Wielkość liter

Zesłanie Ducha Świętego

I Duch Święty zstąpił....

  Oto pełne objawienie się Boga w Trójcy.. Przed wiekami Ojciec objawił się małemu ludowi na Bliskim Wschodzie. Uczynił ten lud swoim Narodem Wybranym. Nie po to jednak, aby podsycać w nim nacjonalistyczną pychę, lecz po to, aby poprzez Izraelitów objawić się całemu światu. Gdy nadeszła "pełnia czasu", Bóg objawił się wśród ludu izraelskiego - objawił się w swoim Synu Jednorodzonym, który urodził się jako człowiek. Bóg stał się człowiekiem. Swoim nauczaniem i swoim życiem objawił miłość ku ludziom - wszystkim ludziom. Wszystkich bowiem wzywa do przyjęcia Ewangelii - Dobrej Nowiny o zbawczej miłości Ojca przez Syna, skierowanej ku ludziom.

Czytaj całość
 
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Naszą ojczyzną jest Niebo

  To absolutnie wyjątkowy dzień w liturgii Kościoła. Tego dnia nie rozważamy bowiem nauczania Chrystusa - które jest dla nas drogą i prawdą. Nie patrzymy na Chrystusa działającego i pociągającego nas przykładem.  W dzień Wielkanocy widzieliśmy Go triumfującego - zwycięzcę śmierci, piekła i szatana.

Czytaj całość
 
VI niedziela wielkanocna

Kościół - Nowy Naród Wybrany - Nowy Izrael

    Bóg, który stał się człowiekiem, zapoczątkował nową erę - erę Nowego Narodu Wybranego. To  Naród Nowego Przymierza.  Przynależność do niego nie wynika z kryterium etnicznego.  Kościół to nowy Lud Boży - lud, który uwierzył w Chrystusa. Ci natomiast, którzy Chrystusa odrzucili - uznając Go za uzurpatora i bluźniercę - poszli drogą judaizmu.

Czytaj całość
 
V niedziela wielkanocna

Przykazanie miłości

  Chrześcijaństwo to religia miłości. Bóg stworzył świat z miłości i kocha wszystkie swoje stworzenia. Koroną stworzeń jest człowiek - wykreowany na obraz i podobieństwo Boże.  Jako istota wolna, człowiek często okazuje się być kreaturą niewdzięczną wobec swego Kreatora. Bóg jednak jest dobry, nie tylko nie odwołuje swej miłości, ale sam przybiera postać człowieka i w ludzkim ciele dokonuje zbawienia całej ludzkości. Jednocześnie pokazuje ludziom, jak należy żyć po ludzku - jak kroczyć drogą zbawienia.

 

Czytaj całość
 
IV niedziela wielkanocna

My ludem Pana i Jego owcami

   Słuchając słów Chrystusa - Dobrego Pasterza, który kocha swe owce i prowadzi je po drogach zbawienia - dziękujemy Bogu za to, że nasza ojczyzna 1050 lat temu została wprowadzona do Owczarni Pańskiej. Ochrzcił się książę Mieszko, jego dworzanie a potem cała Polska. Przyjęliśmy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Państwo zaczęło być budowane na zasadach chrześcijańskich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 108
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.