Wielkość liter

Publicystyka

9 października 2016r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Dzisiaj w całej Polsce z racji XVI Dnia Papieskiego swoją ofiarą do puszek wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Biskupi proszą o wsparcie dla powołanej przez Episkopat tej Fundacji, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Puszki są: na stoisku z prasą (po każdej Mszy Św.) i na zewnątrz naszego kościoła (po Mszy Św. o 8.00;9.30;11.00 i 12.30). Nie przechodźmy obojętnie wobec tej akcji. Bóg zapłać za każdą pomoc.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz.12.30 spotkanie uczniów klas II-ich Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Św..Za tydzień o tej samej godzinie klasy III-cie.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy 500 lat parafii Świętej Trójcy w Turośni Kościelnej wystawa czynna październik - grudzień 2016 wernisaż wystawy 12 października o godz. 16.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego obok naszego kościoła.   

 • Trwa miesiąc nabożeństw różańcowych. Różaniec jest odmawiany rano po Mszy Św. o godz. 7.00 (jedna tajemnica) i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież

 • W piątek Dzień Edukacji Narodowej. Polećmy w tym dniu Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pedagogów.

 • Centrum Wystawienniczo - Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na cykl spotkań o życiu, twórczości i epoce Franciszka Karpińskiego – największego poety, który tworzył w Białymstoku. Pierwsze spotkanie pt. „Słowo i dzieje” odbędzie się w piątek, 14 o godz. 17.30. Poprowadzą je krytyk literacki Waldemar Smaszcz oraz historyk prof. Józef Maroszek. Spotkanie uświetni koncert muzyki klasycznej epoki Oświecenia oraz sielanek autorstwa Franciszka Karpińskiego.   

 • Na prośbę naszego Ks. Proboszcza, otrzymaliśmy relikwie Bł. Bolesławy Marii Lament przekazane przez s. Jolantę Jankowiak, wikarię generalną w Komorowie. Relikwie Bł. Bolesławy i te, które mamy w parafii umieścimy w nowym ołtarzu z prawej strony. Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Czynimy też starania w sprawie sprowadzenia relikwii Św. O.Pio. O intronizacji relikwii Bł. Bolesławy poinformujemy w ogłoszeniach.

 • Nowy projekt organów do naszego kościoła został zatwierdzony przez Wojewódzkiego konserwatora Zabytków. Projekt można zobaczyć na FB na stronie naszej parafii.

 • Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę 16 października o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00. Kartki można dzisiaj odbierać na stoisku z prasą lub w zakrystii, w tygodniu w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk rodzin zmarłych.

 • Polecamy październikowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Chrześcijanin w świecie" poświęcony jest roli i zadaniom świeckich chrześcijan w Kościele wobec wyzwań współczesnego świata. W rubryce "Miasto Miłosierdzia" zamieszczona jest relacja z obchodzonych pierwszych Dni Patrona Miasta Białegostoku oraz zaprezentowana pierwsza książka dla dzieci o Patronie Białegostoku, Ks. Sopoćce, pt. "Przygody księdza Michała".Proponujemy również artykuły ukazujące moc modlitwy różańcowej zatytułowane "Różaniec na cztery ręce" oraz "Matka Boska Zwycięska".

 • Za tydzień zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, beda prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes), czyli liczenie wiernych biorących udział we Mszach Św. i przystąpujących do Komunii Św..

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki do Różanegostoku z Kół Żywego Różańca za złożoną ofiarę na kościół. Bóg zapłać.

 • Nikogo nie było wczoraj z bloku 5h przy ul. Chrobrego. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 4 przy ul. Chrobrego.    

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
2 października 2016r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Błogosławieństwa Bożego. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Proecesja Eucharystyczna.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium spotkanie formacyjne klas I-szych Gimnazjum.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz.12.30 katecheza w kościele dzieciom i rodzicom klas I-szych Szkoły Podstawowej. Za tydzień spotkanie uczniów klas II-ich Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 12.30 - w ramach przygotowania do I Komunii Św..

 • Trwa miesiąc nabożeństw różańcowych. Różaniec jest odmawiany rano po Mszy Św. o godz. 7.00 (jedna tajemnica) i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Z okazji obchodów XVI Dnia Papieskiego młodzież z Fundacji Dzieło Nowego

 • Tysiąclecia serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone osobie św. Jana Pawła II, które odbędzie się za tydzień o godz. 17.00 w sali Kina Ton. W programie pantomima o Bożym Miłosierdziu i montaż słowo-muzyczny.

 • Kuria Metropolitalna informuje, że Konferencja Episkopatu Polski, na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, tj. 19 listopada, dokona uroczystego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Biskupi wraz ze zgromadzonym ludem Bożym, uczynią to podczas modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Konferencja Episkopatu zaleciła, aby Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został dokonany w każdej parafii Kościoła w Polsce w dniu 20 listopada, czyli w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wcześniej jednak wspólnoty parafialne powinny się do tego wydarzenia przygotować. W każdy czwartek w naszym kościele po Mszy Św. wieczornej jest godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszach Św. wieczornych przez cały październik będą specjalne czytanki na ten temat. Zachęcamy naszych parafian do wspólnej modlitwy.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. W I-szy czwartek o godz.17.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 14 - 16 października. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej. Po Mszy św. będą miały miejsce występy chórów Seniorów, a o godz. 13.30 Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Seniorów Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

 • Organizatorzy akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, których pomysłodawcą jest ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA, poszukają wolontariuszy. Wszyscy, którzy mają serca otwarte na potrzebujące rodziny i dzieci, chcą zdobyć doświadczenie zawodowe i poznać wartościowych ludzi mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.superw.pl. PS. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy w szkole i nie wierzą we własne umiejętności.

 • Od dzisiaj przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki można dzisiaj odbierać na stoisku z prasą lub w zakrystii, w tygodniu w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk rodzin zmarłych.

 • Polecamy październikowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Chrześcijanin w świecie" poświęcony jest roli i zadaniom świeckich chrześcijan w Kościele wobec wyzwań współczesnego świata. W rubryce "Miasto Miłosierdzia" zamieszczona jest relacja z obchodzonych pierwszych Dni Patrona Miasta Białegostoku oraz zaprezentowana pierwsza książka dla dzieci o Patronie Białegostoku, Ks. Sopoćce, pt. "Przygody księdza Michała".Proponujemy również artykuły ukazujące moc modlitwy różańcowej zatytułowane "Różaniec na cztery ręce" oraz "Matka Boska Zwycięska".

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym Sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na bieżące remonty przy kościele. Natomiast do puszek na doroczną, ogólnopolską akcję w ramach Funduszu Stypendialnego Fundacji DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. O pomoc w tej akcji prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5g przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5h przy ul. Chrobrego.     

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy PODRÓŻ SENTYMENTALNA FOTOGRAFIE TADEUSZA DOROSZKO wystawa czynna październik - grudzień 2016 wernisaż wystawy 5 października 2016 r., o godz. 17.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48 /obok naszego kościoła/.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
25 września 2016r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci klas I, II i III-ich Szkoły Podstawowej, by zainteresowali się katechezą parafialną przygotowującą do I Komunii Św. Przypominamy, że I Komunia Św. w przyszłym roku będzie 4 czerwca o godz. 12.30.

 • Od wczoraj trwają OBCHODY DNI PATRONALNYCH MIASTA BIAŁEGOSTOKU i potrwają do środy włącznie. PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry - jutro o godz. 19.30. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: wtorek i środę. CZUWANIE MODLITEWNE PRZY RELIKWIACH BŁOGOSŁAWIONEGO PATRONA będzie prowadzone przez Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży - we wtorek o godz. 18.45 w Katedrze. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego - w środę o godz. 18.00 w Katedrze. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

 • W środę w VIII rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach dorocznej akcji modlitewnej jaka odbywa się w Polsce i na świecie. Modlitwę poprowadzą czciciele Miłosierdzia Bożego.

 • W piątek o godz. 16.30 w naszym kościele będą OBŁÓCZYNY czyli uroczyste włożenie sutanny przez alumnów III roku naszego Seminarium Duchownego. Wśród tych alumnów będzie nasz parafianin PIOTR DZIERZGOWSKI. Jego i wszystkich alumnów Seminarium polecamy w naszych modlitwach. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w tej pięknej uroczystości.

 • W sobotę rozpoczyna się październik miesiąc nabożeństw różańcowych. Różaniec będzie odmawiany rano po Mszy Św. o godz. 7.00 (jedna tajemnica) i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Św. Jan Paweł II napisał: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa. Taka wspaniała modlitwa. Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziwica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Na tle słów: Zdrowaś Maryja – dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”.

 • W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec Fatimski o 15.00. Tego dnia odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Św. w Bazylice Różanostockiej o godz. 10.00.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na WYPOMINKI. Kartki można dzisiaj odbierać na stoisku z prasą, od jutra w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk rodzin zmarłych.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium spotkanie formacyjne klas I-szych Gimnazjum. Do tego dnia bezwzględnie należy dostarczyć deklaracje.

 • Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona w niedzielę 2 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku obchodzi w tym roku 20 - lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich absolwentów Studium na obchody jubileuszowe 1 października o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym w Białymstoku, ul. Kościelna 1a. O godz. 18.00 uroczysta Eucharystia w Katedrze białostockiej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Henryka Ciereszko.

 • Mamy jeszcze wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Otwarta Brama Miłosierdzia" poświęcony jest pobytowi Papieża Franciszka w Polsce i lipcowemu spotkaniu młodych z całego świata. Prasę i książki można nabyć pod chórem.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z odnowieniem żyrandola.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5f przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5g przy ul. Chrobrego.     

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy PODRÓŻ SENTYMENTALNA FOTOGRAFIE TADEUSZA DOROSZKO wystawa czynna październik - grudzień 2016 wernisaż wystawy 5 października 2016 r., o godz. 17.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48 /obok naszego kościoła/.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
18 września 2016r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Z polecenia Episkopatu Polski dzisiaj w całej Polsce są zbierane ofiary do puszek ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. U nas po każdej Mszy Św. można to uczynić na stoisku z prasą i przed głównym wejściem do kościoła.

 • Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym jest dzień poświęcony Św. Stanisławowi Kostce, patronowi dzieci i młodzieży.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Spotkanie wszystkich ministrantów z parafii odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się również dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Zachęcamy wszystkich chłopców po I komunii Św., by weszli w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele, katecheza klasom III-im Szkoły Podstawowej i rodzicom.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci klas I, II i III-ich Szkoły Podstawowej, by zainteresowali się katechezą parafialną przygotowującą do I Komunii Św. Przypominamy, że I Komunia Św. w przyszłym roku będzie 4 czerwca o godz. 12.30.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • Mamy jeszcze wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Otwarta Brama Miłosierdzia" poświęcony jest pobytowi Papieża Franciszka w Polsce i lipcowemu spotkaniu młodych z całego świata. Prasę i książki można nabyć pod chórem.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Po 37 latach został zdjęty główny żyrandol. Ze względu na stan jego instalacji elektrycznej i inne zniszczenia spowodowane upływem czasu, żyrandol został przekazany gruntownej renowacji. Po jej zakończeniu na strychu kościoła będzie zainstalowane specjalne urządzenie dźwigowe z napędem elektrycznym, umożliwiające opuszczanie żyrandola w celu wymiany spalonych żarówek. Całkowity koszt będzie pokryty z ofiar składanych na tacę oraz ze skarbony pod chórem z napisem: OFIARA NA KOŚCIÓŁ. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z odnowieniem żyrandola.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5d przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5e i 5f przy ul. Chrobrego.

 • Dziękujemy Panu Andrzejowi Pilśniakowi za kolejne prace wykonane na naszym parkingu.

 • Msza Święta z okazji święta Służby Celnej będzie sprawowana w piątek o godz. 9.30 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników Służb Celnych, Finansowych i Skarbowych oraz ich rodziny.

 • W dniach 24-25 września odbędzie się XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zachęca do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 1 października /sobota/ o godz. 18.00 Katedra Białostocka. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Henryk Ciereszko.

 • OBCHODY DNI PATRONALNYCH MIASTA BIAŁEGOSTOKU odbędą się w dniach 24 - 28 września. W programie między innymi: KONCERT PIOTRA RUBIKA pt. „Z powodu mojego imienia”, czyli Oratorium prześladowanych za wiarę - w sobotę, 24 września, o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny. PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry Białostockiej - w poniedziałek, 26 września, o godz. 19.30. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: wtorek i środę. CZUWANIE MODLITEWNE PRZY RELIKWIACH BŁOGOSŁAWIONEGO PATRONA prowadzone przez Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży - we wtorek, 27 września, o godz. 18.45 w Katedrze. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego - w środę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze. Do uczestnictwa w powyższych wydarzeniach serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy PODRÓŻ SENTYMENTALNA FOTOGRAFIE TADEUSZA DOROSZKO wystawa czynna październik - grudzień 2016 wernisaż wystawy 5 października 2016 r., o godz. 17.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48 /obok naszego kościoła/.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
11 września 2016r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Rozpoczęliśmy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne Nabożeństwo. Dzisiaj porządek Mszy Św. niedzielny. Jutro i we wtorek Msze Św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. We wtorek na zakończenie Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej będzie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy naszych parafian do licznego uczestnictwa w tych dniach. Spowiedź będzie podczas każdej Mszy Św.. Korzystajmy ze Spowiedzi w celu uzyskania Odpustu Zupełnego. Pod chórem jest lista na którą prosimy wpisywać grupy działające w naszej parafii, do Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych godzinach.

 • Dzisiaj, jutro i we wtorek przez cały dzień, aż do wieczornej Mszy Św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do Adoracji, która będzie trwała przez wszystkie trzy dni. Program jest dostępny pod chórem i przy kancelarii. Znajdźmy czas na Adorację mimo naszych zajęć.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów z klas I gimnazjum, rozpoczynających formację przygotowującą do Bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas II gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się również dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • Jutro przypada 12 rocznica konsekracji naszego kościoła.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza mężczyzn na spotkanie z Donaldem Turbittem, emerytowanym strażakiem ze Stanów Zjednoczonych, który założył Międzynarodowy Ruch Mężczyzn Świętego Józefa. Spotkanie pt. "Boskie Opóźnienie" odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A.

 • Spotkanie wszystkich ministrantów z parafii odbędzie się za tydzień. po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się również za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Zachęcamy wszystkich chłopców po I komunii Św., by weszli w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Dotychczas zgłosił się tylko jeden kandydat co nie najlepiej świadczy o naszej parafii.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele, katecheza klasom III-im Szkoły Podstawowej i rodzicom.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci klas I, II i III-ich Szkoły Podstawowej, by zainteresowali się katechezą parafialną przygotowującą do I Komunii Św. Przypominamy, że I Komunia Św. w przyszłym roku będzie 4 czerwca o godz. 12.30.

 • W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Minie rok, kiedy na wieży naszego kościoła został postawiony nowy Krzyż. Jest on znakiem naszego zwycięstwa, znakiem chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez Krzyż Chrystusa.

 • W środę, piątek i sobotę przypadają kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 • W czwartek miną trzy lata od pożaru wieży naszego kościoła. Cały czas trwają prace remontowe. Dziękujemy naszym parafianom za wsparcie modlitewne i materialne. Przed nami jeszcze dużo roboty. Jednakże posuwamy się do przodu. Już niebawem pojawi się odnowiony żyrandol i rozpoczną się prace przy budowie organów.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się 25 IX (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała o udzieleniu pomocy materialnej ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Zbiórkę ofiar do puszek na ten cel należy przeprowadzić we wszystkich parafiach za tydzień. U nas po każdej Mszy Św. można będzie to uczynić na stoisku z prasą i przed głównym wejściem do kościoła.

 • W nowej szacie graficznej ukazał się wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Otwarta Brama Miłosierdzia" poświęcony jest pobytowi Papieża Franciszka w Polsce i lipcowemu spotkaniu młodych z całego świata. Proponujemy nowe stałe działy, np. "Historia, która uczy" (w tym numerze artykuły o twierdzy w Kamieńcu Podolskim i pochodzącej z naszej archidiecezji bohaterskiej Ince) oraz rubrykę poświęconą pięknej polszczyźnie. Prasę i książki można nabyć pod chórem.

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS potrzebuje mebli do młodzieżowego pokoju. Prosimy zgłaszać się do biura w środy obok Oratorium w środę w godz. 17.00-18.00.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Po 37 latach został zdjęty główny żyrandol. Ze względu na stan jego instalacji elektrycznej i inne zniszczenia spowodowane upływem czasu, żyrandol został przekazany gruntownej renowacji. Po jej zakończeniu na strychu kościoła będzie zainstalowane specjalne urządzenie dźwigowe z napędem elektrycznym, umożliwiające opuszczanie żyrandola w celu wymiany spalonych żarówek. Całkowity koszt będzie pokryty z ofiar składanych na tacę oraz ze skarbony pod chórem z napisem: OFIARA NA KOŚCIÓŁ. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5c przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5d przy ul. Chrobrego.

 • Dziękujemy Pani Helenie Sosnowskiej za uszyte i ofiarowane Parafii pokrowce.

 • Dziękujemy Panu Andrzejowi za prace wykonane na naszym parkingu.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 475
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.