Wielkość liter

25 kwietnia 2010 r. - 4 Niedziela Wielkanocna
 • Dziś, w naszej Wspólnocie witamy kaznodzieję śpiewającego Ks. Stefana Ceberka, który po Mszy św. o godz. 12:30 poprowadzi koncert ewangelizacyjny - na koncert zapraszamy także dzieci i młodzież.

 • Dziś uroczystą procesją z Relikwiami św. Wojciecha przeżyjemy zakończenie uroczystości odpustowych. Mszę św. o godz. 18:00 odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Szymecki.

 • W sobotę rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe i będziemy odprawiali w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy o godz. 18:00, zaś w niedziele i święta przed Mszą wieczorną o godz. 17:30. Przy Krzyżu Jubileuszowym gromadzimy się na 20 minut przed godz. 21:00 a Nabożeństwem pokierują członkowie Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej. Na to nabożeństwo w plenerze, pod Jubileuszowym Krzyżem zapraszamy także naszą młodzież.

 • W pierwszą sobotę maja nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączymy z nabożeństwem majowym. Różaniec Fatimski o godz. 15:00.

 • Serdecznie zapraszamy wiernych do wspólnego dziękczynienia za 31 lat biskupiej posługi J. E. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, która wypada w czwartek, 29. IV.

 • W sobotę, 1 maja z Katedry Białostockiej wyrusza o godz. 7:30, Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Zakończenie Pielgrzymki w Krypnie Mszą św. o godz. 18:00. Pielgrzymka majowa ze względu na męski charakter, co roku dla wielu jest pięknym i niezapomnianym przeżyciem. Zapraszamy na wspólne wędrowanie każdego, kto chce choć na chwilę oderwać się od codziennych zajęć, aby znaleźć czas na skupienie i modlitwę. Zapisy organizowane są na trasie Pielgrzymki, istnieje możliwość zapisania się na autokar powrotny.

 • Przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, w związku z tym, Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza każdego dnia w tym tygodniu na Różaniec o godz. 17:15 w intencji powołań.

 • W przyszłą niedzielę na boisku Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku, ul. Kościelna 3, odbędą się Zawody sportowe dla dzieci niepełnosprawnych w godzinach 13:30 - 17:00. Ten Zespół Szkół ogłasza również nabór do klas I Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

 
18 kwietnia 2010 r. - 3 Niedziela Wielkanocna
 • Jutro będziemy przeżywać 5 - tą rocznicę wyboru Benedykta XVI, którego Bóg niech zachowa na najdłuższe lata.

 • Rodzina Katyńska dziękuje młodzieży zorganizowanej w KSM za piękną dekorację naszego kościoła na dni Żałoby Narodowej.

 • Dziś oraz przez cały tydzień na każdej Mszy św. spowiadamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania, zachęcamy do spowiedzi także świadków i rodziców. Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18:00, uroczystość odprawi Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Próba przed Bierzmowaniem w czwartek, godz. 16:00.

 • W piątek, 23. IV. - przeżyjemy w naszym kościele Odpust parafialny - Dzień św. Wojciecha. Każdy, kto w stanie Łaski przystąpi do Komunii św. w naszym kościele tego dnia i pomodli się według intencji Ojca świętego - może uzyskać odpust zupełny. Porządek nabożeństw jest świąteczny: godz. 6:30, 8:00, 9:30 oraz 16:30 i 18:00. W piątek postu nie ma. Odpust nasz zakończymy w niedzielę, procesją z relikwiami św. Wojciecha po Mszy św. o godz. 18:00 w obecności Księdza Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Na niedzielę zaprosiliśmy z kazaniem Ks. Stefana Ceberka, który z gitarą i Słowem Bożym stanie przy ambonie. Po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny prowadzony przez kaznodzieję.

 • Małżeństwa niepłodne zapraszamy dziś na Mszę św. do Starego Kościoła Farnego na godz. 17:00.

 • Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę. Zapisy w Duszpasterstwie Akademickim przy Katedrze.

 • Na suknię Matki Boskiej Jasnogórskiej i Koronę wysłaliśmy 2 100,00 zł. od 10 -ciu grup działających przy naszym kościele i jednej osoby indywidualnej.

 • Uroczystości pogrzebowe śp. + Krzysztofa Jakuba Putry -

 • Jutro, od godz. 8:00 - 22:00 i we wtorek, godz. 8:00 - 12:00, wystawienie trumny z ciałem Marszałka Sejmu RP na widok publiczny w auli Pałacu Branickich.

 • Wtorek, 20 kwietnia, o godz. 13:00 wyprowadzenie trumny do Katedry i odprawienie nabożeństwa pogrzebowego w Katedrze o godz. 14:00. Przemarsz konduktu na cmentarz św. Rocha nastąpi ulicami: Rynek Kościuszki, Lipowa, Al. Solidarności i Jana Pawła II oraz Konstytucji 3 - maja.

Wieczny Odpoczynek racz Wszystkim tragicznie zmarłym dać Panie…

 
11 kwietnia 2010 r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego
 • Dziś przeżywamy piątą rocznicę wyboru Benedykta XVI, którego Bóg niech zachowa na najdłuższe lata. Dzisiejsza uroczystość jest Patronalnym świętem Caritasu i Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem woluntariusze Parafialnego Caritas zbierają ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezji. Odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

 • Rodzina Katyńska prosi o modlitwę w intencji pomordowanych w Katyniu i innych miejscach na wschodzie, w związku z 70 rocznicą mordu, dziś o godz. 11:00 Mszę św. odprawi Ks. Arcybiskup Stanisław Szzymecki a kazanie wygłosi Ks. Kmdr por. Zbigniew Rećko, Proboszcz Parafii Wojskowej w Białymstoku.

 • Biuro Radia Maryja informuje, że są jeszcze wolne miejsca na czterodniową pielgrzymkę do wschodnich Sanktuariów Maryjnych: Leżajska, Łańcuta, Przeworska, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Pielgrzymka w dniach 30 kwietnia - 3 maja. Bliższe informacje w Biurze.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 + Józef Kowalczuk, lat 72 - ul. Chrobrego 12 A

 + Teresa Barszcz, lat 76 - ul. Piastowska 3 B

 + Sławomir Łojewski, lat 46 - ul. Chrobrego 1 H

 + Ryszard Bielawski, lat 67 - ul. Branickiego 7

 + Zenaida Purzecka, lat 85 - ul. Chrobrego 12

 + Jadwiga śliżewska, lat 84 - ul. Piastowska 7

 + Eugeniusz Góralczuk, lat 58 - ul. Chrobrego 5 A

 + Zofia Sasinowska, lat 98 - ul. Warszawska 77

 + Jan Supranowicz, lat 63 - ul. Branickiego 25

 + Kamil Nizio, lat 28 - ul. Mieszka I 2/1

 + Urszula Łętowska, lat 45 - ul. Chrobrego 5 B

 + Marianna Koreń, lat 71 - ul. Chrobrego 5 C

 + Lech Kaczynski, Prezydent RP i 95 osób towarzyszących w tragicznym wypadku samolotowym w Smoleńsku i wszyscy zamęczeni w czasach II Wojny światowej.

 Wieczny odpoczynek racz IM dać Panie...

 
5 kwietnia 2010 r. - Poniedziałek Wielkanocny
 • Dzisiaj wypada światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 11:00 w 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej, w intencji pomordowanych i tam pochowanych.

 • 8 dni po Uroczystościach Wielkanocnych obchodzimy jako Oktawę Wielkanocy, w liturgii jest to cały tydzień Uroczystość, w związku z tym postu nie ma w piątek.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przed uroczystością modlimy się w Nowennie każdego dnia przed Mszą wieczorną.

 
4 kwietnia 2010 r. - Niedziela Wielkanocna
 • Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
 • Składamy najlepsze życzenia świąteczne. Przeżywając kolejny raz tajemnicę Krzyża, Męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy dar Bożego Życia, Eucharystii, dar Kapłaństwa. Niech świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego będzie też dobrym odpoczynkiem.
 • Składamy słowa uznania za postawę w czasie Wielkopostnych Rekolekcji oraz w Triduum Sacrum i w dni świąteczne. Wytrwajmy w dobrym.
 • Życzenia świąteczne w tym roku Księżom i wszystkim parafianom przesłali: Władze Wojewódzkie z Wojewodą Podlaskim p. Maciejem Żywno i Marszałkiem p. Jarosławem Dworzańskim, radni województwa, władze miejskie z p. Prezydentem miasta, Tadeuszem Truskolaskim wraz z Radnymi, Senatorowie RP i posłowie na Sejm RP, a Także Dyrektorzy i Prezesi różnych Instytucji, Klubów i Stowarzyszeń Katolickich.
 • Odwołaliśmy dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i 19.15. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny, odwołujemy Mszę św. o godz. 19:15. Taca jutro jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku. Przed kościołem do puszek wolontariusze Caritasu zbierają ofiary na Caritas archidiecezjalną.
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 456 - 468 z 484
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.