Wielkość liter

27 grudnia 2020 r. - UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
 • Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

 • Czuwanie przy żłóbku. W ten szczególny dzień zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku.     

 • Zbliża się koniec roku. W czwartek zapraszamy o godz. 18.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. Wspólnie odśpiewamy Hymn „Ciebie Boga wysławiamy” za który można będzie zyskać odpust zupełny

 • W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy Św. o godz.19.15. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. Jest to Święto nakazane. Tego dnia za udział w publicznym odśpiewaniu Hymnu :”O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można będzie zyskać odpust zupełny.

 • W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 7.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. O godz. 15.00 Różaniec fatimski.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 18 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;
 • w sobotę – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu dwybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
20 grudnia 2020 r. - IV NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30, w kościele odbędzie się spotkanie dzieci klas III-cich, przygotowujące się do I Komunii Św.. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, bardzo prosimy, aby każde dziecko przybyło z jednym rodzicem.

 • Msza Św. roratnia w naszej świątyni codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże. Ostatnie roraty w Wigilię Bożego Narodzenia.

 • Powoli kończy się Adwent. Ufamy, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

 • We wtorek na godz. 8.00, zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i innych mężczyzn dysponujących wolnym czasem do montażu choinek w kościele. Natomiast w środę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież do zawieszenia ozdób choinkowych, a także nasze parafianki do sprzątania kościoła. Dziękujemy też za wczorajsze sprzątanie. W środę na godz. 10.00 zapraszamy nasze parafianki do sprzątania kościoła po ustawieniu żłóbka.

 • W czwartek nasz Ks. Prałat Adam Szot obchodzi Dzień swoich Imienin. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.

 • W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy czwartek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

 • Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Św. sprawowanej o północy z czwartku, na piątek. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Wieczerzę rozpoczynamy znakiem Krzyża Św. i zapaleniem świecy CARITAS. Najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii ( św. Łukasza 2.1-7). Następnie modlitwa Ojcze nasz... Łamiąc się poświęconym opłatkiem składamy wzajemnie życzenia i śpiewamy piękne staropolskie kolędy i pastorałki. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

 • Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 • Zapraszamy do udziału w PASTERCE w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 • P A S T E R K A rozpocznie się o północy i będzie koncelebrowana przez naszych Księży. Będą otwarte balkony. Przypominamy, że Pasterka transmitowana w mediach nie zadość czyni uczestnictwa we Mszy Św. na Boże Narodzenie. Jak co roku ofiary złożone na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.

 • W I-szy i II-gi Dzień Świąt Bożego Narodzenia księża nie będą spowiadać. Skorzystajmy wcześniej ze spowiedzi, w tych dniach na każdej Mszy Św.

 • Na Boże Narodzenie w I-szym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i 19.15 – poza tym porządek niedzielny. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez osiem dni w tzw Oktawie. Oktawa ma rangę Święta, dlatego w piątek z racji na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • W II-gim Dniu porządek Mszy Św. będzie niedzielny również z wyjątkiem 19.15. Jak każdego roku, tak i w tym, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W sobotę wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika.

 • Zachęcamy do przystąpienia do Spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. W WIGILIĘ nasi Księża będą spowiadać do godz. 12.00. W czwartek nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

 • W przyszłą Niedzielę, przypada Święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi. W tym roku opuszcza się Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Serdecznie polecamy grudniowy numer DRÓG MIŁOSIERDZIA. Proponujemy go jako pomoc w przeżyciu Adwentu i dobrym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Prasę można nabyć przy opłatkach.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 15 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • W związku z odwołaniem tegorocznej KOLĘDY, zaskakująca i miła jest postawa naszych parafian. Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Panu Wojciechowi dziękujemy za ofiarowany dar do naszej kancelarii parafialnej.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • WIGILIJNE OPŁATKI można nabywać dzisiaj w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. W Wigilię do godz. 16.00 Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • w sobotę – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
13 grudnia 2020 r. - III NIEDZIELA ADWENTU
 • PENITENCJARIA APOSTOLSKA udziela daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Św. Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. Po więcej informacji na ten temat odsyłamy na naszą stronę internetową.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30, będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

 • W liturgii Kościoła III Niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „Radujcie się”. Bliskość Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 • Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Księża Biskupi zachęcają do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce pt. „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja polega na postawieniu w dniu dzisiejszym o godz. 19.30 zapalonych świec w oknie swoich domów i mieszkań.

 • We wtorek przypada 8.rocznica święceń Ks. Bpa Henryka Ciereszki. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 • Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin – 16, 18 i 19 grudnia. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

 • W czwartek przypada 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

 • Msza Św. roratnia w naszej świątyni codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30, w kościele odbędzie się spotkanie dzieci klas III-cich, przygotowujące się do I Komunii Św.. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, bardzo prosimy, aby każde dziecko przybyło z jednym rodzicem.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony, można składać do kosza żywność, środki czystości na świąteczne paczki biednym rodzinom naszej parafii. Prosimy nie przynosić odzieży.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Serdecznie polecamy grudniowy numer DRÓG MIŁOSIERDZIA. Proponujemy go jako pomoc w przeżyciu Adwentu i dobrym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie polecamy artykuł "Aby Słowo wśród nas zamieszkało", mówiący o przychodzeniu Boga do świata i przyjmowaniu Go przez ludzi, także w naszej Ojczyźnie, w obecnym czasie konfliktów i zamętu. Proponujemy również materiał na temat nauczania Kościoła o prawie do życia dziecka poczętego. Prasę można nabyć przy opłatkach.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Dziękujemy Odnowie w Duchu Św. „ŚWIATŁO CHRYSTUSA”, za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę ofiar Kościołowi na wschodzie.

 • Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za udział w tegorocznej Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP i złożony dar na potrzeby naszego kościoła parafialnego.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Piastowska 3C.

 • WIGILIJNE OPŁATKI można nabywać w Niedziele w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • Nastąpiły zmiany godzin Mszy Św. jutro i we wtorek. Osoby, które zamówiły Msze Św., niech się zgłoszą dzisiaj do zakrystii.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W listopadzie Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Kobylińska Malwina, ul. Modlińska
 • Litewski Ignacy, ul. Gliniana
 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, kapłan i doktor Kościoła.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
6 grudnia 2020 r. - II NIEDZIELA ADWENTU
 • Tę II Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

 • Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

 • W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Św. roratnej codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś i jutro o godzinie 17.30.

 • We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30. O 12.00 – GODZINA ŁASKI do 13.00. następne Msze Św. o godz.: 16.30 i 18.00. Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Św. o godz. 18.00. Deklaracje odbieramy w zakrystii. Również po wieczornej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. We wtorek kancelaria będzie nieczynna.

 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30, będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Modlić się też będziemy za ofiary stanu wojennego.

 • Pod chórem można kupić świece CARITAS na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony, można składać do kosza żywność, środki czystości na świąteczne paczki biednym rodzinom naszej parafii. Prosimy nie przynosić odzieży.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Przy opłatkach można nabyć kalendarz seminaryjny. Cena jednego wynosi 10 zł. Jest to też wsparcie finansowe naszemu Seminarium Duchownemu.

 • Serdecznie polecamy też najnowszy, grudniowy numer DRÓG MIŁOSIERDZIA. Proponujemy go jako pomoc w przeżyciu Adwentu i dobrym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie polecamy artykuł "Aby Słowo wśród nas zamieszkało", mówiący o przychodzeniu Boga do świata i przyjmowaniu Go przez ludzi, także w naszej Ojczyźnie, w obecnym czasie konfliktów i zamętu. Proponujemy również materiał na temat nauczania Kościoła o prawie do życia dziecka poczętego.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza. Dziękujemy Panu Józefowi Kliminowskiemu za 26 letnią posługę na stanowisku prezesa Bractwa. Nowym prezesem został Pan Krzysztof Zahorowski, zakrystianin. Pana Józefa, prosimy o pozostanie w Bractwie, życząc dobrego zdrowia.

 • Dziękujemy Panom z Bractwa za wczorajszy montaż świątecznej iluminacji na choinkach przy naszym kościele. Uruchomienie oświetlenia nastąpi w Wigilię Bożego Narodzenia.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Piastowska 3B.

 • Dziękujemy naszym parafiankom: Janinie, Elżbiecie, Teresie, Annie i Krystynie za pamięć o naszej kuchni.

 • WIGILIJNE OPŁATKI można nabywać w Niedziele w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza związki niesakramentalne naszej Archidiecezji do udziału w rekolekcjach adwentowych. Odbędą się one w dniach 13-14 grudnia o godz. 18:00 w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku przy ul. Sybiraków 2.

 • W związku z trwającą pandemią i obostrzeniami sanitarnymi, odwołane zostały tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE. Miał im przewodniczyć O. Paweł, kamilianin z Krakowa. Spowiedź przed Bożym Narodzeniem będzie na każdej Mszy Św..Osoby, które zamówiły Msze Św. w dniach rekolekcji, proszone są o zgłoszenie się do kancelarii, gdyż nastąpiły pewne zmiany godzin.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W listopadzie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

 • Zapisek Kazimierz , l.87, ul. Gliniana
 • Żynel Tadeusz, l.89, ul. Piastowska
 • Ciupa Teresa, l.87, ul. Chrobrego
 • Łozowski Zbigniew, l.54, ul. Chrobrego
 • Sipowicz Andrzej, l.92, ul. Chrobrego
 • Bludnik Adam, l.53, ul. Warszawska
 • Czajko Jadwiga, l.72, ul. Skorupska
 • Strzałkowski Bronisław, l.74, ul. Piastowska
 • Wiszniewska Teresa, l.92, ul. Słonimska
 • Ostaszewski Piotr, l.39, ul. Branickiego
 • Kowalczuk Irena, l.76, ul. Mieszka I
 • Wysocki Mikołaj, l.80, ul. Chrobrego
 • Czerniakowska Genowefa, l.86, ul. Warszawska
 • Szafałowicz Julia, l.93, ul. Warszawska
 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
29 listopada 2020 r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Okres Adwentu, przygotuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

 • W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej Roratami. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

 • Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.

 • Dziś przed wieczorną Mszą Św. o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą Św. o godz. 17.30. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Św.. W Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

 • W pierwszy piątek miesiąca będzie okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata na Mszy Św. o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego. Będzie okazja do spowiedzi świętej. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą solenizantki oraz wszystkich poszukujących pracy.

 • W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. O godz. 15.00 Różaniec fatimski.

 • W przyszłą Niedzielę modlić się będziemy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki, prosimy Odnowę w Duchu Św.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Przy opłatkach można nabyć kalendarz seminaryjny. Cena jednego wynosi 10 zł. Jest to też wsparcie finansowe naszemu Seminarium Duchownemu. Serdecznie polecamy też listopadowy numer DRÓG MIŁOSIERDZIA.

 • Już można kupić świece CARITAS na stół wigilijny w ramach dorocznej akcji WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Dochód zostanie przeznaczony na świąteczną pomoc dzieciom. Świece nabywamy pod chórem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy Pani Dorocie, Barbarze i Wacławie za dekorację adwentową.

 • Zapraszamy nowych mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Piastowska 3A.

 • Za chwilę zostaną poświęcone WIGILIJNE OPŁATKI, które już można nabywać w Niedziele w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
 • 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), kapłan, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
 • 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 84 z 650
© 2022
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.