Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
1 stycznia 2016r. - UROCZYSTOŚĆ ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
 • Dzisiejsza Uroczystość jest Świętem nakazanym. Mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Dziś dzień modlitwy o pokój. Można też zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach za udział w publicznym odśpiewaniu hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 19.15. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

 • Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronach internetowych, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Nowe rodziny prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Przypominamy, że nieobecność rodziny przez trzy kolejne lata kolędy sprawi wykreślenie jej z kartotek parafialnych.

 • Jutro kolęda przy ul. Staszica, Chopina i Koszykowej. W soboty kolęda rozpoczyna się o godz. 9.00.

 • Jutro też przypada I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz.: 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: pogody ducha, otwartości na wiarę, zdrowia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym 2016 roku błogosławi i udziela swej pomocy. Szczęść Boże.

 
27 grudnia 2015r. - NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO, ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę. Prośmy każdego dnia w naszych prywatnych modlitwach o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i swoim życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Inteligencji katolickiej w intencji członków, przyjaciół i sympatyków KIK-u    

 • Rozpoczyna się okres Wizyty Duszpasterskiej rodzin, zwanej KOLĘDĄ. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. W tym roku kolędę rozpoczynamy jutro.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek:ul.Orzeszkowej17; 19; 21 i 36, ul. Świętojańska 4; 6 i 8
 • we wtorek; ul. Św. Wojciecha 2; 4 i 6/1-30/
 • w środę: ul. Św. Wojciecha 6/31-60/; 8 i 10
 • Plan kolędy jest dostępny na stronach internetowych, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Nowe rodziny prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Woda święcona jest obok chrzcielnicy.    

 • W czwartek zakończenie roku 2015. Zapraszamy na Mszę Św. wieczorną, aby podziękować Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy dzięki Jego opatrzności w tym mijającym roku. Dziękczynieniem naszym będzie też odśpiewanie uroczystego „CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY”. Wieczorna taca będzie przeznaczone na prace prowadzone przy kościele.

 • W piątek 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2016. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego z wyjątkiem godz. 19.15. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Straż Honorowa NSPJ poprowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 21.00 Apel Maryjny. W tym dniu modlić się będziemy o pokój. Za odśpiewanie Hymnu do Ducha Św. „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można będzie zyskać odpust zupełny. Przypominamy,że piątkowa Uroczystość jest świętem nakazanym. W tym dniu nie obowiązuje post.

 • W I-szą sobotę miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • ORSZAK TRZECH KRÓLI W BIAŁYMSTOKU odbędzie się dnia 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie następującymi ulicami: Legionową, Skłodowskiej-Curie, Placem Uniwersyteckim, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą.     Podczas tegorocznego Orszaku odbędzie się także zbiórka ofiar do puszek na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji. Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00.

 • Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 15 – 30 lat do parafialnego wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. Pomoc jest bardzo potrzebna, ponieważ pobyt w Krakowie poprzedzają 5-dniowe Dni w Diecezji. Do naszego miasta przyjedzie ok. 5.000 osób, którymi wolontariusze mają się zaopiekować. Słaba znajomość języków nie jest przeszkodą w działaniu. Spotkanie chętnych osób odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 w Sali młodzieżowej pod plebanią. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to piękno dzieło, zapoczątkowane przez Św. Jana Pawła II.

 • Przypominamy, że z końcem grudnia kończy się termin zapisywania rodzin, które chcą przyjąć pielgrzymów w związku z tym wydarzeniem. Zapewniamy, że osoby nieznające języka obcego otrzymają pomoc wolontariuszy. Przyjmując pielgrzymów pod swój dach mamy zapewnić im tylko śniadanie i nocleg, albo tylko miejsce na rozłożenie własnej kalimaty. Pielgrzymi przez cały pobyt w naszym mieście mają zorganizowane zajęcia, do naszych parafian należy tylko przygotowanie niedzielnego przedpołudnia. Prosimy zapisywać się w środy w kancelarii na dyżurze Ks. Karola w godzinach jej otwarcia, lub w Niedzielę o 12.30 u prowadzących Scholę

 • W sobotę na godz. 10.00 do pomocy przy sprzątaniu w kościele zapraszamy mieszkańców bloków Nr 23 i 42a przy ul. Warszawskiej oraz Nr 6 i 8 przy ul. Elektrycznej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w parafii.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Sali młodzieżowej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690 zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
BOŻE NARODZENIE 2015
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni w tzw Oktawie. Zachęcamy do udziału we Mszach Św., które w tym okresie mają szczególny charakter. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15.

 • Jutro Święto Św. Szczepana, Diakona, pierwszego Męczennika. Porządek Mszy Św. niedzielny. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. Ofiary składane na tacę jak co roku będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 • W przyszłą Niedzielę Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym roku ze względu na Niedzielę liturgicznie nie będzie Święta Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wino będzie święcone na każdej Mszy Św.. Przyniesione wino trzymajmy przy sobie.

 • Rozpoczyna się okres Wizyty Duszpasterskiej rodzin, zwanej KOLĘDĄ. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. W tym roku kolędę rozpoczynamy w poniedziałek 28 grudnia: ul. Orzeszkowej 17; 19; 21 i 36, ul. Świętojańska 4; 6 i 8. We wtorek 29 grudnia ul. Św. Wojciecha 2; 4 i 6/1-30/. W środę 30 grudnia ul. Św. Wojciecha 6/31-60/; 8 i 10. Plan kolędy jest dostępny na stronach internetowych, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Nowe rodziny prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Woda święcona jest obok chrzcielnicy.

 • Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 27 grudnia o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 • W Uroczystość Bożego Narodzenia życzymy: zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowo narodzone Dziecię, Bóg, który stał się Człowiekiem z miłości do człowieka, da Wam z wielką radością przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzin. Niech Jezus Chrystus błogosławi WAS, Wasze Rodziny, Waszych bliskich; niech obficie obdarzy swoją łaską i pokojem, który przyniósł z nieba wszystkim „ludziom dobrej woli”. Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach , domach opieki społecznej i więzieniach. Życzymy radosnego świętowania.

 
20 grudnia 2015r. - IV NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XII-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Już niebawem będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia, dlatego dzisiejsza już ostatnia Niedziela Adwentu, staje się doskonałą okazją do podsumowania tego czasu, podziękowania Bogu za otrzymane łaski i przeproszenie Go za niezrealizowane postanowienia.

 • W tych dniach czeka nas dużo pracy: trzeba dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami. Czekają nas jeszcze ostatnie zakupy i przygotowania świątecznych prezentów. Obyśmy w wirze świątecznej aktywności nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na naszą zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach.

 • Tradycyjnie jak każdego roku dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się Wigilia Parafialna wszystkich grup działających w naszej parafii. Zostaną też wystawione Jasełka. Wszystkich uczestników zapraszamy ze słodyczami, owocami i napojami na to doroczne spotkanie.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej na zakończenie REKOLEKCJI ADWENTOWYCH KIK-u pod hasłem: „Ku świętości przez miłosierdzie”. Za tydzień w Oratorium o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe członków, przyjaciół i sympatyków tego Klubu.

 • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie może mieć miejsca spożywanie alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Św., poświęcony opłatek. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku Krzyża Św. i zapalenia świecy CARITAS. Najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się poświęconym opłatkiem składamy sobie życzenia i Śpiewamy piękne staropolskie kolędy.

 • Tego dnia nasz Ks. Prałat Adam Szot obchodzi Dzień Swoich Imienin. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza osoby samotne, ubogie, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczystą Wigilię organizowaną we współpracy z Fundacją im. Rodziny Czarneckich oraz Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia o godzinie 14.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. W ramach Wigilii odbędzie się tradycyjne dzielenie opłatkiem, wspólny śpiew kolęd, serwowane będą potrawy wigilijne, a na dzieci czekać będą upominki od św. Mikołaja. Spotkanie otworzy i modlitwę poprowadzi J. E. Ks. Abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki.

 • W wigilijny dzień spowiedź będzie od godz. 6.30-12.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. W I-szy i II-gi dzień Świąt Bożego Narodzenia księża nie będą spowiadać. Skorzystajmy wcześniej z Sakramentu Pokuty.

 • O północy P A S T E R K A koncelebrowana przez naszych Księży. Przypominamy, że Pasterka transmitowana w mediach nie zadość czyni uczestnictwa we Mszy Św. na Boże Narodzenie. Jak co roku ofiary złożone na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA.

 • Na Boże Narodzenie w I-szym dniu Świąt nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i 19.15 – poza tym porządek niedzielny. W II-gim dniu Świąt porządek Mszy Św. niedzielny z wyjątkiem godz. 19.15. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 • Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ rozpocznie się 28 grudnia. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Prosimy też zapoznać się z odpowiednim pouczeniem. Wodę święconą można będzie wziąć od jutra. Pojemnik z wodą będzie ustawiony przy chrzcielnicy. W tym roku kolędę rozpoczniemy od ul. Orzeszkowej i Świętojańskiej. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00.

 • Za tydzień młodzież nie będzie prowadziła zapisów na ŚDM.

 • Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 27 grudnia o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 • Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 15 – 30 lat do parafialnego wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. Pomoc jest bardzo potrzebna, ponieważ pobyt w Krakowie poprzedzają 5-dniowe Dni w Diecezji. Do naszego miasta przyjedzie ok. 5.000 osób, którymi wolontariusze mają się zaopiekować. Słaba znajomość języków nie jest przeszkodą w działaniu. Spotkanie chętnych osób odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 w Sali młodzieżowej pod plebanią. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to piękno dzieło, zapoczątkowane przez Św. Jana Pawła II.

 • Przypominamy, że z końcem grudnia kończy się termin zapisywania rodzin, które chcą przyjąć pielgrzymów w związku z tym wydarzeniem. Zapewniamy, że osoby nieznające języka obcego otrzymają pomoc wolontariuszy. Przyjmując pielgrzymów pod swój dach mamy zapewnić im tylko śniadanie i nocleg, albo tylko miejsce na rozłożenie własnej kalimaty. Pielgrzymi przez cały pobyt w naszym mieście mają zorganizowane zajęcia, do naszych parafian należy tylko przygotowanie niedzielnego przedpołudnia. Prosimy zapisywać się w środy w kancelarii na dyżurze Ks. Karola w godzinach jej otwarcia, lub w Niedzielę o 12.30 u prowadzących Scholę.

 • Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. Dzisiaj opłatki są rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. W Wigilię do godz. 16.00. Informujemy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone w naszym kościele.

 • CARITAS Polska prowadzi doroczną akcję WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM – pod hasłem: „Głodni Miłosierdzia”. Wolontariusze rozprowadzają świece na nasze wigilijne stoły. Dochód z ich sprzedaży nasi wolontariusze przeznaczą na paczki świąteczne. Serdecznie zachęcamy do nabywania. Stare świece spalmy na grobach naszych najbliższych. Na tymże stoisku można wziąć do domu torbę z numerem KRS. Napełnioną torbę w ramach świątecznej pomocy, przynosimy do kosza do 20 grudnia.

 • Trwają adwentowe Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny tzw Roraty. W dni powszednie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Bardzo prosimy, aby nie zalewać woskiem ławek. Świece w domu, trzeba odpowiednio przygotować.

 • W okresie Adwentu chrześcijanie bardziej pochylają się nad Słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy szczególnie poprzez uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych oraz przyjęcie Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty mogli z czystym sercem dzielić się poświęconym opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

 • Nie czekaj, aż będzie w Tobie ogród, do którego mógłbyś zaprosić Jezusa. On najchętniej śpieszy na pustynie, bo tam, gdzie jest pustka, tam ON może dać swoje wszystko! Może nam dać swoją bezgraniczną miłość! A tej tak bardzo każdy z nas potrzebuje.

 • W przedświątecznym okresie przynosimy do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak zawsze kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 6 przy ul. Świętojańskiej oraz innym osobom za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z bloków Nr 4 i 8 przy ul. Świętojańskiej. W sobotę 2 stycznia na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 23 i 42a przy ul. Warszawskiej oraz Nr 6 i 8 przy ul. Elektrycznej.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W grudniowym numerze „DROGI MIŁOSIERDZIA” polecamy artykuły związane z Jubileuszem 1050 rocznicy Chrztu Polski, artykuł Ks. Bpa Henryka Ciereszki o „Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia” oraz Dekret Ks. Abpa w związku z ogłoszeniem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

 • W najnowszym wydaniu watykańskiego pisma L’OSSERVATORE ROMANO jest artykuł o: „Reformie procesu w sprawie orzekania nieważności małżeństwa”. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć dzisiaj przy opłatkach.

 • Za tydzień jak zawsze w ostatnią Niedzielą miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Sali młodzieżowej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690 zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 • Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
13 grudnia 2015r. - III NIEDZIELA ADWENTU
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Rozpoczęliśmy trzydniowe REKOLEKCJE ADWENTOWE. Dzisiaj porządek Mszy Św. niedzielny, natomiast jutro i we wtorek o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Jutro i we wtorek nie będzie Mszy Św. Roratniej. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do uczestnictwa w ciągu tych dni. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty i Eucharystii, byśmy mogli z czystym sercem dzielić się poświęconym opłatkiem w wigilijny wieczór, aby w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.

 • Ks. Karol zaprasza na spotkanie wszystkich ministrantów z parafii, tych aktywnych i tych mniej aktywnych dzisiaj po Mszy św. o 9.30 w sali przy Oratorium.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 klasom II-gim Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele. Również na tej Mszy Św. będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa.

 • Za tydzień klasy III-cie Gimnazjum mają Mszę Św. o godz. 9.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium. Również za tydzień klasy III-cie Szkoły Podstawowej mają swoją Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium Ks. dr hab. Andrzej Proniewski, Rektor naszego Seminarium Duchownego przedstawi wykład: „Problem uchodźctwa a apostolat miłosierdzia”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE Klubu Inteligencji Katolickiej rozpoczną się w sobotę o godz. 19.00, a zakończą się za tydzień w Niedzielę o godz. 19.15. Zmiana terminu jest spowodowana chorobą Ks. Kapelana, którego polecamy w naszych modlitwach.

 • Dzisiaj na całym świecie będzie obchodzony Dzień Palenia Świec. Jest to dzień solidarności z rodzicami, którzy utracili dziecko. Także w naszym mieście po raz kolejny zapłoną świece w intencji zmarłych dzieci. Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Klepackiej 11.

 • We wtorek o godz. 18.00 w Centrum Wystawowo – Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a odbędzie się spotkanie z O. Andrzejem Koprowskim, jezuitą, dziennikarzem trzech papieży.

 • W środę, piątek i w sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

 • Od czwartku wkroczymy w drugą część Adwentu. Główną postacią ostatniego etapu Adwentu jest Jan Chrzciciel, poprzednik Chrystusa, który wzywając do pokuty, ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.

 • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jak każdego roku za tydzień o godz. 15.00 odbędzie się Wigilia Parafialna wszystkich grup działających w naszej parafii. Zostaną też wystawione Jasełka. Wszystkich uczestników zapraszamy ze słodyczami, owocami i napojami na to doroczne spotkanie.

 • Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 15 – 30 lat do parafialnego wolontariatu Światowych Dni Młodzieży. Pomoc jest bardzo potrzebna, ponieważ pobyt w Krakowie poprzedzają 5-dniowe Dni w Diecezji. Do naszego miasta przyjedzie ok. 5.000 osób, którymi wolontariusze mają się zaopiekować. Słaba znajomość języków nie jest przeszkodą w działaniu. Spotkanie chętnych osób odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 w Sali młodzieżowej pod plebanią. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to piękno dzieło, zapoczątkowane przez Św. Jana Pawła II.

 • Przypominamy, że z końcem grudnia kończy się termin zapisywania rodzin, które chcą przyjąć pielgrzymów w związku z tym wydarzeniem. Zapewniamy, że osoby nieznające języka obcego otrzymają pomoc wolontariuszy. Przyjmując pielgrzymów pod swój dach mamy zapewnić im tylko śniadanie i nocleg, albo tylko miejsce na rozłożenie własnej karimaty. Pielgrzymi przez cały pobyt w naszym mieście mają zorganizowane zajęcia, do naszych parafian należy tylko przygotowanie niedzielnego przedpołudnia. Prosimy zapisywać się w środy w kancelarii na dyżurze Ks. Karola w godzinach jej otwarcia, lub w Niedzielę o 12.30 u prowadzących Scholę.

 • AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 13– 14 – 15 grudnia codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 17 grudnia o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert Chóru Politechniki Białostockiej wraz z Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę opłatki są rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Informujemy, że nikt nie został upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone w naszym kościele.

 • CARITAS Polska prowadzi doroczną akcję WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM – pod hasłem: „Głodni Miłosierdzia”. Wolontariusze rozprowadzają świece na nasze wigilijne stoły. Dochód z ich sprzedaży nasi wolontariusze przeznaczą na paczki świąteczne. Serdecznie zachęcamy do nabywania. Stare świece spalmy na grobach naszych najbliższych. Na tymże stoisku można wziąć do domu torbę z numerem KRS. Napełnioną torbę w ramach świątecznej pomocy, przynosimy do kosza do 20 grudnia.

 • Trwają adwentowe Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny tzw Roraty. W dni powszednie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Bardzo prosimy, aby nie zalewać woskiem ławek. Świece w domu, trzeba odpowiednio przygotować.

 • W okresie Adwentu chrześcijanie bardziej pochylają się nad Słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy szczególnie poprzez uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych oraz przyjęcie Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty mogli z czystym sercem dzielić się poświęconym opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.

 • Nie czekaj, aż będzie w Tobie ogród, do którego mógłbyś zaprosić Jezusa. On najchętniej śpieszy na pustynie, bo tam, gdzie jest pustka, tam ON może dać swoje wszystko! Może nam dać swoją bezgraniczną miłość! A tej tak bardzo każdy z nas potrzebuje.

 • W przedświątecznym okresie przynosimy do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak zawsze kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 77 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc we wczorajszym sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 4; 6 i 8 przy ul. Świętojańskiej oraz inne chętne osoby, gdyż będzie generalne, przedświąteczne sprzątanie w kościele.

 • Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za dar ołtarza złożony do parafii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Paniom: Jadwidze Groblewskiej, Helenie Wilczewskiej i Pani Alicji za ufundowane obrusy, które są dopasowane wzorem do ołtarza głównego. Bóg zapłać.

 • W sobotę od godz. 10.00, księża odwiedzą z posługą sakramentalną chorych na terenie naszej Parafii. Osoby te można zgłaszać dzisiaj w zakrystii, zaś w tygodniu w kancelarii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace remontowe w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W grudniowym numerze „DROGI MIŁOSIERDZIA” polecamy artykuły związane z Jubileuszem 1050 rocznicy Chrztu Polski, artykuł Ks. Bpa Henryka Ciereszki o „Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia” oraz Dekret Ks. Abpa w związku z ogłoszeniem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

 • W najnowszym wydaniu watykańskiego pisma L’OSSERVATORE ROMANO jest artykuł o: „Reformie procesu w sprawie orzekania nieważności małżeństwa”. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć dzisiaj przy opłatkach.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XII-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 29 lutego.

 • Dzisiaj przypada 34. rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Przed laty Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile – zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka, pragnie upamiętnić te bolesne wydarzenia poprzez kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Do udziału w niej zaproszono także Kościół katolicki w Polsce. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, obradująca 23 listopada br. na Jasnej Górze, po zapoznaniu się z założeniami kampanii, podjęła decyzję o przyjęciu zaproszenia. W związku z tym Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.

 • W ramach obchodów tego wydarzenia Klub Więzionych, Internowanych, Represjonowanych, NSZZ "Solidarność" oraz Instytut Pamięci Narodowej, zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00 w kościele św. Rocha. Po Mszy św. nastąpi przemarsz do pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 • «Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie» (Mt 19:13-15) Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, by przychodzili ze swoimi pociechami blisko ołtarza. Balkony na których jest coraz więcej dzieci, nie są właściwym miejscem do uczestnictwa dzieci w czasie Mszy Św.. Wysokie balustrady na balkonach uniemożliwiają kontakt wzrokowy z tym, co dzieje się na ołtarzu. Za wychowanie religijne dzieci, przede wszystkim są odpowiedzialni rodzice.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Sali młodzieżowej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690 zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW. Przyjmujemy również intencje na Msze Św. gregoriańskie.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 422
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.