie prawicowy). Przy okazji stada ignorantów zamiennie - w odniesieniu do hitleryzmu - używają słów "nazizm" i "faszyzm". Oczywiście lewicowi oszuści unikają wyjaśniania, tłumaczenia i rozróżniania obu pojęć, co nie budzi żadnego zastanowienia u nieuków i niedouczonych politruków.

   Wiedzą oni dobrze, co czynią i dlaczego to czynią albowiem już wyjaśnienie  terminu "nazizm" powoduje rysę na lewicowej narracji. "Nazizm" to skrót od słów "narodowy socjalizm" (niem. Nationalsozialismus), ta zaś zbitka wcale nie brzmi prawicowo.

   A jak nazywała się partia, która - jako jedyna - sprawowała w Niemczech totalitarną (poddającą obywateli całkowitej kontroli), dyktatorską i niepodzielną władzę?

Czytaj całość
 
Rok 1939 - Polska w śmiertelnym uścisku dwóch potworów: ateistycznego i pogańskiego
09.09.2017.

Kiedy zastanawiamy się nad tragicznymi losami naszej ojczyzny w roku 1939 (i w latach następnych), rzadko (albo prawie wcale) myślimy o tym, ze ich przyczyną mógł być charakter obu agresywnych państw, które zniszczyły niepodległy byt naszego kraju i dokonały eksterminacji milionów Polaków. Z jednej strony zaatakowały Polskę pogańskie, narodowo socjalistyczne Niemcy - zatrute rasizmem opartym na kulcie rasy i krwi, w których herbie widniał złamany krzyż (Hakenkreuz). Z drugiej strony uderzyła ateistyczna Rosja.

    Rządzące tymi krajami reżimy nienawidziły chrześcijaństwa. Marksistowscy ateiści, w Rosji wymordowali dziesiątki tysięcy duchownych (nie mówiąc o milionach świeckich chrześcijan); zniszczyli tysiące (bezcennych nieraz) cerkwi i klasztorów. W tym kraju dyskryminowano i terroryzowano ludzi wierzących. Ateistyczne państwo generowało potężną propagandę antyreligijną, z którą nie wolno było polemizować. Jeszcze przed wojna wymordowano ponad 100 tysięcy Polaków mieszkających w Związku Sowiecki. Ich winą była ...polskość. Preludium do masakry polskich oficerów w Katyniu (i innych miejscach) była - przeprowadzona jesienią 1939 roku - egzekucja wszystkich wziętych do niewoli kapelanów (wszystkich wyznań i religii). Zdegenerowany, marksistowsko - leninowski, ateistyczny reżim sowiecki nienawidził Polaków i nie miał żadnych zahamowań w dokonywaniu zbrodni.

Czytaj całość
 
O słowach mocnych i ostrych - czyli: dlaczego Pana Jezusa nie zaproszono by do TVN?
09.09.2017.

Dosyć często widzimy księży występujących w telewizji TVN. Niewielu ich jest, wygląda na to, jakby owa stacja traktowała ich jako tzw. autorytety dyżurne do spraw Kościoła. Rzecz jasna, owi wielebni  nadają w tonacji wysoce pożądanej przez dysponentów rzeczonej antykatolickiej telewizji. Jak oni to godzą ze swoimi kapłańskimi sumieniami? Nie wiem, ale i nie o tym chcę pisać.  W mediach zachodnich (zachodnioeuropejskich, bo w USA sytuacja jest bardziej złożona) króluje (i to niepodzielnie, bo w UE nie ma wolnych mediów - wszystkie nadają w jednym nurcie - niemieckie, francuskie, czy holenderskie Radio Maryja, bądź TV Republika, są nie do pomyślenia) tzw. polityczna poprawność.  Jest to nowa - "postępowa" forma cenzury, w ramach której niektórych tematów zabrania się poruszać; pewnych zaś słów nike wolno używać.

Czytaj całość
 
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.