Wielkość liter

19 lutego 2017 r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 • Dzisiaj klasy III-cie Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. o godz. 12.30. Po niej katecheza uczniom i rodzicom dzisiaj wyjątkowo w Oratorium pod kościołem.

 • Za tydzień młodzież klas III Gimnazjum ma Mszę Św. o godz. 9.30. Po Mszy Św. w Oratorium spotkanie z kandydatami i rodzicami przed zbliżającym się bierzmowaniem. Obecność wszystkich jest obowiązkowa.

 • W środę, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium wykład Ks. Adama Matana „Problem z początkiem Wszechświata”.

 • Spotkanie informacyjne Instytutu Myśli Schumana dotyczące propagowania wartości katolickich w Europie odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Solidarności przy ul. Suraskiej 1.

 • Zapraszamy na otwarcie wystawy Węgierskie inspiracje – sanktuarium Mariapócs. Wystawa jest jedną z imprez roku kultury węgierskiej 2016/2017. Prace różnych artystów przedstawiają "węgierską Jasną Górę" - Mariapocs, jej fenomen w węgierskiej świadomości. Wykład wygłosi Marek Zalewski z Muzeum Archeologi-cznego w Warszawie. Wernisaż w piątek o godz. 11.00, w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku, przy ul. Warszawskiej 48.

 • Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 rozpoczął nabór uczniów na Nowy Rok Szkolny. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy kancelarii oraz na www.szkola-katolicka.pl

 • Informujemy, że w dniach 25-27 lutego w Kinie Ton odbędzie się projekcja filmu o bł. Karolinie Kózkównie pt. "Zerwany klos". Dla zainteresowanych podaję również godziny wyświetlania filmu: 25.02 /sobota/ - godz. 14.00, 16.00, 18.00; 26.02 /niedziela/ - godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00; 27.02 /poniedziałek/ - godz. 16.00, 18.00; bilet 14,00 zł, grupowy 12.00 zł.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej Parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób i od 3 na nowy ołtarz. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom domów o numerach nieparzystych przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów o numerach parzystych przy ul. Warszawskiej.

 • W tym tygodniu patronuje nam: 23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
12 lutego 2017 r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Tylko czerpiąc obficie ze stołu Słowa Bożego i Eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

 • Dzisiaj klasy II-gie Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. o godz. 12.30. Po niej katecheza uczniom i rodzicom w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień Klasy III-cie.

 • We wtorek  przypada święto Św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

 • Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

 • Również we wtorek tradycja wspomina Św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

 • W środę przypada wspomnienie Bł. Ks. Michała Sopoćki, kapłana. Tego dnia jego relikwie uczcimy po Mszy Św. wieczornej. Przez cały czas jest możliwość oddawania czci Świętym i Błogosławionym przy nowym ołtarzu z prawej strony. Będziemy mieli jeszcze inne relikwie Świętych i Błogosławionych tak samo przy ołtarzu z lewej strony.

 • UROCZYSTA  MSZA  ŚWIĘTA  KU CZCI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI, w dniu jego liturgicznego wspomnienia, będzie sprawowana  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  w środę o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. ku czci Błogosławionego będzie sprawowana również w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Poleskiej. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Henryk Ciereszko.

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium wykład dra Michała Dąbrowskiego: „Kultura granicy. Społeczne światy przejścia granicznego. Współczesna granica polsko-białoruska w ujęciu socjologicznym”.

 • Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 rozpoczął nabór uczniów na Nowy Rok Szkolny. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy kancelarii oraz na www.szkola-katolicka.pl

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób, od 5 na nowy ołtarz  oraz od  209 rodzin w czasie kolędy.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom  bloku Nr 9  przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów o numerach nieparzystych przy ul. Warszawskiej.

 • Dziękujemy Panu Kazimierzowi za odśnieżanie placu wokół naszego Sanktuarium.

 • Zakończyła się Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Parafia nasza liczy 7.179 katolików. Rodzin jest 3.103. Mężczyzn jest 3.162, kobiet 4.017. W ub. roku mieliśmy 83 chrzty, ślubów 31, pogrzebów 90. Bierzmowanie przyjęło 60 osób. Z kolędą odwiedziliśmy 2.728 rodzin, kolędę odmówiło nam 8 rodzin, nieobecnych było 337 rodzin. Na terenie parafii mieszka 159 osób prawosławnych w małżeństwach mieszanych, 91 osób przeszło z prawosławia na katolicyzm po wyznaniu wiary. Mamy 3 ateistów, 1 babtystę, 2 ewangelików, 1 ormianina, katolików 6.873 osoby,  40 matek wychowuje samotnie swoje dzieci, 5 ojców wychowuje samotnie swoje dzieci, jest 998 samotnych osób. Pełnych rodzin jest 1.630, rodzin niepełnych 317. Mamy 92 związki bez ślubu kościelnego, 62 po ślubie w cerkwi, 262 z kontraktem cywilnym i 2.886 małżeństw po ślubie kościelnym.  Z trójką dzieci mamy 93 rodziny, z czwórką 5 i z pięciorgiem dzieci 4 rodziny. W parafii mieszkają 2 osoby w wieku powyżej 100 lat. Natomiast  od 10 do 20 lat mamy 1.219 osób, do 40 lat 1.977 osób, do 50 lat 1.635 osób, do 80 lat 1.854 osoby, do 90 lat 476 osób. Z parafii wyjechało 66 rodzin, po trzech kolejnych nieobecnościach podczas kolędy z ewidencji parafii skreśliliśmy 44 rodziny. Do parafii przybyło 78 nowych rodzin.

 • Dziękujemy za jakże miłe, ciepłe przyjęcie naszych kapłanów w swoich domach, za piękne przygotowanie do wizyty duszpasterskiej, za miłe rozmowy i za dary Waszych serc składane kapłanom kolędującym oraz na remonty prowadzone w kościele. Na prace remontowe złożyło ofiarę 2.188 rodzin, natomiast 915 rodzin nigdy nie składa żadnej ofiary. Zapewne prace nasze posunęłyby się znacznie szybciej. Sprawozdanie finansowe jak każdego roku Ks. Proboszcz przedstawi Radzie Parafialnej i Ekonomicznej. Najbliższe jej zebranie będzie w czwartek o godz. 17.00 w sali obok Oratorium pod kościołem. Wszystkim raz jeszcze składamy serdeczne staropolskie BÓG  ZAPŁAĆ.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
5 lutego 2017 r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiejsza Niedziela gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Za chwilę przed Adoracją Najświętszego Sakramentu poświęcimy chleb i wodę z racji Św. Agaty, patronki naszej siostry zakrystianki.  Zostańmy jeszcze, by na zakończenie przyjąć błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 • Dzisiaj klasy I-sze Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. o godz. 12.30. Po niej katecheza uczniom i rodzicom w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień Klasy II-gie.

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium wykład Ks. Marka Kowalczuka: „Hymn o stworzeniu – psalm 8”.

 • W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

 • Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami 23. Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali    o godz. 7.30 lub wieczorem o godz. 18.00. Kapłani udzielą Sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób, od 3 na nowy ołtarz z prawej strony oraz od  216 rodzin w czasie kolędy.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha, młodzieży i wielu innym osobom za pomoc w rozebraniu żłóbka. Dziękujemy mieszkańcom  bloku Nr 5 i 7  przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku  Nr 9  przy ul. Piastowskiej.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej  w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby  parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas wpłacone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Zwracamy się z gorącym apelem do rodzin mieszkających na terenie naszej parafii, które przez wiele lat wynajmują mieszkanie, aby przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech poświęci to mieszkanie i pobłogosławi domowników na lata pracy czy nauki. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Św. Wojciecha 6; 8; 10/1-30/

 • we wtorek: ul. Św. Wojciecha 10/31-65/; 12; 16

 • w środę: ul. Św. Wojciecha 18, ul. Warszawska 39; 42A; 55; 55A; 57. Tego dnia zakończy się tegoroczna Wizyta Duszpasterska. Za tydzień Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z kolędy.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu

 • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
29 stycznia 2017 r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.   
 • W środę po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele odbędzie się półgodzinny Koncert w wykonaniu naszej parafianki Celiny Sitek. Na organach towarzyszyć będzie Błażej Wierzbicki. Serdecznie zapraszamy.
 • Również w środę o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się czas skupienia, który poprowadzi Ks. Adam Matan, kapelan Klubu Inteligencji Katolickiej.
 • W czwartek będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00.. Tego dnia przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one poświęcone, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Już dzisiaj prosimy – nie zalewajmy woskiem ławek.
 • Na stoisku z prasą można nabywać gromnice, które jak co roku rozprowadzamy we własnym zakresie.
 • Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Ofiarą na tacę wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej na różańcu o godz. 17.15 prowadzonym przez Grono przyjaciół Seminarium Duchownego.
 • W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Milosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Tego dnia przypada wspomnienie Św. Błażeja. Świece tzw „Błażejki” można będzie nabyć pod chórem. Poświęcenie świec i błogosławieństwo gardła będzie na każdej Mszy Św. Dzień swoich imienin będzie miał jeden z naszych organistów – BŁAŻEJ. Polecamy go w naszych modlitwach.
 • Seminarium Duchowne zaprasza serdecznie młodzież męską na trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 16.00, a zakończą się w niedzielę o godz. 13.00
 • W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Mryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.
 • Kolejny rok spotkań formacyjnych w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Białymstoku rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 w Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50. Wykład, pt. "Doktor Anielski o aniołach i demonach" wygłosi o. Łukasz Detmer, dominikanin ze Szczecina. Udział w spotkaniu nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń. Dominikańska Szkoła Wiary to wykłady prowadzone przez ojców dominikanów, połączone z dyskusją i Mszą Świętą. W tym roku będą dotyczyły myśli św. Tomasza z Akwinu.
 • Za tydzień Imieniny s. Agaty, naszej zakrystianki. Pamiętajmy o niej w modlitwie. Tego dnia chleb i wodę święcić będziemy na każdej Mszy Św.
 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 3 - 5 lutego. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www. spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.
 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w Parafii.
 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób, od 5 na nowy ołtarz z prawej strony oraz od 406 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.
 • W piątek o godz. 8.00 będzie rozbierany żłóbek. Zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i inne osoby dysponujące wolnym czasem do pomocy. Korzystajmy jeszcze z ostatnich dni i przyjdźmy z małymi dziećmi do żłóbka.   
 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na promocję książki Piotra Jacka Jamskiego i Marka Zalewskiego "Supraśl 1913", 1 lutego o godz. 16.00, w siedzibie AMAB przy ul. Warszawskiej 48 w Białymstoku.
 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 3C przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Wyjątkowo w piątek po rozebraniu żłóbka na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 5 i 7 przy ul. Piastowskiej.
 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas wpłacone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Zwracamy się z gorącym apelem do rodzin mieszkających na terenie naszej parafii, które przez wiele lat wynajmują mieszkanie, aby przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech poświęci to mieszkanie i pobłogosławi domowników na lata pracy czy nauki. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:
 • w poniedziałek: ul. Warszawska 71;
 • we wtorek: ul. Warszawska 67; 69
 • w środę: ul. Św. Wojciecha 2; 4
 • w sobotę: ul. Orzeszkowej 17; 19; 21; 36, ul. Branickiego 1; 7
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • 1 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży
 • 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji
 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.
 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.
 
22 stycznia 2017 r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 • Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

 • W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

 • Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 18.00 dokonamy intronizacji relikwii Bł. Bolesławy Marii Lament, patronki jedności chrześcijan.

 • Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku i krakowskie Stowarzyszenie Mężczyzn Św. Józefa zapraszają na spotkanie z państwem Bill i Rose Moyer, doradcami życia rodzinnego w Stanach Zjednoczonych Ameryki, które odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Spotkanie będzie dotyczyło życia wiarą i pielęgnowania chrześcijańskich wartości. Więcej informacji na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego i na plakatach.    

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się wykład Pana Prof. Kazimierza Trzęsickiego na temat „Sztucznej Inteligencji”.

 • Msza św. w intencji prześladowanych chrześcijan i o pokój na świecie zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski, a homilię wygłosi arcybiskup Jean Abdou Arbach z Syrii, z diecezji, gdzie obecnie trwa wojna i eksterminacja chrześcijan. Po Mszy św. w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy ul. Kościelnej odbędzie się spotkanie wspólnot modlitewnych Białegostoku w łączności z prześladowanymi chrześcijanami oraz spotkanie z Arcybiskupem Arbach. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Styczniowy numer „Drogi Miłosierdzia” poświęcony jest radości w życiu chrześcijanina. Proponujemy artykuł pod tytułem „Mało znane przykazanie: Będziesz radował się przed Panem” oraz tekst poświęcony modlitwie i postawie uwielbienia Boga. Prasę nabywamy pod chórem.

 • Od dzisiaj na stoisku z prasą można nabywać gromnice, które jak co roku rozprowadzamy we własnym zakresie. Ks. Proboszcz nikomu nie udziela pozwolenia na placu przykościelnym.    

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 3 - 5 lutego. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www. spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • W Oratorium będą wymienione wszystkie stare krzesła. Mogą one jeszcze przydać się np. w altanie na działce. Jeszcze mamy kilka krzeseł, które tylko Jutro można będzie wziąć. Prosimy zgłaszać się do Ks. Proboszcza po odbiór tych krzeseł, składając przy tej okazji symboliczną ofiarę na potrzeby naszej Parafii. Do wymiany mieliśmy 70 krzeseł. Zapraszamy chętne osoby.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej Parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób, od 7 na nowy ołtarz z prawej strony oraz od 450 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 3B przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3C przy ul. Piastowskiej.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dwie ofiary – jeśli oczywiście kogoś na to stać – jedną księdzu na kolędą, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas wpłacone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Zwracamy się z gorącym apelem do rodzin mieszkających na terenie naszej parafii, które przez wiele lat wynajmują mieszkanie, aby przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech poświęci to mieszkanie i pobłogosławi domowników na lata pracy czy nauki. Przypominamy, że jeśli rodzina przez trzy kolejne lata nie przyjmie kapłana do swojego domu, wówczas zostanie wykreślona z ewidencji Parafii. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek: ul. Piastowska 3B; ul. Warszawska 72/II; 74
 • we wtorek: ul. Piastowska 3C; 5; ul. Warszawska 78
 • w środę: ul. Branickiego 25; 27; 25A; 27A; 29A
 • w czwartek: ul. Branickiego 29; ul. Warszawska 70; 72/III; 76
 • piątek: ul. Warszawska 72; 75; 77
 • w sobotę: ul. Warszawska 23; 52; ul. Elektryczna 4; 6; 8; ul. Świętojańska 4; 6; 8
 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
 • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę;
 • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński;
 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), kapłan i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 495
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.