Wielkość liter

15 maja 2011 r. - 4 Niedziela Wielkanocna
 • Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza dziś i w przyszłą niedzielę na modlitwę różańcową w intencji powołań o godz. 17:00, zaś każdego dnia o godz. 17:15, przed nabożeństwem majowym, będzie odmawiany Różaniec w tej intencji w kościele.

 • W ramach przygotowania do I Komunii, dziś spotkanie Rodziców i dzieci z klas I, po Mszy św. o godz. 12:30.

 • Dziś także Marsz Życia, jako dziękczynienie za bł. Jana Pawła II, po Mszy św. o godz. 14:30 w kościele św. Rocha, przemarsz ulicami: Lipową i Rynek Kościuszki na plac przed Katedrę. Zachęcamy do udziału.

 • W środę wypada 11 rocznica poświęcenia Krzyża Jubileuszowego przy ul. Chrobrego. Na Nabożeństwie Majowym pod Krzyżem obecny będzie Arcybiskup Stanisław Szymecki, który ten Krzyż poświęcił. Zapraszamy pod Krzyż na godz. 20:30.

 • W najbliższą sobotę Kółka Żywego Różańca organizują Pielgrzymkę do Majewa przez Sokółkę i Sokolany. W drodze powrotnej odwiedzimy kościoły w Janowie i Korycinie. Zapisy w Biurze Radia Maryja. Są jeszcze wolne miejsca.

 • Do 30 czerwca trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Informacje zebrane w czasie spisu pomogą organom władzy państwowej i organizacjom społecznym obiektywnie ocenić sytuację polskiego społeczeństwa na tle społeczności europejskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w Spisie Powszechnym.

 • Od lat działa w Białymstoku Studium Teologii, które jest filią Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Celem Studium jest umożliwienie osobom po maturze zdobycie formacji teologicznej na poziomie uniwersyteckim. Studia odbywają się systemem zaocznym, trwają 6 lat i wieńczy je magisterium z teologii. Bliższe informacje w Sekretariacie Studiów Teologii przy ul. Warszawskiej 50.

 
8 maja 2011 r. - 3 Niedziela Wielkanocna
 • Dziś taca na potrzeby A.W.S.D. Dziś także modlimy się w intencji dzisiejszych Solenizantów, zwłaszcza Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego. Dziś rozpoczynamy Nauki Przedślubne. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje dziś Pielgrzymkę Rodzin do świętej Wody, o godz. 15:00 Msza św. a potem Droga Krzyżowa w plenerze.

 • Klub Inteligencji katolickiej organizuje XVII Dni Maryjne. Będą odbywały się w różnych kościołach koncerty i odczyty. W naszym kościele we wtorek, 10 maja, po Mszy wieczornej i nabożeństwie Majowym odbędzie się koncert Chóru Kameralnego MEDICORO Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Prof. Bożeny Sawickiej.

 • W środę po Nabożeństwie Majowym spotkanie wolontariuszy Caritasu.

 • W przyszłą niedzielę, w ramach przygotowania do I Komunii, będzie spotkanie Rodziców i dzieci klas I, po Mszy św. o godz. 12:30.

 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Białostockiej organizuje w przyszłą niedzielę II Marsz Życia jako dziękczynienie za Bł. Jana Pawła II. Marsz rozpocznie się w kościele św. Rocha, Mszą św. o godz. 14:30, potem przejście ulicami: Lipową i Rynek Kościuszki na plac przed Katedrą.

 • Za dwa tygodnie, w sobotę, 21 maja, odbędzie się Pielgrzymka K.Ż.R. do Majewa przez Sokółkę i Sokolany; w drodze powrotnej odwiedzimy kościoły w Janowie i Korycinie.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

+ Władysława Dolińska - lat 86 - ul. Chrobrego 5 C

+ Antoni Więcko - lat 95 - ul. Elektryczna 4

+ Przemysław Łojko - lat 27 - ul. Branickiego 29

+ Czesław Kopeć - lat 73 - ul. Warszawska 76

+ Tamara Kopanicka - lat 86 - ul. Warszawska 23

+ Jerzy Depczyński - lat 77 - ul. Chrobrego 12

+ Wiesława Kowalska - lat 57 - ul. Skorupska 19

+ Stanisława Zapała - lat 92 - ul. Chrobrego 3 E

Wieczny Odpoczynek racz Im dać Panie...

 
1 Maja 2011 r - 2 Niedziela Wielkanocna, uroczystość Miłosierdzia Bożego
 • Dzisiejsza uroczystość jest Patronalnym świętem Caritasu, Akcji Katolickiej i Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem zbieramy do puszki ofiary na Caritas Diecezjalną.

 • Wdzięcznym sercem łączymy się dziś z Rzymem i uczestniczymy w Uroczystości Beatyfikacyjnej JANA PAWŁA II. Przypomnijmy jednak, że Msza św. transmitowana z Beatyfikacji nie zadośćuczyni obowiązkowi uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

 • Dziś jest I Niedziela maja, ale procesji Eucharystycznej w dzień nie będzie. Odprawimy procesję z Relikwiami św. WOJCIECHA wieczorem po Mszy św. o godz. 18:00. W procesji dookoła kościoła pójdą tylko dwa sztandary: św. Wojciecha i św. Stanisława oraz Bractwo św. Wojciecha niosące Relikwie. W ten sposób rozpoczniemy nasz Odpust parafialny.

 • Poniedziałek, porządek nabożeństw odpustowych jest świąteczny, a więc, godz: 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00. Po tej ostatniej Mszy odprawimy uroczystą procesję z Najświętszym Sakramentem i odśpiewamy dziękczynne Te Deum. Po każdej Mszy św. będą podane Relikwie św. Wojciecha do ucałowania.

 • Nabożeństwo majowe odprawiamy w niedzielę przed Mszą wieczorną o godz. 17:30, zaś w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy wieczornej. Także dodatkowe nabożeństwo dla młodzieży o godz.. 19:00 rozpoczniemy od środy. Również gromadzimy się przy Krzyżu Jubileuszowym na pół godziny przed Apelem Jasnogórskim. Przy Krzyżu Nabożeństwem kierują członkowie Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej.

 • Wtorek, 3. V. - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, porządek Mszy św. jest niedzielny. Zawody Sportowe dla dzieci niepełnosprawnych odbędą się od godz. 13:30 w Zespole Szkół Katolickich.

 • W tygodniu:

 • I - środa, po Majowym, spotkanie Akcji Katolickiej,

 • I - czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a po nabożeństwie majowym spotkanie formacyjne Grona Przyjaciół A.W.S.D.

 • I – piątek, nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego połączone z Majowym, godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Godzina Miłosierdzia Bożego, o 15:00. Po Nabożeństwie Majowym spotkanie Straży Honorowej N.S.J.

 • I – sobota, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączone z Majowym, po Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. Różaniec Fatimski, godz. 15:00.

 • W maju są różne pielgrzymki:

 • Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna, wyrusza z Katedry o godz. 7:30 w sobotę najbliższą. Zapisy na trasie.

 • Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę, 7 i 8 maja, zapisy w Duszpasterstwie Akademickim przy Katedrze.

 • W przyszłą niedzielę taca jest na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

 
Wielkanoc 2011 r.
 • Chrystus zmartwychwstał, Alleluja! Słowo wszechmocnego Boga, PAN potężny zwyciężył śmierć i grzech. Niech światłem i weselem wypełniają się nasze serca, niech Zmartwychwstanie Pana umacnia nadzieję, że i my żyć będziemy w wieczności. Składamy słowa uznania za Waszą postawę w czasie Rekolekcji i Triduum Sacrum.. Wytrwajcie w dobrych postanowieniach.

 • Życzenia świąteczne dla Księży i wszystkich parafian przesłali: Marszałek województwa Podlaskiego p. Jarosław Dworzański i wicemarszałek, p. Mieczysław Baszko, Wojewoda Podlaski p. Maciej Żywno i wicewojewoda p. Wojciech Dzierzgowski, Prezydent m. Białegostoku p. Tadeusz Truskolaski i Przewodniczący Rady Miejskiej p. Włodzimierz Kusak, Senatorowie R. P. p. Bohdan Paszowski i p. Jan Dobrzyński, a także posłowie na Sejm R.P. Mariusz Kamiński, Krzysztof Tołwiński i Robert Tyszkiewicz, Przewodniczący SOLIDARNOśCI p. Józef Mozolewski, Prezes Informatyki ZETO p. Ryszard Łuczewski, Prezes Związku Więźniów Politycznych p. Tadeusz Waśniewski, Powiatowy Inspektor Sanitarny p. Maria Aksiucik oraz Prezes Zarządu K.S.M. Archidiecezji Białostockiej p. Wojciech Wilczewski i Przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „CIVITAS ChRISTIANA” p. Romuald Gumieniak a także Rektor K.U. L. Ks. Prof. Dr hab. Stanisław Wilk.

 • Odwołujemy dziś Msze św. o godz. 8:00 i 19:15.

 • Jutro jest porządek niedzielny. Taca jutrzejsza jest przeznaczona na potrzeby K.U.L. i Centrum Formacji Laikatu w Białymstoku.

Poniedziałek Wielkanocny

 • Aż osiem dni po Uroczystości Wielkanocnej obchodzimy jako Oktawę Wielkanocy, w liturgii jest to cały tydzień święta.

 • W piątek, 29. IV. Przypada 32 rocznica święceń biskupich Metropolity Białostockiego Arcybiskupa Edwarda Ozorkowskiego, zaś w sobotę, 30 kwietnia udzieli naszej młodzieży o godz. 18:00, Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź przed bierzmowaniem codziennie, godz. 18:00.

 • Nasz Współpracownik Ks. Dr Adam Szot, Dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego, został odznaczony godnością Kanonika Kapituły Katedralnej, gratulujemy Ks. Kanonikowi odznaczenia a Was drodzy prosimy o modlitwę w intencji Ks. Adama.

 • W niedzielę Miłosierdzia Bożego przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

 
Ogłoszenia na Triduum Sacrum - 2011 r.
 • Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po skończonej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00. Pierwszą grupą, która poprowadzi adorację jest Straż Honorowa N.S.J. Dzisiaj za odmówienie lub odśpiewanie „Przed tak wielkim sakramentem” można uzyskać Odpust zupełny.

 • Wielki Piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu trwa przez cały dzień. Do adoracji zachęcamy poszczególne grupy, ale prosimy, by adoracja nie trwała dłużej niż jedna godzina a pół godziny zawsze przeznaczamy na cichą rozmowę z Bogiem. O godz. 17:15 rozpoczęliśmy Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczynamy o godz. 18:00. Dzisiaj można uzyskać Odpust zupełny za udział w adoracji Krzyża i za ucałowanie Go podczas Liturgii Męki Pańskiej. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie trwała do godz. 22:00. W Wielki Piątek obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ale także post czyli jemy raz jeden do syta w ciągu dnia. Do takiego postu zachęcamy również w Wielką Sobotę. Taca w W. Piątek jest przeznaczona na Grób Pański w Jerozolimie.

 • Wielka Sobota - Adoracja Pana Jezusa trwa przez cały dzień. Dla porządku lista adorujących grup jest wyłożona w zakrystii. Początek Liturgii Paschalnej, godz. 19:00. Dziś można uzyskać Odpust zupełny za Odnowienie Przyrzeczeń Chmielnych. Po skończonym nabożeństwie jest całonocne czuwanie, które ma charakter radosnego czuwania przy Chrystusie Zmartwychwstałym. Porządek czuwania będzie wywieszony w przedsionku kościoła.

 • Spowiadamy: - w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę przez cały dzień

 • NIEDZIELA WIELKANOCNA - Rezurekcja połączona z procesją dookoła kościoła o godz. 6:00. W I – dzień świąt odwołujemy Msze św. o godz. 8:00 i 19:15. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień tj. Oktawa Wielkanocy.

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 430 - 442 z 512
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.