Wielkość liter

10 stycznia 2010 r. - I Niedziela Zwykła - święto Chrztu Pańskiego
 • Dziś, w Niedzielę Chrztu Pańskiego dziękujemy Bogu za łaskę naszego chrztu i że w związku z tym, jesteśmy Dziećmi Boga, i zobowiązaliśmy się do życia w Łasce Bożej.

 • Rozpoczynamy dziś także Konferencje Przedślubne dla narzeczonych, początek o godz. 16.30 w Oratorium pod kościołem.

 • Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej dziś zaprasza Absolwentów Kat. Uniwersytetu Lubelskiego na godz. 15:00 do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

 • W czwartek, 14 stycznia, na godz. 18:00 Nauczycieli i Wychowawców na skupienie zaprasza Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

 • W sobotę, 16. I. - Dzień papieski, zwłaszcza w tym dniu modlimy się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II.

 • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby remontów przy naszym kościele, składane indywidualnie w kancelarii, a zwłaszcza na konto parafii oraz w czasie kolędy.

 • W przyszłą niedzielę, 17 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy o zbliżenie, ale także do przyjaznych kontaktów ekumenicznych, zwłaszcza dobrych kontaktów sąsiedzkich.

 • Porządek odwiedzin kolędowych w najbliższym tygodniu:

- poniedziałek - ul. Warszawska 23, 67 i 69

- wtorek - ul. Modlińska - cała

- środa - ul. Warszawska 71, 73, 70 i 72/II

- czwartek - ul. Warszawska 72, 72/III, 74, i 75 oraz z ul. świętojańskiej - bloki 4 i 8

- piątek - ul. Warszawska 77, świętojańska 6 i św. Wojciecha 2

- sobota, od godz. 9.00 - ul. Staszica, Chopina, Koszykowa i Poprzeczna

 
3 stycznia 2010 r. - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
 • Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, Schola młodzieżowa zaprasza na adorację Pana Jezusa w Żłobku, dziś po Mszy wieczornej, na śpiewanie kolęd.

 • środa, 6. I. - Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Porządek nabożeństw jest świąteczny, czyli: Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00, odwołujemy Mszę św. o godz. 19:15. Na każdej Mszy będziemy święcili Kredę, którą nad drzwiami naszych domów wypiszemy: K + M + B + 2010 na znak, że chcemy, by w naszych domach Chrystus był obecny i nam błogosławił. Taca będzie przeznaczona na Misje. Dzieło misyjne można też wspomóc wysyłając SMS na Nr. 72032 o treści Misje, /koszt: 2,44 zł. z VAT/

 • Już tradycyjnie w Uroczystość Trzech Króli na Mszy św. o godz. 18:00 śpiewa chór uniwersytecki pod dyrekcją p. prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy św. koncert kolęd, na który serdecznie zapraszamy.

 • W I - czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, również rozpoczynamy Konferencje Przedślubne dla narzeczonych, które będą trwały przez 5 niedziel. Nauki odbywają się w Oratorium, początek o godz. 16.30.

 • Dziękujemy za ofiary składane na pokrycie długów za remonty przy kościele, za ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafialne, jak i za te ofiary, które są składane przy okazji kolędy. Przypomnijmy, że w dni powszednie, na czas Kolędy, nie spowiadamy podczas Mszy wieczornych.

 • W najbliższym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Kolęda 2009 - 2010.

 • Dzięki pracowitości młodzieży z KSM-u Ukazał się nowy numer gazetki parafialnej „Bóg wśród nas”

 • W ostatnich dniach odeszli od nas do Pana:

+ Robert Ejsmont - lat 43

+ Henryk Kropiewnicki - lat 80 - ul. św. Wojciecha 2

+ Eugeniusz Markowski - lat 61 - ul. Piastowska 9

+ Lubomir Soliński - lat 78 - ul. św. Wojciecha 6

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

 
27 grudnia 2009 - Niedziela, święto świętej Rodziny
 • Dziś na Mszy św. o godz. 12:30 odnowimy przysięgę małżeńską. Zapraszamy małżeństwa zawarte w tym roku oraz te małżeństwa, które w tym roku będą obchodzić rocznice jubileuszowe swego małżeństwa.
 • Dziś też na Mszy wieczornej poświęcimy wino, które podamy do picia wiernym jako sakramentalia. To poświęcenie wina odbywa się w święto Jana Apostoła i Ewangelisty.
 • Czwartek, 31. XII. po Mszy wieczornej odśpiewamy dziękczynne Te Deum za wszelkie łaski minionego roku. Natomiast różne grupy modlitewne zapraszamy do kościoła na godz. 15:00 na modlitwę dziękczynną za różne łaski otrzymane w Starym Roku.
 • Piątek, 1. I. - Nowy Rok, - porządek nabożeństw jest niedzielny. Odwołujemy Mszę św. o godz. 19:15. Za publiczne odmówienie hymnu do Ducha świętego można uzyskać odpust zupełny. Tego dnia jest uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi - postu nie ma.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego, godz. 15:00 na Nowy Rok.
 • I - Sobota, Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, godz. 7:00 i 18:00 Różaniec Fatimski - godz. 15:00.
 • Nasza Schola Młodzieżowa zachęca do wspólnego śpiewania Kolęd. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, zaprasza do pozostania pół godziny po Mszy św. wieczornej na czuwanie ze śpiewem kolęd przy Żłobku.
 • Rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Kolęda 2009 - 2010.
 
25-26 grudnia 2009 - Boże Narodzenie
 • Wszystkim składamy najlepsze życzenia: Niech święta Narodzenia Chrystusa przyniosą spokój, tak bardzo potrzebny nam, w rodzinach naszych i pokój na całym świecie. Oby Bóg, który przychodzi także dzisiaj, miał także upodobanie w naszych sercach.
 • Również życzenia przysłali nam: p. Maciej Żywno - Wojewoda Podlaski, wraz z wicewojewodą p. Wojciechem Dzierzgowskim, p. Tadeusz Truskolaski - prezydent miasta Białegostoku, wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Radnymi, p. Jarosław Dworzański - Marszałek Województwa Podlaskiego wraz z Wicemarszałkiem Bogusławem Dębskim i Radnymi, Senatorowie: pp. Bohdan Paszkowski i Jan Dobrzyński, posłowie: Krzysztof Putra - wicemarszałek Sejmu oraz Krzysztof Jurgiel, Mariusz Kamiński, Jarosław Zieliński i Robert Tyszkiewicz, p. Cezary Kuklo - Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej, p. Józef Mozolewski - Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego SOLIDARNOść, oraz Komenda Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, a także p. Edward Wróbel, Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „CIVITAS CHRISTIANA” i Ksiądz Dyrektor Caritas Wojciech Łazewski, oraz Współpracownicy, a także p. Roman Czepe - prezes K.I.K. i prezes Archidiecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, p. Krzysztof Piekarewicz, oraz przedstawiciele innych grup działających przy naszym koąściele. Również w imieniu Redakcji Radia VOX FM Białystok - dyrektor Ks. Janusz Wiśniewski oraz Prezes Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego p. Tadeusz Waśniewski, z Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego - p. Maria Aksiucik i Filharmonia Podlaska.

 • Dziękujemy za ofiary złożone na Pasterce na Fundusz Obrony Życia.

 • Taca w II dzień Bożego Narodzenia przeznaczona jest na potrzeby K.U.L. i Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku.

 • 27. XII - Niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Młode małżeństwa, które w tym roku przyjęły sakrament małżeństwa, a także Jubilatów 25-letnich i starszych, zapraszamy na Mszę dziękczynną na godz. 12:30. Wspólnie odnowimy „ślubowanie Małżeńskie”. W trzeci dzień świąt, poświęcimy wino na Mszy wieczornej i damy do picia wiernym jako sakramentalia.

 
20 grudnia 2009 r. - 4 Niedziela Adwentu
 • W czwartek, dzień wigilijny. Wieczerza wigilijna ma charakter postny i religijny, dlatego podczas niej powinna być wspólna modlitwa, czytanie Pisma św., śpiewanie kolęd i dzielenie się Opłatkiem wraz ze składaniem sobie nawzajem życzeń. W czasie wieczerzy nie powinno się używać alkoholu. W dzień wigilijny spowiadać będziemy od godz. 6.30 do 12.00 oraz w czasie Mszy św. wieczornej o godz. 16.00. Po tej Mszy św. jak co roku wspólnie podzielimy się opłatkiem z osobami obecnymi w kościele.
 • W noc wigilijną, o północy PASTERKA koncelebrowana przez naszych Księży. Przypomnijmy, że Pasterka transmitowana przez TV z Watykanu, nie zadość czyni uczestnictwu we Mszy św. na I - dzień świąt. W pierwszy dzień świąt odwołujemy Msze św. o godz. 6.30 i 19.15 - poza tym jest porządek niedzielny. Oczywiście postu nie ma. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Również tradycyjnie już na Pasterce śpiewa kolędy chór Uniwersytecki, a po Pasterce krótki koncert Kolęd.

 • W drugi dzień świąt (sobota) porządek nabożeństw jest niedzielny. Odwołujemy w tym dniu Mszę św. o godz. 19.15. Taca - na potrzeby KUL oraz na Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku.

 • Opłatki można nabyć dziś po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej oraz w poniedziałek, wtorek i środę przez cały dzień a w czwartek do godz. 16:00. Za pomoc w rozprowadzaniu Opłatków dziękujemy woluntariuszom Rodziny Nazaretańskiej.

 • Wzorem lat ubiegłych Księża będą odwiedzać rodziny katolickie mieszkające na terenie parafii. Kolędę rozpoczniemy zaraz po świętach w poniedziałek, wtorek i środę od ul. Piastowskiej 3, zaś w soboty od godz. 9.00 będziemy odwiedzali mieszkańców w małych domach i kamienicach.

 • Również wzorem lat ubiegłych będziemy prosili o dwie ofiary podczas wizyty duszpasterskiej: Księdzu, jako kolędę oraz ofiary na ukończenie remontów wokół naszego kościoła. A jesteśmy tym razem bardzo mocno zadłużeni w bankach. Prosimy o hojniejsze ofiary tych, których na to stać!

 • W poniedziałek, 20 grudnia, o godz. 19:30 w naszym kościele ciekawy koncert z nagraniem telewizyjnym dla TVP Kultura. Udział wezmą: Chór Polskiego Radia z Krakowa, oraz Chór i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz soliści. Wstęp jest wolny a program jest na plakatach.

 • Ostatnio odeszli od nas do PANA:

+ Tadeusz Biedulewicz - lat 69 - ul. Piastowska 3 C

+ Czesław Mikucki - lat 76 - ul. Warszawska 75

+ Lucyna Babicka - lat 65 - ul. Piastowska 7

+ Romualda Kowalczuk - lat 83 - ul. Skorupska 32/1

+ Maria Jabłońska - lat 76 - ul. Warszawska 103

+ Irena Gajewska - lat 52 - ul. Chrobrego 20

+ Zofia Dziemiańczuk - lat 87 - ul. Chrobrego 14

+ Barbara świacka - lat 63 - ul. Piastowska 3 B

+ Genowefa Bielawska - lat 88 - ul. Piastowska 3

+ Stanisława Swicka - lat 93 - ul. św. Wojciecha 6

+ Romualda Kowacka - lat 90 - ul. Chrobrego 14

+ Ryszard Kucharski - lat 52 - ul. Chrobrego 1 F

+ Witold Wędołowski - lat 72 - ul. św. Wojciecha 6

Wieczny Odpoczynek racz IM dać Panie...

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 673 - 685 z 685
© 2022
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.