Wielkość liter

1 maja 2016r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dziś  I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Brakuje nam wielu mężczyzn do procesji. Nie ma też dzieci. Apelujemy do rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 z cyklu nauka i wiara – wykład Ks. Adama Matana na temat: ”Ewolucja i stworzenie wg Ernesta McMullina”.

 • Rozpoczął się  miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeńswto przy Krzyżu poprowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.

 • Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące. Jutro Imieniny Ks. Infułata Zygmunta Lewickiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.    

 • We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Kolejna 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. O godz. 19.00 Odnowa w Duchu Św. ma swoją Mszę Św.. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

 • Od 16 maja rozpoczniemy odprawianie Mszy Św. w intencjach zapisanych w czasie naszego dorocznego odpustu ku czci Św. Wojciecha, naszego Patrona. Msze Św. będą odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00.

 • W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek o godz. 17.00 Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalnego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W sobotę  w Białymstoku odbędzie się „Droga do wolności - Bieg im. Ks. Stanisława Suchowolca", upamiętniający postać byłego kapelana białostockiej opozycji solidarnościowej  i niepodległościowej śp. ks. Stanisława Suchowolca. Zbiórka uczestników biegu o godz. 9.00 przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki, a start o godz. 10.00. Po zakończeniu biegu odbędzie się Festyn rodzinny przy kościele Niepokalanego Serca Maryi (Dojlidy), w czasie którego wystąpi polski zespół z Grodna. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 • Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.. Za udział w Nowennie można będzie zyskać odpust zupełny. W sobotę Nowennę poprowadzą członkowie Odnowy w Duchu Św.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul.Piasta 13 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z ul. Staszica 19 i bloku przy ul. Glinianej. W sobotę na godz.10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Mieszka I  2/1  do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i wszystkim panom za wczorajszą pracę przy naszym kościele.

 • Dziękujemy Straży Honorowej NSPJ za przeprowadzona przed tygodniem zbiórkę ofiar do puszek na Ukrainę.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczona na prace prowadzone w parafii.

 • Ukazał się majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest "Radość w miłości", nawiązuje do małżeństwa i rodziny w oparciu o głośną, najnowszą papieską adhortację. Maj jest również miesiącem I Komunii Świętej, jeden z artykułów mówi o świętowaniu jej w rodzinie, inny o  przeżywaniu jej w dalszym życiu chrześcijańskim. Prasa jest pod chórem. Polecamy też książki o tematyce religijnej.

 • Nasz Parafialny Zespół  CARITAS  potrzebuje ubranka dziewczynce w wieku 2 lat. Z góry bardzo dziękujemy.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 2 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza młodych mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat na Dzień skupienia, który rozpocznie się w piątek 13 maja o godzinie 16.00 i zakończy w sobotę 14 maja o godz. 13.00. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej Seminarium www.awsd.bialystok.pl

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Trwa kampania społeczna pod hasłem „Niech nikt Cię nie oszuka metodą na wnuka”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Białymstoku. Jej celem jest zapobieganie oszustwom finansowym, których ofiarami są najczęściej ludzie starsi. Informacje o kampanii i o tym jak się uchronić przed oszustami można znaleźć na plakatach, a także na stronie www.bialystok.pl

 • Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIII pielgrzymka wyruszy z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę o  godz. 7.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
24 kwietnia 2016 r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dzisiaj  na stoisku z prasą i przed kościołem  jest  zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie. W ten sposób odpowiemy na apel Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcamy do wzięciu udziału w tej akcji.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji nauczycieli i wychowawców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 z cyklu nauka i wiara – wykład Ks. Adama Matana na temat: ”Ewolucja wg Św. Augustyna, a współczesny ewolucjonizm”.

 • Jutro Święto Św. Marka Ewangelisty. Msze Św. będą odprawiane jak w dzień powszedni. Swoje imieniny obchodzić będą nasi księża: Ks. Marek Czech i Ks. Marek Lipiszko. Pamiętajmy o nich  w naszych modlitwach.

 • We wtorek Św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona naszej Archidiecezji i Wyższego Seminarium Duchownego, które jest obok naszego kościoła. Módlmy się za całą szpołeczność seminaryjną.

 • Również we wtorek o godz. 14.00 w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej, jeden z naszych organistów Pan Piotr Kamiński będzie miał EGZAMIN  DYPLOMOWY. Panu Piotrowi życzymy wysokiej oceny.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne obok naszego kościoła zaprasza we wtorek na Wiosenny Koncert Wielkanocny. Początek koncertu godz. 19.00

 • W piątek przypada 37. rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, naszego Metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 • Dziękujemy panom z KŻR małżeństw za konserwację dzwonów i oczyszczenie pomnika przy kościele.

 • Dziękujemy Księżom: Karolowi i Pawłowi oraz katechetce Pani Elżbiecie za przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do Bierzmowania. Dziękujemy Ks. Andrzejowi Kramkowskiemu, prokuratorowi naszego Seminarium Duchownego za wygłoszone Słowo Boże w czasie naszego dorocznego odpustu ku czci Św. Wojciecha. Dziękujemy młodzieży za piękną postawę w czasie bierzmowania. Dziękujemy rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza w postaci czerwonej kapy. Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha za przygotowania do odpustu. Dziękujemy Paniom: Mariannie i Dorocie za kompozycje kwiatowe. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła Sakrament Bierzmowania, za piątkowe sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Staszica 19, Piasta 13 i z bloku przy ul. Glinianej do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • W sobotę na godz: 9.00 potrzebujemy wielu mężczyzn z łopatami. Chcemy przygotować teren przy dębie pod przyszły skwer. Zapraszamy też Bractwo Św. Wojciecha.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Barkuje nam wielu mężczyzn do procesji. Serdecznie ich zapraszamy.    

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczona na prace prowadzone w parafii.

 • Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zapraszają na spotkanie małżeństw pogłębiających swoją więź, przeżywających trudności,  w kryzysie, w separacji, po rozwodzie. Celem spotkania jest "duszpasterskie towarzyszenie", wysłuchanie, dowartościowanie, wsparcie, modlitwa. Spotkanie odbędzie się za tydzień /1.V./ w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. W programie: 17.00 Msza Św., o godz. 18.00 spotkanie w sali nr 12.

 • W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeńswto przy Krzyżu poprowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.

 • Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Blachnickiego przy ul. Transportowej 2 oraz Przedszkole przy ul. Sitarskiej 25 zapraszają na nowy rok szkolny. Więcej informacji znajdziemy na: www.szkolabudujemyludzi.pl    

 • Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3, ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Dyrekcja zaprasza zainteresowanych rodziców i uczniów na dni otwarte, które odbędą się 9 i 30 kwietnia w godzinach: 9.00 – 13.00. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej szkoły: www.szkola-katolicka.pl

 • Jest jeszcze kwietniowy numer "Drogi Miłosierdzia". W związku z obchodzoną w tych dniach 1050. rocznicą Chrztu Polski, miesięcznik poświęcony jest sakramentowi Chrztu Św. Polecamy artykuły zawierające informacje historyczne dotyczące chrztu Mieszka I, omówienie chrztu jako sakramentu i jego związku z Miłosierdziem Bożym. Jest też wątek o naszym kościele związany z osobą Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIII pielgrzymka wyruszy z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę 7 maja  o  godz.  7.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.”

 • Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
17 kwietnia 2016 r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XIII-tą i już ostatnią ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Tę ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec  w Tygodniu Modlitw o Powołania Kapłańskie na godz. 17.15 od dzisiaj  do soboty włącznie. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i grupy działające przy parafii.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Tadeusz Krahel mówić będzie o sytuacji duchowieństwa w Archidiecezji Wileńskiej.

 • Kwartałowe Dni Modlitwy o Powołania kapłańskie i zakonne przypadają w środę, piątek i sobotę.

 • W sobotę przypada Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Meczennika, Głównego Patrona Polski i Patrona naszej świątyni. Doroczny parafialny odpust. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Wojciecha poprzez dotknięcie i uczynienie znaku Krzyża Św.. Pod chórem księża będą przyjmowali intencje na tzw Msze składkowe odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00. W tym też dniu o godz. 18.00 młodzież gimnazjalna z klas III-ich przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Henryk Ciereszko. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.

 • Próba generalna przed bierzmowaniem będzie w czwartek po Mszy Św. wieczornej. Spowiedź młodzieży ich rodziców i świadków bierzmowania w czwartek i piątek na Mszy Św. wieczornej. Młodzież ze świadkami gromadzi się w sobotę o godz. 17.30 w Oratorium pod kościołem.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 32/1 przy ul. Skorupskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła. W piątek przed bierzmowaniem na godz. 18.30  zapraszamy rodziców młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania do przygotowania kościoła na tę uroczystość.

 • W ramach modlitwy za Ojczyznę w sobotę o godz. 12.00 rozpoczyna się Nowenna Różańcowa tzw Jerycho Różańcowe. Nowenna potrwa do 2 maja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.    

 • Za tydzień przed kościołami będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie. W ten sposób odpowiemy na apel Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcamy do wzięciu udziału w tej akcji.

 • Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3, ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Dyrekcja zaprasza zainteresowanych rodziców i uczniów na dni otwarte, które odbędą się 9 i 30 kwietnia w godzinach: 9.00 – 13.00. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej szkoły: www.szkola-katolicka.pl

 • Jest jeszcze kwietniowy numer "Drogi Miłosierdzia". W związku z obchodzoną w tych dniach 1050. rocznicą Chrztu Polski, miesięcznik poświęcony jest sakramentowi Chrztu Św. Polecamy artykuły zawierające informacje historyczne dotyczące chrztu Mieszka I, omówienie chrztu jako sakramentu i jego związku z Miłosierdziem Bożym. Jest też wątek o naszym kościele związany z osobą Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy Pani Helenie Sosnowskiej za 5 ornatów Maryjnych uszytych własnoręcznie  i ofiarowanych naszej parafii. Bóg zapłać.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Ostaszewski Julian, l.82, ul. Piastowska
 • Bartoszewicz Józef, l.84, ul. Św. Wojciecha
 • Malecka Irena, l.91, ul. Chopina
 • Kliminowska Krystyna, l.79, ul. Chrobrego
 • Plewko Stanisław, l.87, ul. Orzeszkowej
 • Pasek Edward, l.88, ul. Piastowska
 • Konik Kazimierz, l.76, ul. Chrobrego
 • Milewski Witold, l.84, ul. Chrobrego
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
10 kwietnia 2016r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pamiętajmy, że bez świadectwa uczniów, które zostało spisane jako Pismo Święte, nigdy nie usłyszelibyśmy o Jezusie Chrystusie, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Bez Ewangelii nigdy nie poznalibyśmy drogi do pełni wiary, którą powinien przebyć każdy z nas.

 • Dzisiaj klasy III-cie Gimnazjum po Mszy Św. o godz. 9.30 mają spotkanie w Oratorium, zaś klasom II-gim Szkoły Podstawowej Msza Św. o godz. 12.30, po niej katecheza w kościele.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Marek Kowalczuk mówić będzie o Proroku Eliaszu.

 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę do Św. Wojciecha przed przypadającym 23 kwietnia odpustem ku czci Patrona naszego sanktuarium. W tym też dniu o godz. 18.00 młodziez gimnazjalna przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Henryk Ciereszko.

 • W piątek o godz. 15.00 w ramach dorocznej akcji „Koronka na ulicach miast świata”, nasi parafianie zgromadzą się na tę modlitwę przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału. Modlitwie tej towarzyszyć będzie bicie dzwonów w kościołach. Piątkowe spotkanie ma jednorazowy, unikalny charakter związany wyłącznie z Jubileuszem Chrztu Polski.    

 • Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3, ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Dyrekcja zaprasza zainteresowanych rodziców i uczniów na dni otwarte, które odbędą się 9 i 30 kwietnia w godzinach: 9.00 – 13.00. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej szkoły: www.szkola-katolicka.pl

 • Dziękujemy mieszkańcom bloków Nr 28/1 i 30/1 przy ul. Skorupskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  na godz. 10.00  zapraszamy mieszkańców bloku Nr 32/1  przy ul. Skorupskiej.

 • Jest już kwietniowy numer "Drogi Miłosierdzia". W związku z obchodzoną w tych dniach 1050. rocznicą Chrztu Polski, miesięcznik poświęcony jest sakramentowi Chrztu Św. Polecamy artykuły zawierające informacje historyczne dotyczące chrztu Mieszka I, omówienie chrztu jako sakramentu i jego związku z Miłosierdziem Bożym. Jest też wątek o naszym kościele związany z osobą Bł. Ks. Michała Sopoćki.    

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i wielu innym osobom za pomoc w rozebraniu ciemnicy i grobu.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będa przeznaczone na XIII-tą i już ostatnią ratę naszych zobowiązań finansowych.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.

 • Trwają bezpłatne badania pomiaru cukru, ciśnienia, EKG i spirometrii. Akcja odbywa się w Atrium Biała przy ul. Miłosza 2. Akcję organizują studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
3 kwietnia 2016r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA, ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Przy tej okazji zwracamy się z gorącym apelem do mężczyzn, by zgłaszali się do procesji, gdyż brakuje nam wielu mężczyzn.

 • Dzisiaj rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy Św. można będzie złożyć ofiarę do puszki na stoisku z prasą lub przed kościołem na potrzeby diecezjalnej CARITAS. W tym tygodniu zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wimiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi

 • Przeżywając dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytanie: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: „Jezu ufam Tobie”. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.

 • Spotkanie formacyjne kl. I-szych gimnazjum dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, zaś klasom I-szym Szkoły Podstawowej po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele.

 • Za tydzień klasy III-cie Gimnazjum po Mszy Św. o godz. 9.30 mają spotkanie w Oratorium, zaś klasom II-gim Szkoły Podstawowej Msza Św. o godz. 12.30, po niej katecheza w kościele.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18.00 uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Prof. Czesław Gładczuk poprowadzi czas skupienia na temat: „W Zmartwychwstaniu mocowani”.

 • W tym roku ze względu na oktawę wielkanocną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na jutro. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny. Jest to Dzień Świętości Życia, dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 będzie obrzęd przyjęcia Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są na stoisku z prasą, prosimy o ich wypełnienie.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia, który przypada 4 kwietnia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu modlimy się w intencji życia ludzkiego świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia, oprócz szeroko pojętej promocji życia, jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka. Główne uroczystości będą miały miejsce jutro o godz. 18.00 w katedrze.

 • We wtorek o godz. 9.00 rozbieramy ciemnicę i grób. Zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i inne osoby, którym na to pozwoli wolny czas.

 • We wtorek rozpoczniemy przebudowę alei wjazdowej od strony Seminarium Duchownego. Na ten czas jedna brama wjazdowa będzie zamknięta. Przepraszamy za utrudnienia.

 • Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na spotkanie z naszym ks. Adamem pod tytułem „Białostockie Millenium” na temat obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski w Białymstoku. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 17.00 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego obok naszego kościoła.

 • Również we wtorek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Św. członkom Odnowy w Duchu Św. Serdecznie zapraszamy.

 • Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3, ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Dyrekcja zaprasza zainteresowanych rodziców i uczniów na dni otwarte, które odbędą się 9 i 30 kwietnia w godzinach: 9.00 – 13.00. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej szkoły: www.szkola-katolicka.pl

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloków Nr 30 i 32 przy ul. Skorupskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 28/1 i 30/1 przy ul. Skorupskiej.

 • Ukazał się kwietniowy numer "Drogi Miłosierdzia". W związku z obchodzoną w tych dniach 1050. rocznicą Chrztu Polski, miesięcznik poświęcony jest sakramentowi Chrztu Św. Polecamy artykuły zawierające informacje historyczne dotyczące chrztu Mieszka I, omówienie chrztu jako sakramentu i jego związku z Miłosierdziem Bożym. Jest też wątek o naszym kościele związany z osobą Bł. Ks. Michała Sopoćki.    

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 413
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.