Wielkość liter

27 listopada 2016 r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego Chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą Chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

 • Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Jej symbolem jest ustawiona przed ołtarzem Świeca Roratna.

 • Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę Roratną. Do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Bardzo prosimy, aby nie zalewać woskiem ławek. Świece należy w domu odpowiednio przygotować. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec CARITAS, które będą do nabycia w naszym kościele.    

 • Dziś zostaną poświęcone  WIGILIJNE  OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki będą rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele.

 • Nasz Parafialny Zespół  CARITAS potrzebuje ubranek dla  1 rocznej i 2-letniej dziewczynki. Od dzisiaj po raz 22 Zespół ten, rozpoczyna rozprowadzanie świec na wigilijne stoły w ramach dorocznej akcji WIGILIJNE  DZIEŁO  POMOCY  DZIECIOM. Hasłem tegorocznej akcji są słowa: „Płomień Miłosierdzia”. Serdecznie zachęcamy do nabywania tych świec.

 • Od dzisiaj można przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak każdego roku kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. W każdą Niedzielę na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • We wtorek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Rycerstwo Niepokalanej gromadzić się będzie codziennie w kościele o godz. 17.30 na wspólną modlitwę.    

 • Za tydzień klasy I-sze Gimnazjum mają Mszę Św. o godz. 9.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium pod kościołem. Również za tydzień klasy I-sze Szkoły Podstawowej zapraszamy na Msze Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • Za tydzień tradycyjnie już w II Niedzielę Adwentu w kościołach w całym kraju będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać. Do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki ofiar prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 4 - 5 - 6  grudnia. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Mrozek z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.  

 • REKOLEKCJE  ADWENTOWE Klubu Inteligencji Katolickiej będą w naszym kościele w dniach 16-17-18 grudnia. Poprowadzi je O. Maciej Zięba, dominikanin.   

 • REKOLEKCJE  ADWENTOWE  w naszej parafii jak każdego roku rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku włącznie. W tym roku przewodniczyć będzie Ks. Roman Kotlimowski z Seminarium Duchownego w Grodnie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy do lektury listopadowego numeru miesięcznika "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego  wydania są słowa "Bądźcie mocni w Chrystusie". Poświęcony on jest zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Polecamy to wydanie szczególnie rodzicom mającym problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi.

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii  w celu założenia KARTOTEKI  PARAFIALNEJ.

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszym kościele.

 • Dziękujemy Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa za złożoną ofiarę na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.    

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób i od 2 na nowy ołtarz z prawej strony. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i innym panom za wczorajsze prace na placu przykościelnym.

 • Dziękujemy jednemu mieszkańcowi bloku Nr 12a  przy ul. Chrobrego i innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku  Nr 14  przy ul. Chrobrego.

 • Według kalendarza liturgicznego wyjątkowo w Nowym Roku, nastąpiła zmiana terminu naszego Odpustu ku czci Św. Wojciecha. Będzie on 26 kwietnia, dlatego też Bierzmowanie będzie również 26 kwietnia o godz. 18.00.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 • W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i pracy na misjach. Tym bardziej że w pierwszą sobotę, obchodzimy Dzień Misyjny.

 • W I-szy piątek nabożeństwo do Najświetszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi świętej będzie na każdej Mszy Św..

 • W pierwszą sobotę w modlitwach Matce Najświętszej polecajmy dzieła Papieskiej Unii Misyjnej. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15. 00 Różaniec Fatimski.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich

 • 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), kapłan, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła

 
20 listopada 2016 r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
 • Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym Świętem Akcji Katolickiej. Dzisiaj po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament aż do wieczornej Mszy Św. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania.    

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. uczniom i ich rodzicom klas III-ich Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. wyjątkowo w Oratorium katecheza przygotowująca do I Komunii Św.

 • We wtorek przypada wspomnienie Św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w grę na organach oraz piękno śpiewu liturgicznego, zarówno żyjących jak i zmarłych. Modlić się będziemy za naszą Scholę „Dobra ziemia” i organistów: Błażeja i Piotra.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. W każdą Niedzielę na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Za tydzień klasy III-cie Gimnazjum mają swoją Mszę Św. o godz. 9.30. Po Mszy Św. spotkanie w Oratorium.

 • Za tydzień I Niedziala Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej Niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy Św. Roratniej o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Od przyszłej Niedzieli można będzie przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak każdego roku kosz będzie ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej.

 • Za tydzień na każdej Mszy Św. zostaną poświęcone WIGILIJNE OPŁATKI. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki będą rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Za tydzień o pomoc w rozprowadzaniu opłatków prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy do lektury listopadowego numeru miesięcznika "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego wydania są słowa "Bądźcie mocni w Chrystusie". Poświęcony on jest zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Polecamy to wydanie szczególnie rodzicom mającym problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi.

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS potrzebuje ubranek dla 1 rocznej i 2-letniej dziewczynki.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 2 osób i od 1-ej na nowy ołtarz z prawej strony. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i innym panom za wczorajsze grabienie liści.

 • Nikogo nie było w piątek z bloku Nr 12 przy ul. Chrobrego. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 12a przy ul. Chrobrego.

 • W tym tygodniu obchodzić będziemy:

 • poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP

 • wtorek – wspomnienie Św. Cecylii

 • czwartek – wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
13 listopada 2016 r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. W każdą Niedzielę na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św.

 • Dzisiaj VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzięki ofiarności wiernych objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących chrześcijan w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczenia swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły. Wychodząc z kościoła po Mszy Św. na stoisku z prasą lub przed głównym wejściem można będzie złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Bardzo dziękujemy za każdy dar. Bóg zapłać!

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W środę przypada Uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, Patronki naszej Archidiecezji. Msze Św. będą odprawiane w porządku dnia powszedniego. O godz. 21.00  Apel Maryjny.

 • Stowarzyszenie « Otwarty Dom » Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz 30 zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 22 grudnia 2016 roku – 4 stycznia 2017 roku. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku.    Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się w czwartek w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8 w Białymstoku. Bliższe informacje można uzyskać u organizatorów: Ireny Stankiewicz – Prezes Stowarzyszenia– telefon: 695 629 678, Ewa Tyburczy – Skarbnik  Stowarzyszenia– telefon: 516 142 904

 • Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na spotkanie o życiu, twórczości i epoce  Franciszka Karpińskiego – największego poety, który tworzył w Białymstoku. Spotkanie pt. „Sztuka w kręgu mecenatu Branickich – Izabela z Poniatowskich Branicka i Franciszek Karpiński” odbędzie się w piątek  o godz. 17.30. Poprowadzą je krytyk literacki Waldemar Smaszcz  oraz historyk sztuki ks. dr. Jan Nieciecki. Spotkanie uświetni koncert  muzyki klasycznej epoki Oświecenia oraz wybranych Pieśni Nabożnych Franciszka Karpińskiego.

 • Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne, które będzie duchowym przygotowaniem do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Spotkanie pt. Wielka Pokuta odbędzie się w sobotę o godz. 13.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W owocnym przeżyciu tego wydarzenia pomoże o. Michał Legan - Misjonarz Miłosierdzia. W programie: różaniec, konferencja, modlitwa przebłagalna, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza Święta. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 • Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla  Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Św., zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W naszej Archidiecezji obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze dzisiaj o godz. 18.00, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. uczniom i ich rodzicom klas III-ich Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. wyjątkowo w Oratorium katecheza przygotowująca do I Komunii Św.

 • Za tydzień po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament aż do wieczornej Mszy Św. Bardzo prosimy wszystkie grupy o wpisanie się na listę, która jest na stoliku pod chórem, do modlitewnego czuwania.

 • Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wstępowania w szeregi Akcji Katolickiej, Bractwa Św. Wojciecha oraz innych grup przy naszym kościele. Wszyscy angażujmy się w życie naszej Parafii.

 • Zapraszamy do lektury listopadowego numeru miesięcznika "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego  wydania są słowa "Bądźcie mocni w Chrystusie". Poświęcony on jest zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Na ten temat wypowiadają się teolog dogmatyk i wieloletni egzorcysta. Proponujemy też skierowany przede wszystkim do rodziców i wychowawców artykuł poświęcony aktualnym zagrożeniom niesionym przez współczesną kulturę masową.    

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii  w celu założenia KARTOTEKI  PARAFIALNEJ.

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób i od 4-ech na nowy ołtarz z prawej strony. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do grabienia liści, jeśli zima nam na to pozwoli. Dziękujemy panom za wczorajszą pracę.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 10  przy ul. Chrobrego oraz  innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Wyjątkowo w piątek na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku  Nr 12  przy ul. Chrobrego.

 • W tym tygodniu obchodzić będziemy:

 • czwartek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

 • piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny

 • sobota – wspomnienie Bł. Salomei

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
6 listopada 2016r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. Dzisiaj modlić się będziemy za członków Klubu Inteligencji Katolickiej. Na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.    

 • Dzisiaj o godz. 9.30 Msza Św. klasom I-szym Gimnazjum. Po Mszy Św. w Oratorium katecheza.

 • Jutro w naszej Katedrze rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Codziennie o godz. 18.00 będą odprawiane Msze Św. pielgrzymom wszystkich parafii naszej Archidiecezji. Nasza parafia pielgrzymuje jutro. Do Katedry udajemy się indywidualnie jako pielgrzymi. Niech nas będzie dużo. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej Mszy Św. Szczegółowy program tych dni jest zamieszczony na tablicy przy kancelarii.

 • W piątek przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszego kościoła, aby złożyć Bogu dziękczynienie za wolną Ojczyznę i prosić dla niej o pokój i rozwój. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Biskupi udzielają dyspensy od obowiązku zachowania tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po Mszy Św. wieczornej odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Chóru Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcją Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. Jest to już wieloletnia tradycja w naszym kościele ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Pamiętajmy też o wywieszeniu flagi narodowej na naszych domach.

 • Spotkanie Młodzieży „DZIEŃ U MAMY”, organizowane w ramach Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia w Katedrze, odbędzie się w dniu 12 listopada.

 • Za tydzień modlić się będziemy za Kościół prześladowany. Wspierać też będziemy naszymi ofiarami składanymi do puszek na stoisku z prasą i przed głównym wejściem do kościoła.

 • W niedzielę, 20 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, papież Franciszek uroczyście zamknie Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Uczyni to poprzez symboliczny gest zamknięcia Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zgodnie z wolą Ojca Św., zamknięcie Roku Miłosierdzia we wszystkich diecezjach Kościoła Katolickiego nastąpi tydzień wcześniej. W Archidiecezji Białostockiej obrzęd Zamknięcia Roku Miłosierdzia zostanie dokonany w Katedrze za tydzień o godz. 18.00, w ramach tegorocznej Nowenny Opieki NMP Matki Miłosierdzia. W pozostałych pięciu świątyniach naszej Archidiecezji, w których zostały otwarte Drzwi Święte, tego dnia będą celebrowane Msze św. dziękczynne za łaski Roku Miłosierdzia.

 • Ostatnia Procesja Eucharystyczna w tym roku będzie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada. W tym dniu po każdej Mszy Św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA.

 • Do 20 listopada w każdy czwartek po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele jest godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po 20 listopada Adoracja Najświętszego Sakramentu z czwartku będzie przeniesiona na piątek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.    

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru miesięcznika "Drogi Miłosierdzia". Tematem listopadowego wydania są słowa "Bądźcie mocni w Chrystusie". Poświęcony on jest zwycięstwu Boga nad siłami ciemności i toczącej się wokół nas walce między dobrem i złem. Na ten temat wypowiadają się teolog dogmatyk i wieloletni egzorcysta. Proponujemy też skierowany przede wszystkim do rodziców i wychowawców artykuł poświęcony aktualnym zagrożeniom niesionym przez współczesną kulturę masową.    

 • Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by już zgłaszały się do kancelarii w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy wspólnocie Ruchu Rodzin Nazaretańskich za złożoną ofiarę na budowę nowego ołtarza, który będzie po prawej stronie. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha oraz innym panom za wczorajsze grabienie liści. Pracowało wielu, ale jeszcze zapraszamy więcej osób do pomocy. Następne grabienie w sobotę o godz. 9.00 serdecznie zapraszamy.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 8 przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 10 przy ul. Chrobrego.

 • W tym tygodniu obchodzić będziemy:

 • środa – Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • czwartek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, Pp
 • piątek – wspomnienie Św. Marcina z Tours, Bp
 • sobota – wspomnienie Św. Jozafata, Bp
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
1 listopada 2016 r. - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół kieruje nasze spojrzenie na tych wszystkich, którzy realizowali w swoim życiu powołanie do świętości. Nie znamy ich z imienia, ale tworzyli na ziemi Kościół święty i każdego dnia żyli Ewangelią Chrystusa. My też jesteśmy powołani do świętości, jest to nasze główne powołanie jako chrześcijan.

 • Dzisiaj rozpoczynamy pięciodniowe nabożeństwo wypominkowe za naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.00 będą czytane Wypominki, po nich Msza Św. o godz. 18.00 za zmarłych. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej będzie procesja żałobna do pięciu stacji poprzedzona śpiewem Nieszporów żałobnych.

 • Jutro DZIEŃ  ZADUSZNY czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30. O godz. 17.00 Wypominki połączone ze Mszą Św. o 18.00.

 • Biskupi zwracają się z gorącym apelem do Rodziców i zachęcają „...by te szczególne dni w życiu Kościoła – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – stały się okazją, aby razem z dziećmi wybrać się na cmentarz, nawiedzić groby bliskich, a także ukazać im chrześcijański sens życia i perspektywy życia wiecznego z Bogiem. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie – proszą Biskupi – że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za Zmarłych”.

 • Od 1 do 8 listopada można będzie zyskać Odpust Zupełny przez pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza grzebalnego z modlitwą „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca Św. oraz z modlitwą za zmarłych. Trzeba też być w stanie łaski uświęcającej. Najlepsze, co możemy dać naszym bliskim zmarłym – to modlitwa. Nic jej nie zastąpi. Natomiast Odpust Cząstkowy uzyskuje się za nawiedzenie cmentarza grzebalnego przez cały rok.

 • W czwartek  przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Patrona naszego Ks. Karola. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Karolu, Solenizancie. Tego dnia w Katedrze o godz. 18.00 Msza Św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów.

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W Niedzielę 13 listopada przypada VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Tego dnia na stoisku z prasą lub przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

 • Przyjmujemy na  WYPOMINKI. Dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne w zakrystii i w kancelarii. Wypominki będą czytane od dzisiaj do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 483
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.