Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
29 listopada 2015r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.
 • Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcimy WIGILIJNE  OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. Od dzisiaj w każdą Niedzielę opłatki będą rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone w naszym kościele.

 • Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Rycerstwo Niepokalanej gromadzić się będzie codziennie w kościele o godz. 17.30 na wspólną modlitwę.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej  w intencji Ojczyzny.

 • CARITAS  Polska już po raz 21 rozpoczyna dzisiaj doroczną akcję WIGILIJNE  DZIEŁO  POMOCY  DZIECIOM – pod hasłem: „Głodni Miłosierdzia”. Wolontariusze rozprowadzają świece na nasze wigilijne stoły. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z biednych rodzin. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania.

 • Rozpoczynają się adwentowe Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny tzw Roraty. Począwszy od  jutra  w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na takiej Mszy Św. Roratniej o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Bardzo prosimy, aby nie zalewać woskiem ławek. Świece w domu, trzeba odpowiednio przygotować.

 • Od dzisiaj można będzie przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak zawsze kosz jest  ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • We wtorek o godz. 19.00 kolejna Msza Św. Odnowy w Duchu Św..

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza  na różaniec o godz.17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Spotkanie formacyjny klas II Gimnazjum przed Bierzmowanie odbędzie się w I-szy piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Biuro Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, która odbędzie się w najbliższą sobotę z racji 24 rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd pielgrzymów o godz. 6.00. Zgłoszenia są przyjmowane w Biurze.

 • W sobotę o godz. 10.00 w Centrum Formacji Pastoralno Katechetycznej obok naszego kościoła odbędzie się wykład O. Pawła Krupy OP: „Wcielenie i posłuszeństwo Syna Bożego pełnia kultu Ojca”. Na spotkanie zaprasza Dominikańska Szkoła Wiary.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 6 - 7 - 8  grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Zamorski z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Za tydzień Msza Św. klasom I-szym Gimnazjum o godz. 9.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium. Również za tydzień Msza Św. klasom I-szym Szkoły Podstawowej o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Za tydzień tradycyjnie już w II Niedzielę Adwentu w kościołach w całym kraju będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać. Do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • Dzieci, ze Scholi "Dobra Ziemia", od 2 miesięcy wykonują dekoracyjne bombki z cekinów, które zawisną na choinkach w naszym kościele. Przygotowały również bombki na sprzedaż. Za tydzień w niedzielę, po Mszach Św. o 9:30, 11:00 i 12:30 pod hasłem: "Mikołajkowe bombkobranie" będzie możliwość zakupu tych ozdób świątecznych w przedsionku kościoła. Cena dużej bombki wynosi 10zł, natomiast małej 7zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby scholi. Ważne do zaznaczenia jest to, że czas wykonania 1 bombki zajmuje ok. 2 godzin. Serdecznie zachęcamy do zakupu!

 • Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii jak każdego roku, rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku włącznie. W tym roku przewodniczyć będzie Ks. Bernard Kaliński z Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku k/Łodzi.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Nikogo nie było wczoraj z bloku Nr 73 przy ul. Warszawskiej do pomocy w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy innym osobom za pomoc. W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 75 przy ul. Warszawskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszym kościele.

 • «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie» (Mt 19:13-15) Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, by przychodzili ze swoimi pociechami blisko ołtarza. Balkony na których jest coraz więcej dzieci, nie są właściwym miejscem do uczestnictwa dzieci w czasie Mszy Św.. Wysokie balustrady na balkonach uniemożliwiają kontakt wzrokowy z tym, co dzieje się na ołtarzu. Za wychowanie religijne dzieci, przede wszystkim są odpowiedzialni rodzice.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690 zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • W dniach 4-6 XII wspólnota Ruchu  Światło – Życie z parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi z Białymstoku organizuje wyjazdowe rekolekcje adwentowe dla młodzieży. Rekolekcje będą przeprowadzone w szkole w Turośni Kościelnej. Uczestnikami rekolekcji mogą być uczniowie gimnazjów, szkół średnich i studenci. Zapisy i wszelkie informacje o rekolekcjach na portalu internetowym – rekoakcje.pl

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
22 listopada 2015r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym Świętem Akcji katolickiej. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna.

 • Dzisiaj przypada wspomnienie Św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w grę na organach oraz piękno śpiewu liturgicznego, zarówno żyjących jak i zmarłych. Modlić się będziemy za naszą Scholę „Dobra ziemia” i organistów: Błażeja i Piotra.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej nauczycielom i wychowawcom. W środę w Oratorium o godz. 19.00 kolejny wykład Ks. Dr Adama Matana z cyklu „Wiara i nauka”. Temat: „Księżyc w literaturze i nauce”.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 71 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 73 przy ul. Warszawskiej.

 • Dziękujemy naszej parafiance z rodziną, za ufundowany herb biskupi, Ks. Bpa Henryka Ciereszki.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Głównym tematem listopadowego numeru "Drogi Miłosierdzia" jest rodzina. Zapraszamy do lektury artykułu: "Świętość rodzi się w domu", mówiącego o kanonizowanych niedawno przez papieża Franciszka rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest też najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim Orędzie na ŚDM, na Dzień Chorych oraz Migranta i Uchodźcy.

 • Za tydzień I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej Niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy Św. Roratniej o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Od przyszłej Niedzieli można będzie przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak zawsze kosz będzie ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • Za tydzień na każdej Mszy Św. zostaną poświęcone WIGILIJNE OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki będą rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone w naszym kościele. Za tydzień o pomoc w rozprowadzaniu opłatków prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • Za tydzień jak w każdą ostatnią Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Rekolekcje adwentowe dla nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników podlaskiej oświaty odbędą się w dniach 28-30 listopada o godz. 18.00 w parafii bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. Rekolekcje pod hasłem: „ … jeden jest Wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”, poprowadzi Ks. Karol Kondracikowski. W programie przewidziana jest Eucharystia z nauką rekolekcyjną oraz konferencja duchowa.

 • «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie» (Mt 19:13-15) Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, by przychodzili ze swoimi pociechami blisko ołtarza. Balkony na których jest coraz więcej dzieci, nie są właściwym miejscem do uczestnictwa dzieci w czasie Mszy Św.. Wysokie balustrady na balkonach uniemożliwiają kontakt wzrokowy z tym, co dzieje się na ołtarzu. Za wychowanie religijne dzieci, przede wszystkim są odpowiedzialni rodzice.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • W dniach 4-6 XII wspólnota Ruchu Światło – Życie z parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi z Białymstoku organizuje wyjazdowe rekolekcje adwentowe dla młodzieży. Rekolekcje będą przeprowadzone w szkole w Turośni Kościelnej. Uczestnikami rekolekcji mogą być uczniowie gimnazjów, szkół średnich i studenci. Zapisy i wszelkie informacje o rekolekcjach na portalu internetowym – rekoakcje.pl

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
15 listopada 2015r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XII-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 9.30 uczniom klas III Gimnazjum. Po Mszy Św. w Oratorium katecheza przed Bierzmowaniem. Również dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 uczniom klas III Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza przed I Komunią Św.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej Pracownikom Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 kolejny wykład Ks. Marka Kowalczuka z cyklu „Poznajemy Biblię”. Temat: „Jozue i święta wojna”.

 • Jutro Uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Msze Św. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni. O godz. 21.00 serdecznie zapraszamy na Apel Maryjny.

 • W piątek o godz. 17.00 w Galerii Slędzińskich przy ul. Legionowej 2, odbędzie się promocja nowej książki naszego parafianina dr Zbigniewa Klimaszewskiego pt.: „Zapomniani bohaterowie białostockich Bojar”. Książka odsłania, do tej pory nie publikowane patriotyczna postawy niektórych naszych parafian. Wstęp wolny.

 • Stowarzyszenie « Otwarty Dom » Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 30-ty zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 22 grudnia – 3 stycznia. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się w środę o godz. 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 69 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 71 przy ul. Warszawskiej.

 • Dziękujemy też wszystkim Panom, którzy wczoraj pomogli nam przy sprzątaniu na placu przykościelnym.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Głównym tematem listopadowego numeru "Drogi Miłosierdzia" jest rodzina. Zapraszamy do lektury artykułu: "Świętość rodzi się w domu", mówiącego o kanonizowanych niedawno przez papieża Franciszka rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest też najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim Orędzie na ŚDM, na Dzień Chorych oraz Migranta i Uchodźcy.

 • W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wyraźmy udziałem w niedzielnej Eucharystii. Po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna.

 • Również za tydzień przypada wspomnienie Św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w grę na organach oraz piękno śpiewu liturgicznego, zarówno żyjących jak i zmarłych. Modlić się będziemy za naszą Scholę „Dobra ziemia” i organistów: Błażeja i Piotra.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • Spotkania Małżeńskie w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zapraszają na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w Hodyszewie w dniach 20-22 listopada. Służą one rozwojowi i pogłębieniu wzajemnej relacji małżeńskiej. Są również pomocne dla tych par, które przeżywają problemy w komunikacji czy wręcz kryzys małżeński. Więcej informacji o ruchu Spotkań Małżeńskich na stronie ośrodka: www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 20 - 22 listopada. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • W dniach 4-6 XII wspólnota Ruchu Światło – Życie z parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi z Białymstoku organizuje wyjazdowe rekolekcje adwentowe dla młodzieży. Rekolekcje będą przeprowadzone w szkole w Turośni Kościelnej. Uczestnikami rekolekcji mogą być uczniowie gimnazjów, szkół średnich i studenci. Zapisy i wszelkie informacje o rekolekcjach na portalu internetowym – rekoakcje.pl    

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
8 listopada 2015r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dzisiaj VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzięki ofiarności wiernych objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły. Wychodząc po Mszy Św., na stoisku z prasą lub przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej środowiskom twórczym naszego miasta.

 • W środę przypada 97 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszej świątyni, aby złożyć Bogu dziękczynienie za wolną Ojczyznę i prosić dla niej o pokój i rozwój. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej jak każdego roku wystąpi Chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcja Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Będzie to KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. Jest to już wieloletnia tradycja w naszym kościele ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach.

 • Za tydzień jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XII-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. W kościołach naszej Archidiecezji, tego dnia taca będzie przeznaczona na ŚDM. U nas ofiary na ten cel można będzie złożyć 22 listopada.

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 9.30 uczniom klas III Gimnazjum. Po Mszy Św. w Oratorium katecheza przed Bierzmowaniem. Również za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 uczniom klas III Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza przed I Komunią Św.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 67 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 69 przy ul. Warszawskiej. Również na godz. 10.00 zapraszamy mężczyzn oraz Bractwo Św. Wojciecha do porządkowania placu po odbudowie wieży i grabienia liści.

 • Wieża naszego kościoła już jest całkowicie pokryta miedzianą blachą. Następne prace będą wykonywane wewnątrz wieży. Dokończony zostanie montaż metalowej klatki schodowej oraz prowadzone będą inne prace przerwane wcześniej przed montażem Krzyża. Niebawem zostaną uruchomione dzwony i zegary.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Głównym tematem listopadowego numeru "Drogi Miłosierdzia" jest rodzina. Proponujemy artykuł poświęcony zakończonemu niedawno Synodowi o rodzinie, w którym można zapoznać się z najważniejszymi tematami poruszanymi na synodzie. Zapraszamy także do lektury artykułu: "Świętość rodzi się w domu", mówiącego o kanonizowanych niedawno przez papieża Franciszka rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 • Od 6 listopada w kinach można oglądać film: „Zakazany Bóg”. To przejmująca opowieść o potędze prawdziwej wiary i sile odważnego świadectwa. Film opowiada o 51 błogosławionych męczennikach z Barbastro: mężnych klaretynach, którzy oddali swoje życie za Chrystusa podczas wojny domowej w Hiszpanii. Więcej informacji jest na plakacie przy kancelarii.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • „Świadkowie wiary. O życiu chrześcijan na Bliskim Wschodzie” - to tytuł spotkania z O. Zygmuntem Kwiatkowskim, jezuitą, który ponad 30 lat pracuje w Syrii. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a, obok Kurii. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa o prześladowaniach chrześcijan na świecie.

 • W sobotę w godzinach 10.00-18.00 Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland organizuje na terenie Atrium Biała przy ul. Cz. Miłosza 2 akcję „Zdrowie pod kontrolą”. Więcej informacji na tablicy przed naszym kościołem.

 • Spotkania Małżeńskie w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zapraszają na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w Hodyszewie w dniach 20-22 listopada. Służą one rozwojowi i pogłębieniu wzajemnej relacji małżeńskiej. Są również pomocne dla tych par, które przeżywają problemy w komunikacji czy wręcz kryzys małżeński. Więcej informacji o ruchu Spotkań Małżeńskich na stronie ośrodka: www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
1 listopada 2015r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół kieruje nasze spojrzenie na tych wszystkich, którzy realizowali w swoim życiu powołanie do świętości. Nie znamy ich z imienia, ale tworzyli na ziemi Kościół święty i każdego dnia żyli Ewangelią Chrystusa. My też jesteśmy powołani do świętości, jest to nasze główne powołanie jako chrześcijan.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. Procesji nie będzie. Ostatnia Procesja w tym roku będzie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 22 listopada. Dzisiaj Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

 • Dzisiaj rozpoczynamy pięciodniowe nabożeństwo wypominkowe za naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.00 będą czytane Wypominki, po nich Msza Św. o godz. 18.00 za zmarłych. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie procesji żałobnej do pięciu stacji jak to jest co roku w dniu 1-szym listopada, ze względu na Mszę Św. o godz. 19.15 Klubu Inteligencji Katolickiej.

 • Jutro DZIEŃ  ZADUSZNY czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30. O godz. 17.00 Wypominki połączone ze Mszą Św. o 18.00.

 • Biskupi zwracają się z gorącym apelem do Rodziców i zachęcają „...by te szczególne dni w życiu Kościoła – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – stały się okazją, aby razem z dziećmi wybrać się na cmentarz, nawiedzić groby bliskich, a także ukazać im chrześcijański sens życia i perspektywy życia wiecznego z Bogiem. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie – proszą Biskupi – że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za Zmarłych”.

 • Od 1 do 8 listopada można będzie zyskać Odpust Zupełny przez pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza grzebalnego z modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca Św. oraz z modlitwą za zmarłych. Trzeba też być w stanie łaski uświęcającej. Najlepsze, co możemy dać naszym bliskim zmarłym – to modlitwa. Nic jej nie zastąpi. Natomiast Odpust Cząstkowy uzyskuje się za nawiedzenie cmentarza grzebalnego przez cały rok.

 • Państwu Niewińskim dziękujemy za ofiarowane do kościoła chryzantemy doniczkowe. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i innym Panom za ciągle wykonywane prace przy naszym kościele. Zapraszamy chętnych. Zawsze mamy dużo roboty, a to dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

 • We wtorek o godz. 19.00 Msza Św. Odnowie w Duchu Św. Serdecznie zapraszamy.

 • W środę przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Patrona naszego Ks. Karola. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Karolu, solenizancie. Tego dnia w Katedrze o godz. 18.00 Msza Św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne mieszczące się obok naszego kościoła oraz Twórcy Niepełnosprawni z Dzięciołówki zapraszają na wystawę SENIOR SPRAWNY I NIEPEŁNOSPRAWNY. Wernisaż wystawy w środę o godz. 11.00 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym. Wystawa czynna do końca listopada.

 • W środę w Oratorium o godz. 19.00 Czas skupienia. Będzie to refleksja i medytacja związana z liturgią roku kościelnego.

 • W I-szy czwartek miesiąca w modlitwie indywidualnej, módlmy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adoracji przewodniczyć będzie Straż Honorowa NSPJ.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W sobotę w Katedrze rozpoczyna się NOWENNA  OPIEKI  NMP MATKI  MIŁOSIERDZIA. Nasza Parafia jest zaproszona tego dnia na Mszę Św. o godz. 18.00. Weźmy w niej udział jak najliczniej. Do Katedry udajemy się indywidualnie.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.

 • Za tydzień VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Tego dnia na stoisku z prasą lub przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Przyjmujemy nowych kandydatów do III Zakonu Św. Franciszka. Spotkania odbywają się w każdą III-cią Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium. Wiele osób umarło i grozi nam przekazanie chorągwi do Parafii Św. Rocha, jeśli u nas nie będzie wystarczającej liczby kandydatów. Serdecznie zachęcamy nowe osoby.

 • Przyjmujemy na  WYPOMINKI. Dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne na stoisku z prasą po Mszach Św. oraz w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od dzisiaj do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloków Nr 17; 19; 21 i 36 przy ul. Orzeszkowej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 67 przy ul. Warszawskiej.

 • Wieża naszego kościoła już jest całkowicie pokryta miedzianą blachą. Następne prace będą wykonywane wewnątrz wieży. Dokończony zostanie montaż metalowej klatki schodowej oraz prowadzone będą inne prace przerwane wcześniej przed montażem Krzyża. Niebawem zostaną uruchomione dzwony i zegary.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 6 osób. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • „Świadkowie wiary. O życiu chrześcijan na Bliskim Wschodzie” - to tytuł spotkania z O. Zygmuntem Kwiatkowskim, jezuitą, który ponad 30 lat pracuje w Syrii. Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a, obok Kurii. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa o prześladowaniach chrześcijan na świecie.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 429
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.