Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
3 kwietnia 2016r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA, ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Przy tej okazji zwracamy się z gorącym apelem do mężczyzn, by zgłaszali się do procesji, gdyż brakuje nam wielu mężczyzn.

 • Dzisiaj rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy Św. można będzie złożyć ofiarę do puszki na stoisku z prasą lub przed kościołem na potrzeby diecezjalnej CARITAS. W tym tygodniu zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wimiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi

 • Przeżywając dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytanie: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: „Jezu ufam Tobie”. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.

 • Spotkanie formacyjne kl. I-szych gimnazjum dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, zaś klasom I-szym Szkoły Podstawowej po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele.

 • Za tydzień klasy III-cie Gimnazjum po Mszy Św. o godz. 9.30 mają spotkanie w Oratorium, zaś klasom II-gim Szkoły Podstawowej Msza Św. o godz. 12.30, po niej katecheza w kościele.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00 uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Prof. Czesław Gładczuk poprowadzi czas skupienia na temat: „W Zmartwychwstaniu mocowani”.

 • W tym roku ze względu na oktawę wielkanocną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na jutro. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny. Jest to Dzień Świętości Życia, dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 będzie obrzęd przyjęcia Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są na stoisku z prasą, prosimy o ich wypełnienie.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia, który przypada 4 kwietnia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu modlimy się w intencji życia ludzkiego świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia, oprócz szeroko pojętej promocji życia, jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka. Główne uroczystości będą miały miejsce jutro o godz. 18.00 w katedrze.

 • We wtorek o godz. 9.00 rozbieramy ciemnicę i grób. Zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i inne osoby, którym na to pozwoli wolny czas.

 • We wtorek rozpoczniemy przebudowę alei wjazdowej od strony Seminarium Duchownego. Na ten czas jedna brama wjazdowa będzie zamknięta. Przepraszamy za utrudnienia.

 • Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na spotkanie z naszym ks. Adamem pod tytułem „Białostockie Millenium” na temat obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski w Białymstoku. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 17.00 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego obok naszego kościoła.

 • Również we wtorek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Św. członkom Odnowy w Duchu Św. Serdecznie zapraszamy.

 • Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3, ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Dyrekcja zaprasza zainteresowanych rodziców i uczniów na dni otwarte, które odbędą się 9 i 30 kwietnia w godzinach: 9.00 – 13.00. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej szkoły: www.szkola-katolicka.pl

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloków Nr 30 i 32 przy ul. Skorupskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 28/1 i 30/1 przy ul. Skorupskiej.

 • Ukazał się kwietniowy numer "Drogi Miłosierdzia". W związku z obchodzoną w tych dniach 1050. rocznicą Chrztu Polski, miesięcznik poświęcony jest sakramentowi Chrztu Św. Polecamy artykuły zawierające informacje historyczne dotyczące chrztu Mieszka I, omówienie chrztu jako sakramentu i jego związku z Miłosierdziem Bożym. Jest też wątek o naszym kościele związany z osobą Bł. Ks. Michała Sopoćki.    

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
27 marca 2016 r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 • Jezus prawdziwie Zmartwychwstał, ALLELUJA!!! Niech te kolejne Święta Wielkanocne wniosą w nasze Życie radość, nadzieję i żywą wiarę w Chrystusa, który zwyciężył i zwycięża w nas każdego dnia. Niech ufność w Jego Miłosierdzie zawsze gości w naszych sercach. To są nasze życzenia świąteczne Wam Drodzy Goście i Kochani Parafianie. Życzymy błogosławionych Świąt. Szczęść Boże.

 • Dziękujemy za nadesłane naszym Księżom i parafianom życzenia od władz naszego miasta i przedstawicieli wielu urzędów miejskich z naszego miasta i spoza Białegostoku.

 • Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Jutro porządek Mszy Św. niedzielny. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 19.15. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej dlatego w przyszły piątek nie ma postu. Od dzisiaj do soboty po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Program diecezjalnej Nowenny do Miłosierdzia Bożego jest zamieszczony przy kancelarii.

 • Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  Jana Pawła II. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni, jak również z otwartego i szczerego serca wesprzyjmy ją naszymi ofiarami pieniężnymi. Jutrzejsza taca ze wszystkich Mszy Św. będzie przeznaczona na tę uczelnię.

 • W środę o godz. 18.00 Msza Św. członków i sympatyków Klubu Inteligencji Katolickiej. Po Mszy Św. w Oratorium Spotkanie Wielkanocne.

 • W czwartek w Św. Wodzie zostanie odprawiona Msza Św. za Grodzieńskich Żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Po Mszy Św. koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Polskiego Zespołu Muzycznego z Grodna.

 • W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz.17.15 adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.

 • W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W sobotę  na godz. 10.00  zapraszamy mieszkańców bloków Nr 30 i 32  przy ul. Skorupskiej do pomocy w sprzątaniu w kościele.

 • Spotkanie modlitewne wolontariuszy i rodzin przyjmujących młodzież na ŚDM będzie  w sobotę o godz.19.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych którym leży na sercu dzieło ŚDM w Krakowie.

 • Spotkanie formacyjne kl. I-szych gimnazjum za tydzień po Mszy św. o 9.30, zaś klasom I-szym Szkoły Podstawowej po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Porządek Mszy Św. niedzielny. Po każdej Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek – na stoisku z prasą i przed kościołem na potrzeby diecezjalnej CARITAS. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s.Faustynie pięć sposobów, jak ludzie  mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed Obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: JEZU  UFAM  TOBIE, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia, obchodzenie Święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

 • Tego dnia organizowana jest IV Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w naszym mieście. Nasza parafia  jest w II grupie. Grupa ta wyjdzie z Dojlid z parafii Niepokalanego Serca Maryi. Nasi parafianie dołączą przy skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z ul. Warszawską tak jak to było w ub. roku ok. godz.13.30. Wieczorem w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00 uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa: kapłanom za posługę w konfesjonale, alumnom za święcenie pokarmów, Bractwu Św. Wojciecha, naszej wspaniałej młodzieży i Ks. Karolowi za przygotowanie grobu i ołtarza wystawienia, Siostrze Agacie za posługę w zakrystii. Naszemu Alumnowi Piotrowi za posługę. Panu Kazimierzowi za ofiarowane jałowce, Pani Mariannie z uczennicami z Zespołu Szkół Rolniczych za dekoracje kwiatowe, również Pani Dorocie i Pani Elżbiecie. Pani Alicji za przygotowanie elementów dekoracyjnych do Grobu Pańskiego, dziękujemy Paniom za maglowanie kościelnej bielizny, naszym parafianom za ofiary na kwiaty do grobu, dziękujemy za złożone dary do kosza i za udział w dorocznej akcji CARITAS – Jałmużna wielkopostna, dziękujemy pięknie śpiewającej scholi „Dobra ziemia”, Panom organistom Błażejowi i Piotrowi  za oprawę muzyczną, ministrantom z Ks. Karolem. Ks. Karolowi dziękujemy też za przygotowanie nowych ministrantów. Dziękujemy asyście liturgicznej, Białej Procesji wszystkim osobom pracującym przy naszym kościele, wszystkim grupom, które wzięły udział w adoracji, wszystkim parafianom za piękną modlitewną postawę – za wszystko Bóg zapłać.

 • „Nie dajmy się oszukać na wnuka”, z takim apelem za naszym pośrednictwem zwraca się Policja do wszystkich. Ulotki na ten temat są pod chórem.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia, który przypada 4 kwietnia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu modlimy się w intencji życia ludzkiego świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia, oprócz szeroko pojętej promocji życia, jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka. Główne uroczystości będą miały miejsce 4 kwietnia o godz. 18.00 w katedrze.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
20 marca 2016 r. - NIEDZIELA PALMOWA
 • Niedziela Palmowa rozpoczyna okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tą Niedzielą rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Arcybiskup Metropolita Białostocki zaprasza młodych, grupy i wspólnoty młodzieżowe, a także całe rodziny do uczestnictwa w obchodach tegorocznych Diecezjalnych Dni Młodzieży. O godz. 14.00 Niedzielne święto młodych zwieńczy Msza Św. sprawowana w Katedrze o godz. 16.30. Więcej informacji na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży.

 • Dzisiaj na każdej Mszy Św. jest poświęcenie palm. Przed Mszą Św. o godz. 12.30 dzieci z palmami gromadzą się przy Krzyżu Misyjnym.

 • Po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele będzie katecheza dzieciom z klas III-ich Szkoły Podstawowej i ich rodzicom przed I Komunią Św.

 • Dzisiaj jak w każdą III-cią Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XIII-tą i już ostatnią ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Tę ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • W ramach trwającej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna dzisiaj do kosza przed głównym ołtarzem – nie przy bocznym, po każdej Mszy Św. składamy skarbonki i koperty na pomoc potrzebującym.

 • Dzisiaj o godz. 19.00 Msza Św. na rozpoczęcie REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH Inteligencji Katolickiej. Zapraszamy także tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w swoich rekolekcjach. Rekolekcje zakończą się w Wielki Wtorek. Program jest dostępny na plakacie przy kancelarii.

 • Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można to uczynić: w zakrystii, kancelarii, na stoisku z prasą oraz przy skarbonach w kościele ze specjalnym na nich NAPISEM.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest ustawiony kosz do którego można składać jeszcze tylko do Wielkiego Wtorku – żywność, środki czystości biednym z naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności składanych darów.

 • We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i innych mężczyzn dysponujących wolnym czasem,a także naszą młodzież i osoby dorosłe, do przygotowania Ciemnicy Grobu Pańskiego.

 • W tym roku ze względu na Wielki Tydzień, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona na 4 kwietnia.

 • Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

 • Uroczysta Msza Św. Krzyżma pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego w czasie której kapłani odnowią swoje przyrzeczenia i poświęcone zostaną Oleje święte, będzie sprawowana w Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze.

 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Podczas liturgii będzie miał miejsce obrzęd obmywania nóg. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Msza Krzyżma w Katedrze o godz. 9.00. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na godz. 17.00 na różaniec. Modlić się będziemy w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych do kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Pierwszą grupą, która poprowadzi adorację będzie Straż Honorowa NSJ. Zapraszamy 12-tu mężczyzn do wzięcia udziału w obrzędzie obmycia nóg.

 • Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy Św.. Gromadzimy się natomiast na Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii Słowa Bożego, uroczystej adoracji Krzyża i przyjęcia Komunii Św. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu i podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Św. W tym dniu obowiązuje ścisły post bez żadnej dyspensy. Do takiego postu zachęcamy też w W. Sobotę. O godz. 15.00 Koronką Do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, która potrwa do soboty 2 kwietnia. O godz. 15.15 będzie Droga Krzyżowa. Rozważania poszczególnych stacji przygotowali członkowie Akcji Katolickiej. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po nabożeństwie Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

 • Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni rozpocznie się Liturgia Słowa Bożego i uroczysta Eucharystia – uwielbienia Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów. Będzie to też okazja do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwała przez cały dzień. Do adoracji zachęcamy wszystkie grupy naszej parafii. Święcenie pokarmów rozpoczniemy o godz. 10.00. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Po skończonym nabożeństwie będzie całonocne czuwanie, które ma charakter radosnego czuwania przy Chrystusie Zmartwychwstałym. Prosimy wszystkie działające w parafii grupy o zorganizowanie nocnej adoracji. Kamery nasze rejestrują podejmowane próby kradzieży w momencie, gdy nikogo nie ma w kościele. Zadbajmy, by w godzinach nocnych zawsze ktoś adorował Najświętszy Sakrament. Prosimy wpisywać się na listę adorujących. Lista jest na stoliku pod chórem.

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00. Pamiętajmy o przestawieniu wskazówek zegarów o godzinę do przodu. W procesji rezurekcyjnej nasz kościół obejdziemy trzy razy. Następne Msze Św. o godz. 9.30; 11.00;12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Ofiary złożone na tacę jak w każdą ostatnią Niedzielę miesiąca, będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej. Od Wielkanocy do soboty po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacja im. Rodziny Czarneckich oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia, zapraszają wszystkie osoby potrzebujące, samotne, ubogie na śniadanie wielkanocne, które odbędzie się 27 marca, w niedzielę wielkanocną, o godzinie 8.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3.

 • W Wielki Czwartek spowiadamy 15.00 – 18.00

 • W Wielki Piątek 7.00 -18.00

 • W Wielką Sobotę 7.00 – 18.45

 • W II Niedzielę Wielkanocną czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 3 kwietnia porządek Mszy Św. niedzielny. Wieczorem w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00 uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki, poprzez ich dotknięcie i uczynienie znaku Krzyża Św.

 • IV PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 3 kwietnia. Grupy pielgrzymkowe będą przemieszczały się pięcioma trasami, a wyruszą o godz. 13.00. Nasza parafia idzie w grupie II-giej. Na grupę prowadzącą oczekujemy przy skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z Branickiego. Główna Msza Św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wieńcząca pielgrzymowanie, będzie sprawowana o godz. 15.00 przez Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolitę Białostockiego. Na tej Mszy Św. delegacje wszystkich parafii złożą skrzynki „Poczty Miłosierdzia”. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 34 przy ul. Skorupskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z ul. Skorupskiej 24. W sobotę, ale dopiero 2 kwietnia na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 30 i 32 przy ul. Skorupskiej.    

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy naszym parafiankom, Pani: Alicji, Annie i Mirosławie za wspaniałe ciasta dostarczane na plebanię.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
13 marca 2016r. - V NIEDZIELA W. POSTU
 • Rozpoczęliśmy nasze parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które potrwają do środy włącznie. Dzisiaj porządek Mszy Św. jest niedzielny. Jutro we wtorek i w środę Msze Św. dorosłym o godz.: 6.30; 9.30; 16.30 i 18.00. Młodzieży gimnazjalnej o godz.: 8.00, młodzieży szkół średnich o godz. 11.00. Program rekolekcji jest umieszczony na plakatach pod chórem, przy kancelarii oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału. W środę będzie możliwość zyskania Odpustu Zupełnego.

 • Kiedy Bóg dostrzega w nas skruchę i widzi, że nasze serce skłania się do powrotu do Niego, podnosi nas i wymazuje nasze grzechy, jakby były pisane na piasku. To właśnie dokonuje się w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Kiedy klękamy przy konfesjonale w postawie pokutnika i wyznajemy nasze grzechy, wtedy Bóg w swoim miłosierdziu przebaczając nam je, podnosi nas z kolan, podnosi nas z naszego upadku, wyprowadza z upokorzenia, przywracając nam godność swojego dziecka.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Marek Kowalczuk przedstawi wykład na temat: „Salomon – budowniczy Świątyni”.

 • Msza Św. z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego naszego Metropolity będzie sprawowana w czwartek o godz. 18.00 w Katedrze. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta. Msza św. będzie sprawowana dzień wcześniej, ze względu na Miejską Drogę Krzyżową, która w tym roku wypada w dniu imienin.    

 • Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek i przejdzie ulicami naszego miasta od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież Archidiecezji Białostockiej zaangażowana w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • W sobotę kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną wszystkich chorych na terenie naszej parafii. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 10.00. Prosimy zgłaszać osoby chore – dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w dni powszednie w kancelarii parafialnej.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium odbędzie się zebranie uczniów klas. III Gimnazjum z rodzicami. Obecność wszystkich jest obowiązkowa.

 • Rekolekcje Wielkopostne Klubu Inteligencji Katolickiej rozpoczną się za tydzień w naszym kościele o godz. 19.00.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych odbędą się 13-14-15 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej. Poprowadzi je o. Łukasz Kubiak, Dominikanin z Warszawy. Hasło rekolekcji: Brama Miłosierdzia.

 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona okres Wielkiego Tygodnia w którym uobecnia się Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczniemy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Na każdej Mszy Św. zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.

 • Za tydzień w ramach dorocznej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna przed ołtarzem głównym do kosza można będzie złożyć tekturowe skarbonki i koperty.

 • Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych, a także za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą ofiarować odpust zupełny za jednego ze swoich zmarłych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • Wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15

 • Środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • Piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15

 • Sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • Niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • W roku Miłosierdzia KSM Archidiecezji Białostockiej pragnie popularyzować uczynki miłosierdzia względem duszy, a szczególnie strapionych pocieszać. Z tej racji skierowane jest do wszystkich wiernych zaproszenie do napisania krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan. Listy mogą być napisane w języku polskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim. Dzieci natomiast mogą namalować swoje podwórko, ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny ani lęku. Zostaną one dostarczone w okresie wielkanocnym do poszczególnych obozów dla uchodźców. Listy i prace można wrzucać do specjalnej skrzynki "Poczta Miłosierdzia", która jest na bocznym ołtarzu z prawej strony. Finał akcji został zaplanowany na Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy, by wraz ze skrzynkami przybyć w tym dniu do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej na Eucharystię o godz. 15:00 podczas której, w uroczystej procesji, będą niesione skrzynki "Poczty Miłosierdzia". Eucharystii przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita.

 • Za tydzień taca będzie przeznaczona na XIII-tą i ostatnią ratę naszych zobowiązań finansowych..

 • Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można to uczynić w zakrystii, kancelarii, na stoisku z prasą lub przy skarbonach ze specjalnym na nich NAPISEM.    

 • Przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest ustawiony kosz do którego można składać przez cały Wielki Post – żywność, środki czystości biednym z naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności składanych darów.

 • W I-szy i II-gi Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Chrzty będą na Mszy Św. o godz. 11.00.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 22 i 28 przy ul. Skorupskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 24 i 34 przy ul. Skorupskiej.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i innym osobom za wczorajsze wiosenne porządkowanie naszego placu.

 • Jest jeszcze marcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest osoba ks. Michała Sopoćki, który został ogłoszony 15 lutego Patronem Białegostoku. W związku z tym zamieszczone są artykuły przypominające o obecności i działalności ks. Sopoćki w Białymstoku i wyjaśniające jak ważne jest ustanowienie patrona miasta. Wkrótce będziemy przeżywać Triduum Paschalne, uwieńczone uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Proponujemy artykuł "Najważniejsze trzy dni w roku" i tekst poświęcony nabożeństwu Drogi Krzyżowej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się 19 - 20 marca w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. W programie przewidziane są koncerty ewangelizacyjne, świadectwa, modlitwy uwielbienia oraz konkurs palm. W sobotę 19 marca rozpoczęcie o godz. 15.00, a w Niedzielę Palmową 20 marca o godz. 14.00 Niedzielne święto młodych zwieńczy Msza Święta sprawowana w Katedrze białostockiej o godz. 16.30. Więcej informacji na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży w Białymstoku.

 • Wystawa „Japońskie krajobrazy” składa się z prac malarskich, rysunkowych i fotograficznych zainspirowanych pobytem w Japonii. „Japońskie krajobrazy” jest debiutem wystawienniczym Noemi Cieślińskiej,która od wielu lat zajmuje się amatorsko malarstwem i fotografią. Obecniejest studentką fizyki Uniwersytetu w Białymstoku i absolwentką matematyki na UMK w Toruniu. Poza sztuką i naukami ścisłymi pasjonuje się też tradycyjnymi japońskimi grami oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Wystawa czynna luty - marzec 2016 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego ul. Warszawska 48.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
6 marca 2016r. - IV NIEDZIELA W. POSTU
 • Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Radości. Kolor szat jest różowy. Liturgia Słowa Bożego ukazuje nam Boga przebaczającego, przygarniającego swoje dzieci, które przez Sakrament Pokuty i płynące z niego przebaczenie pragną stanąć przy Chrystusowym Ołtarzu. To dzięki Chrystusowi dokonało się wszelkie pojednanie i wybaczenie.

 • Dzisiaj spotkanie formacyjne kl. I Gimnazjum po Mszy Św. o godz.9.30 w Oratorium.

 • Spotkanie informacyjne dotyczące Światowych Dni Młodzieży wszystkim rodzinom przyjmującym młodzież z zagranicy i wolontariuszom z naszej parafii odbędzie się w sobotę o godz.16.00 w Oratorium.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 18.00 odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze KIK-u.

 • We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich niewiastach.

 • UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 27. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w środę i przebiegać będą według następującego porządku:

 • godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej – procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego    . Nasze modlitwy będziemy zanosić za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Stowarzyszenie «Otwarty Dom» Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Wielkanocy. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 23 - 30 marca. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się dnia 09.03.2016 o godz. 17:00 /środa/ w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8. Bliższe informacje można uzyskać u organizatorów: Ireny Stankiewicz – Prezes stowarzyszenia– telefon: 695629678

 • Ewa Tyburczy – Skarbnik stowarzyszenia– telefon: 516142904

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha oraz inne osoby, które dysponują wolnym czasem, na wiosenne porządkowanie naszego placu przy kościele.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch terminach i w dwóch Ośrodkach:

 • I termin: 6-7-8 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je ks. Piotr Sosnowski, Salezjanin z Różanegostoku. Hasło rekolekcji: Wejdź w Miłosierdzie.

 • II termin: 13-14-15 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze Białostockiej. Poprowadzi je o. Łukasz Kubiak, Dominikanin z Warszawy. Hasło rekolekcji: Brama Miłosierdzia.

 • Za tydzień rozpoczniemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które potrwają do środy włącznie. Program rekolekcji jest umieszczony na plakatach pod chórem, przy kancelarii oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje małżeństw niesakramentalnych 13 i 14 marca w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku przy ul. Sybiraków. W programie: 13 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja, 14 marca /poniedziałek/ godz. 18.00 droga krzyżowa z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Jarosław Ciuchna.

 • W sobotę 19 marca przed Niedzielą Palmową kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną wszystkich chorych na terenie naszej parafii. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 10.00. Prosimy zgłaszać osoby chore – dzisiaj w zakrystii po każdej mszy Św., zaś w dni powszednie w kancelarii parafialnej.

 • Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych, a także za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą ofiarować odpust zupełny za jednego ze swoich zmarłych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • Wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15

 • Środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • Piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15

 • Sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • Niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • W roku Miłosierdzia KSM Archidiecezji Białostockiej pragnie popularyzować uczynki miłosierdzia względem duszy, a szczególnie strapionych pocieszać. Z tej racji skierowane jest do wszystkich wiernych zaproszenie do napisania krótkiego listu do prześladowanych chrześcijan. Listy mogą być napisane w języku polskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim. Dzieci natomiast mogą namalować swoje podwórko, ojczyznę, obrazy, w których nie ma wojny ani lęku. Zostaną one dostarczone w okresie wielkanocnym do poszczególnych obozów dla uchodźców. Listy i prace można wrzucać do specjalnej skrzynki "Poczta Miłosierdzia", która jest na bocznym ołtarzu z prawej strony. Finał akcji został zaplanowany na Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy, by wraz ze skrzynkami przybyć w tym dniu do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej na Eucharystię o godz. 15:00 podczas której, w uroczystej procesji, będą niesione skrzynki "Poczty Miłosierdzia". Eucharystii przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 6 -7- 8 marca. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Henryk Droździel z Zakonu Jezuitów. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Za tydzień taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

 • Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można to uczynić w zakrystii, kancelarii, na stoisku z prasą lub przy skarbonach ze specjalnym na nich NAPISEM.    

 • Od początku Wielkiego Postu rozprowadzamy skarbonki CARITAS naszej Archidiecezji w ramach dorocznej akcji wielkopostnej JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału w tej pięknej akcji, aby rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności złożyli ofiarę do takiej skarbonki. Pamiętajmy, że skarbonka akcji CARITAS ma przede wszystkim zadanie wychowawcze: uczy wyrzeczenia się i dzielenia swoimi dobrami z bliźnimi, uczy też zachowania charakteru pokutnego Wielkiego Postu. Dzieci i całe rodziny przyniosą te skarbonki, a także koperty - w Niedzielę Palmową na każdą Mszę Św. jak to jest od lat w zwyczaju naszej parafii. Skarbonki dzisiaj można odebrać pod chórem i na stoisku z prasą. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tej akcji.

 • Przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest ustawiony kosz do którego można składać przez cały Wielki Post – żywność, środki czystości biednym z naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności składanych darów.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 18 przy ul. Św. Wojciecha oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 22 i 28 przy ul. Skorupskiej.

 • Ukazał się marcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest osoba ks. Michała Sopoćki, który został ogłoszony 15 lutego Patronem Białegostoku. W związku z tym zamieszczone są artykuły przypominające o obecności i działalności ks. Sopoćki w Białymstoku i wyjaśniające jak ważne jest ustanowienie patrona miasta. Wkrótce będziemy przeżywać Triduum Paschalne, uwieńczone uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Proponujemy artykuł "Najważniejsze trzy dni w roku" i tekst poświęcony nabożeństwu Drogi Krzyżowej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Polecamy najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim: Przedmowę Papieża Franciszka do niemieckiej Biblii dla młodzieży oraz wiele informacji o trwającym Roku Miłosierdzia.

 • Jeśli ktoś ma problemy z bólami kręgosłupa, stawów, z objawami rwy kulszowej, różnego rodzaju urazów, zapraszamy w każdy piątek w godz. 14.00 – 17.00 do naszego Oratorium pod kościołem /wejście od strony Seminarium Duchownego/ na zajęcia naturalnej terapii magnetycznej prowadzone przez naszą parafiankę. Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do dobrego zdrowia.

 • Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: „Czekam na Ciebie.. JEZUS” odbędą się w dniach 18-19 i 20 marca. Szczegółowe informacje są na plakacie przy kancelarii.

 • Wystawa „Japońskie krajobrazy” składa się z prac malarskich, rysunkowych i fotograficznych zainspirowanych pobytem w Japonii. „Japońskie krajobrazy” jest debiutem wystawienniczym Noemi Cieślińskiej, która od wielu lat zajmuje się amatorsko malarstwem i fotografią. Obecnie jest studentką fizyki Uniwersytetu w Białymstoku i absolwentką matematyki na UMK w Toruniu. Poza sztuką i naukami ścisłymi pasjonuje się też tradycyjnymi japońskimi grami oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Wystawa czynna luty - marzec 2016 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego ul. Warszawska 48.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 422
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.