Wielkość liter

26 kwietnia 2020r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Na każdym nabożeństwie liczba wiernych nie może przekroczyć 78 osób.

 • Nasz parafianin diakon PIOTR DZIERZGOWSKI, zamierza dnia 30 maja przyjąć święcenia kapłańskie w Archikatedrze Białostockiej. Diakona Piotra polecamy w naszych modlitwach.

 • Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

 • Dzisiaj we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

 • W ostatnią Niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

 • W środę, przypada Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 • W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 • W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele. W I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00.

 • W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Ze względu na trwające ograniczenia w związku z pandemią, nie będzie nabożeństwa majowego przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu.

 • W sobotę przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 • Za tydzień Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada Niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Św. tego dnia w naszym kościele będą w porządku świątecznym o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Osoby, które zapisały intencje Mszy Św. na sobotę, proszone są do kancelarii. Podamy właściwe godziny Mszy Św. zapisanych intencji.

 • W przyszłą niedzielę, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

 • W związku z panującą pandemią koronawirusa jesteśmy zmuszeni do zorganizowania w tym roku I Komunii Św. w małych grupach (po 10 dzieci) podczas Mszy św. zorganizowanych specjalnie w tym celu (z udziałem wyłącznie najbliższej rodziny). Pilne spotkanie rodziców (po 1 osobie od dziecka) w najbliższą niedzielę 3 maja o godz. 13.30, by ostatecznie ustalić termin Komunii św. Więcej informacji w zakładce: Organizacja I Komunii św.2020.

 • O nowym terminie Bierzmowania poinformujemy w odpowiednim czasie.

 • W naszej parafii trwa Jerycho Różańcowe. Więcej informacji znajdziemy na tablicy przy kancelarii.

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS potrzebuje kilkadziesiąt maseczek. Poszukujemy ofiarodawcy.

 • Dziękujemy wszystkim osobom rozbierającym Grób Pański. Dziękujemy Panu Władysławowi za wykonaną pracę na naszych zieleńcach.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.
 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 18 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
19 kwietnia 2020 r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 • Na każdym nabożeństwie liczba wiernych nie może przekroczyć 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Mszę Św.. Od jutra liczba wiernych zwiększy się do 78 osób.

 • Na stronie internetowej naszej Parafii jest zmieszczone najnowsze zarządzenie Ks. Abpa Metropolity dotyczące trwającego okresu pandemii koronawirusa.

 • Dzisiaj obchodzimy patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą Niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj przed ołtarzem składamy do kosza skarbonki i koperty w ramach dorocznej akcji „Dar juniora dla seniora”.

 • Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 • Jutro o godz. 10.00 będzie rozbierany Grób Pański. Zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha oraz inne osoby dysponujące wolnym czasem. Panie zapraszamy do sprzątania.

 • W czwartek, będziemy obchodzić Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Patrona naszego Sanktuarium. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Św. Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary. Z racji na trwające ograniczenia spowodowane pandemią, odwołujemy tegoroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha,. Nie będzie też Bierzmowania w wyznaczonym terminie. O nowym terminie Bierzmowania poinformujemy. Msze Św. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni. Intencja Mszy Św. z godz. 8.00 jest przeniesiona na godz.7.00, z godz. 9.30 na godz. 7.30 i z godz. 16.30 na godz. 18.00. Po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Wojciecha. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w Eucharystii. Imieniny obchodzi Ks. Wojciech. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

 • W piątek Uroczystość Św. Jerzego, Męczennika, głównego Patrona Naszej Archidiecezji i Seminarium Duchownego. Tego dnia nie obowiązuje post.

 • W sobotę, będziemy obchodzić Święto Św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. Imieniny obchodzi Ks. Marek. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

 • Przyszła Niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą Niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.

 • Kwietniowy numer „Drogi Miłosierdzia” polecamy w wersji elektronicznej: http://dm.archibial.pl/pdf/dm116.pdf

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 22 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.
 • 25 IV – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
12 kwietnia 2020r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 • Na każdym nabożeństwie liczba wiernych nie może przekroczyć 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Mszę Św.

 • Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. - życzymy Radosnego ALLELUJA.

 • Dzisiaj przypada 3.rocznica prekonizacji Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, naszego Metropolity oraz 38.rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Stanisława Szymeckiego. Ks. Abpów polecamy w naszych modlitwach.

 • W ramach Oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Św. przez całą oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele jutro będą celebrowane według niedzielnego porządku: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych okolicznych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich. Do Niedzieli po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Z racji oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • Jutro przypada Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych wszystkich naszych rodakach, którzy zginęli na „nieludzkiej ziemi”.

 • Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.

 • W czwartek, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. W ramach dorocznej akcji CARITAS „Dar juniora dla seniora” - Skarbonki i koperty przyniesiemy do kosza, który będzie ustawiony przed głównym ołtarzem.

 • Z racji na trwające ograniczenia spowodowane pandemią, odwołujemy tegoroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha, naszego Patrona. Nie będzie też Bierzmowania w wyznaczonym terminie. O nowym terminie Bierzmowania poinformujemy.

 • Dziękujemy za nadesłane naszym Księżom i parafianom życzenia wielkanocne od władz naszego miasta i przedstawicieli wielu urzędów miejskich i szkół z naszego miasta i spoza Białegostoku.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa: kapłanom za posługę w konfesjonale i celebrację Triduum Paschalnego, Bractwu Św. Wojciecha, i wielu innym Panom za przygotowanie grobu, Panu Kazimierzowi za jałowce, Siostrze Christinie za posługę w zakrystii. Ks. Sławomirowi i Ks. Wojciechowi za przygotowanie elementów dekoracyjnych do Grobu Pańskiego, dziękujemy Paniom za maglowanie kościelnej bielizny, naszym parafianom za ofiary na kwiaty do grobu, Paniom: Annie, Gertrudzie, Teresie. Dziękujemy wielu grupom za ofiarowane Msze Św. za naszych kapłanów. Dziękujemy pięknie śpiewającej Scholi „Dobra ziemia”. Panom organistom Błażejowi i Krystianowi za oprawę muzyczną, wszystkim osobom pracującym przy naszym kościele, za wszystko Bóg zapłać.

 • Kwietniowy numer „Drogi Miłosierdzia” polecamy w wersji elektronicznej: http://dm.archibial.pl/pdf/dm116.pdf

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
5 kwietnia 2020 r. - NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
 • Na każdym nabożeństwie liczba wiernych nie może przekroczyć 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Mszę Św.

 • Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

 • Dzisiaj nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony, jest ustawiony kosz na świąteczne dary biednym rodzinom naszej parafii.

 • „Dar Juniora dla Seniora” - to hasło tegorocznej akcji CARITAS - JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Ze względu na zaistniałą sytuację przenosimy tę akcję CARITAS z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj 19 kwietnia. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, składając swój dar do skarbonki, rodzice mogą dać dobre świadectwo swoim dzieciom. Skarbonki i koperty przyniesiemy do kosza przed głównym ołtarzem. Zachęcamy naszych parafian do licznego udziału w tegorocznej akcji.

 • Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można składać do skarbon ze specjalnym napisem, albo w zakrystii lub kancelarii.

 • Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15
 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30
 • Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez udział w bogatej liturgii tego okresu.

 • W Wielki Czwartek we wszystkich kościołach celebrowana jest tylko jedna Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpocznie ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tabernakulum, gdyż w tym roku nie będzie ciemnicy. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. W tym roku nie będzie obrzędu umycia nóg. Adoracja do godz. 22.00

 • W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można będzie zyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. W tym dniu nie odprawia się Mszy Św.. Liturgię rozpoczniemy wyjątkowo w tym roku o godz. 15.00. Krzyż adorować będziemy tylko poprzez trzykrotne przyklęknięcie. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00

 • Wielka Sobota będzie dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal będzie cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachowajmy post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W tym roku nie ma poświęcenia pokarmów. W czasie śniadania wielkanocnego gospodarz, głowa rodziny odmówi modlitwę nad pokarmem korzystając z tekstu umieszczonego na stronie internetowej naszej parafii w zakładce – Błogosławieństwo stołu. Korzystamy z ubiegłorocznej wody święconej, jaką mamy w swoich domach.

 • W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. W tym roku nie będzie ogniska przed kościołem. Nie przynosimy też świec. Liturgia rozpocznie się w kościele od zapalenia Paschału. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Kościół w nocy będzie nieczynny do godz. 6.00. Msza Św. rezurekcyjna za tydzień o godz. 6.00. Wyjątkowo w tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej. Następne Msze Św. będą o godz.: 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.

 • Jutro, we wtorek i w środę księża będą spowiadać podczas każdej Mszy Św.

 • w Wielki Czwartek od godz. 15.00 do 17.45,
 • w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 14.45,
 • w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 18.45.
 • W I-szy i II-gi dzień Świąt nie będzie spowiedzi.

 • Kwietniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Można go czytać bądź pobrać (bezpłatnie) ze strony www.archibial.pl lub klikając w link: http://dm.archibial.pl/pdf/dm116.pdf Tematyka numeru nawiązuje do nadchodzących Świąt Wielkanocnych, Niedzieli Miłosierdzia, a także bieżącej sytuacji w świecie, związanej z epidemią koronowirusa. Z racji na zaistniałą sytuację w tym miesiącu czasopismo ukaże się tylko w formie elektronicznej.

 • Fundacja Rodziny Czarneckich zaprasza wszystkie osoby samotne i potrzebujące na kolejne spotkanie Wielkanocne. W związku z wprowadzonym stanem epidemii zmieniona została forma pomocy i zamiast tradycyjnego śniadania przy stole wielkanocnym dla osób samotnych i potrzebujących, zostaną wydane pakiety żywnościowe z potrawami Wielkanocnymi. Fundacja Rodziny Czarneckich jako organizator wydarzenia wraz z Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne i potrzebujące po odbiór paczek Wielkanocnych. Będzie je można otrzymać z zachowaniem zasad sanitarnych w Wielką Sobotę - 11 kwietnia, w godzinach 10:00-13:00 przy budynku Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 21 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
29 marca 2020 r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Na każdym nabożeństwie liczba wiernych nie może przekroczyć 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Mszę Św.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony, jest ustawiony kosz na świąteczne dary biednym rodzinom naszej parafii.

 • Od dzisiejszej – V Niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

 • Intencje Mszy Św. zapisane na jutro z godz. 8.00 przeniesione są na godz. 7.00. We wtorek z godz. 9.30 na 7.30. Zmiana spowodowana jest odwołaniem rekolekcji wielkopostnych.

 • Od jutra będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi w czasie dyżuru kancelaryjnego. Spowiadamy się w konfesjonale.

 • W czwartek, przypada 15. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Różaniec o godz. 17.15.

 • W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00.

 • W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 7.00.

 • W sobotę od godz. 10.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, na terenie parafii. Chorych zapisujemy od dzisiaj w zakrystii, od jutra w kancelarii.

 • „Dar Juniora dla Seniora” - to hasło tegorocznej akcji CARITAS - JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Ze względu na zaistniałą sytuację przenosimy tę akcję CARITAS z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj 19 kwietnia. Pod chórem na ławce mamy jeszcze kilka skarbonek, do których przez cały Wielki Post zbieramy ofiary potrzebującym. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, składając swój dar do skarbonki, rodzice mogą dać dobre świadectwo swoim dzieciom. Skarbonki i koperty przyniesiemy do kosza przed głównym ołtarzem. Zachęcamy naszych parafian do licznego udziału w tegorocznej akcji.

 • Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można składać do skarbon ze specjalnym napisem, albo w zakrystii lub kancelarii.

 • Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15
 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30
 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15
 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30
 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30
 • Informujemy, że tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Białegostoku, od Katedry do kościoła św. Rocha, która odbywała się zwykle w piątek przed Niedzielą Palmową, w tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie odbędzie się.

 • Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Jest ku tego dobra okazja, gdyż z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca. Zakładając, że wielu parafian przed świętami wielkanocnymi już oczyściło swoje serca, pozostałych – tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji jeszcze tego uczynić – zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Św. i w pierwszopiątkowym nabożeństwie.

 • Przyszła Niedziela, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na każdej Mszy Św. poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

 • Z powodu szerzącej się epidemii koronawirusa Ks. Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki przełożył Peregrynację Obrazu Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Archidiecezji Białostockiej na rok 2021. Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji tego wydarzenia w przyszłym roku zostaną podane w późniejszym terminie.

 • Dziękujemy Panom za wczorajsze zasłonięcie Krzyży.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • W kwietniu nie będzie spotkania klas II-gich. Następne będą w maju i czerwcu jak zawsze w II Niedzielę.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 70 z 602
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.