Wielkość liter

29 lipca 2012 r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Eucharystia – uczta mesjańska. Podczas każdej Mszy św. na nowo dokonuje się cud rozmnożenia chleba, z tym, że jest to chleb inny niż ten, który jedli zgromadzeni wokół Jezusa ludzie. Mówiąc o Eucharystii jako uczcie można podkreślić konieczność przystępowania do stołu Pana zwłaszcza w kontekście wielu katolików, którzy na Mszy św. są tylko widzami, tzn nie podchodzą, z różnych względów do stołu Pana.
 • Półmetek wakacji, w czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

 • Trwają Katedralne Koncerty Organowe. Miłośnicy muzyki organowej mogą słuchać jej w każdy piątek sierpnia o godz. 19.15.

 • Grupa Złota XXVI Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będzie wspierała pielgrzymów modlitwą różańcową od jutra do 12 sierpnia w godzinach od 17.15 do 18.00 w naszym kościele. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy. Odpowiedzialną za tę grupę jest Pani Barbara Zajkowska.

 • W środę rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Prosimy o podjęcie tego apelu i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu naszej Matki.

 • W 68 rocznicę Powstania Warszawskiego w modlitwach pamiętajmy o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Tego dnia wierni mogą zyskać odpust zupełny „PORCJUNKULI”. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Komunii św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca św.

 • I-szy czwartek miesiąca to dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

 • W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7.00 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00.

 • W I-szą sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Tego dnia Kościół wspominać będzie św. Jana Marię Vianneya, Patrona proboszczów. Uczmy się od niego adoracji Najświętszego Sakramentu i prośmy, by wypraszał u Boga nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 • W sobotę w świętej Wodzie odbędzie się II Podlaska Biesiada Trzeźwości. Jej szczegółowy program jest dostępny na plakacie.

 • Zbliża się XX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku przez Grodno do Wilna. Jej hasłem w tym roku są słowa: „KOśCIÓŁ NASZYM DOMEM”. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Alumni naszego Seminarium Duchownego i Wspólnota KAIROS organizują w dniach od 28 sierpnia do 1 września w ośrodku rekolekcyjnym w Hermanówce, trzydniowe spotkanie dla młodzieży pod nazwą Charyzmatyczne Dni Młodych. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Msza św. jest ucztą braci i sióstr w Chrystusie. A między braćmi i siostrami nie powinno być podziałów. Jak to się ma do udziału we Mszy św., gdzie często, obok siebie stoją ludzie, którzy poza świątynią są dla siebie wrogami – nie odzywają się, są wobec siebie często uprzedzeni. Chrystus dziś rozdał nam swoje Ciało i swoją Krew, niech ten dar przemieni nasze życie, abyśmy odrzucili pragnienie zemsty i znieczulicę wobec naszych bliźnich.

 • Od wtorku trwają prace przy oczyszczaniu i malowaniu ogrodzenia. To wszystko wykonują członkowie KŻR Małżeństw i innych osób pod kierunkiem Pana Antoniego świetlickiego. Dziękujemy za tę inicjatywę.

 • CARITAS w Polsce już po raz czwarty pomoże dzieciom po wakacjach wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Dlatego kontynuuje doroczną akcję „TORNISTER PEŁEN UśMIECHÓW”. Nasza parafia otrzymała cztery puste plecaki, które trzeba napełnić przyborami szkolnymi. Czekamy na ludzi dobrej woli, którzy włączą się do tej akcji. Każdego roku nasza parafia doskonale zdaje egzamin z tej akcji. Plecaki można odbierać już od dzisiaj. Pełne plecaki przynosimy do parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 5 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 
22 lipca 2012 r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Trwają wakacje, w czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

 • Pod hasłem: „Kierowcy solidarni z misjonarzami” dziś rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą Niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 • Dzień wspomnienia św. Krzysztofa w najbliższą środę już po raz siódmy obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W tym dniu poświęcimy wszystkie pojazdy mechaniczne po Mszy św. o 7.00 rano i o godz. 18.00. Ofiary złożone na tacę na Mszy wieczornej tego dnia, będą intencją mszalną za wszystkich kierowców.

 • W czwartek Kościół wspominać będzie Rodziców NMP: św. Annę i św. Joachima. Otrzymali od Boga wspaniałe powołanie: zrodzenie i wychowanie Maryi na Matkę Syna Bożego. Wykorzystajmy ten dzień na okazanie szczególnej wdzięczności wszystkim babciom, dziadkom i osobom starszym, by zawsze mogli cieszyć się szczerą miłością swoich wnuków i poważaniem w każdym środowisku.

 • Trwają Katedralne Koncerty Organowe. Miłośnicy muzyki organowej mogą słuchać jej w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 19.15.

 • Obecny czas jest okresem wakacji dla jednych, a zarazem okresem wytężonej pracy dla rolników. Odpoczynku nie należy jednak traktować jako jałowego próżnowania, lecz jako czas odnalezienia wewnętrznej równowagi, a co za tym idzie, umiejętności tworzenia właściwej relacji z innymi ludźmi. Ludzki odpoczynek będzie owocny i twórczy, jeśli znajdzie się w nim miejsce na spotkanie z Jezusem, więcej: na pragnienie tego spotkania. Bez odniesienia swego życia do Jezusa pozostajemy zawsze egzystencjalnie i społecznie zdezorientowani, zagubieni, bez wyraźnej świadomości celu naszej pracy i wszelkiej aktywności.

 • XXVI Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „DO DOMU NASZEJ MATKI”. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do grupy złotej. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Zbliża się XX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku przez Grodno do Wilna. Jej hasłem w tym roku są słowa: „KOśCIÓŁ NASZYM DOMEM”. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Alumni naszego Seminarium Duchownego i Wspólnota KAIROS organizują w dniach od 28 sierpnia do 1 września w ośrodku rekolekcyjnym w Hermanówce, trzydniowe spotkanie dla młodzieży pod nazwą Charyzmatyczne Dni Młodych. Więcej informacji jest na plakacie i ulotkach.

 • W sprzedaży pod chórem jest wakacyjny numer pisma naszej Archidiecezji „Drogi Miłosierdzia”, a w nim piękny artykuł z okazji 150 rocznicy urodzin Bł. Bolesławy Lament: „Na szczyty świętości”. Polecamy także naszą parafialną gazetkę „Bóg wśród nas”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 7 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 
1 lipca 2012 r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Jezus swymi czynami potwierdza i pieczętuje stosunek Boga do nas. Czyni wszystko, by poprawić nasz los:wskrzesza umarłych, leczy chorych i pociesza strapionych. Oczekuje jednak, byśmy uczestniczyli w Jego posłannictwie, miłując się nawzajem oraz niosąc sobie wzajemnie pomoc.

 • Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przezywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umyły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza w dniu 5 lipca w I czwartek miesiąca na godz. 17.15 na różaniec w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz na Msze św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 • W tym tygodniu I – szy piątek i I-sza Sobota miesiąca

 • W lipcu i sierpniu odwołujemy Msze św. o godz. 7.30 i w Niedziele o godz. 19.15. W I-szy piątek lipca i sierpnia nie będzie również Mszy św. o godz. 16.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 6 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 
24 czerwca 2012 r. - XII NIEDZIELAZWYKŁA
 • Dzisiaj w ramach obchodów 100-lecia naszego kościoła, o godz. 18.00 zaśpiewa Katedralny Chór CARMEN pod dyrekcją Bożeny Bojaryn-Przybyły. Po Mszy św. będzie krótki koncert.

 • Również dzisiaj o godz. 19.15 ostatnia Msza św., przed wakacyjną przerwą Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji Ojczyzny. Następna Msza św. o tej godzinie będzie w I-szą Niedzielę września.

 • Do soboty włącznie będzie nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. U naso godz. 7.00 i 17.30, zaś przy Krzyżu na osiedlu o godz. 20.30.

 • W piątek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia modlić się będziemy w intencji papieża Benedykta XVI, następcy św. Piotra, aby Bóg go zachował w zdrowiu i mocy Ducha św. dla Kościoła powszechnego. Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00 /ta Msza św. na zakończenie roku szkolnego/; 9.30 i 18.00.Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na tzw świętopietrze czyli daninę na Stolicę Apostolską, na cele dobroczynne wspierane przez Ojca św.

 • W sobotę spod Katedry wyruszy XVI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Juchnowcu. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Nadchodzą oczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje. Niech one będą dla wszystkich czasem odpoczynku i regeneracji sił do nowej, jeszcze bardziej wytężonej pracy w przyszłym nowym roku szkolnym i katechetycznym. Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 9 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Polecamy czerwcowy numer pisma naszej Archidiecezji „Drogi Miłosierdzia”, a w nim piękny artykuł o „Kulcie Serca Pana Jezusa a Kulcie Bożego Miłosierdzia” oraz nasze parafialne pismo „Bóg wśród nas”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 
17 czerwca 2012 r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj w ramach obchodów 100-lecia naszego kościoła, o godz. 17.00 odbędzie się Ekumeniczne Nabożeństwo Słowa Bożego z udziałem Pastora Tomasza Wigłasza proboszcza parafii ewangelickiej w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo potrwa do godz. 17.30, po nim czerwcowe i Msza św. wieczorna.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej pielgrzymują do św. Wody. Dojazd indywidualny. Tam o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna na zakończenie roku pracy tego Klubu.

 • Codziennie odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. U nas o godz. 7.00 i 17.30, zaś przy Krzyżu na osiedlu o godz. 20.30. Zachęcamy do licznego udziału.

 • Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 24-ty zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na wakacje. Spotkanie zainteresowanych osób odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8.

 • Zbliża się 32 Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Więcej informacji jest na plakacie i u Ks. Karola. Już można zapisywać się w kancelarii parafialnej.

 • W dniach 22 – 24 czerwca odbędzie się Pielgrzymka Apostolstwa Dobrej śmierci do Górki Klasztornej. Można zapisywać się w par. Ducha św.

 • W sobotę przypada Dzień Ojca. Polecamy w naszych modlitwach wszystkich ojców ich zdrowie, a zmarłym prosić o wieczne zbawienie.

 • Za tydzień Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dzień przyjścia na świat największego z proroków. Tego dnia swoje imieniny obchodzi nasz Ks. Proboszcz. Życzenia imieninowe od parafian przyjmie w piątek po Mszy św. wieczornej w Oratorium, gdyż w Dniu Imienin odprawiał będzie Mszę św. w Krakowie – Łagiewnikach transmitowaną przez Telewizję Polską o godz. 7.00.

 • Tego dnia w czasie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w ramach obchodów 100-lecia naszego kościoła zaśpiewa Katedralny Chór CARMEN pod dyrekcją Bożeny Bojaryn-Przybyły. Po Mszy św. będzie krótki koncert.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 3 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Duszpasterstwo Rodzin rozpoczyna rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w naszym mieście. Jest to szkoła dla osób poszukujących i pragnących zgłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium przy ul. Kościelnej 2. Więcej informacji jest na ulotkach pod chórem.

 • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę dzieci do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca. Więcej informacji można uzyskać w naszym Biurze Radia Maryja w czasie jego dyżurów.

 • Polecamy czerwcowy numer pisma naszej Archidiecezji „Drogi Miłosierdzia” oraz nasze parafialne pismo „Bóg wśród nas”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 603 - 616 z 747
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.