Wielkość liter

23 grudnia 2012 r. - IV NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj po Mszy św. O godz. 12.30 w Oratorium odbędzie się SPOTKANIE  OPŁATKOWE wszystkich grup działających w naszej parafii. Dzieci przedstawią Jasełka.
 • Klub Inteligencji Katolickiej w naszym kościele ma REKOLEKCJE  ADWENTOWE, które zakończą się dzisiaj o godz. 19.15.

 • W tym ostatnim tygodniu czeka nas dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami. Czekają nas jeszcze ostatnie zakupi i przygotowania świątecznych prezentów. Obyśmy w wirze świątecznej aktywności nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na nasza zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach.

 • Dziękujmy za dary jakie były składane do kosza. Z przykrością musimy też poinformować, że na niektórych produktach żywnościowych, które były składane, termin do spożycia skończył się cztery lata temu.

 • Trwa  doroczna akcja CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. świece można nabywać pod chórem. Niech na naszym wigilijnym stole zapłonie taka świeca tegorocznej akcji CARITAS.

 •  Po każdej Mszy św. dzisiaj w kancelarii można nabywać opłatki. Jeszcze jutro do godz. 16.00. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na prowadzone prace w parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 6 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Jutro WIGILIA  BOŻEGO  NARODSENIA. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy: potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie podajemy na stół żadnego alkoholu. Rodzina gromadzi się wokół stołu nakrytego białym obrusem, oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny. Zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo św.. Wieczerzę rozpoczynamy znakiem krzyża św. i zapaleniem świecy CARITAS . Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa /Łk 2,1-7/. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę słowami Modlitwy Pańskiej – Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając – Wieczny odpoczynek. Łamiąc się poświęconym opłatkiem, składamy wzajemnie życzenia.

 • Tego dnia nasz Ks. Prałat Adam Szot i Pan organista Adam Owczarczuk obchodzić będą Dzień swoich Imienin. Dostojnych Solenizantów polecamy w naszych modlitwach.

 • W dzień wigilijny spowiadać będziemy od godz. 6.30 – 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. W I-szy i II-gi dzień świąt Księża nie będą spowiadać. Skorzystajmy wcześniej ze spowiedzi.

 • O północy P A S T E R K A koncelebrowana przez naszych Księży. Przypominamy, że Pasterka transmitowana w mediach nie zadość czyni uczestnictwo we Mszy św. W I-szy Dzień Bożego Narodzenia. Podczas Pasterki śpiewać będzie Chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyr. Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Chór ten zaśpiewa również u nas 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to już wieloletnia tradycja, którą trzeba pielęgnować.

 • Na Boże Narodzenie w I-szym dniu świąt nie będzie Mszy św. O godz. 6.30 i 19.15 – poza tym będzie porządek niedzielny. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki tradycyjnie jak co roku będą przeznaczone na Fundusz  OBRONY  ŻYCIA

 • W piątek księża rozpoczną Wizytę Duszpasterska czyli Kolędę.

 • W piątek od godz. 16.00 - ul Chrobrego 4, 5F i 6; w sobotę od godz. 9.00 – domy jednorodzinne: ul. Piasta, Skorupska i Słonimska. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej oraz na ławce pod chórem. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Tradycyjnie jak co roku można złożyć dwie ofiary /jeśli kogoś na to stać/ kolędującemu kapłanowi i na potrzeby kościoła.

 
16 grudnia 2012 r., III NIEDZIELA ADWENTU
 • Rozpoczęliśmy REKOLEKCJE  ADWENTOWE. Msza Roratnia podczas rekolekcji będzie o godz. 6.30.  Jutro i we wtorek Msze św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Zróbmy wszystko, abyśmy przez uczestnictwo w tych rekolekcjach dobrze przyjęli Słowo Boże, Sakrament Pokuty i Eucharystii, byśmy mogli czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi, aby w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

 • Dzisiaj młodzież VIII LO zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych. Dochód będzie przeznaczony na białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Natomiast po Mszy św. Wieczornej z racji 16-go dnia miesiąca modlić się będziemy przy obrazie Bł. Jana Pawła II o rychłą kanonizację Ojca św.

 • Dziś o godz. 19.15  Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę o godz. 19.00 w Oratorium  Ks. dr Wojciech Michniewicz  przedstawi wykład na temat: „Widząc ich wiarę”. W sobotę o godz. 19.00  Klub Inteligencji Katolickiej rozpocznie w naszym kościele REKOLEKCJE  ADWENTOWE, które zakończą się w Niedzielę o godz. 19.15. W tym roku prowadzą: Ks. Prof. Czesław Gładczuk i Ks. Dariusz Mateuszuk.

 • Dziś rozpoczynają się REKOLEKCJE  AKADEMICKIE. Odbywać się one będą w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej o godz. 19.30. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego odbędzie się 20 grudnia o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.

 • Od jutra wkroczymy w drugą część Adwentu. Główną postacią ostatniego etapu tego okresu liturgicznego jest Jan Chrzciciel, poprzednik Chrystusa, który wzywając do pokuty ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.

 • W tych dniach przynosimy do kosza: żywność, środki czystości i higieniczne. Kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to nasza pomoc biednym rodzinom na zbliżające się Boże Narodzenie.

 • Trwa  doroczna akcja CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po hasłem: „Podziel serce – pomnóż miłość”. świece można nabywać pod chórem. Niech na naszym wigilijnym stole zapłonie taka świeca tegorocznej akcji CARITAS. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najuboższych naszych parafian.

 • W czwartek od godz. 9.00 przy ul. Ciepłej 13, będą przeprowadzane: bezpłatne konsultacje z dietetykiem, porady pielęgniarskie, badanie poziomu cukru, pomiar ciśnienia we krwi.

 • W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych na terenie naszej parafii. Osoby te można zgłaszać dzisiaj w zakrystii, w dni powszednie w kancelarii.

 • Również w sobotę od godz. 9.00 rozpoczniemy generalne sprzątanie naszego kościoła. Zapraszamy wszystkie grupy, komu czas pozwoli - do wspólnego sprzątania: kościoła, Oratorium i balkonów. Weźmy ze sobą odpowiedni sprzęt i środki czystości.

 • Za tydzień po Mszy św. O godz. 12.30 w Oratorium odbędzie się SPOTKANIE  OPŁATKOWE wszystkich grup działających w naszej parafii. Dzieci przedstawią Jasełka.

 • Pamiętajmy, by podczas wieczerzy wigilijnej był opłatek poświęcony, a nie kupiony w centrum handlowym. Po każdej Mszy św. w kancelarii można nabywać opłatki. W tygodniu w godzinach otwarcia kancelarii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na prowadzone prace w parafii. Każdej rodzinie jest przygotowany komplet opłatków w specjalnym opakowaniu. Informujemy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 2 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Następne sobotnie spotkania na LECTIO  DIVINA po Mszy św. wieczornej odbędą się w styczniu: 12,19 i 26.

 • Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Białostockiej od początku 2013 roku organizuje dni skupienia narzeczonych dla wszystkich przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Dni skupienia narzeczonych stają się obok katechez przedmałżeńskich, trzech spotkań w poradni rodzinnej oraz rozmowy duszpasterskiej – obowiązkowym etapem przygotowania do sakramentu małżeństwa w Archidiecezji Białostockiej. Więcej szczegółów w kancelarii i na plakacie.

 • Prócz bardzo popularnej strony internetowej naszej Parafii: www.wojciech.bialystok.pl; polecamy też: http://www.sanktuarium-wojciech.siteor.pl/   oraz http://pl-pl.facebook.com/pages/Parafia-świętego-Wojciecha-Biskupa-Męczennika-w-Białymstoku/299692113379515 – ubogacone bieżącymi fotografiami z życia naszej Parafii.

 
9 grudnia 2012 r., II NIEDZIELA ADWENTU
 • Z radością informujemy naszych parafian, że Ks. Kan. Adam Szot u nas pracujący został uhonorowany godnością papieską. Odtąd przysługuje mu tytuł prałata. Ks. Prałatowi Adamowi serdecznie gratulujemy i zyczymy Bożego błogosławieństwa w pięknej pracy kapłańskiej.

 • Dziś w  II Niedzielę Adwentu – już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka ofiar na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Ofiary na ten cel można składać do puszki przy głównym wejściu do kościoła na stoisku z prasą katolicką. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują:biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar Bóg zapłać.

 • Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 będzie koncert Tolka Jabłońskiego – barda, pieśniarza, autora tekstów i piosenek religijnych. Będzie też możliwość nabycia płyty „Odnowiciel” ze znaną piosenką z TV TRWAM i Radia Maryja.

 • Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 dzieci z klas  II-ich z rodzicami na katechezę przed I Komunią św.

 • Adwentowy Dzień Skupienia małżeństw niesakramentalnych odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha św. przy ul. Sybiraków. Takie spotkania odbywają się w każdą II-gą Niedzielę miesiąca.

 • Dziś o godz. 19.15  Msza św. w intencji środowisk twórczych Białegostoku. W środę o godz. 19.00 w Oratorium  Ks. Bp Henryk Ciereszko mówić będzie o „Wierze Maryi”.

 • W środę i czwartek Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne mieszczące się obok nas zaprasza na wystawę „MIZERNA  CICHA” - obrazki kolędowe z dawnych lat.

 • W czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, zwłaszcza w tym dniu pragniemy modlić się za niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny.

 • Od kilku dni można  przynosić do kosza: żywność, środki czystości i higieniczne. Kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będzie to nasza pomoc biednym rodzinom na zbliżające się Boże Narodzenie.

 • Trwa  doroczna akcja CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po hasłem: „Podziel serce – pomnóż miłość”. świece można nabywać pod chórem. Niech na naszym wigilijnym stole zapłonie taka świeca tegorocznej akcji CARITAS. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najuboższych naszych parafian. Starą świecę spalmy na grobie naszych bliskich.

 • Pamiętajmy, by podczas wieczerzy wigilijnej był opłatek poświęcony, a nie kupiony w centrum handlowym. Po każdej Mszy św. w kancelarii można nabywać opłatki. W tygodniu w godzinach otwarcia kancelarii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na prowadzone prace w parafii. Każdej rodzinie jest przygotowany komplet opłatków w specjalnym opakowaniu. Informujemy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

 • W adwentowe dni spotykamy się na Roratach  o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00.  Przynośmy ze sobą świece.

 • Od dzisiaj alumni naszego Seminarium Duchownego zapraszają na spektakl: „BASTYLIA”. Początek godz. 19.00. Więcej informacji jest na plakacie.

 • Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.30 będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 5 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Jest w sprzedaży nowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia” w którym polecamy rozmowę z nowo mianowanym biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji Ks. Henrykiem Ciereszką, a także ciekawy artykuł pt.: „Jakie będzie moje Boże Narodzenie”.

 • Pod chórem można też nabyć książkę Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego pt.: „Credo. Taka jest nasza wiara”. A także dwie książki o cmentarzu farnym w Białymstoku.  Czytajmy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Za tydzień rozpoczniemy trzydniowe REKOLEKCJE  ADWENTOWE. W tym roku poprowadzi je O. Wiesław Zielonka, oblat Maryi Niepokalanej z Siedlec. Msza Roratnia podczas rekolekcji będzie o godz. 6.30. W Niedzielę porządek Mszy św. będzie niedzielny, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00.Zróbmy wszystko, abyśmy przez uczestnictwo w tych rekolekcjach dobrze przyjęli Słowo Boże, Sakrament Pokuty i Eucharystii, byśmy mogli czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi, aby w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

 • Za tydzień też rozpoczną się REKOLEKCJE  AKADEMICKIE. Odbywac się one będą w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej o godz. 19.30. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego odbędzie się 20 grudnia o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.

 • W każdą I-szą sobotę miesiąca o godz. 20.30 jest Msza św. i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu u Sióstr Misjonarek św. Rodziny przy ul. Zielnej 16.

 • W każdą II-gą Niedzielę miesiąca w kościele św. Andrzeja Boboli w Białymstoku o godz. 16.00 jest Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi środowiskowy Dom Samopomocy im. Bł. Ks. M. Sopoćki. Jest to ośrodek wsparcia dziennego pobytu dla osób upośledzonych intelektualnie lub chorych psychicznie. Ośrodek działa przy ul. Pogodnej 63 przy parafii NMP Matki Kościoła.

 • W sobotę 22 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych na terenie naszej parafii. Osoby te można zgłaszać od dzisiaj w zakrystii, w dni powszednie w kancelarii.

 
2 grudnia 2012 r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny, w którym w sposób szczególny nastawieni jesteśmy na kolejne przyjście naszego Mistrza i Pana: Jezusa Chrystusa. Raz już to przyjście nastąpiło, miało ono wymiar historyczny, kiedy Jezus przyjął ciało z NMP i za sprawą Ducha św. narodził się jako człowiek w Betlejem. Drugie przyjście Jezusa, na które czekamy, będzie miało wymiar eschatologiczny – po raz drugi Chrystus przyjdzie przy końcu czasów, aby dokonać sądu nad światem. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas, ale byśmy z wiarą czekali na Pana.

 • W kaplicy Sióstr Pasterzanek przy ul. Orzeszkowej trwają Rekolekcje Adwentowe dla nauczycieli i wychowawców. Początek rekolekcyjnych spotkań o godz. 19.00.

 • Od dzisiaj można przynosić do kosza: żywność, środki czystości i higieniczne. Kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Będzie to nasza pomoc biednym rodzinom na zbliżające się Boże Narodzenie.

 • Dzisiaj także rusza doroczna akcja CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po hasłem: „Podziel serce – pomnóż miłość”. świece można nabywać pod chórem. Niech na naszym wigilijnym stole zapłonie taka świeca tegorocznej akcji CARITAS. Dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na paczki świąteczne dla najuboższych naszych parafian. Starą świecę spalmy na grobie naszych bliskich.

 • CARITAS naszej Archidiecezji składa serdeczne podziękowania za przeprowadzone zbiórki pieniędzy na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic i trąb powietrznych. Białostocka CARITAS pomogła najbardziej poszkodowanym odbudować zerwane dachy domów.

 • Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 dzieci z klas I-szych Szkoły Podstawowej z rodzicami. Po Mszy św. katecheza przygotowująca do I Komunii św. Za tydzień taką katechezę będą miały dzieci z klas II-ich.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza św. w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę o godz. 19.00 w Oratorium Czas Skupienia na temat: „Wiara drogowskazem” poprowadzi Ks. Prof. Czesław Gładczuk.

 • Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy opłatki na wigilijny stół. Pamiętajmy, by podczas wieczerzy wigilijnej był opłatek poświęcony, a nie kupiony w centrum handlowym. Po Mszy św. w kancelarii można nabywać opłatki. W tygodniu w godzinach otwarcia kancelarii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na prowadzone prace w parafii. Każdej rodzinie jest przygotowany komplet opłatków w specjalnym opakowaniu.

 • Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawiana jest Msza Roratnia, na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. W adwentowe dni spotykać się będziemy na takiej Mszy o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Przynośmy ze sobą świece i lampiony.

 • Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców naszej Archidiecezji zaprasza na spotkanie w ramach inicjatywy pod nazwą: „Spotkania z talentem”. Odbędzie się ono w czwartek o godz. 18.00 w Centrum Formacji Laikatu przy ul. Warszawskiej 50 obok naszego kościoła. Temat spotkania: „Przedsiębiorstwo jako dobro wspólne”.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. W I-szy czwartek różaniec o godz. 17.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W I-szy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 7.00; 16.30 i 18.00. Godzina Miłosierdzia Bożego o 15.00. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

 • W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny. Z racji trwającego Roku Wiary zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity, tego dnia można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach.

 • W sobotę Duszpasterstwo Bankowców zaprasza na Mszę św. o godz. 16.00 do Starego Kościoła przy Katedrze. Spotkanie opłatkowe tej grupy odbędzie się 6 stycznia.

 • Adwentowy Dzień Skupienia małżeństw niesakramentalnych odbędzie się za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha św. przy ul. Sybiraków. Takie spotkania odbywają się w każdą II-gą Niedzielę miesiąca.

 • Od przyszłej Niedzieli alumni naszego Seminarium Duchownego zapraszają na spektakl: „BASTYLIA”. Początek godz. 19.00. Więcej informacji jest na plakacie.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 3 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej parafii zachęca serdecznie do oddawania niepotrzebnych zabawek i książek na kolejne już Wielkie Mikołajkowe Losowanie. Odbędzie się ono za tydzień w Oratorium. Fanty można zostawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii w czasie dyżurów.

 • Jest w sprzedaży nowy numer Gazety Parafialnej „Bóg wśród nas”. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania tejże gazety wydawanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Jest też nowy numer pisma „Drogi Miłosierdzia” w którym polecamy rozmowę z nowo mianowanym biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji Ks. Henrykiem Ciereszką, a także ciekawy artykuł pt.: „Jakie będzie moje Boże Narodzenie”. Ponadto o św. Faustynie Kowalskiej, o 65 leciu kapłaństwa Ks. Abpa Seniora Stanisława Szymeckiego, o Eucharystii i Sakramencie Chrztu św.

 • Pod chórem można nabyć książkę Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego pt.: „Credo. Taka jest nasza wiara”. A także dwie książki o cmentarzu farnym w Białymstoku. Czytajmy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Za tydzień II Niedziela Adwentu – już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka ofiar na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Ofiary na ten cel będzie można składać do puszki przy głównym wejściu do kościoła. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują:biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz liczni wierni tam mieszkający. Natomiast taca za tydzień będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

 • Również za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 będzie koncert Tolka Jabłońskiego – barda, pieśniarza, autora tekstów i piosenek religijnych. Będzie też możliwość nabycia płyty „Odnowiciel” ze znaną piosenką z TV TRWAM i Radia Maryja. Cena płyty CD wynosi 30 zł zaś DVD 48 zł.

 • Tego samego dnia o godz. 15.00 w naszym kościele zgromadzi się młodzież oazowa na tzw „Dniu Jedności”. Na zakończenie spotkania Mszę św. odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita Edward Ozorowski.

 • Fundacja „Pomóż im” prowadząca Białostockie Hospicjum dla Dzieci, zaprasza wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć swojego dziecka, do uczestnictwa w ogólnoświatowym Dniu Pamięci o zmarłych dzieciach. Dzień ten będzie obchodzony za tydzień. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15 w Starym Kościele Farnym przy Katedrze.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy 16 grudnia, a zakończą się 18 grudnia. W tym roku poprowadzi je O. Wiesław Zielonka, oblat Maryi Niepokalanej z Siedlec.

 • W kościele są ustawione trzy kandelabry: przy Obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Jezu Ufam Tobie i Bł. Jana Pawła II. Ks. Proboszcz zwraca się z gorącym apelem do rodziców, by nie pozwalali dzieciom w tych miejscach na różne zabawy. To nie są rzeczy do zabawy. Wszystkich obecnych prosimy też o wspólną troskę w tej sprawie.

 
25 listopada 2012 r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOść CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHśWIATA
 • Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza św. w intencji zmarłych z Klubu Inteligencji Katolickiej. W środę o godz. 19.00 w Oratorium o „Kulcie zmarłych u starożytnych Greków i Rzymian” mówić będzie Ks. dr Marian Strankowski, prefekt AWSD.

 • „Rola kobiety w rodzinie” to tytuł konferencji jaka zostanie wygłoszona we wtorek w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 o godz. 17.00. Więcej informacji jest na plakacie i ulotkach.

 • W czwartek o godz. 17.00 katecheci naszego dekanatu Białystok – śródmieście w naszym kościele odbędą Dekanalny Dzień Skupienia. Wszystkich uczących religii polećmy w swoich modlitwach.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza w V-ty czwartek listopada i I-szy czwartek grudnia na różaniec o godz. 17.00. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W najbliższy piątek o godz. 17.00 w Oratorium zostanie wpłacona II-ga rata naszych zobowiązań finansowych w obecności Rady Parafialnej. Obecność wszystkich członków Rady jest obowiązkowa.

 • W I-szą sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec Fatimski o godz. 15.00.

 • W odpowiedzi na zachętę Ojca świętego Benedykta XVI, aby w Roku Wiary „Odkryć smak karmienia się Słowem Bożym”, Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na Lectio Divina czyli rozważanie i modlitwy niedzielną Liturgią Słowa. Celem spotkań prowadzonych przez księży profesorów naszego Seminarium jest doświadczenie aktualności i życiodajnej mocy Słowa Bożego. Spotkania będą w soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w naszym kościele. Więcej informacji jest na plakacie. Pierwsze takie spotkanie będzie w najbliższą sobotę..

 • Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych „Barka” działający przy Katedrze zaprasza na konferencję: „Będziecie jako bogowie. New Age jako współczesne zagrożenie duchowe”. Konferencja zostanie wygłoszona za tydzień w Katedrze. Więcej informacji jest na plakacie.

 • W dniach 2-4 grudnia w kaplicy Sióstr Pasterzanek przy ul. Orzeszkowej odbędą się Rekolekcje Adwentowe dla nauczycieli i wychowawców. Początek rekolekcyjnych spotkań o godz. 19.00.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 2 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Od następnej Niedzieli, czyli I-szej Niedzieli Adwentu można będzie przynosić do kosza: żywność, środki czystości i higieniczne, który będzie ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej parafii zachęca serdecznie do oddawania niepotrzebnych zabawek i książek na kolejne już Wielkie Mikołajkowe Losowanie. Odbędzie się ono 9 grudnia w Oratorium. Fanty można zostawiać w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii w czasie dyżurów.

 • Ukazał się nowy numer Gazety Parafialnej „Bóg wśród nas”. Zachęcamy serdecznie do zakupu i czytania tejże gazety wydawanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

 • Pod chórem można nabyć książkę Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego pt.: „Credo. Taka jest nasza wiara”. A także dwie książki o cmentarzu farnym w Białymstoku. Czytajmy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Na chórze za organami jest jedyna oryginalna rozeta, która nie została zniszczona w czasie wojny. Jest możliwość ukazania jej po przebudowie organów. Wówczas korzystnie zmieni się architektura wnętrza naszego kościoła. Będą pięknie widoczne trzy rozety. Stąd też niebawem rozpocznie się przygotowanie dokumentacji do tego celu w porozumieniu z konserwatorem zabytków. Będzie przygotowany odpowiedni projekt przebudowy organów, a przy tej okazji organy zostaną poddane kapitalnemu remontowi. Jest to bardzo dobry niemiecki instrument, który odzyska swój pierwotny charakter, co pozwoli nam w przyszłości na organizowanie koncertów organowych. Te wszystkie prace będą finansowane z ofiar składanych w każdą I-szą Niedzielę miesiąca. Przebudowę i remont organów dokona firma organmistrzowska z Białegostoku i Warszawy. Jeśli pomyślnie zostanie przygotowana dokumentacja, być może pod koniec września rozpoczną się prace przy instrumencie. Po ich zakończeniu będzie „NIEDZIELA OTWARTEGO CHÓRU”, gdzie każdy z bliska będzie mógł zobaczyć rozetę i organy. To przyszłe wielkie dzieło polecamy też w modlitwach naszych parafian.

 • Za tydzień I-sza Niedziela Adwentu – początek nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej Niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy św. Roratniej o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci. Przynośmy ze sobą świece. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa Metropolity od przyszłej Niedzieli przed Mszą św. niedzielną będzie czytany „Katechizm Płocki” w ramach trwającego Roku Wiary. Za tydzień poświęcimy opłatki na wigilijny stół. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był opłatek poświęcony, a nie kupiony w centrum handlowym.

 • Za tydzień zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 dzieci z klas I-szych Szkoły Podstawowej z rodzicami. Po Mszy św. katecheza przygotowująca do I Komunii św.

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 589 - 602 z 747
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.