Wielkość liter

27 października 2019 r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. klasom VI -tym Szkoły Podstawowej i rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do Bierzmowania. Za tydzień klasy I-sze Szkoły Podstawowej.

 • Dzisiaj przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania, w której Bóg udziela nam swoich darów. Jest ona także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem. Gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywą świątynię Boga. Jak wielka to łaska, że mamy swój kościół, że możemy się tutaj modlić i przyjmować Sakramenty Św.. Dbajmy o nasz kościół, by był coraz piękniejszy. Ożywiajmy tę świątynię swoją obecnością. Dziękujemy naszym parafianom, że utrzymują ten kościół, wspierając swoim groszem. Kościół nasz został konsekrowany 12 września 2004r. przez Ks. Abpa Wojciecha Ziembę ówczesnego Metropolitę Białostockiego.

 • Msza św. z okazji Imienin Ks. Abpa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w Katedrze dzisiaj o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

 • Jutro kończy 96 lat życia nasz pierwszy Proboszcz Ks. Infułat Zygmunt Lewicki. Dostojnemu Jubilatowi życzymy dużo sił w zdrowiu.

 • Parafia nasza liczy 7.130 wiernych. W ub. Niedzielę na Mszach Św. było:1.158 kobiet i 709 mężczyzn. Do Komunii Św. przystąpiło: 532 kobiety i 275 mężczyzn. Nieobecnych było 5.263 naszych parafian. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej pod grzechem ciężkim. Dziękujemy Ks. Sławomirowi, s. Christinie, ministrantom i Bractwu Św. Wojciecha za sprawnie przeprowadzoną akcję liczenia wiernych.

 • Do modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zapraszamy w I-szy czwartek miesiąca o godz. 17.30. Czcicielom Serca Bożego przypominamy o piątkowej Komunii św. wynagradzającej za grzechy.

 • W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Św. jak w każdą Niedzielę. O godz. 17.00 WYPOMINKI za zmarłych. O godz. 18.00 Msza Św. za zmarłych wymienionych w wypominkach. Po Mszy Św. Nieszpory żałobne połączone z procesją w kościele do pięciu stacji. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek nie ma postu.

 • Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych w listopadzie nie będzie katechezy przed Bierzmowaniem, klasom VII i VIII Szkoły Podstawowej.

 • W sobotę Dzień Zaduszny czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św.: o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30. O godz. 17.00 Wypominki połączone ze Mszą Św. o godz. 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św. na każdej Mszy Św..

 • Obsługa komunikacyjna cmentarzy w dn. 1 i 2 listopada 2019 r. - informacje Białostockiej Komunikacji Miejskiej
 • Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi mają je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce WYPOMINKI' 2019. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych będzie o godz. 18.00.

 • Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Do czwartku włącznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Rano po Mszy Św. o godz. 7.00 odmawiamy jedną tajemnicę Różańca Św.. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach.

 • "Kto śpiewa, modli się podwójnie", dlatego zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci naszej parafii do uczestnictwa w próbach scholi „Dobra Ziemia” w każdy czwartek w godz. 19.15 do 20.15 w sali młodzieżowej pod plebanią. Swoim śpiewem schola upiększa niedzielną Eucharystię o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy!

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nikogo nie było z mieszkańców bloków przy ul. Skorupskiej 28/1. Dziękujemy mieszkańcom bloku 30/1 za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W przyszłą sobotę ze względu na Dzień Zaduszny – nie będzie sprzątania kościoła.

 • Dziękujemy Panom: Zdzisławowi, Józefowi, Tadeuszowi, Władysławowi, Krzysztofowi i obu Rafałom za wczorajsze grabienie liści. Następne i ostatnie będzie 9 listopada o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

 • Serdecznie polecamy prasę i dobrą książkę. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu i Procesji Eucharystycznej, gdyż jak co roku ostatnia Procesja będzie w ostatnią Niedzielę listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada.

 • Msza Św. za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w poniedziałek, 4 listopada br., o godz. 18.00 w Katedrze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
 • 1 XI – wszyscy święci Pańscy.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
20 października 2019 r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Obsługa komunikacyjna cmentarzy w dn. 1 i 2 listopada 2019 r. - informacje Białostockiej Komunikacji Miejskiej
 • Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes), czyli liczenie wiernych biorących udział we Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.. Takie badanie uczestnictwa wiernych odbywa się dzisiaj.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas III-cich Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień uczniowie i rodzice klas VI-tych Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do Bierzmowania.

 • „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą Niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

 • Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na Misje.

 • We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. i do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża. Po każdej Mszy Św. uczcimy jego relikwie. Na wieczornej Mszy Św. udział wezmą członkowie Akcji Katolickiej naszej parafii.

 • Msza św. z okazji Imienin Ks. Abpa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w Katedrze za tydzień o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi mają je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce WYPOMINKI' 2019. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych będzie o godz. 18.00.

 • Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Rano po Mszy Św. o godz. 7.00 odmawiamy jedną tajemnicę Różańca Św.. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • "Kto śpiewa, modli się podwójnie", dlatego zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci naszej parafii do uczestnictwa w próbach scholi „Dobra Ziemia” w każdy czwartek w godz. 19.15 do 20.15 w sali młodzieżowej pod plebanią. Swoim śpiewem schola upiększa niedzielną Eucharystię o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy!

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 13 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nikogo nie było z mieszkańców bloków przy ul. Skorupskiej 30 i 32 do pomocy przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Skorupskiej 28/1 i 30/1.

 • Dziękujemy Panom: Józefowi, Henrykowi, Tadeuszowi, Zdzisławowi, Władysławowi i Rafałowi za wczorajsze grabienie liści.

 • Dziękujemy naszej młodzieży za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę ofiar na stypendia w ramach dorocznej akcji: „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”. Bóg zapłać za złożone dary.

 • W każdą sobotę serdecznie zapraszamy mężczyzn dysponujących wolnym czasem na godz. 9.00 do pomocy przy grabieniu liści. Chcemy, żeby na placu przy kościele było czysto.

 • Serdecznie polecamy październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze.

 • Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy.

 • Za tydzień przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania, w której Bóg udziela nam swoich darów. Jest ona także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem. Gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywą świątynię Boga. Jak wielka to łaska, że mamy swój kościół, że możemy się tutaj modlić i przyjmować Sakramenty Św.. Dbajmy o nasz kościół, by był coraz piękniejszy. Ożwiajmy tę świątynię swoją obecnością. Dziękujemy naszym parafianom, że utrzymują ten kościół, wspierając swoim groszem. Kościół nasz został konsekrowany 12 września 2004r. przez Ks. Abpa Wojciecha Ziembę ówczesnego Metropolitę Białostockiego.

 • Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
13 października 2019 r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W całej Polsce obchodzimy dzisiaj 19. Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: WSTAŃCIE, CHODŹMY! Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary do puszek dzisiaj zbiera nasza młodzież. Nie przechodźmy obojętnie obok nich. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas II-gich Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień klasy III-cie Szkoły Podstawowej.

 • Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza do kościoła Ducha Św. w Białymstoku na spotkanie, różaniec i Mszę św. dzisiaj o godz. 17.00. Spotkanie w bibliotece, modlitwa w kościele. Spotkania odbywają się w II niedzielę miesiąca: o godz. 17.00 spotkanie w bibliotece, o godz. 18.00 niedzielna Eucharystia w kościele.

 • Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Jutro także po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Małgorzaty Marii Alacoque.

 • Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na Mszę św. w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców oraz pracowników podlaskiej oświaty, jutro o godz. 18.00, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie okolicznościowe z udziałem nauczycieli w domu parafialnym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

 • XIII Koncert TOTUS TUUS – OTO JESTEM, odbędzie się w środę o godz. 17.00 w Pałacu Branickich. Wstęp wolny.

 • Pracowników Służby Zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, Św. Łukasza, Ewangelisty - w piątek. Tego dnia o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a, odbędą się coroczne obchody Patronalne. Zapraszamy całą Służbę Zdrowia.

 • W sobotę po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

 • Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes), czyli liczenie wiernych biorących udział we Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.. Takie badanie uczestnictwa wiernych odbędzie się za tydzień.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi mają je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce WYPOMINKI' 2019. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych będzie o godz. 18.00.

 • Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Rano po Mszy Św. o godz. 7.00 odmawiamy jedną tajemnicę Różańca Św.. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • "Kto śpiewa, modli się podwójnie", dlatego zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci naszej parafii do uczestnictwa w próbach scholi „Dobra Ziemia” w każdy czwartek w godz. 19.15 do 20.15 w sali młodzieżowej pod plebanią. Swoim śpiewem schola upiększa niedzielną Eucharystię o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy!

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Informujemy wszystkich przyszłych nowożeńców o wprowadzeniu przez Ks. Proboszcza całkowitego zakazu sypania kwiatów podczas ślubów na terenie przykościelnym.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Skorupskiej 24 za pomoc przy sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z bloku 34. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Skorupskiej 30 i 32 .

 • Dziękujemy dużej grupie Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa za sprzątanie Oratorium i sal przyległych pod kościołem.

 • Dziękujemy Panu Andrzejowi za pracę na placu przykościelnym.

 • Dziękujemy Panom: Józefowi, Henrykowi, Tadeuszowi, Krzysztofowi i Zdzisławowi za wczorajsze grabienie liści.

 • Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki różanostockiej Kół Żywego Różańca za złożoną ofiarę na kościół.

 • W każdą sobotę serdecznie zapraszamy mężczyzn dysponujących wolnym czasem na godz. 9.00 do pomocy przy grabieniu liści. Chcemy, żeby na placu przy kościele było czysto.

 • Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze.

 • Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy.

 • W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Ofiary złożone na tacę tego dnia będą przeznaczone na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

 • We wrześniu Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Struk Zoja, ul. Warszawska
 • Al Mundarris Nina, ul. Warszawska
 • Zdrodowska Zuzanna, ul. Chrobrego
 • Kalinowska Julia, ul. Warszawska
 • Borzym Stanisław, ul. Św. Wojciecha
 • Halicka Anna, ul. Warszawska
 • Ostaszewski Adrian, ul. Św. Wojciecha
 • Manconi Viktoria, z Warszawy
 • Gryc Alicja, ul. Chrobrego
 • Miron Weronika, ul. Chrobrego
 • Czerniakowska Julia, ul. Warszawska
 • Radziewicz Karolina, ul. Warszawska
 • Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
6 października 2019 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi (2019)

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego Błogosławieństwa. Po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy nowe chętne osoby do Procesji, także dzieci i młodzież. O godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień klasy II-gie Szkoły Podstawowej.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30, katechetka Pani Ela zbierać będzie podpisy na Jagódkowy plac zabaw przy naszej Szkole Podstawowej Nr 33 przy ul. Piastowskiej. Głosować może każdy mieszkaniec naszego miasta, wypełniając specjalną kartę. Swój głos także można oddać do 15 października na stronie internetowej. Pani Ela udzieli więcej informacji. Serdecznie zachęcamy.

 • W dzisiejszą Niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św..

 • Na stronie internetowej naszej parafii jest dostępne Słowo Biskupów przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu. Zapoznajmy się z treścią tego listu.

 • Wyjątkowo dzisiaj klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium pod kościołem, przygotowująca do Bierzmowania.

 • Od dzisiaj przyjmujemy na WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi mają je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce WYPOMINKI' 2019. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Najlepiej to zrobią korzystający z naszej strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych będzie o godz. 18.00.

 • Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Rano po Mszy Św. o godz. 7.00 odmawiamy jedną tajemnicę Różańca Św.. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • "Kto śpiewa, modli się podwójnie", dlatego zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci naszej parafii do uczestnictwa w próbach scholi „Dobra Ziemia” w każdy czwartek w godz. 19.15 do 20.15 w sali młodzieżowej pod plebanią. Swoim śpiewem schola upiększa niedzielną Eucharystię o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy!

 • Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

 • Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

 • Dziękujemy Odnowie w Duchu Św. i tym wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznej akcji CARITAS - „Torba samarytanka”.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Informujemy wszystkich przyszłych nowożeńców o wprowadzeniu przez Ks. Proboszcza całkowitego zakazu sypania kwiatów podczas ślubów na terenie przykościelnym.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nikogo nie było wczoraj z bloków przy ul. Skorupskiej 22 i 28, do pomocy przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Skorupskiej 24 i 34 .

 • Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa do sprzątania Oratorium i sal przyległych pod kościołem.

 • Dziękujemy Panu Józefowi za pracę na placu przykościelnym.

 • Od przyszłej soboty serdecznie zapraszamy mężczyzn na godz. 9.00 do pomocy przez kilka najbliższych sobót, przy grabieniu liści. Chcemy, żeby na placu przy kościele było czysto.

 • W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem: WSTAŃCIE, CHODŹMY. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W sprawnym przeprowadzeniu akcji prosimy naszą młodzież, która w ten sposób pomoże swoim rówieśnikom w tym pięknym dziele. Nie przechodźmy obojętnie obok nich.

 • Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze.

 • Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy.

 • We wrześniu odeszła od nas do Pana:

 • Grzeszczak Ewa, l. 66, ul. Branickiego
 • Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
29 września 2019 r. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi (2019)
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz.: 9.30; 11.00  i 12.30 przed kościołem będą rozdawane obrazki pierwszopiątkowe. Akcję przeprowadza Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

 • Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Rano po Mszy Św. o godz. 7.00 odmawiać będziemy jedną tajemnicę Różańca Św.. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni.

 • Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje.

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na nabożeństwo różańcowe w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00. Nie będzie adoracji we wtorki.

 • W I-szą sobotę miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00.  W  I-szą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.30 zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o które prosiła w Fatimie Matka Boża. Nabożeństwo prowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W sobotę o godz. 7.15, Koła Żywego Różańca udają się do Różanegostoku w pielgrzymce autokarowej. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po każdej Mszy Św. uczcimy jej relikwie.

 • Msza Św. inaugurująca w naszej Archidiecezji Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odbędzie się w sobotę, o godz. 18.00 w Katedrze. Eucharystii będzie przewodniczyć Ks. Abp Tadeusz Wojda. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, grupy misyjne działające przy parafiach, wolontariuszy i wszystkich wiernych zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie Procesja Eucharystyczna. O godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • Wyjątkowo za tydzień klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium pod kościołem, przygotowująca do Bierzmowania. Ks. Sławomir zaprasza młodzież i rodziców.

 • Msza Św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w za tydzień o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Dziękujemy tym wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznej akcji CARITAS - „Torba samarytanka”. Otrzymaliśmy jeszcze kilka sztuk takich toreb, można je odbierać dzisiaj na stoisku z prasą. Napełnione torby prosimy dostarczyć do parafii do czwartku włącznie.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na  WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi mają je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce  WYPOMINKI'2019. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Najlepiej to zrobią korzystający z naszej strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Informujemy wszystkich przyszłych nowożeńców o wprowadzeniu przez Ks. Proboszcza całkowitego zakazu sypania kwiatów podczas ślubów na terenie przykościelnym.

 • Dziękujemy Ks. Prof. Czesławowi Gładczukowi za ponad 50-letnią posługę na Mszach Św. o godz. 19.15. Ks. Czesław nadal będzie z nami, życzymy mu obfitości Bożych łask.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  MODLI  SIĘ  ZA  OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy mieszkankom z bloku przy ul. Św. Wojciecha 18, za pomoc przy sprzątaniu kościoła.  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Skorupskiej 22 i 28.

 • Dziękujemy Panom: Tadeuszowi i Henrykowi za wykonaną pracę w kościele

 • Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), kapłan, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo       Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka,    mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu    wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka  miłosierdzia Bożego.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY    ZAKŁADY  PRACY  DO  WZIĘCIA  UDZIAŁU  W  TEJ  AKCJI. PROSIMY   SKŁADAĆ  JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ,  A  NIE  W  KRUCHCIE   KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty  zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 53 - 65 z 572
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.