Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
11 października 2015r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj swoją ofiarą do puszek wspieramy Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. Biskupi proszą o wsparcie dla powołanej przez Episkopat tej Fundacji, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Puszki są na stoisku z prasą, przed kościołem i na bocznych schodach przy zakrystii i kancelarii. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

 • Dzisiaj przed kościołem młodzież VIII LO z terenu naszej Parafii prosi naszych parafian o głosy na projekt ogólnomiejski dotyczący tej szkoły. Więcej informacji udzielą uczniowie.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie uczniów klas II-gich Szkoły Podstawowej i ich rodziców w ramach przygotowań do I Komunii Św.. Za tydzień podobne spotkanie będzie klasom III-cim.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 będzie odprawiona Msza Św. Inteligencji Katolickiej środowiskom twórczym naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Tadeusz Kasabuła mówić będzie na temat: „Powstanie i ekspansja Islamu w VII-VIII w. Współczesne implikacje”.

 • Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie dzisiaj o godz. 19.30 w Katedrze.

 • W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach polecamy wszystkich nauczycieli i wychowawców.

 • Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę pod hasłem "Nowe Życie w Chrystusie" odbędzie się w sobotę. Podczas pielgrzymki zostanie dokonany Akt Zawierzenia Maryi Polskiego Związku Kobiet Katolickich. Zachęcamy do uczestnictwa.

 • Za tydzień w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. Pracownikom Służby Zdrowia z racji Patronalnego Święta Św. Łukasza.

 • Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane rano po Mszy Św. o godz.7.00 /jedna tajemnica/ i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Przyjmujemy nowych kandydatów do Zakonu Św. Franciszka. Spotkania odbywają się w każdą III-cią Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium. Wiele osób umarło i grozi nam przekazanie chorągwi do Parafii Św. Rocha, jeśli u nas nie będzie wystarczającej liczby kandydatów. Serdecznie zachęcamy nowe osoby.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne na stoisku z prasą po Mszach Św. oraz w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 78 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 70; 72 i 72/III przy ul. Warszawskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 osób oraz od uczestników pielgrzymki do Różanegostoku Rodziny Radia Maryja i od Rodzin Nazaretańskich. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 30 października w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Z tego względu zamiast dorocznej tacy z III-ej Niedzieli października przeznaczonej na MISJE, ofiary na ten cel można będzie złożyć do puszek na stoisku z prasą i przed kościołem – za tydzień.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim zamieszczony jest List Papieża Franciszka dotyczący odpustu z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Mamy tylko 5 egzemplarzy tego pisma.

 • W październikowym wydaniu „Drogi Miłosierdzia” zachęcamy do zgłębienia tematu głoszenia Chrystusa w krajach misyjnych poprzez świadectwo misjonarzy z naszej Archidiecezji: księży w Papui-Nowej Gwinei i Argentynie, siostry zakonnej w Republice Środkowoafrykańskiej oraz osób świeckich w Zambii i Kongo. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Kuria Metropolitalna Białostocka zachęca do oddawania głosów w Budżecie Obywatelskim 2016 na projekt budowy pomnika wielkiego żołnierza i patrioty gen. Ludwika Kmicic-Skrzyńskiego (nr 5). Głosy można oddawać internetowo lub wypełniając odpowiedni formularz /jest na ławce pod chórem/.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16 - 18 października. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
4 października 2015r. XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna.

 • Spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem kl. I gim. odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie uczniów Klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodziców przygotowujące do I Komunii Św.. Za tydzień takie spotkanie będzie klasom II-gim Szkoły Podstawowej.    

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 18.00 razem z nami modlić się będzie Zespół Wokalny Omni Die z Parafii Św. Kazimierza pod dyrekcją Romana Szymczuka. Po Mszy Św. krótki koncert. O godz. 19.15 będzie odprawiona Msza Św. Inteligencji Katolickiej z racji Inauguracji XXXIII Dni Kultury Chrześcijańskiej, które w tym roku odbędą się pod hasłem: „Kultura Miłosierdzia. Uchodźca – szansa czy zagrożenie”. Program jest na plakatach.

 • Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane rano po Mszy Św. o godz.7.00 /jedna tajemnica/ i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej. Po Mszy św. będą miały miejsce występy chórów Seniorów, a o godz. 13.30 Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Seniorów Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Od dzisiaj przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne na stoisku z prasą po Mszach Św. oraz w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00.

 • Nikogo nie było wczoraj z wieżowca Nr 76 przy ul. Warszawskiej. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców wieżowca Nr 78 przy ul. Warszawskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W przyszłą Niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na doroczną, ogólnopolską akcję w ramach Funduszu Stypendialnego Fundacji DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. Biskupi proszą o wsparcie dla powołanej przez Episkopat tej Fundacji, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Jak każdego roku prosimy o pomoc w tej akcji Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.    

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na uruchomienie dzwonów i zegarów na wieży naszego kościoła. Operacji tej dokonają fachowcy ze Śląska.

 • Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie za tydzień o godz. 19.30 w Katedrze.    

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim o papieskich podróżach do Ameryki Łacińskiej oraz o wizycie Ojca Św. w Turynie. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16 - 18 października. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 •  

 
27 września 2015r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Poleskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się dzisiaj o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 będzie odprawiona Msza Św.  Inteligencji Katolickiej.  Zapraszamy nauczycieli i wychowawców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks dr Jerzy Lachowicz  mówić będzie na temat Składu Apostolckiego.

 • W VII rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, jutro o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nasi parafianie i uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 13 im. Św. Królowej Jadwigi gromadzą się przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu przy ul. Chrobrego. Serdecznie zapraszamy. W tym samym czasie Koronka odmawiana będzie w kilkudziesięciu miastach Polski i wielu krajach świata. Z roku na rok modlitwa ta gromadzi coraz więcej ludzi. Modlitwę poprowadzą czciciele Miłosierdzia Bożego.

 • Msza Św. dziękczynna za beatyfikację Bł. ks. Michała Sopoćki odprawiona zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego jutro o godz. 18.00. Mszy Św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski.

 • Rycerstwo Niepokalanej    Archidiecezji Białostockiej oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zapraszają     na  wystawę „ONA ZETRZE GŁOWĘ TWOJĄ”. Otwarcie wystawy    będzie w środę o godz. 16.30    w siedzibie Archiwum i Muzeum obok naszego kościoła.

 • W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólna odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z  odkupionych Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, zywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca”.

 • Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane rano po Mszy Św. o  godz.7.00 /jedna tajemnica/ i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w I-szy czwartek pażdziernika na godz. 17.30. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W I-szy piątek o godz. 17.00 Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.

 • W  I-szą sobotę Nabożeństwo ku czci  Niepokalanego Serca Maryi o godz.: 7.00 i 18.00. Różaniec Fatimski o godz. 15.00. Tego dnia odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Św. w Bazylice Różanostockiej o godz. 10.00.     

 • Spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem kl. I gim. odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium. Spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem kl. II gim. odbędzie się w I piątek miesiąca 2 X po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin jest krótki – do końca września. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na  WYPOMINKI. Od jutra kartki będą dostępne pod chórem tylko po Mszach Św. oraz w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 25a; 27a i 29a  przy ul. Branickiego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 76  przy ul. Warszawskiej.

 • Dziękujemy Panom za konserwację ogrodzenia i wielu innych miejsc przy kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Za tydzień I Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie uczniów Klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodziców przygotowujące do I Komunii Św.    

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę  będą przeznaczone na uruchomienie dzwonów i zegarów na wieży  naszego kościoła. Operacji tej dokonają fachowcy ze Śląska.

 • Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 2 października w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • Od 1 października ruszają dwu semestralne  STUDIA  PODYPLOMOWE  ETYKI  I  FILOZOFII  RELIGII  W  SZKOLE, które są odpowiedzią na potrzebę wdrażania refleksji etycznej w sferę publiczną i podnoszenia dyskusji filozoficzno – etycznej w przestrzeni życia społecznego. Więcej informacji w tej sprawie jest na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim o papieskich podróżach do Ameryki Łacińskiej oraz o wizycie Ojca Św. w Turynie. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16 - 18 października. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

1.Kiercul Marianna, l.91, ul. Warszawska

2.Szmurło Jadwiga, l.65, ul. Chrobrego

3.Stefanowicz Elżbieta, l.56, ul. Chrobrego

4.Kucharski Zdzisław, l.74, ul. Chrobrego

5.Zastocka Jolanta, l.63, ul. Branickiego

6.Gierasimiuk Zuzanna, l.73, ul. Piastowska

7.Szaciłowski Stanisław, l.88, ul. Warszawska

8.Zagrajewska Alfonsa, l.87, ul. Warszawska

9.Gustafsson Anna, l.67, ul. Piastowska

10.Kunda Feliks , l.78, ul. Chrobrego

11.Chomoncik Marian, l.76, ul. Skorupska

12.Gawryluk Tadeusz, l.82, ul. Chrobrego

13.Puczkowska Jadwiga, l.76, ul. Warszawska

14.Smółko Henryk, l.82, ul. Świętojańska

15.Dołżyńska Irena, l.78, ul. Św. Wojciecha

16.Bilik  Elżbieta,     l.56, ul. Branickiego

17.Iwaniszewska Rita, niemowlę, ul. Staszica

18.Lewandowska Eugenia, l.90, ul. Gliniana

19.Wysocki Bogdan , l.53, ul. Warszawska

20.Zajkowska Barbara, l.73, ul. Piastowska

21.Mudź Helena, l.79, ul. Chrobrego

22.Koczta Irena, l.70, ul. Chrobrego

23.Grygorczuk Józef, l.79, ul. Branickiego

24.Koreń Jedwiga, l.76, ul. Piastowska

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
20 września 2015r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.    

 • Dzisiaj po każdej Mszy Św. będą rozdawane przed kościołem folderki z informacjami o Radiu Maryja i TV TRWAM oraz o Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Prosimy o zainteresowanie się tymi materiałami.    

 • Dziękujemy Ks. Infułatowi Zygmuntowi Lewickiemu, pierwszemu proboszczowi naszej Parafii za poświęcenie nowego Krzyża na wieżę naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim za modlitwy w czasie montażu Krzyża. Wierni w tym czasie odmówili 25 różańców. Dziękujemy tym osobom, które przewodniczyły w modlitwie przez cały czas montażu. Waga konstrukcji drewnianej z Krzyżem i kopułą wynosi 12.300 kg. Do tego ciężaru dochodzi teraz miedziana blacha.

 • Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za pełnione dyżury na placu budowy. Posługa ta była pełniona od 26 sierpnia do ostatniej chwili montażu 14 września. Dziękujemy za pośrednictwem Komendantów tych jednostek. Bóg zapłać.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Również dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie w kościele uczniów i ich rodziców z klas III Szkoły Podstawowej, przed I Komunią Św.

 • Wszystkich chętnych chłopców, którzy przystąpili w tym roku do I Komunii Św. oraz starszych, zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów naszej parafii. Spotkanie organizacyjne kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o 12.30.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 będzie odprawiona Msza Św. Inteligencji Katolickiej. Dzisiaj zapraszamy pracowników Służby Zdrowia naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 odbędzie się Spotkanie z Ks. dr Adamem Matanem na temat: „Informacja, która stwarza świat”.

 • Msza Święta z okazji święta Służby Celnej będzie sprawowana w poniedziałek 21 września o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Mszy świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników Służb Celnych i Skarbowych oraz ich rodziny.    

 • Nadgraniczna piesza pielgrzymka pracowników Służb Celnych oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę 26 września. Pielgrzymka wyruszy z Kuźnicy Białostockiej o godz. 9.00, a zakończy się Mszą Św. w Sokółce o godz. 18.00.    

 • Msza Św. w intencji nowo powstałej Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa Nereusza w Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana we wtorek 22 września o godz. 18.00 w parafii pw. MB Fatimskiej w Białymstoku. Eucharystii przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski, a homilię wygłosi ks. Krzysztof Kralka.    

 • W czwartek o godz. 13.00 w sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się Zebranie Katechetyczne wszystkich uczących religii w 9-ciu placówkach oświatowych na terenie naszej Parafii.

 • W piątek o godz. 16.30 w naszym kościele będą OBŁÓCZYNY czyli uroczyste włożenie sutanny przez alumnów III roku naszego Seminarium Duchownego. Polecamy ich w naszych modlitwach.

 • Uroczysta Msza Św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona za tydzień o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.    

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin jest krótki – do końca września. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 29 przy ul. Branickiego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 25a, 27a i 29a przy ul. Branickiego.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pomoc biednym rodzinom naszej parafii.

 • Ósme Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w dniach 22-27 września w Filadelfii, w amerykańskim stanie Pensylwania. 26 i 27 września w Spotkaniu będzie uczestniczył papież Franciszek.

 • W dniach 26-27 września odbędzie się XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze.

 • Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 2 października w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • Msza Św. z okazji 30-lecia istnienia białostockiej wspólnoty Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri" oraz 20-lecia dzieła Adopcji Serca będzie sprawowana dzisiaj o godz.17.00 w kościele Zwiastowania NMP przy ul. Chętnika 80 w Białymstoku. Eucharystii przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Po modlitwie: spotkanie z koordynatorem Adopcji, Tadeuszem Makulskim, oraz możliwość obejrzenia wystawy poświęconej temu dziełu.    

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na 35. Ogólnopolską Pielgrzymkę do Wrocławia, która odbędzie się dnia 26 września Chętni na wspólny wyjazd proszeni są o kontakt drogą emailową, adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć - w terminie do 21 września

 • Od 1 października ruszają dwusemestralne STUDIA PODYPLOMOWE ETYKI I FILOZOFII RELIGII W SZKOLE, które są odpowiedzią na potrzebę wdrażania refleksji etycznej w sferę publiczną i podnoszenia dyskusji filozoficzno – etycznej w przestrzeni życia społecznego. Więcej informacji w tej sprawie jest na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim o papieskich podróżach do Ameryki Łacińskiej oraz o wizycie Ojca Św. w Turynie. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.    

 • PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku (przy ul. Poleskiej) do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się za tydzień o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30.    

 • UROCZYSTA MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA za beatyfikację bł. ks. Michała Sopoćki odprawiona zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 28 września o godz. 18.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Zapraszamy do uczestnictwa.    

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
13 września 2015r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś rozpoczynamy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne Nabożeństwo. Dzisiaj porządek Mszy Św. niedzielny, zaś jutro i we wtorek Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Porządek wszystkich dni jest na plakatach pod chórem i przy kancelarii.

 • Dzisiaj, jutro i we wtorek przez cały dzień, aż do wieczornej Mszy Św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do Adoracji. Prosimy wszystkie grupy działające w naszej Parafii do wzięcia udziału w tej Adoracji. Pod chórem są listy na które prosimy wpisywać się w wyznaczonych godzinach. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wzięcia udziału w tych dniach w Uroczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Korzystajmy z Sakramentu Pokuty, by można było uzyskać Odpust Zupełny.

 • W tym roku nasza Schola „Dobra Ziemia” obchodzi X-lecie swojego istnienia, dlatego zaplanowanych jest wiele atrakcji i nowości. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 będą prowadzone zapisy wszystkim chętnym: dzieciom i młodzieży. Również można będzie zapisać się do Ruchu ŚWIATŁO-ŻYCIE, który jest ruchem oazowym. Formacja składa się z trzech stopni: * Oazy Dzieci Bożych – od III do V kl. Szkoły Podstawowej; * Oazy Nowej Drogi – od VI kl. Szkoły Podstawowej do II kl. Gimnazjum; * Oazy Nowego Życia – powyżej III kl. Gimnazjum. Spotkania odbywają się co tydzień w małych grupach na których zbliżamy się do Jezusa i pracujemy nad swoimi słabościami. Cały rok formacyjny kończy wspólny 17-dniowy wyjazd na rekolekcje. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.    

 • Spotkanie organizacyjne uczniów z klas I gimnazjum, rozpoczynających formację przygotowującą do Bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas II gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się również dzisiaj (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).

 • Dzisiaj o godz. 19.15 będzie odprawiona Msza Św. Inteligencji Katolickiej. Dzisiaj zapraszamy środowiska twórcze naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 odbędzie się Spotkanie z Panią Prof. Haliną Krukowską.

 • Jutro w drugim dniu Adoracji czyli w Święto Podwyższenie Krzyża Św. zostanie zamontowany nowy Krzyż na wieży naszego kościoła. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez Krzyż Chrystusa. Po Mszy Św. o godz. 9.30 poświęcenia Krzyża dokona Ks. Infułat Zygmunt Lewicki pierwszy proboszcz naszej Parafii. Przy Krzyżu Odśpiewamy SUPLIKACJE i oddamy trzykrotny pokłon Krzyżowi Św. O godz. 10.30 nieco wcześniej jak zapowiadaliśmy, rozpocznie się operacja montażu Krzyża na wieży naszego kościoła. W tym czasie w kościele będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. Główne drzwi kościoła będą zamknięte, prosimy wchodzić z boku od strony zakrystii. Polećmy w naszych modlitwach wszystkich pracowników, by operacja montażu zakończyła się szczęśliwie.

 • We wtorek zakończenie Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie to też druga rocznica pożaru naszej świątyni.

 • W środę, piątek i sobotę przypadają kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 • W środę o godz. 18.00 w sąsiadującym z nami Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym zostanie otwarta wystawa pt. „Co się komu w duszy gra – muzyka świata w polskim domu”.

 • W piątek Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.    

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się za tydzień (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Również za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie w kościele uczniów i ich rodziców z klas III Szkoły Podstawowej, przed I Komunią Św.

 • Wszystkich chętnych chłopców, którzy przystąpili w tym roku do I Komunii Św. oraz starszych, zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów naszej parafii. Spotkanie organizacyjne kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami odbędzie się za tydzień po Mszy św. o 12.30.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 25-po raz drugi i 27 przy ul. Branickiego oraz Pani Wacławie i s.Agacie za pomoc w sprzątaniu kościoła i myciu wszystkich kamiennych schodów. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 29 przy ul. Branickiego.

 • W salach pod kościołem przybywa coraz więcej nowych krzeseł. Bardzo prosimy wszystkich korzystających z różnych spotkań, by pozostawiać po sobie należyty porządek.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę również będą przeznaczone na XI – tą ratę naszych zobowiązań finansowych.

 • Również za tydzień będziemy gościć w parafii grupę młodzieży, która zajmuje się przygotowaniem Archidiecezji na Światowe Dni Młodzieży. Przybliżą nam to wspaniałe dzieło, które zapoczątkował św. Jan Paweł II. Szczególnie zapraszamy młodzież z naszej parafii aby licznie gromadziła się na Mszach św. i zaangażowała się w to dzieło jako wolontariusze bądź uczestnicy ŚDM. Zanim młodzi z całego świata dotrą do Krakowa, spędzą 5 dni w Polskich diecezjach, stąd zachęcamy rodziny z naszej parafii, które w miarę swoich możliwości pragną przyjąć młodzież z zagranicy aby zgłaszali się do Ks. Karola.

 • Msza Św. z okazji 30-lecia istnienia białostockiej wspólnoty Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri" oraz 20-lecia dzieła Adopcji Serca będzie sprawowana za tydzień o godz.17.00 w kościele Zwiastowania NMP przy ul. Chętnika 80 w Białymstoku. Eucharystii przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Po modlitwie: spotkanie z koordynatorem Adopcji, Tadeuszem Makulskim, oraz możliwość obejrzenia wystawy poświęconej temu dziełu.    

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na 35. Ogólnopolską Pielgrzymkę do Wrocławia, która odbędzie się dnia 26 września Chętni na wspólny wyjazd proszeni są o kontakt drogą emailową, adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć - w terminie do 21 września     

 • Od 1 października ruszają dwusemestralne STUDIA PODYPLOMOWE ETYKI I FILOZOFII RELIGII W SZKOLE, które są odpowiedzią na potrzebę wdrażania refleksji etycznej w sferę publiczną i podnoszenia dyskusji filozoficzno – etycznej w przestrzeni życia społecznego. Więcej informacji w tej sprawie jest na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia" poświęcony jest najnowszej encyklice papieża Franciszka „Laudato si”, mówiącej o potrzebie troski o człowieka i stworzony świat. W miesięczniku znajdziemy omówienia papieskiego dokumentu na różnych płaszczyznach: teologicznej, społecznej i ekologicznej. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zawartymi w nowych rubrykach: o modlitwie, o Ojcach Kościoła, o współczesnych zagrożeniach duchowych i o literaturze. Prasa pod chórem.    

 • PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku (przy ul. Poleskiej) do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się w niedzielę 27 września br. roku o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30.    

 • UROCZYSTA MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA za beatyfikację bł. ks. Michała Sopoćki odprawiona zostanie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w poniedziałek 28 września o godz. 18.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Zapraszamy do uczestnictwa.    

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 422
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.