Wielkość liter

4 kwietnia 2021 r. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 • Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Jutro porządek Mszy Św. niedzielny. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 19.15. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej dlatego w przyszły piątek nie ma postu. Od dzisiaj do soboty po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W I-szy i II-gi Dzień Świąt, księża nie będą spowiadać.

 • Dziękujemy za nadesłane naszym Księżom i parafianom życzenia wielkanocne od władz naszego miasta i przedstawicieli wielu urzędów miejskich i szkół z naszego miasta i spoza Białegostoku.

 • Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Św. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Św. przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój Grobów Pańskich.

 • W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 • Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni, jak również z otwartego i szczerego serca wesprzyjmy ją naszymi ofiarami pieniężnymi. Jutrzejsza taca ze wszystkich Mszy Św. będzie przeznaczona na tę uczelnię.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 9 – 11 kwietnia. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.00, a zakończą się w Niedzielę po południu. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie internetowej Seminarium: awsd.bialystok.pl

 • W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Wiktorii do sprzątania kościoła.

 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Porządek Mszy Św. niedzielny. Tego dnia do wszystkich Mszy Św. będzie użyty kielich, w którym odprawiał wiele razy Bł. Ks. Michał Sopoćko. Kielich ten mamy w zasobach naszej parafii. O godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. Z powodu epidemii tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nie może się odbyć w formie zorganizowanej. Zapraszamy tego dnia do pielgrzymowania w formie indywidualnej.

 • Za tydzień Ofiary do puszek będą przeznaczone na CARITAS naszej Archidiecezji. W sprawnym przeprowadzeniu zbiórki prosimy nasz Parafialny Zespół CARITAS.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa: kapłanom za posługę w konfesjonale i celebrację Triduum Paschalnego, Bractwu Św. Wojciecha, i wielu innym Panom za przygotowanie Grobu Pańskiego, obu Panom Krzysztofom za posługę w zakrystii, Paniom Dorocie i Mariannie za dekoracje kwiatowe, również Paniom: Helenie, Barbarze, Alicji, Wacławie, Ks. Wojciechowi i Ks. Sławomirowi za przygotowanie elementów dekoracyjnych do Grobu Pańskiego, Panu Kazimierzowi za jałowce, dziękujemy Paniom za maglowanie kościelnej bielizny, naszym parafianom za ofiary na kwiaty do Grobu, dziękujemy za złożone dary do kosza i za udział w dorocznej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna, Paniom: Annie, Gertrudzie, Halinie, Teresie, Krystynie za świąteczne przysmaki. Dziękujemy pięknie śpiewającej Scholi „Dobra ziemia”, Panom organistom Błażejowi i Krystianowi za oprawę muzyczną, ministrantom i asyście liturgicznej z Ks. Sławomirem, wszystkim osobom pracującym przy naszym kościele, wszystkim grupom, które wzięły udział w adoracji, wszystkim parafianom za piękną modlitewną postawę – za wszystko Bóg zapłać.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Polecamy kwietniowy numer "Dróg Miłosierdzia", który ukazał się pod hasłem "Zmartwychwstał i żyje". Polecamy artykuł "Celebrujmy Paschę ze zwycięskim Chrystusem", poświęcony świętowaniu Wielkanocy. Polecamy także materiały mogące służyć w lepszym przeżyciu okresu wielkanocnego: "Post po świętach", "Dotknąć Boga" czy pierwszy z cyklu artykułów na temat "Modlitwy Pańskiej" czyli "Ojcze nasz". Dzisiaj wyjątkowo prasę nabywamy w zakrystii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 21 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Państwowa Straż Pożarna za naszym pośrednictwem, rozprowadza za darmo maski ochronne. Można je odbierać na stoisku z prasą.

 • Drodzy parafianie i goście! Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca Wam życzymy.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
28 marca 2021 r. - NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
 • Dzisiaj na każdej Mszy Św. jest poświęcenie palm.

 • Dzisiaj Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawione o godz. 17.30. W Wielki Wtorek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dzieciom. W Wielki Piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej ostatnia w tym okresie Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa.

 • Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza paschałki na wielkanocny stół. Można je nabyć pod chórem. Dzisiaj przed głównym ołtarzem (nie przy bocznym) jest ustawiony kosz na skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ, natomiast TORBY SAMARYTANKI zostawiamy przy kancelarii. Te wszystkie akcje prowadzone są pod patronatem CARITAS.

 • Również pod chórem można dzisiaj nabyć świąteczne ciasteczka. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na Hospicjum w Wilnie.

 • Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 • Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem „Wstań, bo uczyniłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”.

 • Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się w Niedzielę Zmartwychwstania.

 • W Wielki Wtorek na godz. 8.00 zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i innych mężczyzn, a także naszą młodzież i osoby dorosłe, do przygotowania Grobu Pańskiego. Zapraszamy wszystkich którzy dysponują wolnym czasem. W Wielki Wtorek po urządzeniu Grobu Pańskiego ok godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Koszykowej o numerach nieparzystych do sprzątania kościoła.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych: naszym kapłanom za posługę w konfesjonale, obu Panom Krzysztofom za pracę w zakrystii i przy ołtarzu, Panom organistom Błażejowi i Krystianowi za oprawę muzyczną, Liturgicznej Służbie Ołtarza za posługę, Bractwu Św. Wojciecha, Paniom: Alicji, Teresie, Annie, Janinie, Krystynie i Gertrudzie za troskę o rekolekcyjną kuchnię, wszystkim osobom zatrudnionym przy Parafii za wszelkie prace i naszym drogim Parafianom za piękny dział w tych Rekolekcjach. Bóg zapłać.

 • Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii. Kancelaria będzie czynna tylko w bardzo ważnych sprawach.

 • W Wielki Czwartek w naszej katedrze Biskup Henryk wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 9.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.

 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego do adoracji. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Również i w tym roku ze względu na trwającą pandemię, nie będzie umycia nóg. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na godz. 17.00 na różaniec. Modlić się będziemy w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych do kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Pierwszą grupą, która poprowadzi adorację będzie Straż Honorowa NSJ.

 • Wielki Piątek – zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Gromadzimy się natomiast na Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii Słowa Bożego, uroczystej adoracji Krzyża i przyjęcia Komunii Św. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Za uczestnictwo w wieczornej adoracji krzyża można będzie uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Św.. O godz. 15.00 Koronką Do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, która potrwa do soboty 10 kwietnia. O godz. 15.15 będzie Droga Krzyżowa. Rozważania poszczególnych stacji przygotowali członkowie Akcji Katolickiej. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po nabożeństwie Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

 • Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynieśmy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni rozpocznie się Liturgia Słowa Bożego i uroczysta Eucharystia – uwielbienia Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów. Będzie to też okazja do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwała przez cały dzień. Do adoracji zachęcamy wszystkie grupy naszej parafii. Święcenie pokarmów rozpoczniemy o godz. 10.00. Księża będą święcić pokarmy co pół godziny. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Po skończonym nabożeństwie ze względu na pandemię nie będzie całonocnego czuwania. Po nabożeństwie można będzie wziąć do domu wodę święconą. Zbiornik z wodą będzie ustawiony przy chrzcielnicy. Na sobotnie nabożeństwo przynosimy ze sobą świece.

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Następne Msze Św. o godz. 9.30; 11.00;12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej. Od Wielkanocy do soboty po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy w następnych dniach:

 • W Wielki Czwartek spowiadamy 15.00 – 17.45
 • W Wielki Piątek 7.00 -17.45
 • W Wielką Sobotę 7.00 – 18.45

W I-szy i II-gi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Chrzty będą na Mszy Św. o godz. 11.00.

 • Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły od poniedziałku do piątku oraz w soboty 27 lutego i 20 marca 2021 roku - po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się przez sekretariat (tel. 85 74 35 720). Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Więcej informacji na stronie internetowej szkola-katolicka.pl

 • Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

 • SZKOŁA PODSTAWOWA ZGROMADZENIA SIÓSTR MISJONAREK ŚWIĘTEJ RODZINY PRZY ULICY MICKIEWICZA 43 W BIAŁYMSTOKU OGŁASZA NABÓR UCZNIÓW DO KLAS 0-1 NA ROK SZKOLNY 2021/2022. SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ZAPISYWANIA DZIECI DO TEJ SZKOŁY. INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ I PLAKATACH WYWIESZONYCH NA TABLICY OGŁOSZEŃ.

 • Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach, prowadzą nabór do wszystkich grup przedszkolnych oraz klas I-III Szkoły Podstawowej. Trwają dni otwarte. Zapraszamy chętne rodziny. Informacje na stronie www.ster.bialystok.pl

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 18 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność.

 • Polecamy marcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Znajdziemy w nim informację o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim oraz jego słowa wypowiedziane tuż po otrzymaniu nominacji. Polecamy rozmowę z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie, zatytułowaną "Miłosierdzie jest walutą na wieczność". Pomocą w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu mogą służyć artykuły: "Przygotowując się na Paschę", "Zagubiona praktyka - o konieczności ascezy" czy "Modlitwa źródłem życia" oraz rozważania do Ewangelii wielkopostnych Niedziel.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: do podpisanych skarbonek oraz na stoisku z prasą, w zakrystii i kancelarii.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony, jest ustawiony KOSZ na świąteczne dary biednym rodzinom naszej parafii.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
21 marca 2021 r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Do wtorku włącznie będą trwały REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Dzisiaj porządek Mszy Św. jest niedzielny, natomiast jutro i we wtorek o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. We wtorek na zakończenie można będzie zyskać odpust zupełny.

 • Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas III-cich Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym oprócz 19.15. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W czasie grudniowej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Deklaracja są do odebrania w zakrystii.

 • Przez cały marzec po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 • Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza paschałki na wielkanocny stół. Można je nabyć pod chórem.

 • Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15
 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30
 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15
 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30
 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30
 • Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły od poniedziałku do piątku oraz w soboty 27 lutego i 20 marca 2021 roku - po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się przez sekretariat (tel. 85 74 35 720). Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Więcej informacji na stronie internetowej szkola-katolicka.pl

 • Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

 • SZKOŁA PODSTAWOWA ZGROMADZENIA SIÓSTR MISJONAREK ŚWIĘTEJ RODZINY PRZY ULICY MICKIEWICZA 43 W BIAŁYMSTOKU OGŁASZA NABÓR UCZNIÓW DO KLAS 0-1 NA ROK SZKOLNY 2021/2022. SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ZAPISYWANIA DZIECI DO TEJ SZKOŁY. INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ I PLAKATACH WYWIESZONYCH NA TABLICY OGŁOSZEŃ.

 • Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach, prowadzą nabór do wszystkich grup przedszkolnych oraz klas I-III Szkoły Podstawowej. Trwają dni otwarte. Zapraszamy chętne rodziny. Informacje na stronie www.ster.bialystok.pl

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na dwie serie rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w białostockiej Archikatedrze. W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 19.30 oraz konferencja po Mszy św.

 • II seria 21-23 marca – prowadzi o. Juan Carlos Araya Caramona IMC
 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 15 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność.

 • Polecamy marcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Znajdziemy w nim informację o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim oraz jego słowa wypowiedziane tuż po otrzymaniu nominacji. Polecamy rozmowę z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie, zatytułowaną "Miłosierdzie jest walutą na wieczność". Pomocą w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu mogą służyć artykuły: "Przygotowując się na Paschę", "Zagubiona praktyka - o konieczności ascezy" czy "Modlitwa źródłem życia" oraz rozważania do Ewangelii wielkopostnych Niedziel.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Koszykowej numery parzyste.

 • Paniom z magla, dziękujemy za piękną usługę naszej parafii. Bóg zapłać.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużna Wielkopostna pod hasłem: „Czas Miłosierdzia”. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w tej akcji: dzieci, całe rodziny. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, składamy ofiarę do skarbonki. Niech rodzice dadzą dobre świadectwo swoim dzieciom. Podzielmy się z potrzebującymi. Napełnione tekturowe skarbonki przynosimy jak co roku w Niedzielę Palmową do kosza, który będzie ustawiony przed ołtarzem.

 • Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: do podpisanych skarbonek oraz na stoisku z prasą, w zakrystii i kancelarii.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony, jest ustawiony KOSZ na świąteczne dary biednym rodzinom naszej parafii.

 • Na stoisku z prasą można odebrać TORBĘ SAMARYTANKĘ na prezenty świąteczne biednym rodzinom naszej parafii. Torby przynosimy do kancelarii do Niedzieli Palmowej włącznie.

 • W sobotę od godz. 10.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Osoby chore zgłaszamy w zakrystii i w kancelarii.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
14 marca 2021 r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Msza Św. z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w czwartek, o godz. 18.00 w Katedrze. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

 • Za tydzień o godz. 15.00 w Katedrze Ks. Abp Tadeusz Wojda, dotychczasowy nasz Metropolita, odrzwi Msze Św. dziękczynną za czas posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji. Wolą Ojca Św. Franciszka Ks Abp został przeniesiony na stolicę metropolitalną w Gdańsku.

 • Od dzisiaj nasz Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza paschałki na wielkanocny stół. Można je nabyć pod chórem.

 • Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

 • W piątek będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Św. jak w każdy dzień powszedni. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo.

 • Za tydzień rozpoczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je O. Marek Kudach z zakonu pijarów z Bolesławca, Będą trwały do wtorku włącznie według planu umieszczonego na plakatach, na tablicach pod chórem i przy kancelarii oraz na stronie internetowej parafii. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Zatroszczmy się o bliskich i przyjaciół, żeby mogli się spotkać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Przygotujmy się rzetelnie do Spowiedzi Św.. Pamiętajmy, że pełne uczestnictwo w rekolekcjach, spowiedź, Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Św. pozwalają nam uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy szansę, jaką daje nam Kościół.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas III-cich Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15
 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30
 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15
 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30
 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30
 • Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły od poniedziałku do piątku oraz w soboty 27 lutego i 20 marca 2021 roku - po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się przez sekretariat (tel. 85 74 35 720). Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Więcej informacji na stronie internetowej szkola-katolicka.pl

 • Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

 • SZKOŁA PODSTAWOWA ZGROMADZENIA SIÓSTR MISJONAREK ŚWIĘTEJ RODZINY PRZY ULICY MICKIEWICZA 43 W BIAŁYMSTOKU OGŁASZA NABÓR UCZNIÓW DO KLAS 0-1 NA ROK SZKOLNY 2021/2022. SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ZAPISYWANIA DZIECI DO TEJ SZKOŁY. INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ I PLAKATACH WYWIESZONYCH NA TABLICY OGŁOSZEŃ.

 • Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach, prowadzą nabór do wszystkich grup przedszkolnych oraz klas I-III Szkoły Podstawowej. Trwają dni otwarte. Zapraszamy chętne rodziny. Informacje na stronie www.ster.bialystok.pl

 • „Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na dwie serie rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w białostockiej Archikatedrze.

 •  I seria 14-16 marca – prowadzi o. Łukasz Flic OP
 •  II seria 21-23 marca – prowadzi o. Juan Carlos Araya Caramona IMC
 • W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 19.30 oraz konferencja po Mszy św.”

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 16 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność.

 • Polecamy marcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Znajdziemy w nim informację o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim oraz jego słowa wypowiedziane tuż po otrzymaniu nominacji. Polecamy rozmowę z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie, zatytułowaną "Miłosierdzie jest walutą na wieczność". Pomocą w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu mogą służyć artykuły: "Przygotowując się na Paschę", "Zagubiona praktyka - o konieczności ascezy" czy "Modlitwa źródłem życia" oraz rozważania do Ewangelii wielkopostnych Niedziel.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Staszica numery nieparzyste.

 • Dziękujemy Panom: Krzysztofowi i Wojciechowi za tegoroczne odśnieżanie.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużna Wielkopostna pod hasłłem: „Czas Miłosierdzia”. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w tej akcji: dzieci, całe rodziny. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, składamy ofiarę do skarbonki. Niech rodzice dadzą dobre świadectwo swoim dzieciom. Podzielmy się z potrzebującymi. Skarbonki dzisiaj odbieramy na stoisku z prasą, natomiast napełnione przynosimy jak co roku w Niedzielę Palmową do kosza, który będzie ustawiony przed ołtarzem.

 • Od dzisiaj przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: do podpisanych skarbonek oraz na stoisku z prasą, w zakrystii i kancelarii.

 • Od dzisiaj przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony, jest ustawiony KOSZ na świąteczne dary biednym rodzinom naszej parafii.

 • Również od dzisiaj na stoisku z prasą można odebrać TORBĘ SAMARYTANKĘ na prezenty świąteczne biednym rodzinom naszej parafii. Torby przynosimy do kancelarii do Niedzieli Palmowej włącznie.

 • W sobotę 27 marca od godz. 10.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Osoby chore zgłaszamy w zakrystii i w kancelarii.

 • W lutym Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Gołko Julian, ul. Modlińska
 • Żuk Nikola, ul. Chrobrego
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • w piątek 19 marca – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
7 marca 2021 r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego Błogosławieństwa.

 • Msza Św. dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 32. rocznicę

 • katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we wtorek, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. będzie przewodniczyć Arcybiskup Tadeusz Wojda. Z powodu trwającej epidemii koronawirusa nie odbędzie się Droga Krzyżowa ul. Poleską, która tradycyjnie tego dnia poprzedzała Mszę św. w Sanktuarium.

 • Zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Jak co roku rozpoczniemy je w V Niedzielę W. Postu. Poprowadzi je O. Marek Kudach z zakonu pijarów z Bolesławca, a odbędą się w dniach od 21 do 23 marca. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw. Program rekolekcji jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicach pod chórem i przy kancelarii.

 • Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 • W sobotę przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

 • Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15
 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30
 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15
 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30
 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 33 im. Św. Królowej Jadwigi w Białymstoku, przy ul. Piastowskiej 3D uprzejmie informuje, że od 24 lutego do 8 marca prowadzony będzie nabór uczniów do klasy I-szej. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy kancelarii.

 • Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły od poniedziałku do piątku oraz w soboty 27 lutego i 20 marca 2021 roku - po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się przez sekretariat (tel. 85 74 35 720). Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Więcej informacji na stronie internetowej szkola-katolicka.pl

 • Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

 • SZKOŁA PODSTAWOWA ZGROMADZENIA SIÓSTR MISJONAREK ŚWIĘTEJ RODZINY PRZY ULICY MICKIEWICZA 43 W BIAŁYMSTOKU OGŁASZA NABÓR UCZNIÓW DO KLAS 0-1 NA ROK SZKOLNY 2021/2022. SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ZAPISYWANIA DZIECI DO TEJ SZKOŁY. INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ I PLAKATACH WYWIESZONYCH NA TABLICY OGŁOSZEŃ.

 • „Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na dwie serie rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w białostockiej Archikatedrze. W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 19.30 oraz konferencja po Mszy św.”

 • I seria 14-16 marca – prowadzi o. Łukasz Flic OP
 • II seria 21-23 marca – prowadzi o. Juan Carlos Araya Caramona IMC
 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 18 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność.

 • Ukazał się marcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Znajdziemy w nim informację o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim oraz jego słowa wypowiedziane tuż po otrzymaniu nominacji. Polecamy rozmowę z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie, zatytułowaną "Miłosierdzie jest walutą na wieczność". Pomocą w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu mogą służyć artykuły: "Przygotowując się na Paschę", "Zagubiona praktyka - o konieczności ascezy" czy "Modlitwa źródłem życia" oraz rozważania do Ewangelii wielkopostnych Niedziel.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Dziękujemy Pani Ewie i Kołom Żywego Różańca za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę ofiar na Misje Św.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Staszica numery parzyste i ul. Chopina.

 • Zapraszamy do lektury marcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Nabywamy pod chórem.

 • CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję Jałmużna Wielkopostna pod hasłłem: „Czas Miłosierdzia”. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do udziału w tej akcji: dzieci, całe rodziny. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, składamy ofiarę do skarbonki. Niech rodzice dadzą dobre świadectwo swoim dzieciom. Podzielmy się z potrzebującymi. Skarbonki dzisiaj odbieramy na stoisku z prasą, natomiast napełnione przynosimy jak co roku w Niedzielę Palmową do kosza, który będzie ustawiony przed ołtarzem.

 • Od dzisiaj przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: do podpisanych skarbonek oraz na stoisku z prasą, w zakrystii i kancelarii.

 • Za tydzień przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony, będzie ustawiony KOSZ na świąteczne dary biednym rodzinom naszej parafii.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • W lutym z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

 • Dojlida Marianna, l. 82, ul. Chrobrego
 • Natkaniec Tadeusz , l. 79, ul. Św. Wojciecha
 • Klimaszewski Wacław, l. 94, ul. Wiktorii
 • Szwaykowski Waldemar, l. 91, ul. Św. Wojciecha
 • Prystrom Zofia, l. 90, ul. Chrobrego
 • Grygorczuk Janina , l. 92, ul. Branickiego
 • Rutkowski Tomasz, l. 55, ul. Świętojańska
 • Andrukiewicz Henryk, l. 66, ul. Warszawska
 • Głódź Krzysztof, l. 53, ul. Słonimska
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 70 z 650
© 2022
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.