Wielkość liter

16 maja 2010 r. - 7 Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 • Najbliższy tydzień jest czasem przygotowania na przyjście Ducha świętego Pocieszyciela. Nowennę przed Zesłaniem Ducha świętego odprawiamy razem z wieczornym nabożeństwem majowym. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

 • Gościmy dziś w naszej Wspólnocie młodzież z Afryki - Misja Salezjańska z Ugandy. Przed kościołem są zbierane ofiary na potrzeby tamtejszego Kościoła, aktualnie trwa budowa szkoły podstawowej.

 • Rodzina Radia Maryja każdego 16 miesiąca modli się w kościele na Różańcu w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II oraz za kapłanów, o nowe powołania. Zapraszamy dziś na godz. 17:00, po Różańcu odprawimy nabożeństwo majowe przed Mszą wieczorną.

 • Organizatorzy VIII Podlaskich Dni Rodziny proszą o modlitwę w intencji wszystkich rodzin województwa podlaskiego. Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona dziś o godz. 18:00 w kościele św. Rodziny w Białymstoku.

 • We wtorek, 18 maja, mija 10 rocznica poświecenia Krzyża Jubileuszowego przy ul. Chrobrego. Na Majowe Nabożeństwo przy Krzyżu na godz. 20:30 zaprosiliśmy Ks. Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego, który Krzyż ten poświecił. Zapraszamy mieszkańców dzielnicy.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne organizuje Wielkanocny Dzień Skupienia dla chłopców. Skupienie odbędzie się w piątek, 21 maja o godz. 14:00, w gmachu seminaryjnym.

 • Piesza Pielgrzymka Kobiet do św. Wody odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 maja. Pielgrzymka wyrusza z Katedry o godz. 14:00.

 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 i 12:30 odbędzie się I - Komunia święta naszych dzieci uczących się w różnych szkołach. Spowiedź tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9:00, ale jest także możliwość spowiedzi każdego dnia w czasie nabożeństw. Ławki w kościele w rzędach środkowych, niech będą zarezerwowane dla zainteresowanych uroczystością. Nie zniszczmy dekoracji.

 • W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież z KSM będzie zbierała ofiary na zakup projektora, który jest potrzebny w biurze KSM-u. Również taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na rzutnik do kościoła, dotychczasowy nie daje się zreperować i musimy kupić nowy, cena ponad 1100 zł.

 • Za 2 tygodnie kończymy Okres Komunii Wielkanocnej.

 
9 maja 2010 r. - 6 Niedziela Wielkanocna
 • Firma medyczna MEDICOLUX zaprasza na wtorek o godz. 11:00, do Oratorium pod kościołem, na prelekcję dotyczącą rehabilitacji kręgosłupa i stawów oraz leczenia chorób układu krążenia. Kartki reklamowe wyłożone zostały pod chórem na stoliku.
 • W środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie Majowym spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Caritas.

 • Za tydzień w niedzielę jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed tą Uroczystością przeżywamy Dni Modlitw o dobre urodzaje. Natomiast w najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego. Nowennę połączymy z majowym nabożeństwem. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

 • W przyszłą niedzielę powitamy w naszej Wspólnocie młodzież z Ugandy - Afryka, z misji, którą prowadzą Księża Salezjanie. Przed kościołem młodzież ta będzie zbierała ofiary na potrzeby afrykańskiej Wspólnoty.

 • W dniach 1 - 2 lipca 2010 r. odbędzie się Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów na Jasną Górę. Pielgrzymka połączona jest z sympozjum nt. „Jedność z Bogiem drogą do jedności z człowiekiem”. Szczegółowy program na plakatach.

 • Przygotowujemy się już do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Jest propozycja, by w każdy II tydzień miesiąca rozważać homilie papieskie z poszczególnych pielgrzymek do Polski. Włączmy się w ten rodzaj przygotowania, by przybliżyć sobie nauczanie papieskie.

 
25 kwietnia 2010 r. - 4 Niedziela Wielkanocna
 • Dziś, w naszej Wspólnocie witamy kaznodzieję śpiewającego Ks. Stefana Ceberka, który po Mszy św. o godz. 12:30 poprowadzi koncert ewangelizacyjny - na koncert zapraszamy także dzieci i młodzież.

 • Dziś uroczystą procesją z Relikwiami św. Wojciecha przeżyjemy zakończenie uroczystości odpustowych. Mszę św. o godz. 18:00 odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Szymecki.

 • W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe i będziemy odprawiali w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy o godz. 18:00, zaś w niedziele i święta przed Mszą wieczorną o godz. 17:30. Przy Krzyżu Jubileuszowym gromadzimy się na 20 minut przed godz. 21:00 a Nabożeństwem pokierują członkowie Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej. Na to nabożeństwo w plenerze, pod Jubileuszowym Krzyżem zapraszamy także naszą młodzież.

 • W pierwszą sobotę maja nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączymy z nabożeństwem majowym. Różaniec Fatimski o godz. 15:00.

 • Serdecznie zapraszamy wiernych do wspólnego dziękczynienia za 31 lat biskupiej posługi J. E. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, która wypada w czwartek, 29. IV.

 • W sobotę, 1 maja z Katedry Białostockiej wyrusza o godz. 7:30, Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Zakończenie Pielgrzymki w Krypnie Mszą św. o godz. 18:00. Pielgrzymka majowa ze względu na męski charakter, co roku dla wielu jest pięknym i niezapomnianym przeżyciem. Zapraszamy na wspólne wędrowanie każdego, kto chce choć na chwilę oderwać się od codziennych zajęć, aby znaleźć czas na skupienie i modlitwę. Zapisy organizowane są na trasie Pielgrzymki, istnieje możliwość zapisania się na autokar powrotny.

 • Przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, w związku z tym, Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza każdego dnia w tym tygodniu na Różaniec o godz. 17:15 w intencji powołań.

 • W przyszłą niedzielę na boisku Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, ul. Kościelna 3, odbędą się Zawody sportowe dla dzieci niepełnosprawnych w godzinach 13:30 - 17:00. Ten Zespół Szkół ogłasza również nabór do klas I Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

 
18 kwietnia 2010 r. - 3 Niedziela Wielkanocna
 • Jutro będziemy przeżywać 5 - tą rocznicę wyboru Benedykta XVI, którego Bóg niech zachowa na najdłuższe lata.

 • Rodzina Katyńska dziękuje młodzieży zorganizowanej w KSM za piękną dekorację naszego kościoła na dni Żałoby Narodowej.

 • Dziś oraz przez cały tydzień na każdej Mszy św. spowiadamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania, zachęcamy do spowiedzi także świadków i rodziców. Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18:00, uroczystość odprawi Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Próba przed Bierzmowaniem w czwartek, godz. 16:00.

 • W piątek, 23. IV. - przeżyjemy w naszym kościele Odpust parafialny - Dzień św. Wojciecha. Każdy, kto w stanie Łaski przystąpi do Komunii św. w naszym kościele tego dnia i pomodli się według intencji Ojca świętego - może uzyskać odpust zupełny. Porządek nabożeństw jest świąteczny: godz. 6:30, 8:00, 9:30 oraz 16:30 i 18:00. W piątek postu nie ma. Odpust nasz zakończymy w niedzielę, procesją z relikwiami św. Wojciecha po Mszy św. o godz. 18:00 w obecności Księdza Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Na niedzielę zaprosiliśmy z kazaniem Ks. Stefana Ceberka, który z gitarą i Słowem Bożym stanie przy ambonie. Po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny prowadzony przez kaznodzieję.

 • Małżeństwa niepłodne zapraszamy dziś na Mszę św. do Starego Kościoła Farnego na godz. 17:00.

 • Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę. Zapisy w Duszpasterstwie Akademickim przy Katedrze.

 • Na suknię Matki Boskiej Jasnogórskiej i Koronę wysłaliśmy 2 100,00 zł. od 10 -ciu grup działających przy naszym kościele i jednej osoby indywidualnej.

 • Uroczystości pogrzebowe śp. + Krzysztofa Jakuba Putry -

 • Jutro, od godz. 8:00 - 22:00 i we wtorek, godz. 8:00 - 12:00, wystawienie trumny z ciałem Marszałka Sejmu RP na widok publiczny w auli Pałacu Branickich.

 • Wtorek, 20 kwietnia, o godz. 13:00 wyprowadzenie trumny do Katedry i odprawienie nabożeństwa pogrzebowego w Katedrze o godz. 14:00. Przemarsz konduktu na cmentarz św. Rocha nastąpi ulicami: Rynek Kościuszki, Lipowa, Al. Solidarności i Jana Pawła II oraz Konstytucji 3 - maja.

Wieczny Odpoczynek racz Wszystkim tragicznie zmarłym dać Panie…

 
11 kwietnia 2010 r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego
 • Dziś przeżywamy piątą rocznicę wyboru Benedykta XVI, którego Bóg niech zachowa na najdłuższe lata. Dzisiejsza uroczystość jest Patronalnym świętem Caritasu i Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem woluntariusze Parafialnego Caritas zbierają ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezji. Odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

 • Rodzina Katyńska prosi o modlitwę w intencji pomordowanych w Katyniu i innych miejscach na wschodzie, w związku z 70 rocznicą mordu, dziś o godz. 11:00 Mszę św. odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Szzymecki a kazanie wygłosi Ks. Kmdr por. Zbigniew Rećko, Proboszcz Parafii Wojskowej w Białymstoku.

 • Biuro Radia Maryja informuje, że są jeszcze wolne miejsca na czterodniową pielgrzymkę do wschodnich Sanktuariów Maryjnych: Leżajska, Łańcuta, Przeworska, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymka w dniach 30 kwietnia - 3 maja. Bliższe informacje w Biurze.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 + Józef Kowalczuk, lat 72 - ul. Chrobrego 12 A

 + Teresa Barszcz, lat 76 - ul. Piastowska 3 B

 + Sławomir Łojewski, lat 46 - ul. Chrobrego 1 H

 + Ryszard Bielawski, lat 67 - ul. Branickiego 7

 + Zenaida Purzecka, lat 85 - ul. Chrobrego 12

 + Jadwiga śliżewska, lat 84 - ul. Piastowska 7

 + Eugeniusz Góralczuk, lat 58 - ul. Chrobrego 5 A

 + Zofia Sasinowska, lat 98 - ul. Warszawska 77

 + Jan Supranowicz, lat 63 - ul. Branickiego 25

 + Kamil Nizio, lat 28 - ul. Mieszka I 2/1

 + Urszula Łętowska, lat 45 - ul. Chrobrego 5 B

 + Marianna Koreń, lat 71 - ul. Chrobrego 5 C

 + Lech Kaczynski, Prezydent RP i 95 osób towarzyszących w tragicznym wypadku samolotowym w Smoleńsku i wszyscy zamęczeni w czasach II Wojny światowej.

 Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie...

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 482 - 494 z 512
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.