Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
3 lipca 2016r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez błogosławieństwa. W okresie wakacyjnym nie ma procesji Eucharystycznej.

 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. Następna po wakacjach 4 września.

 • Trwają wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek mioesiąca. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprsza na różaniec o godz. 17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa przy naszej parafii, zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16-tym lipca po Mszy Św. wieczornej. Zapisy potrwają do 10 lipca w zakrystii i kancelarii parafialnej. Chętnych serdecznie zapraszamy. Podajemy tel. kontaktowy: 518 55 60 18.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 7.30 rano. Odwołujemy też Msze Św. w I-szy piątek miesiąca o godz. 16.30. W Niedziele balkony będą czynne na Mszach Św. o godz. 8.00 i 9.30.

 • Dziękujemy Straży Honorowej NSPJ za prowadzone nabożeństwa czerwcowe przy Krzyżu na osiedlu. Dziękujemy Panu Wacławowi za akompaniament akordeonowy i wszystkim naszym parafianom za liczny udział.    

 • Dziękujemy mieszkance bloku 1 przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Chrobrego 1c i 1e do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Po 37 latach został zdjęty główny żyrandol. Ze względu na stan jego instalacji elektrycznej i inne zniszczenia spowodowane upływem czasu, żyrandol został przekazany do gruntownej renowacji. Po jej zakończeniu na strychu kościoła będzie zainstalowane specjalne urządzenie dźwigowe z napędem elektrycznym, umożliwiające opuszczanie żyrandola w celu wymiany spalonych żarówek. Całkowity koszt będzie pokryty z ofiar składanych na tacę oraz ze skarbony pod chórem z napisem: OFIARA NA KOŚCIÓŁ. Bóg zapłać za wszelką pomoc. Od jutra też rozpoczynamy kolejne prace remontowe.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w parafii.

 • Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego najważniejszym tematem są Światowe Dni Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka, które odbędą się w tym miesiącu w Krakowie. Zamieszczone teksty, przygotowane we współpracy z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży "Betania", poświęcone są m.in. historii Światowych Dni Młodzieży oraz Dniom w Diecezji, które przed wyjazdem do Krakowa spędzi w naszej Archidiecezji prawie 700 młodych osób z Europy, Afryki i Ameryki. Na ostatniej stronie miesięcznika znajduje się szczegółowy program lipcowej wizyty Papieża Franciszka w Polsce. Jest też pismo Alumnów naszego Seminarium Duchownego „FENIKS”. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W dniach 16 - 25 sierpnia organizowana jest XXIV Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem Miłosierni bądźcie. Z racji trwającego Roku Miłosierdzia, codziennie na pątniczym szlaku będą niesione relikwie Bł. ks. Michała Sopoćki. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą przyjmowane w dniach od 18 lipca do 11 sierpnia w parafii p.w. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00-19.00. Wymagany jest paszport. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 788 920 208 oraz na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

 • 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem „Chrzest Bożym Miłosierdziem” odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w w Piwnicy Akademickiej przy Białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2, od 25 do 29 lipca w godz. 17 00 - 19 00. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi zapisy w parafii. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
26 czerwca 2016r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji nauczycieli i wychowawców. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. Następna po wakacjach będzie 4 września.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne mieszczące się obok naszego kościoła, zaprasza na wernisaż wystawy ŚWIĄTYNIA FOTOGRAFIE LUCJUSZA NIEDŹWIECKIEGO Z KOLEKCJI MACIEJA POWAŁY-NIEDŹWIECKIEGO. Wystawa czynna czerwiec – sierpień. Wernisaż wystawy jutro o godz. 14.00 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego.

 • Rozpoczęły się wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • W środę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Ofiary złożone na tacę w tym dniu, będą przeznaczone na tzw Świętopietrze czyli dzieła miłosierdzia czynione przez Papieża i Stolicę Apostolską. Kościół zawsze otaczał szczególna czcią tych dwóch Apostołów: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władze pasterską i Pawła, który rozniósł słowo ewangelii po całym imperium rzymskim. Przenieśmy się myślą do progów apostolskich, gdzie Piotr i Paweł przelawszy krew męczeńską, kładli fundamenty pod jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.

 • W czwartek o godz. 17.00 w sali obok Oratorium odbędzie się zebranie Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszega Serca Jezusowego o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa przy naszej parafii, zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16-tym lipca po Mszy Św. wieczornej. Zapisy potrwają do 10 lipca w zakrystii i kancelarii parafialnej. Chętnych serdecznie zapraszamy. Podajemy tel. kontaktowy: 518 55 60 18.

 • Trwa miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie rano o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 7.30 rano. Odwołujemy też Msze Św. w I-szy piątek miesiąca o godz. 16.30. W Niedziele balkony będą czynne na Mszach Św. o godz. 8.00 i 9.30.

 • XX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

 • Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Chrobrego 1 i 1b do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w parafii.

 • Polecamy prasę i książki o tematyce religijnej. Jest też pismo Alumnów naszego Seminarium Duchownego „FENIKS”. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim parafianom i grupom działającym w parafii, za modlitwy i życzenia imieninowe. Ofiarowane prezenty przekazuje na prace prowadzone przy kościele. Bóg zapłać.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dnia 28 lipca na Jasną Górę przybędzie Papież Franciszek. O godz. 10.30 będzie przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Na tę uroczystość Biskupi Polscy zapraszają wszystkich wiernych, wspólnoty rodzinne i kościelne. Wierni przybywający na Jasną Górę zajmą miejsca w czterech, dużych sektorach na Błoniach Jasnogórskich, w parkach przy Błoniach, w III Alei NMP i na Placu Biegańskiego. Miejsca te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy. Informujemy, że do tych miejsc nie potrzeba kart wejściowych. Organizatorzy uroczystości na Jasnej Górze zachęcają, aby do Częstochowy przybyć pociągiem. Dla autobusów i samochodów osobowych będą wyznaczone specjalne parkingi.

 • W środę w sąsiadującym z nami Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym została otwarta wystawa pt. "Przymierze serc". Prezentowane są tradycyjne wizerunki Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Wystawa potrwa do końca września".

 • 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem „Chrzest Bożym Miłosierdziem” odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w w Piwnicy Akademickiej przy Białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2, od 25 do 29 lipca w godz. 17 00 - 19 00. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi zapisy w parafii. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Matysewicz Mieczysław, l. 78, ul. Branickiego

 • Strzałkowska Regina, l.102, ul. Wiktorii

 • Sucharska Larysa, l. 87, ul. Chrobrego

 • Czajkowska Marianna, l. 94, ul. Św. Wojciecha

 • Rutkowska Marianna, l. 94, ul. Warszawska

 • Dębowska Lucyna, l. 84, ul. Św. Wojciecha

 • Markowski Kazimierz, l. 93 , ul. Mieszka I

 • Łuszczyńska Dorota, l. 55, ul. Św. Wojciecha

 • Sadolewski Eryk, l. 53, ul. Chrobrego

 • Gawryluk Czesław, l. 85, ul.Skorupska

 • Dawidek Jadwiga, l. 93, ul.Modlińska

 • Kozłowski Romuald, l. 77, ul. Chrobrego

 • Sakowicz Zdzisława, l. 76, ul. Chrobrego

 • Parzych Teresa, l. 64, ul. Chrobrego

 • Lenkiewicz Irena, l. 88, ul. Wylotna

 • Burza Danuta, l. 84, ul. Piastowska

 • Godlewska Maria, l. 79, ul. Świętojańska

 • Boczko Krystyna, l. 50, ul. Skorupska

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
19 czerwca 2016r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XIII-tą i już ostatnią ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia była rozłożona na XIII rat. Tę ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Po pięciu latach zakończy się zadłużenie naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za okazaną pomoc. Bóg zapłać.
 • Nasza Schola „Dobra Ziemia” w tym roku świętuje X-lecie istnienia. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci z rodzicami – na festyn. W programie jest koncert Scholi oraz koncert w wykonaniu zaproszonego gościa, a także konkursy z nagrodami oraz wiele innych smacznych atrakcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu. Więcej informacji można znaleźć na plakatach pod chórem i przy kancelarii.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00 i 19.15 przed kościołem będą zbierane podpisy pod Apel do Parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Serdecznie zachęcamy wszystkich do poparcia tej inicjatywy.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Służby Zdrowia. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15.

 • We wtorek o godz. 19.00 ostatnia przed wakacjami Msza Św. Odnowie w Duchu Św.

 • W czwartek Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ojcach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego Błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

 • W czwartek w godz. 10.30 – 11.00 na naszym parkingu za kościołem można będzie zdać zużyty sprzęt elektroniczny. Ekipa odbierająca ten sprzęt będzie tylko w tym wyznaczonym czasie.

 • W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – największego i ostatniego z proroków. Bóg posyłając na świat Jana, pragnie przez jego naukę i chrzest przygotować ludzi na przyjście swego Syna, Jezusa Chrystusa. Wśród wielu solenizantów, tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie nasz Ks. Proboszcz. Życzenia od parafian i grup działających w parafii, Solenizant przyjmie w przeddzień Imienin w czwartek w Oratorium po Mszy Św. wieczornej. W piątek nie ma postu.

 • Również w piątek jest zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Tego dnia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 – dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników wszystkich szkół z naszej parafii na wspólne podziękowanie Panu Bogu za miniony rok i prosić o potrzebne łaski na rozpoczynające się wakacje. Niech one będą dla wszystkich czasem odpoczynku i regeneracji sił do nowej, jeszcze bardziej wytężonej pracy w przyszłym roku szkolnym. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich rodziców, by zadbali o to, aby Wasze pociechy zakończyły rok szkolny w jedności z Bogiem.

 • W sobotę o godz. 19.00 po raz trzeci w naszym kościele odbędzie się Koncert Kataryniarzy. Serdecznie zapraszamy.

 • Trwa miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie rano o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • W przyszłym roku I Komunia Św. będzie w Niedzielę Zesłania Ducha Św. - 4 czerwca, zaś doroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha i Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej w poniedziałek 24 kwietnia.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Bukowskiego 1a i Warszawskiej 52 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Branickiego 1; 7 i Pałacowej 1 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Za tydzień jak zawsze w ostatnią Niedziele miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Jeszcze mamy 11 sztuk czerwcowego numeru "Drogi Miłosierdzia". Poświęcony jest 25. rocznicy utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Białostockiej. W jednym z artykułów przedstawiona została, rozpoczynająca się od Diecezji Wileńskiej, historia naszego Kościoła lokalnego.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem „Chrzest Bożym Miłosierdziem” odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w w Piwnicy Akademickiej przy Białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2, od 25 do 29 lipca w godz. 17 00 - 19 00. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi zapisy w parafii. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
12 czerwca 2016r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św., a po niej katecheza w kościele klasom II-im Szkoły Podstawowej i ich rodzicom.

 • Dzisiaj odbędzie się siódmy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY pod hasłem "Każde życie jest bezcenne". Marsz wyruszy o godzinie 14.00 spod kościoła Św. Rocha.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 wykład Pani Ewy Zalewskiej na temat: „Spotkanie z ikoną”.

 • Trwa miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie rano o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • W sobotę o godz. 13.00 w Oratorium pod kościołem odbędzie się ostatnie spotkanie rodzin i wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży. Obecność jest obowiązkowa z racji bardzo ważnych informacji. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być obecny, niech skontaktuje się z koordynatorami w naszej parafii.

 • Nasza Schola „Dobra Ziemia” w tym roku świętuje X-lecie istnienia. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci z rodzicami – na festyn. W programie jest koncert Scholi oraz koncert w wykonaniu zaproszonego gościa, a także konkursy z nagrodami oraz wiele innych smacznych atrakcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu. Więcej informacji można znaleźć na plakatach pod chórem i przy kancelarii oraz na ulotkach.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Dziękujemy paniom za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Bukowskiego 1; 1a; 1b; 1c i Warszawskiej 39 i 52 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za zbiórkę ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XIII-tą i ostatnią już ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 30 czerwca. Po pięciu latach parafia nasza uwolni się od wszelkich długów wcześniej zaciągniętych.

 • Jest już czerwcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Poświęcony jest 25. rocznicy utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Białostockiej. W jednym z artykułów przedstawiona została, rozpoczynająca się od Diecezji Wileńskiej, historia naszego Kościoła lokalnego. Przypomniane też zostało przesłanie, z jakim przybył papież Jan Paweł II 25 lat temu do Białegostoku oraz postać beatyfikowanej przed ćwierćwieczem Bolesławy Lament. W numerze także o pieszych pielgrzymkach, które w najbliższych tygodnia wyruszą z Białegostoku: do Różanegostoku, na Jasną Górę i do Ostrej Bramy w Wilnie.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W dniach 24-26 czerwca organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 24 czerwca po Mszy Świętej o godz. 11.30 w Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17.00. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
5 czerwca 2016r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj obchodzimy IX Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Św. można złożyć ofiarę do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie jako wotum wdzięczności naszego Narodu. Bóg zapłać za każdą złożona ofiarę na ten szczytny cel.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 ostatnia przed wakacjami Procesja Eucharystyczna.

 • Spotkanie podsumowujące rok formacji klasom I Gimnazjum odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30. Na te spotkanie należy przynieść indeksy.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Marek Kowalczuk przedstawi wykład na temat: „Juda Machabeusz – bohater”.

 • Trwa miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie rano o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS ponownie zwraca się z prośbą do naszych parafian o ubranka 2 letniej dziewczynce. Prosimy zgłaszać się w środy w wyznaczonym czasie.

 • Fundacja Spe Salvi serdecznie zaprasza wszystkich uzdolnionych muzycznie i pragnących rozwijać swoje talenty wokalne na polu muzyki chrześcijańskiej na Wokalne Warsztaty Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI”. Warsztaty rozpoczną się w czwartek o godz. 15.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A i potrwają przez 3 kolejne dni. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie www.BoguDzwieki.ArchiBial.pl oraz plakacie.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św., a po niej katecheza w kościele klasom II-im Szkoły Podstawowej i ich rodzicom.    

 • Za tydzień odbędzie się siódmy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY pod hasłem "Każde życie jest bezcenne". Marsz wyruszy o godzinie 14.00 spod kościoła Św. Rocha. Poprzedzi go Msza Święta o godzinie 12.30 w kościele Św. Rocha. Od godziny 15.00 do 18.00 odbędzie się Festyn Rodzinny na placu przy Katedrze. Ukoronowaniem dnia będzie Koncert Uwielbienia Bogu Dźwięki, który rozpocznie się o godzinie 20.30. Zapraszamy serdecznie rodziny oraz wszystkich, dla których wartości życia i rodziny są ważne. Pokażmy, że jest nas wielu!

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Modlińskiej 8 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Modlińskiej 6; 10 i 12 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Stowarzyszeniu Rycerstwa Niepokalanej za przewodniczenie nabożeństwom majowym przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu. Dziękujemy też Panu Wacławowi za akompaniament akordeonowy i wszystkim, którzy tak licznie gromadzili się na wspólną modlitwę w piękne, majowe wieczory. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Straży Honorowej NSPJ za dar ołtarza, który będzie potrzebny na Mszach Św. pontyfikalnych (z udziałem Ks. Biskupa).

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w parafii.

 • Ukazał się czerwcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Poświęcony jest 25. rocznicy utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Białostockiej. W jednym z artykułów przedstawiona została, rozpoczynająca się od Diecezji Wileńskiej, historia naszego Kościoła lokalnego. Przypomniane też zostało przesłanie, z jakim przybył papież Jan Paweł II 25 lat temu do Białegostoku oraz postać beatyfikowanej przed ćwierćwieczem Bolesławy Lament. W numerze także o pieszych pielgrzymkach, które w najbliższych tygodnia wyruszą z Białegostoku: do Różanegostoku, na Jasną Górę i do Ostrej Bramy w Wilnie.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Pielgrzymka Seniorów do kościoła św. Antoniego w Sokółce odbędzie się w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 10.00. W programie Msza Święta, koncert chórów Seniorów i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu i uczestnictwa w pielgrzymce.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału dzisiaj w wyborach do rad osiedli. Osiedle BOJARY ma swój lokal wyborczy w budynku III LO przy ul. Pałacowej 2.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 422
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.