Wielkość liter

22 listopada 2009 r. - Uroczystość Chrystusa Króla - 34 Niedziela Zwykła
 • Dzisiaj za pobożne odmówienie „Aktu Poświęcenia Najświętrzamu Sercu Pana Jezusa” można uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele „Akt” ten będzie odmówiony po Mszy św. o godz. 11.00, po tej Mszy św. odprawimy ostatnią w tym roku Procesję Eucharystyczną. Zapraszamy również dziś na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.

 • Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zaprasza wiernych, zaangażowanych w obronę życia, do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Białymstoku (ul. Traugutta) na Mszę św. o godz. 18:00 dnia 25. XI., czyli w najbliższą środę.

 • W Roku Kapłańskim redakcja Miłujcie się proponuje Apostolat Margaretka, który powinien być podjęty przez grupę 7 osób, z których każda zobowiązuje się na całe życie, aby jednego dnia w tygodniu ofiarować za kapłana modlitwę oraz wszystkie swe cierpienia, a także 1 raz w tygodniu, godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu. Przypomnijmy, że w każdy piątek w naszym kościele od godz. 17:00 - 18:00 trwa w ciszy adoracja Najśw. Sakramentu. Zgłoszenia prosimy kierować do Biura Radia Maryja.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to czas radosnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Mszę św. „Roratnią” będziemy odprawiali każdego dnia o godz. 7.00 rano.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe dla Nauczycieli. Początek o godz. 18:00 w Sanktuarium Bł. Bolesławy Lament, ul. Stołeczna 5. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Henryk Ciereszko.

 • Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu.

 • Dzieci z II klas wraz z Rodzicami, w ramach przygotowania się do Pierwszej Komunii św., spotkają się dziś po Mszy św. o godz. 12:30.

 
15 listopada 2009 r. - 33 Niedziela Zwykła
 • Jutro, 16. XI. - wypada uroczystość NMP Matki Miłosierdzia, Patronki Archidiecezji. Odpust w Katedrze.

 • Dziś przed kościołem alumni naszego AWSD proponują po 5 zł sprzedaż Kalendarzy na 2010 rok. Dochód na potrzeby Seminarium Duchownego.

 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona procesja eucharystyczna. Będzie to ostatnia procesja w tym roku. Następna odbędzie dopiero na Wielkanoc.

 • Chrystus Król jest Patronem Akcji Katolickiej, Straży Honorowej NSJ i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu - zapraszamy.

 • Czwartek, 19. XI. w Katedrze spotkanie formacyjne dla Nauczycieli i Wychowawców. Początek, Msza św. o godz. 18:00.

 • Dzieci, które chciałyby wziąć udział w jasełkach parafialnych prosimy o pozostanie dziś w kościele po mszy św. o godz. 12:30.

 • Stowarzyszenie Nasz Dom już kolejny raz zaprasza dzieci polskie z Domów Dziecka na Wileńszczyźnie na okres Bożego Narodzenia. Zebranie rodzin, które zechcą przyjąć te dzieci odbędzie się w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku, ul. Kościelna 3, w najbliższy czwartek, 19. XI. o godz. 16:00. Bliższe informacje w kancelarii.

 • Już jest przygotowywany numer grudniowy gazetki Bóg wśród nas. Będzie można w gazetce umieszczać drobne, bezpłatne ogłoszenia. Ogłoszenia te prosimy zostawiać w kancelarii lub w zakrystii, do ostatniej niedzieli miesiąca.

 • Na początku grudnia KSM, oddział w naszej parafii, planuje zorganizować Loterię fantową z okazji Mikołajek. Prosimy o przyniesienie nieużywanych już zabawek, pluszaków oraz wszystkiego co nadawałoby się na fanty. Rzeczy te można zostawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 • Natomiast KSM Archidiecezji Białostockiej w najbliższą sobotę, 21. XI. zaprasza do Kina TON na sympozjum poświęcone tematyce magii. początek o godz. 8:45. Wstęp wolny.

 

 
8 listopada 2009 - 32 Niedziela Zwykła
 • Dziś przed kościołem do puszek zbieramy ofiary na Pomoc Kościołom Prześladowanym.

 • Wczoraj, 7 listopada, rozpoczęliśmy Nowennę Opieki NMP Matki Miłosierdzia. Przez 9 kolejnych dni w Katedrze o godz. 18:00 na wspólną modlitwę przed Obrazem Matki Bożej Miłosierdzia gromadzą się wierni z poszczególnych parafii Archidiecezji. Nasza parafia została zaproszona na 14 listopada, tj. najbliższą sobotę.

 • Dziś, po Mszy św. o godz. 8:00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, zaś o godz. 9:30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej z klas II, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 • W najbliższą środę, 11 listopada, obchodzimy święto Odzyskania Niepodległości. W naszych modlitwach powierzamy Bogu naszą Ojczyznę, pamiętając również o poległych w obronie Jej wolności. Na Mszy św. o godz. 18.00 śpiewać będzie chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją p. prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy św. odbędzie się w kościele, z okazji 91 - rocznicy odzyskania Niepodległości, tradycyjny koncert pieśni patriotycznych. Zapraszamy!

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej Parafii zaprasza na środę, 11. XI. - na Marsz Niepodległości, który rozpocznie się wykładem w Oratorium o godz. 17:00 na temat: „ Niepodległość Polski”, o godz. 17:30 przemarsz na Cmentarz Wojskowy. Dziś przed kościołem i przed wymarszem, dnia 11. XI. - młodzież będzie sprzedawała flagi narodowe. W dniu święta okna i balkony dekorujemy flagami.

 • W środę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne wolontariuszy CARITASU.

 • W sobotę, 14. XI. - nasza Parafia została zaproszona do Katedry, na godz. 18:00, do udziału w Nowennie Opieki Matki Miłosierdzia. Wychodzimy zwartą grupą o godz. 17:30 ze znakiem parafii. Prosimy Bractwo św. Wojciecha i młodzież z KSM-u o zaopiekowanie się Znakiem.

 • Przypomnijmy, że do końca listopada jest jeszcze możliwość bezpłatnego szczepienia od grypy w Centrum Medycznym Damiana - ul. Komisji Edukacji Narodowej 50/4.

 • W zakrystii można nabyć za 5 zł. piękny Kalendarz 2010 rok wydany przez alumnów naszego Seminarium Duchownego.

 
1 listopada 2009 r. - 31 Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich świętych
 • Dziś przypada pierwsza niedziela listopada. Po Mszy św. o godz. 9:30 spotkanie klas I Gimnazjalnych, w ramach przygotowań do Bierzmowania. Za tydzień klas II a za 2 tygodnie spotkanie klas III. Po Mszy św. o 11.00 konferencja dla Kół Żywego Różańca w oratorium. Dziś procesji nie będzie, kolejna dopiero 22 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla.

 • Powierzając Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych zarówno dziś oraz jutro, we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00 odprawiamy różaniec połączony z Wypominkami. Dziś, po Mszy wieczornej odprawimy Nieszpory Żałobne połączone z procesją i Wypominkami. Zapisujemy jeszcze imiona zmarłych na wypominki.

 • W poniedziałek, 2.XI spotkanie Parafialnego Oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich po Mszy św. wieczornej. W środę zaś spotkanie formacyjne Akcji katolickiej.

 • Klub Inteligencji Katolickiej - do Wypominków i Mszy św. w środę, 4. XI. - dołączył intencję ++ Twórców Kultury. Po Mszy św. odbędą się Zaduszki Poetyckie w wykonaniu Jana Leończuka i Romana Czepe.

 • W pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, zaś Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na modlitwę w kościele o godz. 17.15. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne w Oratorium.

 • W pierwszy piątek, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7:00, 16:30 i 18:00, oraz Godzina Miłosierdzia Bożego, godz. 15:00. Po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSJ.

 • W pierwszą sobotę - 7 listopada rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Matki Miłosierdzia. Poprzez 9 kolejnych dni w Katedrze o godz. 18.00 gromadzić się będą na Nowennie wierni poszczególnych parafii Archidiecezji. Nasza parafia została zaproszona do udziału w Nowennie na 14 listopada-sobota. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie w tym dniu w Katedrze o godz. 18.00. A w naszym kościele nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00 i 18:00. Różaniec Fatimski, godz. 15:00.

 • Również w sobotę, 7. XI. - w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rzemieślników z okazji 80 - lecia Przedsiębiorczości i Izby Rzemiosła w Białymstoku, o godz. 14:30.

 • Już przypomnijmy, że 11 listopada - święto Niepodległości, domy i balkony dekorujemy flagami narodowymi, zaś na Mszy św. o godz. 18.00 śpiewać będzie chór naszego Uniwersytetu pod dyrekcją prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy natomiast odbędzie się przepiękny koncert pieśni patriotycznych. Zapraszamy!

 • Słowa uznania dla naszej młodzieży zorganizowanej w KSM . Dzięki ich inicjatywie wydaliśmy następny numer gazetki parafialnej BÓG WśRÓD NAS - gazetka bogata w treść. Niestety wzrosła cena. Prosimy po 2 zł do skarbony pod chórem!

 • Odnowiona została strona internetowa Parafii. Nowy adres jest podany w przedsionku kościoła i w gazetce parafialnej, brzmi: www.wojciech.bialystok.pl

 • Słowo Arcybiskupa Metropolity Białostockiego na „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”.
  Począwszy od tego roku, każda druga niedziela listopada obchodzona będzie w całej Polsce jako „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. Organizatorem tej akcji jest Sekcja Polska międzynarodowej organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Organizacja ta przez wiele lat wspierała Kościół w Polsce, zwłaszcza poprzez przyznawanie stypendiów polskim księżom studiującym w Europie Zachodniej. Wdzięczni za modlitewne wsparcie i pomoc materialną, jaką otrzymywała przed laty także Archidiecezja Białostocka, pragniemy wesprzeć inne kościoły lokalne, które dzisiaj - tak jak my niegdyś - znajdują sie w potrzebie. W niedzielę, 8 listopada, we wszystkich Kościołach Archidiecezji Białostockiej zbierane będą ofiary do puszek, przeznaczone na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom z serca błogosławię.
  Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.
 
25 października 2009 - 30 Niedziela Zwykła
 • Dziś, 25.10.2009 dziękujemy Bogu za Konsekrację naszego kościoła dokonaną przez Księdza Arcybiskupa Wojciecha Ziembę w 2004 r. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 w ramach przygotowań do I - Komunii odbędzie się spotkanie dzieci klas II wraz z rodzicami.

 • Kończymy miesiąc październik, dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu modlili się na Różańcu w kościele, czy gdziekolwiek indziej.

 • Niedziela, 1. XI. - Uroczystość Wszystkich świętych, odwołujemy Mszę św. o godz. 19:15. Po Mszy św. o godz. 18:00 odprawimy Nieszpory Żałobne i Procesję wewnątrz kościoła, połączoną z Wypominkami.

 • Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego.

 • W poniedziałek, 2. XI. - Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek nabożeństw świąteczny: Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 16:30. Po tej Mszy odprawimy Różaniec połączony z Wypominkami a potem następna Msza św. w intencji zmarłych odczytanych w Wypominkach. Podobne nabożeństwa będą we wtorek, środę i najbliższy czwartek.

 • W Dniu Zadusznym można uzyskać Odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie: Ojcze nasz... i Wierzę w Boga... modlitwę tę ofiarując w intencjach Ojca świętego. Oczywiście konieczny jest stan Łaski Uświęcającej. Również za nawiedzenie Cmentarza Grzebalnego w dniach 1 - 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny. Odpust cząstkowy zaś uzyskuje się za odwiedzenie Cmentarza Grzebalnego przez cały rok. Przyjmujemy jeszcze na Wypominki, dziś w zakrystii a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 • Jutro, 26.X. Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zaprasza Obrońców Życia do kościoła NMPP. Matki Kościoła, przy ul. Pogodnej, na Mszę św. o godz. 18:00.

 • Również jutro Odnowa w Duchu świętym i Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej zapraszają na spektakl pt. "Tajemnica Eucharystii", który odbędzie się w kościele św. Rocha o godz. 17:00.

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 508 - 512 z 512
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.