Wielkość liter

25 grudnia 2018 r. - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - BOŻE NARODZENIE
 • „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły...” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim gościom, naszym parafianom bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni w tzw Oktawie. Zachęcamy do udziału we Mszach Św., które w tym okresie mają szczególny charakter. W piątek w czasie Oktawy obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jedynie w Oktawie Wielkanocnej i w Uroczystości nie obowiązuje. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15.

 • Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Porządek Mszy Św. niedzielny. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. Ofiary składane na tacę jak co roku będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 • W czwartek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wino będzie święcone na Mszy Św. wieczornej. Przyniesione wino trzymajmy przy sobie.

 • Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W piątek wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi. W Niedzielę, będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

 • Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ rozpocznie się w piątek 28 grudnia. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy.  Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Pojemnik z wodą święconą jest ustawiony przy chrzcielnicy. W tym roku kolędę rozpoczniemy od ul. Chrobrego. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00.

 • A oto plan kolędy w tym tygodniu:

 • w piątek - ul. Chrobrego 4; 6
 • w sobotę - ul. Poprzeczna, Słonimska, Skorupska, Wiktorii, Warszawska
 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii, albo telefonicznie w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Każda rodzina ma prawo wglądu do swojej kartoteki w obecności księdza kolędującego, by sprawdzić swoje składane ofiary na potrzeby w parafii. Rodziny, które przez trzy kolejne lata nie przyjmą kapłana po kolędzie zostaną wykreślone ze spisu parafian.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2018 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 
23 grudnia 2018 r. - IV NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 nie będzie spotkania młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

 • Zapraszamy do udziału w ostatnich RORATACH jutro o godz. 6.30 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przedświąteczna jutro będzie do godz. 12.00. Jutro nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00

 • Jutro nasz Ks. Prałat Adam Szot obchodzi Dzień swoich Imienin. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.

 • Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby samotne, starsze, potrzebujące na Wigilię organizowana przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia oraz Fundacje Rodziny Czarneckich, w dniu 24 grudnia o godz. 14.00 w hali sportowej przy ul. Kościelnej 3, Zespołu Szkół Katolickich.

 • Trwa doroczna akcja CARITAS - WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Niech na naszym wigilijnym stole będzie świeca CARITAS na znak jedności z potrzebującymi.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 21 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. Dzisiaj OPŁATKI są rozprowadzane w kancelarii, jutro do godz. 16.00 na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele.

 • Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Św. sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa. Wieczerzę rozpoczynamy znakiem Krzyża Św. i zapaleniem świecy CARITAS. Najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii ( św. Łukasza 2.1-7). Następnie modlitwa Ojcze nasz.. Łamiąc się poświęconym opłatkiem składamy wzajemnie życzenia i śpiewamy piękne staropolskie kolędy i pastorałki. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

 • Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 • W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 • P A S T E R K A rozpocznie się o północy i będzie koncelebrowana przez naszych Księży. Przypominamy, że Pasterka transmitowana w mediach nie zadość czyni uczestnictwa we Mszy Św. na Boże Narodzenie. Tradycyjnie podczas Pasterki śpiewać będzie Chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyr. Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Przed Pasterką będzie krótki koncert kolęd. Jak co roku ofiary złożone na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.

 • W I-szy i II-gi Dzień Świąt Bożego Narodzenia księża nie będą spowiadać. Skorzystajmy wcześniej ze spowiedzi.

 • Na Boże Narodzenie w I-szym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i 19.15 – poza tym porządek niedzielny. W II-gim Dniu porządek Mszy Św. będzie niedzielny również z wyjątkiem 19.15. Jak każdego roku, tak i w tym, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 • W czwartek w Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Mszy Św. wieczornej poświęcimy wino.

 • W piątek, w Święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Piasta o numerach nieparzystych i ul. Skorupskiej.

 • Podajemy PLAN KOLĘDY jest on dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach pod chórem i przy kancelarii.

 • Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 30 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza do wzięcia udziału w XIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Kolęda z Gwiazdą, który odbędzie się 12 stycznia 2019 r w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Archidiecezji. Przegląd zakończy się koncertem Kolęd w wykonaniu Gabrieli Gąsior z zespołem HOLY NOIZ.

 • Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,

 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,

 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 •  Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
16 grudnia 2018 r. - III NIEDZIELA ADWENTU
 • Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczęte dzisiaj Adwentowe Rekolekcje Parafialne. Dzisiaj porządek Mszy Św. niedzielny, natomiast jutro i we wtorek o godz.:6.30: 8.00; 9.30 i 18.00. Na każdej Mszy Św. będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św.. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni. Szczegółowy plan dostępny jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Przygotujmy nasze serca na zbliżające się Boże Narodzenie. Jutro i we wtorek RORATY będą w programie rekolekcyjnym.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom klas III-cich Szk. Podst. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy kobiety, które są w stanie błogosławionym.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie grupy działające w parafii na doroczną WIGILIĘ PARAFIALNĄ. Spotkanie rozpocznie się w Oratorium o godz. 15.00. Wszystkich uczestników Wigilii prosimy też o zaangażowanie się w postaci dostarczenia słodyczy, owoców innych przysmaków.

 • Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 • W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

 • Trwa doroczna akcja CARITAS - WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Niech na naszym wigilijnym stole będzie świeca CARITAS na znak jedności z potrzebującymi.

 • We wtorek Ks. Proboszcz podpisze umowę z nową firmą odbierającą makulaturę. Tego dnia parafia otrzyma kontener na ten surowiec. Od tego czasu znowu będzie można składać makulaturę. Za chwilową przerwę, przepraszamy.

 • W środę, piątek i sobotę będą trwały kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na spektakl pt.: „Bóg się rodzi”, podczas którego wystąpi nasza schola Dobra Ziemia. Spektakl odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19:00 w Teatrze Dramatycznym. Wejściówki są do odebrania w kasie biletowej teatru.

 • W ciągu tygodnia spotykamy się na Mszy Św. Roratniej o godz. 6.30. Dodatkowo w środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy; szczególnie dzieci, by przychodziły z lampionami adwentowymi.

 • W piątek Klub Inteligencji Katolickiej rozpocznie Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do Niedzieli włącznie. Tegorocznym rekolekcjom przewodniczy znany redaktor Tygodnika katolickiego „Idziemy” - Ks. Henryk Zieliński. Msze Św. w czasie rekolekcji o godz. 19.15.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony KOSZ na: żywność, środki czystości i słodycze. Wolontariusze naszego Oddziału CARITAS proszą, by nie przynosić odzieży.

 • Polecamy grudniowy, setny, numer "Dróg Miłosierdzia". Czytelników zapraszamy do zapoznania się z zespołem redakcyjnym i jego pracą. Numer ten, którego temat brzmi "Przyjmijmy Chrystusa", poświęcony jest Bożemu Narodzeniu, niosącemu przesłanie pokoju, przebaczenia i pojednania, a jeden z artykułów mówi o radości, modlitwie i wdzięczności - postawach, które przygotowują do autentycznego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Prasę można nabyć pod chórem i w kancelarii przy opłatkach.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Piasta o numerach parzystych i z bloku Nr 10 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy młodzież, Bractwo Św. Wojciecha i wszystkich, kto dysponuje wolnym czasem do ubierania żłóbka. Na zakończenie będzie sprzątanie kościoła.

 • Dziękujemy Rodzinom Nazaretańskim oraz Odnowie w Duchu Św. za sprawnie przeprowadzoną akcję zbiórki ofiar Kościołowi na wschodzie.

 • Dziękujemy Stowarzyszeniu Rycerstwa Niepokalanej za dar ołtarza złożony parafii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Bóg zapłać.

 • Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę OPŁATKI są rozprowadzane w kancelarii, zaś w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele.

 • Podajemy PLAN KOLĘDY jest on dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach pod chórem i przy kancelarii.

 • AKADEMICKE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 16 - 17 - 18 grudnia (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Poprowadzi je ks. Tomasz Mazurek doktorant na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 19 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej oraz Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej.

 • Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
9 grudnia 2018 r. - II NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiejsza Niedziela, to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego. Tam ciągle odczuwa się brak kapłanów, trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia. Po każdej Mszy Św. są zbierane ofiary do puszek na ten cel. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu tej akcji prosimy: Odnowę w Duchu Św. i Rodziny Nazaretańskie.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.
 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom klas II-gich Szk. Podst. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień klasy III-cie.
 • Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na czuwanie adwentowe wraz z Maryją. Zapraszają Siostry Jezusa Miłosiernego. Czuwanie będzie w kościele.
 • W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 • W sobotę od godz. 10.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać osoby chore, dzisiaj w zakrystii w tygodniu w kancelarii.
 • Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się za tydzień Adwentowe Rekolekcje Parafialne. Szczegółowy plan dostępny jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Przygotujmy nasze serca na zbliżające się Boże Narodzenie. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty.
 • AKADEMICKE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 16 - 17 - 18 grudnia (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Poprowadzi je ks. Tomasz Mazurek doktorant na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.
 • SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 19 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej oraz Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej.
 • Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.
 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy kobiety, które są w stanie błogosławionym.
 • Za tydzień serdecznie zapraszamy wszystkie grupy działające w parafii na doroczną WIGILIĘ PARAFIALNĄ. Spotkanie rozpocznie się w Oratorium o godz. 15.00. Wszystkich uczestników Wigilii prosimy też o zaangażowanie się w postaci dostarczenia słodyczy, owoców innych przysmaków.
 • Trwa doroczna akcja CARITAS - WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Niech na naszym wigilijnym stole będzie świeca CARITAS na znak jedności z potrzebującymi.
 • W ciągu tygodnia spotykamy się na Mszy Św. Roratniej o godz. 6.30. Dodatkowo w środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy; szczególnie dzieci, by przychodziły z lampionami adwentowymi.
 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony KOSZ na: żywność, środki czystości i słodycze. Wolontariusze naszego Oddziału CARITAS proszą, by nie przynosić odzieży.
 • Jest już grudniowy, setny, numer "Dróg Miłosierdzia". Czytelników zapraszamy do zapoznania się z zespołem redakcyjnym i jego pracą. Numer ten, którego temat brzmi "Przyjmijmy Chrystusa", poświęcony jest Bożemu Narodzeniu, niosącemu przesłanie pokoju, przebaczenia i pojednania, a jeden z artykułów mówi o radości, modlitwie i wdzięczności - postawach, które przygotowują do autentycznego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Prasę można nabyć pod chórem i w kancelarii przy opłatkach.
 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 17 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.
 • Dziękujemy mieszkankom z ul. Wylotnej i Starego Rynku za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Piasta o numerach parzystych i bloku nr 10.
 • Dziękujemy Rodzinom Nazaretańskim za sprzątanie w Oratorium i salach przyległych.
 • Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę OPŁATKI są rozprowadzane w kancelarii, zaś w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do noszenia opłatków po domach. Bądźmy czujni.
 • W listopadzie Chrzest Św.. przyjęły następujące dzieci:
 • Jastrzębska Oliwia, ul. Orzeszkowej
 • Tarnowski Adam, ul. Chrobrego
 • Trzciński Artur, ul. Chrobrego
 • Oksztul Filip, ul. Św. Wojciecha
 • Karpiński Józef, ul. Piastowska
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), kapłan, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.
 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.
 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.
 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.
 
2 grudnia 2018r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj Niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom klas I-szych Szk. Podst. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień klasy II-gie.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. członkom i sympatykom Klubu Inteligencji Katolickiej. W środę w Oratorium o godz. 19.00 wykład Pani prof. Haliny Krukowskiej.

 • Dzisiaj rozpoczyna się doroczna akcja CARITAS - WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Niech na naszym wigilijnym stole będzie świeca CARITAS na znak jedności z potrzebującymi.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Jutro po Mszy Św. wieczornej zebranie Bractwa Św. Wojciecha, zaś w środę zebranie Akcji Katolickiej. Zapraszamy nowe chętne osoby.

 • Rekolekcje adwentowe dla Nauczycieli i Wychowawców rozpoczynają się dzisiaj w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku i będą trwały do wtorku. Msza św. codziennie o godz. 18.00. Rekolekcje pt. "Zdobywamy świat dla Niepokalanej z o. Maksymilianem" poprowadzi o. Dobromił Beker - franciszkanin Prowincji Wniebowzięcia NMP.

 • We wtorek przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

 • Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w każdą środę o godz. 18.00.

 • Codziennie o godz. 17.30 trwa NOWENNA przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej i wszystkich czcicieli Matki Bożej Niepokalanej.

 • Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

 • W ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy Św. Roratniej. Od tego roku zmieniamy godzinę porannych Rorat z 7.00 na 6.30, w środy i piątki o godz. 18.00. Z soboty przenosimy na piątek ze względu na wieczorną Niedzielną Mszę Św.. Serdecznie wszystkich zapraszamy; szczególnie dzieci, by przychodziły z lampionami adwentowymi. Z racji I-szego piątku miesiąca Msza Św. wieczorna będzie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • Od dzisiaj przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony KOSZ na: żywność, środki czystości i słodycze. Wolontariusze naszego Oddziału CARITAS proszą, by nie przynosić odzieży.

 • Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 będą modlitwy w ramach Nowenny. W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. wieczornej katecheza klasom III Gimnazjum i VIII Szk. Podst. przed Bierzmowaniem.

 • W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. ku czci Matki Bożej o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • Od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w GODZINIE ŁASKI dla całego świata. Po Mszy Św. wieczornej uczcimy relikwie Św. Maksymiliana.

 • Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

 • Ukazał się grudniowy, setny, numer "Dróg Miłosierdzia". Czytelników zapraszamy do zapoznania się z zespołem redakcyjnym i jego pracą. Numer ten, którego temat brzmi "Przyjmijmy Chrystusa", poświęcony jest Bożemu Narodzeniu, niosącemu przesłanie pokoju, przebaczenia i pojednania, a jeden z artykułów mówi o radości, modlitwie i wdzięczności - postawach, które przygotowują do autentycznego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Prasę można nabyć pod chórem i w kancelarii przy opłatkach.

 • Spotkanie „Ministrantów Seniorów”, odbędzie się w sobotę 8 grudnia o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 9 - 10 - 11 grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi o. Norbert Kuczko z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem "Miłować ludzką miłość" odbędzie się dnia 9 grudnia 2018 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z nauką adwentową oraz konferencja. Skupieniu przewodniczy o. Mieczysław Sagan SVD. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

 • Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu tej akcji prosimy: Odnowę w Duchu Św. i Rodziny Nazaretańskie.

 • W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenia duchowe. Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE, które rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu 16 grudnia, potrwają do 18 grudnia włącznie, nauki rekolekcyjne wygłosi w naszej wspólnocie O. Dariusz Gaczyński, franciszkanin z Krakowa. Do pomocy też przyjedzie do nas Br. Jan Hruszowiec z Krakowa. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu. Plan rekolekcji jest dostępny na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy jednej mieszkance z domów o numerach parzystych przy ul. Warszawskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła. Wyjątkowo w piątek na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Wylotnej i Starego Rynku.

 • W listopadzie Pan Bóg powołał do wieczności:

 • Pepińskiego Zygmunta, l.85, ul. Chrobrego
 • Jaświłko Eugenię, l.90, ul. Chrobrego
 • Sadolewskiego Mieczysława, l.84, ul. Św. Wojciecha
 • Słowikowską Elwinę, l.82, ul. Branickiego
 • Wojniaka Jana, l.73, ul. Chrobrego
 • Wójcickiego Cezarego, l.87, ul. Św. Wojciecha
 • Okruszko Teresę, l.66, ul. Skorupska
 • Za chwilę zostaną poświęcone WIGILIJNE OPŁATKI. Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. Od dzisiaj w każdą Niedzielę OPŁATKI będą rozprowadzane w kancelarii, zaś w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do noszenia opłatków po domach. Bądźmy czujni.

 • Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), kapłan,
 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.
 • Duszpasterstwo Rodzin, Duszpasterstwo Akademickie i Spotkaniami Małżeńskimi zapraszają osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na:

 • Akademickie Katechezy Przedmałżeńskie "Laboratorium miłości" - od 15 października do 10 grudnia, w poniedziałki, godz. 18.00 - 19.30, salka nr 9 "Winnica" za zakrystią katedry białostockiej
 • Warsztatowe Katechezy Przedmałżeńskie "Wieczory dla Zakochanych" - od 16 października do 11 grudnia, we wtorki, godz. 18.00 - 21.00, parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia drogą mailową przez stronę www.spotkaniamalzenskie.pl
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 140 z 602
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.