Wielkość liter

17 lipca 2011r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W czasie wakacyjnych wędrówek nie zapomnijmy o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii, która jest w pełnym tego słowa znaczeniu sakramentem miłości, pojmowanej jako dar z siebie. Bez duchowego pokarmu, czerpanego z Ciała i Krwi Chrystusa, ludzka miłość pozostaje zawsze skażona egoizmem.

 • W środę wspominać będziemy w liturgii Kościoła Bł. Czesława. Żył w XIII wieku, był jednym z pierwszych dominikanów. Sam gorliwie głosił Ewangelię i zakładał klasztory dominikańskie w Pradze i Wrocławiu. We wrocławskim kościele św. Wojciecha znajdują się jego relikwie.

 • Trwają doroczne Katedralne Koncerty Organowe. Miłośnicy muzyki organowej będą mogli wysłuchać jej w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 19.15.

 • W sobotę święto jednej z trzech patronek Europy – św. Brygidy. Żyła w XIV wieku w Szwecji. Polecajmy jej wstawiennictwu sprawy jednoczącej się Europy.

 • Tegoroczna XXV Jubileuszowa Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem: „WYTRWAJCIE WE MNIE”. Rozpocznie się ona 30 lipca o godz. 6.00 w Bazylice Archikatedralnej. Zapisy będą prowadzone od jutra do 29 lipca w godz. 17.00-19.00 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze. Więcej informacji jest na plakacie i stronie internetowej. W naszej parafii będą też prowadzone zapisy do grupy złotej tym, którzy z rożnych powodów nie będą mogli wyruszyć na pątniczy szlak.

 • W dniach od 16 do 25 sierpnia odbędzie się XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Już można zapisywać się w par. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku. Więcej informacji jest na plakacie.

 

 
10 lipca 2011 r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Jutro w liturgii Kościoła wspominać będziemy św. Benedykta, opata Patrona Europy. Stworzona przez niego reguła życia zakonnego streszcza się w haśle „módl się i pracuj”. Uczmy się od Patrona Europy ocalać na starym kontynencie chrześcijańskie dziedzictwo mądrości i wierności prawdzie.

 • W piątek rozpoczną się doroczne Katedralne Koncerty Organowe. Miłośnicy muzyki organowej będą mogli wysłuchać pięknej muzyki w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 19.15.

 • W sobotę wspomnienie Matki Bożej z góry Karmel. W roku 1251 Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stockowi i obiecała szczególną opiekę tym, którzy będą nosić szkaplerz. Wielkim czcicielem Matki Bożej Szkaplerznej pozostał Bł. Jan Paweł II. Niech i dla nas szkaplerz staje się znakiem więzi z Maryją.

 • Tegoroczna XXV Jubileuszowa Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem: „WYTRWAJCIE WE MNIE”. Rozpocznie się ona 30 lipca o godz. 6.00 w Bazylice Archikatedralnej. Zapisy będą prowadzone od 18 – 29 lipca w godz. 17.00-19.00 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze. Więcej informacji jest na plakacie i stronie internetowej. W naszej parafii będą też prowadzone zapisy do grupy złotej tym, którzy z rożnych powodów nie będą mogli wyruszyć na pątniczy szlak.

 • W dniach od 16 do 25 sierpnia odbędzie się XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Zapisy będą prowadzone od jutra do 6 sierpnia w par. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii, wraz z Białostockim Oddziałem IPN zaprasza do oglądania wystawy pt: "Bł. ks. Jerzy Popiełuszko". Wystawę można oglądać do końca lipca. To samo Stowarzyszenie pod chórem rozprowadza prasę katolicką.

 
3 lipca 2011 r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Trwają wakacje! Z potrzeby serca pamiętajmy, „aby dzień święty święcić”. Jesteśmy odpowiedzialni za Kościół. Przykładem naszego życia, dobrym lub złym, przyciągamy ludzi do Chrystusa, albo ich od Chrystusa odpychamy. Żyjmy tak, aby z naszego powodu ludzie nie urągali imieniu Jezusa.

 • Dla wielu ludzi przyjście do kościoła staje się nudnym obowiązkiem. Już od momentu rozpoczęcia Mszy św. myślą o jej jak najszybszym zakończeniu, ale wielu też wiernych wychodzi z kościoła radosnymi i silniejszymi duchowo. Każdy kto otwiera się na Boga, dozna łaski płynącej ze wspólnego przeżywania Eucharystii. Nie zmarnujmy tej szansy.

 • W I-szy czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na godz. 17.15 na różaniec w tej intencji.

 • Tegoroczna XXV Jubileuszowa Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem: „WYTRWAJCIE WE MNIE”. Rozpocznie się ona 30 lipca o godz. 6.00 w Bazylice Archikatedralnej. Zapisy będą prowadzone od 18 – 29 lipca w godz. 17.00-19.00 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze. Więcej informacji jest na plakacie i stronie internetowej. W naszej parafii będą też prowadzone zapisy do grupy złotej tym, którzy z rożnych powodów nie będą mogli wyruszyć na pątniczy szlak.

 • W dniach od 16 do 25 sierpnia odbędzie się XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Zapisy będą prowadzone od 11 lipca do 6 sierpnia w par. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku. Więcej informacji jest na plakacie.

 
26 czerwca 2011 r. - XIII Niedziela zwykła
 • Dzisiaj o godz. 12.30 odbędzie się INSTALACJA czyli liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza Ks. prał. Jana Wierzbickiego do naszej parafii. Nowego proboszcza polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

 • Litania to starożytna forma modlitwy należącej do wspaniałego dziedzictwa Kościoła. Jest ona wprowadzeniem w kontemplację. W czerwcowe dni Kościół wzywa nas do wspólnej modlitwy litanią w której rozważamy tytuły Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej w naszym kościele są śpiewane Nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła. W najbliższy czwartek na zakończenie Oktawy tradycyjnie procesja zatrzyma się przy czterech ołtarzach. Poświęcone zostaną kwiaty i zioła tzw wianuszki, księża pobłogosławią małe dzieci.

 • W środę obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym tak szczególnym dniu dla całego Kościoła módlmy się o potrzebne łaski dla następcy św. Piotra, papieża Benedykta XVI i nowo mianowanych biskupów, aby bezpiecznie prowadzili Kościół przez wszystkie współczesne zagrożenia. Tego dnia Ojciec św. obchodzić będzie 60-tą rocznicę swoich święceń kapłańskich. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na świętopietrze czyli daninę na Stolicę Apostolską.

 • Nuncjusz Apostolski w Polsce odpowiadając na apel Kongregacji ds. Duchowieństwa prosi wiernych wszystkich diecezji o ofiarowanie Ojcu  św. 60-ciu godzin Adoracji Eucharystycznej z okazji jego święceń kapłańskich. Taka adoracja u nas będzie o godz. 17.30 i potrwa do Mszy św. wieczornej, na znak umocnienia jedności Ludu Bożego z Następcą św. Piotra, a Ojcu św. wyjedna dar Bożego błogosławieństwa i dobrego zdrowia na najdłuższe lata służby Kościołowi. Zachęcamy do licznego udziału w tej adoracji.

 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i I-szy piątek miesiąca. Msze św. będą odprawiane o 6.30; 7.00 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00. Za odmówienie aktu wynagrodzenia można będzie zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. W tym dniu przypada również światowy dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o tych, dzięki którym spotykamy się z Chrystusem w Eucharystii i z miłością przyjmijmy wyznanie Bł. Jana Pawła II: „Człowiek potrzebuje Serca Chrystusa, aby poznawać Boga i samego siebie, potrzebuje Go, aby budować cywilizację miłości”. Z  racji uroczystości w piątek nie ma postu.  

 • Na czas wakacji odwołujemy w dni powszednie Mszę św. o godz. 7.30. W I-szy piątek lipca i sierpnia nie będzie również Mszy św. o godz. 16.30 oraz w niedziele o 19.15.

 • I-sza sobota lipca będzie poświęcona Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. Niech to serce naszej matki uczy nas coraz lepiej rozumieć, przyjmować i wypełniać Boże Słowo. Msze św. do Niepokalanego Serca Maryi będą odprawione o godz. 7.00  i 18.00. Różaniec Fatimski o godz. 15.00

 • Tego dnia odbędzie się XV Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Juchnowcu. Pielgrzymka wyruszy z katedry o godz. 8.00. Więcej informacji jest na plakacie.

 
19 czerwca 2011 r. - 12 Niedziela Zwykła, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 • Dziś, Proboszcz, Ks. Kanonik Stanisław Szczepura obchodzi Jubileusz 50–lecia Kapłaństwa. Główna uroczystość na Mszy św. o godz. 11:00. Również Ks. Kanonik zostaje zwolniony z pełnienia funkcji Proboszcza. Polecamy życzliwości i modlitwom byłego Proboszcza, który otrzymał pozwolenie na zamieszkanie przy kościele św. Wojciecha.

 • Pod chórem można wziąć pamiątkowe obrazki związane z Jubileuszem 50-lecia Kapłaństwa Księdza kanonika. Również w związku z Jubileuszem nasz parafianin pan Zbigniew Klimaszewski, napisał książkę o życiu i pracy kapłańskiej Księdza kanonika, można tę książkę nabyć za 20 zł w zakrystii lub w Biurze Radia Maryja.

 • Przed kościołem dziś zbieramy do puszek ofiary na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

 • Czwartek, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 6.30, 8:00, 9:30 i 18:00 - wieczorem w naszym kościele procesji nie będzie. Po Mszy wieczornej odśpiewamy Nieszpory połączone z nabożeństwem czerwcowym. Na procesję Bożego Ciała idziemy po Mszy św. o godz. 9:30. Natomiast procesja zbiera się przed kościołem i wyrusza do Katedry o godz. 9:30. Nasz udział w tej Procesji niech będzie manifestacją wiary w to, że JEZUS jest wśród nas i prowadzi po niełatwej drodze życia. Jest nam PRZEWODNIKIEM, który nas karmi i wspiera swoim Ciałem i Słowem Bożym. W czwartek obchodzimy Dzień Ojców, polecajmy Bogu w modlitwach naszych Ojców.

 • W Oktawie Bożego Ciała każdego dnia po Mszy wieczornej odprawiamy Nieszpory i Procesję dookoła kościoła.

 • We wtorek w Zespole Szkół Nr 5 przy ul. Kamiennej, odbędzie się spotkanie na temat skutecznych metod leczenia chorób reumatycznych i kręgosłupa. Również będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów. Szczegóły na plakacie i pod chórem można nabyć folderki.

 • W piątek najbliższy, Ks. Prałat Jan Wierzbicki, będzie obchodził Imieniny. Polecamy modlitwom przyszłego Proboszcza, który w najbliższą niedzielę uroczyście o godz. 12:30 obejmie Parafię i oficjalnie zostanie Proboszczem św. Wojciecha.

 • Młodzież pragnącą podziękować Bogu za miniony rok szkolny i akademicki zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Matki Bożej Różanostockiej, która rozpocznie się w najbliższy piątek. Pielgrzymka wyrusza z Katedry o godz. 11:30 a zakończy uroczystą Mszą św. o godz. 18:00 w niedzielę.

 • Fundacja dla dzieci z chorobami nowotworowymi zaprasza na spotkanie chętnych dawców szpiku. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, ul. Waszyngtona 17. Kandydaci w wieku 18 - 40 lat życia obejrzą film ukazujący metody pobierania szpiku oraz będą zbadani co do zdatności by być dawcą szpiku.

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 603 - 616 z 694
© 2022
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.