Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
19 czerwca 2016r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XIII-tą i już ostatnią ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia była rozłożona na XIII rat. Tę ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Po pięciu latach zakończy się zadłużenie naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za okazaną pomoc. Bóg zapłać.
 • Nasza Schola „Dobra Ziemia” w tym roku świętuje X-lecie istnienia. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci z rodzicami – na festyn. W programie jest koncert Scholi oraz koncert w wykonaniu zaproszonego gościa, a także konkursy z nagrodami oraz wiele innych smacznych atrakcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu. Więcej informacji można znaleźć na plakatach pod chórem i przy kancelarii.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00 i 19.15 przed kościołem będą zbierane podpisy pod Apel do Parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Serdecznie zachęcamy wszystkich do poparcia tej inicjatywy.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Służby Zdrowia. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15.

 • We wtorek o godz. 19.00 ostatnia przed wakacjami Msza Św. Odnowie w Duchu Św.

 • W czwartek Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ojcach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego Błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

 • W czwartek w godz. 10.30 – 11.00 na naszym parkingu za kościołem można będzie zdać zużyty sprzęt elektroniczny. Ekipa odbierająca ten sprzęt będzie tylko w tym wyznaczonym czasie.

 • W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – największego i ostatniego z proroków. Bóg posyłając na świat Jana, pragnie przez jego naukę i chrzest przygotować ludzi na przyjście swego Syna, Jezusa Chrystusa. Wśród wielu solenizantów, tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie nasz Ks. Proboszcz. Życzenia od parafian i grup działających w parafii, Solenizant przyjmie w przeddzień Imienin w czwartek w Oratorium po Mszy Św. wieczornej. W piątek nie ma postu.

 • Również w piątek jest zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Tego dnia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00 – dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników wszystkich szkół z naszej parafii na wspólne podziękowanie Panu Bogu za miniony rok i prosić o potrzebne łaski na rozpoczynające się wakacje. Niech one będą dla wszystkich czasem odpoczynku i regeneracji sił do nowej, jeszcze bardziej wytężonej pracy w przyszłym roku szkolnym. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich rodziców, by zadbali o to, aby Wasze pociechy zakończyły rok szkolny w jedności z Bogiem.

 • W sobotę o godz. 19.00 po raz trzeci w naszym kościele odbędzie się Koncert Kataryniarzy. Serdecznie zapraszamy.

 • Trwa miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie rano o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • W przyszłym roku I Komunia Św. będzie w Niedzielę Zesłania Ducha Św. - 4 czerwca, zaś doroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha i Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej w poniedziałek 24 kwietnia.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Bukowskiego 1a i Warszawskiej 52 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Branickiego 1; 7 i Pałacowej 1 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Za tydzień jak zawsze w ostatnią Niedziele miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Jeszcze mamy 11 sztuk czerwcowego numeru "Drogi Miłosierdzia". Poświęcony jest 25. rocznicy utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Białostockiej. W jednym z artykułów przedstawiona została, rozpoczynająca się od Diecezji Wileńskiej, historia naszego Kościoła lokalnego.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem „Chrzest Bożym Miłosierdziem” odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w w Piwnicy Akademickiej przy Białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2, od 25 do 29 lipca w godz. 17 00 - 19 00. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi zapisy w parafii. Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
12 czerwca 2016r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św., a po niej katecheza w kościele klasom II-im Szkoły Podstawowej i ich rodzicom.

 • Dzisiaj odbędzie się siódmy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY pod hasłem "Każde życie jest bezcenne". Marsz wyruszy o godzinie 14.00 spod kościoła Św. Rocha.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 wykład Pani Ewy Zalewskiej na temat: „Spotkanie z ikoną”.

 • Trwa miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie rano o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • W sobotę o godz. 13.00 w Oratorium pod kościołem odbędzie się ostatnie spotkanie rodzin i wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży. Obecność jest obowiązkowa z racji bardzo ważnych informacji. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być obecny, niech skontaktuje się z koordynatorami w naszej parafii.

 • Nasza Schola „Dobra Ziemia” w tym roku świętuje X-lecie istnienia. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci z rodzicami – na festyn. W programie jest koncert Scholi oraz koncert w wykonaniu zaproszonego gościa, a także konkursy z nagrodami oraz wiele innych smacznych atrakcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu. Więcej informacji można znaleźć na plakatach pod chórem i przy kancelarii oraz na ulotkach.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Dziękujemy paniom za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Bukowskiego 1; 1a; 1b; 1c i Warszawskiej 39 i 52 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za zbiórkę ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XIII-tą i ostatnią już ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 30 czerwca. Po pięciu latach parafia nasza uwolni się od wszelkich długów wcześniej zaciągniętych.

 • Jest już czerwcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Poświęcony jest 25. rocznicy utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Białostockiej. W jednym z artykułów przedstawiona została, rozpoczynająca się od Diecezji Wileńskiej, historia naszego Kościoła lokalnego. Przypomniane też zostało przesłanie, z jakim przybył papież Jan Paweł II 25 lat temu do Białegostoku oraz postać beatyfikowanej przed ćwierćwieczem Bolesławy Lament. W numerze także o pieszych pielgrzymkach, które w najbliższych tygodnia wyruszą z Białegostoku: do Różanegostoku, na Jasną Górę i do Ostrej Bramy w Wilnie.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W dniach 24-26 czerwca organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 24 czerwca po Mszy Świętej o godz. 11.30 w Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17.00. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
5 czerwca 2016r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj obchodzimy IX Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy Św. można złożyć ofiarę do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie jako wotum wdzięczności naszego Narodu. Bóg zapłać za każdą złożona ofiarę na ten szczytny cel.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 ostatnia przed wakacjami Procesja Eucharystyczna.

 • Spotkanie podsumowujące rok formacji klasom I Gimnazjum odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30. Na te spotkanie należy przynieść indeksy.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Marek Kowalczuk przedstawi wykład na temat: „Juda Machabeusz – bohater”.

 • Trwa miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie rano o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS ponownie zwraca się z prośbą do naszych parafian o ubranka 2 letniej dziewczynce. Prosimy zgłaszać się w środy w wyznaczonym czasie.

 • Fundacja Spe Salvi serdecznie zaprasza wszystkich uzdolnionych muzycznie i pragnących rozwijać swoje talenty wokalne na polu muzyki chrześcijańskiej na Wokalne Warsztaty Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI”. Warsztaty rozpoczną się w czwartek o godz. 15.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A i potrwają przez 3 kolejne dni. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie www.BoguDzwieki.ArchiBial.pl oraz plakacie.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św., a po niej katecheza w kościele klasom II-im Szkoły Podstawowej i ich rodzicom.    

 • Za tydzień odbędzie się siódmy MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY pod hasłem "Każde życie jest bezcenne". Marsz wyruszy o godzinie 14.00 spod kościoła Św. Rocha. Poprzedzi go Msza Święta o godzinie 12.30 w kościele Św. Rocha. Od godziny 15.00 do 18.00 odbędzie się Festyn Rodzinny na placu przy Katedrze. Ukoronowaniem dnia będzie Koncert Uwielbienia Bogu Dźwięki, który rozpocznie się o godzinie 20.30. Zapraszamy serdecznie rodziny oraz wszystkich, dla których wartości życia i rodziny są ważne. Pokażmy, że jest nas wielu!

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Modlińskiej 8 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Modlińskiej 6; 10 i 12 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Stowarzyszeniu Rycerstwa Niepokalanej za przewodniczenie nabożeństwom majowym przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu. Dziękujemy też Panu Wacławowi za akompaniament akordeonowy i wszystkim, którzy tak licznie gromadzili się na wspólną modlitwę w piękne, majowe wieczory. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Straży Honorowej NSPJ za dar ołtarza, który będzie potrzebny na Mszach Św. pontyfikalnych (z udziałem Ks. Biskupa).

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w parafii.

 • Ukazał się czerwcowy numer "Drogi Miłosierdzia". Poświęcony jest 25. rocznicy utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Białostockiej. W jednym z artykułów przedstawiona została, rozpoczynająca się od Diecezji Wileńskiej, historia naszego Kościoła lokalnego. Przypomniane też zostało przesłanie, z jakim przybył papież Jan Paweł II 25 lat temu do Białegostoku oraz postać beatyfikowanej przed ćwierćwieczem Bolesławy Lament. W numerze także o pieszych pielgrzymkach, które w najbliższych tygodnia wyruszą z Białegostoku: do Różanegostoku, na Jasną Górę i do Ostrej Bramy w Wilnie.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Pielgrzymka Seniorów do kościoła św. Antoniego w Sokółce odbędzie się w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 10.00. W programie Msza Święta, koncert chórów Seniorów i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu i uczestnictwa w pielgrzymce.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału dzisiaj w wyborach do rad osiedli. Osiedle BOJARY ma swój lokal wyborczy w budynku III LO przy ul. Pałacowej 2.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
29 maja 2016r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Wszystkich chłopców ze Szkoły Podstawowej po pierwszej Komunii Św. zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów. Spotkanie z kandydatami i ich rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji naszej Ojczyzny.

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Św. wieczornej są śpiewane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W tych dniach nabożeństwo majowe jest łączone z Nieszporami. Ostatniego dnia oktawy w czwartek poświęcone zostaną wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Kapłani pobłogosławią też małe dzieci.

 • W środę Dzień Dziecka. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie za nasze dzieci, wypraszając dla nich mądrość, roztropność i odpowiedzialność. Tego dnia rozpoczniemy nowy miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane codziennie rano o godz.7.00, w środę i czwartek wieczorem będzie połączone z Nieszporami w oktawie Bożego Ciała. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeństwo przy Krzyżu poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.    Od piątku nabożeństwo czerwcowe w kościele wieczorem będzie o 17.30.

 • Dyrektor Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy Jan Paweł II w Białymstoku pamiątki i dokumenty wystawa czynna czerwiec - sierpień 2016 wernisaż wystawy 1 czerwca o godz. 16.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego obok naszego kościoła.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Spotkanie podsumowujące rok formacji klasom II Gimnazjum będzie w piątek 3.VI po Mszy św. o godz. 18.00  w kościele, natomiast klasom I Gimnazjum  w niedzielę 5.VI po Mszy św. o godz. 9.30. Na te spotkania należy przynieść indeksy.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec fatimski.

 • Za tydzień odbędą się wybory do rad osiedli. Stowarzyszenie Nasze Bojary zachęca mieszkańców do wzięcia udziału. Lokal wyborczy dla dzielnicy Bojary będzie się znajdował w budynku III LO przy ul. Pałacowej 2.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom z klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy to co jest nasze wspólne.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Skorupskiej 50 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Modlińskiej 8; 8b; 8c; 9 i 11 oraz Stary Rynek 2 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za przeprowadzoną zbiórkę ofiar do puszek w ub. Niedzielę. Za tydzień IX Święto Dziękczynienia, prosimy Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej do przeprowadzenia zbiórki ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Potrzebujemy wielu mężczyzn do procesji. Zachęcamy też dzieci i młodzież. Na Boże Ciało procesja nasza była w komplecie i niech tak zawsze będzie.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w parafii.

 • Polecamy prasę i książki o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
22 maja 2016r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 • Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nie zmarnujmy szansy pojednania z Bogiem.

 • Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz prowadzonego przez CARITAS – Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia”. Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Po każdej Mszy Św. można złożyć ofiarę do puszki na stoisku z prasą oraz dodatkowo przed kościołem po Mszy Św. o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. Dziękujemy za ofiary. Bóg zapłać.

 • Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci, które w ub roku przystapiły do I Komunii Św. Modlić się będziemy za nie w I-szą rocznicę tej uroczystości.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji nauczycieli i wychowawców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 – wykład na temat: „Matka Boska w poezji polskiej”, który wygłosi dr Krzysztof Korotkich z Uniwersytetu w Białymstoku.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym występem Orkiestry Kameralnej Sinfonia Academica. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 29 maja, 5 czerwca oraz 19 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • W środę po raz kolejny spotkamy się, aby wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego oraz Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jak co roku, uroczystość rozpocznie się o godz. 20.30 przed budynkiem kina TON w Białymstoku. Mile widziane flagi narodowe! (w razie niepogody – kino TON).

 • W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym sakramentem na ulice naszych miast i drogi wsi. Tradycyjnie miejsca procesja przejdzie od Katedry do kościoła Św. Rocha. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali. Tego dnia Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Nasza procesja zbiera się przed kościołem o godz. 9.30, skąd wyruszy do Katedry. Wieczorem procesji nie będzie. W czwartek po Mszy wieczornej odśpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W następne dni po Nieszporach będzie procesja wokół kościoła. Od piątku do przyszłego czwartku trwać będzie Oktawa Bożego Ciała. Dajmy świadectwo naszej wiary na zewnątrz. Zapraszamy do procesji dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych. Potrzebujemy wielu mężczyzn. Dbajmy o naszą procesję, bo jest coraz mniejsza.

 • W czwartek również przypada DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych mamach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, zmarłym zaś łaskę wiecznego zbawienia.

 • Wszystkich chłopców ze Szkoły Podstawowej po pierwszej Komunii Św. zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów. Spotkanie z kandydatami i ich rodzicami odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30.

 • Z radością informujemy o sukcesie naszej Scholi „Dobra Ziemia”, która zajęła I miejsce w swojej kategorii na 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu. Serdecznie GRATULUJEMY.

 • Trwa miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeńswto przy Krzyżu prowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.    

 • Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa i rodziny na spotkanie integracyjne Duszpasterstwa Rodzin 29 maja. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 15.00 w Sanktuarium w Świętej Wodzie. Po Mszy spotkanie przy ognisku. Dojazd i prowiant we własnym zakresie.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Słonimskiej 30/32 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było ze Słonimskiej 50. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skorupskiej 50 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Pani Helenie Sosnowskiej za uszyte pokrowce na klęczniki, które będą służyły na czas I Komunii Św. Dziękujemy s. Agacie i Paniom: Mariannie i Dorocie za dekoracje kwiatowe na I Komunię Św.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom z naszej parafii.

 • Polecamy majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest "Radość w miłości", nawiązuje do małżeństwa i rodziny w oparciu o głośną, najnowszą papieską adhortację. Maj jest również miesiącem I Komunii Świętej, stąd też polecamy ten numer gazety szczególnie rodzicom dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Św.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 459
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.