Wielkość liter

7 lipca 2019 r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa. W wakacje nie ma procesji eucharystycznej. 

 • W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Św. w naszym kościele. W dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.30., w Niedziele o godz. 19.15. W I-szy piątkek sierpnia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.30. Kancelaria jest czynna bez zmian.

 • Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

 • Straż Honorowa NSPJ zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16 lipca. Można zapisywać się w kancelarii do 15 lipca. 

 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza na autokarową Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie, która odbędzie się dnia 20 lipca. W programie: Droga Krzyżowa na Golgocie, Msza św., konferencja, wspólna Agapa. Zapisy w Parafii św. Faustyny w Białymstoku. 

 • 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,KU ŚWIĘTOŚCI W MIŁOSIERDZIU PANA – Śladami Świadków Miłosierdzia”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - od 22 do 29 lipca, w godz. 17 00 -19 00 , w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia. Zakończy się 10 sierpnia. Więcej informacji na: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • 27. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach 16 – 25 sierpnia 2019 roku i przebiegać będzie pod hasłem ,,W MOCY DUCHA”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w dniach od 22 lipca do 6 sierpnia br. w godz. 16 00 - 19 00 , w parafii pw. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2 w Białymstoku (wejście od strony ul. Sybiraków).Wymagany jest paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. W tym roku po raz pierwszy pielgrzymka przejdzie przez Sokółkę, gdzie 17 sierpnia pątnicy będą uczestniczyć w Mszy św. w kościele św. Antoniego Padewskiego, w którym przed jedenastoma laty miało miejsce wydarzenie eucharystyczne. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: wileńsla.bialystok.pl lub na facebooku.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nikogo nie było z bloku przy ul. Warszawskiej 75 do pomocy przy sprzątaniu w kościele. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Warszawskiej 77 

 • Wśród wielu tematów nowy numer "Dróg Miłosierdzia" podejmuje zagadnienie spędzania z Bogiem wakacyjnego czasu. W związku z tym zachęcamy do przeczytania artykułów: "Wiele świąt w jeden dzień", "Liturgia na wakacjach" czy "Od Pana Boga wakacji nie ma". Zachęcamy także do lektury rozważań na temat niedzielnych Ewangelii, które mogą być pomocą w modlitwie ze słowem Bożym podczas wakacji.

 • W czerwcu odeszli od nas do Pana:

 • Zdanowicz Mieczysław - l.77 ul. Św. Wojciecha
 • Kwasiulewicz Marianna - l.98 ul. Świętojańska
 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • Archidiecezja Białostocka zaprasza wszystkich wiernych, w tym dzieci, młodzież, rodziny, parafie, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe do udziału w konkursie na komiks opowiadający o osobie, życiu i działalności bł. ks. Michała Sopoćki - Patrona Miasta Białegostoku pod hasłem „błogosławiony Michał Sopoćko przesłanie dla młodych”. Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć komiks opowiadający o osobie, życiu bądź działalności bł. ks. Michała Sopoćki – Patrona Białegostoku, który rozsławia Miasto na całym świecie oraz dostarczyć go Organizatorowi na adres mailowy Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub dostarczyć do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej ul. Kościelna 1A, Białystok, do dnia 16 września 2019 r. wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Komiksy zgłaszane do Konkursu mogą być nadsyłane w formie zgłoszenia indywidualnego lub w formie zgłoszenia zespołowego.W konkursie zostaną wyłonieni Laureaci, którym zostaną przyznane nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora oraz Partnera Konkursu - Urząd Miejski w Białymstoku:I miejsce – laptop z funkcją tabletu graficznego II miejsce – laptop III miejsce – tablet. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Dni Patronalnych Miasta Białegostoku, we wrześniu 2019 r. W załączeniu Regulamin konkursu, który dostępny jest na stronie internetowej www.sopocko.pl. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zapoznanie się z jego regulaminem i podpisanie oświadczenia o akceptacji wszystkich warunków uczestnictwa w nim określonych.

 • Powstała społeczna inicjatywa zbierania podpisów przeciw marszowi środowisk LGBT w Białymstoku, który ma się odbyć dnia 20 lipca. W związku z tym, że inicjatorzy akcji często zwracają się do Księży Proboszczów z prośbą o wsparcie tego protestu, Kuria Metropolitalna Białostocka uważa, że bez względu na ostateczną decyzję co do marszu, inicjatywa zbierania podpisów jest bez wątpienia obroną chrześcijańskich wartości i wyrazem głębokiej troski o losy rodziny. Dzisiaj po każdej Mszy Św. wychodząc z kościoła Można złożyć swój podpis pod petycją do Prezydenta naszego miasta.

 • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 

 • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), kapłan, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego, 
 • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy,
 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik,
 • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. 

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. 

 
30 czerwca 2019 r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele Fundacja Pro Anima zaprasza na koncert oratoryjny "Polscy Mistrzowie: O.Damian Stachowicz" Missa Requiem, Veni consolator, Psalmy nieszporne. Koncert dedykowany jest zasługującemu na szczególną uwagę kompozytorowi - o. Damianowi Stachowiczowi, związanemu z zakonem pijarów. Jego niedawno odkryte dzieła wokalno - instrumentalne są świadectwem wyjątkowej biegłości warsztatowej i bardzo dobrej orientacji kompozytora w obowiązujących wówczas konwencjach, a zwłaszcza w tradycjach muzyki włoskiej. Niejednokrotnie odnajdujemy w nich inspiracje osiągnięciami barokowej retoryki muzycznej, która sprawia, iż jego muzyczna interpretacja sakralnych tekstów uzyskuje bardzo sugestywną ilustrację poszczególnych słów i zdań. W programie koncertu znajdą się jego kompozycje o charakterze koncertującym: "Veni Consolator" oraz unikat wśród zachowanych zabytków muzyki polskiej:"Missa Requiem". Program uzupełnią "Psalmy Nieszporne" przeznaczone na zespół wokalny i orkiestrę. Wykonawca: białostocki Zespół Muzyki Dawnej Diletto.

 • Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

 • W wielu miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola, wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj po każdej mszy Św. Wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć w szkołach. Aby zebrane podpisy były ważne, potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

 • Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Św. w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz. 7.30. W Niedziele o godz. 19.15. W I-sze piątki nie będzie Mszy Św. o godz. 16.30. Kancelaria będzie czynna bez zmian.

 • XXIII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

 • W pierwszy czwartek miesiąca Msza Św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15

 • Msza Św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w I-szy piątek o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Straż Honorowa NSPJ zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16 lipca. Można zapisywać się w kancelarii do 15 lipca. Dziękujemy Straży Honorowej za przewodniczenie nabożeństwom czerwcowym przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu.

 • W I-szą sobotę Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski. W I-szą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy naszych parafian do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Św. O godz. 7.00. Nabożeństwo poprowadzi Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

 • W sobotę s. Ancilla złoży śluby wieczyste w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu. Pamiętajmy o siostrze w naszych modlitwach. Do nas siostra wróci pod koniec lipca.

 • Składamy serdeczne GRATULACJE Panu Grzegorzowi, który zastępuje siostrę w zakrystii, a przed kilkoma dniami obronił Pracę Magisterską z Administracji. Dziękujemy też za posługę jaką pełni pośród nas.

 • Ks. Proboszcz dziękuje swoim parafianom za Imieninowe Życzenia, pieniężne prezenty przekazuje na potrzeby kościoła.

 • Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. Można nabyć wychodząc z kościoła.

 • Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.
 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,KU ŚWIĘTOŚCI W MIŁOSIERDZIU PANA – Śladami Świadków Miłosierdzia”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - od 22 do 29 lipca, w godz. 17 00 -19 00 , w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 17 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nikogo nie było z bloku przy ul. Warszawskiej 73 do pomocy przy sprzątaniu w kościele. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Warszawskiej 75

 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • Archidiecezja Białostocka zaprasza wszystkich wiernych, w tym dzieci, młodzież, rodziny, parafie, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe do udziału w konkursie na komiks opowiadający o osobie, życiu i działalności bł. ks. Michała Sopoćki - Patrona Miasta Białegostoku pod hasłem „błogosławiony Michał Sopoćko przesłanie dla młodych”. Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć komiks opowiadający o osobie, życiu bądź działalności bł. ks. Michała Sopoćki – Patrona Białegostoku, który rozsławia Miasto na całym świecie oraz dostarczyć go Organizatorowi na adres mailowy Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub dostarczyć do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej ul. Kościelna 1A, Białystok, do dnia 16 września 2019 r. wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Komiksy zgłaszane do Konkursu mogą być nadsyłane w formie zgłoszenia indywidualnego lub w formie zgłoszenia zespołowego.W konkursie zostaną wyłonieni Laureaci, którym zostaną przyznane nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora oraz Partnera Konkursu - Urząd Miejski w Białymstoku:I miejsce – laptop z funkcją tabletu graficznego II miejsce – laptop III miejsce – tablet. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Dni Patronalnych Miasta Białegostoku, we wrześniu 2019 r. W załączeniu Regulamin konkursu, który dostępny jest na stronie internetowej www.sopocko.pl. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zapoznanie się z jego regulaminem i podpisanie oświadczenia o akceptacji wszystkich warunków uczestnictwa w nim określonych.

 • Powstała społeczna inicjatywa zbierania podpisów przeciw marszowi środowisk LGBT w Białymstoku, który ma się odbyć dnia 20 lipca. W związku z tym, że inicjatorzy akcji często zwracają się do Księży Proboszczów z prośbą o wsparcie tego protestu, Kuria Metropolitalna Białostocka uważa, że bez względu na ostateczną decyzję co do marszu, inicjatywa zbierania podpisów jest bez wątpienia obroną chrześcijańskich wartości i wyrazem głębokiej troski o losy rodziny.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
23 czerwca 2019 r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Św. zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. W Komunikacie Biskupów czytamy: „W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Dlatego księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa” – napisał Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w specjalnym oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce.

 • Dzisiaj w przeddzień swoich Imienin, Ks. Proboszcz spotka się w Oratorium o godz. 17.00 ze wszystkimi grupami działającymi w parafii. Będzie okazja do złożenia życzeń imieninowych. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Ks. Proboszcza i wszystkich solenizantów polecamy w naszych modlitwach.

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała, Msza Św. z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie oraz z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00. Zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców, o większe zaangażowanie dzieci i ministrantów w Procesji Eucharystycznej. Zachęcamy do licznego udziału.

 • Jak każdej Niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

 • W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Wieczorna Msza Św. O godz. 18.00 będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym, procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła. Na zakończenie kapłani poświęcą wianki z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych oraz pobłogosławią małe dzieci. W czasie procesji uszanujmy naszą zieleń.

 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. tego dnia będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje post. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Ok godz. 19.00 powitamy pielgrzymów idących szlakiem Bł. Ks. Michała Sopoćki, z kaplicy przy ul. Orzeszkowej do naszego Sanktuarium

 • W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy na Msze Św. o godz 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Tego dnia ofiary złożone na tacę, jak każdego roku będą przeznaczone na ŚWIĘTOPIETRZE czyli dzieła miłosierdzia czynione przez Papieża i Stolicę Apostolską.

 • Za tydzień o godz. 16.00 w naszym kościele Fundacja Pro Anima zaprasza na koncert oratoryjny "Polscy Mistrzowie: O.Damian Stachowicz" Missa Requiem, Veni consolator, Psalmy nieszporne. Koncert dedykowany jest zasługującemu na szczególną uwagę kompozytorowi - o. Damianowi Stachowiczowi, związanemu z zakonem pijarów. Jego niedawno odkryte dzieła wokalno - instrumentalne są świadectwem wyjątkowej biegłości warsztatowej i bardzo dobrej orientacji kompozytora w obowiązujących wówczas konwencjach, a zwłaszcza w tradycjach muzyki włoskiej. Niejednokrotnie odnajdujemy w nich inspiracje osiągnięciami barokowej retoryki muzycznej, która sprawia, iż jego muzyczna interpretacja sakralnych tekstów uzyskuje bardzo sugestywną ilustrację poszczególnych słów i zdań. W programie koncertu znajdą się jego kompozycje o charakterze koncertującym: "Veni Consolator" oraz unikat wśród zachowanych zabytków muzyki polskiej:"Missa Requiem". Program uzupełnią "Psalmy Nieszporne" przeznaczone na zespół wokalny i orkiestrę. Wykonawca: białostocki Zespół Muzyki Dawnej Diletto.

 • Pragnąc wypełnić Orędzie Matki Bożej z Fatimy – wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza wszystkich naszych parafian do udziału w Nabożeństwie Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. O godz. 7.30

 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Zachęcamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" którego głównym tematem jest obecność Boga w Eucharystii i Jej moc w naszym życiu. Z Eucharystią nierozerwalnie związane jest kapłaństwo, warto więc przeczytać artykuły: "Po co są księża?", "Kapłan - znak obecności Jezusa", a także "Tylko powiedz o nich wszystkim". Polecamy też piękny artykuł naszego Ks. Adama o historii Obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

 • 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,KU ŚWIĘTOŚCI W MIŁOSIERDZIU PANA – Śladami Świadków Miłosierdzia”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - od 22 do 29 lipca, w godz. 17 00 -19 00 , w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • Przedszkole Sióstr Miłosierdzia – „szarytek” przy Rynku Kościuszki 5 w Białymstoku zachęca Rodziców „poszukujących” dobrej opieki dla swoich pociech ( w wieku 2,5-6 lat ) do skorzystania z naszej oferty. Nasze przedszkole jest przedszkolem katolickim, prorodzinnym, gdzie panuje atmosfera życzliwości, przyjaźni i otwartości na drugiego człowieka. Pragniemy, aby w dobie komercjalizacji, zaniku tożsamości i tradycji dziecko poznawało Boga, uczyło się dobra, prawdy i piękna, z uwzględnieniem polskiej tradycji narodowej i wartości patriotycznych. Serdecznie zapraszamy! Siostry szarytki 85 740 66 50

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy Odnowie w Duchu Św. za złożoną ofiarę na prace prowadzone przy kościele. Bóg zapłać.

 • Panu Władysławowi dziękujemy za prace porządkowe na placu przykościelnym.

 • Dziękujemy mieszkankom z bloku przy ul. Warszawskiej 71 za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. Wyjątkowo w piątek na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Warszawskiej 73.

 • Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

 • Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
 • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.
 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
16 czerwca 2019 r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 • Jutro po Mszy Św. wieczornej uczcimy relikwie Św. Alberta Chmielowskiego.

 • W środę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dziatwę szkolną, młodzież, rodziców, nauczycieli. Wspólnie podziękujmy za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym i prośmy o szczęśliwe wakacje.

 • W środę w Oratorium o godz. 19.00 wykład prof. Jolanty Sztachelskiej na temat: „Pielgrzymka Władysława Reymonta na Jasną Górę”.

 • Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 7.00 i 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 20.30.

 • Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

 • W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. O godz. 9.30 nasza procesja zbiera się przed kościołem, skąd wyruszy do Katedry. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, potrzebujemy 10 mężczyzn do chorągwi. Niech nasza procesja będzie piękna. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Po Św. wieczornej tego dnia będą Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, nie będzie procesji.

 • Podczas trwania oktawy uroczystości Bożego Ciała, Msza Św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00. W oktawie nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Św. wieczornej.

 • Informujemy też, o nieobecności s. Ancilli naszej zakrystianki. Siostra przygotowuje się do przyjęcia ślubów wieczystych. Pojawi się u nas pod koniec lipca. Zastępstwo w zakrystii pełni student Pan Grzegorz.

 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Zachęcamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" którego głównym tematem jest obecność Boga w Eucharystii i Jej moc w naszym życiu. Z Eucharystią nierozerwalnie związane jest kapłaństwo, warto więc przeczytać artykuły: "Po co są księża?", "Kapłan - znak obecności Jezusa", a także "Tylko powiedz o nich wszystkim". Polecamy też piękny artykuł naszego Ks. Adama o historii Obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

 • W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 21 czerwca po Mszy Św. o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok szkolny i akademicki.

 • 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,KU ŚWIĘTOŚCI W MIŁOSIERDZIU PANA – Śladami Świadków Miłosierdzia”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - od 22 do 29 lipca, w godz. 17 00 -19 00 , w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • Przedszkole Sióstr Miłosierdzia – „szarytek”przy Rynku Kościuszki 5 w Białymstoku zachęca Rodziców „poszukujących” dobrej opieki dla swoich pociech ( w wieku 2,5-6 lat ) do skorzystania z naszej oferty. Nasze przedszkole jest przedszkolem katolickim, prorodzinnym, gdzie panuje atmosfera życzliwości, przyjaźni i otwartości na drugiego człowieka. Pragniemy, aby w dobie komercjalizacji, zaniku tożsamości i tradycji dziecko poznawało Boga, uczyło się dobra, prawdy i piękna, z uwzględnieniem polskiej tradycji narodowej i wartości patriotycznych. Serdecznie zapraszamy! Siostry szarytki 85 740 66 50

 • Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zachęca wszystkich absolwentów Politechniki Białostockiej do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów Politechniki Białostockiej w sobotę 22 czerwca z okazji 70 rocznicy powstania tej największej uczelni technicznej naszego regionu. Organizatorzy proszą o rejestrację uczestnictwa poprzez stronę internetową: absolwentalia.pb.edu.pl.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 12 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Trwa realizacja filmu o naszym kościele oraz z sal pod kościołem, pod plebanią i otoczenia na zewnątrz. Film będzie gotowy pod koniec maja przyszłego roku.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła, Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę ofiar przed tygodniem w ramach dorocznej akcji CARITAS – Kilometry Dobra.

 • Nikogo nie było wczoraj z bloku przy ul. Warszawskiej 69 do pomocy w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Warszawskiej 71.

 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 18.00.

 • Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
9 czerwca 2019 r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.
 • Dzisiaj po każdej Mszy Św. jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc seniorom, chorym i samotnym oraz osobom ubogim i wykluczonym społecznie. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 • Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej Niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 • Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz.12.30 dzieci klas III-cich Szk. Podst. przystąpią do I Komunii Św.. Polecamy ich w naszych modlitwach. Do rodziców tych dzieci zwracamy się z gorącym apelem, by po Mszy Św. pamiątkowe zdjęcia były robione na chodnikach na tle zieleni, nie na samych zieleńcach, by nie uszkodzić założonych tam instalacji.

 • Jutro obchodzimy Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Św. w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz w naszych Intencjach zostaną odprawione o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna.

 • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do Uroczystości Bożego Ciała.

 • W czwartek o godz. 18.00 Ks. Paweł Wierzbicki, misjonarz pracujący w Chinach odprawi u nas Mszę Św. z racji XXV - lecia kapłaństwa. Dostojnego Jubilata polecajmy w naszych modlitwach. Po Mszy Św. Wieczornej uczcimy relikwie Św. Antoniego z Padwy.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Zakończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

 • Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 7.00 i 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 20.30.

 • Informujemy też, o nieobecności s. Ancilli naszej zakrystianki. Siostra przygotowuje się do przyjęcia ślubów wieczystych. Pojawi się u nas pod koniec lipca. Zastępstwo w zakrystii pełni student Pan Grzegorz.

 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Zachęcamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" którego głównym tematem jest obecność Boga w Eucharystii i Jej moc w naszym życiu. Z Eucharystią nierozerwalnie związane jest kapłaństwo, warto więc przeczytać artykuły: "Po co są księża?", "Kapłan - znak obecności Jezusa", a także "Tylko powiedz o nich wszystkim". Polecamy też piękny artykuł naszego Ks. Adama o historii Obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na 38. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-16 czerwca, a jej program dostępny jest na plakatach.

 • W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 21 czerwca po Mszy Św. o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok szkolny i akademicki.

 • Przedszkole Sióstr Miłosierdzia – „szarytek” przy Rynku Kościuszki 5 w Białymstoku zachęca Rodziców „poszukujących” dobrej opieki dla swoich pociech (w wieku 2,5-6 lat ) do skorzystania z naszej oferty. Nasze przedszkole jest przedszkolem katolickim, prorodzinnym, gdzie panuje atmosfera życzliwości, przyjaźni i otwartości na drugiego człowieka. Pragniemy, aby w dobie komercjalizacji, zaniku tożsamości i tradycji dziecko poznawało Boga, uczyło się dobra, prawdy i piękna, z uwzględnieniem polskiej tradycji narodowej i wartości patriotycznych. Serdecznie zapraszamy! Siostry szarytki 85 740 66 50

 • Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zachęca wszystkich absolwentów Politechniki Białostockiej do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów Politechniki Białostockiej w sobotę 22 czerwca 2019 r. z okazji 70 rocznicy powstania tej największej uczelni technicznej naszego regionu. Organizatorzy proszą o rejestrację uczestnictwa poprzez stronę internetową: absolwentalia.pb.edu.pl.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Trwa realizacja filmu o naszym kościele oraz z sal pod kościołem, pod plebanią i otoczenia na zewnątrz. Film będzie gotowy pod koniec maja przyszłego roku.

 • Dziękujemy Gronu Przyjaciół Seminarium Duchownego za wczorajsze sprzątanie w Oratorium i salach przyległych.

 • Dziękujemy Odnowie w Duchu Św. za sprawnie przeprowadzoną akcję zbierania ofiar na świątynię Opatrzności Bożej.

 • Dziękujemy Panu Władysławowi za wykonaną pracę na placu przykościelnym.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za kwiatową dekorację kościoła i wczorajsze sprzątanie. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Warszawskiej 69

 • W maju Chrzest Św. Przyjęły następujące dzieci:

 • Sawicki Julian - ul. Słonimska
 • Jaworski Ignacy - ul. Piasta
 • Rembiszewski Krzysztof - ul.Warszawska
 • Andrejuk Paulina - ul. Branickiego
 • Każmierczak Dominika - ul. Warszawska
 • Surowiec Gabriel - ul. Chrobrego
 • Ostrożański Filip - ul. Św. Wojciecha
 • Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.
 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Kolejny koncert w niedzielę 16 czerwca o godz. 20.30.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 99 - 112 z 602
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.