Wielkość liter

24 stycznia 2016r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Rozpoczęły się FERIE  ZIMOWE. Nie zapominajmy o naszych obowiązkach religijnych. Pamiętajmy zwłaszcza o obowiązku uszanowania Dnia Pańskiego przez uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.

 • Dzisiaj  o godz. 15:00 w Katedrze odbędzie się konferencja o zagrożeniach duchowych pt. "MAGICZNE PODLASIE - czy jesteś już zaczarowany?",którą wygłosi Grzegorz Bacik, autor wielu książek m.in. o okultyzmie.

 • Od dzisiaj na stoisku z prasą można  nabywać gromnice. Świece rozprowadzamy we własnym zakresie. Ks. Proboszcz nikomu nie udzielił pozwolenia na placu przykościelnym.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Inteligencji katolickiej w intencji  nauczycieli i wychowawców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Marek Kowalczuk mówić będzie o początkach królestwa Izraela.

 • Jutro przypada 16 rocznica sprowadzenia Relikwii Św. Wojciecha do naszego miasta. Najpierw relikwie były w naszej Katedrze,a 5 kwietnia uroczyście zostały przeniesione do naszego kościoła, który zyskał rangę SANKTUARIUM. Wówczas powstało Bractwo Św. Wojciecha, które jest stróżem tychże Relikwii. Zapraszamy mężczyzn w szeregi Bractwa. W każdy poniedziałek o godz. 18.00 jest odprawiana Msza Św. ku czci Św. Wojciecha, naszego Patrona – z prośbami i podziękowaniami za otrzymane łaski przez jego wstawiennictwo.

 • W czwartek o godz. 18.45 w naszym kościele odbędzie się Koncert Kolędowy „PIERWSZA  KOLĘDA” John'a Peterson'a w wykonaniu Białostockiego Chóru Kameralnego „Concinamus omnes” pod dyrekcją Pawła Szypulskiego. Atrakcyjna oprawa muzyczna oraz skontrastowana narracja nadaje dziełu wyjątkowości, nawiązując jednocześnie do tradycji bożonarodzeniowego misterium.

 • Za tydzień jak w każdą ostatnią Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza serdecznie młodzież męską na trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 16.00  a zakończą się w niedzielę o godz. 14.00.

 • W dalszym ciągu, nie ma wystarczającej liczby wolontariuszy w naszej parafii, w związku ze ŚDM. Dlatego serdecznie zapraszamy i prosimy młodych parafian do uczestnictwa w wolontariacie. Na stoisku z prasą można wziąć karteczkę z adresem mailowym, na który prosimy wysyłać swoje zgłoszenia chęci udziału w wolontariacie, a także wszelkie pytania i wątpliwości.  

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronach internetowych, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele po pożarze i rozpoczętym przed pożarem remoncie organów. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej  w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby  parafii. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Zwracamy się też z gorącym apelem do rodzin, które na kilka lat wynajmują mieszkania na terenie naszej parafii, by przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech kapłan pobłogosławi to mieszkanie i mieszkańców na każdy dzień ich życia i pracy.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Chrobrego 12/36-70/; 12a; 14

 • we wtorek: ul. Chrobrego 16; 18; 20/1-45/

 • w środę: ul. Chrobrego 20/46-90/; ul. Piastowska 3 i 7

 • w czwartek: ul. Piastowska 3a i 9

 • w piątek: ul. Piastowska 3b; 5; 3c/1-60/

 • w sobotę: od godz. 9.00: ul. Warszawska 23; 39; 42a; 52; 55; 55a; 57, ul. Elektryczna 6 i 8

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 4 przy ul. Św. Wojciecha oraz innym osobom  za pomoc w sprzątaniu kościoła.  W sobotę  na godz. 10.00  zapraszamy mieszkańców bloku Nr 6  przy ul. Św. Wojciecha.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób oraz od 354 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Polecamy styczniowy  numer "Drogi Miłosierdzia". W tym wydaniu, nawiązując do przeżywanego Roku Miłosierdzia, znajdziemy wyjaśnienie, jak praktykować miłosierdzie na co dzień. Artykuły przybliżają siedem uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Ukazało się też najnowsze wydanie watykańskiego pisma  L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim wiele ciekawych informacji o Inauguracji Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
17 stycznia 2016r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XII-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się Koncert kolęd polskich i zagranicznych w wykonaniu Zespołu studentów Uniwersytetu Muzycznego w naszym mieście.  Katecheza uczniów klas III-ich Szkoły Podstawowej odbędzie się w Oratorium.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Inteligencji katolickiej w intencji  pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Pan Marek Chojnowski, radny naszego miasta mówić będzie o – naprotechnologii – w aspekcie prawnym, medycznym i psychologicznym leczeniu bezpłodności.

 • Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli Mu wierni.

 • Msza św. w intencji Ks. Bpa Henryka Ciereszki, z okazji jego imienin, będzie sprawowana we wtorek  o godz. 18.00 w Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa. Najdostojniejszego Solenizanta polecajmy Bogu także w naszych osobistych modlitwach

 • W czwartek Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.

 • W sobotę w naszym kościele odbędzie się SPOTKANIE  OPŁATKOWE kół i przyjaciół Radia Maryja z całej naszej Archidiecezji. Zapraszamy do licznego udziału. Początek spotkania o godz. 17.00.

 • Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan i o pokój na świecie będzie sprawowana  w sobotę  o godz. 18.00 w Katedrze Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Edward  Ozorowski, a kazanie wygłosi o. Ziad Hilal, syryjski jezuita, dyrektor centrum posługi uchodźcom i pomocy humanitarnej dla Kościołów katolickiego i prawosławnego w Syrii. Po Mszy św., w kinie Ton, w duchu jedności z prześladowanymi chrześcijanami, odbędzie się spotkanie grup modlitewnych naszej  Archidiecezji, podczas którego gość z Syrii podzieli się swoim świadectwem. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy w ramach Tygodnia Ekumenicznego.

 • Za tydzień  o godz. 15:00 w Katedrze odbędzie się konferencja o zagrożeniach duchowych pt. "MAGICZNE PODLASIE - czy jesteś już zaczarowany?", którą wygłosi Grzegorz Bacik, autor wielu książek m.in. o okultyzmie.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na bieżące prace przy naszym Sanktuarium.

 • Również za tydzień na stoisku z prasą można będzie nabywać gromnice. Świece rozprowadzamy we własnym zakresie. Ks. Proboszcz nikomu nie udzielił pozwolenia na placu przykościelnym.

 • Przekazujemy prośbę naszych parafian z kolędy: nie rozsiadajmy się w ławkach szeroko i zwracajmy uwagę na to czy ktoś nie stoi koło naszej ławki. Starajmy się takim osobom zrobić miejsce siedzące.

 • 17 stycznia 2016 r. na stronie internetowej naszej parafii został zarejestrowany milionowy odbiorca naszych wiadomości. Już teraz serdecznie mu dziękujemy i gratulujemy. Zapraszamy wszystkich parafian do korzystania z naszej strony internetowej.

 

 

 • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom przyjmującym pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Nasi parafianie wykazali się ogromną gościnnością i dlatego zapisy rodzin są już zakończone. Natomiast nie ma przy naszej parafii wystarczającej liczby wolontariuszy na 70 pielgrzymów, których przyjmiemy. W związku z tym serdecznie zapraszamy i prosimy młodych parafian o posługę w parafialnym wolontariacie. Jest to okazja do poznania innych kultur i przede wszystkim przybliżenia się do Pana Boga. Wolontariusze mają także dofinansowanie do wyjazdu do Krakowa.  Na stoisku z prasą  można wziąć karteczkę z modlitwą oraz adresem mailowym, na który prosimy wysyłać swoje zgłoszenia chęci uczestnictwa w wolontariacie, a także wszelkie pytania i wątpliwości. Bardzo prosimy o zaangażowanie oraz wsparcie całego dzieła modlitwą. Informujemy, że zmienia się sposób zapisywania się  na Światowe Dni Młodzieży. Jeśli ktoś jest chętny, aby wziąć udział w tych wydarzeniach w  Krakowie, to prosimy wysyłać na adres mailowy umieszczony na karteczkach na stoisku pod chórem lub osobiście w piątki między godziną 17:30 a 20:00 w salce młodzieżowej na dole plebanii.

 • Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie w ramach Różańcowego Jerycha. Więcej informacji na ten temat  zamieściliśmy na tablicy przy kancelarii.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza serdecznie młodzież męską na trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 29 stycznia  o godz. 16.00  a zakończą się w niedzielę 31 stycznia o godz. 14.00.

 • Przedszkole Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Dobrej 1a zaprasza  rodziców, którzy pragną wychowywać i edukować swoje dzieci w oparciu o zasady wiary chrześcijańskiej. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy kancelarii.

 • Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie młodzież męską ma trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 29 stycznia 2016 r. o godz. 16, a kończą w niedzielę 31 stycznia o godz. 14. Zapisy na rekolekcje przyjmujemy pod nr tel: 697 982 430 oraz 85 748 20 29 lub przesyłając dane na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronach internetowych, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele po pożarze i rozpoczętym przed pożarem remoncie organów. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej  w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby  parafii. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Zwracamy się też z gorącym apelem do rodzin, które na kilka lat wynajmują mieszkania na terenie naszej parafii, by przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech kapłan pobłogosławi to mieszkanie i mieszkańców na każdy dzień ich życia i pracy.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Chrobrego 5b; 5g

 • we wtorek: ul. Chrobrego 5c; 5h

 • w środę: ul. Chrobrego 4; 5d

 • w czwartek: ul. Chrobrego 5f; 6; 6a

 • w piątek: ul. Chrobrego 8; 10; 12/1-35/

 • w sobotę: od godz. 9.00    ul. Piasta, Piasta 10; Branickiego 1; 7; 25a; 27a; 29a; ul. Elektryczna 4

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 2 przy ul. Św. Wojciecha oraz innym osobom  za pomoc w sprzątaniu kościoła.  W sobotę  na godz. 10.00  zapraszamy mieszkańców bloku Nr 4  przy ul. Św. Wojciecha.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób oraz od 403 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Polecamy styczniowy  numer "Drogi Miłosierdzia". W tym wydaniu, nawiązując do przeżywanego Roku Miłosierdzia, znajdziemy wyjaśnienie, jak praktykować miłosierdzie na co dzień. Artykuły przybliżają siedem uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Ukazało się też najnowsze wydanie watykańskiego pisma  L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim wiele ciekawych informacji o Inauguracji Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
10 stycznia 2016r. - I NIEDZIELA ZWYKŁA, ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
 • Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Tradycyjnie żłóbek i śpiew kolęd pozostanie do 2 lutego.

 • Dzisiejsza Niedziela przypomina nam, że Chrzest jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Św. i mocą. Dziękujmy za łaskę Chrztu Św. naszym rodzicom i chrzestnym.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30, w Oratorium pod kościołem zostaną wystawione jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Inteligencji katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. prof. Czesław Gładczuk mówić będzie o „Obliczu Miłosierdzia” na podstawie Bulli Ojca Św. Franciszka.

 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się Koncert w którym wystąpią: Celina Sitek – śpiew; Błażej Wierzbicki – organy i Melania Bielska – skrzypce.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się Koncert kolęd polskich i zagranicznych w wykonaniu Zespołu studentów Uniwersytetu Muzycznego w naszym mieście w składzie: gitara, altówka, wiolonczela i bas-baryton. Katecheza uczniów klas III-ich Szkoły Podstawowej odbędzie się w Oratorium.

 • Przedszkole Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Dobrej 1a zaprasza rodziców, którzy pragną wychowywać i edukować swoje dzieci w oparciu o zasady wiary chrześcijańskiej. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy kancelarii.

 • Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie młodzież męską ma trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek 29 stycznia 2016 r. o godz. 16, a kończą w niedzielę 31 stycznia o godz. 14. Zapisy na rekolekcje przyjmujemy pod nr tel: 697 982 430 oraz 85 748 20 29 lub przesyłając dane na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza na Festiwal Kolęd "KOLĘDA Z GWIAZDĄ", który odbędzie się w sobotę w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A (przy Kurii).

W programie:

 • godz. 12.30 – X Diecezjalny Przegląd Kolęd i Pastorałek,

 • godz. 15.00 – koncert Kolęda z Gwiazdą w wykonaniu Olgi Szomańskiej, wokalistki, między innymi w oratorium "Tu es Petrus" Piotra Rubika. Wstęp wolny.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronach internetowych, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele po pożarze i rozpoczętym przed pożarem remoncie organów. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Bukowskiego 1; 1a; 1b; 1c; Stary Rynek 2, ul. Modlińska 6; 8; 8b;8c;; 9; 10; 11; 12,

 • we wtorek: ul. Słonimska 30; 32; 50; 56/nowy blok/, ul. Skorupska 50, ul. Chrobrego 1; 1b

 • w środę: ul. Chrobrego 1c; 1e; 1f; 1g; 1h

 • w czwartek: ul. Chrobrego 3; 3a; 3b; 3c

 • w piątek: ul. Chrobrego 3d; 3e; 5a; 5e    

 • w sobotę: od godz. 9.00    ul. Warszawska; Wylotna; Stary Rynek; Pałacowa 1; Słonimska; Skorupska

 • Dziękujemy mieszkańcom bloków Nr 55, 55a i 57 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 2 przy ul. Św. Wojciecha.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 osób oraz od 367 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Polecamy styczniowy numer "Drogi Miłosierdzia". W tym wydaniu, nawiązując do przeżywanego Roku Miłosierdzia, znajdziemy wyjaśnienie, jak praktykować miłosierdzie na co dzień. Artykuły przybliżają siedem uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XII ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 29 lutego.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Sali młodzieżowej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690 zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
3 stycznia 2016r. - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
 • W pierwszą Niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony dla Jego chwały i uwielbienia. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy Św., że w Dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas weźmie te święte postanowienia do swojego serca, a Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją łaską, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przyrzeczenia. Mądrość Boża, którą ukazuje Stary Testament, zamieszkała wśród nas ludzi w Jezusie Chrystusie. Oto zrodzony przed wszystkimi wiekami, objawił się światu przez swoje przyjście we Wcieleniu. W świetle tej wcielonej Mądrości człowiek może rozpoznać swoje powołanie, przeznaczenie i sens życia. Dlatego przyjęcie Chrystusa jest mądrością życia i darem Boga.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Inteligencji katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców.

 • We wtorek o godz. 19.00 Msza Św. Odnowy w Duchu Św.. Serdecznie zapraszamy.

 • W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego TRZECH KRÓLI. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym oprócz 19.15. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań na znak, że w naszym domu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Zwykle dodajemy jeszcze aktualny rok. Poświęconą kredę można będzie wziąć pod chórem. Wbrew obiegowej opinii litery: K+M+B, które zgodnie z tradycją pisze się tego dnia poświęconą kredą na drzwiach domów, nie odnoszą się do imion trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Litery te pochodzą od pierwszych liter: C+M+B łacińskiego zdania: Christus mansionem benedicat, co znaczy: Niech Chrystus błogosławi ten dom. Jest to Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Misje. Na Mszy Św. wieczornej razem z nami modlić się będzie Chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy Św. krótki koncert kolęd.

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI W BIAŁYMSTOKU odbędzie się w środę w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie następującymi ulicami: Legionową, Skłodowskiej-Curie, Placem Uniwersyteckim, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą.     Podczas tegorocznego Orszaku odbędzie się także zbiórka ofiar do puszek na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji. Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00.

 • Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za łaskę naszego Chrztu Św., za naszych rodziców i chrzestnych. W naszej polskiej tradycji żłóbki i śpiew kolęd pozostaną do 2 lutego.

 • Również za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30, w Oratorium pod kościołem zostaną wystawione jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej parafii. Pierwszy raz jasełka były wystawione przed Bożym Narodzeniem na parafialnej wigilii. Bardzo piękne. Przedstawienie opowiada nam prawdziwą historię przed i po narodzinach Jezusa. Po jasełkach przy wyjściu z Oratorium można będzie złożyć jakąś ofiarę aniołkowi. Będzie to podziękowanie dzieciom i młodzieży za ich wielką pracę. Serdecznie zapraszamy.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronach internetowych, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele po pożarze i rozpoczętym przed pożarem remoncie organów. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Św. Wojciecha 12 i 16, ul. Skorupska 22

 • we wtorek: ul. Św. Wojciecha 18, ul. Skorupska 25; 28; 28/1

 • w czwartek: ul. Skorupska 30; 30/1; 32; 32/1, ul. Staszica 19 i ul. Piasta 13

 • w piątek: ul. Skorupska 24 i 34 i ul. Mieszka I 2/1

 • w sobotę: od godz. 9.00    ul. Wiktorii, Gliniana, Gliniana 12 /blok/ i szeregówki od 12a do 12g oraz ul. Poprzeczna

 • Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 15 – 30 lat do parafialnego wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. Pomoc jest bardzo potrzebna, ponieważ pobyt w Krakowie poprzedzają 5-dniowe Dni w Diecezji. Do naszego miasta przyjedzie ok. 5.000 osób, którymi wolontariusze mają się zaopiekować. Słaba znajomość języków nie jest przeszkodą w działaniu. Spotkanie chętnych osób odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 w Sali młodzieżowej pod plebanią. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to piękno dzieło, zapoczątkowane przez Św. Jana Pawła II.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloków Nr 23 i 42a przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z bloków Nr 6 i 8 przy ul. Elektrycznej. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 55, 55a i 57 przy ul. Warszawskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób oraz od 166 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Ukazał się pierwszy tegoroczny numer "Drogi Miłosierdzia". W tym wydaniu, nawiązując do przeżywanego Roku Miłosierdzia, znajdziemy wyjaśnienie, jak praktykować miłosierdzie na co dzień. Artykuły przybliżają siedem uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie rachunku za ogrzewanie kościoła i sal przyległych.

 • XVIII Spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się za tydzień w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej o godz.15.00. Zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Sali młodzieżowej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690 zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
1 stycznia 2016r. - UROCZYSTOŚĆ ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
 • Dzisiejsza Uroczystość jest Świętem nakazanym. Mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Dziś dzień modlitwy o pokój. Można też zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach za udział w publicznym odśpiewaniu hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 19.15. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

 • Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronach internetowych, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Nowe rodziny prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Przypominamy, że nieobecność rodziny przez trzy kolejne lata kolędy sprawi wykreślenie jej z kartotek parafialnych.

 • Jutro kolęda przy ul. Staszica, Chopina i Koszykowej. W soboty kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00.

 • Jutro też przypada I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.: 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: pogody ducha, otwartości na wiarę, zdrowia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym 2016 roku błogosławi i udziela swej pomocy. Szczęść Boże.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 413
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.