Wielkość liter

23 października 2011 r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś słyszeliśmy odpowiedź Chrystusa na pytanie o to, które przykazanie jest najważniejsze. To, co usłyszeliśmy z Jego ust, nie pozostawia najmniejszych złudzeń. Nic nie jest ważniejsze od miłowania Boga i drugiego człowieka. Kochaj Boga i bliźniego swego jak siebie samego. Jak wygląda realizacja tego przykazania w naszym życiu? Naszym obowiązkiem jest odpowiedzieć sobie na pytanie, bo o realizację przykazania miłości zapyta nas kiedyś Pan Bóg.

 • Dziś o godz. 19.15 w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem: Bł. Jana Pawła II i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W środę o godz. 19.00 w Oratorium dr Tadeusz Borowski /dyrektor Hospicjum Domu Opatrzności Bożej/ mówić będzie na temat: „Zabójstwa zwanego eutanazją”. Przypominamy, że trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ich program jest zamieszczony na plakatach i stronie internetowej.

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w małej sali obok Oratorium Ks. Proboszcz spotka się ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich. Za tydzień takie spotkanie będzie z Odnową w Duchu św. i Ruchem oazowym światło – Życie.

 • Comiesięczne spotkanie obrońców życia oraz tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego, odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie.

 • W środę po Mszy św. wieczornej do Oratorium Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie przedstawicieli: Bractwa św. Wojciecha, Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Rycerstwa Niepokalanej, Akcji katolickiej, Ruchu Rodziny Nazaretańskiej, Rodziny Radia Maryja, III Zakonu św. Franciszka, Straży Honorowej Najśw. Serca Jezusowego, Grona Przyjaciół AWSD i Żywego Różańca.

 • W piątek Kościół wspominać będzie w liturgii św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza, którzy byli naocznymi świadkami nauczania Jezusa i cudów przez Niego dokonanych. Według tradycji obaj zginęli śmiercią męczeńską w Persji, niosąc światło Ewangelii narodom pogańskim. Jako wspólnota Kościoła zbudowana na fundamencie Apostołów, bądźmy wdzięczni za ich odwagę w głoszeniu Dobrej Nowiny. Niech będą dla nas wzorem do naśladowania w głoszeniu miłości Bożej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyli: Ryszard Warzecha i 8 osób anonimowych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Zapisujemy naszych bliskich zmarłych w tzw. WYPOMINKACH. Wspominać ich będziemy od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspomnianych w danym dniu. Imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Kartki są pod chórem, w zakrystii i kancelarii.

 • Od 1 grudnia Caritas Naszej Archidiecezji prowadzić będzie środowiskowy Dom Samopomocy dla 30 osób przewlekle chorych psychicznie i osób upośledzonych umysłowo nie wymagających leczenia szpitalnego bądź opieki stacjonarnej. Ośrodek mieścić się będzie przy ul. Pogodnej 63 w par. NMP Matki Kościoła. Więcej informacji udziela Centrala Caritas przy ul. Warszawskiej 32.    

 • Młodzież rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy październikowy numer naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia” i naszą gazetę parafialną „Bóg wśród nas”. Polecamy też książkę Ryszarda Warzechy, naszego parafianina, poety. Autor kolejnego tomu wierszy pt.: „Takie życie” rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Pan Ryszard cały dochód ze sprzedaży tej książki przekazuje na potrzeby parafii. Cena książki – 10 zł lub dobrowolna ofiara. Zachęcamy do nabywania i lektury.

 
16 października 2011 r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiejsza Niedziela jest tzw Niedzielą DOMINICANTES  i  COMUNICANTES. Liczymy wszystkich wiernych, którzy dzisiaj uczestniczą we Mszy św. niedzielnej i przystępują do Komunii św.    

 • Dziś o godz. 12.00 spod Ratusza Miejskiego wyruszy V Marsz Nadziei pod hasłem: „Rak to nie wyrok”. W Centrum Onkologii będzie można wykonać bezpłatnie badania: pomiaru ciśnienia, pomiaru poziomu cukru, poziomu cholesterolu, mammografię. Więcej informacji jest na plakacie.

 • W kościele św. Kazimierza na osiedlu Dziesięciny w każdą III Niedzielę miesiąca o godz. 19.00 odbywają się koncerty organowe w ramach Kazimierzowskich Wieczorów Muzycznych poświęcone Bł. Janowi Pawłowi II. Dzisiaj na organach tamtejszego kościoła grać będzie Marek Wierzbicki. W programie utwory organowe: Jana Sebastiana Bacha, Pachelbela, Bruhnsa i innych. Wstęp wolny.

 • Dziś o godz. 19.15 w naszym kościele Msza św. z udziałem pracowników Służby Zdrowia. W środę o godz. 19.00 w Oratorium  dr Helena Kuleszo – Kopystecka mówić będzie o „Sensie cierpienia w nauczaniu Błogosławionego Jana Pawła II i Jego Liście  Pasterskim Salvifici Doloris”. Przypominamy, że trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ich program jest zamieszczony na plakatach i stronie internetowej.

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w małej sali obok Oratorium Ks. Proboszcz spotka się z Kołami Żywego Różańca. Za tydzień takie spotkanie będzie ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich.

 • We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. św. Łukasz był lekarzem i w swojej Ewangelii przedstawiał Jezusa jako lekarza ciał i dusz. Stąd też jest on patronem Służby Zdrowia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ratują nasze zdrowie i życie – o lekarzach, pielęgniarkach i wszystkich pracownikach Służby Zdrowia, by byli wierni swojemu powołaniu. Tego dnia w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 z inicjatywy Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

 • W czwartek po nabożeństwie wieczornym spotkanie formacyjne Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

 • W sobotę, tydzień po 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w rocznicę inauguracji pontyfikatu, Kościół obchodzić będzie po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II. Mamy na pewno jeszcze w pamięci pogrzeb Jana Pawła II i okrzyki SANTO  SUBITO, a także niedawną beatyfikację naszego Papieża. Dziękujmy Dobremu Ojcu, że pozwolił nam być świadkami przemian w Polsce i na świecie, które się dokonały dzięki Janowi Pawłowi II. Módlmy się o jego rychłą kanonizację.

 • Również w sobotę o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie nowego kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku przy ul. Kraszewskiego. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.
 • „Niesienie wszystkim orędzia Ewangelii jest najcenniejszą posługą, jaką Kościół może dać ludzkości i każdej osobie poszukującej pełni życia” - napisał papież Benedykt XVI w orędziu na tegoroczny światowy Dzień Misyjny, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Ofiary, które złożymy na tacę, przekazane zostaną na potrzeby księży, sióstr zakonnych i osób świeckich, którzy wypełniając nakaz Jezusa: „Idźcie i głoście Ewangelię wszystkim narodom”, głoszą Dobrą Nowinę w najdalszych zakątkach świata.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Bronisława Fiedorczyk, Marian Czeberczuk, Lucyna Dębowska, Irena Ilińska, Michalina Cywińska i 6  osób anonimowych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Zapisujemy naszych bliskich zmarłych w tzw WYPOMINKACH. Wspominać ich będziemy od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspomnianych w danym dniu. Imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Kartki są pod chórem, w zakrystii i kancelarii.

 • Młodzież rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy październikowy numer  naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia”.  Jego cena wynosi teraz 3 zł.  Zachęcamy do nabywania i lektury.

 
9 października 2011 r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś Chrystus zaprasza nas na ucztę i stawia pytanie o wystrój naszego wnętrza. Przyjrzymy się uważnie naszemu sercu i odpowiedzmy sobie na pytanie: czy nasze serce jest czyste i gotowe przyjąć zaproszenie Jezusa na wieczną ucztę zbawienia. Niech wzmaganiom z codzienną rzeczywistością nie zabraknie najważniejszego: dbania o wewnętrzny stan łaski, byśmy mogli kiedyś wejść do wiecznej szczęśliwości na ucztę przygotowaną dla nas przez samego Boga.

 • Dziś XI Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za beatyfikację Wielkiego Papieża i prosimy Boga o rychłą kanonizację Jana Pawła II. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin. Weźmy udział w żywym pomniku ku czci Bł. Jana Pawła II. Zechciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą.

 • Dziś o godz. 19.15 w naszym kościele Msza św. z udziałem środowisk twórczych naszego miasta. W środę o godz. 19.00 w Oratorium Ks. Dariusz Wojtecki omówi Encyklikę Jana Pawła II „Evangelium vitć”. Przypominamy, że trwają Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ich program jest zamieszczony na plakatach i stronie internetowej.

 • Msza św. z okazji Inauguracji Roku Akademickiego zostanie odprawiona dzisiaj w Katedrze o godz. 19.30. Duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich pracowników i studentów białostockich wyższych uczelni.

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w małej sali obok Oratorium Ks. Proboszcz spotka się ze Strażą Honorową NSJ i Gronem Przyjaciół AWSD. Za tydzień takie spotkanie będzie z Kołami Żywego Różańca. Ze względu na małe pomieszczenie, gdyż Oratorium przez trzy miesiące będzie zajęte przez uczestników kursu ALFA – na spotkanie zapraszamy tylko przedstawicieli tych grup, którzy jeszcze w takich spotkaniach nie brali udziału.

 • W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas.

 • Dnia 13-go każdego miesiąca w naszym kościele o godz. 15.00 jest odmawiany różaniec fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • W piątek przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w swoich modlitwach o nauczycielach i wychowawcach. Niech nasza pamięć obejmie tych, którzy kształtowali nasze życie.

 • W piątek i sobotę w Białymstoku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem: „Otoczmy troską życie” w ramach II Dni Godności Życia. Konferencja odbywać się będzie pod patronatem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego. Więcej informacji jest na plakacie okolicznościowym.

 • „Proszę, pomóż mi pożegnać się z dzieckiem” - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Dziecka Utraconego, który przypada w sobotę. W Polsce obchodzony on jest od 2004 roku. W tym dniu modlimy się za zmarłe dzieci i ich rodziców. W naszej parafii są takie rodziny, które przeżyły ogromną tragedię. Bądźmy dla nich wsparciem – poprzez obecność, słowo i modlitwę. Tego dnia Koła Żywego Różańca przy parafii Ducha św. w Białymstoku zapraszają na Dzień Skupienia w dolnym kościele przy ul. Sybiraków 2. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00.

 • W sobotę na godz. 8.00 potrzebujemy 10-ciu mężczyzn w sile wieku do pracy fizycznej na 2 godziny.

 • Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Grzegorz Suszko, uczestnicy kursu ALFA, Antoni Zadykowicz, Kazimierz Rostowski, Ryszard Mojsak i 8 osób anonimowych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Zapisujemy naszych bliskich zmarłych w tzw WYPOMINKACH. Wspominać ich będziemy od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspomnianych w danym dniu. Imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Kartki są pod chórem, w zakrystii i kancelarii.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza prasę katolicką. Ukazał się październikowy numer naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia”. Jego cena wynosi teraz 3 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

 • Za tydzień jak w każdą III Niedzielę miesiąca, taca będzie przeznaczona na prace prowadzone przy naszym kościele.

 
2 października 2011 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Małżeńskich KŻR. Po Mszy św. o 9.30 spotkanie młodzieży klas I-szych gimnazjalnych. Po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna – wewnątrz kościoła. Po procesji spotkanie Kółek Żywego Różańca. Spotkania Bractwa św. Wojciecha na razie są zawieszone z racji poniedziałkowych spotkań Ks. Proboszcza z grupami.

 • Dziś o godz. 19.15 w naszym kościele Msza św. z udziałem prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę o godz. 19.00 w Oratorium Ks. Wojciech Michniewicz mówić będzie o „Podwójnym” życiu chrześcijanina według Ewangelii św. Jana”.

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w Oratorium Ks. Proboszcz spotka się z Rodziną Radia Maryja i III Zakonem św. Franciszka. Za tydzień ze Strażą Honorową NSJ i Gronem Przyjaciół AWSD.

 • We wtorek Kościół wspominać będzie św. Franciszka z Asyżu, zwanego Biedaczyną z Asyżu. Wyrzekł się on wszelkich dóbr i żył w ubóstwie. Poświęcił całkowicie swoje życie Bogu i służbie człowiekowi. Jan Paweł II w 1979 roku ogłosił św. Franciszka, który jako pierwszy pokazał chrześcijański stosunek do otaczającej nas natury, patronem ekologów. Uboga on nas swoją osobowością i przykładem życia. Spróbujmy choć trochę naśladować prostotę świętego w swoim życiu.

 • W Tygodniu Miłosierdzia – w środę Kościół wspominac będzie św. Faustynę Kowalską, Apostołkę Miłosierdzia. Mając 20 lat wstąpiła ona do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Pokornej i niewykształconej zakonnicy Bóg powierzył zadanie szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego. Wpatrzeni w życie Sekretarki Miłosierdzia włączajmy się w dzieło świadczenia swoim życiem o ogromie Bożego Miłosierdzia poprzez modlitwę, słowo i czyny. Po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji katolickiej.

 • W I-szy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I-szy piątek nabożeństwo do NSJ o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00.

 • W październiku – miesiącu szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej w najbliższą sobotę oddamy cześć Matce Bożej Różańcowej. Papież Paweł VI zwrot „odmawiać różaniec”, zastępował wyrażeniem „medytować, rozważać różaniec”. Pamiętajmy o tym, gdy modlimy się na różańcu, że jego istotą nie jest powtarzanie dziesiątek razy Zdrowaś Maryjo, ale rozważanie życia Maryi i Jej Syna. Przyjmijmy zaproszenie Maryi do udziału w zbawczych wydarzeniach zawartych w tajemnicach różańcowych. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.

 • „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”    - to hasło XI Dnia Papieskiego, który będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Będziemy w tym dniu dziękować Bogu za beatyfikację Jana Pawła II oraz modlić się o jego kanonizację. Organizatorem obchodów jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zbiera pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z małych miast i wsi. Zechciejmy wesprzeć ten szczytny cel swoją ofiarą.

 • Małżeństwa niesakramentalne /rozwiedzeni, którzy zawarli związek cywilny/ zapraszamy na spotkanie za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha św. w Białymstoku. W programie Msza św. niedzielna oraz spotkanie.

 • Msza św. z okazji Inauguracji Roku Akademickiego zostanie odprawiona za tydzień w Katedrze o godz. 19.30. Duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich pracowników i studentów białostockich wyższych uczelni.

 • Również za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas II-ich.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w intencji – o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w I-szy czwartek października na godz. 17.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły 4 osoby anonimowe. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Za tydzień przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 • Od dzisiaj zapisujemy naszych bliskich zmarłych w tzw WYPOMINKACH. Wspominać ich będziemy od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych wspomnianych w danym dniu. Imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Kartki są pod chórem, w zakrystii i kancelarii.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza prasę katolicką. Ukazał się nowy numer „Drogi Miłosierdzia”. Od października jego cena wynosić będzie 3 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

 
25 września 2011r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś o godz. 17.30 odbędzie się procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Sióstr przy ul. Poleskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30. W środę o godz. 15.00 Czciciele Miłosierdzia Bożego oraz młodzież szkolna odmawiać będą Koronkę w wyznaczonych miejscach miasta. My gromadzimy się na terenie parafii w następujących miejscach: Warszawska/Pałacowa – Rondo Lussy, ul. Słonimska – przed Domem Dziecka i przy Jubileuszowym Krzyżu - ul. Chrobrego. Uroczysta Msza św. dziękczynna za beatyfikację Ks. Michała odprawiona zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w środę o godz. 18.00.

 • Dziś w naszym kościele o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, zaś w środę w Galerii Sleńdzińskich przy ul. Waryńskiego o godz. 18.00 odbędzie się prezentacja książki Mieczysława Czajkowskiego: „W cieniu białostockiej fary”.

 • Jutro po Mszy św. wieczornej w Oratorium Ks. Proboszcz spotka się ze Stowarzyszeniem Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Stowarzyszeniem Rycerstwa Niepokalanej. W następny poniedziałek takie spotkanie będzie z Rodziną Radia Maryja i III Zakonem św. Franciszka

 • Ks. Adam każdego dnia odprawia Mszę św. w kaplicy szpitalnej. Intencja mszalna zapisana u nas na godz. 7.00 jest przez niego odprawiana tak jak w okresie urlopowym. Dana intencja jest odczytywana u nas i wspomniana w modlitwie wiernych. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Ks. Adamie.

 • Ojciec św. Benedykt XVI zaleca, byśmy Komunię św. przyjmowali na kolanach jeśli na to pozwala nasze zdrowie. U nas Komunię św. przyjmujemy na pierwszym stopniu przed ołtarzem.    

 • We wtorek Kościół wspominac będzie św. Wincentego a' Paulo, kapłana, który całe swoje życie poświęcił służbie najuboższym. W 1885 roku Leon XIII uznał go za patrona wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele. Niech jego postawa będzie dla nas przykładem służby drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w perspektywie zbliżającego się Tygodnia Miłosierdzia.

 • W czwartek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Pomimo to, że aniołowie są istotami nadprzyrodzonymi i nieśmiertelnymi nie posiadającymi ciała, to są nam bliscy, bo tak jak my są stworzeniami Bożymi, mającymi rozum i wolną wolę. Powierzajmy trudne sprawy i problemy Aniołom, który są naszymi orędownikami przed Bożym tronem.    

 • W piątek o godz. 16.30 w naszym kościele odbędą się Obłóczyny czyli włożenie sutanny alumnom III roku naszego Seminarium Duchownego. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita.

 • W sobotę rozpoczniemy nowy miesiąc – październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Jest to modlitwa zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane codziennie z rana po Mszy św. o 7.00 /jedna tajemnica Różańca św./ oraz przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 oprócz 1 października, gdyż tego dnia o godz. 17.00 Ks. Abp Metropolita odprawi u nas Mszę św. z racji XXX-lecia Klubu Inteligencji Katolickiej. Obchody te zainaugurują XXIX Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: „W życiu najważniejsze jest ŻYCIE”. Różaniec odmówimy po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do wzięcia udziału w Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę. Więcej informacji na ten temat udziela nasze Biuro Radia Maryja.

 • Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, w piątki młodzież. Będzie to też I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec fatimski o godz. 15.00

 • Za tydzień rozpoczniemy 67 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”. Niech to będzie szczególny czas głoszenia wielkości Bożego Miłosierdzia, a jednocześnie konkretnego świadczenia miłosierdzia drugiemu człowiekowi, poprzez składanie datków pieniężnych i zbiórkę żywności dla najuboższych.

 • Również za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas I-ych i ich rodziców. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna z racji I-szej Niedzieli.

 • Cząstka Ciała Pańskiego – zostanie wystawiona w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Sokółce podczas uroczystej Mszy św. za tydzień o godz. 11.00, Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w intencji – o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w I-szy czwartek października na godz. 17.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Teresa Kulikowska, Justyna Milewska, Ruch Rodzin Nazaretańskich i sześć osób anonimowych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Młodzież z KSM-u rozprowadza prasę katolicką. Zachęcamy do nabywania i lektury w naszych rodzinach.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Barbara Samojłowicz  - l.66, Nowy Jork

 • Wanda Zajkowska - l.75, ul. Warszawska

 • Helena Tomaszewska - l.83, ul. św. Wojciecha

 • Stanisława Kruk - l.95, ul. Chrobrego

 • Magdalena Stojak - l.66, ul. św. Wojciecha

 • Władysław Żukowski - l.76, ul. Warszawska

 • Milena Prokop - l. 3, ul. Chrobrego

Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie...

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 589 - 602 z 694
© 2022
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.