Wielkość liter

19 lipca 2015r., XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj w 70 rocznicę Obławy Augustowskiej, największej po zakończeniu II wojny światowej zbrodni komunistycznej na ziemiach polskich, w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Warszawskiej 48 (obok naszego kościoła), odbędzie się pokaz 2 filmów dotyczących tej tematyki. Początek o godz. 10.30. Wstęp wolny.    

 • Dzisiaj rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. MIVA  POLSKA jak co roku organizuje akcję 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy i pomaga polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Jest to akcja wszystkich kierowców jako podziękowanie za szczęśliwe podróże. Dzisiaj po każdej Mszy Św., na stoisku z prasą można będzie złożyć do puszki swoją ofiarę na ten cel. Hasłem tegorocznej akcji są słowa: „Nieśmy Chrystusa na peryferie świata”.    

 • Trwają wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • W sobotę przypada wspomnienie Św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Poświęcenie wszystkich pojazdów będzie po Mszy Św. wieczornej na parkingu przy kościele. Msza Św. wieczorna będzie odprawiana za wszystkich kierowców, podróżujących i ich rodziny – o szczęśliwą i bezpieczną jazdę. Ofiary złożone na tacę będą intencją tej Mszy Św. Przypominamy sobota 25 lipca godz. 18.00. Poświęcimy wszystkie pojazdy, nie tylko samochody.

 • Za tydzień jak zawsze w ostatnią Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Mamy jeszcze lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Jeden z artykułów poświęcony jest wydarzeniom, jakie miały miejsce w sierpniu 1920r. w Białymstoku. Polecamy również rozważania do Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia.

 • W najnowszym watykańskim piśmie L'OSSERVATORE  ROMANO przeczytamy o: podróży Papieża Franciszka do Sarajewa. Jest też przesłanie z okazji 500 rocznicy urodzin Św. Filipa Neri.  Prasę i książki i o tematyce religijnej można nabyć pod chórem.

 • Trwają KONCERTY  ORGANOWE. Ich szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Trwają prace na korytarzach i klatkach schodowych naszego kościoła. Balkony będą zamknięte do chwili zakończenia tych prac. Również do kancelarii wchodzimy z prawej strony w kościele ze względu na trwający remont schodów.

 • W zakrystii jeszcze są do odebrania pamiątki I Komunii Św.: Mai Lange i Zuzanny Korkuz.    

 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Staszica z domów o numerach nieparzystych, a także parze turystów spod Wejherowa oraz  innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców przy ul Koszykowej z domów o numerach parzystych.

 • W kancelarii zapisujemy chętnych do Grupy Złotej tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 8 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • 29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia.  Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”.  Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - Białystok - od 20 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca, po wieczornej Mszy Św. (stara plebania). Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy  ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.    

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.

 
12 lipca 2015r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Jutro rozpoczyna się remont schodów zewnętrznych do kancelarii. Stąd też wejście do kancelarii będzie możliwe tylko od wewnątrz kościoła z prawej strony. Przepraszamy za utrudnienia

 • Trwają wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • Straż Honorowa NSJ przy naszej parafii zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w najbliższy czwartek. Obrzęd przyjęcia odbędzie się na Mszy Św. wieczornej.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: lipca, sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Jeden z artykułów poświęcony jest wydarzeniom, jakie miały miejsce w sierpniu 1920r. w Białymstoku. Polecamy również rozważania do Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Prasę i książki i o tematyce religijnej można nabyć pod chórem.

 • Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za udział w piątkowej peregrynacji znaków ŚDM w naszej Parafii. Dziękujemy za piękną, modlitewną postawę.

 • Dziękujemy Panu Grzegorzowi za miesięczne zastępstwo s.Agaty naszej zakrystianki, która po urlopie w środę wraca do pracy.    

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy     30 października.

 • Nikogo nie było z ul. Staszica z domów o numerach parzystych oraz z ul. Chopina. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców przy ul Staszica z domów o numerach nieparzystych.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 2 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • 29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - Białystok - od 20 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca, po wieczornej Mszy Św. (stara plebania). Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.    

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
5 lipca 2015r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W lipcu i sierpniu nie będzie Procesji Eucharystycznej.    

 • Trwają wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • Trwa peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani  - Ocalenie Ludu Rzymskiego w związku z przyszłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży jakie odbędą się w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka. Dzisiaj znaki ŚDM są w Trzciannem, Goniądzu i w  Mońkach. Jutro w Jasionówce, Korycinie, Janowie, Brzozowej i w Suchowoli. We wtorek w Czarnej Białostockiej, Supraślu, Wasilkowie i w Świętej Wodzie. W środę w Białymstoku: w Zakładzie Poprawczym, Hospicjum, w Parafii Św. Maksymiliana i Miłosierdzia Bożego. W czwartek: białostockie szpitale  w Parafii Św. Karola Boromeusza i Matki Kościoła. W piątek w Areszcie Śledczym, w Centrum Onkologii, w Parafii Ducha Św. skąd o godz. 15.15 znaki ŚDM przybędą do naszej Parafii. Młodzież gromadzi się w kościele o godz. 14.30. Mimo wakacji postarajmy się, by dużo było naszej młodzieży na tej uroczystości.

 • Powitanie znaków ŚDM nastąpi przed głównym wejściem. Następnie rozpocznie się nabożeństwo Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, a po nich wyznanie wiary i adoracja Krzyża. Podczas nabożeństwa można będzie złożyć do specjalnej skrzynki tzw „Dary duchowe”. Mają one na celu zachęcenie młodzieży i wiernych do podjęcia duchowego zobowiązania w intencji młodzieży lub Światowych Dni Młodzieży – może to być dodatkowa codzienna modlitwa, wstrzemięźliwość, post lub inne zobowiązania. Kartki na których wypiszemy swoje zobowiązania, są dostępne na ławce pod chórem. Można też wypisać zobowiązania na swoich kartkach.

 • O godz. 17.00 w uroczystej procesji  symbole ŚDM przeniesiemy ul. Elektryczną przed Teatr im. Aleksandra Węgierki, gdzie przekażemy Parafii Katedralnej. W Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego naszego Metropolity. Ks. Abp zaprasza wszystkich do licznego udziału w tej Mszy Św. na zakończenie peregrynacji Krzyża ŚDM i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. O godz. 20.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy młodzież i wszystkich naszych parafian do licznego udziału w piątkowej uroczystości. Postarajmy się, by było nas dużo, tak jak to było w parafiach, gdzie już były znaki ŚDM.

 • W sobotę w Katedrze od godz. 9.30 czuwanie przy Krzyżu i Ikonie. W godz. 17.00 – 20.00 znaki ŚDM będą w Katedrze Prawosławnej, następnie o godz. 20.00 przed naszą Katedrą nastąpi przekazanie Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani delegacji Diecezji Łomżyńskiej.

 • Straż Honorowa NSJ przy naszej parafii zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16 lipca. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja do 10 lipca.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: lipca, sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Jeden z artykułów poświęcony jest wydarzeniom, jakie miały miejsce w sierpniu 1920r. w Białymstoku. Polecamy również rozważania do Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Prasę i książki i o tematyce religijnej można nabyć pod chórem.

 • Dziękujemy jednej osobie z ul. Słonimskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców przy ul Staszica z domów o numerach parzystych oraz przy ul. Chopina.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 3 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • 29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia.  Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”.  Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - Białystok - od 20 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca, po wieczornej Mszy Św. (stara plebania). Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy  ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.    

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
28 czerwca 2015r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 19.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji Ojczyzny. W lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. Następna po wakacjach będzie 6 września.

 • Rozpoczęły się wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • Jutro Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. będą odprawiane o godz.:6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na tzw Świętopietrze czyli dzieła miłosierdzia czynione przez Papieża i Stolicę Apostolską.

 • We wtorek o godz. 17.00 w sali obok Oratorium w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej nastąpi przekazanie X-tej raty naszych zobowiązań finansowych.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. O  15.00 Godzina  Miłosierdzia Bożego. W lipcu i sierpniu odwołujemy Msze Św. o godz. 7.30. W I-szy piątek lipca i sierpnia nie będzie również Mszy Św. o godz. 16.30.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • XIX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

 • W piątek został rozstrzygnięty konkurs na projekt nowej polichromii w naszym kościele. Spośród pięciu nadesłanych projektów zwyciężył Pan Andrzej Muszyński z Białegostoku. Zdjęcia są dostępne na stronie internetowej naszej parafii. Panu Andrzejowi serdecznie GRATULUJEMY. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Dziękujemy Komisji Konserwatorskiej, która dokonała oceny poszczególnych projektów.

 • Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. We wtorek O godz. 17.30 zakończenie nabożeństwa czerwcowego.

 • Trwa peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani w związku z przyszłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży jakie odbędą się w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka. Dzisiaj znaki ŚDM są w Różanymstoku. Jutro w Kuźnicy, w Krynkach i Sokółce. We wtorek w Michałowie, Zabłudowie, Grabówce i w Dojlidach. W środę w Juchnowcu Kościelnym, w Surażu, Niewodnicy, Kleosinie i w Parafii Św. Stanisława w Białymstoku. W czwartek w Choroszczy, w Białymstoku w Parafii Św. Andrzeja Boboli, Św. Jadwigi i  Św. Rocha. W piątek w Dobrzyniewie Kościelnym, w Fastach, w Domu Księży Emerytów, w Białymstoku w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Kazimierza. W sobotę w Dolistowie, Kalinówce Kościelnej, Knyszynie i Krypnie. Naszą parafię Święte Znaki nawiedzą 10 lipca w godz. 15.15 – 17.00.

 • Straż Honorowa NSJ przy naszej parafii zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16 lipca. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja do 10 lipca.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: lipca, sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Dziękujemy jednej osobie z ul. Poprzecznej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców przy ul. Słonimskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 5 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • 29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia.  Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”.  Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - Białystok - od 20 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca, po wieczornej Mszy Św. (stara plebania). Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy  ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.    

 • W najnowszym wydaniu watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO polecamy Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz Modlitwę Maryjną Papieża. Serdecznie polecamy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej akcji charytatywnej Tornister Pełen Uśmiechu- koncert finałowy. Prosimy o oddanie głosu na projekt nr 9, http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/kultura/kultura-dla-obywateli.html

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
21 czerwca 2015r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na X-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę o godz. 18.00 Msza Św. w Św. Wodzie na zakończenie roku pracy KIK-u. Dojazd indywidualny.

 • We wtorek Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych ojcach, zanosząc prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelkie łaski, a dla zmarłych naszych ojców prośmy o wieczne zbawienie.

 • W środę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, największego z proroków. Bóg posyłając na świat Jana, pragnie przez jego naukę i chrzest przygotować ludzi na przyjście swego Syna, Jezusa Chrystusa. Wśród wielu solenizantów, tego dnia swoje Imieniny obchodzić będzie nasz Ks. Proboszcz. Życzenia imieninowe  od grup parafialnych i od parafian Ks. Proboszcz przyjmie w przeddzień tj we wtorek po Mszy Św. wieczornej w Oratorium. O godz. 19.00 ostatnie przedwakacyjne spotkanie Odnowy w Duchu Św.   

 • Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30.

 • W piątek o godz. 8.00 Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy dziękczynnej za łaski otrzymane w tym roku. Nadchodzą oczekiwane przez wszystkich uczniów – wakacje. Niech one będą czasem odpoczynku i regeneracji sił do pracy w przyszłym roku szkolnym.

 • W sobotę z diecezji ełckiej do naszej Archidiecezji przybywają znaki Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani co znaczy Ocalenie Ludu Rzymskiego. Pierwszą parafią będzie Majewo. Tam o godz. 20.00 nastąpi powitanie znaków i uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego naszego Metropolity. Ks. Abp w specjalnej odezwie pisze: „Przylgnijmy do Krzyża z ufnością, zawierzmy się Maryi całym sercem: nie tylko młodzi, lecz wszyscy. Niech pielgrzymowanie Świętych Znaków stanie się dla nas rekolekcjami ku odnowieniu i wzmocnieniu naszej wiary, nadziei i miłości”. Za tydzień Krzyż i Ikonę Matki Bożej młodzież przeniesie z Majewa do Różanegostoku na zakończenie dorocznej pielgrzymki młodzieży. Naszą parafię Święte Znaki nawiedzą 10 lipca w godz. 15.15 – 17.00.

 • W przyszłym roku I Komunia Św. będzie 15 maja w dwóch grupach o godz.: 9.30 i 12.30. Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej w dniu odpustu Św. Wojciecha 23 kwietnia o godz. 18.00.

 • Straż Honorowa NSJ przy naszej parafii zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16 lipca. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja do 10 lipca.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: lipca, sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • Dziękujemy mieszkańcom z ulicy Piasta z domów o numerach nieparzystych, a także z domów przy ul. Skorupskiej. Dziękujemy także innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców przy ul. Poprzecznej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 4 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.   

 • W najnowszym wydaniu watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO polecamy Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz Modlitwę Maryjną Papieża. Serdecznie polecamy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej akcji charytatywnej Tornister Pełen Uśmiechu- koncert finałowy. Prosimy o oddanie głosu na projekt nr 9, http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/kultura/kultura-dla-obywateli.html

 • XXXV Piesza Pielgrzymka Różanostocka odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. Chętni mogą zapisywać się w sąsiednich parafiach.

 • XXIX Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 30 lipca do 12 sierpnia.

 • Ostatnio odeszli od nas do Pana:

 • Babul Janina, l.92    ul. Skorupska
 • Dzikowski Tadeusz, l.76, --------------
 • Stasiewicz Jan, l.71, ul. Św. Wojciecha
 • Sawicka Helena, l.85, ------------
 • Popławski Jan, l.68, ul. Chrobrego
 • Dołkin Wacław, l.81, ul. Piastowska
 • Chwieśko Zofia, l.95, ul. Warszawska
 • Stocki Stanisław, l.89, ul. Chrobrego
 • Damszel Helena, l.83, ul. Piastowska
 • Taudul Irena, l.84, ul. Warszawska
 • Sosnowska Jadwiga, l.68, ul. Św. Wojciecha
 • Jaroszewicz Marian, l.90, ul. Chrobrego
 • Lachowicz Marianna, l.80, ul. Warszawska
 • Komar Robert, l.77, ul. Warszawska
 • Niewiarowska Barbara, l.52, ul. Warszawska
 • Bruszewska Regina, l.90, ul. Św. Wojciecha
 • Juchniewicz Leokadia, l.91, ul. Św. Wojciecha
 • Korbut Janina, l.86, ul. Branickiego
 • Perkowski Aleksander, l.72, ul. Warszawska
 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy, by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 397
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.