Wielkość liter

13 października 2013r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś obchodzimy XIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Biskupi proszą o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Ofiary są zbierane do specjalnych puszek tylko przed głównym wejściem do kościoła i na stoisku z prasą. O pomoc w tej zbiórce prosimy: Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.

 • Dzisiaj w naszym kościele o godz.19.15 Msza Św. w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę o godz. 16.30 w Seminarium Duchownym odbędzie się debata na temat: „Kultura w wierze zakorzeniona”. O godz.19.00 w naszym Oratorium Ks. dr Wojciech Michniewicz przedstawi: „ABC Starego Testamentu”.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na Mszę Św. dzisiaj o godz. 19.30 do Katedry z racji Inauguracji Roku Akademickiego.

 • Jutro dzień Edukacji Narodowej. Polecamy najlepszemu Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów.

 • Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza Pracowników Służby Zdrowia na Mszę Św. w patronalne Święto Św. Łukasza do Katedry w piątek na godz. 18.00

 • Serdecznie zapraszamy na prapremierę i premierę koncertu w V Rocznicę Cudu Eucharystycznego w Sokółce, pod honorowym patronatem J.E. ks. Abp. Edwarda Ozorowskiego: „Tajemnica Eucharystii – Sokółka KANTATA PRZEMIENIENIA”. Koncert z muzyką Jakuba Milewskiego i librettem Jerzego Binkowskiego na blisko 80-cio osobowy zespół artystyczny: orkiestra symfoniczna, chór, soliści zabrzmi w Białostockiej Katedrze w piątek 18 października o godz. 19:30, a następnie 20 października, w niedzielę w Sokólskiej Kolegiacie o godz. 18:00. Wstęp na koncert jest wolny”.    

 • W sobotę w liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki można będzie zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach z racji trwającego Roku Wiary.

 • Dziękujemy harcerkom z 33 białostockiej drużyny „Iguana” za pomoc w myciu okien w nowo powstałej pralni s. Kornelii oraz za porządkowanie placu przy kościele. Druhny zapraszają wszystkie chętne dziewczyny w wieku 11-13 lat w szeregi „Iguany”. Zbiórka w sobotę o godz. 10.00 przy naszym kościele. Trzeba mieć ze sobą dwa bilety ulgowe.

 • Za tydzień będą przeprowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. Liczyć będziemy ilość wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.

 • Również za tydzień o godz. 15.00 w Katedrze Ks. Adam Siegieniewicz, egzorcysta wygłosi konferencję na temat: „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Zabobony – tradycja czy zagrożenie?”.

 • Spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania z kl. III gim. odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30. Ks. Karol serdecznie zaprasza wszystkich Ministrantów Seniorów oraz wszystkich Lektorów z naszej parafii na spotkanie za tydzień. po Mszy św. o godz.11.00 w oratorium.

 • Dziękujemy paniom za sprzątanie w kościele. Trwają prace na wieży naszego kościoła. Jednocześnie trwa też rozpoczęty przed pożarem remont organów. Jutro na godz. 9.00 prosimy 10-ciu mężczyzn do przeniesienie bardzo ciężkich elementów organowych. Niebawem rozpocznie się murowanie ścian przy organach, które uległy częściowemu spaleniu.

 • Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra. Różaniec jest odmawiany codziennie z rana po Mszy Św. o godz. 7.00 /jedna tajemnica/ oraz przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można  zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne pod chórem, w zakrystii i kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. za zmarłych wymienionych w Wypominkach.

 • Jest jeszcze w sprzedaży nowe wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim ciekawe artykuły. W październikowym numerze „Drogi Miłosierdzia” polecamy artykuły: o zagrożeniach internetu, o zawarciu małżeństwa po stwierdzeniu nieważności małżeństwa w kościele katolickim i po zdjęciu błogosławieństwa w Cerkwi prawosławnej oraz o pożarze wieży naszego kościoła. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 54 osób. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca i Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego za złożone ofiary. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na VI-tą  z IX-ciu rat naszych zobowiązań finansowych.

 • Młodzież zainteresowaną uczestnictwem w Europejskim Spotkaniu Młodych organizowany przez wspólnotę Braci z Taize w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia w Strasburgu zapraszamy do piwnicy akademickiej przy Katedrze w czwartek o godz. 18.00.

 • Przypominamy, że załatwianie spraw pogrzebowych najpierw rozpoczynamy od kancelarii parafialnej, dopiero potem Dom Pogrzebowy. Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w  kościele parafialnym, który jest centrum życia religijnego. Po Mszy Św. pogrzebowej pochowanie na cmentarzu wybranym przez rodzinę.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 18-20 października oraz 22-24 listopada. Więcej informacji jest na plakatach i ulotkach.

 •  

 
6 października 2013r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Rozpoczynając 69 Tydzień Miłosierdzia, w szczególny sposób prośmy o dar wiary, bo z niej wypływa wszelkie dobro i pokorna służba dla bliźnich będących w potrzebie. Świadomi swych grzechów pokornie stawajmy każdego dnia przed Panem, prośmy Go o przebaczenie, abyśmy mogli innym okazywać miłosierdzie.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wewnątrz w kościele.

 • Z polecenia Ks. Abpa Metropolity dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Jest to ogólnopolska akcja Konferencji Episkopatu Polski. Puszka jest ustawiona na stoisku z prasą.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem klas I-szych Gimnazjum,  zaś po Mszy Św. o godz. 12.30  spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz scholi.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz.12.30 będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej par małżeńskich naszej parafii. Zapraszamy małżeństwa z dziećmi na tę uroczystość.

 • Dzisiaj w naszym kościele o godz.19.15 Msza Św. inaugurująca  XXXI Dni Kultury Chrześcijańskiej. Po Mszy Św. koncert Chóru Uczniów Sekcji Wokalnej Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku oraz Chóru Dziecięcego Filharmonii i Opery Podlaskiej pod dyrekcją Ewy Barbary Rafałko.

 • Dziękujemy paniom za sprzątanie w kościele. Pomagajmy s. Kornelii. Nie wyznaczamy ulic, ani bloków jak to czynią inne parafie. Liczymy na zrozumienie i potrzebę serca.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza n spotkanie: „Ciało i ducha ratować żywieniem. Zdrowy tryb życia wg wskazań dr Ewy Dąbrowskiej”. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 w Sali nr 12 za zakrystią Białostockiej Katedry.

 • Jubileuszowy Dzień Seniora z Matką Bożą Różanostocką odbędzie się w sobotę w Różanymstoku. Zapraszamy emerytów i rencistów oraz Kluby seniora do wspólnego pielgrzymowania.

 • Prawda, Wolność, Życie – to hasło charyzmatycznych rekolekcji dla dorosłych, które odbędą się w dniach 12-14 października w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi Ks. Krzysztof Kralka.

 • Msza Św. dla małżeństw niesakramentalnych będzie za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Św. przy ul. Sybiraków.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich praz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na Mszę Św. za tydzień o godz. 19.30 do Katedry z racji Inauguracji Roku Akademickiego.

 • Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w pomnażaniu dobra. Różaniec jest odmawiany codziennie z rana po Mszy Św. o godz. 7.00 /jedna tajemnica/ oraz przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można  zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Od dzisiaj przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne pod chórem, w zakrystii i kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. za zmarłych wymienionych w Wypominkach.

 • Zapraszamy młodzież w szeregi Akcji katolickiej. Spotkania odbywają się w każdą I-szą środę  miesiąca. Spotkanie jest poprzedzone Mszą Św. o godz. 18.00.

 • Bractwo Św. Wojciecha przyjmuje w swoje szeregi mężczyzn. Członkowie Bractwa w każdy poniedziałek mają swoją Mszę Św. o godz. 18.00. Bractwo jest stróżem relikwii Św. Wojciecha w naszym Sanktuarium.

 • Jest jeszcze w sprzedaży nowe wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim ciekawe artykuły. W październikowym numerze „Drogi Miłosierdzia” polecamy artykuły: o zagrożeniach internetu, o zawarciu małżeństwa po stwierdzeniu nieważności małżeństwa w kościele katolickim i po zdjęciu błogosławieństwa w Cerkwi prawosławnej oraz o pożarze wieży naszego kościoła. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 44 osób. Bóg zapłać za dar serca. Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej z Koła CARITAS za pomoc materialną.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Misje Św. Zwykle są one zbierane w III Niedzielę października. W naszej parafii taca z III Niedzieli miesiąca jest przeznaczana na kolejną ratę naszych zobowiązań finansowych.

 • Za tydzień obchody Dnia Papieskiego. Tegoroczny XIII Dzień Papieski z polecenia Konferencji Episkopatu Polski będziemy obchodzili pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Zgłębianie papieskiego nauczania na ten temat, w łączności z ojcem świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji, może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Promowany wielokrotnie przez Jana Pawła II dialog, rzeczywistość większa od wymiany poglądów, krytyki czy sporu, wydaje się zadaniem jak najbardziej aktualnym. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Ofiary będą zbierane do specjalnych puszek tylko przed głównym wejściem do kościoła i na stoisku z prasą pod chórem. O pomoc w tej zbiórce prosimy: Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.

 • Przypominamy, że załatwianie spraw pogrzebowych najpierw rozpoczynamy od kancelarii parafialnej, dopiero potem Dom Pogrzebowy. Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w  kościele parafialnym, który jest centrum życia religijnego. Po Mszy Św. pogrzebowej pochowanie na cmentarzu wybranym przez rodzinę.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 18-20 października oraz 22-24 listopada. Więcej informacji jest na plakatach i ulotkach.

 • DRODZY: NOWOŻEŃCY, JUBILACI, SOLENIZANCI, Proszę Was, byście po swoich uroczystościach przynieśli trochę kwiatów do naszego Sanktuarium. Postawimy je przy wszystkich ołtarzach. Bóg zapłać. Ks. Proboszcz.

 
29 września 2013r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji członków KIK-u. W środę w Oratorium o godz. 19.00  Czas Skupienia na temat: „W kulturze budujemy osobowość” poprowadzi Ks. Prof. Czesław Gładczuk.

 • KLASY II Gimnazjum:Pierwsze spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • KLASY III Gimnazjum: Pierwsze spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem odbędzie się  również dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium.

 • Jutro w obecności Rady Parafialnej o godz. 17.00 zostanie wpłacona V-ta rata naszych zobowiązań finansowych. Bóg zapłać za pomoc.

 • Dziękujemy paniom za sprzątanie w kościele, a panom za porządkowanie wnętrza spalonej wieży naszego kościoła. Dziękujemy za piękną postawę młodzieży. W dalszym ciągu w tygodniu potrzebujemy ludzi do pracy. Bądźmy w stałym kontakcie. O terminie prac będziemy ogłaszać na mszach wieczornych i stronie internetowej parafii.

 • We wtorek rozpoczyna się październik miesiąc różańcowy. Bł. Jan Paweł II napisał: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Na tle słów „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Różaniec będzie odmawiany codziennie z rana po Mszy Św. o godz. 7.00 /jedna tajemnica/ oraz przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można będzie zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Prezydent naszego miasta zaprasza na II edycję konferencji: „Białystok rodzinie wspólna troska”. Konferencja odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w Auli Dużej Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej. Więcej informacji jest na plakacie przy kancelarii.

 • W tym tygodniu I-szy czwartek miesiąca. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza tego dnia na godz. 17.30 na różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne.

 • W I-szy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz.7.00; 16.30 i 18.00. Po Mszy Św. o godz.18.00 klasy II-gie Gimnazjum będą miały spotkanie w kościele z Ks. Karolem.

 • W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec fatimski o 15.00.

 • Zjazd Kół Żywego Różańca naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę w Różanymstoku. Spotkanie rozpocznie się o godz.10.00. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • W sobotę w Katedrze o godz. 18.00 podczas Mszy Św. odbędzie się Ogólnodiecezjalna uroczystość odnowienia ślubów małżeńskich. Naszą parafię reprezentować będzie jedno małżeństwo. W niedzielę zaś u nas na Mszy Św. o godz.12.30 będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej par małżeńskich naszej parafii. Zapraszamy małżeństwa z dziećmi na tę uroczystość.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła jeśli na to pozwolą nam warunki, gdyż na razie są ustawione barierki ze względu na niebezpieczeństwo spadających ze spalonej wieży cegieł.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem klas I-szych Gimnazjum,  zaś po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz scholi.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na WYPOMINKI. Kartki będą dostępne od jutra pod chórem, w zakrystii i kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku.

 • Z polecenia Ks. Abpa Metropolity za tydzień będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Będzie to ogólnopolska akcja Konferencji Episkopatu Polski.

 • Jest jeszcze w sprzedaży nowe wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim ciekawe artykuły. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 48 osób. Bóg zapłać za dar serca. Dziękujemy Radzie Pedagogicznej VIII LO za pomoc materialną. Dziękujemy też Stowarzyszeniu Pomoc 2002 z Radomia za nadesłane środki czystości.

 • Szukamy zdjęć starych malowideł naszego kościoła. Zapewne takie zdjęcia są w naszych domach. Były one robione z racji I Komunii Św., ślubów. Chcemy je tylko wypożyczyć. Na odwrocie zdjęcia prosimy napisać swój adres.

 • Przypominamy, że załatwianie spraw pogrzebowych najpierw rozpoczynamy od kancelarii parafialnej, dopiero potem Dom Pogrzebowy. Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w  kościele parafialnym, który jest centrum życia religijnego. Po Mszy Św. pogrzebowej pochowanie na cmentarzu wybranym przez rodzinę.

 • Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego na nowy rok akademicki. Do studium zapraszamy osoby pełnoletnie. Zapisy potrwają do 30 września w Sekretariacie Studium przy ul. Kościelnej 2. Więcej informacji jest na plakacie i ulotkach.

 • Komisja Liturgiczna i Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Białostockiej organizują w nowym roku szkolnym kurs lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Zajęcia odbywać się będą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w pierwsze soboty miesiąca. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października 2013 roku i rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w dolnym kościele. Szczegóły u ks. Karola.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 18-20 października oraz 22-24 listopada. Więcej informacji jest na plakatach i ulotkach.

 • DRODZY: NOWOŻEŃCY, JUBILACI, SOLENIZANCI, proszę Was, byście po swoich uroczystościach przynieśli trochę kwiatów do naszego Sanktuarium. Postawimy je przy wszystkich ołtarzach. Bóg zapłać. Ks. Proboszcz.

 
22 września 2013r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Cała nasza parafia przeżywa trudne chwile po niedzielnym pożarze wieży naszego kościoła. Dziś za okazaną nam pomoc chcemy wszystkim powiedzieć staropolskie Bóg zapłać. Władzom naszego miasta na czele z Panem Prezydentem Tadeuszem Truskolaskim, Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy i Białegostoku, Powiatowemu Inspektoratowi Nadzoru Budowlanego, Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków, Komendzie Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej, wszystkim komisjom na czele ze swoimi przełożonymi, siostrom zakonnym, Bractwu Św. Wojciecha, naszym parafianom, młodzieży i starszym, ofiarodawcom, przedstawicielom mediów: prasie, radiu, TV.

 • W poniedziałek po pożarze otrzymaliśmy z Warszawy następującą depeszę: „W imieniu Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i swoim, pragnę wyrazić ubolewanie z powodu wczorajszego pożaru kościoła św. Wojciecha. Społeczność luterańska naszego kraju bardzo współczuje miejscowej Parafii i łączy się z Wami w modlitwie. Informacja o pożarze odbiła się szerokim echem wśród polskich luteran. Jednocześnie pragnę wyrazić podziękowanie za informację zamieszczoną na stronie Parafii dotyczącą ewangelickiej przeszłości budynku kościoła” - wiadomość tę przekazał rzecznik Biskupa.

 • W niedzielę w czasie pożaru był z nami Ks. Tomasz Wigłasz z kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w naszym mieście.    

 • Przed nami wielomiesięczna praca. Zniszczenia naszego kościoła są olbrzymie. Dodatkowo uległy zniszczeniu ściany, gdyż dach w wielu miejscach był uszkodzony na skutek spadającego krzyża z ogromną kopułą. Już rozpoczęły się prace przygotowawcze w celu odbudowy wieży. W porozumieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków została też podjęta decyzja w sprawie przyszłego malowania wnętrza całego kościoła po uprzednim wysuszeniu ścian. Będzie przygotowywany projekt przyszłej polichromii, a następnie jego realizacja. Pilnego zadania wymaga też wymiana całej instalacji elektrycznej. Ściany są mokre i dlatego wyłączone są z prądu niektóre części kościoła. To jakże wielkie dzieło polecamy w naszych gorących modlitwach, gdyż czeka nas wszystkich wielka, wymagająca ogromnego wysiłku praca.    

 • Dzisiejsza Niedziela jest Międzynarodowym Dniem Wsparcia Inicjatywy "Jeden z Nas". To największa akcja pro-life na naszym kontynencie i pierwsze wspólne działanie wszystkich  organizacji broniących życia z całej Europy.     Popiera ją Stolica Apostolska oraz Konferencja Episkopatu Polski. Wierni mogą udzielić poparcia online na stronie internetowej inicjatywy www.jedenznas.eu Swój głos poparcia można też oddać na formularzu papierowym. Trzeba być osobą pełnoletnią oraz podać swój numer PESEL.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. W środę w Oratorium o godz. 19.00 o Encyklice Ojca Św. Franciszka „LUMEN  FIDEI” mówić będzie Ks. Zbigniew Snarski proboszcz z Dojlid.

 • Procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Poleskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się dzisiaj o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza Św. w kaplicy o godz. 16.30.

 • Dziś można nabyć wrześniowy numer „Drogi Miłosierdzia” w nowej szacie graficznej. Znajdziemy w nim prezentację katolickich szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjno – wychowawczych.

 • Jest też nowe wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim ciekawe artykuły. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • Zapraszamy jutro na godz. 14.00 mężczyzn w sile wieku. Przez cały czas trwa usuwanie skutków niedzielnego pożaru wieży naszego kościoła.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 45 osób. Bóg zapłać za dar serca. Jednocześnie informujemy, że z akcji, które były prowadzone na terenie całego miasta na szeroką skalę na rzecz odbudowy wieży naszego kościoła nie wpłynęła do nas ani jedna złotówka. Bądźmy zatem czujni. Dziękujemy dzieciom z Zespołu Szkół Nr 13 przy ul. Słonimskiej za ich ofiary, które dzieci przyniosły do nas ze swoimi opiekunami.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 – 93

 • Przypominamy, że załatwianie spraw pogrzebowych najpierw rozpoczynamy od kancelarii parafialnej, dopiero potem Dom Pogrzebowy. Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w  kościele parafialnym, który jest centrum życia religijnego. Po Mszy Św. pogrzebowej pochowanie na cmentarzu wybranym przez rodzinę.

 • W piątek o godz.16.30 w naszym kościele będą OBŁÓCZYNY czyli uroczyste włożenie sutanny alumnom III roku Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego. Polecamy ich w naszych modlitwach.

 • W sobotę przypada Dzień Świętości Kapłanów. Z racji trwającego Roku Wiary można będzie zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

 • W sobotę w ramach ogólnoświatowej akcji „Rozniecić Iskrę Bożego Miłosierdzia” odmawiana będzie KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO na placach i przy skrzyżowaniach głównych ulic naszego miasta. My zbieramy się przy Jubileuszowym Krzyżu na osiedlu. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych. Tego samego dnia Msza Św. w intencji Ks. Abpa Edwarda Kisiela w 20 rocznicę jego śmierci będzie sprawowana w Katedrze o godz. 18.00.

 • Z polecenia Ks. Abpa Metropolity za tydzień we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji będzie zbierana  taca  na  odbudowę  wieży  naszego  kościoła.

 • Z racji na zaistniałą sytuację nastąpiła zmiana terminów spotkań organizacyjnych dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas II i III.

 • KLASA II: Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Na spotkanie Ks. Karol zaprasza rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • KLASA III: Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium). Na spotkanie Ks. Karol zaprasza rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Msza Św. z okazji Dnia Eucharystii będzie sprawowana w Kolegiacie Św. Antoniego w Sokółce o godz. 11.00. Tego samego dnia Msza Św. z okazji 5 rocznicy Beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki zostanie odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  o godz. 15.00.

 •  Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego na nowy rok akademicki. Do studium zapraszamy osoby pełnoletnie. Zapisy potrwają do 30 września w Sekretariacie Studium przy ul. Kościelnej 2. Więcej informacji jest na plakacie i ulotkach.

 • Komisja Liturgiczna i Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Białostockiej organizują w nowym roku szkolnym kurs lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Zajęcia odbywać się będą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w pierwsze soboty miesiąca. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października 2013 roku i rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w dolnym kościele. Szczegóły u ks. Karola.Pielgrzymka do Różanegostoku i Sokółki odbędzie się w sobotę 5 października. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 18-20 października oraz 22-24 listopada. Więcej informacji jest na plakatach i ulotkach.

 • DRODZY: NOWOŻEŃCY, JUBILACI, SOLENIZANCI, proszę Was, byście po swoich uroczystościach przynieśli trochę kwiatów do naszego Sanktuarium. Postawimy je przy wszystkich ołtarzach. Bóg zapłać. Ks. Proboszcz

 
15 września 2013r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UWAGA!

Jutrzejsze (poniedziałkowe) intencje Mszy Św. z całego poniedziałku będą odprawione w kaplicy seminaryjnej o godz. 7.00.

Natomiast od wtorku Msze Św. o godz. 6.30; 7.00; 7.30 i 18.00 będą odprawione w naszym Oratorium pod Kościołem Św. Wojciecha.

Bóg zapłać wszystkim za pomoc. Proszę o modlitwę.

Ks. Proboszcz


 
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne uczniów z klas II gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Pierwsze spotkanie organizacyjne uczniów z klas III gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się również dzisiaj, ale po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie scholi parafialnej odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w to dzieło na rzecz parafii.

 • Również dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie ministrantów. Pierwsze spotkanie formacyjne rozpocznie się w październiku.

 • Dziś o godz. 19.15 Msza Św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Roman Czepe, Prezes KIK-u zaprasza na wykład: „Orygenes kontra Celsus. Czy atakowanie chrześcijaństwa zmieniło się od II w.?”.

 • Z racji przypadającego w środę Święta Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Św. wieczorną o godz. 18.00.

 • Dziękujemy paniom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy panom, którzy w tygodniu załadowali ziemię do kontenera.

 • Dziś można nabyć wrześniowy numer „Drogi Miłosierdzia” w nowej szacie graficznej. W związku z Tygodniem Wychowania znajdziemy w nim prezentację katolickich szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjno – wychowawczych.

 • Jest też nowe wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim ciekawe artykuły. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • W minionym tygodniu ofiary na przebudowę organów wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 5 osób. Bóg zapłać za ofiary.

 • W ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej – w parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W przeddzień peregrynacji cała rodzina powinna przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św. Rodzina, która chce przyjąć figurę niech się zgłosi do Biura Radia Maryja przy naszej parafii. Można też dzwonić do Pani Mirosławy Borowskiej na numer tel.: (85) 741 – 59 – 93

 • Przypominamy, że załatwianie spraw pogrzebowych najpierw rozpoczynamy od kancelarii parafialnej, dopiero potem Dom Pogrzebowy. Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w  kościele parafialnym, który jest centrum życia religijnego. Po Mszy Św. pogrzebowej pochowanie na cmentarzu wybranym przez rodzinę.

 • W sobotę w Archikatedrze Białostockiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. pracownikom Służb Celnych, Finansowych i Skarbowych z racji Święta Św. Mateusza ich patrona.

 • Procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Poleskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się za tydzień o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza Św. w kaplicy o godz. 16.30.

 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej Archidiecezji zaprasza na pielgrzymkę małżeństwa i rodziny na Jasną Górę w dniach 21-22 września. Więcej informacji jest na plakacie przy kancelarii.

 • Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego na nowy rok akademicki. Do studium zapraszamy osoby pełnoletnie. Zapisy potrwają do 30 września w Sekretariacie Studium przy ul. Kościelnej 2. Więcej informacji jest na plakacie i ulotkach.

 • Komisja Liturgiczna i Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Białostockiej organizują w nowym roku szkolnym kurs lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Zajęcia odbywać się będą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w pierwsze soboty miesiąca. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października 2013 roku i rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w dolnym kościele. Szczegóły u ks. Karola.

 • Pielgrzymka do Różanegostoku i Sokółki odbędzie się w sobotę 5 października. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • DRODZY: NOWOŻEŃCY, JUBILACI, SOLENIZANCI, Proszę Was, byście po swoich uroczystościach przynieśli trochę kwiatów do naszego Sanktuarium. Postawimy je przy wszystkich ołtarzach. Bóg zapłać. Ks. Proboszcz.

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 547 - 560 z 747
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.