Wielkość liter

26 czerwca 2011 r. - XIII Niedziela zwykła
 • Dzisiaj o godz. 12.30 odbędzie się INSTALACJA czyli liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza Ks. prał. Jana Wierzbickiego do naszej parafii. Nowego proboszcza polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

 • Litania to starożytna forma modlitwy należącej do wspaniałego dziedzictwa Kościoła. Jest ona wprowadzeniem w kontemplację. W czerwcowe dni Kościół wzywa nas do wspólnej modlitwy litanią w której rozważamy tytuły Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej w naszym kościele są śpiewane Nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła. W najbliższy czwartek na zakończenie Oktawy tradycyjnie procesja zatrzyma się przy czterech ołtarzach. Poświęcone zostaną kwiaty i zioła tzw wianuszki, księża pobłogosławią małe dzieci.

 • W środę obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym tak szczególnym dniu dla całego Kościoła módlmy się o potrzebne łaski dla następcy św. Piotra, papieża Benedykta XVI i nowo mianowanych biskupów, aby bezpiecznie prowadzili Kościół przez wszystkie współczesne zagrożenia. Tego dnia Ojciec św. obchodzić będzie 60-tą rocznicę swoich święceń kapłańskich. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na świętopietrze czyli daninę na Stolicę Apostolską.

 • Nuncjusz Apostolski w Polsce odpowiadając na apel Kongregacji ds. Duchowieństwa prosi wiernych wszystkich diecezji o ofiarowanie Ojcu  św. 60-ciu godzin Adoracji Eucharystycznej z okazji jego święceń kapłańskich. Taka adoracja u nas będzie o godz. 17.30 i potrwa do Mszy św. wieczornej, na znak umocnienia jedności Ludu Bożego z Następcą św. Piotra, a Ojcu św. wyjedna dar Bożego błogosławieństwa i dobrego zdrowia na najdłuższe lata służby Kościołowi. Zachęcamy do licznego udziału w tej adoracji.

 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i I-szy piątek miesiąca. Msze św. będą odprawiane o 6.30; 7.00 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00. Za odmówienie aktu wynagrodzenia można będzie zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. W tym dniu przypada również światowy dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o tych, dzięki którym spotykamy się z Chrystusem w Eucharystii i z miłością przyjmijmy wyznanie Bł. Jana Pawła II: „Człowiek potrzebuje Serca Chrystusa, aby poznawać Boga i samego siebie, potrzebuje Go, aby budować cywilizację miłości”. Z  racji uroczystości w piątek nie ma postu.  

 • Na czas wakacji odwołujemy w dni powszednie Mszę św. o godz. 7.30. W I-szy piątek lipca i sierpnia nie będzie również Mszy św. o godz. 16.30 oraz w niedziele o 19.15.

 • I-sza sobota lipca będzie poświęcona Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. Niech to serce naszej matki uczy nas coraz lepiej rozumieć, przyjmować i wypełniać Boże Słowo. Msze św. do Niepokalanego Serca Maryi będą odprawione o godz. 7.00  i 18.00. Różaniec Fatimski o godz. 15.00

 • Tego dnia odbędzie się XV Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Juchnowcu. Pielgrzymka wyruszy z katedry o godz. 8.00. Więcej informacji jest na plakacie.

 
19 czerwca 2011 r. - 12 Niedziela Zwykła, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 • Dziś, Proboszcz, Ks. Kanonik Stanisław Szczepura obchodzi Jubileusz 50–lecia Kapłaństwa. Główna uroczystość na Mszy św. o godz. 11:00. Również Ks. Kanonik zostaje zwolniony z pełnienia funkcji Proboszcza. Polecamy życzliwości i modlitwom byłego Proboszcza, który otrzymał pozwolenie na zamieszkanie przy kościele św. Wojciecha.

 • Pod chórem można wziąć pamiątkowe obrazki związane z Jubileuszem 50-lecia Kapłaństwa Księdza kanonika. Również w związku z Jubileuszem nasz parafianin pan Zbigniew Klimaszewski, napisał książkę o życiu i pracy kapłańskiej Księdza kanonika, można tę książkę nabyć za 20 zł w zakrystii lub w Biurze Radia Maryja.

 • Przed kościołem dziś zbieramy do puszek ofiary na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

 • Czwartek, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 6.30, 8:00, 9:30 i 18:00 - wieczorem w naszym kościele procesji nie będzie. Po Mszy wieczornej odśpiewamy Nieszpory połączone z nabożeństwem czerwcowym. Na procesję Bożego Ciała idziemy po Mszy św. o godz. 9:30. Natomiast procesja zbiera się przed kościołem i wyrusza do Katedry o godz. 9:30. Nasz udział w tej Procesji niech będzie manifestacją wiary w to, że JEZUS jest wśród nas i prowadzi po niełatwej drodze życia. Jest nam PRZEWODNIKIEM, który nas karmi i wspiera swoim Ciałem i Słowem Bożym. W czwartek obchodzimy Dzień Ojców, polecajmy Bogu w modlitwach naszych Ojców.

 • W Oktawie Bożego Ciała każdego dnia po Mszy wieczornej odprawiamy Nieszpory i Procesję dookoła kościoła.

 • We wtorek w Zespole Szkół Nr 5 przy ul. Kamiennej, odbędzie się spotkanie na temat skutecznych metod leczenia chorób reumatycznych i kręgosłupa. Również będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów. Szczegóły na plakacie i pod chórem można nabyć folderki.

 • W piątek najbliższy, Ks. Prałat Jan Wierzbicki, będzie obchodził Imieniny. Polecamy modlitwom przyszłego Proboszcza, który w najbliższą niedzielę uroczyście o godz. 12:30 obejmie Parafię i oficjalnie zostanie Proboszczem św. Wojciecha.

 • Młodzież pragnącą podziękować Bogu za miniony rok szkolny i akademicki zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Matki Bożej Różanostockiej, która rozpocznie się w najbliższy piątek. Pielgrzymka wyrusza z Katedry o godz. 11:30 a zakończy uroczystą Mszą św. o godz. 18:00 w niedzielę.

 • Fundacja dla dzieci z chorobami nowotworowymi zaprasza na spotkanie chętnych dawców szpiku. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, ul. Waszyngtona 17. Kandydaci w wieku 18 - 40 lat życia obejrzą film ukazujący metody pobierania szpiku oraz będą zbadani co do zdatności by być dawcą szpiku.

 
12 czerwca 2011 r - Niedziela Zesłania Ducha świętego
 • Dziś jest wielkie święto w naszej Parafii, o godz. 9:30 i 12:30 przeżywać będziemy I – Komunię naszych dzieci. Przygotowanie dzieci do I – Komunii trwa przez 3 lata, gdzie oprócz katechezy szkolnej jest dodatkowa katecheza parafialna, którą prowadził Ks. Adam Szot. Dziękujemy i gratulujemy Rodzicom tych dzieci, oraz katechetkom i Ks. Adamowi za dobre ich przygotowanie. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów a dziewczynki do służby w białej procesji. Przez cały biały tydzień dzieci zapraszamy do kościoła na godz. 18:00.

 • W liturgii kończymy dziś okres wielkanocny, zaś czas Komunii Wielkanocnej kończymy za tydzień. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha świętego.

 • Jutro drugi dzień Zielonych świątek, porządek nabożeństw jest świąteczny. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 10:30 w intencji dzieci, rodziców i pracowników Przedszkola Samorządowego Nr. 30 w 5 rocznicę nadania dla tegoż Przedszkola imienia Jana Pawła II „Radosne”.

 • W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na K.U.L. i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku. O pomoc w zbiórce prosimy Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Proboszcz, kanonik Ks. Stanisław Szczepura obchodzi Jubileusz 50 – lecia Kapłaństwa a także odbędzie się pożegnanie z Parafią. Po 22 latach pracy w tej parafii, w 75 roku życia, przechodzi na emeryturę. Za 2 tygodnie następcą zostanie Ks. Prałat Jan Wierzbicki. Już dzisiaj i w przyszłą niedzielę można będzie pod chórem wziąć pamiątkowe Obrazki Jubileuszowe.

 • Biuro Radia Maryja organizuje autokarową Pielgrzymkę do Niewolnicy na odpust św. Antoniego w dniu jutrzejszym. Zapisy w Biurze.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

+ Mieczysław Trykoszko - lat 83 - ul. Chrobrego 5 H

+ Alicja Krajeńska - lat 66 - ul. Branickiego 29

+ Wiesław Nienałtowski - lat 56 - ul. Warszawska 73

Wieczny Odpoczynek racz Im dać Panie...

 

 
5 czerwca 2011 r - 7 Niedziela Wielkanocna, UROCZYSTOść WNIEBOWST?PIENIA PAńSKIEGO
 • Dziś łączymy się w dziękczynieniu za beatyfikację Jana Pawła II i za naukę oraz przykład jaki dał papież w Białymstoku 20 lat temu.

 • W ubiegły piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Zesłaniem Ducha świętego, którą łączymy z nabożeństwem czerwcowym.

 • Modlitewne czuwanie wiernych przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego organizowane przez Ruchy, Wspólnoty i Stowarzyszenia odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 czerwca, o godz. 19:15 w kościele Ducha świętego.

 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 i 12:30 odbędzie się I – Komunia naszych dzieci uczących się w różnych szkołach. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 8:30. Starsi niech spowiedź odbędą wcześniej, w tygodniu, by uniknąć długich kolejek przy konfesjonałach. Ławki w kościele w środkowych rzędach, niech będą zarezerwowane dla zainteresowanych uroczystością.

 • Za dwa tygodnie kończymy czas Komunii Wielkanocnej.

 • Skończyliśmy przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do sakramentu Bierzmowania. Dziś już nie będzie spotkania z klasami pierwszymi. Dopiero po wakacjach odbędą się następne spotkania.

 • Przez ostatnie 2 lata Caritas diecezjalne otrzymywało dofinansowanie ze strony Senatu na wakacje dla dzieci z Domów Dziecka na Litwie. W tym roku tych funduszy nie ma, dlatego prosimy o pomoc finansową. Koszt wakacyjny jednego dziecka wynosi 500 zł.

 • Również w parafii mamy ubogie rodziny, chcemy z tych rodzin dzieci także wysłać na wakacje. W przyszłą niedzielę przed kościołem woluntariusze Caritasu będą zbierali do puszek ofiary na wakacje naszym, ubogim dzieciom i dzieciom z Litwy.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje dla młodzieży wyjazdy w ramach akcji Wakacje z Wartościami. Przygotowane są turnusy: językowe, taneczne, muzyczne, fotograficzne i sportowe. Więcej informacji na plakacie, na stoliku pod chórem na folderach i na stronie internetowej.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa niesakramentalne na pielgrzymkę do Sanktuarium M.B. Królowej Rodzin w Juchnowcu, w przyszłą niedzielę na godz. 17:00.

 
29 maja 2011 r. - 6 Niedziela Wielkanocna
 • Dziś przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Centrum Bożej Opatrzności w Warszawie.

 • Jutro w naszej Archidiecezji jest święto - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej.

 • We wtorek, 31 maja, o godz. 17:00 w kinie TON odbędzie się spotkaniepoświęcone zapobieganiu Zespołowi Alkoholowemu Płodu, pt. „Tankowanie w ciąży”. Zapraszamy. Gościem spotkania będzie lekarz psychiatra Krzysztof Liszcz.

 • W środę, 01. 06. - Międzynarodowy Dzień dziecka. Polecamy Bożej opiece nasze dzieci.

 • W środę rozpoczynamy Nabożeństwo czerwcowe, które będziemy odprawiali każdego dnia po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17:30. Przy Krzyżu Jubileuszowym nabożeństwo poprowadzą członkowie Straży Honorowej N. S. J. poczatek, godz. 20:30.

 • W środę także po mszy wieczornej spotkanie formacyjne Akcji katolickiej.

 • W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na Różaniec o godz. 17:15 w intencji nowo wyświeconych diakonów i kapłanów. Spotkanie formacyjne Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego po Mszy wieczornej.

 • W I – piątek, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Godzina Miłosierdzia Bożego o 15:00. Spotkanie formacyjne Straży Honorowej N.S.J. po Mszy wieczornej.

 • I – sobota, Różaniec Fatimski, o godz. 15:00. zaś nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, godz. 7:00 i 18:00. Podczas Mszy wieczornej uroczyste przyjęcie nowych ministrantów.

 • W związku z beatyfikacją Jana Pawła II, wydano monety w cenie 15 zł. Można je nabyć dziś przed kościołem lub w Biurze Radia Maryja.

 • W przyszłą niedzielę nabożeństwo dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II i w 20 rocznicę pobytu papieża w Białymstoku odprawione będzie przed Katedrą o godz. 11:00. W naszym kościele w przyszłą niedzielę odwołujemy Msze św. o godz. 11:00 i 12:30.

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 659 - 672 z 747
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.