Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
Oto słowo mocne

Szanowni Czytelnicy!

Witam na moim blogu "Oto słowo mocne".

Zachęcam do zapoznania się z tekstami, które - mam nadzieję - skłonią Was, drodzy Czytelnicy do głębszej refleksji. Będę tu zamieszczał teksty zbliżone w swojej formie do tego, co piszę od lat w "Drogach Miłosierdzia" (i wcześniejszych mutacjach tego pisma diecezjalnego).

Życzę owocnej lektury!

Ks. Marek CzechRewolucja roku 1917 - wyjście piekła na ziemię
12.11.2017.

   Czterysta lat po rewolucji Lutra; dwieście lat po powstaniu masonerii, wybuchła najstraszliwsza rewolucja w dziejach ludzkości - rewolucja komunistyczna. U jej podstaw - jak zresztą u podstaw każdej rewolucji - legło kłamstwo, a właściwie stek wielkich kłamstw. Rewolucji miał jakoby dokonać uciśniony lud pracujący. W rzeczywistości  to krwawe i niszczycielskie wydarzenie zostało zainicjowane przez wyszkoloną grupę ekstremistów - nazywających siebie kłamliwie "bolszewikami" - czyli "większościowcami" (choć w rzeczywistości stanowili oni mniejszość). Dofinansowywani przez rząd niemiecki i bankierów żydowskich bolszewicy, rozpalili piekło na ziemi. Kłamali, że uczynili to dla pokoju, w rzeczywistości pchnęli Rosję w otchłań wyjątkowo krwawej wojny domowej. Toczyli również wojnę z Polska, którą chcieli pozbawić świeżo odzyskanej niepodległości. Kłamali, że dla dobra ludu - wtrącili go w jeszcze większą nędzę i niewolę, niż za caratu. Rozpętali terror - trwający przez kilkadziesiąt lat. Jego ofiarą padły dziesiątki milionów ludzi. Komunistyczni rewolucjoniści uderzyli w religię.  Zniszczyli i zdewastowali tysiące - nieraz bezcennych architektonicznie - cerkwi, klasztorów i kościołów.

Czytaj całość
 
Przekleństwo rewolucji
04.11.2017.

   1517 - pierwsza rewolucja w Europie zwana do dziś "reformacją". Zainicjował ją niemiecki mnich Marcin Luter. Ten kłamca i manipulator nie chciał żadnej reformy Kościoła (którego całym sercem nienawidził), on niszczył Kościół totalnie: gospodarczo, społecznie, politycznie i - przede wszystkim - teologicznie.  Odrzucił władzę papieża, sakramenty święte (poza chrztem), zwierzchność nad swoimi "kościołami" przekazywał władcom świeckim. Luterańscy bluźniercy profanowali kościoły, niszczyli posągi i obrazy świętych zaś Najświętszy Sakrament rzucali do zwierzętom do żarcia (tak!). Heretycy rabowali majątki kościelne.

 

Czytaj całość
 
Obłuda czy obłęd? A może obłędna obłuda?
21.10.2017.

  Dnia 19 października straszliwe wydarzenie dokonało się w Warszawie. Podpalił się człowiek - podpalił się w proteście przeciwko obecnie rządzącym. W liście (a nawet w dwóch listach - bo tyle ujawniono do momentu pisania niniejszego tekstu) napisał, że protestuje przeciwko rzekomemu niszczeniu podstaw państwa polskiego. Protestował biedaczysko przeciw niby łamaniu konstytucji, rzekomemu niszczeniu jakoby niezależnego sądownictwa, dewastowaniu szkolnictwa (he, he, niby ono jest takie dobre) i w ogóle - kontra dewastacji demokracji tudzież praworządności.

Czytaj całość
 
Co i kogo denerwuje, a nawet wściekłość powoduje?
14.10.2017.

   7 października, Roku Pańskiego 2017-go ponad milion Polaków udało się na granice swojej Ojczyzny, aby modlić się za nią, a  także w  intencji innych oraz prosić o pokój.  Jeden  Bóg tylko wie, ilu naszych rodaków modliło się tego dnia na różańcu w kościołach, kaplicach i w domach.  

7 października to święto Matki Bożej Różańcowej -  pierwotnie ustanowione jako święto Matki Bożej Zwycięskiej.  Dlaczego akurat ten dzień?

Czytaj całość
 
Satanizm ideologii
07.10.2017.

 Ilu jeszcze ludzi wciąż utrzymuje z przekonaniem, że marksizm - leninizm (komunizm) założenia miał dobre (a nawet piękne!), tylko ci którzy je realizowali, źle to czynili? W czasach dyktatury komunistycznej, propaganda mówiła o "błędach i wypaczeniach" , do których jakoby miało dochodzić przy urzeczywistnianiu "szlachetnej, jedynie słusznej" idei marksizmu - leninizmu.

   Wszyscy, którzy tak twierdzą, dowodzą tylko swojego nieuctwa i braku znajomości historii.  Karol Marks wiedział, że realizacja jego ideologicznych wizji będzie wymagała przemocy i zbrodni. Lenin - pierwszy realizator (wzbogaconej przez siebie) - ideologii marksowskiej okazał się ludobójcą i jednocześnie twórcą ludobójczej dyktatury, co miała trwać przez kilkadziesiąt lat. Inaczej być nie mogło.  Dzieło wyrosłe ze zbrodniczych idei musiało być zbrodnicze. Już dwa tysiące lat wcześniej rzekł Chrystus Pan: złe drzewo nie rodzi dobrych owoców.

Czytaj całość
 
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.