Wielkość liter

8 kwietnia 2012 r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAńSKIEGO
 • Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy sobie wszyscy, abyśmy trwając we wspólnocie Kościoła, byli ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. ?ródłem tej nadziei jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Niech światłem i weselem wypełniają się nasze serca. Wytrwajcie w dobrych postanowieniach. Te życzenia również kierujemy do wszystkich Gości, którzy w tych dniach nawiedzają rodziny naszej wspólnoty parafialnej. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego Zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w tygodniowych Misjach św. jako duchowym przygotowaniu do Jubileuszu 100-lecia naszego kościoła, a także za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym i wszystkim, którzy tak pięknie posługiwali tutaj przy ołtarzu i brali udział w wielogodzinnych adoracjach Najśw. Sakr.

 • Dziękujemy za nadesłane życzenia naszym Księżom i wszystkim parafianom od władz naszego miasta i przedstawicieli wielu organizacji.

 • Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 19.15

 • Jutro porządek Mszy św. jest niedzielny. Będzie to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni, a także z otwartego i szczerego serca wesprzyjmy ją naszymi ofiarami pieniężnymi. Dlatego jutrzejsza taca będzie przeznaczona na tę uczelnię.

 • W środę o godz. 18.00 Msza św. w naszym kościele w intencji Dostojnego Jubilata Ks. Prałata Czesława Gładczuka. Po Mszy św. spotkanie wielkanocne Członków KIK-u w Oratorium.

 • Tego samego dnia o godz. 19.00 w naszym mieście odbędzie się Marsz Pamięci w II rocznicę katastrofy smoleńskiej, poprzedzony Mszą św. o godz. 18.00 w naszej Katedrze.

 • Uroczystości rocznicowe rozpoczną się 9 kwietnia Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Kazimierza na osiedlu Dziesięciny; 10 kwietnia o godz. 8.00 w kościele św. Rocha; o godz. 16.30 w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu.

 • Za tydzień święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Jana Pawła II. Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza do Sanktuarium przy Placu Bł. Ks. Michała Sopoćki, dawna ul. Radzymińska na koncert Siewcy Lednicy. Początek koncertu o godz. 19.00.

 • Będzie to też III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na uregulowanie zobowiązań finansowych naszej parafii.

 • Biuro Radia Maryja zaprasza do wzięcia udziału w Marszu w obronie TV TRWAM, który odbędzie się w sobotę 21 kwietnia w Warszawie. Zapisy na wyjazd do Warszawy prowadzone są w Biurze podczas dyżurów.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 11 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Ukazał się kwietniowy numer pisma naszej Archidiecezji „Drogi Miłosierdzia” i nasze parafialne pismo: „Bóg wśród nas”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy. Będzie to też doskonała lektura na świąteczne dni.

 
1 kwietnia 2012 r. - NIEDZIELA PALMOWA
 • Dziś Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszę św. na godz. 12.30 dzieci przynoszą skarbonki do których przez cały W. Post wrzucały swoje grosze w ramach dorocznej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna. Skarbonki składamy przed ołtarzem.
 • Dzieci należące do scholi i ministrantów dzisiaj będą sprzedawać własnoręcznie wykonane palmy. Przed Mszą świętą o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 będzie można nabyć palemki na stoisku przygotowanym przed wejściem do kościoła. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację Balu Przebierańców dla dzieci, który odbędzie się w kwietniu, w ramach obchodów 100-lecia naszej parafii.
 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza św. w ramach Rekolekcji Wielkopostnych Klubu Inteligencji Katolickiej. Zakończenie rekolekcji w W. Wtorek.
 • Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień w którym będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich dniach Jego ziemskiego życia. Gromadzimy się więc, aby wspomnieć tamte wydarzenia. Pragniemy zagłębić się w tajemnicę miłości Boga, który Syna nie oszczędził, ale wydał Go za nas, tak samo niestałych w wierności, jak kiedyś lud Jerozolimy. Będziemy przeżywać godzinę Jezusa, który swoją wiernością odkupił nasze grzechy i dał nam udział w swoim zmartwychwstaniu.
 • Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa, którą uobecnia Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem obmycia nóg. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Msza Krzyżma św. w Katedrze o godz. 9.00. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakr. Do godz. 22.00. Pierwszą grupą, która poprowadzi adorację jest Straż Honorowa NSJ.
 • Wielki Piątek – w tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Gromadzimy się natomiast na Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z Liturgii Słowa Bożego, uroczystej adoracji Krzyża i przyjęcia Komunii św. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji Krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi św.. W tym dniu obowiązuje ścisły post. Do takiego postu zachęcamy też w W. Sobotę. Adoracja Najśw. Sakr. trwa przez cały dzień. Do adoracji zachęcamy poszczególne grupy. O godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, która potrwa do soboty 14 kwietnia, każdego dnia o godz. 15.00. Po Koronce wspólna Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała do godz. 22.00.
 • Wielka Sobota – Wigilia Paschalna rozpocznie się obrzędem poświecenia ognia przed kościołem. Na liturgię światła przynosimy świece lub paschałki. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni następuje Liturgii Słowa Bożego i uroczysta Eucharystia. święcenie pokarmów tego dnia może być okazją do chwilowej choćby adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwała przez cały dzień. Lista adorujących grup jest dostępna w zakrystii. święcenie pokarmów rozpoczniemy o godz. 10.00. W tym też czasie rozpocznie się kiermasz ciast w Oratorium św. Jerzego i potrwa do godz. 13.00. Dajemy okazję wszystkim parafianom, by podzielili się swoimi świątecznymi smakołykami. Dochód ze sprzedaży ciast będzie przeznaczony na organizację festynu parafialnego. Ciasta można przynosić od godz. 9.30 do Oratorium. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Po skończonym nabożeństwie będzie całonocne czuwanie, które ma charakter radosnego czuwania przy Chrystusie Zmartwychwstałym. Porządek czuwania będzie wywieszony w przedsionku kościoła.
 • W Wielki Czwartek spowiadamy w godz. 15.00 – 18.00
 • W Wielki Piątek w godz. 7.00 – 18.00
 • W Wielką Sobotę w godz. 7.00 – 18.50
 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w W. Czwartek na godz. 17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • W zakrystii i kancelarii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za każdy grosz.
 • Przy ołtarzu Matki Bożej można składać do kosza żywność. Jeszcze do W. środy. Parafialny Zespół CARITAS przygotowuje świąteczne paczki najuboższym rodzinom naszej parafii. Pod chórem nasi wolontariusze rozprowadzają paschałki na świąteczny stół.
 • Biuro Radia Maryja zaprasza do wzięcia udziału w Marszu w obronie TV TRWAM, który odbędzie się w sobotę 21 kwietnia w Warszawie. Zapisy na wyjazd do Warszawy prowadzone są w Biurze podczas dyżurów.
 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 9 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 • Ukazał się kwietniowy numer pisma naszej Archidiecezji „Drogi Miłosierdzia”. Młodzież rozprowadza pod chórem prasę katolicką – zachęcamy do nabywania i czytania prasy. Będzie to też doskonała lektura na świąteczne dni.
 • W trybie przyspieszonym Parafia nasza musi uregulować zaległe od lat zobowiązania finansowe. Sprawa jest bardzo poważna. W związku z tym od jutra Ks. Proboszcz wstrzymuje zaplanowane prace remontowe, na kilkanaście miesięcy tj. do października 2013 roku. Zrealizowane będą tylko te, wcześniej zamówione, których nie dało się już odwołać. Ks. Proboszcz zaprasza dzisiaj do Oratorium na godz. 14.00 – Radę Parafialną, Bractwo św. Wojciecha, przedstawicieli wszystkich grup parafialnych oraz osoby, którą chcą być tym problemem zainteresowane.
 
25 marca 2012 r. - V NIEDZIELA W. POSTU, MISJE PARAFIALNE 25 - 31 MARCA
 • Plan Misji św. jest dostępny pod chórem i na stronie internetowej naszej parafii.. Każdego dnia  będzie wiele Mszy św. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do licznego udziału w tym czasie, byśmy mogli godnie przeżyć wszyscy Misje św., które  będą naszym duchowym przygotowaniem do Jubileuszu 100-lecia naszego Sanktuarium. Jutro Dzień Dziękczynienia za dar wiary. Msze św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.30 i 18.00. Swoje Msze św. ma młodzież w ramach rekolekcji wielkopostnych o: 8.00; 11.00 i 12.30. Każdego dnia będziemy podawali porządek Mszy św.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna nieco krócej: od godz. 9.00 - 9.30 i od 16.00 -16.30.

 • Liturgia V Niedzieli W.Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania Męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Mówi o tym także znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

 • Domowy Kościół zaprasza na RANDKę  MAŁŻEńSK?  BIS  w ramach akcji „Kibicuj rodzinie”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w sali Kina TON. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza św. w intencji Obrony Życia. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium Prof. Alina Teresa Midro mówić będzie o godności życia ludzkiego z punktu widzenia genetyka klinicznego nt.: „Istnieć, żyć i być kochanym”. Początek o godz. 19.00.

 • Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Będzie to też Dzień świętości Życia, dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Główne uroczystości odbędą się w naszej katedrze o godz. 18.00. Zachęcamy do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza w V Czwartek miesiąca marca na różaniec, który rozpocznie się o godz. 15.45 oraz na Mszę św. o godz. 16.30. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • Od tygodnia składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można to uczynić w zakrystii i w kancelarii.  Bóg zapłać za każdy grosz.

 • W piątek  w czasie naszych Misji św. przypada Dzień Chorych i Osób Starszych. W zakrystii i w kancelarii zapisujemy te osoby, które nie będą mogły przyjść tego dnia do naszego kościoła. Odwiedzimy ich w sobotę po Mszy św. o godz. 9.30. Natomiast w piątek zapraszamy chorych,którzy będą mogli przyjść do kościoła. Na godz. 9.30 lub 16.30.

 • Również w tym dniu jak co roku będzie miejska Droga Krzyżowa, jednakże w tym roku weźmy liczny udział w naszej Misyjnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się o godz. 18.00 przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu. Krzyż Misyjny zostanie przywieziony o godz. 17.30. Stamtąd o godz. 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami: Chrobrego, Chopina, Staszica i Warszawską. Po jej zakończeniu przy kościele postawimy Krzyż Misyjny i zostanie odprawiona wieczorna Msza św.

 • Również w piątek o godz. 19.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się wykonanie monumentalnego dzieła Antoniego Dworzaka „Stabat Mater” z Chórem i Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, towarzyszyć będą znakomici soliści.

 • W sobotę po zakończonych Misjach św., Klub Inteligencji Katolickiej rozpocznie Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w naszym kościele. W tym roku poprowadzi je Ks. Dariusz Grelecki. Początek spotkań o godz. 19.15. Zakończenie rekolekcji w W.Wtorek.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej można składać do kosza żywność. Parafialny Zespół CARITAS przygotowuje świąteczne paczki najuboższym rodzinom naszej parafii. Pod chórem nasi wolontariusze rozprowadzają paschałki na świąteczny stół. Przy tej okazji można składać hojniejsze ofiary, które będą przeznaczone na świąteczne upominki.

 • Za tydzień Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszę św. na godz. 12.30 dzieci przynoszą skarbonki do których przez cały W.Post wrzucały swoje grosze w ramach dorocznej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna.

 • Dzieci należące do scholi i ministrantów będą sprzedawać w Niedzielę Palmową własnoręcznie wykonane palmy. Przed Mszą świętą o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 będzie można nabyć palemki na stoisku przygotowanym przed wejściem do kościoła. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację Balu Przebierańców dla dzieci, który odbędzie się w kwietniu, w ramach obchodów 100-lecia naszej parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 8 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Młodzież rozprowadza pod chórem prasę katolicką – zachęcamy do nabywania i czytania prasy.

 
18 marca 2012 r. - IV NIEDZIELA W. POSTU
 • Czwarta Niedziela W. Postu zwana jest w liturgii Niedzielą radości. Powodem tej radości jest to, że mamy za sobą już połowę wielkopostnego przygotowania do świąt wielkanocnych. Oby radość dzisiejszej Niedzieli była początkiem paschalnej radości chrześcijanina. Chrystus chce nas poprowadzić od swego krzyża do pustego grobu, od krat konfesjonału do ołtarza eucharystycznego. Jednak czy się to stanie, zależy wyłącznie od nas.

 • Serdecznie zapraszamy na wymowne i głębokie w treści nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele są one odprawiane:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15, dla młodzieży o godz. 19.00

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30   

 • Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium Ks. dr Wojciech Michniewicz mówić będzie nt.: „Drogi Krzyżowej w opisach Ewangelistów”. Początek o godz. 19.00.

 • Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to też Dzień Imienin naszego Pana Zakrystiana. Wszystkich Solenizantów tego dnia polecamy w naszych modlitwach.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza w piątek na godz. 20.15 do Kina TON na projekcję filmu „The Human Experience”. Więcej informacji jest na plakacie.

 • W piątek o godz. 19.00 młodzież zaprasza  na Drogę Krzyżową, podczas której pieśni pasyjne wykona schola studencka LAUS  DEO. Po nabożeństwie odbędzie się adoracja krzyża połączona z utworami o tematyce wielkopostnej.

 • Z piątku na sobotę od godz. 20.00 do 7.00 rano w kościele św. Andrzeja Boboli w dzielnicy Starosielce będzie trwała NOC  KONFESJONAŁÓW. Więcej informacji jest na plakacie.

 • W sobotę 24 marca i 17 kwietnia odbędą się Dni Otwarte w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3. Zainteresowanych odsyłamy po niezbędne informacje, które są zamieszczone na plakacie.

 • Domowy Kościół zaprasza na RANDKę  MAŁŻEńSK?  BIS  w ramach akcji „Kibicuj rodzinie”. Spotkanie odbędzie się za tydzień o godz. 16.00 w sali Kina TON. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Już za tydzień w naszej parafii rozpoczną się Misje św. Mamy nowy krzyż misyjny. Na czwartek zapraszamy wielu mężczyzn na godz. 16.00. Chcemy bowiem dopasować ten krzyż do miejsca posadowienia: nawiercić odpowiednie otwory, dopasować do uchwytów. Prosimy o pomoc. Potrzebujemy fachowca, który pracuje przy stawianiu słupów i pokieruje czwartkową akcją. Na piątek 30 marca, krzyż ten chcemy zwieźć na plac przy Krzyżu Jubileuszowym przy ul. Chrobrego, stąd też poszukujemy lawety bądź większej przyczepy do tego celu. Z ul. Chrobrego w Drodze Krzyżowej wszyscy przyniesiemy ten krzyż do kościoła. Kto jeszcze nie wziął do domu planu misji, niech to dzisiaj uczyni.

 • W związku z Misjami i zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, we wtorek i środę od godz. 9.00 rozpoczniemy generalne sprzątanie placu wokół kościoła i wnętrza naszej świątyni. We wtorek sprzątanie na placu. Zapraszamy kobiety i mężczyzn do pracy z nami. Na wtorek przynosimy grabie i łopaty, zaś w środę zapraszamy kobiety ze ścierkami, wiadrami, odrobiną środków czystości do mycia wnętrza kościoła. Jest to nasza wspólna sprawa, nie bądźmy obojętni.

 • Od dzisiaj składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można to uczynić w zakrystii i w kancelarii. Przekazując ofiarę podajemy swoje imię i nazwisko oraz adres. Bóg zapłać za każdy grosz.

 • W piątek 30 marca w czasie Misji Parafialnych przypada Dzień Chorych i Osób Starszych. W zakrystii i w kancelarii zapisujemy te osoby, których odwiedzimy tego dnia w ich domach.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej można składać do kosza żywność. Parafialny Zespół CARITAS przygotowuje świąteczne paczki najuboższym rodzinom naszej parafii. Pod chórem nasi wolontariusze rozprowadzają paschałki na świąteczny stół. Przy tej okazji można składać hojniejsze ofiary, które będą przeznaczone na świąteczne upominki.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: Ireny Ilińskiej, Michaliny Cywińskiej i 7 innych osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Dzisiaj można nabyć marcowy numer pisma Kurii Metropolitalnej „Drogi miłosierdzia” oraz Pismo naszej Parafii „Bóg wśród nas” - zachęcamy do nabywania. Młodzież rozprowadza pod chórem prasę katolicką – czytajmy tego rodzaju prasę.

 
11 marca 2012 r. - III NIEDZIELA W. POSTU
 • W III Niedzielę W. Postu warto sobie uświadomić, że już czas, by rozpocząć przedświąteczne porządki przede wszystkim we własnym życiu. W porządkowaniu spraw naszego życia mają nam dopomóc Boże Przykazania, które są tak dobitnie dzisiaj nam przypominane, jak z mocą były ogłoszone na górze Synaj. Stojąc pod krzyżem Chrystusa zapytajmy siebie, które przykazania wypełniam solidnie, a które muszę wpisać w program naprawy w okresie W. Postu.

 • Serdecznie zapraszamy na wymowne i głębokie w treści nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele są one odprawiane:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15; dla młodzieży o godz. 19.00

 • sobota - Gorzkie Żale o 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza św. w intencji środowisk twórczych naszego miasta. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium Ks. Prof. Czesław Gładczuk poprowadzi spotkanie na temat książki Petera Seewalda „Jezus Chrystus. Biografia. Początek o godz. 19.00.

 • W piątek w Domu Misyjnym Księży Werbistów w Kleosinie rozpoczną się rekolekcje o intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, które poprowadzi dobrze znany O. Jan Mikrut. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Tego samego dnia nasze Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską na wielkopostne dni skupienia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30. Zakończenie w sobotę przed południem. Należy wziąć ze sobą: Pismo św., notatnik i śpiwór. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Za tydzień odbędzie się marsz w obronie TV TRWAM i wolności słowa w mediach. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 14.00 w kościele św. Rocha. Czujemy się dyskryminowani w naszym kraju. Z tego powodu jest organizowany wspólny protest w wielu miastach. Zachęcamy do licznego udziału.

 • Również za tydzień w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji imienin Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich wyższych uczelni na AKADEMICKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które odbędą się w dwóch terminach: I-szy 18 – 20 marca w kościele św. Rocha o godz. 19.30; drugi 25 – 27 marca w Katedrze również o godz. 19.30. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Parafia Zwiastowania NMP w Białymstoku organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dnia 19 – 26 maja. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej można składać do kosza żywność. Parafialny Zespół CARITAS przygotowuje świąteczne paczki najuboższym rodzinom naszej parafii. Pod chórem nasi wolontariusze rozprowadzają paschałki na świąteczny stół. Przy tej okazji można składać hojniejsze ofiary, które będą przeznaczone na świąteczne upominki.

 • Pod chórem są też wyłożone tekturowe skarbonki dorocznej akcji wielkopostnej CARITAS – Jałmużna wielkopostna. W akcji tej biorą udział dzieci, osoby dorosłe jak też i całe rodziny. Można dzisiaj zabrać do domu taką skarbonkę. Zebrane ofiary do skarbonki przynosimy w Niedzielę Palmową na Mszę św. o godz. 12.30. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

 • Pod chórem jest dostępny plan naszych Misji Parafialnych. Niech każda rodzina weźmie go do domu.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 4 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • IX Podlaski Festiwal Wielkanocny odbędzie się 14 kwietnia w Parafii Ducha św. w Białymstoku. Karty zgłoszenia można składać do 10 kwietnia na adres podany na tablicy ogłoszeń: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Dzisiaj można nabyć marcowy numer pisma Kurii Metropolitalnej „Drogi miłosierdzia” zachęcamy do jego nabywania. Młodzież rozprowadza pod chórem prasę katolicką – czytajmy tego rodzaju prasę. Jest wiele wspaniałych artykułów.

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 617 - 630 z 747
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.