Wielkość liter

19 kwietnia 2015r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na X-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Ireneusz Korziński przedstawi wykład na temat: „Zmartwychwstanie – Pełnia Miłosierdzia”.

 • W środę w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła odbędzie się wernisaż wystawy pt.: „Podlaski Nikifor Ks. Henryk Błaszczyk”. Początek o godz. 17.00. Serdecznie polecamy.

 • W czwartek w naszej parafii doroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha, Biskupa Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej świątyni. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Wojciecha poprzez dotknięcie i uczynienie znaku Krzyża Św. Przez cały dzień księża będą przyjmowali pod chórem intencje na tzw Msze składkowe odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00. W tym też dniu o godz. 18.00 młodzież gimnazjalna z klas III-ich przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Henryk Ciereszko. Wieczorem nie będzie procesji. Również w tym dniu nie będzie czynna kancelaria.

 • Próba generalna przed bierzmowaniem będzie w środę po Mszy Św. wieczornej. W czwartek młodzież zbiera się o godz. 17.15 w Oratorium.    

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 24 - 26 kwietnia. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www. spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Potrzebujemy 7-iu mężczyzn do posługi podczas comiesięcznej Procesji Eucharystycznej. Prosimy zgłaszać się do kancelarii. Pierwsze spotkanie organizacyjne razem z Bractwem Św. Wojciecha odbędzie się w poniedziałek 27 kwietnia po Mszy Św. wieczornej.

 • Również potrzebujemy jedną osobę do pracy w zakrystii na czas, kiedy s. Agata ma jeden dzień wolny w tygodniu i miesiąc urlopu w okresie wakacyjnym. Prosimy zgłaszać się do s. Agaty.

 • Jutro o godz. 18.00 Mszą Św. rozpoczną się w naszym kościele Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. - REO.

 • W sobotę swoje Imieniny obchodzą nasi kapłani: Ks. Marek Czech i Ks. Marek Lipiszko. Dostojnych Solenizantów polecamy w naszych modlitwach.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne

 • Kwietniowy numer "Drogi Miłosierdzia" porusza temat nabożeństwa pogrzebowego i miejsca odprawiania go. Prasa jest dostępna pod chórem. Serdecznie polecamy.

 • Polecamy też liczne pielgrzymki jakie odbędą się w najbliższych miesiącach. Szczegółowe informacje są zamieszczone na tablicy przy kancelarii.

 • W sobotę 9 maja odbędzie się pielgrzymka do Kopiska Kół Żywego Różańca. Serdecznie polecamy.

 • Wspólnota Domowego Kościoła Archidiecezji Białostockiej zaprasza na rekolekcje prowadzone przez dominikanina o. Adama Szustaka. Rekolekcje pt. „Związki zawodowe, czyli jak kochać dzisiaj” adresowane są do małżonków oraz przyszłych małżonków i odbędą się w dniach 23-26 kwietnia w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie internetowej www.ZapisyNaRekolekcje.pl.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 3C przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 5 i 7 przy ul. Piastowskiej.

 • Dziękujemy Paniom z magla za dobroczynną pracę wykonywaną naszej parafii. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha, młodzieży i innym wielu osobom za pomoc przy demontażu ciemnicy i grobu.

 • Dziękujemy Paniom: Elżbiecie i Teresie za kwiatową ramę przy Obrazie Jezusa Miłosiernego.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Nasz kościół ma rangę Sanktuarium i jest zaliczany do pięciu kluczowych zabytków w naszym mieście. Ma już 103 lata. Zwróciliśmy się z prośbą do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o pomoc w dofinansowaniu prowadzonych prac na wieży i remoncie naszej świątyni. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, jedynie z doniesień prasowych dowiadujemy się, że takowej pomocy nie otrzymamy, mimo wcześniejszych obietnic. Przyznane fundusze otrzymali inni. Urząd Marszałkowski może nam przyzna tylko 15 tys. zł. Czeka nas zatem trudne zadanie. Prace na wieży chcemy zakończyć w tym roku.

 • Zapraszam do udziału schole, zespoły, chóry z naszej Archidiecezji w XXVII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. W tym roku jest kilka zmian i nowości, szczególnie nagroda specjalna dla debiutanta festiwalu w wysokości 1000 zł. Przesłuchania konkursowe odbędą się 23 maja o godz.10.00 w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Na zgłoszenia czekamy do 18 maja. W załączniku regulamin i druk zgłoszenia. Piotr Perkowski Wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej Tel. 668690839

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
12 kwietnia 2015r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium spotkanie młodzieży klas III Gimnazjum przed zbliżającym się bierzmowaniem.    

 • Dzisiaj składamy swój dar na tacę na złocenie kopuły, która zostanie umieszczona na wieży naszego kościoła.

 • Bardzo serdecznie gratulujemy naszej Scholi dzieicięcej pod kierunkiem organistki Pani Agnieszki - za zajęcie III miejsca /spośród 23 zespołów/ w XII Przeglądzie Pieśni Wielkanocnej. Dziewczyny zdobyły statuetkę wraz z pamiątkowym dyplomem. W kategorii soliści wyrózniona została Zosia. Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.
 • Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj po każdej Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek – na stoisku z prasą i obok, na potrzeby diecezjalnej CARITAS. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, jak ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed Obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: JEZU UFAM TOBIE, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia, obchodzenie Święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

 • Również dzisiaj w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00 uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Marek Kowalczuk przedstawi wykład na temat: „Pięcioksiąg a historia”.

 • Jutro przypada 34 rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Seniora Stanisława Szymeckiego. Ks. Abpa polecamy w naszych modlitwach.

 • Jutro o godz. 8.00 Bractwo Św. Wojciecha rozbierać będzie ciemnicę i grób. Prosimy też o pomoc w sprzątaniu, gdyż o godz. 11.00 będzie w kościele Msza Św. pogrzebowa.

 • Jutro w 75 rocznicę Zbrodni Katyńskiej o godz. 12.00 przy Pomniku Katyńskim w Parku Zwierzynieckim odbędą się rocznicowe uroczystości.

 • We wtorek po Mszy Św. wieczornej rozpocznie się Nowenna do Św. Wojciecha, przed zbliżającą się Uroczystością naszej parafii. Doroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha, Patrona naszej świątyni obchodzić będziemy 23 kwietnia. W tym też dniu o godz. 18.00 młodzież gimnazjalna przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Henryk Ciereszko.

 • Fundacja Spe Salvi oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zapraszają na akustyczny koncert zespołu „Tymoteusz” (2Tm2,3), który odbędzie się w czwartek o godz. 20.00 w hali Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. Zespół wykonuje utwory inspirowane wyłącznie tekstami Pisma świętego. Bilety do nabycia w Księgarni św. Jerzego w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1.    

 • Potrzebujemy 7-iu mężczyzn do posługi podczas comiesięcznej Procesji Eucharystycznej. Prosimy zgłaszać się do kancelarii. Pierwsze spotkanie organizacyjne razem z Bractwem Św. Wojciecha odbędzie się w poniedziałek 27 kwietnia po Mszy Św. wieczornej.

 • Również potrzebujemy jedną osobę do pracy w zakrystii na czas, kiedy s. Agata ma jeden dzień wolny w tygodniu i miesiąc urlopu w okresie wakacyjnym. Prosimy zgłaszać się do s. Agaty.

 • W poniedziałek 20 kwietnia o godz. 18.00 Mszą Św. rozpoczną się w naszym kościele Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. - REO. W każdy poniedziałek o godz. 18.00 - do 1.VI włącznie uczestnicy rekolekcji wezmą udział we Mszy Św.. Dzisiaj na Mszach Św. o godz.: 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00 po Komunii Św. będą głoszone krótkie świadectwa.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na X ratę naszych zobowiązań finansowych.

 • Nowy numer "Drogi Miłosierdzia" jest poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Artykuły poruszają zagadnienia dotyczące istoty Bożego Miłosierdzia według Pisma Świętego i nauki Kościoła (m.in. Jana Pawła II i ks. Sopoćki) oraz miłosierdziu w czynach. Polecamy  też materiały na temat wychowania do miłosierdzia oraz opracowania ks. Michała Sopoćki pt. "Miłosierdzie Boga w dziełach Jego". Jeden z artykułów dotyczy 70 rocznicy cudownego ocalenia więźniów obozu w Dachau. Prasę można nabyć pod chórem.

 • W sobotę 9 maja odbędzie się pielgrzymka do Kopiska Kół Żywego Różańca. Serdecznie polecamy.

 • Wspólnota Domowego Kościoła Archidiecezji Białostockiej zaprasza na rekolekcje prowadzone przez dominikanina o. Adama Szustaka. Rekolekcje pt. „Związki zawodowe, czyli jak kochać dzisiaj” adresowane są do małżonków oraz przyszłych małżonków i odbędą się w dniach 23-26 kwietnia w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie internetowej www.ZapisyNaRekolekcje.pl.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 3B przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3C przy ul. Piastowskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Kropiewnicka Agnieszka, l. 49    
 • Truszkowski Mirosław, l. 57, ul. Warszawska
 • Turkowski Czesław, l. 67, ul. Branickiego
 • Kalinowska Feliksa, l. 89, ul. Chrobrego
 • Perkowska Wacława, l. 79, ul. Piastowska
 • Chociej Danuta, l. 79, ul. Piastowska
 • Czyżewska Halina, l. 55, ul. Skorupska
 • Półtorak Jerzy, l. 77, ul. Chrobrego
 • Walkiewicz Zdzisław, l. 76, ul. Piastowska
 • Walkiewicz Roman, l. 64, ul. Słonimska
 • Zalupko Andrzej, l. 69, ul. Warszawska
 • Kurbat Mieczysław, l. 84, ul. Branickiego
 • Dzięgielewska Teodozja, l. 90, ul. Chrobrego
 • Burdziłowska Regina, l. 83, ul. Warszawska
 • Pierwienis Zygmunt, l. 65    
 
5 kwietnia 2015r. - NIEDZIELA aZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 • Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas Słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym Radosnej Nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością. Niech Chrystus obdarza nas swoim pokojem. To są nasze życzenia świąteczne Wam Drodzy Goście i Kochani Parafianie. Życzymy błogosławionych Świąt. Szczęść Boże.

 • Dziękujemy za nadesłane naszym Księżom i parafianom życzenia od władz naszego miasta i przedstawicieli wielu urzędów miejskich z naszego miasta i spoza Białegostoku.

 • Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Jutro porządek Mszy Św. niedzielny. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 19.15. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej dlatego w przyszły piątek nie ma postu. Od dzisiaj do soboty po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Program diecezjalnej Nowenny do Miłosierdzia Bożego jest zamieszczony przy kancelarii.

 • Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni, jak również z otwartego i szczerego serca wesprzyjmy ją naszymi ofiarami pieniężnymi. Jutrzejsza taca ze wszystkich Mszy Św. będzie przeznaczona na tę uczelnię.

 • W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za posługę Ks. Prof. Czesława Gładczuka w KIK-u. Po Mszy Św. w Oratorium spotkanie wielkanocne członków i sympatyków Klubu.

 • Uroczysta Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem będzie sprawowana w piątek o godz. 8.00 w kościele św. Rocha. Mszy Św. z udziałem władz rządowych i samorządowych Województwa Podlaskiego będzie przewodniczyć Ks. Bp Henryk Ciereszko. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza na Koncert Lacrimosa poświęcony pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, który odbędzie się za tydzień o godz. 19.00 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Wstęp wolny.

 • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Porządek Mszy Św. niedzielny. Po każdej Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek – na stoisku z prasą i obok, na potrzeby diecezjalnej CARITAS. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s.Faustynie pięć sposobów, jak ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed Obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: JEZU UFAM TOBIE, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia, obchodzenie Święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

 • Tego dnia organizowana jest III Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w naszym mieście. Nasza parafia jest w II grupie. Grupa ta wyjdzie z Dojlid z parafii Niepokalanego Serca Maryi o godz. 13.00. Nasi parafianie dołączą przy ul. Piastowskiej tak jak to było w ub. Roku ok. godz.13.30. Wieczorem w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00 uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie włączyli się w przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa: kapłanom za posługę w konfesjonale, alumnom za święcenie pokarmów, Bractwu Św. Wojciecha, naszej wspaniałej młodzieży i Ks. Karolowi za przygotowanie grobu i ołtarza wystawienia, Siostrze Agacie za posługę w zakrystii, Panu Kazimierzowi za ofiarowane jałowce, Pani Mariannie z uczniami za dekoracje kwiatowe, naszym parafianom za ofiary na kwiaty do grobu, pięknie śpiewającej scholi, organistce Agnieszce za oprawę muzyczną, ministrantom z Ks. Markiem Lipiszko, asyście liturgicznej, Białej Procesji wszystkim osobom pracującym przy naszym kościele, wszystkim grupom, które wzięły udział w adoracji, wszystkim parafianom za piękną modlitewną postawę – za wszystko Bóg zapłać.

 • W poniedziałek 20 kwietnia o godz. 18.00 Mszą Św. rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. - REO. Serdecznie zapraszamy.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą II i IV Niedzielę miesiąca. Zachęcamy rodziców i chrzestnych, by po Mszy Św. z nowo ochrzczonym dzieckiem przez chwilę pomodlili się w intencji dziękczynnej przy Obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten sposób powstanie piękny zwyczaj w naszej wspólnocie parafialnej.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Trwają prace wewnątrz wieży naszego kościoła. Na wieżę powróci metalowa kopuła, która wcześniej zostanie pozłocona. W I-szą i II-gą Niedzielę kwietnia i maja ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na złocenie tej kopuły.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 3A przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3B przy ul. Piastowskiej.

 • Zwracajmy uwagę na ściany, które nie dawno zostały pomalowane po naszym pożarze. Proszę zobaczyć jak już wyglądają pod chórem i w kruchcie. Nie opierajmy się o nie butami !!!

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
29 marca 2015r. - NIEDZIELA PALMOWA
 • Dzisiaj na każdej Mszy Św. jest poświęcenie palm. Przed Mszą Św. o godz. 12.30 dzieci z palmami gromadzą się przy Krzyżu Misyjnym.

 • W ramach trwającej akcji CARITAS – Jałmużna Wielkopostna dzisiaj do kosza przed głównym ołtarzem – nie przy bocznym, po każdej Mszy Św. składamy skarbonki i koperty na pomoc potrzebującym.

 • Od dzisiaj na stronie internetowej naszej parafii ukazywać się będzie „Słowo na Niedzielę” czyli krótki komentarz do niedzielnych czytań biblijnych. Serdecznie polecamy.

 • Niedziela Palmowa rozpoczyna okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tą Niedzielą rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Arcybiskup Metropolita Białostocki zaprasza młodych, grupy i wspólnoty młodzieżowe, a także całe rodziny do uczestnictwa w obchodach tegorocznych Diecezjalnych Dni Młodzieży, które trwają od piątku. Szczegółowy program dzisiejszego dnia jest na stronie internetowej naszej Archidiecezji.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. z racji trwających  REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH  Inteligencji Katolickiej. Zapraszamy także tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w swoich rekolekcjach. Rekolekcje zakończą się w Wielki Wtorek. Program jest dostępny na plakacie przy kancelarii.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą II i IV Niedzielę miesiąca. Zachęcamy rodziców i chrzestnych, by po Mszy Św. z nowo ochrzczonym dzieckiem przez  chwilę pomodlili się w intencji dziękczynnej przy Obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten sposób powstanie piękny zwyczaj w naszej wspólnocie parafialnej.

 • Prosimy o  ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można to uczynić: w zakrystii, kancelarii, na stoisku z prasą oraz przy skarbonach w kościele ze specjalnym na nich NAPISEM.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest ustawiony kosz do którego można składać przez cały Wielki Post – żywność, środki czystości biednym z naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności składanych darów.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Trwają prace wewnątrz wieży naszego kościoła. Na wieżę powróci metalowa kopuła, która wcześniej zostanie pozłocona. W I-szą i II-gą Niedzielę kwietnia i maja ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na złocenie tej kopuły.

 • Dziękujemy mieszkańcom z  bloku Nr 3A  przy ul. Piastowskiej oraz innym  osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę, ale dopiero 11 kwietnia  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3B  przy ul. Piastowskiej.

 • Zwracajmy uwagę na ściany, które nie dawno zostały pomalowane po naszym pożarze. Proszę zobaczyć jak już wyglądają pod chórem i w kruchcie. Nie opierajmy się o nie butami !!!

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Ukazało się najnowsze wydanie L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post i Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie polecamy. Można nabyć pod chórem.

 • Uczestnicy oraz kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce zapraszają na wystawę naszych prac pt. "10 lat minęło" z okazji jubileuszu 10-lecia WTZ w Hajnówce. Archiwum i     Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku    wtorek, 31 marca 2015 r., godz. 11.00 ul. Warszawska 48 wstęp wolny.   

 • Caritas  Archidiecezji Białostockiej wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich i Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczyste śniadanie wielkanocne 5 kwietnia, które odbędzie się o godz. 8:00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3. W spotkaniu weźmie udział Ks. Abp Edward Ozorowski, dyrekcja, oraz pracownicy Caritas. Na stole znajdą się typowe potrawy wielkanocne, a dzieci otrzymają słodki upominek. Zaproszenia na uroczystość można pobrać w siedzibie Caritas przy ul. Warszawskiej 32 oraz w Centrum Pomocy Samarytanin przy ul. Kolejowej 26A.

 • Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

 • Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i  Kapłaństwa. Podczas liturgii będzie miał miejsce obrzęd obmywania nóg. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Msza Krzyżma w Katedrze o godz. 9.00. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na godz. 17.00 na różaniec. Modlić się będziemy w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za powołanych do kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej  o godz. 18.00. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Pierwszą grupą, która poprowadzi adorację będzie Straż Honorowa NSJ. Zapraszamy 12-tu mężczyzn do wzięcia udziału w obrzędzie obmycia nóg.

 • W Wielki Czwartek przeżywać będziemy 10 rocznicę śmierci św. Jana Pawła.- Parafia św. Ojca Pio w Białymstoku zaprasza w tym dniu do uczestnictwa w Marszu Modlitewnym na Krywlany. Marsz wyruszy sprzed kościoła św. Ojca Pio po Mszy świętej o godz. 18.00. - Parafia Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa we wspólnej modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła na godz. 21.00.

 • Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy Św.. Gromadzimy się natomiast na Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii Słowa Bożego, uroczystej adoracji Krzyża i przyjęcia Komunii Św. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji Krzyża będą przeznaczone tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Św. W tym dniu obowiązuje ścisły post bez żadnej dyspensy. Do takiego postu zachęcamy też w W. Sobotę. O godz. 15.00 Koronką Do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, która potrwa do soboty 11 kwietnia. O godz. 15.15 będzie Droga Krzyżowa. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00

 • Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię przynosimy świece i paschałki. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni rozpocznie się Liturgia Słowa Bożego i uroczysta Eucharystia – uwielbienia Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów. Będzie to też okazja do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która będzie trwała przez cały dzień. Do adoracji zachęcamy wszystkie grupy naszej parafii. Święcenie pokarmów rozpoczniemy o godz. 10.00. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Po skończonym nabożeństwie będzie całonocne czuwanie, które ma charakter radosnego czuwania przy Chrystusie Zmartwychwstałym. Prosimy wszystkie działające w parafii grupy o zorganizowanie nocnej adoracji. Kamery nasze rejestrują podejmowane próby kradzieży w momencie, gdy nikogo nie ma w kościele. Zadbajmy, by w godzinach nocnych zawsze ktoś adorował Najświętszy Sakrament. Prosimy wpisywać się na listę adorujących.

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00. W procesji rezurekcyjnej nasz kościół obejdziemy trzy razy. Następne Msze Św. o godz. 9.30; 11.00;12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00 i 19.15. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na złocenie kopuły na wieżę naszego kościoła. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez cały tydzień w tzw Oktawie Wielkanocnej. Od Wielkanocy do soboty po Mszy Św. wieczornej będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W Wielki Czwartek spowiadamy 15.00 – 18.00

 • W Wielki Piątek  7.00 -18.00

 • W Wielką Sobotę 7.00 – 18.45

 • W II Niedzielę Wielkanocną czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 12 kwietnia porządek Mszy Św. niedzielny. Wieczorem w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00  można będzie uczcić relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki, poprzez ich dotknięcie i uczynienie znaku Krzyża Św.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
22 marca 2015r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Inteligencji Katolickiej. W tym roku poprowadzi je Ks. dr Dariusz Wojtecki, Prorektor naszego Seminarium Duchownego. Rekolekcje zakończą się w Wielki Wtorek. Program jest dostępny na plakacie przy kancelarii.

 • Nasze parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE potrwają do środy włącznie. Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego. Jutro o godz. 6.30; 9.30; 16.30 i 18.00. Natomiast Msza Św. młodzieży gimnazjalnej o godz. 8.00 i młodzieży szkół średnich o godz. 11.00. Program rekolekcji jest umieszczony na plakatach pod chórem i przy kancelarii oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału.

 • W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zakończenie naszych rekolekcji. Msze Św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 16.30 i 18.00. Ofiary złożone na tacę będą naszym podziękowaniem O. Czesławowi, który w tym roku przewodniczy naszym rekolekcjom. O godz. 21.00 w środę Apel Maryjny.

 • Tego dnia obchodzić będziemy jak co roku Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 będzie obrzęd przyjęcia Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są na stoisku z prasą, prosimy o ich wypełnienie.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania w środę Dnia Świętości Życia. W tym dniu od godz. 15.30 do 17.40 Konferencja naukowa "Prawne, medyczne i etyczne aspekty ochrony ludzkiego życia i rodziny" w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1a, o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Podczas Mszy podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć również w każdej parafii podczas każdej Eucharystii.

 • W czwartek o godz. 19.00 w budynku Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła, odbędzie się Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Katedralnego Chóru CARMEN pod dyr. Bożeny Bojaryn- Przybyły. Tytuł koncertu „Oto Jezus umiera”. Po koncercie wykład dyrygentki chóru: „Polska pieśń pasyjna przejawem żarliwej pobożności”. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Wstęp wolny.

 • Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek i przejdzie od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpocznie się o godz. 19.00 przy Katedrze. Z racji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Nowo otwarte Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej mieszczące się przy ul. Kościelnej 1 A (obok budynku Kurii) serdecznie zaprasza do odwiedzenia wystawy pod tytułem „Wymaluj obraz z podpisem «Jezu, ufam Tobie!»” prezentującej najbardziej znane wizerunki Jezusa Miłosiernego. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.    

 • Przed Miejską Drogą Krzyżową, w piątek 27 marca od godziny 17.30, zapraszamy do Centrum na wystawę fotografii z Miejskich Dróg Krzyżowych z ubiegłych lat. Odwiedzający otrzymają pamiątkowy obrazek z tegorocznej Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodzież, która wpisuje się w przygotowania Archidiecezji do Światowych Dni Młodzieży 2016.    

 • W sobotę kapłani z posługą sakramentalną, odwiedzą wszystkich chorych na terenie naszej parafii. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 10.00. Prosimy zgłaszać osoby chore dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczniemy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Na każdej Mszy Św. zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.

 • Rada Duszpasterska Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury zaprasza na XXX DIECEZJALNE DNI MŁODZIEŻY, które odbędą się w dniach 27-28-29 marca. W tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży, będziemy gościć w Białymstoku blisko 5 tysięcy młodych ludzi z całego świata podczas tzw. „Dni w diecezji”. Chcielibyśmy, aby już w tym roku młodzież pochodząca z różnych parafii, uczestnicząca w Diecezjalnych Dniach Młodzieży znalazła zakwaterowanie w domach białostockich rówieśników. Niech w ten sposób potwierdzi się stare polskie powiedzenie: „Gość w dom, Bóg w dom”. Wszystkich, którzy będą uczestniczyć w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, a także tych, którzy będą chcieli przyjąć na nocleg uczestników tego spotkania, proszę o zarejestrowanie się na stronie www.ddm.archibial.pl i wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego w terminie do 26 marca. Informacji szczegółowych udziela ks. Rafał Arciszewski – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą II i IV Niedzielę miesiąca. Zachęcamy rodziców i chrzestnych, by po Mszy Św. z nowo ochrzczonym dzieckiem przez chwilę pomodlili się w intencji dziękczynnej przy Obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten sposób powstanie piękny zwyczaj w naszej wspólnocie parafialnej.

 • Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można to uczynić: w zakrystii, kancelarii, na stoisku z prasą oraz przy skarbonach w kościele ze specjalnym na nich NAPISEM.

 • Trwa doroczna akcja CARITAS naszej Archidiecezji JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Zachęcamy całe rodziny, aby rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, rodzina złożyła ofiarę do tekturowej skarbonki. Skarbonka Jałmużny Wielkopostnej ma zadanie wychowawcze: uczy wyrzeczenia się i dzielenia swoimi dobrami z bliźnimi oraz wskazuje na zachowywanie charakteru pokutnego Wielkiego Postu. Już od wielu lat zwyczajem naszej parafii, skarbonki i koperty złożymy przed głównym ołtarzem – nie przy bocznym ołtarzu po każdej Mszy Św. w Niedzielę Palmową czyli za tydzień.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest ustawiony kosz do którego można składać przez cały Wielki Post – żywność, środki czystości biednym z naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności składanych darów.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Trwają bardzo wymowne i głębokie w treści nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • Za tydzień w ramach Jałmużny Wielkopostnej, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej Parafii.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 3 przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3A przy ul. Piastowskiej oraz wszystkie grupy pracujące przy naszym kościele na generalne przedświąteczne sprzątanie wraz z balkonami.

 • Bardzo prosimy - zamykajmy za sobą drzwi na dole jak i na górze. Opłaty za ogrzewanie są bardzo wysokie. Nie regulujmy też kaloryferów. Po każdym spotkaniu w salach cała regulacja jest całkowicie przestawiona na maksymalne obroty. Przecież nie ma mrozów. Wszyscy szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Zwracajmy też uwagę na ściany, które nie dawno zostały pomalowane po naszym pożarze. Proszę zobaczyć jak już wyglądają pod chórem i w kruchcie. Nie opierajmy się o nie butami !!!

 • Już są otwarte balkony. Jeszcze są pewne utrudnienia w ich użytkowaniu. Problemy te znikną z chwilą zakończenia prac na wieży naszego kościoła. Tak jak było przed pożarem, balkony są czynne w Niedziele na Mszach Św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. W okresie wakacyjnym na Mszach Św. o godz. 8.00 i 9.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy anonimowej rodzinie z naszej parafii za wielką ilość makulatury nam dostarczonej w minionym tygodniu.

 • Ukazało się najnowsze wydanie L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post i Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie polecamy. Można nabyć pod chórem.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych odbędą się 22-23-24 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn z lublina. Hasło Rekolekcji: Podejdź bliżej.

 • Zbliża się Konkurs Pieśni Wielkanocnej w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Więcej informacji na: www.trojanowscy.pl    

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich i Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczyste śniadanie wielkanocne 5 kwietnia, które odbędzie się o godz. 8:00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3. W spotkaniu weźmie udział Ks. Abp Edward Ozorowski, dyrekcja, oraz pracownicy Caritas. Na stole znajdą się typowe potrawy wielkanocne, a dzieci otrzymają słodki upominek. Zaproszenia na uroczystość można pobrać w siedzibie Caritas przy ul. Warszawskiej 32 oraz w Centrum Pomocy Samarytanin przy ul. Kolejowej 26A.

 • W I-szy i II-gi Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Chrzty będą na Mszy Św. o godz.11.00. Katecheza przygotowująca do Chrztu będzie wszystkim z dwóch dni w przyszłą sobotę po Mszy Św. wieczornej, w Oratorium pod kościołem.

 • W związku z dużym zainteresowaniem stroną internetową naszej Parafii, od przyszłej Niedzieli na tejże stronie ukazywać się będzie komentarz do niedzielnych czytań biblijnych w linku zatytułowanym: Słowo na Niedzielę. Zachęcamy do lektury.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 397
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.