Wielkość liter

9 sierpnia 2015r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W czwartek lub piątek o godz. 8.00 rozpocznie się montaż drugiej części więźby dachowej wieży naszego kościoła. Na ten czas kościół będzie zamknięty. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji bezpiecznego przebiegu tego montażu.

 • W piątek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jego relikwie uczcimy po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00. Będzie to dzień naszej modlitewnej pamięci za poległych w obozach i więzieniach.

 • Do piątku prosimy przynosić s. Agacie plony ziemi: owoce, warzywa, kwiaty. Z tych plonów będzie zrobiona w kościele dekoracja wszystkich ołtarzy.

 • W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwana Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól, łąk i ogrodów. W Uroczystość tę wpisuje się dziękczynienie rolników za plony ziemi. Pomyślmy też z zatroskaniem o naszej Ojczyźnie. Uroczystość ta jest świętem nakazanym. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. oraz  powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy Św. będzie niedzielny. Po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie plonów z naszych działek. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny. Również tego dnia będą zbierane ofiary do puszki na Archidiecezjalne Radio „I”. Można to będzie uczynić na stoisku z prasą.

 • Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego  i rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie w białostockiej Katedrze o godz. 11.00. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Arcybiskup Edward Ozorowski.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 wystąpi Chór „ASTRA” Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chór istnieje od 2008 roku. Jego dyrygentem jest Pani Oksana Dziadul. Chór koncertuje na różnych imprezach okolicznościowych. Jest laureatem wielu nagród w swojej kategorii m.in. zdobył I miejsce na Juwenaliach w Warszawie w roku 2011.

 • Już po raz piąty CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Jeszcze mamy 4 plecaki, które trzeba będzie wypełnić przyborami szkolnymi dzieciom z biednych rodzin naszej Archidiecezji. Osoby, które chcą włączyć się w tę akcję zapraszamy po odbiór pustych plecaków dzisiaj do zakrystii od jutra do kancelarii. Ważne jest, aby artykuły były nowe i estetyczne, by obdarowane dzieci poczuły prawdziwą radość i zachętę do pracy w nowym roku szkolnym. Pełne plecaki prosimy przynieść do parafii do 20 sierpnia. Oprócz tych plecaków, można przynieść dodatkowo zakupiony plecak z pełnym wyposażeniem, tak jak to jest każdego roku w zwyczaju u naszych parafian.

 • Przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest też ustawiony kosz z napisem: PROSIMY  O  WYPRAWKI  SZKOLNYM  DZIECIOM. Będzie to pomoc dzieciom z biednych rodzin z naszej Parafii. Bóg zapłać za każdy dar.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Trwają KONCERTY  ORGANOWE. Ich szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Trwają prace na korytarzach i klatkach schodowych naszego kościoła. Balkony będą zamknięte do chwili zakończenia tych prac. Również do kancelarii wchodzimy z prawej strony w kościele ze względu na trwający remont schodów.

 • Dziękujemy mieszkańcom Rodzinnego Domu Dziecka przy  ul. Wiktorii oraz  innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z innych mieszkańców przy ul. Wiktorii. Wyjątkowo w przyszłym tygodniu nie będzie sprzątania. Natomiast w sobotę 22 sierpnia na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domków przy ul. Glinianej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 8 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby uzależnione i członków ich rodzin oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość narodu, do uczestnictwa w rekolekcjach trzeźwościowych, które odbędą się w następujących parafiach:

 - Parafia św. Kazimierza w Białymstoku: w dniach 21-23 sierpnia

 - Parafia Narodzenia NMP w Krypnie: również w dniach 21-23 sierpnia

 - Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach: w dniach 28-30 sierpnia

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie duszpasterstwotrzezwosci.pl, w zakładce: pełne kalendarium na 2015 rok.

 • Od września w budynku Kina TON rozpocznie działalność nowy punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem i dysfunkcjami rozwojowymi. Przedszkole będzie miało specjalność muzyczną. Będzie bezpłatne. Informacje tel.: 606 261 565

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona za tydzień po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. W pielgrzymce bierze udział nasz Ks. Adam. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich pielgrzymów.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 30 października.

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
2 sierpnia 2015r. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA.
 •   Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pozostańmy jeszcze na chwilę i nie wychodźmy z kościoła bez Bożego Błogosławieństwa.

 • Dzisiaj przez cały dzień można zyskać Odpust Zupełny PORCJUNKULI. Warunki zyskania Odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Komunii Św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Św..    

 • We wtorek przypada wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Pamiętajmy tego dnia w swoich modlitwach o wszystkich proboszczach.

 • W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Tego dnia polećmy w naszych modlitwach nowego Pana Prezydenta naszego kraju.

 • Jest półmetek wakacji. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w Niedzielnej Mszy Św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

 • Od 11 sierpnia mamy dużo wolnych intencji mszalnych w sierpniu. Można zapisywać dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii.

 • Trwa 29 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie o godz. 17.15 Grupa Złota modli się na różańcu w naszym kościele. Pielgrzymka zakończy się 12 sierpnia.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na wspólną modlitwę z Grupą Złotą  w I czwartek sierpnia na godz. 17.15 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zapraszamy.    

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00.  Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 • Już po raz piąty CARITAS naszej Archidiecezji rozpoczyna doroczną akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Otrzymaliśmy 8 plecaków, które trzeba będzie wypełnić przyborami szkolnymi dzieciom z biednych rodzin naszej Archidiececji. Osoby, które chcą włączyć się w tę akcję zapraszamy po odbiór pustych plecaków dzisiaj do zakrystii od jutra do kancelarii. Ważne jest, aby artykuły były nowe i estetyczne, by obdarowane dzieci poczuły prawdziwą radość i zachętę do pracy w nowym roku szkolnym. Pełne plecaki prosimy przynieść do parafii do 20 sierpnia. Oprócz tych ośmiu plecaków, można przynieść dodatkowo zakupiony plecak z pełnym wyposażeniem, tak jak to jest każdego roku w zwyczaju u naszych parafian.

 • Od jutra, jak co roku przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony będzie też ustawiony kosz z napisem: PROSIMY  O  WYPRAWKI  SZKOLNYM  DZIECIOM. Będzie to pomoc dzieciom z biednych rodzin z naszej Parafii. Bóg zapłać za każdy dar.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Mamy jeszcze lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia" oraz watykańskie pismo L'OSSERVATORE  ROMANO.  Prasę i książki i o tematyce religijnej można nabyć pod chórem.

 • Trwają KONCERTY  ORGANOWE. Ich szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Trwają prace na korytarzach i klatkach schodowych naszego kościoła. Balkony będą zamknięte do chwili zakończenia tych prac. Również do kancelarii wchodzimy z prawej strony w kościele ze względu na trwający remont schodów.

 • Dziękujemy mieszkańcom  ul. Koszykowej z domów o numerach nieparzystych oraz  innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców przy ul Wiktorii.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 9 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby uzależnione i członków ich rodzin oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość narodu, do uczestnictwa w rekolekcjach trzeźwościowych, które odbędą się w następujących parafiach: Parafia św. Kazimierza w Białymstoku: w dniach 21-23 sierpnia

 •    - Parafia Narodzenia NMP w Krypnie: również w dniach 21-23 sierpnia

 •    - Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach: w dniach 28-30 sierpnia

 • Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie duszpasterstwotrzezwosci.pl, w zakładce: pełne kalendarium na 2015 rok.    

 • Od września w budynku Kina TON rozpocznie działalność nowy punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem i dysfunkcjami rozwojowymi. Przedszkole będzie miało specjalność muzyczną. Będzie bezpłatne. Informacje tel.: 606 261 565

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały  do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy  ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.zzzz

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym ościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
26 lipca 2015r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • We wtorek na pielgrzymim szlaku „Śladami Bł. Ks. Michała Sopoćki” jest nasze Sanktuarium. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. po której wyruszymy w pielgrzymce do Domu Dziecka przy ul. Słonimskiej, Gdzie przed laty mieściło się Seminarium Duchowne z którym tak mocno był związany Apostoł Bożego Miłosierdzia Bł. Ks. Michał. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Zbliża się półmetek wakacji. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w Niedzielnej Mszy Św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

 • W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski. Rozpocznie się sierpień miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o powstrzymanie się od picia alkoholu. Ten trud powstrzymania się od alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu naszej Matki. Tego dnia przypada 71 rocznica Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.    

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Mamy jeszcze lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Jeden z artykułów poświęcony jest wydarzeniom, jakie miały miejsce w sierpniu 1920r. w Białymstoku. Polecamy również rozważania do Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia.

 • W najnowszym watykańskim piśmie L'OSSERVATORE ROMANO przeczytamy o: podróży Papieża Franciszka do Sarajewa. Jest też przesłanie z okazji 500 rocznicy urodzin Św. Filipa Neri. Prasę i książki i o tematyce religijnej można nabyć pod chórem.

 • Trwają KONCERTY ORGANOWE. Ich szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Trwają prace na korytarzach i klatkach schodowych naszego kościoła. Balkony będą zamknięte do chwili zakończenia tych prac. Również do kancelarii wchodzimy z prawej strony w kościele ze względu na trwający remont schodów.

 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Koszykowej z domów o numerach parzystych oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców przy ul Koszykowej z domów o numerach nieparzystych.

 • W kancelarii zapisujemy chętnych do Grupy Złotej tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • 29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są: - Białystok - od 20 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca, po wieczornej Mszy Św. (stara plebania). Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.    

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
19 lipca 2015r., XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj w 70 rocznicę Obławy Augustowskiej, największej po zakończeniu II wojny światowej zbrodni komunistycznej na ziemiach polskich, w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Warszawskiej 48 (obok naszego kościoła), odbędzie się pokaz 2 filmów dotyczących tej tematyki. Początek o godz. 10.30. Wstęp wolny.    

 • Dzisiaj rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. MIVA  POLSKA jak co roku organizuje akcję 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy i pomaga polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Jest to akcja wszystkich kierowców jako podziękowanie za szczęśliwe podróże. Dzisiaj po każdej Mszy Św., na stoisku z prasą można będzie złożyć do puszki swoją ofiarę na ten cel. Hasłem tegorocznej akcji są słowa: „Nieśmy Chrystusa na peryferie świata”.    

 • Trwają wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • W sobotę przypada wspomnienie Św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Poświęcenie wszystkich pojazdów będzie po Mszy Św. wieczornej na parkingu przy kościele. Msza Św. wieczorna będzie odprawiana za wszystkich kierowców, podróżujących i ich rodziny – o szczęśliwą i bezpieczną jazdę. Ofiary złożone na tacę będą intencją tej Mszy Św. Przypominamy sobota 25 lipca godz. 18.00. Poświęcimy wszystkie pojazdy, nie tylko samochody.

 • Za tydzień jak zawsze w ostatnią Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Mamy jeszcze lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Jeden z artykułów poświęcony jest wydarzeniom, jakie miały miejsce w sierpniu 1920r. w Białymstoku. Polecamy również rozważania do Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia.

 • W najnowszym watykańskim piśmie L'OSSERVATORE  ROMANO przeczytamy o: podróży Papieża Franciszka do Sarajewa. Jest też przesłanie z okazji 500 rocznicy urodzin Św. Filipa Neri.  Prasę i książki i o tematyce religijnej można nabyć pod chórem.

 • Trwają KONCERTY  ORGANOWE. Ich szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Trwają prace na korytarzach i klatkach schodowych naszego kościoła. Balkony będą zamknięte do chwili zakończenia tych prac. Również do kancelarii wchodzimy z prawej strony w kościele ze względu na trwający remont schodów.

 • W zakrystii jeszcze są do odebrania pamiątki I Komunii Św.: Mai Lange i Zuzanny Korkuz.    

 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Staszica z domów o numerach nieparzystych, a także parze turystów spod Wejherowa oraz  innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców przy ul Koszykowej z domów o numerach parzystych.

 • W kancelarii zapisujemy chętnych do Grupy Złotej tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 8 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • 29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia.  Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”.  Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - Białystok - od 20 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca, po wieczornej Mszy Św. (stara plebania). Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy  ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.    

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.

 
12 lipca 2015r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Jutro rozpoczyna się remont schodów zewnętrznych do kancelarii. Stąd też wejście do kancelarii będzie możliwe tylko od wewnątrz kościoła z prawej strony. Przepraszamy za utrudnienia

 • Trwają wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • Straż Honorowa NSJ przy naszej parafii zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w najbliższy czwartek. Obrzęd przyjęcia odbędzie się na Mszy Św. wieczornej.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: lipca, sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Jeden z artykułów poświęcony jest wydarzeniom, jakie miały miejsce w sierpniu 1920r. w Białymstoku. Polecamy również rozważania do Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Prasę i książki i o tematyce religijnej można nabyć pod chórem.

 • Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za udział w piątkowej peregrynacji znaków ŚDM w naszej Parafii. Dziękujemy za piękną, modlitewną postawę.

 • Dziękujemy Panu Grzegorzowi za miesięczne zastępstwo s.Agaty naszej zakrystianki, która po urlopie w środę wraca do pracy.    

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy     30 października.

 • Nikogo nie było z ul. Staszica z domów o numerach parzystych oraz z ul. Chopina. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców przy ul Staszica z domów o numerach nieparzystych.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 2 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • 29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - Białystok - od 20 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca, po wieczornej Mszy Św. (stara plebania). Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.    

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 413
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.