Wielkość liter

18 czerwca 2017 r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Św. i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 • We wtorek przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

 • W tym tygodniu rozpoczną się prace przy montażu nowych drzwi głównych do kościoła. Kościół będzie czynny tak jak zawsze przez cały dzień. Prosimy wchodzić bocznym wejściem obok kancelarii.

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Św. wieczornej śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Połączone one są z nabożeństwem czerwcowym i Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Nie ma na procesji dzieci i ministrantów. Zwracamy się do rodziców o większą wrażliwość. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Kapłani pobłogosławią też małe dzieci.. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych dniach.

 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej Archidiecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Msze Św. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Tego dnia przypada Jubileusz 60 lecia Święceń Kapłańskich Ks. Prof. Czesława Gładczuka. Dostojnego Jubilata polecamy w naszych modlitwach.

 • Również w piątek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 • Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza Św. będzie odprawiona w piątek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli do wspólnej modlitwy.

 • W sobotę przypada Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Będzie to też dzień Imienin naszego Ks. Proboszcza. Życzenia od parafian Solenizant przyjmie dzień wcześniej w piątek o godz. 17.00 w Oratorium.

 • Ofiary z tacy za tydzień będą przeznaczone biednym rodzinom naszej Parafii.

 • Dziękujemy mieszkańcom przy ul. Branickiego 25 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu w kościele. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Branickiego 27.

 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się Intronizacja relikwii Św. O. Pio. Mamy jeszcze obrazki z wizerunkiem Świętego i specjalnymi modlitwami, które możemy nabyć pod chórem.

 • W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy Św. w dzień powszedni o godz. 7.30 oraz w Niedzielę o godz. 19.15.

 • Serdecznie polecamy czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia” oraz książki i prasę katolicką.

 • W dniach 23-25 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 23 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

 • Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że dnia 29 czerwca 2017 roku, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Papież Franciszek pobłogosławi paliusze nowym arcybiskupom metropolitom. Uczyni to podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 na Placu Św. Piotra w Rzymie. Po jej zakończeniu Ojciec Święty prywatnie wręczy arcybiskupom paliusze. Mszę św. na Placu św. Piotra będzie koncelebrować Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Parafie zainteresowane uczestnictwem we Mszy św. na Placu Św. Piotra w Rzymie (29 czerwca 2017 r.) proszone są o organizowanie wyjazdu we własne zakresie oraz o zgłoszenie go w Wydziale Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Białostockiej.

 • 31. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ, pod hasłem „Idźcie i Głoście”, odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2017 roku. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:

- Białystok - od 24 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.

- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca b.r., po wieczornej Mszy Św. (stara plebania)

 • Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • Ze smutkiem informujemy, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Parafia nasza nie otrzymała żadnej dotacji finansowej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy zaplanowanych wiele prac w kościele i przy nim, zatem liczymy tylko na zrozumienie naszych parafian. Ks. Proboszcz już dzisiaj wyraża za to wielką wdzięczność. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha za pracę wykonaną w minionym tygodniu.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

 • DRODZY RODZICE MAŁYCH DZIECI! PILNUJCIE SWOJE POCIECHY, BY NIE RZUCAŁY KAMIENIAMI W OKNA KOŚCIOŁA, KTÓRYCH WIELE JEST POBITYCH. KOLOROWE KAMIENIE PRZY KOŚCIELE NIE SŁUŻĄ TEMU CELOWI, ANI ICH ROZRZUCANIU PO CAŁYM PLACU, LECZ CHCEMY, BY PRZY NASZYM SANKTUARIUM BYŁO PIĘKNIE. DOŚĆ BAŁAGANU.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.    

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
11 czerwca 2017 r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 • Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.    

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom z klas II Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Od jutra wieczorem będą odprawiane Msze Św. w intencjach zapisanych w czasie naszego dorocznego Odpustu ku czci Św. Wojciecha.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza na VI edycję Koncertu Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 20.30 przed Katedrą. Chętnych do wspólnego występu na scenie zapraszamy na Wokalne Warsztaty Uwielbienia. Informacje szczegółowe na stronie Archidiecezji i na plakatach.

 • We wtorek po wieczornym nabożeństwie uczcimy relikwie Św. Antoniego z Padwy z racji na jego liturgiczne wspomnienie w tym dniu.

 • W środę w Oratorium o godz. 19.00 Klub Inteligencji Katolickiej organizuje spotkanie z Biblią. Wykład Ks. Marka Kowalczuka na temat: „Chrześcijańska lektura Psałterza”

 • W czwartek będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.    

 • W Boże Ciało Msze Święte będa odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Uroczysta procesja jak co roku przejdzie ul. Lipową od Katedry do kościoła Św. Rocha. Nasza procesja zbiera się przed kościołem o godz. 9.30, skąd wyruszy do Katedry. Wieczorem procesji nie będzie.

 • Potrzebujemy na stałe 10-ciu mężczyzn do Procesji. Serdecznie zachęcamy także: dzieci pierwszokomunijne, młodzież do licznego udziału w procesji parafialnej. Mamy sporo emblematów procesyjnych, które są nie wykorzystane w każdej procesji. Godnie i licznie reprezentujmy naszą parafię w Boże Ciało.

 • W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy Św. wieczornej i Nieszporach o godz.18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie przesunięte po Mszy Św. wieczornej i Nieszporach. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 • W sobotę po wieczornym nabożeństwie uczcimy relikwie Św. Br. Alberta Chmielowskiego z racji jego liturgicznego wspomnienia w tym dniu.

 • W czerwcu codziennie o godz. 7.00 i 17.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 20.30. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożoną ofiarę na prace prowadzone przy kościele. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy jednej mieszkance szeregówek przy ul. Glinianej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu w kościele. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Branickiego 25.

 • Otrzymaliśmy informację od Ojców Kapucynów z San Giovanni Rotondo we Włoszech o przekazaniu nam relikwii Św. O.Pio. Ks. Proboszcz odbierze relikwie w Częstochowie 20 czerwca. Relikwie uroczyście powitamy w Niedzielę 25 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.00. Do tego czasu ojcowie proszą, aby wszystkie rodziny naszej parafii przygotowały się duchowo poprzez: Spowiedź, Komunię Św., w miarę możliwości częstsze uczestnictwo we Mszy Św. w dni powszednie oraz podjęcie prywatnych, dobrych postanowień. Dzisiaj na stoisku z prasą można nabywać specjalne obrazki z modlitwami przysłane nam z wizerunkiem Św. O.Pio. Dobrowolne datki będą przesłane Ojcom na ich potrzeby. Bardzo prosimy wszystkie nasze rodziny o zaangażowanie się w to wielkie duchowe dzieło.

 • Dbajmy o bezpieczeństwo naszego kościoła szczególnie w godzinach od 14.00 do 17.30. Jeśli przebywamy w pobliżu naszego kościoła, zajdźmy do niego na krótki pacierz i obserwujmy co się dzieje wokół nas, bowiem w tych godzinach grasują złodzieje.

 • Serdecznie polecamy czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia” w którym jest artykuł naszego Ks. Adama o relikwiach Św. Jana Bosko, które mamy w naszym Sanktuarium. Mamy jeszcze tylko 31 szt. tej gazety. Prasę i książki nabywamy pod chórem.

 • W dniach 23-25 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 23 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

 • W ramach odbywającego się w tym roku Narodowego Kongresu Trzeźwości, w dniach 17-18 czerwca na Jasnej Górze będzie miała miejsce 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości, pod hasłem: "Wolni w Chrystusie". Wszyscy, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszych rodzin i całego narodu i którzy zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu, proszeni są o zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej kongrestrzezwosci.pl. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach;
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau
 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”
 • Ze smutkiem informujemy, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Parafia nasza nie otrzymała żadnej dotacji finansowej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy zaplanowanych wiele prac w kościele i przy nim, zatem liczymy tylko na zrozumienie naszych parafian. Ks. Proboszcz już dzisiaj wyraża za to wielką wdzięczność. Bóg zapłać.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W dniach 17-18 czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy na pielgrzymkę odbywają są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Kamil Ciulkin, wikariusz parafii Ducha Świętego w Białymstoku. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub tel. 516096324, Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • DRODZY RODZICE MAŁYCH DZIECI! PILNUJCIE SWOJE POCIECHY, BY NIE RZUCAŁY KAMIENIAMI W OKNA KOŚCIOŁA, KTÓRYCH WIELE JEST POBITYCH. KOLOROWE KAMIENIE PRZY KOŚCIELE NIE SŁUŻĄ TEMU CELOWI, ANI ICH ROZRZUCANIU PO CAŁYM PLACU, LECZ CHCEMY, BY PRZY NASZYM SANKTUARIUM BYŁO PIĘKNIE. DOŚĆ BAŁAGANU.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.    

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
4 czerwca 2017 r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.
 • W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Św., nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 • Dzisiaj jest I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj nie będzie Procesji Eucharystycznej ze względu na I Komunię Św.. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Dzisiaj w całej Polsce trwa akcja zbiórki do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Świątynia jest Wotum Narodu Polskiego. W dalszym ciągu trwają prace wykończeniowe. Patronem tegorocznej akcji jest. Św Brat Albert Chmielowski, którego relikwie mamy u nas. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na ten szczytny cel.

 • Spotkanie kończące rok formacji przed Bierzmowaniem uczniów z kl I Gimnazjum odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 w Oratorium.

 • Dziś I Komunia Św. w naszej parafii o godz. 9.30 i 12.30. Będzie dużo gości, dlatego prosimy naszych parafian wyjątkowo o zmianę swojej godziny uczestnictwa we Mszy Św.

 • Jutro tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie NMP Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze Święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Jutro kancelaria będzie nieczynna.

 • We wtorek przypada rocznica beatyfikacji Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 • W środę w Oratorium o godz. 19.00 będą wspomnienia i poezja Marii Pogorzelskiej. Tytuł spotkania: „Powierzcie Bogu wszystkie wasze radości i smutki”. Spotkanie poprowadzi Lidia Trojanowska, fortepian – Tadeusz Trojanowski.

 • W czwartek będziemy obchodzili Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy nowo wyświęconych kapłanów naszej Archidiecezji.    

 • W czerwcu codziennie o godz. 7.00 i 17.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 20.30. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpoczyna się o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym.Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 4 czerwca oraz 18 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom z klas II Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza na VI edycję Koncertu Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI. Koncert odbędzie się za tydzień o godz. 20.30 przed Katedrą. Chętnych do wspólnego występu na scenie zapraszamy na Wokalne Warsztaty Uwielbienia. Informacje szczegółowe na stronie Archidiecezji i na plakatach.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w sprzątaniu w kościele. Dziękujemy też innym osobom, za wczorajsze sprzątanie. Wyjątkowo w piątek na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców szeregówek przy ul. Glinianej.

 • Dziękujemy Pani Annie Gumieniak za ofiarowany do parafii Obraz Chrystusa Króla i Panu Wiesławowi Lachowiczowi za ofiarowany Obraz Jezusa Miłosiernego.

 • Dziękujemy Stowarzyszeniu Rycerstwa Niepokalanej za majowe nabożeństwa przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu i liczny udział naszych parafian w tych nabożeństwach.

 • Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki KŻR za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.

 • Otrzymaliśmy informację od Ojców Kapucynów z San Giovani Rotondo we Włoszech o przekazaniu nam relikwii Św. O.Pio. Ks. Proboszcz odbierze relikwie w Częstochowie 20 czerwca. Relikwie uroczyście powitamy w Niedzielę 25 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.00. Do tego czasu ojcowie proszą, aby wszystkie rodziny naszej parafii przygotowały się duchowo poprzez: Spowiedź, Komunię Św., w miarę możliwości częstsze uczestnictwo we Mszy Św. w dni powszednie oraz podjęcie prywatnych, dobrych postanowień. Od jutra u nas można będzie nabyć specjalne obrazki z modlitwami przysłane nam z wizerunkiem Św. O.Pio. Dobrowolne datki będą przesłane Ojcom na ich potrzeby. Bardzo prosimy wszystkie nasze rodziny o zaangażowanie się w to wielkie duchowe dzieło.

 • Dbajmy o bezpieczeństwo naszego kościoła szczególnie w godzinach od 14.00 do 17.30. Jeśli przebywamy w pobliżu naszego kościoła, zajdźmy do niego na krótki pacierz i obserwujmy co się dzieje wokół nas, bowiem w tych godzinach grasują złodzieje.

 • Serdecznie polecamy czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia” w którym jest artykuł naszego Ks. Adama o relikwiach Św. Jana Bosko, które mamy w naszym Sanktuarium. Mamy tylko 80 szt. tej gazety. Prasę i książki nabywamy pod chórem.

 • W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Będzie to ostatni dzień na spowiedź wielkanocną.

 • Ze smutkiem informujemy, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Parafia nasza nie otrzymała żadnej dotacji finansowej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy zaplanowanych wiele prac w kościele i przy nim, zatem liczymy tylko na zrozumienie naszych parafian. Ks. Proboszcz już dzisiaj wyraża za to wielką wdzięczność. Bóg zapłać.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W dniach 17-18 czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy na pielgrzymkę odbywają są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Kamil Ciulkin, wikariusz parafii Ducha Świętego w Białymstoku. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub tel. 516096324, Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • 10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński

 • DRODZY RODZICE MAŁYCH DZIECI! PILNUJCIE SWOJE POCIECHY, BY NIE RZUCAŁY KAMIENIAMI W OKNA KOŚCIOŁA, KTÓRYCH WIELE JEST POBITYCH. KOLOROWE KAMIENIE PRZY KOŚCIELE NIE SŁUŻĄ TEMU CELOWI, ANI ICH ROZRZUCANIU PO CAŁYM PLACU, LECZ CHCEMY, BY PRZY NASZYM SANKTUARIUM BYŁO PIĘKNIE. DOŚĆ BAŁAGANU.    Według Nauki Kościoła Katolickiego, za czasów Papieża Grzegorza VIII, ustalono, że najbliżej do Boga jest przez czubek głowy. Dlatego również nakazano mężczyznom nie noszenie nakrycia w kościele podczas nabożeństw. Dbajmy o to. Ten przepis jest ciągle aktualny i dotyczy też małych chłopców, o czym rodzice zapominają, albo z uśmiechem wykazują swoją ignorancją.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.    

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
28 maja 2017r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
 • Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
 • Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa zaprasza na spotkanie animatorów i przedstawicieli grup i wspolnot parafialnych, w sprawie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach i parafii na podstawie objawień Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Spotkanie odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 8.00.    
 • Dzisiaj po każdej Mszy Św. można złożyć swoją ofiarę do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej CARITAS – Ośrodek „METANOIA”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych, odbywa swoja roczną terapię. Jest to doroczna akcja pod nazwą KILOMETRY DOBRA.    
 • W środę przypada 25 rocznica Święceń Kapłańskich naszych kapłanów: Ks. Prałata Adama Szota i Ks. Marka Czecha. Dzisiaj o godz. 11.00 będą odprawiać Jubileuszową Mszę Św., a jutro ze swoimi kolegami rozpoczną trzydniowe Rekolekcje. Dostojnym Jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej w dobrym zdrowiu. Dziękujemy też za ofiarowane do naszej parafii dwa piękne, białe ornanty. Bóg zapłać.
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30, w Oratorium zostanie wyświetlony film o polskich misjonarzach zamordowanych w Peru: Bł. Michale Tomaszku i Bł. Zbigniewie Strzałkowskim, których relikwie mamy w naszym Sanktuarium.
 • Dzisiaj przypada 36. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 • Trwa Nowenna do Ducha Św., modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową Nowennę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne światło i pociecha Ducha Św..Za udział w Nowennie można zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach.    
 • W środę będziemy przeżywać Święto Nawiedzenia NMP. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez Chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu Dobrej Nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.
 • W środę z cyklu Nauka i Wiara Ks. dr Adam Matan mówić będzie „O Teizmie ewolucyjnym wg Ks. Abpa Józefa Życińskiego”. Spotkanie odbędzie się w Oratorium o godz. 19.00
 • W czwartek – rozpoczynamy CZERWIEC, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz.7.00 i 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie. Przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu podobnie jak w maju, nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 20.30. Poprowadzi je Straż Honorowa NSPJ.
 • W czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
 • W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego modlić się będzie na różańcu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 • Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. Pamiętajmy o Adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie kończące i podsumowujące rok formacji dla kl. II Gimnazjum. odbedzie się w pierwszy piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele.
 • W I-szą sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.
 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpoczyna się o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym.Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 4 czerwca oraz 18 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.
 • Przyszła Niedziela będzie I-szą Niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zas po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna.    
 • Za tydzień I Komunia Św. w naszej parafii o godz. 9.30 i 12.30. Będzie dużo gości, dlatego prosimy naszych parafian wyjątkowo o zmianę swojej godziny uczestnictwa we Mszy Św..Spowiedż dzieci, rodziców i rodzeństwa będzie w sobotę o godz. 9.00.
 • Za tydzień doroczne - X Święto Dziękczynienia. W całej Polsce trwać będzie akcja zbiórki do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Świątynia jest Wotum Narodu Polskiego. W dalszym ciągu trwają prace wykończeniowe. Patronem tegorocznej akcji jest. Św Brat Albert Chmielowski, którego relikwie mamy z lewej strony ołtarza.
 • Spotkanie kończące rok formacji przed Bierzmowaniem uczniów z kl I Gimnazjum odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.00 w Oratorium.
 • Dziękujemy mieszkańcom przy ul. Glinianej z domów jednorodzinnych za pomoc w sprzątaniu w kościele. Dziękujemy też innym osobom, za wczorajsze sprzątanie. W sobotę po spowiedzi dzieci zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych do przygotowania kościoła na niedzielną uroczystość.
 • Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 • Dbajmy o bezpieczeństwo naszego kościoła szczególnie w godzinach od 14.00 do 17.30. Jeśli przebywamy w pobliżu naszego kościoła, zajdźmy do niego na krótki pacierz i obserwujmy co się dzieje wokół nas, bowiem w tych godzinach grasują złodzieje.
 • Serdecznie polecamy prasę i książki o tematyce religijnej.
 • Ze smutkiem informujemy, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Parafia nasza nie otrzymała żadnej dotacji finansowej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy zaplanowanych wiele prac w kościele i przy nim, zatem liczymy tylko na zrozumienie naszych parafian. Ks. Proboszcz już dzisiaj wyraża za to wielką wdzięczność. Bóg zapłać.
 • Na 19-go czerwca zaplanowane jest wstawianie nowych drzwi głównych do naszej świątyni. Rozpoczął się remont dwóch ostatnich pomieszczeń pod chórem, które zostały zniszczone na skutek pożaru wieży naszego Sanktuarium. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na te prace.
 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.
 • Dziękujemy Paniom i Bractwu Św. Wojciecha za wykonaną pracę przy naszym kościele.
 • W dniach 17-18 czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy na pielgrzymkę odbywają są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Kamil Ciulkin, wikariusz parafii Ducha Świętego w Białymstoku. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub tel. 516096324, Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży.
 • 1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa.
 • DRODZY RODZICE MAŁYCH DZIECI! PILNUJCIE SWOJE POCIECHY, BY NIE RZUCAŁY KAMIENIAMI W OKNA KOŚCIOŁA, KTÓRYCH WIELE JEST POBITYCH. KOLOROWE KAMIENIE PRZY KOŚCIELE NIE SŁUŻĄ TEMU CELOWI, ANI ICH ROZRZUCANIU PO CAŁYM PLACU, LECZ CHCEMY, BY PRZY NASZYM SANKTUARIUM BYŁO PIĘKNIE. DOŚĆ BAŁAGANU.
 • Według Nauki Kościoła Katolickiego, za czasów Papieża Grzegorza VIII, ustalono, że najbliżej do Boga jest przez czubek głowy. Dlatego również nakazano mężczyznom nie noszenie nakrycia w kościele podczas nabożeństw. Dbajmy o to. Ten przepis jest ciągle aktualny i dotyczy też małych chłopców, o czym rodzice zapominają, albo z uśmiechem wykazują swoją ignorancją.
 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.    
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.
 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.
 
21 maja 2017 r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. W VI Niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w Słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na przedstawienie w naszym kościele, o życiu Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, której Pan Jezus polecił rozszerzanie dzieła intronizacji Jego Najświętszego Serca.

 • Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa zaprasza na spotkanie animatorów i przedstawicieli grup i wspolnot parafialnych, w sprawie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach i parafii na podstawie objawień Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Spotkanie odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o godz. 8.00.

 • Od jutra przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

 • Jutro na Mszy Św. wieczornej dokonamy intronizacji relikwii Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Rok bieżący jest jemu poświęcony. Po Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Alberta.

 • W środę w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

 • Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

 • W środę Ks. dr Andrzej Dębski mówić będzie „O Maryi”. Spotkanie odbędzie się w Oratorium o godz. 19.00

 • W piątek przypada DZIEŃ MATKI. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00 podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 • Tego dnia rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.. Za udział w Nowennie można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach.    

 • W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Św. można będzie złożyć swoją ofiarę do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej CARITAS – Ośrodek „METANOIA”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych, odbywa swoja roczną terapię. Jest to doroczna akcja pod nazwą KILOMETRY DOBRA.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym koncertem „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 28 maja, 4 czerwca oraz 18 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • Spotkanie kończące rok formacji przed Bierzmowaniem uczniów z kl I Gimnazjum odbędzie się 4.VI. po Mszy Św. o godz. 11.00 w Oratorium (godz. została zmieniona z racji na I Komunię św.)

 • Spotkanie kończące i podsumowujące rok formacji dla kl. II Gimnazjum. odbedzie się w pierwszy piątek czerwca (2.VI.) po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele

 • I Komunia Św. w naszej parafii będzie w Niedzielę Zesłania Ducha Św. 4 czerwca na Mszy Św. o godz. 9.30 i 12.30.    

 • Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00 i 17.30, a przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 20.30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30, w Oratorium zostanie wyświetlony film o polskich misjonarzach zamordowanych w Peru: Bł. Michale Tomaszku i Bł. Zbigniewie Strzałkowskim, których relikwie mamy u nas.
 • Dziękujemy mieszkańcom przy ul. Wiktorii za pomoc w sprzątaniu w kościele. Dziękujemy też innym osobom, za wczorajsze sprzątanie. W sobotę na godz.10.00 zapraszamy mieszkańców przy ul. Glinianej z domów jednorodzinnych.

 • Dbajmy o bezpieczeństwo naszego kościoła szczególnie w godzinach od 14.00 do 17.30. Jeśli przebywamy w pobliżu naszego kościoła, zajdźmy do niego na krótki pacierz i obserwujmy co się dzieje wokół nas, bowiem w tych godzinach grasują złodzieje.

 • W majowym numerze „Drogi Miłosierdzia” polecamy artykuł: „Fatima – przesłanie dla świata”. Przed tygodniem obchodziliśmy 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. I drugi temat: „Z Wiecznego Miasta do Miasta Miłosierdzia” - rozmowa z białostockim Arcybiskupem Nominatem Tadeuszem Wojdą. Serdecznie polecamy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), kapłan, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie.    
 • Ze smutkiem informujemy, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Parafia nasza nie otrzymała żadnej dotacji finansowej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy zaplanowanych wiele prac w kościele i przy nim, zatem liczymy tylko na zrozumienie naszych parafian. Ks. Proboszcz już dzisiaj wyraża za to wielką wdzięczność. Bóg zapłać.

 • Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.    

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • DRODZY RODZICE MAŁYCH DZIECI! PILNUJCIE SWOJE POCIECHY, BY NIE RZUCAŁY KAMIENIAMI W OKNA KOŚCIOŁA, KTÓRYCH WIELE JEST POBITYCH. KOLOROWE KAMIENIE PRZY KOŚCIELE NIE SŁUŻĄ TEMU CELOWI, ANI ICH ROZRZUCANIU PO CAŁYM PLACU, LECZ CHCEMY, BY PRZY NASZYM SANKTUARIUM BYŁO PIĘKNIE. DOŚĆ BAŁAGANU.

 • Według Nauki Kościoła Katolickiego, za czasów Papieża Grzegorza VIII, ustalono, że najbliżej do Boga jest przez czubek głowy. Dlatego również nakazano mężczyznom nie noszenie nakrycia w kościele podczas nabożeństw. Dbajmy o to. Ten przepis jest ciągle aktualny i dotyczy też małych chłopców, o czym rodzice zapominają, albo z uśmiechem wykazują swoją ignorancją.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.    

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 512
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.