Wielkość liter

26 grudnia 2021 r. - NIEDZIELA ŚW. RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
 • Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

 • Jutro w Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Mszy Św. wieczornej poświęcimy wino. Przyniesione wino trzymajmy przy sobie.

 • We wtorek w Święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

 • W piątek, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na Mszy Św. o godz. 18.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

 • W związku z tym, że dzień wspomnienia św. Sylwestra, papieża, który zgodnie z wielowiekową tradycją jest obchodzony w świecie i w naszym kraju w sposób uroczysty jako zakończenie roku kalendarzowego, Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki, udziela w tym dniu dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz wiernym aktualnie w niej przebywającym. Wszyscy korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji misji (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

 • Roczne sprawozdanie z prac wykonanych w parafii za rok 2021, jest zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii.

 • W sobotę, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego oprócz 19.15. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św. i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

 • Zbliża się konkurs szopek. Zainteresowanych odsyłamy po informacje na naszą stronę internetową.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 19 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Abpa Metropolity, tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana KOLĘDĄ, została odwołana. W tym okresie zapraszamy naszych parafian na Mszę Św. wieczorną. Modlić się będziemy za wszystkich mieszkańców naszej parafii. Rozpoczynamy od 28 grudnia.

 • we wtorek ul. Branickiego 25; 27; 25a; 27a; i 29a
 • w środę ul. Branickiego 29, ul. Warszawska 76 i 78
 • w czwartek ul. Warszawska 71; 73; 75 i 77
 • Do domu można wziąć wodę święconą. Pojemnik z wodą jest ustawiony przy chrzcielnicy. W okresie kolędowym po Mszy Św. wieczornej, w kancelarii można będzie złożyć ofiarę na Kościół i księżom za ich pracę w parafii. Bóg zapłać. Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii, albo telefonicznie w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2021 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, - Św. Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;
 • wtorek, – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.
 
19 grudnia 2021 r. - IV NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas III-cich. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I-szej Komunii Św.

 • Dziś czwarta – ostatnia Niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

 • Poświęcone OPŁATKI na tegoroczny stół wigilijny, można nabywać dzisiaj w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie, dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Św. zwane RORATAMI. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one odprawiane codziennie o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana i zanieść to światło do naszych domów.

 • W środę o godz. 9.00 będzie montowany ŻŁÓBEK. Serdecznie zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha oraz kobiety, mężczyzn, dzieci i młodzież do pomocy. Nie jest to prywatna sprawy księży, lecz nas wszystkich. Na zakończenie będzie sprzątanie kościoła.

 • W piątek nasz Ks. Prałat Adam Szot obchodzi Dzień swoich Imienin. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.

 • W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy piątek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się 24 grudnia o godz. 12.00 na placu przed Katedrą. Z powodu pandemii gotowe potrawy wigilijne będzie można otrzymać w formie paczek.

 • Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Św. sprawowanej o północy z piątku na sobotę. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Wieczerzę rozpoczynamy znakiem Krzyża Św. i zapaleniem świecy CARITAS. Najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii ( św. Łukasza 2.1-14). Następnie modlitwa Ojcze nasz... Łamiąc się poświęconym opłatkiem składamy wzajemnie życzenia i śpiewamy piękne staropolskie kolędy i pastorałki. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

 • Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 • Zapraszamy do udziału w PASTERCE. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 • P A S T E R K A rozpocznie się o północy i będzie koncelebrowana przez naszych Księży. Przypominamy, że Pasterka transmitowana w mediach nie zadość czyni uczestnictwa we Mszy Św. na Boże Narodzenie. Na Pasterce będą otwarte balkony. Jak co roku ofiary złożone na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.

 • W I-szy i II-gi Dzień Świąt Bożego Narodzenia księża nie będą spowiadać. Skorzystajmy wcześniej ze spowiedzi.

 • Na Boże Narodzenie w I-szym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i 19.15 – poza tym porządek niedzielny. Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzi się przez osiem dni w tzw Oktawie. Oktawa ma rangę Święta. W II-gim Dniu porządek Mszy Św. będzie niedzielny. Jak każdego roku, tak i w tym, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 • Zachęcamy do przystąpienia do Spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. W naszym kościele okazja do przedświątecznej Spowiedzi Św. jest na każdej Mszy Św.. W WIGILIĘ nasi Księża będą spowiadać do godz. 12.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

 • W poniedziałek 27 grudnia w Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Mszy Św. wieczornej poświęcimy wino.

 • We wtorek w Święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

 • Za tydzień w drugi dzień Świąt, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św. będą sprawowane w naszej świątyni według stałego niedzielnego porządku.

 • Polecamy nowy numer "Dróg Miłosierdzia", którego lektura może być doskonałą pomocą w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana. Z tekstów zamieszczonych w miesięczniku można dowiedzieć się "Kiedy urodził się Jezus", czy też przeczytać o Bogu, który przemawia przez dziecko. Polecamy również rozważania do Ewangelii odczytywanych w kościele w niedziele Adwentu i podczas świąt Bożego Narodzenia oraz adwentowe przemyślenia bł. ks. Michała Sopoćki. Zachęcamy również do sięgnięcia do artykułu wprowadzającego w przeżycie nowenny przed 200. rocznicą objawienia przez Maryję Cudownego Medalika s. Katarzynie Labouré. W numerze znajduje się też list białostockiego misjonarza pracującego na Kubie, mówiący o niezwykle trudnej, aktualnej sytuacji mieszkańców tej wyspy. Prasę nabywamy przy opłatkach.

 • Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Świece są rozprowadzane pod chórem. Również przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z lewej strony, jest ustawiony KOSZ na paczki świąteczne biednym rodzinom naszej parafii.

 • Decyzją Ks. Abpa Metropolity Józefa Guzdka, tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą, ponownie została odwołana. W okresie kolędowym serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, na Mszę Św. wieczorną. Modlić się będziemy za naszych parafian. Po Mszach wieczornych w kancelarii można będzie złożyć ofiarę na kościół i naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę duszpasterską. Plan poszczególnych ulic będzie dostępny na naszej stronie internetowej i na plakatach. Jak co roku będzie ustawiony zbiornik z wodą święconą. Nowe rodziny, które zamieszkały w naszej parafii, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

 • Msza Św. z okazji przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju będzie sprawowana dzisiaj o godz. 16.30 w Archikatedrze. Po Mszy Św. na dziedzińcu Pałacu Branickich nastąpi obrzędowe zapalenie ognia i przekazanie Światła mieszkańcom Białegostoku.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie w kościele.

 • Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za piękny, modlitewny udział w tegorocznych Rekolekcjach Adwentowych. Dziękujemy kapłanom za posługę w konfesjonale, zakrystianom za pracę w zakrystii, Panom organistom za piękną muzykę, Paniom: Janinie, Annie, Gertrudzie, Teresie, Alicji, Elżbiecie za troskę o rekolekcyjną kuchnię i innym osobom za wszelką pomoc. Bóg zapłać.

 • Zbliża się konkurs szopek. Zainteresowanych odsyłamy po informacje na naszą stronę internetową.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
12 grudnia 2021 r. - III NIEDZIELA ADWENTU
 • Rozpoczęliśmy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku włącznie. Dzisiaj porządek Mszy Św. jest niedzielny. Jutro i we wtorek Msze Św. o godz.:6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. We wtorek na zakończenie rekolekcji będzie możliwość zyskania Odpustu Zupełnego.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas II-gich. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I-szej Komunii Św. Za tydzień klasy III-cie.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

 • Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

 • Jutro, przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 • W środę przypada 9. rocznica święceń Bpa Henryka Ciereszki. Polecajmy go w naszych modlitwach.

 • W środę, piątek i sobotę będą kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 • Od piątku, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

 • Poświęcone OPŁATKI na tegoroczny stół wigilijny, można nabywać dzisiaj w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie, dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Św. zwane RORATAMI. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one odprawiane codziennie o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana i zanieść to światło do naszych domów.

 • Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia", którego lektura może być doskonałą pomocą w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana. Z tekstów zamieszczonych w miesięczniku można dowiedzieć się "Kiedy urodził się Jezus", czy też przeczytać o Bogu, który przemawia przez dziecko. Polecamy również rozważania do Ewangelii odczytywanych w kościele w niedziele Adwentu i podczas świąt Bożego Narodzenia oraz adwentowe przemyślenia bł. ks. Michała Sopoćki. Zachęcamy również do sięgnięcia do artykułu wprowadzającego w przeżycie nowenny przed 200. rocznicą objawienia przez Maryję Cudownego Medalika s. Katarzynie Labouré. W numerze znajduje się też list białostockiego misjonarza pracującego na Kubie, mówiący o niezwykle trudnej, aktualnej sytuacji mieszkańców tej wyspy. Prasę nabywamy przy opłatkach.

 • Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Świece są rozprowadzane pod chórem. Również przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z lewej strony, jest ustawiony KOSZ na paczki świąteczne biednym rodzinom naszej parafii.

 • W sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, na terenie naszej parafii. Chorych zgłaszamy w zakrystii i w kancelarii. Odwiedziny chorych księża rozpoczną o godz. 10.00

 • Decyzją Ks. Abpa Metropolity Józefa Guzdka, tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą, ponownie została odwołana. W okresie kolędowym serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, na Mszę Św. wieczorną. Modlić się będziemy za naszych parafian. Po Mszach wieczornych w kancelarii można będzie złożyć ofiarę na kościół i naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę duszpasterską. Plan poszczególnych ulic będzie dostępny na naszej stronie internetowej i na plakatach. Jak co roku będzie ustawiony zbiornik z wodą święconą. Nowe rodziny, które zamieszkały w naszej parafii, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

 • Msza Św. z okazji przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju będzie sprawowana za tydzień o godz. 16.30 w Archikatedrze. Po Mszy Św. na dziedzińcu Pałacu Branickich nastąpi obrzędowe zapalenie ognia i przekazanie Światła mieszkańcom Białegostoku.

 • Dziękujemy Ks. Adamowi za przeprowadzoną Nowennę i Godzinę Łaski w związku z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 • Dziękujemy Ks. Wojciechowi za przeprowadzony Kurs Przedmałżeński.

 • Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za złożony dar ołtarza oraz za niedzielną zbiórkę ofiar do puszek Kościołowi na wschodzie.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Staszica 19; Piasta 13 i blok przy ul. Glinianej.

 • Zbliża się konkurs szopek. Zainteresowanych odsyłamy po informacje na naszą stronę internetową.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 • W listopadzie Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Wysocka Michalina, ul. Piasta

 • Tomaszewska Olga, ul. Piastowska
 • Zimnoch Karol, ul. Chrobrego
 • W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, – Św. Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;
 • wtorek, - Św. Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
5 grudnia 2021 r. - II NIEDZIELA ADWENTU
 • Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.
 • Dzisiaj także przeżywamy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Św. do puszki można złożyć swój grosz, na pomoc naszym katolikom za wschodnią granicą, w tym jakże trudnym dla nich czasie.

 • Jutro, w liturgii przypada wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 • W środę, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego NMP. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu na pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Św. tego dnia o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. O 12.00 GODZINA ŁASKI. Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. Deklaracje odbieramy w zakrystii. Również po wieczornej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. W środę kancelaria będzie nieczynna.

 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

 • Poświęcone OPŁATKI na tegoroczny stół wigilijny, można nabywać dzisiaj w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie, dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Św. zwane RORATAMI. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one odprawiane codziennie o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana i zanieść to światło do naszych domów.

 • W Adwencie będziemy także przeżywali czas REKOLEKCJI. W naszej parafii, rozpoczną się za tydzień. Plan Rekolekcji jest dostępny na plakatach i stronie internetowej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.

 • Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia", którego lektura może być doskonałą pomocą w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana. Z tekstów zamieszczonych w miesięczniku można dowiedzieć się "Kiedy urodził się Jezus", czy też przeczytać o Bogu, który przemawia przez dziecko. Polecamy również rozważania do Ewangelii odczytywanych w kościele w niedziele Adwentu i podczas świąt Bożego Narodzenia oraz adwentowe przemyślenia bł. ks. Michała Sopoćki. Zachęcamy również do sięgnięcia do artykułu wprowadzającego w przeżycie nowenny przed 200. rocznicą objawienia przez Maryję Cudownego Medalika s. Katarzynie Labouré. W numerze znajduje się też list białostockiego misjonarza pracującego na Kubie, mówiący o niezwykle trudnej, aktualnej sytuacji mieszkańców tej wyspy. Prasę nabywamy przy opłatkach.

 • Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Świece są rozprowadzane od dzisiaj pod chórem. Również od dzisiaj przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z lewej strony, jest ustawiony KOSZ na paczki świąteczne biednym rodzinom naszej parafii.

 • W sobotę 18 grudnia, księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, na terenie naszej parafii. Od dzisiaj chorych zgłaszamy w zakrystii i w kancelarii.

 • Decyzją Ks. Abpa Metropolity Józefa Guzdka, tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą, ponownie została odwołana. W okresie kolędowym serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic, na Mszę Św. wieczorną. Modlić się będziemy za naszych parafian. Po Mszach wieczornych w kancelarii można będzie złożyć ofiarę na kościół i naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę duszpasterską. Plan poszczególnych ulic będzie dostępny na naszej stronie internetowej i na plakatach. Jak co roku będzie ustawiony zbiornik z wodą święconą. Nowe rodziny, które zamieszkały w naszej parafii, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii.

 • Dziękujemy osobom z Ruchu Rodzin Nazaretańskich, za wczorajsze sprzątanie Oratorium i sal przyległych.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i innym panom za wczorajsze montowanie oświetlenia na naszych choinkach przy kościele. Oświetlenie zostanie włączone w Wigilię Bożego Narodzenia.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skorupskiej 32/1.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas I-szych. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I-szej Komunii Św. Z klasy II-gie.

 • Nasze Biuro Radia Maryja zapisuje chętne osoby na film: „Nędzarz i Madame”. Prosimy nie zwlekać. Biuro mieści się pod kancelarią.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W listopadzie odeszli od nas do Pana:

 • Miałkowska Helena, l.86, ul. Warszawska
 • Żukowska Lucyna, l.68, ul. Św. Wojciecha
 • Januszkiewicz Tadeusz, l.82, ul. Chrobrego
 • Grabowska Henryka, l.82, ul. Chrobrego
 • Sidorowicz Krystyna, l.77, ul. Branickiego
 • Hryńko Jan, l.87, ul. Warszawska
 • Prokorym Janina, l.98, ul. Branickiego
 • Bąbczyńska Ewa, l.77, ul. Warszawska
 • Yury Shumel, l.29, ul. Branickiego
 • Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • wtorek, – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
28 listopada 2021 r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

 • Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.

 • Jutro, przed wieczorną Mszą Św. o godz. 17.30 rozpoczniemy NOWENNĘ przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie o godz. 17.30. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje można odebrać w zakrystii.

 • W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Św. zwane RORATAMI. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one odprawiane codziennie o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana i zanieść to światło do naszych domów.

 • W Adwencie będziemy także przeżywali czas REKOLEKCJI. W naszej parafii, będą one miały miejsce w dniach: 12-13-14 grudnia. Tegorocznym rekolekcjom przewodniczył będzie O. Paweł Opioła, kombonianin z Krakowa. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

 • Rekolekcje Adwentowe Klubu Inteligencji Katolickiej odbędą się w naszym kościele 19.XII o godz. 19.15 i 20.XII o godz. 18.00.

 • We wtorek, przypada liturgiczne Święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

 • W środę na godz. 19.00 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do Oratorium pod kościołem na wykład Ks. dra Wojciecha Michniewicza z cyklu: Spotkanie z Biblią.

 • Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Świece będą rozprowadzane od przyszłej Niedzieli. Również za tydzień przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z lewej strony, będzie ustawiony KOSZ na paczki świąteczne biednym rodzinom naszej parafii.

 • W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania: kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.
 • W piątek, w liturgii wspominamy Św. Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

 • W sobotę, przypada liturgiczne wspomnienie Św. Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Ruch Rodzin Nazaretańskich, do sprzątania Oratorium i sal przyległych.

 • Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i innych panów dysponujących wolnym czasem, do zawieszenia oświetlenia na wszystkie choinki przy kościele. Oświetlenie zostanie uruchomione w wigilię Bożego Narodzenia.

 • Za tydzień w II Niedzielą Adwentu, to także XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki ofiar do puszek, prosimy Rycerstwo Niepokalanej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja po każdej Mszy Św.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas I-szych. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I-szej Komunii Św.

 • Nasze Biuro Radia Maryja zapisuje chętne osoby na film: „Nędzarz i Madam”. Prosimy nie zwlekać. Biuro mieści się pod kancelarią.

 • Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Nowe rodziny, zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu założenia nowej kartoteki rodzinnej.

 • Ks. Sławomirowi, dziękujemy za przygotowanie grupy chłopców do posługi MINISTRANTA.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skorupskiej 28/1 i 30/1.

 • Dziękujemy: Odnowie w Duchu Św. i Pani Ewie za zbieranie ofiar do puszek przed tygodniem.

 • Dziękujemy Paniom: Dorocie, Mariannie, Wacławie, Barbarze i Helenie za dekorację adwentową.

 • Za chwilę zostaną poświęcone OPŁATKI na tegoroczny stół wigilijny, które już można nabywać dzisiaj w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie, dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • Przy opłatkach, można będzie nabyć kalendarz seminaryjny na Nowy Rok.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • wtorek, – Św. Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
 • piątek, – Św. Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;
 • sobota – Św. Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 154 z 772
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.