Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
29 stycznia 2017 r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.   
 • W środę po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele odbędzie się półgodzinny Koncert w wykonaniu naszej parafianki Celiny Sitek. Na organach towarzyszyć będzie Błażej Wierzbicki. Serdecznie zapraszamy.
 • Również w środę o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się czas skupienia, który poprowadzi Ks. Adam Matan, kapelan Klubu Inteligencji Katolickiej.
 • W czwartek będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00.. Tego dnia przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one poświęcone, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Już dzisiaj prosimy – nie zalewajmy woskiem ławek.
 • Na stoisku z prasą można nabywać gromnice, które jak co roku rozprowadzamy we własnym zakresie.
 • Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Ofiarą na tacę wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej na różańcu o godz. 17.15 prowadzonym przez Grono przyjaciół Seminarium Duchownego.
 • W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Milosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Tego dnia przypada wspomnienie Św. Błażeja. Świece tzw „Błażejki” można będzie nabyć pod chórem. Poświęcenie świec i błogosławieństwo gardła będzie na każdej Mszy Św. Dzień swoich imienin będzie miał jeden z naszych organistów – BŁAŻEJ. Polecamy go w naszych modlitwach.
 • Seminarium Duchowne zaprasza serdecznie młodzież męską na trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 16.00, a zakończą się w niedzielę o godz. 13.00
 • W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Mryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.
 • Kolejny rok spotkań formacyjnych w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Białymstoku rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 w Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50. Wykład, pt. "Doktor Anielski o aniołach i demonach" wygłosi o. Łukasz Detmer, dominikanin ze Szczecina. Udział w spotkaniu nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń. Dominikańska Szkoła Wiary to wykłady prowadzone przez ojców dominikanów, połączone z dyskusją i Mszą Świętą. W tym roku będą dotyczyły myśli św. Tomasza z Akwinu.
 • Za tydzień Imieniny s. Agaty, naszej zakrystianki. Pamiętajmy o niej w modlitwie. Tego dnia chleb i wodę święcić będziemy na każdej Mszy Św.
 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 3 - 5 lutego. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www. spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.
 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w Parafii.
 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób, od 5 na nowy ołtarz z prawej strony oraz od 406 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.
 • W piątek o godz. 8.00 będzie rozbierany żłóbek. Zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i inne osoby dysponujące wolnym czasem do pomocy. Korzystajmy jeszcze z ostatnich dni i przyjdźmy z małymi dziećmi do żłóbka.   
 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na promocję książki Piotra Jacka Jamskiego i Marka Zalewskiego "Supraśl 1913", 1 lutego o godz. 16.00, w siedzibie AMAB przy ul. Warszawskiej 48 w Białymstoku.
 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 3C przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Wyjątkowo w piątek po rozebraniu żłóbka na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 5 i 7 przy ul. Piastowskiej.
 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas wpłacone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Zwracamy się z gorącym apelem do rodzin mieszkających na terenie naszej parafii, które przez wiele lat wynajmują mieszkanie, aby przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech poświęci to mieszkanie i pobłogosławi domowników na lata pracy czy nauki. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:
 • w poniedziałek: ul. Warszawska 71;
 • we wtorek: ul. Warszawska 67; 69
 • w środę: ul. Św. Wojciecha 2; 4
 • w sobotę: ul. Orzeszkowej 17; 19; 21; 36, ul. Branickiego 1; 7
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • 1 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży
 • 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji
 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.
 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.
 
22 stycznia 2017 r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 • Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

 • W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

 • Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 18.00 dokonamy intronizacji relikwii Bł. Bolesławy Marii Lament, patronki jedności chrześcijan.

 • Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku i krakowskie Stowarzyszenie Mężczyzn Św. Józefa zapraszają na spotkanie z państwem Bill i Rose Moyer, doradcami życia rodzinnego w Stanach Zjednoczonych Ameryki, które odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Spotkanie będzie dotyczyło życia wiarą i pielęgnowania chrześcijańskich wartości. Więcej informacji na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego i na plakatach.    

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się wykład Pana Prof. Kazimierza Trzęsickiego na temat „Sztucznej Inteligencji”.

 • Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan i o pokój na świecie zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski, a homilię wygłosi arcybiskup Jean Abdou Arbach z Syrii, z diecezji, gdzie obecnie trwa wojna i eksterminacja chrześcijan. Po Mszy św. w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy ul. Kościelnej odbędzie się spotkanie wspólnot modlitewnych Białegostoku w łączności z prześladowanymi chrześcijanami oraz spotkanie z Arcybiskupem Arbach. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Styczniowy numer „Drogi Miłosierdzia” poświęcony jest radości w życiu chrześcijanina. Proponujemy artykuł pod tytułem „Mało znane przykazanie: Będziesz radował się przed Panem” oraz tekst poświęcony modlitwie i postawie uwielbienia Boga. Prasę nabywamy pod chórem.

 • Od dzisiaj na stoisku z prasą można nabywać gromnice, które jak co roku rozprowadzamy we własnym zakresie. Ks. Proboszcz nikomu nie udziela pozwolenia na placu przykościelnym.    

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 3 - 5 lutego. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www. spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • W Oratorium będą wymienione wszystkie stare krzesła. Mogą one jeszcze przydać się np. w altanie na działce. Jeszcze mamy kilka krzeseł, które tylko Jutro można będzie wziąć. Prosimy zgłaszać się do Ks. Proboszcza po odbiór tych krzeseł, składając przy tej okazji symboliczną ofiarę na potrzeby naszej Parafii. Do wymiany mieliśmy 70 krzeseł. Zapraszamy chętne osoby.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej Parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób, od 7 na nowy ołtarz z prawej strony oraz od 450 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 3B przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3C przy ul. Piastowskiej.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas wpłacone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Zwracamy się z gorącym apelem do rodzin mieszkających na terenie naszej parafii, które przez wiele lat wynajmują mieszkanie, aby przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech poświęci to mieszkanie i pobłogosławi domowników na lata pracy czy nauki. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Piastowska 3B; ul. Warszawska 72/II; 74
 • we wtorek: ul. Piastowska 3C; 5; ul. Warszawska 78
 • w środę: ul. Branickiego 25; 27; 25A; 27A; 29A
 • w czwartek: ul. Branickiego 29; ul. Warszawska 70; 72/III; 76
 • piątek: ul. Warszawska 72; 75; 77
 • w sobotę: ul. Warszawska 23; 52; ul. Elektryczna 4; 6; 8; ul. Świętojańska 4; 6; 8
 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
 • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę;
 • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński;
 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), kapłan i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
 
15 stycznia 2017 r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu. 

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom z klas III-ich Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.     

 • W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 18.00 dokonamy intronizacji relikwii Bł. Bolesławy Marii Lament, patronki jedności chrześcijan.

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne członków i sympatyków Klubu Inteligencji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

 • Msza św. w intencji Ks. Bpa Henryka Ciereszki, z okazji jego imienin, będzie sprawowana w czwartek, o godz. 18.00 w Katedrze. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

 • W sobotę, przypada Dzień Babci, a w niedzielę za tydzień – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 • Również w sobotę w Auli Magna Pałacu Branickich o godz. 18.00 odbędzie się niezwykły koncert pt. „PIEŚNI NABOŻNE FRANCISZKA KARPIŃSKIEGO” z okazji 225 rocznicy wydania drukiem Pieśni Nabożnych w oficynie OO. Bazylianów w Supraslu w 1792r. Więcej o tym na plakacie przy kancelarii.

 • Według Nauki Kościoła Katolickiego, za czasów papieża Grzegorza VIII, ustalono, że najbliżej do Boga jest przez czubek głowy. Dlatego również nakazano mężczyznom nie noszenie nakrycia podczas nabożeństw. A zatem zwracamy się z gorącym apelem do rodziców, by mali chlopcy nie uczestniczyli w czapkach w czasie Mszy Św., co ostatnio staje się powszechne w naszym kościele.

 • Styczniowy numer „Drogi Miłosierdzia” poświęcony jest radości w życiu chrześcijanina. Proponujemy artykuł pod tytułem „Mało znane przykazanie: Będziesz radował się przed Panem” oraz tekst poświęcony modlitwie i postawie uwielbienia Boga. W stałych rubrykach czasopisma są poruszane takie tematy, jak Orszak Trzech Króli, radość (w kontekście osób niepełnosprawnych) czy medytacja ignacjańska. Prasę nabywamy pod chórem.

 • Za tydzień na stoisku z prasą można będzie nabywać gromnice, które jak co roku rozprowadzamy we własnym zakresie. Ks. Proboszcz nikomu nie udziela pozwolenia na placu przykościelnym.

 • W Oratorium będą wymienione wszystkie stare krzesła. Mogą one jeszcze przydać się np. w altanie na działce. Jeszcze mamy kilka krzeseł, które tylko Jutro można będzie wziąć. Prosimy zgłaszać się do Ks. Proboszcza po odbiór tych krzeseł, składając przy tej okazji symboliczną ofiarę na potrzeby naszej Parafii. Do wymiany mieliśmy 70 krzeseł. Zapraszamy chętne osoby.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy chętne osoby do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkania odbywają się w każdą III Niedziele miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace w Parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób, od 4 na nowy ołtarz z prawej strony oraz od 388 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 3A przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3B przy ul. Piastowskiej.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas wpłacone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Zwracamy się z gorącym apelem do rodzin mieszkających na terenie naszej parafii, które przez wiele lat wynajmują mieszkanie, aby przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech poświęci to mieszkanie i pobłogosławi domowników na lata pracy czy nauki. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Chrobrego 8; 10; 12/1-35/

 • we wtorek: ul. Chrobrego 12/36-70/; 12A; 14

 • w środę: ul. Chrobrego 16; 18; 20/1-45/

 • w czwartek: ul. Chrobrego 20/46-90/; ul. Piastowska 3; 7

 • w piątek: ul. Piastowska 3A; 9

 • w sobotę: ul. Gliniana (+ bl. Szer.); Piasta; Piasta 10; Wylotna; Stary Rynek; Pałacowa 1

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Bogacka Agnieszka, l. 44, ul. Piasta

 • Mackiewicz Alicja, l. 77, ul. Piastowska

 • Wierzbicki Stanisław, l. 71, ul.Chrobrego

 • Brański Henryk, l. 89, ul. Branickiego

 • Olesiewicz Zbigniew, l. 71, ul. Chrobrego

 • Rzepecka Irena, l. 64, ul. Warszawska

 • Zieziula Nikodem, l. 88, ul. Piastowska

 • Rynkiewicz Adam, l. 71, ul. Warszawska

 • Zielińska Czesława, l. 89, ul. Chrobrego

 • Niewiadomska Czesława, l. 82, ul. Św. Wojciecha

 • Niemczynowicz Krystyna l. 77, ul. Piastowska

 • Kornacki Przemysław, l. 67, ul. Orzeszkowej

 • Trzcińska Irena, l. 79, ul. Św. Wojciecha

 • Wierzbicka Małgorzata, l. 50, ul. Chrobrego

 • Zadykowicz Krystyna, l. 68, ul. Branickiego

 • Suszyńska Albina, l. 105, ul. Św. Wojciecha

 • Tarczyński Waldemar, l. 60, ul. Chrobrego

 • Szumiel Irena, l. 67, ul. Branickiego

 • Kordiukiewicz Stefan, l. 77, ul. Warszawska

 • Perkowska Teresa, l. 75, ul. Warszawska

 • Warpechowski Zygmunt, l. 90, ul. Branickiego

 • Witkowski Janusz, l. 65, ul. Skorupska

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej;

 • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek;

 • 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
8 stycznia 2017 r. - I NIEDZIELA ZWYKŁA - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
 • Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.    Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

 • Dzisiaj w Oratorium po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędą się jasełka, które przygotowała nasza schola. Po jasełkach dzieci będą zbierały ofiary na Scholę. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności dzieci. Polecamy, bardzo piękne jasełka.

 • Dzisiaj ostatnia Msza Św. o godz. 19.15. W środę o godz. 19.00 w Oratorium z cyklu Spotkanie z Biblią – wykład Ks. Marka Kowalczuka: „Hymn o stworzeniu – Psalm 8”.

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom z klas III-cich Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • XIX Spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się za tydzień w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 46. Spotkanie    rozpocznie się Mszą Św. w kaplicy seminaryjnej o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami.

 • Styczniowy numer „Drogi Miłosierdzia” poświęcony jest radości w życiu chrześcijanina. Proponujemy artykuł pod tytułem „Mało znane przykazanie: Będziesz radował się przed Panem” oraz tekst poświęcony modlitwie i postawie uwielbienia Boga. W stałych rubrykach czasopisma są poruszane takie tematy, jak Orszak Trzech Króli, radość (w kontekście osób niepełnosprawnych) czy medytacja ignacjańska. Prasę nabywamy pod chórem. Dzisiaj można też nabyć gazetkę „FENIKS” wydawaną przez alumnów naszego Seminarium Duchownego .

 • W Oratorium będą wymienione wszystkie stare krzesła. Mogą one jeszcze przydać się np. w altanie na działce. Jutro i we wtorek prosimy zgłaszać się do Ks. Proboszcza po odbiór tych krzeseł, składając przy tej okazji symboliczną ofiarę na potrzeby naszej Parafii. Do wymiany mamy 70 krzeseł. Zapraszamy chętne osoby.

 • Jerycho Różańcowe wznowiło modlitwę za Ojczyznę. Spotkania odbywają się u Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w poniedziałki o godz. 17.50 przy ul. Stołecznej 5.

 • Fundacja SPE SALVI zaprasza do uczestnictwa w Archidiecezjalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pt. "Kolęda z Gwiazdą", który odbędzie się dnia 14 stycznia 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Chętnych prosimy o zgłaszanie się przez stronę internetową Archidiecezji Białostockiej archibial.pl. Program rozpocznie się o godz. 14.30 występami zgłoszonych uczestników Przeglądu, a zakończy się koncertem kolęd w wykonaniu zaproszonej gwiazdy. W tym roku będzie to Maciej Miecznikowski. Wstęp wolny.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy chętne osoby do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkania odbywają się w każdą III Niedziele miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace w Parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób, od 7 na nowy ołtarz z prawej strony oraz od 311 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 3 przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3a przy ul. Piastowskiej.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas wpłacone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Zwracamy się z gorącym apelem do rodzin mieszkających na terenie naszej parafii, które przez wiele lat wynajmują mieszkanie, aby przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech poświęci to mieszkanie i pobłogosławi domowników na lata pracy czy nauki. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek:    ul. Chrobrego 3D; 3E; 5A ; 5E

 • we wtorek: ul. Chrobrego 5B; 5G

 • w środę: ul. Chrobrego 5C; 5H

 • w czwartek: ul. Chrobrego 4; 5D

 • w piątek: ul. Chrobrego 5F; 6; 6A

 • w sobotę: ul. Staszica, Chopina i Koszykowa

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
1 stycznia 2017r. NIEDZIELA, UROCZYSTOŚĆ ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
 • W pierwszy dzień nowego Roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, przez betlejemską noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.
 • W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej. O godz.21.00 zapraszamy na Apel Maryjny. W środę o godz. 19.00 w Oratorium Czas Skupienia poprowadzi Ks. Prof. Czesław Gładczuk.

 • We wtorek tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. U św. Łukasza czytamy: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]” (Łk 2,21). Już w pierwszej połowie XVI wieku papież Klemens XII pozwolił na sprawowanie Mszy Świętej o Imieniu Jezus, a Innocenty XIII na początku XVIII wieku rozciągnął to święto na cały Kościół. Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23).

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, w czwartek w modlitwie różańcowej o godz. 17.15 a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii – o godz. 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji. Wcześniej o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem na Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec fatimski o 15.00.

 • W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte będa odprawiane w porządku niedzielnym oprócz 19.15. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Poświęconą kredę można będzie wziąć pod chórem. W Uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Dzień Misyjny, dlatego ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Na Mszy Św. wieczornej razem z nami modlić się będzie Chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy Św. krótki koncert kolęd.

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie następującymi ulicami: Legionową, Skłodowskiej-Curie, Placem Uniwersyteckim, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą. Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych Kościoła Białostockiego, a zwłaszcza rodziny, młodzież i dzieci.

 • Za tydzień w Oratorium po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędą się jasełka,które przygotowała nasza schola. Po jasełkach dzieci będą zbierały ofiary na Scholę. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności dzieci. Polecamy, bardzo piękne jasełka.

 • Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia” poświęcony jest on radości w życiu chrześcijanina. Proponujemy artykuł pod tytułem „Mało znane przykazanie: Będziesz radował się przed Panem” oraz tekst poświęcony modlitwie i postawie uwielbienia Boga. W stałych rubrykach czasopisma są poruszane takie tematy, jak Orszak Trzech Króli, radość (w kontekście osób niepełnosprawnych) czy medytacja ignacjańska. Prasę nabywamy pod chórem.

 • Fundacja SPE SALVI zaprasza do uczestnictwa w Archidiecezjalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pt. "Kolęda z Gwiazdą", który odbędzie się dnia 14 stycznia 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Chętnych prosimy o zgłaszanie się przez stronę internetową Archidiecezji Białostockiej archibial.pl. Program rozpocznie się o godz. 14.30 występami zgłoszonych uczestników Przeglądu, a zakończy się koncertem kolęd w wykonaniu zaproszonej gwiazdy. W tym roku będzie to Maciej Miecznikowski. Wstęp wolny.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy chętne osoby do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkania odbywają się w każdą III Niedziele miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób, od 7 na nowy ołtarz z prawej strony oraz od 208 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 20 przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3 przy ul. Piastowskiej.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas wpłacone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Mieszka I 2/1; ul. Chrobrego 1; 1b

 • we wtorek: ul. Modlińska 6; 8; 8b; 8c; 9; 10; 11; 12 Stary Rynek 2, ul. Bukowskiego 1; 1a; 1b; 1c

 • w środę: ul. Chrobrego 1c; 1e; 1f; 1g; 1h

 • w czwartek: ul. Chrobrego 3; 3a; 3b; 3c

 • w sobotę: ul. Poprzeczna, Wiktorii, Warszawska, Słonimska, Skorupska

 • U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się Rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 2 I – św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła żyjący w IV wieku.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 466
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.