Wielkość liter

Druga niedziela wielkanocna

JAKA JEST NASZA WIARA?

   "Uwierzyłeś Tomaszu, bo mnie ujrzałeś - błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" te słowa Chrystusa są mocne i krzepiące.  Pan "podsumowuje"  Tomasza, który w sposób bezczelny deklarował swoją niewiarę w Zmartwychwstanie.  Wprawdzie wszyscy uczniowie mieli z nią kłopoty, ale Tomasz ich "przebił" swoją zuchwałością.

  Jak wielu dzisiaj domaga się znaków, dowodów. Te znaki są dawane, wystarczy pomyśleć, przeanalizować różne zjawiska i wydarzenia, lecz niewierzący są na nie ślepi. Swoim  bezczelnym ateizmem oświadczają, że Bóg jest kłamcą, że Jego Objawienie jest kłamstwem.

   Czemu tak czynią?

Czytaj całość
 
WIELKANOC

ALLELUJA! ŚMIERĆ ZWARŁA SIĘ Z ŻYCIEM I W BOJU O DZIWY -

CHOĆ POLEGŁ WÓDZ ŻYCIA - KRÓLUJE DZIŚ ŻYWY! ALLELUJA!

   Ciemność wielkopiątkowego wieczoru, milczenie Boga w odpowiedzi na wołanie jego Człowieczego Syna, cisza Wielkiej Soboty - to wszystko się teraz dopełniło. Pan Jezus dokonał  Paschy - przejścia do Ojca.  Ciężka i dramatyczna to była droga, a jej etap ostatni - okrutny i tragiczny.

Czytaj całość
 
Triduum Paschalne - Wielka Sobota

    Wielka cisza. Przygnębienie i promienie nadziei, że jednak ten krzyż nie pozostanie na wieki jedynie symbolem hańby, upodlenia, beznadziejnego cierpienia i okrutnej śmierci.  Nieśmiałe przebłyski jutrzenki nadziei, że ten  grób to nie jest ostatnia stacja Chrystusa. Wszak zapowiedział, że zmartwychwstanie.

Czytaj całość
 
Triduum Paschalne - Wielki Piątek

     Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy Kościół nie składa Ofiary Eucharystycznej, nie odprawia Mszy świętej. Tego dnia Chrystus składa siebie w ofierze. Zwyciężywszy walkę ze sobą - jaką w swej ludzkiej naturze rozegrał w Getsemani - pozwala się aresztować. Znosi fałszywe oskarżenia, tendencyjnie prowadzony proces i słyszy niesprawiedliwy wyrok, wydany przez rzymskiego namiestnika, który uświadamiał sobie niesprawiedliwość, ale zasłonił ją gestem publicznego umycia rąk. Okrutne iczowanie, okaleczenie głowy cierniami ("ukoronowanie"), straszliwa w bolesnym okrucieństwie droga z krzyżem na Golgotę - wreszcie ukrzyżowanie. Potwornie dużo cierpienia przyjął na siebie Jezus Chrystus.

Czytaj całość
 
Triduum Paschalne - Wielki Czwartek

W Triduum Paschalne Kościół prowadzi nas na szczyty Liturgii. W Wielki Czwartek świętuje narodziny Eucharystii oraz kapłaństwa - dwóch sakramentów, związanych ze sobą - można rzec - organicznie. W sposób szczególny możemy towarzyszyć zdumieniu - jeśli nawet nie oszołomieniu - uczniów, którzy słyszą słowa: "bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje". Może w głębi dusz wzdrygają się na myśl o spożywaniu ludzkiego ciała?

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 114 z 114
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.