Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
11 grudnia 2016 r. - III NIEDZIELA ADWENTU
 • Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym.

 • Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

 • Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach poświęconego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

 • Przed Świętami Narodzenia Pańskiego zazwyczaj myślimy o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

 • Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. W każdą Niedzielę na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy.

 • Dzisiaj uczniowie klas II-gich Szkoły Podstawowej z rodzicami mają Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele. Za tydzień zapraszamy klasy III-cie.

 • Dzisiaj o godz. 19.00 zapalmy w naszych oknach świeczkę dla wszystkich dzieci, które odeszły do Pana.

 • Nasze REKOLEKCJE  ADWENTOWE  potrwają do wtorku włącznie. Dzisiaj Msze Św. są w porządku niedzielnym. Jutro i we wtorek o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Jutro i we wtorek nie będzie Mszy Św. Roratniej. Plan rekolekcji jest na plakatach i na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału w tegorocznych rekolekcjach. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty i Eucharystii, byśmy modgli z czystym sercem dzielić się poświęconym opłatkiem w wigilijny wieczór, aby w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.

 • We wtorek przypada 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem. Msza Św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego zostanie odprawiona  o godz. 18.00 w kościele św. Rocha. Po Mszy Św. nastąpi przemarsz ulicami miasta do pomnika Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 • W sobotę od godz. 10.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać dzisiaj w zakrystii w dni powszednie w kancelarii.

 • REKOLEKCJE  ADWENTOWE Klubu Inteligencji Katolickiej będą w naszym kościele w przyszły piątek, sobotę i Niedzielę.  Poprowadzi je O. Maciej Zięba, dominikanin.   

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na WIGILIĘ  PARAFIALNĄ, która odbędzie się za tydzień o godz. 15.00 w Oratorium. Nasza schola, jak co roku przygotowała Jasełka, które będą cześcią wigilii. Prosimy wszystkie grupy działające przy parafii o zaangażowanie w postaci przyniesienia słodkości, owoców, napojów oraz innych przysmaków.

 • W Adwencie odprawiane są  RORATY. Do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Od 17 grudnia rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia.

 • W parafii nabywamy poświęcone  WIGILIJNE  OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki są rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach.

 • Prosimy przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak każdego roku kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE  środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie  się  dnia 14  grudnia  (środa) o  godz. 19.00  w  Auli  Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu Tria Jazzowego z saksofonem oraz Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Moniuszko. Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników,  studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy chętne osoby do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkania odbywają się w każdą III Niedziele miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium.

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii  w celu założenia KARTOTEKI  PARAFIALNEJ.

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace przy kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób i od 6 na nowy ołtarz z prawej strony. Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za złożoną ofiarę na nowy ołtarz. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy Rodzinom Nazaretańskich za przeprowadzoną zbiórkę ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

 • Dziękujemy jednej mieszkance  bloku Nr 16  przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku  Nr 18  przy ul. Chrobrego.

 • W najnowszym numerze „Drogi Miłosierdzia” serdecznie polecamy artykuł: „Otwarte ręce dla Pana”. Boże Narodzenie to czas szczególny, wyjątkowy, który przywraca radość i nadzieję. Jak mamy przeżywać Boże Narodzenie, o tym we wspomnianym artykule. Z cyklu zapomniane sanktuaria polecamy artykuł: „Matka Boża Białostocka”. Prasę można nabyć pod chórem, w zakrystii u s.Agaty oraz przy opłatkach w kancelarii.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża, kapłan, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła  
 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
4 grudnia 2016 r. - II NIEDZIELA ADWENTU
 • Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.    

 • Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!    

 • Dzisiejsza Niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy też w modlitwach o 8 górnikach, którzy zginęli w czasie swojej pracy.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. w intencji członków Klubu Inteligencji Katolickiej. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Bogdan Skłodowski przedstawi wykład na temat: „Podsumowanie Roku Miłosierdzia. Refleksje pastoralno-katechetyczne”.

 • W Adwencie odprawiane są RORATY. Do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

 • We wtorek o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

 • „IDCIE I GŁOSCIE EWANGELIĘ”     To tytuł wystawy ikon współczesnych, która zagości w siedzibie Archiwum     i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku od 7 grudnia do 9 stycznia 2017r. Przyjdźcie i zobaczcie…Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku, ul. Warszawska 48 Wernisaż 7 grudnia: 17.00 - otwarcie wystawy. Wystawa czynna od 8 grudnia do 9 stycznia poniedziałek-wtorek w godz. 9.00-13.30    środa w godz. 13.00-17.30 czwartek-piątek w godz. 9.00-13.00    

 • W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto dziewcząt i niewiast. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele Godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 7.30 oraz świąteczne Msze Święte o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • W piątek o godzinie 17.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ulicy Kościelnej 1A odbędzie się koncert krakowskiego artysty i pieśniarza Leszka Długosza. Wystąpi on z programem pod tytułem "Panie, kto mieszkać w domu Twoim będzie...",    złożonym z pieśni i psalmów Franciszka Karpińskiego. Koncert poprzedzi prelekcja Waldemara Smaszcza, krytyka literackiego, o życiu i twórczości Franciszka Karpińskiego. Wstęp wolny.    

 • W parafii nabywamy poświęcone WIGILIJNE OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki są rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach.

 • Prosimy przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak każdego roku kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. W każdą Niedzielę na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Dzisiaj klasy I-sze Gimnazjum mają Mszę Św. o godz. 9.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium pod kościołem. Również dzisiaj klasy I-sze Szkoły Podstawowej zapraszamy na Msze Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień Klasy II-gie Szkoły Podstawowej.

 • Dzisiaj tradycyjnie już w II Niedzielę Adwentu w kościołach w całym kraju jest przeprowadzana zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Ofiarę do puszki można złożyć pod chórem, przy opłatkach w kancelarii lub przed głównym wejściem. Za dar serca i hojność ofiar składamy serdeczne Bóg zapłać.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 4 - 5 - 6 grudnia. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Mrozek z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE Klubu Inteligencji Katolickiej będą w naszym kościele w dniach 16-17-18 grudnia. Poprowadzi je O. Maciej Zięba, dominikanin.

 • AKADEMICKE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 11 - 12 - 13 grudnia (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Poprowadzi je o. Robert Leżohupski franciszkanin, pracownik Penitencjarii Apostolskiej w Rzymie.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 14 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu Tria Jazzowego z saksofonem oraz Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Moniuszko. Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej parafii jak każdego roku rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu czyli za tydzień. Program rekolekcji jest dostępny pod chórem i na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem "Być bliżej Boga" odbędzie się za tydzień o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z homilią oraz spotkanie adwentowe. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy.    

 • W sobotę 17 grudnia od godz. 10.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać dzisiaj w zakrystii w dni powszednie w kancelarii.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na WIGILIĘ PARAFIALNĄ, która odbędzie się 18 grudnia o godz. 15.00 w Oratorium. Nasza schola, jak co roku przygotowała Jasełka, które będą cześcią wigilii. Prosimy wszystkie grupy działające przy parafii o zaangażowanie w postaci przyniesienia słodkości, owoców, napojów oraz innych przysmaków.

 • „Nie bądźmy obojętni – zimowy ratownik” to Apel Policji na czas jesienno-zimowy. Więcej na ten temat przeczytamy w obszernym apelu umieszczonym na tablicy przy kancelarii. Serdecznie polecamy.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 2 osób i od 4 na nowy ołtarz z prawej strony. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy władzom naszego miasta i Firmie Oświetleniowej ELAM za wymianę żarówek w iluminacji naszego kościoła.    

 • Nikogo nie było wczoraj z bloku Nr 14 przy ul. Chrobrego. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 16 przy ul. Chrobrego.

 • W najnowszym numerze „Drogi Miłosierdzia” serdecznie polecamy artykuł: „Otwarte ręce dla Pana”. Boże Narodzenie to czas szczególny, wyjątkowy, który przywraca radość i nadzieję. Jak mamy przeżywać Boże Narodzenie, o tym we wspomnianym artykule. Z cyklu zapomniane sanktuaria polecamy artykuł: „Matka Boża Białostocka”. Prasę można nabyć pod chórem i przy opłatkach.

 • Organizatorzy Akcji Szlachetna Paczka, której pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek, poszukują darczyńców, którzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia zechcą pomóc rodzinom znajdującym się w bardzo trudnych warunkach materialnych. Aby włączyć się do projektu wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać sposób w jaki chcemy pomóc.

 • W tym tygodniu patronują nam (oprócz św. Barbary i św. Mikołaja):

 • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), kapłan i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego

 • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktor Kościoła

 • 9 XII – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac (dzisiaj w granicach miasta Meksyk) objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
27 listopada 2016 r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego Chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą Chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

 • Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Jej symbolem jest ustawiona przed ołtarzem Świeca Roratna.

 • Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę Roratną. Do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Bardzo prosimy, aby nie zalewać woskiem ławek. Świece należy w domu odpowiednio przygotować. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec CARITAS, które będą do nabycia w naszym kościele.    

 • Dziś zostaną poświęcone  WIGILIJNE  OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki będą rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele.

 • Nasz Parafialny Zespół  CARITAS potrzebuje ubranek dla  1 rocznej i 2-letniej dziewczynki. Od dzisiaj po raz 22 Zespół ten, rozpoczyna rozprowadzanie świec na wigilijne stoły w ramach dorocznej akcji WIGILIJNE  DZIEŁO  POMOCY  DZIECIOM. Hasłem tegorocznej akcji są słowa: „Płomień Miłosierdzia”. Serdecznie zachęcamy do nabywania tych świec.

 • Od dzisiaj można przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak każdego roku kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. W każdą Niedzielę na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • We wtorek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Rycerstwo Niepokalanej gromadzić się będzie codziennie w kościele o godz. 17.30 na wspólną modlitwę.    

 • Za tydzień klasy I-sze Gimnazjum mają Mszę Św. o godz. 9.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium pod kościołem. Również za tydzień klasy I-sze Szkoły Podstawowej zapraszamy na Msze Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • Za tydzień tradycyjnie już w II Niedzielę Adwentu w kościołach w całym kraju będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać. Do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki ofiar prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 4 - 5 - 6  grudnia. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Mrozek z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.  

 • REKOLEKCJE  ADWENTOWE Klubu Inteligencji Katolickiej będą w naszym kościele w dniach 16-17-18 grudnia. Poprowadzi je O. Maciej Zięba, dominikanin.   

 • REKOLEKCJE  ADWENTOWE  w naszej parafii jak każdego roku rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku włącznie. W tym roku przewodniczyć będzie Ks. Roman Kotlimowski z Seminarium Duchownego w Grodnie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy do lektury listopadowego numeru miesięcznika "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego  wydania są słowa "Bądźcie mocni w Chrystusie". Poświęcony on jest zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Polecamy to wydanie szczególnie rodzicom mającym problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi.

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii  w celu założenia KARTOTEKI  PARAFIALNEJ.

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszym kościele.

 • Dziękujemy Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa za złożoną ofiarę na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.    

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób i od 2 na nowy ołtarz z prawej strony. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i innym panom za wczorajsze prace na placu przykościelnym.

 • Dziękujemy jednemu mieszkańcowi bloku Nr 12a  przy ul. Chrobrego i innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku  Nr 14  przy ul. Chrobrego.

 • Według kalendarza liturgicznego wyjątkowo w Nowym Roku, nastąpiła zmiana terminu naszego Odpustu ku czci Św. Wojciecha. Będzie on 26 kwietnia, dlatego też Bierzmowanie będzie również 26 kwietnia o godz. 18.00.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 • W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i pracy na misjach. Tym bardziej że w pierwszą sobotę, obchodzimy Dzień Misyjny.

 • W I-szy piątek nabożeństwo do Najświetszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi świętej będzie na każdej Mszy Św..

 • W pierwszą sobotę w modlitwach Matce Najświętszej polecajmy dzieła Papieskiej Unii Misyjnej. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15. 00 Różaniec Fatimski.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich

 • 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), kapłan, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła

 
20 listopada 2016 r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 • Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym Świętem Akcji Katolickiej. Dzisiaj po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament aż do wieczornej Mszy Św. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania.    

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. uczniom i ich rodzicom klas III-ich Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. wyjątkowo w Oratorium katecheza przygotowująca do I Komunii Św.

 • We wtorek przypada wspomnienie Św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w grę na organach oraz piękno śpiewu liturgicznego, zarówno żyjących jak i zmarłych. Modlić się będziemy za naszą Scholę „Dobra ziemia” i organistów: Błażeja i Piotra.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. W każdą Niedzielę na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Za tydzień klasy III-cie Gimnazjum mają swoją Mszę Św. o godz. 9.30. Po Mszy Św. spotkanie w Oratorium.

 • Za tydzień I Niedziala Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej Niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy Św. Roratniej o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Od przyszłej Niedzieli można będzie przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak każdego roku kosz będzie ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej.

 • Za tydzień na każdej Mszy Św. zostaną poświęcone WIGILIJNE OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki będą rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Za tydzień o pomoc w rozprowadzaniu opłatków prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy do lektury listopadowego numeru miesięcznika "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego wydania są słowa "Bądźcie mocni w Chrystusie". Poświęcony on jest zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Polecamy to wydanie szczególnie rodzicom mającym problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi.

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS potrzebuje ubranek dla 1 rocznej i 2-letniej dziewczynki.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 2 osób i od 1-ej na nowy ołtarz z prawej strony. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i innym panom za wczorajsze grabienie liści.

 • Nikogo nie było w piątek z bloku Nr 12 przy ul. Chrobrego. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 12a przy ul. Chrobrego.

 • W tym tygodniu obchodzić będziemy:

 • poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP

 • wtorek – wspomnienie Św. Cecylii

 • czwartek – wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
13 listopada 2016 r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. W każdą Niedzielę na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św.

 • Dzisiaj VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzięki ofiarności wiernych objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących chrześcijan w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczenia swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły. Wychodząc z kościoła po Mszy Św. na stoisku z prasą lub przed głównym wejściem można będzie złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Bardzo dziękujemy za każdy dar. Bóg zapłać!

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W środę przypada Uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, Patronki naszej Archidiecezji. Msze Św. będą odprawiane w porządku dnia powszedniego. O godz. 21.00  Apel Maryjny.

 • Stowarzyszenie « Otwarty Dom » Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 30 zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 22 grudnia 2016 roku – 4 stycznia 2017 roku. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku.    Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się w czwartek w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8 w Białymstoku. Bliższe informacje można uzyskać u organizatorów: Ireny Stankiewicz – Prezes Stowarzyszenia– telefon: 695 629 678, Ewa Tyburczy – Skarbnik  Stowarzyszenia– telefon: 516 142 904

 • Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na spotkanie o życiu, twórczości i epoce  Franciszka Karpińskiego – największego poety, który tworzył w Białymstoku. Spotkanie pt. „Sztuka w kręgu mecenatu Branickich – Izabela z Poniatowskich Branicka i Franciszek Karpiński” odbędzie się w piątek  o godz. 17.30. Poprowadzą je krytyk literacki Waldemar Smaszcz  oraz historyk sztuki ks. dr. Jan Nieciecki. Spotkanie uświetni koncert  muzyki klasycznej epoki Oświecenia oraz wybranych Pieśni Nabożnych Franciszka Karpińskiego.

 • Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne, które będzie duchowym przygotowaniem do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Spotkanie pt. Wielka Pokuta odbędzie się w sobotę o godz. 13.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W owocnym przeżyciu tego wydarzenia pomoże o. Michał Legan - Misjonarz Miłosierdzia. W programie: różaniec, konferencja, modlitwa przebłagalna, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza Święta. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 • Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla  Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Św., zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W naszej Archidiecezji obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze dzisiaj o godz. 18.00, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. uczniom i ich rodzicom klas III-ich Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. wyjątkowo w Oratorium katecheza przygotowująca do I Komunii Św.

 • Za tydzień po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament aż do wieczornej Mszy Św. Bardzo prosimy wszystkie grupy o wpisanie się na listę, która jest na stoliku pod chórem, do modlitewnego czuwania.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy do lektury listopadowego numeru miesięcznika "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego  wydania są słowa "Bądźcie mocni w Chrystusie". Poświęcony on jest zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Na ten temat wypowiadają się teolog dogmatyk i wieloletni egzorcysta. Proponujemy też skierowany przede wszystkim do rodziców i wychowawców artykuł poświęcony aktualnym zagrożeniom niesionym przez współczesną kulturę masową.    

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii  w celu założenia KARTOTEKI  PARAFIALNEJ.

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób i od 4-ech na nowy ołtarz z prawej strony. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do grabienia liści, jeśli zima nam na to pozwoli. Dziękujemy panom za wczorajszą pracę.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 10  przy ul. Chrobrego oraz  innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Wyjątkowo w piątek na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku  Nr 12  przy ul. Chrobrego.

 • W tym tygodniu obchodzić będziemy:

 • czwartek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

 • piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny

 • sobota – wspomnienie Bł. Salomei

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 459
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.