Wielkość liter

31 marca 2013r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 • Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy sobie wszyscy, abyśmy trwając we wspólnocie Kościoła, byli ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej nadziei jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Życzymy Wam Drodzy Goście i Kochani Parafianie – radości, która jest darem Chrystusa zmartwychwstałego. Życzymy tej radości, o której Chrystus mówił w Wieczerniku, w czasie ostatniej Wieczerzy, „...aby radość moja była w was i aby radość wasza była pełna”. Życzymy radości, która przejawia się w szczęściu wewnętrznym, w pokoju serca i w mocy. Szczęść Wam Boże.

 • Dziękujemy za nadesłane życzenia naszym Księżom i wszystkim parafianom, od władz naszego miasta i przedstawicieli wielu organizacji.

 • Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz.: 8.00 i 19.15

 • Jutro będzie niedzielny porządek Mszy Św. Będzie to dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni, jak również z otwartego i szczerego serca wesprzyjmy ją naszymi ofiarami pieniężnymi. Dlatego wszystkie ofiary z jutrzejszej tacy przeznaczone będą na tę uczelnię.

 • We wtorek w VIII rocznicę odejścia Bł. Jana Pawła II do Domu Ojca zapraszamy do modlitwy za jego wstawiennictwem: w kościele Św. O. Pio o godz. 19.00, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 21.00 oraz przy pomniku Bł. Jana Pawła II obok Katedry o godz. 21.00.

 • W środę po Mszy Św. wieczornej Chór Uniwersytetu Medycznego wykona koncert muzyki sakralnej. Serdecznie zapraszamy.

 • W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie o godz. 17.30 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W I-szy piątek i w I-szą sobotę z racji Oktawy Wielkanocnej nie wolno celebrować Mszy Św. wotywnej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

 • Za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Jana Pawła II. W tym roku tego dnia odbędzie się I Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nasi parafianie idą w II-ej grupie. Gromadzimy się obok skrzyżowania ul. Piastowskiej z ul. Branickiego o godz. 13.30. Stamtąd z innymi grupami udamy się na pątniczy szlak. W Roku Wiary w tym dniu będzie można zyskać odpust zupełny. Ofiary do puszki będą przeznaczone na CARITAS naszej Archidiecezji z racji rozpoczynającego się w tym dniu 69 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem: „WIARA ŻYWA UCZYNKAMI”.

 • Za tydzień o godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. pamięci ofiar Katynia. Do wspólnej modlitwy zaprasza Stowarzyszenie „Rodzina Katyńska”.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 7 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 - 93

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • Dziękujemy tym wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa: kapłanom za posługę w konfesjonale, Bractwu Św. Wojciecha z Ks. Karolem za przygotowanie grobu i ołtarza wystawienia, naszym zakrystianom Pani Halinie i Panu Józefowi za wszelką posługę, Panu Kazimierzowi za ofiarowane jałowce, Pani Mariannie z uczennicami za dekoracje kwiatowe, naszym parafianom za ofiary na kwiaty do grobu, pracownicom Biura Radia Maryja, młodzieży, scholi, ministrantom, asyście liturgicznej, organistom za oprawę liturgii, Białej Procesji, wszystkim osobom pracującym przy naszej parafii, wszystkim grupom, które wzięły udział w adoracji. Bóg zapłać.

 
24 marca 2013r. - NIEDZIELA PALMOWA
 • Dziś na każdej Mszy Św. jest poświęcenie palm. W ramach trwającej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna, do kosza przed ołtarzem składamy skarbonki i koperty na pomoc potrzebującym.

 • Po Mszy Św. o godz. 11.00 i 12.30 odbędzie się Kiermasz Pocztówek Wielkanocnych ręcznie wykonanych przez dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Tęcza” przy CARITAS naszej Archidiecezji. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rzecz dzieci ze świetlicy.

 • Dzisiejsza Niedziela otwiera czas Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym.

 • Od wczoraj do wtorku włącznie w naszym kościele trwają Rekolekcje Wielkopostne Inteligencji Katolickiej, którym przewodniczy Ks. Bp Henryk Ciereszko. Dziś Msza Św. rekolekcyjna o godz. 19.15.

 • Nasz parafialny Zespół CARITAS rozprowadza paschaliki przeznaczone do Liturgii Wielkiej Soboty. Paschalik jest znakiem przypominającym o właściwej postawie każdego chrześcijanina w stosunku do bliźnich, postawie czerpiącej siłę ze śmierci Chrystusa na krzyżu i z Jego zmartwychwstania.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety Święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do środy w godzinach otwarcia Archiwum.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego  można  składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii.     

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 5 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 - 93

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przekazując ofiarę podajemy swoje imię i nazwisko oraz adres. Bóg zapłać za każdy grosz.

 • Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w Wielką Środę na Messa da Requiem Giuseppe Verdiego. Będzie to wyjątkowy koncert.

 • Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Podczas liturgii będzie miał miejsce obrzęd obmywania nóg. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Msza Krzyżma w Katedrze o godz. 9.00. Msza Wieczerzy Pańskiej u nas o godz. 18.00. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Pierwszą grupą, która poprowadzi adorację będzie Straż Honorowa NSJ.

 • Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy Św.. Gromadzimy się natomiast na Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii Słowa Bożego, uroczystej adoracji Krzyża i przyjęcia Komunii Św. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Św. W tym dniu obowiązuje ścisły post bez żadnej dyspensy. Do takiego postu zachęcamy też w W. Sobotę. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie przez cały dzień. Do adoracji zachęcamy wszystkie grupy naszej parafii. O godz. 15.00 Koronką Do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, która potrwa do soboty 6 kwietnia, każdego dnia o godz. 15.00. Po Koronce Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00

 • Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynosimy świece lub paschaliki. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni rozpocznie się Liturgia Słowa Bożego i uroczysta Eucharystia – uwielbienia Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów. Będzie to też okazja do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwała przez cały dzień. Święcenie pokarmów rozpoczniemy o godz. 10.00. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Po skończonym nabożeństwie będzie całonocne czuwanie, które ma charakter radosnego czuwania przy Chrystusie Zmartwychwstałym. Porządek czuwania będzie wywieszony w przedsionku kościoła. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy wskazówki zegarków o godz. do przodu.

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00. W procesji rezurekcyjnej nasz kościół obejdziemy trzy razy. Następne Msze Św. o godz. 9.30; 11.00;12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej.

 • W Wielki Czwartek spowiadamy 15.00 – 18.00

 • W Wielki Piątek  6.30 -18.00

 • W Wielką Sobotę 6.30 – 18.45

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. Dzisiaj na stoisku z prasą można nabyć oprawione zdjęcie Papieża Franciszka.

 • W II Niedzielę Wielkanocną czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia organizowana jest I Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w naszym mieście. Nasza parafia  jest w II grupie. Grupa ta wyjdzie z Dojlid z parafii Niepokalanego Serca Maryi o godz. 13.00. Więcej informacji jest w kancelarii.

 • Dziękujemy Paniom i Panom za wczorajsze sprzątanie w kościele. Tak wiele osób pięknie odpowiedziało na naszą prośbę. Bóg zapłać. Wiosenne porządki na placu przy kościele będą w późniejszym terminie.

 
17 marca 2013r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Liturgia V Niedzieli W. Postu zbliża nas do przeżywania męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek to potwierdza. Liturgia dzisiejszej Niedzieli ukazuje nam Boga wybaczającego i wyzwalającego człowieka z sideł grzechu i zła. Dlatego też, śmiało możemy powiedzieć, że w dniu dzisiejszym nie tylko bliższy staje się nam obraz Chrystusa umierającego, ale także zmartwychwstającego, przynoszącego nam wyzwolenie i pokój.

 • Dziś po Mszy Św. o godz. 9.30 Ks. Jarosław spotka się w Oratorium z gimnazjalistami klas III-ich i ich rodzicami.

 • Dziś o godz. 17.00 w Oratorium spotkanie osób, które podczas Liturgii Triduum Paschalnego będą wykonywały śpiewy. Serdecznie zapraszamy.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Wojciech Michniewicz mówić będzie o wierze kobiety kananejskiej na podst. fragmentu Ewangelii Św. Mateusza.

 • Jutro dzień swoich imienin obchodzi nasz Metropolita Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Polecamy Bogu w modlitwie Najdostojniejszego Solenizanta. Uroczysta Msza Św. Zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00 w Katedrze

 • We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu będzie wielu solenizantów, a pośród nich również nasz Pan zakrystian. Wszystkich polecamy w modlitwie.

 • W środę od 13.00 do 16.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych na terenie naszej parafii. Osoby te można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy Św.

 • W sobotę w naszym kościele o godz. 19.00 rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne Inteligencji Katolickiej, którym przewodniczył będzie Ks. Bp Henryk Ciereszko. Rekolekcje zakończą się w Wielki Wtorek.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety Święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do 27 marca w godzinach otwarcia Archiwum.

 • Za tydzień Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Będzie to również Światowy Dzień Młodzieży. W ramach obchodów tego dnia, Duszpasterstwo Młodych zaprasza wszystkie grupy i wspólnoty młodzieżowe, a także całe rodziny na dziedziniec przed Pałacem Branickich. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 14.30. Więcej szczegółów jest na plakacie.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużny Wielkopostnej. Nie mamy już skarbonek, ale rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności złóżmy ofiarę do skarbonki wykonanej przez rodzinę ucząc się w ten sposób wyrzeczenia i dzielenia się z bliźnimi oraz zachowywania charakteru pokutnego Wlk Postu. Skarbonki lub koperty jak to jest od lat w naszej parafii złożymy do kosza przed ołtarzem w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Św.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego przez cały Wlk Post można składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności tych rzeczy.

 • Od dzisiaj nasz parafialny Zespół CARITAS rozprowadza paschaliki przeznaczone do Liturgii Wielkiej Soboty. Paschalik jest znakiem przypominającym o właściwej postawie każdego chrześcijanina w stosunku do bliźnich, postawie czerpiącej siłę ze śmierci Chrystusa na krzyżu i z Jego zmartwychwstania. CARITAS prosi o przekazanie 1 % swojego podatku dochodowego na rzecz „CARITAS POTRZEBUJĄCYM”.

 • Od dzisiaj do środy włącznie w naszej parafii trwa Renowacja Misji Parafialnych. W środę odwiedzimy chorych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy Św.

 • A oto program Renowacji Misji Parafialnych:

 • Niedziela – 17 marca 2013r.

 •  6.30 - Msza Św. parafialna

 •  8.00 - Msza Św. Parafialna

 •  9.30 - Msza Św. dla młodzieży

 • 11.00 - Msza Św. Parafialna

 • 12.30 - Msza Św. Dzieciom

 • 17.30 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 • 18.00 - Msza Św. Parafialna

 • Poniedziałek – 18 marca

 •  6.30 - Msza Św. Parafialna

 •  8.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży Gimnazjum

 •  9.30 - Msza Św. Parafialna

 • 11.00 - Msza Św. Parafialna

 • 12.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży szkół średnich

 • 13.30 - Msza Św. uczniom szkoły specjalnej

 • 16.30 - Msza Św. Parafialna

 • 18.00 - Msza Św. Parafialna

 • Wtorek – 19 marca

 •  6.30 - Msza Św. Parafialna

 •  8.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży Gimnazjum

 •  9.30 - Msza Św. Parafialna

 • 11.00 - Msza Św. Parafialna

 • 12.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży szkół średnich

 • 13.30 - Msza Św. uczniom szkoły specjalnej

 • 16.30 - Msza Św. Parafialna

 • 17.15 - Droga Krzyżowa młodzieży i dorosłym

 • 18.00 - Msza Św. Parafialna

 • Środa – 20 marca

 •  6.30 - Msza Św. Parafialna

 •  8.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży Gimnazjum

 •  9.30 - Msza Św. Parafialna

 • 11.00 - Msza Parafialna

 • 12.00 - Msza Św. z udziałem młodzieży szkół średnich

 • 13.00-16.00 - Posługa sakramentalna u chorych

 • 16.30 - Msza Św. Parafialna

 • 17.30 - Gorzkie Żale

 • 18.00 - Msza Św. Parafialna – zakończenie

 • Słowo Boże głosi: O. Egidiusz Włodarczyk, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej

 • Rada Ruchów Katolickich naszej Archidiecezji zaprasza na ogólnomiejską Drogę Krzyżową – od Katedry do kościoła Św. Rocha, która zostanie odprawiona w piątek. Początek nabożeństwa o godz. 19.00 przy Katedrze.

 • W sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy generalne sprzątanie naszego kościoła i placu wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy kobiety i mężczyzn z odpowiednim sprzętem i środkami czystości.

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 4 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W marcowym numerze: „Drogi Miłosierdzia” wiodącym tematem jest postać Benedykta XVI i podsumowanie jego pontyfikatu. Proponujemy również artykuły wyjaśniające stanowisko Kościoła w kwestii toczącej się ostatnio w Polsce dyskusji na temat tzw związków partnerskich. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy i ciekawych książek katolickich.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85)741-59-93

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przekazując ofiarę podajemy swoje imię i nazwisko oraz adres. Bóg zapłać za każdy grosz.

 • Dziękujemy pewnej rodzinie naszej parafii za dar w postaci Katechizmu Kościoła Katolickiego i Dokumentów Soboru Watykańskiego II. Księgi te są wyłożone na ołtarzu Matki Bożej i można z nich korzystać w kościele w ciągu całego dnia. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 • Od jutra do środy włącznie kancelaria będzie nieczynna za wyjątkiem bardzo pilnych spraw.

 
10 marca 2013r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą radości. Liturgia Słowa Bożego ukazała nam Boga przebaczającego, przygarniającego swoje dzieci, które przez sakrament pokuty i płynące z niego przebaczenie pragną stanąć przy Chrystusowym ołtarzu. To właśnie dzięki Chrystusowi dokonało się wszelkie pojednanie i wybaczenie.
 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE małżeństw niesakramentalnych rozpoczną się dzisiaj o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Św. Przy ul. Sybiraków. Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w tymże kościele w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji środowisk twórczych naszego miasta. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Zbigniew Snarski mówić będzie na temat: „Katechizm Kościoła Katolickiego – przewodnik na drogach życia”.

 • W sobotę o godz. 10.00 w Turośni Kościelnej rozpoczną się Wielkopostne Dni Skupienia Ludzi Pracy.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety Święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do 27 marca w godzinach otwarcia Archiwum.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużny Wielkopostnej. Nie mamy już skarbonek, ale rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności złóżmy ofiarę do skarbonki wykonanej przez rodzinę ucząc się w ten sposób wyrzeczenia i dzielenia się z bliźnimi oraz zachowywania charakteru pokutnego Wlk Postu. Skarbonki lub koperty jak to jest od lat w naszej parafii złożymy do kosza przed ołtarzem w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Św.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego przez cały Wlk Post można składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności tych rzeczy.

 • Trwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych, w tym roku u nas będą one połączone z Renowacją Misji Parafialnych i odbędą się w dniach od 17 do 20 marca włącznie. Ponownie przybędzie do nas O. Egidiusz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Podczas Renowacji Misji Parafialnych i Rekolekcji – odwiedzimy chorych na terenie naszej parafii będzie to środa 20 marca w godz. 13.00 – 16.00. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy zgłoszenia.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 Ks. Jarosław spotka się w Oratorium z gimnazjalistami klas III-ich i ich rodzicami.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15, dla młodzieży o godz. 19.00

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 8 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W marcowym numerze: „Drogi Miłosierdzia” wiodącym tematem jest postać Benedykta XVI i podsumowanie jego pontyfikatu. Proponujemy również artykuły wyjaśniające stanowisko Kościoła w kwestii toczącej się ostatnio w Polsce dyskusji na temat tzw związków partnerskich. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy i ciekawych książek katolickich.

 • Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii.

 • W ramach cyklu spotkań: „Czego potrzebuje współczesna rodzina?” III spotkanie na temat: „Dialog w rodzinie” odbędzie się w czwartek o godz. 18.15 w Auli Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej przy Warszawskiej 50 /obok naszego kościoła/. Więcej informacji jest na plakatach i ulotkach.

 • Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Warszawy na najbliższą sobotę. Koszt od osoby wynosi 50 zł. Chętni mogą zgłaszać się do Biura w godzinach jego otwarcia.

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na nowy rok szkolny. Zespół Szkół tworzą: Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum, Katolickie LO. Szkoły proponują ciekawą i różnorodną ofertę kształcenia i wychowania w duchu katolickim na bardzo wysokim poziomie. Dyrekcja Szkół serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców i Uczniów na dni otwarte 23 marca i 25 kwietnia. Więcej informacji jest na plakatach i stronie internetowej tych Szkół.

 • Ks. dr hab. Waldemar Cisło dziękuje naszej Parafii za ofiary złożone w IV Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym i poleca całą wspólnotę pamięci modlitewnej.

 • Od dzisiaj przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przekazując ofiarę podajemy swoje imię i nazwisko oraz adres. Bóg zapłać za każdy grosz.

 

 
3 marca 2013r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Wchodząc w III tydzień Wielkiego Postu uświadamiamy sobie, że jesteśmy na półmetku tych duchowych rekolekcji. I znów Bóg dał nam nadzieję, że możemy się podnieść z naszych upadków i grzechów. Pragnijmy zatem pochylić się nad motywem naszego grzechu. Dlatego też z sercem skruszonym prośmy Pana, aby się nad nami zmiłował w swej łaskawości i nie pozwolił nam umrzeć na wieki. Nawracajmy się... Do tego nawoływał nas dzisiaj Chrystus.

 • Dziś po Mszy Św. o 12.30 Ks. Karol spotka się z dziećmi klas I-szych i ich rodzicami na kolejnej katechezie przygotowującej do I Komunii Św.

 • Chętnych z dobrym głosem: młodzież i dorosłych zapraszamy dziś na spotkanie po Mszy Św. o godz. 12.30. Grupa ta śpiewać będzie podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Czas skupienia poprowadzi Roman Czepe, prezes KIK-u na temat: „Męka i śmierć Pana Jezusa w tekstach: Biblia i poezja”.

 • Uroczysta Msza Św. Ku czci Św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00 w kościele Św. Kazimierza na Dziesięcinach.

 • Grono Przyjaciół AWSD zaprasza w I-szy czwartek miesiąca na godz. 17.15 na różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po modlitwie różańcowej będzie Msza Św. o godz. 18.00.

 • W piątek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zachęcamy do modlitwy w intencji niewiast.

 • Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta w XXIV rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor odbędą się w sobotę. O godz. 16.30 rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej. O godz. 18.00 Msza Św. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE małżeństw niesakramentalnych rozpoczną się za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Św. Przy ul. Sybiraków. Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w tymże kościele w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

 • W Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła jest otwarta wystawa naszej parafianki Elżbiety Święckiej pt.: „Motyw religijny w domu”. Zachęcamy do obejrzenia wystawy do 27 marca w godzinach otwarcia Archiwum.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużny Wielkopostnej. Nie mamy już skarbonek, ale rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności złóżmy ofiarę do skarbonki wykonanej przez rodzinę ucząc się w ten sposób wyrzeczenia i dzielenia się z bliźnimi oraz zachowywania charakteru pokutnego Wlk Postu. Skarbonki lub koperty jak to jest od lat w naszej parafii złożymy do kosza przed ołtarzem w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Św.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz do którego przez cały Wlk Post można składać żywność i środki czystości biednym rodzinom naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności tych rzeczy.

 • Trwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych, w tym roku u nas będą one połączone z Renowacją Misji Parafialnych i odbędą się w dniach od 17 do 20 marca włącznie. Ponownie przybędzie do nas O. Egidiusz, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15, dla młodzieży o godz. 19.00

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 6 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Ukazał się nowy numer watykańskiego pisma „L'OSSERVATORE ROMANO” i naszej młodzieży „Bóg wśród nas”. Pismo naszej młodzieży jest rozprowadzane za dobrowolną ofiarą. Jest też już nowy numer „Drogi Miłosierdzia” Wiodącym tematem jest postać Benedykta XVI i podsumowanie jego pontyfikatu. Proponujemy również artykuły wyjaśniające stanowisko Kościoła w kwestii toczącej się ostatnio w Polsce dyskusji na temat tzw związków partnerskich. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury prasy i ciekawych książek katolickich.

 • Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii.

 • Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 26-ty zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Wielkanocne. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej akcji. Spotkanie zainteresowanych osób odbędzie się 7 marca o godz. 17.00 przy ul. Berlinga 8.

 • Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Warszawy w dniu 16 marca. Koszt od osoby wynosi 50 zł. Chętni mogą zgłaszać się do Biura w godzinach jego otwarcia.

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 575 - 588 z 747
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.