Wielkość liter

27 września 2020 r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj po każdej Mszy Św., obok stoiska z prasą, pod chórem można będzie złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT, projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki podpisów, prosimy Bractwo Św. Wojciecha.

 • Dzisiejsza Niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

 • Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”. W tym duchu warto promować podróże do miejsc świętych. Ruch pielgrzymkowy istnieje w Kościele od wieków.

 • Dzisiaj na stoisku z prasą można odebrać TORBĘ SAMARYTANKĘ, którą trzeba napełnić żywnością. Zachęcamy nasze rodziny do wzięcia udziału w tej akcji. Napełnione torby przynosimy do kancelarii parafialnej w terminie do 11 października.

 • Jutro o godz. 15.00 na ulicach polskich i europejskich miast, będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nasi parafianie gromadzą się przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie.

 • We wtorek, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 • W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.30. Z rana po Mszy Św. o godz. 7.00, będzie odmawiana jedna tajemnica Różańca Św.. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tejemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież. W naszych modlitwach pamiętajmy też o pracownikach naukowych i studentach rozpoczynających rok akademicki.

 • W liturgiczne wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.

 • W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele po każdej Mszy Św.. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego. O tej godziny będą OBŁÓCZYNY. Alumni III roku naszego Seminarium Duchownego przywdzieją sutanny. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

 • W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszamy na Mszę Św. i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec fatimski.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas I-szych Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I Komunii Św.

 • Również za tydzień, Ks. Sławomir zaprasza na godz. 12.00 do sali obok Oratorium pod kościołem, chłopców po I Komunii Św. i starszych, którzy chcą zostać ministrantami. Serdecznie zapraszamy. Z tym apelem zwracamy się też do rodziców.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Od października klasy VI Szk. Podst, przygotowujące się do Bierzmowania, będą miały katechezę w każdy I-szy piątek miesiąca po Mszy Św. wieczornej. Spotkania odbywać się będą w kościele z Ks. Sławomirem. Klasy VII, będą miały katechezę również w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30 z Ks. Wojciechem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Polecamy wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W numerze jest zamieszczona płyta.

 • Zapraszamy nowych mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana jutro o godz. 18.00 w Katedrze. Mszy św. przewodniczyć będzie Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego dnia będzie też miała miejsce całodzienna transmisja online wydarzeń pt. "Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku" na kanale You Tube ArchiBial Media. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.

 • Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Różanegostoku odbędzie się w sobotę w godz. 7.30 – 16.00. Jeszcze można zapisywać się w biurze Radia Maryja.

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Chrobrego 8 do pomocy przy sprzątaniu kościoła. Również na godz. 9.00 zapraszamy Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa do sprzątania Oratorium i sal przyległych.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy całą białą procesję.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi znajdą je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce WYPOMINKI'2020. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Najlepiej to zrobią korzystający z naszej strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 4 listopada włącznie.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci, o uszanowanie przykościelnych zieleńców, w których zamontowana jest sieć wodno – oświetleniowa. Niestety przed tygodniem dokonano wiele zniszczeń. Jest to dobro wspólne całej parafii. Bądźmy czujni i zwracajmy uwagę. Dlatego nie jest to plac zabaw.

 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
 • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
 • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
20 września 2020 r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiejsze ofiary do puszek będą zbierane przez rodziców ciężko chorego Nikodema Wasilewskiego z Białegostoku. Bóg zapłać.

 • Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 • Jutro, obchodzimy święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

 • Jutro po Mszy Św. wieczornej w Oratorium pod kościołem, odbędzie się zebranie katechetyczne księży i osób świeckich uczących w szkołach na terenie naszej parafii.

 • Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza i inne. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 • W środę w liturgiczne wspomnienie Św. Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą, po każdej Mszy Św. uczcimy jego relikwie.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze sprzątanie w kościele. W sobotę zapraszamy na godz. 9.00 mieszkańców bloku przy ul. Chrobrego 6a, do pomocy przy sprzątaniu.

 • Dziękujemy paniom z Odnowy w Duchu Św. z Panią Marianną za dekoracje kwiatowe na dzisiejszą I Komunię Św.

 • Od października klasy VI Szk. Podst, przygotowujące się do Bierzmowania, będą miały katechezę w każdy I-szy piątek miesiąca po Mszy Św. wieczornej. Spotkania odbywać się będą w kościele z Ks. Sławomirem. Klasy VII, będą miały katechezę również w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30 z Ks. Wojciechem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Polecamy najnowszy wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W numerze jest zamieszczona płyta ze wspomnieniami o Bł. Ks. Michale Sopoćko. Nabywamy pod chórem.

 • Dziękujemy naszym parafianom za piękny, modlitewny udział w dniach Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kapłanom, za posługę w konfesjonale, organistom Błażejowi i Krystianowi za oprawę muzyczną, zakrystianom obu Krzysztofom, za posługę w zakrystii, Bractwu Św. Wojciecha, s.Dorocie i całej białej procesji za czynny udział, paniom: Gertrudzie, Alicji, Annie i Teresie za troskę o parafialną kuchnię. Ks. Sławomirowi za pięknie przygotowaną młodzież do bierzmowania. Dziękujemy młodzieży za piękną postawę w czasie bierzmowania.

 • Rodzicom tej młodzieży oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje za dar złożony na potrzeby kościoła parafialnego. Bóg zapłać.

 • Zapraszamy nowych mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W przyszłą Niedzielę, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

 • Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się za tydzień o godz. 16.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w poniedziałek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze. Mszy św. przewodniczyć będzie Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego dnia będzie też miała miejsce całodzienna transmisja online wydarzeń pt. "Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku" na kanale You Tube ArchiBial Media. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.

 • Za tydzień po każdej Mszy Św., przy stoisku z prasą, pod chórem można będzie złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT, projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki podpisów, prosimy Bractwo Św. Wojciecha.

 • Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Różanegostoku odbędzie się 3 października w godz. 7.30 – 16.00. Zapisy w biurze Radia Maryja.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci, o uszanowanie przykościelnych zieleńców, w których zamontowana jest sieć wodno – oświetleniowa. Niestety przed tygodniem dokonano wiele zniszczeń. Jest to dobro wspólne całej parafii. Bądźmy czujni i zwracajmy uwagę. Dlatego nie jest to plac zabaw.

 • W sierpniu Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Kowalczuk Rita, - ul. Chrobrego
 • Hryniewicka Oktawia, - ul. Słonimska
 • Samborski Tymon, - ul. Piasta
 • Bazyluk Karolina, - ul. Chrobrego
 • Zajkowski Miłosz, - ul. Mieszka I
 • Kozłowska Nela, - ul. Branickiego
 • Łapiński Julian, - ul. Modlińska
 • Kalinowski Nikodem, - ul. Warszawska
 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), kapłan, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
13 września 2020 r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Rozpoczęliśmy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli trzydniowe 40-godzinne nabożeństwo. Msze Św. dzisiaj są odprawiane w porządku niedzielnym, natomiast jutro i we wtorek o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Program jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Na stoliku pod chórem jest plan Adoracji. Prosimy wszystkie grupy o wpisanie się na odpowiednią godzinę. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony przez cały dzień do wtorku włącznie. Korzystajmy też z Sakramentu Pokuty.

 • We wtorek zakończenie Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu z możliwością zyskania odpustu zupełnego na zwyczajnych warunkach. Po Mszy Św. o godz. 18.00 Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy całą białą procesję oraz dzieci pierwszokomunijne.

 • Dzisiejsze ofiary do puszek będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 • Jutro Bierzmowanie młodzieży o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi jest na każdej Mszy Św.

 • Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym w piątek, przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Tego dnia po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Stanisława Kostki.

 • Jutro, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

 • W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym we wtorek, przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

 • W czwartek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze sprzątanie w kościele. Za tydzień zapraszamy rodziców ostatniej już grupy dzieci pierwszokomunijnych do sprzątania, które będzie po spowiedzi dzieci. Spowiedź o godz. 9.00.

 • Dziękujemy paniom z Odnowy w Duchu Św. z Panią Marianną za dekoracje kwiatowe na dzisiejszą I Komunię Św.

 • Od października klasy VI Szk. Podst, przygotowujące się do Bierzmowania, będą miały katechezę w każdy I-szy piątek miesiąca po Mszy Św. wieczornej. Spotkania odbywać się będą w kościele z Ks. Sławomirem. Klasy VII, będą miały katechezę również w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30 z Ks. Wojciechem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Polecamy najnowszy wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W numerze jest zamieszczona płyta ze wspomnieniami o Bł. Ks. Michale Sopoćko. Nabywamy pod chórem.

 • Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Różanegostoku odbędzie się 3 października w godz. 7.30 – 16.00. Zapisy w biurze Radia Maryja.

 • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje wystawę o Sł. Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, pt. "DZIECI MOJE UMIŁOWANE". Ukazuje ona życie Prymasa od dzieciństwa aż do zakończenia posługi duszpasterskiej. Wystawa znajduje się na zapleczu Ołtarza Papieskiego przy dolnym kościele (Pl. bł. Michała Sopoćki 1)

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci, o uszanowanie przykościelnych zieleńców, w których zamontowana jest sieć wodno – oświetleniowa. Niestety przed tygodniem dokonano wiele zniszczeń. Jest to dobro wspólne całej parafii. Bądźmy czujni i zwracajmy uwagę. Dlatego nie jest to plac zabaw.

 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
6 września 2020 r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Procesja Eucharystyczna będzie kilka dni później, we wtorek 15 września na zakończenie 40-godzinnego nabożeństwa. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

 • Za tydzień rozpoczniemy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli trzydniowe 40-godzinne nabożeństwo. W tym roku poprowadzi je Ks. Dr Ireneusz Korziński, wicekanclerz naszej Kurii Metropolitalnej. Program jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Na stoliku pod chórem jest plan Adoracji. Prosimy wszystkie grupy o wpisanie się na odpowiednią godzinę.

 • Bierzmowanie młodzieży będzie w drugim dniu dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu – 14 września o godz. 18.00. Dzisiaj I-sza próba przed Bierzmowaniem o godz. 16.00.

 • Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako Święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze Św. będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00.

 • Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Za tydzień ofiary do puszek będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Do sprawnego przeprowadzenia tej akcji zapraszamy członków Wspólnoty dla Intronizacji Serca Pana Jezusa.

 • W tym roku Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w formie zorganizowanej się nie odbędzie. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania w sobotę. Msza św. w Świętej Wodzie będzie sprawowana o godz. 15.00.

 • Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 13 września i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • W sobotę przypada 16 rocznica konsekracji naszego kościoła. Świątynię naszą konsekrował Ks. Abp Wojciech Ziemba. Jak wielka to łaska, że mamy swój kościół, że możemy się tutaj modlić i przyjmować Sakramenty Św.. Dbajmy o nasz kościół, by był coraz piękniejszy. Ożywiajmy tę świątynię swoją obecnością i wspierajmy swoimi ofiarami. Dziękujemy tym wszystkim, którzy swoim darem pomagają i utrzymują nasz kościół. We wtorek 15 września minie 7 lat od pożaru.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Chrobrego 6 i Odnowie „Światło Chrystusa” za wczorajsze sprzątanie w kościele, Oratorium i salach przyległych.

 • W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Św. i ich rodziców. Po zakończonej spowiedzi zapraszamy rodziców tych dzieci do sprzątania w kościele.

 • Z racji I Komunii Św., za tydzień prosimy wybrać inną godzinę Mszy Św., nie 12.30. Dajmy możliwość uczestnictwa gościom, którzy do nas przybędą.

 • Od października klasy VI Szk. Podst, przygotowujące się do Bierzmowania, będą miały katechezę w każdy I-szy piątek miesiąca po Mszy Św. wieczornej. Spotkania odbywać się będą w kościele z Ks. Sławomirem. Klasy VII, będą miały katechezę również w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30 z Ks. Wojciechem.

 • We wrześniu jeszcze dwie grupy dzieci klas III-cich, przystąpią do I Komunii Św.: za tydzień i 20 września o godz. 12.30. Rodziców zainteresowanych, odsyłamy po więcej informacji na naszą stronę internetową.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Polecamy najnowszy wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Nabywamy pod chórem.

 • W sierpniu odeszli od nas do Pana:

 • Radziszewska Genowefa, l. 86, ul. Gliniana
 • Zadykowicz Dariusz, l. 54, ul. Piastowska
 • Wolfart Witold, l. 85, ul. Chrobrego
 • Marczuk Wiesława, l. 70, ul. Skorupska
 • Korzeniecka Józefa, l. 78, ul. Św. Wojciecha
 • Wróblewska Janina, l. 73, ul. Skorupska
 • Snarska Helena, l. 84, ul. Piastowska
 • Kryszkiewicz Czesław, l. 89, ul. Warszawska
 • Mrozowski Zenon, l. 90, ul. Piastowska
 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, o uszanowanie przykościelnych zieleńców, w których zamontowana jest sieć wodno – oświetleniowa. Stąd też nie jest to plac zabaw.

 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
30 sierpnia 2020 r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

 • Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona we wtorek o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

 • Po wakacyjnej przerwie od wtorku na swoje godziny wracają wszystkie Msze Św.: codzienna o 7.30, niedzielna o 19.15 i pierwszopiątkowa o 16.30.

 • We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 • Msza Św. z okazji 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie we wtorek, o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.

 • W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

 • W czwartek Kościół czcić będzie Św. Grzegorza Wielkiego. Będzie to też Dzień Imienin, jednego z naszych zakrystianów. Pamiętajmy w modlitwie.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

 • W czwartek będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15.

 • W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w godzinach kiedy są odprawiane Msze Św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na Adorację o godz. 17.15. Zapraszamy do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu, a także do udziału w Mszy Św., do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.

 • Pierwszosobotnia Msza Św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz.7.00. O godz. 15.00 Różaniec fatimski. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego i katechetycznego, naszej niebieskiej Matce.

 • Różańcowe Jerycho rozpocznie się w sobotę i potrwa do 14 września. Więcej informacji znajdziemy na tablicy przy kancelarii. Serdecznie zapraszamy.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Chrobrego 6 do pomocy przy sprzątaniu kościoła. Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Odnowę w Duchu Św. „Światło Chrystusa” do sprzątania Oratorium i sal przyległych.

 • Dziękujemy Straży Honorowej NSPJ za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę ofiar dla poszkodowanych w Bejrucie.

 • Dziękujemy Panu Władysławowi za wykonaną pracę w tygodniu na placu przykościelnym.

 • We wrześniu jeszcze dwie grupy dzieci klas III-cich, przystąpią do I Komunii Św.: 13 i 20 września o godz. 12.30. Rodziców zainteresowanych, odsyłamy po więcej informacji na naszą stronę internetową.

 • Bierzmowanie młodzieży będzie w drugim dniu dorocznej Adoracji Najświętszego Sakramentu – 14 września o godz. 18.00. Za tydzień I-sza próba przed Bierzmowaniem o godz. 16.00. Program tegorocznego 40-godzinnego nabożeństwa jest już dostępny na stronie internetowej naszej parafii, a od jutra dodatkowo na plakatach pod chórem i przy kancelarii.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Procesja Eucharystyczna będzie kilka dni później, we wtorek 15 września na zakończenie 40-godzinnego nabożeństwa.

 • Nastąpiły zmiany księży opiekunów w niektórych grupach. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej naszej parafii w zakładce – opiekunowie grup.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, o uszanowanie przykościelnych zieleńców, w których zamontowana jest sieć wodno – oświetleniowa. Stąd też nie jest to plac zabaw.

 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 70 z 623
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.