Wielkość liter

3 czerwca 2010 r. - Uroczystość Bożego Ciała
 • Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele i święta - o godz. 17:30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20:30 Nabożeństwo poprowadzą Członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

 • Dzisiaj, 3. VI. - Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele: godz. 6:30, 8:00 i 9:30 - potem bierzemy udział w procesji Bożego Ciała, by swoją obecnością zamanifestować wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17:30. Dziś procesji nie będzie, ale przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczymy w procesji po Nieszporach, podobnie w najbliższą niedzielę. Uroczystości Bożego Ciała zakończymy w następny czwartek procesją z czterema ołtarzami oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianuszków. Dzisiaj za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.

 • W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Wolność. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Członkom Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za pomoc w zbiórce. Będziemy również przeżywali uroczystości beatyfikacyjne Ks. Jerzego Popiełuszki. Przypomnijmy, że Msza św. transmitowana przez TV z Warszawy nie spełni obowiązku uczestniczenia we Mszy niedzielnej.

 
30 maja 2010 r. - 9 Niedziela zwykła, Uroczystość Najświętszej Trójcy
 • Dziś, 60 - lecie Kapłaństwa obchodzi pierwszy Proboszcz naszej Parafii Ks. Infułat Zygmunt Lewicki. Dziękczynną Mszę św. odprawi o godz. 11:00. Polecamy modlitwom Dostojnego Jubilata.

 • Dziś także przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc powodzianom. Dziękujemy wolontariuszom Caritasu za pomoc w zbiórce.

 • Dziś, na zakończenie Dni Maryjnych, w naszym kościele po Mszy św. o godz. 19:15 Koncert Chóru Uniwersyteckiego pod dyrekcją p. prof. Edwarda Kulikowskiego. Kończymy również miesiąc maj, dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach majowych a zwłaszcza członkom Rycerstwa Niepokalanej za prowadzenie nabożeństwa pod Krzyżem Jubileuszowym.

 • We wtorek, 1. VI. - Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele i święta - o godz. 17:30, przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20:30 Nabożeństwo poprowadzą Członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

 • W środę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, zaś w auli AWSD KIK organizuje film i wykład o Ks. Jerzym Popiełuszko. O godz. 19:00. w czwartek spotkanie Grona Przyjaciół AWSD, w piątek spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkania są otwarte, zapraszamy chętnych.

 • We zwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele: godz. 6:30, 8:00 i 9:30 - potem bierzemy udział w procesji Bożego Ciała, by swoją obecnością zamanifestować wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Po Mszy wieczornej w czwartek procesji nie będzie, ale potem będzie procesja przez całą oktawę, którą zakończymy w następny czwartek.

 • I - czwartek, - Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na Różaniec o godz. 17:00, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne a zwłaszcza za nowych kapłanów wyświęconych 28. V. o godz. 11:00 w Bazylice,

 • I - piątek, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Godzina Miłosierdzia Bożego - 15:00,

 • I - sobota, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, godz. 7:00, Różaniec Fatimski - 15:00.

 • W dniach 2-10 czerwca 31 lat temu gościliśmy pierwszy raz na naszej ziemi Ojca świętego Jana Pawła II - sięgajmy do treści nauczania papieża.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji: „Marzycielska Poczta”, która polega na pisaniu listów do chorych dzieci. W ten sposób możemy tym dzieciom sprawić wiele radości. Szczegółów można dowiedzieć się u wolontariuszy KSM pod kościołem po Mszy o godz. 9:30, 11:00 i 12:30.

 • Za tydzień obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Wolność. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Członkom Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za pomoc w zbiórce.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 przeżyjemy uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszko. Msza św. transmitowana przez TV z Warszawy nie spełni obowiązku niedzielnej Mszy św. W naszym kościele porządek Mszy jest niedzielny, odwołujemy tylko procesję eucharystyczną. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze do Warszawy, kontakt z Biurem Radia Maryja. W kancelarii są do nabycia karty wstępu na uroczystość.

 
16 maja 2010 r. - 7 Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 • Najbliższy tydzień jest czasem przygotowania na przyjście Ducha świętego Pocieszyciela. Nowennę przed Zesłaniem Ducha świętego odprawiamy razem z wieczornym nabożeństwem majowym. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

 • Gościmy dziś w naszej Wspólnocie młodzież z Afryki - Misja Salezjańska z Ugandy. Przed kościołem są zbierane ofiary na potrzeby tamtejszego Kościoła, aktualnie trwa budowa szkoły podstawowej.

 • Rodzina Radia Maryja każdego 16 miesiąca modli się w kościele na Różańcu w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II oraz za kapłanów, o nowe powołania. Zapraszamy dziś na godz. 17:00, po Różańcu odprawimy nabożeństwo majowe przed Mszą wieczorną.

 • Organizatorzy VIII Podlaskich Dni Rodziny proszą o modlitwę w intencji wszystkich rodzin województwa podlaskiego. Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona dziś o godz. 18:00 w kościele św. Rodziny w Białymstoku.

 • We wtorek, 18 maja, mija 10 rocznica poświecenia Krzyża Jubileuszowego przy ul. Chrobrego. Na Majowe Nabożeństwo przy Krzyżu na godz. 20:30 zaprosiliśmy Ks. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego, który Krzyż ten poświecił. Zapraszamy mieszkańców dzielnicy.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne organizuje Wielkanocny Dzień Skupienia dla chłopców. Skupienie odbędzie się w piątek, 21 maja o godz. 14:00, w gmachu seminaryjnym.

 • Piesza Pielgrzymka Kobiet do św. Wody odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 maja. Pielgrzymka wyrusza z Katedry o godz. 14:00.

 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 i 12:30 odbędzie się I - Komunia święta naszych dzieci uczących się w różnych szkołach. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9:00, ale jest także możliwość spowiedzi każdego dnia w czasie nabożeństw. Ławki w kościele w rzędach środkowych, niech będą zarezerwowane dla zainteresowanych uroczystością. Nie zniszczmy dekoracji.

 • W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież z KSM będzie zbierała ofiary na zakup projektora, który jest potrzebny w biurze KSM-u. Również taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na rzutnik do kościoła, dotychczasowy nie daje się zreperować i musimy kupić nowy, cena ponad 1100 zł.

 • Za 2 tygodnie kończymy Okres Komunii Wielkanocnej.

 
9 maja 2010 r. - 6 Niedziela Wielkanocna
 • Firma medyczna MEDICOLUX zaprasza na wtorek o godz. 11:00, do Oratorium pod kościołem, na prelekcję dotyczącą rehabilitacji kręgosłupa i stawów oraz leczenia chorób układu krążenia. Kartki reklamowe wyłożone zostały pod chórem na stoliku.
 • W środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie Majowym spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Caritas.

 • Za tydzień w niedzielę jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed tą Uroczystością przeżywamy Dni Modlitw o dobre urodzaje. Natomiast w najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego. Nowennę połączymy z majowym nabożeństwem. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

 • W przyszłą niedzielę powitamy w naszej Wspólnocie młodzież z Ugandy - Afryka, z misji, którą prowadzą Księża Salezjanie. Przed kościołem młodzież ta będzie zbierała ofiary na potrzeby afrykańskiej Wspólnoty.

 • W dniach 1 - 2 lipca 2010 r. odbędzie się Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów na Jasną Górę. Pielgrzymka połączona jest z sympozjum nt. „Jedność z Bogiem drogą do jedności z człowiekiem”. Szczegółowy program na plakatach.

 • Przygotowujemy się już do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Jest propozycja, by w każdy II tydzień miesiąca rozważać homilie papieskie z poszczególnych pielgrzymek do Polski. Włączmy się w ten rodzaj przygotowania, by przybliżyć sobie nauczanie papieskie.

 
25 kwietnia 2010 r. - 4 Niedziela Wielkanocna
 • Dziś, w naszej Wspólnocie witamy kaznodzieję śpiewającego Ks. Stefana Ceberka, który po Mszy św. o godz. 12:30 poprowadzi koncert ewangelizacyjny - na koncert zapraszamy także dzieci i młodzież.

 • Dziś uroczystą procesją z Relikwiami św. Wojciecha przeżyjemy zakończenie uroczystości odpustowych. Mszę św. o godz. 18:00 odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Szymecki.

 • W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe i będziemy odprawiali w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy o godz. 18:00, zaś w niedziele i święta przed Mszą wieczorną o godz. 17:30. Przy Krzyżu Jubileuszowym gromadzimy się na 20 minut przed godz. 21:00 a Nabożeństwem pokierują członkowie Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej. Na to nabożeństwo w plenerze, pod Jubileuszowym Krzyżem zapraszamy także naszą młodzież.

 • W pierwszą sobotę maja nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączymy z nabożeństwem majowym. Różaniec Fatimski o godz. 15:00.

 • Serdecznie zapraszamy wiernych do wspólnego dziękczynienia za 31 lat biskupiej posługi J. E. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, która wypada w czwartek, 29. IV.

 • W sobotę, 1 maja z Katedry Białostockiej wyrusza o godz. 7:30, Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Zakończenie Pielgrzymki w Krypnie Mszą św. o godz. 18:00. Pielgrzymka majowa ze względu na męski charakter, co roku dla wielu jest pięknym i niezapomnianym przeżyciem. Zapraszamy na wspólne wędrowanie każdego, kto chce choć na chwilę oderwać się od codziennych zajęć, aby znaleźć czas na skupienie i modlitwę. Zapisy organizowane są na trasie Pielgrzymki, istnieje możliwość zapisania się na autokar powrotny.

 • Przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, w związku z tym, Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza każdego dnia w tym tygodniu na Różaniec o godz. 17:15 w intencji powołań.

 • W przyszłą niedzielę na boisku Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, ul. Kościelna 3, odbędą się Zawody sportowe dla dzieci niepełnosprawnych w godzinach 13:30 - 17:00. Ten Zespół Szkół ogłasza również nabór do klas I Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

 
««  start « poprz. 51 52 53 54 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 715 - 728 z 747
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.