Wielkość liter

7 czerwca 2015r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj obchodzimy VIII Święto Dziękczynienia. Na stoisku z prasą i przed głównym wejściem będzie można złożyć ofiarę do specjalnych puszek na BUDOWĘ  ŚWIĄTYNI  OPATRZNOŚCI  BOŻEJ w Warszawie – Wilanowie jako wotum wdzięczności naszego Narodu. Bóg zapłać za każdy dar.

 • Dzisiaj I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie będą po Mszy Św. o godz. 18.00. Wieczorem Procesji nie będzie.

 • Spotkanie podsumowujące rok formacji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl.II-ich  Gimnazjum odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Zaś spotkanie podsumowujące rok formacji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl.I-szych Gimnazjum odbędzie się również dzisiaj, ale po Mszy św. o godz. 12.30. Potem spotkanie w Oratorium.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza przygotowująca do I Komunii Św.. Za tydzień taką Mszę Św. będą miały dzieci z klas II-ich Szkoły Podstawowej i ich rodzice. Po Mszy   Św. również będzie katecheza.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Marek Kowalczuk mówić będzie o „Motywach mesjańskich w Pięcioksięgu”.

 • Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej śpiewane są Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po nich Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Znajdźmy czas na to, aby w te dni przyjść do świątyni i prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Nie ma na procesji dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św.. Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców o dopilnowanie, aby dzieci uczestniczyły w procesji eucharystycznej.

 • W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Kapłani pobłogosławią też małe dzieci.

 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Celem tego święta jest: rozważanie miłości, którą Chrystus okazał przede wszystkim na krzyżu i okazuje podczas Mszy Św., złożenie za nią należnego dziękczynienia i uwielbienia, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi, gdyż grzechy ludzkie zraniły Najświętsze Serce Jezusowe. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post. W piątek Członkowie Straży Honorowej Serca Pana Jezusa na Mszy Św. o godz. 18.00 zbierać będą ofiary na nową chorągiew.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: czerwca, lipca, sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Dziękujemy mieszkańcom ulic: Wylotnej i Starego Rynku oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z ul. Pałacowej 1. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców ul. Piasta z domów o numerach parzystych oraz z bloku nr 10.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Ukazał się czerwcowy numer „Drogi Miłosierdzia”, a w nim: wszystko o parafii. Czym jest parafia, jak się kształtowała na przestrzeni wieków, zaangażowanie osób świeckich w parafii, jej pomoc w wychowaniu religijnym dzieci. Serdecznie polecamy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Pielgrzymka Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie w sobotę. Pielgrzymi będą w Rozedrance, Czarnej Białostockiej i Lipinie. Zapisy są przyjmowane w Biurze Radia Maryja.

 • Za tydzień odbędzie się VI  MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Rozpocznie się on o godz. 14.00 i przejdzie od kościoła św. Rocha ul. Lipową, Rynkiem Kościuszki do Katedry. Marsz poprzedzi Msza Święta pod przewodnictwem Abpa Stanisława Szymeckiego w kościele św. Rocha o godz. 12.30. Zapraszamy mieszkańców Białegostoku, całe rodziny, młodzież i dzieci do licznego uczestnictwa.

 • Po zakończeniu Marszu, od godz. 15.00, na placu przy Katedrze będzie trwało wspólne świętowanie: koncerty zespołów młodzieżowych i dziecięcych, „Bieg dla Jezusa” oraz spotkanie z misjonarzami.

 • XXXV Piesza Pielgrzymka Różanostocka odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. Ze względu na małe zainteresowanie naszych parafian tą pielgrzymką, chętni mogą zapisywać się w sąsiednich parafiach.

 • XXIX Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza na Wokalne Warsztaty Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI”, które odbędą się w dniach 11-14 czerwca w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Warsztaty zakończą się wspólnym występem podczas Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki przed Katedrą Białostocką za tydzień o godz. 20.30. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.BoguDzwieki.ArchiBial.pl.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
31 maja 2015r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 • Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nie zmarnujmy tej szansy pojednania się z Bogiem.

 • Również dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek przez wolontariuszy Fundacji „Pomóż im” na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i Hospicjum dla dzieci w naszym mieście. Akcja odbywa się za zgodą naszego Ks. Abpa Metropolity.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji dziękczynnej na zakończenie XXI Dni Maryjnych. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Prof. Czesław Gładczuk poprowadzi Czas Skupienia na temat: „Miłosierdziem mocowanie”.

 • Jutro DZIEŃ  DZIECKA. Pamiętajmy o naszych dzieciach i wypraszajmy dla nich Boże błogosławieństwo i mądrość życia. Na Rynku Kościuszki w godzinach 12.00 – 21.00 odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z finałem kampanii charytatywnej „Kilometry Dobra“. Organizatorem wydarzenia jest Caritas Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy dzieci.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie zapraszają na kolejne koncerty w następujące niedziele: 31 maja, 7 czerwca oraz 21 czerwca,  zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • Jutro rozpoczyna się miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Weźmy udział w tych nabożeństwach, a jeśli  nie możemy, odmawiajmy Litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny polecając Sercu Pana Jezusa wszystkie nasze sprawy.

 • W środę  o godz. 16.00 w sali konferencyjnej odbędzie się zebranie katechetyczne podsumowujące rok katechetyczny w przedszkolach i szkołach na terenie naszej parafii. Zapraszamy wszystkich katechetów i katechetki.

 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE  CIAŁO. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy na ulice naszych miast i wsi. Tradycyjnie miejska procesja przejdzie od Katedry do kościoła Św. Rocha. Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali. Msze Św. w naszym kościele  będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Nasza procesja zbiera się przed kościołem o godz. 9.30 skąd wyruszy do Katedry. Wieczorem procesji nie będzie. Od piątku  do przyszłego czwartku trwać będzie Oktawa Bożego Ciała. Od czwartku codziennie po Mszy Św. wieczornej odśpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i przejdziemy w procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Dajmy świadectwo naszej wiary na zewnątrz.

 • W czwartek Msze Św. gregoriańskie z godz. 8.00 będą odprawione o godz. 9.30. Za zmianę serdecznie przepraszamy.

 • Przed rozpoczęciem Ogólnomiejskich Uroczystości Bożego Ciała w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 A, od godz. 9.00 będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną z procesji Bożego Ciała z ubiegłych lat oraz otrzymać obrazek z koronką do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i fotografią Cząstki Ciała Pańskiego z kościoła pw. św. Antoniego w Sokółce.

 • Akcja Katolicka zaprasza na Koncert laureatów XXVII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej, który odbędzie się  w Uroczystość Bożego Ciała w amfiteatrze przy Operze i Filharmonii Podlaskiej. Początek o godz. 16.00. Wystąpią laureaci festiwalu oraz Wiola Brzezińska. Wśród laureatów jest nasza Schola „Dobra Ziemia”, która w swojej kategorii zajęła I miejsce. Zapraszamy, wstęp wolny.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.00 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Również w piątek o godz. 17.15 Nowenna Straży Honorowej NSPJ. Ofiary złożone na tacę na Mszach Św. o godz. 16.30 i 18.00 członkowie Straży Honorowej zbierają na nową chorągiew z wizerunkiem Serca Pana Jezusa. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza mieszkańców Białegostoku na spotkanie ewangelizacyjne, które odbędzie się w sobotę  o godz. 20.00 na Rynku Kościuszki przed białostocką Katedrą.   

 • W tym tygodniu z pracowni złotniczej otrzymamy pozłoconą kopułę na wieżę naszego kościoła. Jest to ta sama kopuła, która została zniszczona w czasie pożaru. Będzie można ją zobaczyć z bliska tylko przez dwa tygodnie, gdyż później zostanie ponownie przewieziona do pracowni i rozpoczną się prace przy wykonywaniu nowego krzyża.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: czerwca, lipca, sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.     

 • W przyszłą Niedzielę w całej Polsce obchodzić będziemy VIII Święto Dziękczynienia. Na stoisku z prasą i przed głównym wejściem będzie można złożyć ofiarę do specjalnych puszek na BUDOWĘ  ŚWIĄTYNI  OPATRZNOŚCI  BOŻEJ.

 • Spotkanie podsumowujące rok formacji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl.II-ich  Gimnazjum odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Zaś spotkanie podsumowujące rok formacji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl.I-szych Gimnazjum odbędzie się również za tydzień, ale po Mszy św. o godz. 12.30. Potem spotkanie w Oratorium.

 • Również za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza przygotowująca do I Komunii Św.. Za dwa tygodnie taką Mszę Św. będą miały dzieci z klas II-ich Szkoły Podstawowej i ich rodzice. Po Mszy   Św. również będzie katecheza.

 • Nikogo nie było wczoraj z mieszkańców domów jednorodzinnych o numerach parzystych przy ul. Warszawskiej do pomocy w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców ul. Wylotnej, Starego Rynku i Pałacowej 1. Przypominamy, że sprzątanie naszego kościoła wyznaczonym mieszkańcom wypada raz na półtora roku.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 5 osób oraz od rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za ofiarowane kryształowe ampułki, jako dar ołtarza podczas wczorajszej uroczystości.

 • Polecamy prasę i książki o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Pielgrzymka Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie 13 czerwca. Pielgrzymi będą w Rozedrance, Czarnej Białostockiej i Lipinie. Zapisy są przyjmowane w Biurze Radia Maryja.

 • XXXV Piesza Pielgrzymka Różanostocka odbędzie się w dniach 26-28 czerwca, zaś XXIX Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza na Wokalne Warsztaty Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI”, które odbędą się w dniach 11-14 czerwca w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Warsztaty zakończą się wspólnym występem podczas Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki przed Katedrą Białostocką, w niedzielę 14 czerwca o godz. 20.30. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.BoguDzwieki.ArchiBial.pl.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
24 maja 2015 r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.
 • „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi – tej ziemi”. Jakże szczególnego znaczenia nabierają te słowa Św. Jana Pawła II, dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Św. oraz w dniu wyborów prezydenckich.     Skorzystajmy dzisiaj z tego przywileju.

 • Dziś o godz. 9.30 i 12.30 I Komunia Św. dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Polecamy w naszych modlitwach te dzieci, rodziców i chrzestnych.

 • Dzisiaj przed kościołem są zbierane podpisy pod apelem mieszkańców naszego miasta do Rady Miejskiej, o ustanowienie Bł. Ks. Michała Sopoćki – Patronem Białegostoku – Miasta Miłosierdzia. Ks. Abp Metropolita popiera tę akcję.

 • Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele Św. Kazimierza na osiedlu Dziesięciny odbędzie się Koncert Muzyki Organowej. Między innymi wystąpi nasz organista Pan Błażej Wierzbicki. Więcej informacji jest na plakacie pod chórem.

 • Z radością informujemy, że wczoraj na XXVII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej, nasza Schola „Dobra Ziemia” zajęła I-sze miejsce ex aequo ze Scholą „Winnica” z parafii katedralnej. Serdecznie gratulujemy. Koncert Laureatów odbędzie się w Boże Ciało w amfiteatrze przy Operze Podlaskiej. Raz jeszcze najlepsze GRATULACJE.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji Ojczyzny. W środę w Oratorium o godz. 19.00 dr Krzysztof Korotkich z Instytutu Filologii Polskiej naszego Uniwersytetu przedstawi wykład na temat: „Matka Boska w poezji polskiej”.

 •  Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 31 maja, 7 czerwca oraz 21 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • Jutro Święto NMP Matki Kościoła. W czasie trwania II Soboru Watykańskiego biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie NMP Matką Kościoła i oddanie Jej macierzyńskiemu Sercu całej ludzkości. Papież Paweł VI dnia 21 listopada 1964r. Spełnił tę prośbę i ogłosił Maryję Matka Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościoła. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00

 • Dzieci, które przystąpiły dzisiaj do I Komunii Św. od jutra do piątku włącznie będą uczestniczyły w tzw Białym Tygodniu. Dzieci gromadzą się codziennie przed kościołem i po nabożeństwie majowym wchodzą do kościoła na Mszę Św., która będzie odprawiana o godz. 18.00.

 • Konferencja naukowa na temat „REWOLUCJA MACIERZYŃSTWA” odbędzie się jutro w godz. 12:00 – 15:30 w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20. Wydarzenie organizowane jest przez Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Katedrę Historii Wychowania Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Katedrę Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na stronie konferencji: http://www.rewolucjamacierzynstwa.pl/

 • We wtorek DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy w tym dniu o naszych mamach, aby w ich intencjach zanosić prośby do Boga o ich zdrowie i wszelkie łaski, a zmarłym matkom prośmy o wieczne zbawienie. Tego dnia Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza do siebie na godz. 18.30. W programie przewidziane jest Nabożeństwo Majowe w ogrodzie seminaryjnym oraz wieczór słowno-muzyczny poświęcony “Matce kapłańskich matek”. Wspólnota Seminaryjna w sposób szczególny zaprasza Mamy Kapłanów oraz Grono Przyjaciół Seminarium.    

 • W środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.45 w naszym Sanktuarium wystąpi Chór Dziecięcy naszej Opery i Filharmonii pod dyrekcją Ewy Barbary Rafałko. Serdecznie zapraszamy.

 • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Św. będą odprawiane w porządku zwykłego dnia.

 • Trwa miesiąc MAJ poświęcony czci Matki Najświętszej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Weźmy udział w tych nabożeństwach, a jeśli nie możemy, odmawiajmy Litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

 • Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Fakt obchodzenia tej uroczystości zaraz po Niedzieli Zesłania Ducha Św. nawiązuje do starożytnej teologii Ojców Kościoła, którzy podkreślali, że dzieło zbawienia pochodzi od Ojca i realizuje się przez Syna w Duchu Św. Zakończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nie zmarnujmy tej szansy pojednania się z Bogiem.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ŚDM (Światowe Dni Młodzieży) jakie odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.

 • Polecamy prasę i książki o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Witamy s. Agnieszkę Pyszorską, która do 15 czerwca będzie u nas w zastępstwie s. Agaty. Nasza siostra przygotowuje się do przyjęcia Ślubów Wieczystych 11 lipca w Rokitnie w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, a potem rozpocznie urlop, który potrwa do 14 lipca. Wszystkie Siostry polecamy w naszych modlitwach.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza na Wokalne Warsztaty Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI”, które odbędą się w dniach 11-14 czerwca w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Warsztaty zakończą się wspólnym występem podczas Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki przed Katedrą Białostocką, w niedzielę 14 czerwca o godz. 20.30. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.BoguDzwieki.ArchiBial.pl.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów jednorodzinnych o numerach parzystych przy ul. Warszawskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób oraz od Okręgowej Rady Adwokackiej naszego miasta. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W środę 3 czerwca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej odbędzie się zebranie katechetyczne podsumowujące rok katechetyczny w przedszkolach i szkołach na terenie naszej parafii. Zapraszamy wszystkich katechetów i katechetki.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
17 maja 2015r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
 • Trwa Nowenna do Ducha Św. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św.. Pamiętajmy o spowiedzi wielkanocnej. Skorzystajmy z łask miłosierdzia. Zesłanie Ducha Św. zakończyło proces Objawienia rozpoczęty w Starym testamencie. Dzień ten uznawany jest za początek Kościoła.

 • W całej Polsce trwa akcja  CARITAS  „Kilometry dobra”. W ramach tej akcji dzisiaj za zgodą Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego naszego Metropolity,  są zbierane ofiary do puszek na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno Wychowawczego w Supraślu. W naszym regionie brakuje takiej placówki pomocowej dla dzieci niepełnosprawnych z głębokim upośledzeniem. Swój dar można złożyć do puszki na stoisku z prasą lub przed głównym wejściem do kościoła. Bóg zapłać za ofiarność.

 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na X-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 dr hab. Anna Wydrycka  mówić będzie o „Matce Boskiej Zwycięskiej – Żyrowice, Rzym, Kozielsk”.

 • Trwa miesiąc MAJ poświęcony czci Matki Najświętszej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Weźmy udział w tych nabożeństwach, a jeśli  nie możemy, odmawiajmy Litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

 • W sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. adwokatom przed ich konferencją jaka odbędzie się tego dnia w naszym mieście.

 • Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie wyruszy w sobotę o godz. 14.00 sprzed białostockiej katedry. Pielgrzymka zakończy się o godz. 18.00 Mszą św. w tamtejszym sanktuarium.

 • Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej oraz Odnowa w Duchu Świętym zapraszają na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie będzie w sobotę o godz. 20.00 w katedrze białostockiej. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.

 • Za tydzień przed kościołem będą zbierane podpisy pod apelem mieszkańców naszego miasta do Rady Miejskiej, o ustanowienie Bł. Ks. Michała Sopoćki – Patronem Białegostoku – miasta Miłosierdzia. Ks. Abp Metropolita popiera tę akcję.

 • Za tydzień I Komunia Św. dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Dzieci przystąpią do I Komunii Św. w czasie Mszy Św. o godz. 9.30 i 12.30. Spowiedź dzieci, ich rodziców, chrzestnych i krewnych będzie w sobotę o godz. 9.00.

 • Nasza schola do której należą dzieci i młodzież pięknie ubogaca liturgię Mszy Św. w każdą Niedzielę i Uroczystości. W swojej kategorii zajmuje II miejsce w naszej Archidiecezji. Próby odbywają się w sali młodzieżowej na plebanii. Młodzi ludzie potrzebują dobrego instrumentu na swoje próby. Chcemy zakupić nowe elektroniczne pianino. Stąd też ofiary złożone na tacę w przyszłą Niedzielę będą przeznaczone na zakup tego instrumentu.

 • Dzisiaj przed kościołem są zbierane podpisy pod projektem ustawy chroniącej życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Do ważności podpisu jest potrzebny Nr PESEL. Jest to ogólnopolska akcja potwierdzona przez naszego Ks. Abpa Metropolitę.

 • Polecamy majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego numeru  jest:  "Być księdzem dzisiaj". Artykuły w nim zamieszczone dotyczą sakramentu kapłaństwa, a także kapłaństwa powszechnego, w którym mają udział wszyscy chrześcijanie. Polecamy również opracowanie "Błogosławiony Michał Sopoćko o kapłaństwie i miłosierdziu Bożym" i jego modlitwę za kapłanów.

 • Jest też najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim wywiad z papieżem Franciszkiem i artykuł poświęcony 500 rocznicy urodzin Św. Teresy od Jezusa. Serdecznie polecamy.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Dziękujemy jednej osobie z domów  przy ul. Warszawskiej o numerach nieparzystych oraz innym  osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziców dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii Św. Sprzątanie rozpocznie się po spowiedzi dzieci.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 6 osób oraz od  Kół Żywego Różańca z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Zapraszamy do udziału schole, zespoły, chóry z naszej Archidiecezji w XXVII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. W tym roku jest kilka zmian i nowości,  szczególnie nagroda specjalna dla debiutanta festiwalu w wysokości 1000 zł. Przesłuchania konkursowe odbędą się 23 maja o godz.10.00 w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Na zgłoszenia czekamy do 18 maja. W załączniku regulamin  i druk zgłoszenia. Piotr Perkowski Wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej Tel. 668690839 Koncert laureatów, który tradycyjnie odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała wraca do amfiteatru przy Operze Podlaskiej. Gościem tego koncertu będzie Viola Brzezińska z zespołem. Informacje o Festiwalu znajdują się także na stronie internetowej www.piosenka.ak.bialystok.pl.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
10 maja 2015r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • W związku z apelem Papieża Franciszka oraz Konferencji Episkopatu Polski o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, Kuria Metropolitalna Białostocka prosi o przeprowadzenie zbiórki do puszek na ten cel w dniu dzisiejszym. Puszka jest na stoisku z prasą oraz przy głównym wejściu do kościoła. Dziękujemy za każdy dar serca. Bóg zapłać.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom z klas  II-ich Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza przygotowująca do I Komunii Św.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Marek Kowalczuk mówić będzie o „Prehistorii biblijnej – Księga Rodzaju”.

 • Jutro rozpoczynają się trzydniowe modlitwy o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych intencjach.

 • Klub Seniora "Nasz Klub" i Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na spotkanie "Najlepiej jak ciało i duch harmonizują ze sobą - wtedy człowiek promienieje". Podczas spotkania temat diety wg dr Ewy Dąbrowskiej przybliży uczestnikom Bożena Czerwińska - Żejmo z Akademii Kulinarno - Duchowej z Konstancina Jeziornej. Spotkanie odbędzie się we wtorek godz. 17.30 - 20.00 w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1a. Wstęp wolny.

 • W piątek przypada Światowy Dzień Rodziny. Polecamy Panu Bogu w modlitwie rodziny naszej Archidiecezji. Główna Msza święta w intencji rodzin zostanie odprawiona w Katedrze Białostockiej, w piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólna modlitwę całe rodziny.

 • Msza Święta z okazji 100 rocznicy urodzin śp. brata Rogera, Założyciela Ekumenicznej Wspólnoty Taize, będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Po Mszy Świętej, której będzie przewodniczyć Arcybiskup Stanisław Szymecki, odbędzie się wspólna modlitwa ze śpiewami Taize. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w Spotkaniach Młodych organizowanych każdego roku w różnych miastach Europy oraz w modlitwach w samym Taize we Francji.

 • Trwa miesiąc MAJ poświęcony czci Matki Najświętszej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Weźmy udział w tych nabożeństwach, a jeśli  nie możemy, odmawiajmy Litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

 • Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast w tym tygodniu w piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.. Za udział w Nowennie można będzie zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na X-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 30 czerwca.

 • Za tydzień za zgodą Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego naszego Metropolity,  będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno Wychowawczego w Supraślu w ramach akcji „Kilometry Dobra”. W naszym regionie brakuje takiej placówki pomocowej dla dzieci niepełnosprawnych z głębokim upośledzeniem.

 • Również za tydzień przed kościołem będą zbierane podpisy pod projektem ustawy chroniącej życie od poczęcia do narodzenia. Do ważności podpisu będzie potrzebny Nr PESEL. Jest to ogólnopolska akcja potwierdzona przez naszego Ks. Abpa Metropolitę.

 • Polecamy majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego numeru  jest:  "Być księdzem dzisiaj". Artykuły w nim zamieszczone dotyczą sakramentu kapłaństwa, a także kapłaństwa powszechnego, w którym mają udział wszyscy chrześcijanie. Polecamy również opracowanie "Błogosławiony Michał Sopoćko o kapłaństwie i miłosierdziu Bożym" i jego modlitwę za kapłanów.

 • Jest też najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim wywiad z papieżem Franciszkiem i artykuł poświęcony 500 rocznicy urodzin Św. Teresy od Jezusa. Serdecznie polecamy.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Dziękujemy mieszkańcom z  bloku Nr 9  przy ul. Piastowskiej oraz innym  osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców  ul. Warszawskiej z domów  o numerach  nieparzystych.

 • Dziękujemy Pani Helenie i Pani Alicji za ufundowane małe obrusy. Pani Ninie za wyhaftowane obrusy przy tabernakulum. Pani Dorocie za nowe kompozycje kwiatowe, które będą nam służyły w czasie ślubów.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 5 osób oraz od naszego Biura Radia Maryja. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Zbliża się XXVII Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej organizowany przez Akcję Katolicką. Więcej informacji znajdziemy w ogłoszeniach naszej Parafii na stronie internetowej.

 • Zapraszamy do udziału schole, zespoły, chóry z naszej Archidiecezji w XXVII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. W tym roku jest kilka zmian i nowości,  szczególnie nagroda specjalna dla debiutanta festiwalu w wysokości 1000 zł. Przesłuchania konkursowe odbędą się 23 maja o godz.10.00 w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Na zgłoszenia czekamy do 18 maja. W załączniku regulamin  i druk zgłoszenia. Piotr Perkowski Wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej Tel. 668690839 Koncert laureatów, który tradycyjnie odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała wraca do amfiteatru przy Operze Podlaskiej. Gościem tego koncertu będzie Viola Brzezińska z zespołem. Informacje o Festiwalu znajdują się także na stronie internetowej www.piosenka.ak.bialystok.pl.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 404
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.