Wielkość liter

20 czerwca 2010 r. - 12 Niedziela Zwykła
 • Witamy dziś w naszej Wspólnocie zespół „Ogród Wyobraźni” z Brańska. Witamy p. Tadeusza Zalewskiego z rodziną, którzy pomogą nam, poezją i śpiewem, wychwalać Pana Boga.

 • Dziś także przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby KUL i Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku.

 • Dziś również ważne wydarzenie patriotyczne: wybieramy Prezydenta R.P. Udział w wyborach to moralny obowiązek każdego obywatela katolika. Właściwie oddany głos, jest wyrazem wiary naszej i moralności.

 • W środę, 23. VI. - jest Dzień Ojca, módlmy się w intencji naszych Ojców.

 • W czwartek, 24. VI. - Imieniny obchodzi Ks. Prałat Jan Wierzbicki, nasz współpracownik. Polecamy Solenizanta dalszej życzliwości i modlitwom.

 • W piątek zakończymy rok szkolny, zapraszamy dzieci i młodzież oraz Nauczycieli i Wychowawców na nabożeństwo dziękczynne połączone ze Mszą św. o godz. 8:00.

 • Cały Kościół jest misyjny. Wszyscy poczuwajmy się do ożywienia własnej wiary a także módlmy się o ożywienie wiary naszych bliskich. Przypomnijmy, że w każdy piątek od godz. 17:00 - 18:00 przed Najświętszym sakramentem, modlimy się w ciszy, o nawrócenie naszych bliskich i znajomych. Zachęcamy do takiej formy apostolstwa.

 • W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, obchodziliśmy Dzień świętości Życia. Wielu z pośród nas podjęło dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Aby ducha nie gasić i propagować to dzieło - każdego 25 dnia miesiąca w różnych parafiach odbywają się spotkania. W tym miesiącu w Dobrzyniewie odbędzie się spotkanie czyli w najbliższy piątek - 25. VI. - Msza św. o godz. 18:00.

 • Studium Teologii w Białymstoku ogłasza nabór kandydatów na rok 2010/2011 - w terminie: do dnia 25 czerwca oraz od 1 sierpnia do 18 września. Bliższe informacje w sekretariacie, ul. Warszawska 50.

 • W najbliższą sobotę i niedzielę jest Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Również od niedzieli, 26. VI. odbędzie się tygodniowa Pielgrzymka do Watykanu w związku z nadaniem Paliusza Prymasowi Polski, Arcybiskupowi Józefowi Kowalczykowi. dla zainteresowanych, bliższe informacje w kancelarii.

 
13 czerwca 2010 r. - 11 Niedziela zwykła
 • Dziś o godz. 16:00 przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku odbędą się uroczystości dziękczynne za Beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszko.

 • środa, 16. VI. - modlimy się o beatyfikację Sługo Bożego Jana Pawła II.

 • Od dzisiaj do piątku, 18. VI. zachęcamy o włączenie się do Różańcowego Jerycha. W parafii św. Jadwigi w Białymstoku, każdego dnia o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji wynagrodzenia za grzechy w naszych rodzinach i Ojczyźnie, o Polskę według woli Bożej, oraz w związku z zakończeniem Roku Kapłańskiego - za Ojca świętego, Kapłanów, zgromadzenia zakonne i o powołania do życia konsekrowanego.

 • W dniach 25 - 27 czerwca organizowana jest 29 Piesza Pielgrzymka Różanostocka, do Sanktuarium M.B. Grupy Białostockie wyruszają po Mszy św. w Katedrze Białostockiej o godz. 11:30 w piątek, 25 czerwca, kończą w niedzielę, 27. 06. w Sanktuarium, uroczystą Eucharystią o godz. 19:00. Nasza młodzież wędruje w jednej grupie z młodzieżą z par. Ducha świętego. Informacje i zapisy w par. Ducha świętego. wpisowe = 20 zł + na autokar powrotny = 10 zł. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w szczególny sposób zapraszamy młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i jego Matce za ukończony kolejny rok szkolny.

 • Jutro o godz. 18:00 w sanktuarium w świętej Wodzie spotkanie Radia Maryja i TV Trwam.

 • W przyszłą niedzielę w naszym kościele wystąpi z poezją i pieśnią religijną zespół „Ogród Wyobraźni” z Brańska.

 • Również w przyszłą niedzielę, przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na potrzeby KUL oraz na Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku. Dziękujemy za pomoc w zbiórce dla Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego.

 
6 czerwca 2010 r. - 10 Niedziela zwykła
 • Dziś łączymy się z pielgrzymami, którzy w Warszawie uczestniczą w uroczystościach beatyfikacyjnych Ks. Jerzego Popiełuszko. Msza św. o godz. 11:00 transmitowana przez TV nie zadość czyni obecności na Mszy niedzielnej.

 • Dziś obchodzimy Dzień wdzięczności za wolność i przed kościołem zbieramy ofiary na Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Tydzień temu na pomoc powodzianom zebraliśmy rekordowo 11 800 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność i dobre serce.

 • Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia po Mszy wieczornej śpiewamy Nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone z czerwcowym nabożeństwem i procesją dookoła kościoła. W najbliższy czwartek na zakończenie Oktawy procesja do czterech Ołtarzy, poświęcenie wianuszków i błogosławieństwo dzieci. Dziś nabożeństwo czerwcowe po Nieszporach a potem procesja.

 • W dniach 25 - 27 czerwca organizowana jest 30 Piesza Pielgrzymka Różanostocka, do Sanktuarium Matki Boskiej. Grupy Białostockie wyruszają po Mszy św. w Katedrze Białostockiej o godz. 11:30 w piątek, 25 czerwca, kończą w niedzielę, 27.06. w Sanktuarium uroczystą Eucharystią o godz. 19:00.

 • Technikum Zawodowe przy ul. Pogodnej w Białymstoku prowadzi nabór do jedynej klasy o kierunku: Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne a także o specjalności Obsługa i naprawa pojazdów samochodowych. Po ukończeniu zawodówki można kontynuować naukę w bezpłatnym dziennym Technikum uzupełniającym.

 •  Odeszli od nas do Pana Boga:

+ Romuald Jankowski - lat 68 - ul. Piastowska 3

+ Sylwester Rediński - lat 61 - ul. Chrobrego 5 H

+ Halina Parasiak - lat 91 - ul. Piastowska 7

+ Romualda Nurzyńska - lat 77 - ul. Chrobrego 10

+ Lucjan Stasiewicz - lat 65 - ul. Skorupska 18

+ Jerzy Ledowicki - lat 75 - ul. Koszykowa 22

+ Jan Matys - lat 76 - ul. Chrobrego 5 B

+ Stanisław Romatowski - lat 71 - ul. św. Wojciecha 16

+ Zdzisław Borowiec - lat 77 - ul. Mieszka I 2/1

+ Helena Dzienis - lat 87 - ul. świętojańska 4

+ Bronisława Popławska - lat 86 - ul. Chrobrego 18

+ Czesława Karczewska - lat 88 - ul. Piastowska 9 / pogrzeb jutro/

Wieczny Odpoczynek racz Im dać Panie...

 
3 czerwca 2010 r. - Uroczystość Bożego Ciała
 • Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele i święta - o godz. 17:30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20:30 Nabożeństwo poprowadzą Członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

 • Dzisiaj, 3. VI. - Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele: godz. 6:30, 8:00 i 9:30 - potem bierzemy udział w procesji Bożego Ciała, by swoją obecnością zamanifestować wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17:30. Dziś procesji nie będzie, ale przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczymy w procesji po Nieszporach, podobnie w najbliższą niedzielę. Uroczystości Bożego Ciała zakończymy w następny czwartek procesją z czterema ołtarzami oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianuszków. Dzisiaj za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.

 • W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Wolność. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Członkom Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za pomoc w zbiórce. Będziemy również przeżywali uroczystości beatyfikacyjne Ks. Jerzego Popiełuszki. Przypomnijmy, że Msza św. transmitowana przez TV z Warszawy nie spełni obowiązku uczestniczenia we Mszy niedzielnej.

 
30 maja 2010 r. - 9 Niedziela zwykła, Uroczystość Najświętszej Trójcy
 • Dziś, 60 - lecie Kapłaństwa obchodzi pierwszy Proboszcz naszej Parafii Ks. Infułat Zygmunt Lewicki. Dziękczynną Mszę św. odprawi o godz. 11:00. Polecamy modlitwom Dostojnego Jubilata.

 • Dziś także przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc powodzianom. Dziękujemy wolontariuszom Caritasu za pomoc w zbiórce.

 • Dziś, na zakończenie Dni Maryjnych, w naszym kościele po Mszy św. o godz. 19:15 Koncert Chóru Uniwersyteckiego pod dyrekcją p. prof. Edwarda Kulikowskiego. Kończymy również miesiąc maj, dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach majowych a zwłaszcza członkom Rycerstwa Niepokalanej za prowadzenie nabożeństwa pod Krzyżem Jubileuszowym.

 • We wtorek, 1. VI. - Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele i święta - o godz. 17:30, przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20:30 Nabożeństwo poprowadzą Członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

 • W środę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, zaś w auli AWSD KIK organizuje film i wykład o Ks. Jerzym Popiełuszko. O godz. 19:00. w czwartek spotkanie Grona Przyjaciół AWSD, w piątek spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkania są otwarte, zapraszamy chętnych.

 • We zwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele: godz. 6:30, 8:00 i 9:30 - potem bierzemy udział w procesji Bożego Ciała, by swoją obecnością zamanifestować wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Po Mszy wieczornej w czwartek procesji nie będzie, ale potem będzie procesja przez całą oktawę, którą zakończymy w następny czwartek.

 • I - czwartek, - Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na Różaniec o godz. 17:00, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne a zwłaszcza za nowych kapłanów wyświęconych 28. V. o godz. 11:00 w Bazylice,

 • I - piątek, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Godzina Miłosierdzia Bożego - 15:00,

 • I - sobota, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, godz. 7:00, Różaniec Fatimski - 15:00.

 • W dniach 2-10 czerwca 31 lat temu gościliśmy pierwszy raz na naszej ziemi Ojca świętego Jana Pawła II - sięgajmy do treści nauczania papieża.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji: „Marzycielska Poczta”, która polega na pisaniu listów do chorych dzieci. W ten sposób możemy tym dzieciom sprawić wiele radości. Szczegółów można dowiedzieć się u wolontariuszy KSM pod kościołem po Mszy o godz. 9:30, 11:00 i 12:30.

 • Za tydzień obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Wolność. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Członkom Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za pomoc w zbiórce.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 przeżyjemy uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszko. Msza św. transmitowana przez TV z Warszawy nie spełni obowiązku niedzielnej Mszy św. W naszym kościele porządek Mszy jest niedzielny, odwołujemy tylko procesję eucharystyczną. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze do Warszawy, kontakt z Biurem Radia Maryja. W kancelarii są do nabycia karty wstępu na uroczystość.

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 659 - 672 z 694
© 2022
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.