Wielkość liter

21 sierpnia 2011r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Czas wakacji od obowiązków szkolnych można wspaniale wykorzystać do pogłębienia swojego życia duchowego i zbliżenia do Boga. Włączmy się i my, niezależnie od tego, co wskazują metryki, w modlitwę młodych skupionych w Madrycie wokół papieża.

 • Dziś przed kościołem Terenowe Biuro Radia Maryja zbiera podpisy w obronie Radia Maryja i Telewizji TRWAM, których byt jest poważnie zagrożony.

 • W środę Kościół odda cześć św. Apostołowi Bartłomiejowi, który – jak głosi tradycja – poniósł męczeńską śmierć w Armenii. Wsparci przykładem św. Bartłomieja, bądźmy wdzięczni za naszych spowiedników i kierowników duchowych.

 • Comiesięczne spotkanie obrońców życia oraz tych, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego odbędzie się w par. św. O.Pio w Białymstoku w czwartek o godz. 18.00

 • W piątek wraz z całym Kościołem w Polsce oddamy cześć NMP w Jej częstochowskim wizerunku. Uwielbiajmy Jezusa za obecność Maryi w naszym chrześcijańskim życiu, za Jasną Górę, za każdą chwilę, którą mogliśmy spędzić w Jej Domu, i za łaski, które nam wyprosiła. Tego dnia u nas Msze św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Z racji Uroczystości w piątek nie ma postu.

 • Alumni AWSD w Białymstoku oraz Wspólnota KAIROS organizują w dniach 26 – 29 sierpnia w domu rekolekcyjnym w Hermanówce, trzydniowe spotkanie dla młodzieży pod nazwą Charyzmatyczne Dni Młodych. Na ostatnie dni wakacji zaproszeni są młodzi ludzie powyżej 16-go roku życia, który pragną ożywienia swojej wiary, spotkania się z wierzącymi rówieśnikami i rozpoczęcia z Panem Bogiem nowego roku szkolnego i akademickiego.

 • Akacja Katolicka naszej Archidiecezji zaprasza wszystkich członków i sympatyków na IV Dni Kultury Katolickiej, które rozpoczną się w piątek w parafii św. Rocha. Za tydzień w tejże parafii odbędą się obchody XV-lecia reaktywowania Akcji Katolickiej połączone z zakończeniem Festiwalu i Sympozjum pod hasłem: „We wspólnocie z Bogiem czy na kocią łapę?”. Program sympozjum jest dostępny w gablocie.

 • Kustosz Sanktuarium i Duszpasterz Seniorów Archidiecezji Białostockiej zapraszają do świętej Wody na doroczne powakacyjne spotkanie w ostatnią sobotę 27 sierpnia. Początek spotkania o godz. 10.00.

 • Tradycją lat ubiegłych, w pierwszych dniach września organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie. W tym roku po raz 27-y pielgrzymka wyruszy 3 września z Katedry o godz. 7.30. Ukoronowaniem jej będzie uroczysta Msza św. o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Wpisowe wynosi 5 zł, autokar 10 zł.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Franciszka Prószyńska, Joanna Jaśkiewicz i Antoni świetlicki. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Od jutra poniedziałkowe prośby do św. Wojciecha, we wtorki do św. Antoniego i Judy Tadeusza, w środy do MB Nieustającej Pomocy – wrzucamy do skarbony z lewej strony. Wszystkie kartki w te dni będą zabierane o godz. 17.00.

 • Parafialny Oddział CARITAS organizuje akcję pomocy dzieciom z ubogich rodzin naszej parafii. Dzieci otrzymają wyprawkę szkolną w postaci niezbędnych przyborów potrzebnych w nowym roku szkolnym. Stąd też za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ten cel.

 •     Młodzież z KSM-u w przedsionku kościoła rozprowadza prasę. Zachęcamy do jej nabywania i lektury w rodzinach naszych.

 
14 sierpnia 2011 r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W 1950 r. Papież Pius XII ogłosił dogmat o Wniebowzięciu NMP. Jutro świętować będziemy tajemnicę naszej wiary, w której mamy nadzieję kiedyś – tak jak Maryja uczestniczyć. W maryjną uroczystość Wniebowzięcia wpisuje się dziękczynienie rolników za plony ziemi tak trudno zbierane w tym roku. Pomyślmy z zatroskaniem o naszej Ojczyźnie. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone plony z naszych działek, a więc: owoce, kwiaty i warzywa.

 • Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji święta Wojska Polskiego i rocznicy Cudu nad Wisłą odprawiona zostanie w białostockiej Katedrze jutro o godz. 11.00, zaś o godz. 14.00 również w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów. Do udziału w nabożeństwie zaproszeni są wszyscy rolnicy i działkowicze, delegacje parafii i innych środowisk z wieńcami dożynkowymi, zespoły ludowe i wszyscy, którzy pragną powierzać Bogu problemy polskiej wsi i rolnictwa.

 • We wtorek w Madrycie rozpoczną się XXVI światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca św. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy wyjeżdżają na to spotkanie, by bezpiecznie dotarli i powrócili pełni łaski Boga.

 • We wtorek wyruszy XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Można zapisywać się w par. św. Jadwigi Królowej.

 • Członkowie Kół Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Majewa na odpust parafialny ku czci NMP Częstochowskiej, który będzie obchodzony 28 sierpnia. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym sanktuarium i jego utrzymanie złożyły następujące osoby: Teresa Roszkowska, Weronika Baluk, Wanda Czykier, Agata Kosakowska, Eleonora Kucejko, Wiktoria Fronc Jabłońska, Teresa Parzych, Michalina Cywińska, Irena Ilińska, Klaudia Chomoncik, Marian Czeberczuk i Antoni Zadykowicz. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace budowlane prowadzone w naszej parafii.

 • Caritas w Polsce po raz trzeci pomoże dzieciom po wakacjach wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Tornister pełen uśmiechów” zapewni aż 10 tys. wyprawek.    Caritas naszej Archidiecezji włącza się w tę akcję. Nasza parafia otrzymała 5 pustych plecaków. Rodziny, które zechcą napełnić jeden taki plecak mogą zgłosić się dzisiaj do zakrystii. Plecak napełniony przyborami szkolnymi proszę przynieść do kancelarii parafialnej w terminie do piątku.

 • Dziś jest rozprowadzany wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego "Bóg wśród nas". Zamieszczone są w nim informacje z życia parafii, oraz felietony na różne tematy. Zachęcamy do lektury. Miesięcznik rozprowadza młodzież z KSM-u w przedsionku naszego kościoła, po każdej niedzielnej Mszy św.

 • Ukazał się sierpniowy numer naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia”. Czytajmy prasę katolicką.    

 
7 sierpnia 2011r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Czas wakacji i urlopów staje się doskonałą okazją do pogłębienia praktyk religijnych i świętowania Dnia Pańskiego. Dołóżmy wszelkich starań, abyśmy przy organizacji naszego wypoczynku nie zatracili zdolności świętowania niedzieli.

 • We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża. Swoje męczeństwo ofiarowała Bogu za naród żydowski. Jest Patronką Europy. Niech świadectwo życia św. Teresy mobilizuje nas do poszukiwania Boga we wszystkim, co nas otacza i co robimy. W środę święto św. Wawrzyńca, diakona, męczennika.

 • Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych jest współorganizatorem I Podlaskiej Biesiady Trzeźwości, która odbędzie się w sobotę w świętej Wodzie, początek o godz. 12.00

 • Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Rycerstwa Niepokalanej” Archidiecezji Białostockiej przygotowuje wystawę poświęconą św. Maksymilianowi Marii Kolbe. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się za tydzień w 70 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana o godz. 12.00 na placu Jana Pawła II przez Białostocką Bazyliką. Otwarcia wystawy dokona Ks. Abp Edward Ozorowski i Prezydent Białegostoku.

 •  Wystawa dotycząca Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w 110 rocznicę jego urodzin jest otwarta w Książnicy Podlaskiej przy ul. Ryskiej 1 w Białymstoku w Dziale Zbiorów Specjalnych. Można ją obejrzeć w godz. 10.00-17.00 do 17 września.

 • Łączymy się duchowo z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Złota Grupa każdego dnia modli się w kościele na różańcu od godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Trwają Katedralne Koncerty Organowe.  Miłośnicy muzyki organowej będą mogli wysłuchać jej w każdy piątek sierpnia o godz. 19.15.

 • W dniach od 16 do 25 sierpnia odbędzie się XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Można zapisywać się  w par. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku.

 • Członkowie Kół Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Majewa na odpust parafialny, który będzie 28 sierpnia. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • W minionym tygodniu ofiary na prace prowadzone przy naszym kościele i utrzymanie kościoła złożyły następujące osoby: Wacława Gabrylewska, Regina Grabowiecka, Romualda Haraszkiewicz, Mirosława Borowska, Klaudia Chomoncik, Jarosław Jurguć  i Grzegorz Suszko. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 • W odpowiedzi na apel Komisji ds. Misji, Caritas Polska, oraz Ks. Abp Józef Michalik Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski z polecenia naszego Ks. Abpa Metropolity za tydzień złożymy ofiary na rzecz głodujących w Południowym Sudanie i Erytrei. Nasza pomoc materialna pomoże tamtym ludziom przetrwać najtrudniejszy okres suszy.

 • Dziś jest rozprowadzany wakacyjny numer naszego miesięcznika parafialnego "Bóg wśród nas". Zamieszczone są w nim informacje z życia parafii, oraz felietony na różne tematy a także obszerny wywiad z nowym proboszczem naszej parafii. Zachęcamy do lektury. Miesięcznik rozprowadza młodzież z KSM-u w przedsionku naszego kościoła, po każdej niedzielnej Mszy św.

 • Ukazał się sierpniowy numer naszej Archidiecezji: „Drogi Miłosierdzia”. Białostoccy pielgrzymi są w drodze na Jasną Górę. Teresa Margańska rozmawiała z Ks. Marcinem Kuczyńskim, kierownikiem pielgrzymki. Są też wspomnienia Ks. Jarosława Grzegorczyka z pierwszej pieszej pielgrzymki Białostoczan na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka jest już XXV. Czytajmy prasę katolicką.

 
31 lipca 2011r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • świętowanie to czas radosnej refleksji nad życiem, zwrócenia się do Boga i czas odpoczynku. Wykorzystajmy czas wakacji i urlopów do pogłębiania więzi rodzinnych i z bliźnimi, których Bóg postawi na naszej drodze życia.

 • Jutro przypada 67 rocznica Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W czwartek wspominać będziemy patrona księży proboszczów św. Jana Marię Vianneya zmarłego w 1859 roku. Uczmy się od niego adoracji Najświętszego Sakramentu i prośmy, by wypraszał u Boga nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 • W I-szy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7.00 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00

 • W I-szą sobotę Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Różaniec Fatimski o godz. 15.00

 • W sobotę święto Przemienienia Pańskiego, które jako obowiązujące dla całego Kościoła wprowadził papież Kalikst III z podziękowaniem Panu Bogu za zwycięstwo oręża chrześcijańskiego nad Turkami pod Belgradem 6 sierpnia 1456 roku. Tego dnia w naszym kościele będą Msze św. jak w dzień powszedni o: 6.30, 7.00 i 18.00

 • Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych jest współorganizatorem I Podlaskiej Biesiady Trzeźwości, która odbędzie się 13 sierpnia w świętej Wodzie, początek o godz. 12.00. Sierpień dla katolików w Polsce jest czasem zdawania egzaminu z dojrzałości chrześcijańskiej. Podejmijmy zobowiązania do trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych.

 • Łączymy się duchowo z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Złota Grupa każdego dnia modlić się będzie w kościele na różańcu od godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Trwają Katedralne Koncerty Organowe.  Miłośnicy muzyki organowej będą mogli wysłuchać jej w każdy piątek sierpnia o godz. 19.15.

 • W dniach od 16 do 25 sierpnia odbędzie się XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Można zapisywać się  w par. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku.

 • Terenowe Biuro Radia Maryja złożyło ofiarę 500 zł na modernizację instalacji grzewczej. Bóg zapłać. Za tydzień taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Laikatu w naszym mieście.

 • Dziś jest rozprowadzany wakacyjny nowy numer naszego miesięcznika parafialnego "Bóg wśród nas". Zamieszczone są w nim informacje z życia parafii, oraz felietony na różne tematy. Zachęcamy do lektury. Miesięcznik rozprowadza młodzież z KSM-u w przedsionku naszego kościoła, po każdej niedzielnej Mszy św.

 
24 lipca 2011r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Trwają wakacje. Naszym modlitwom polecajmy wszystkich wypoczywających, by w miejscach przebywania szukali tego, co mądre i piękne oraz pozostawali wrażliwi na niedzielną Eucharystię.

 • Jutro Kościół czci św. Jakuba Apostoła. Jego grób według tradycji znajduje się w słynnym hiszpańskim sanktuarium Santiago de Compostela. Od IX wieku pielgrzymują tam chrześcijanie z całej Europy, a sam szlak do Santiago stał się symbolem jednoczącej się Europy. Wspominamy też jutro św. Krzysztofa, patrona kierowców. Niech wstawiennictwo tych patronów uczy nas pielgrzymowania i podróżowania dla chwały Bożej. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji kierowców. Po Mszy św. również jutro poświęcimy wszystkie pojazdy mechaniczne.

 • Comiesięczne spotkanie obrońców życia oraz tych , którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego odbędzie się jutro w Turośni Kościelnej o godz. 18.00.

 • We wtorek Kościół wspominać będzie Rodziców NMP: św. Annę i św. Joachima. Otrzymali od Boga wspaniałe powołanie: zrodzenie i wychowanie Maryi na Matkę Syna Bożego. Wykorzystajmy ten dzień na okazanie szczególnej wdzięczności wszystkim babciom, dziadkom i osobom starszym by zawsze mogli cieszyć się szczerą miłością swoich wnuków i poważaniem w każdym środowisku. Tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele wystąpi Kameralny Zespół Muzyki Dawnej „Aulos” z Białegostoku i Czech.

 • W środę na Mszy św. o godz. 18.00 razem z nami modlić się będzie polski chór z Łotwy. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert.   

 • Trwają Katedralne Koncerty Organowe. Miłośnicy muzyki organowej będą mogli wysłuchać jej w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 19.15.

 • Tegoroczna XXV Jubileuszowa Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się w sobotę o godz. 6.00 w Bazylice Archikatedralnej. Można zapisywać się do 29 lipca w godz. 17.00-19.00 w Piwnicy Akademickiej przy Katedrze. W naszej parafii zapisujemy do grupy złotej tych, którzy z rożnych powodów nie będą mogli wyruszyć na pątniczy szlak.

 • W dniach od 16 do 25 sierpnia odbędzie się XIX Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna pod hasłem: „W KOMUNII Z BOGIEM”. Można zapisywać się w par. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku.

 • Z polecenia Caritas naszej Archidiecezji za tydzień złożymy ofiary na pomoc poszkodowanym przez trąby powietrzne jakie przeszły przez trzy powiaty województwa mazowieckiego.

 • Pani Michalinie Cywińskiej i Pani Irenie Kwaczeniuk dziękujemy za złożoną ofiarę na kościół.

 • Do zimy chcemy wymienić całą instalację grzewczą naszego kościoła i oratorium pod kościołem. Instalacja ta ma już niemal 30 lat i jest przestarzała, a co za tym idzie kosztowna w eksploatacji. Zapraszamy do współpracy sponsorów z naszej parafii.   

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Zenon Jabłoński - l. 54, ul. Elektryczna

 • Krzysztof Popławski - l. 52, ul. Piasta

 • Andrzej Sokół - l. 41,ul. Branickiego

 • Zygmunt Woroszył - l. 75,ul. Chrobrego

 • Władysława Tatarenko     - l. 91, ul. Mieszka I

 • Janina Gawryło - l. 85,ul. Chrobrego

 • Cecylia Ludwika Swatkowska     - l. 79,ul. Sikorskiego,Zabłudów

 • Kamil Czyżewski - l. 28,ul. Skorupska

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 430 - 442 z 526
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.