Wielkość liter

8 listopada 2015r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dzisiaj VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzięki ofiarności wiernych objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły. Wychodząc po Mszy Św., na stoisku z prasą lub przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej środowiskom twórczym naszego miasta.

 • W środę przypada 97 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Zechciejmy przyjść w tym dniu do naszej świątyni, aby złożyć Bogu dziękczynienie za wolną Ojczyznę i prosić dla niej o pokój i rozwój. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej jak każdego roku wystąpi Chór Uniwersytetu w Białymstoku pod dyrekcja Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Będzie to KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. Jest to już wieloletnia tradycja w naszym kościele ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach.

 • Za tydzień jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XII-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. W kościołach naszej Archidiecezji, tego dnia taca będzie przeznaczona na ŚDM. U nas ofiary na ten cel można będzie złożyć 22 listopada.

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 9.30 uczniom klas III Gimnazjum. Po Mszy Św. w Oratorium katecheza przed Bierzmowaniem. Również za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 uczniom klas III Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza przed I Komunią Św.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 67 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 69 przy ul. Warszawskiej. Również na godz. 10.00 zapraszamy mężczyzn oraz Bractwo Św. Wojciecha do porządkowania placu po odbudowie wieży i grabienia liści.

 • Wieża naszego kościoła już jest całkowicie pokryta miedzianą blachą. Następne prace będą wykonywane wewnątrz wieży. Dokończony zostanie montaż metalowej klatki schodowej oraz prowadzone będą inne prace przerwane wcześniej przed montażem Krzyża. Niebawem zostaną uruchomione dzwony i zegary.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace w naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Głównym tematem listopadowego numeru "Drogi Miłosierdzia" jest rodzina. Proponujemy artykuł poświęcony zakończonemu niedawno Synodowi o rodzinie, w którym można zapoznać się z najważniejszymi tematami poruszanymi na synodzie. Zapraszamy także do lektury artykułu: "Świętość rodzi się w domu", mówiącego o kanonizowanych niedawno przez papieża Franciszka rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 • Od 6 listopada w kinach można oglądać film: „Zakazany Bóg”. To przejmująca opowieść o potędze prawdziwej wiary i sile odważnego świadectwa. Film opowiada o 51 błogosławionych męczennikach z Barbastro: mężnych klaretynach, którzy oddali swoje życie za Chrystusa podczas wojny domowej w Hiszpanii. Więcej informacji jest na plakacie przy kancelarii.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • „Świadkowie wiary. O życiu chrześcijan na Bliskim Wschodzie” - to tytuł spotkania z O. Zygmuntem Kwiatkowskim, jezuitą, który ponad 30 lat pracuje w Syrii. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a, obok Kurii. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa o prześladowaniach chrześcijan na świecie.

 • W sobotę w godzinach 10.00-18.00 Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland organizuje na terenie Atrium Biała przy ul. Cz. Miłosza 2 akcję „Zdrowie pod kontrolą”. Więcej informacji na tablicy przed naszym kościołem.

 • Spotkania Małżeńskie w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zapraszają na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w Hodyszewie w dniach 20-22 listopada. Służą one rozwojowi i pogłębieniu wzajemnej relacji małżeńskiej. Są również pomocne dla tych par, które przeżywają problemy w komunikacji czy wręcz kryzys małżeński. Więcej informacji o ruchu Spotkań Małżeńskich na stronie ośrodka: www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
1 listopada 2015r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół kieruje nasze spojrzenie na tych wszystkich, którzy realizowali w swoim życiu powołanie do świętości. Nie znamy ich z imienia, ale tworzyli na ziemi Kościół święty i każdego dnia żyli Ewangelią Chrystusa. My też jesteśmy powołani do świętości, jest to nasze główne powołanie jako chrześcijan.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. Procesji nie będzie. Ostatnia Procesja w tym roku będzie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 22 listopada. Dzisiaj Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

 • Dzisiaj rozpoczynamy pięciodniowe nabożeństwo wypominkowe za naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.00 będą czytane Wypominki, po nich Msza Św. o godz. 18.00 za zmarłych. Dzisiaj wyjątkowo nie będzie procesji żałobnej do pięciu stacji jak to jest co roku w dniu 1-szym listopada, ze względu na Mszę Św. o godz. 19.15 Klubu Inteligencji Katolickiej.

 • Jutro DZIEŃ  ZADUSZNY czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30. O godz. 17.00 Wypominki połączone ze Mszą Św. o 18.00.

 • Biskupi zwracają się z gorącym apelem do Rodziców i zachęcają „...by te szczególne dni w życiu Kościoła – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – stały się okazją, aby razem z dziećmi wybrać się na cmentarz, nawiedzić groby bliskich, a także ukazać im chrześcijański sens życia i perspektywy życia wiecznego z Bogiem. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie – proszą Biskupi – że piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za Zmarłych”.

 • Od 1 do 8 listopada można będzie zyskać Odpust Zupełny przez pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza grzebalnego z modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca Św. oraz z modlitwą za zmarłych. Trzeba też być w stanie łaski uświęcającej. Najlepsze, co możemy dać naszym bliskim zmarłym – to modlitwa. Nic jej nie zastąpi. Natomiast Odpust Cząstkowy uzyskuje się za nawiedzenie cmentarza grzebalnego przez cały rok.

 • Państwu Niewińskim dziękujemy za ofiarowane do kościoła chryzantemy doniczkowe. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i innym Panom za ciągle wykonywane prace przy naszym kościele. Zapraszamy chętnych. Zawsze mamy dużo roboty, a to dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

 • We wtorek o godz. 19.00 Msza Św. Odnowie w Duchu Św. Serdecznie zapraszamy.

 • W środę przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Patrona naszego Ks. Karola. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Karolu, solenizancie. Tego dnia w Katedrze o godz. 18.00 Msza Św. za zmarłych Biskupów i Kapłanów.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne mieszczące się obok naszego kościoła oraz Twórcy Niepełnosprawni z Dzięciołówki zapraszają na wystawę SENIOR SPRAWNY I NIEPEŁNOSPRAWNY. Wernisaż wystawy w środę o godz. 11.00 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym. Wystawa czynna do końca listopada.

 • W środę w Oratorium o godz. 19.00 Czas skupienia. Będzie to refleksja i medytacja związana z liturgią roku kościelnego.

 • W I-szy czwartek miesiąca w modlitwie indywidualnej, módlmy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adoracji przewodniczyć będzie Straż Honorowa NSPJ.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W sobotę w Katedrze rozpoczyna się NOWENNA  OPIEKI  NMP MATKI  MIŁOSIERDZIA. Nasza Parafia jest zaproszona tego dnia na Mszę Św. o godz. 18.00. Weźmy w niej udział jak najliczniej. Do Katedry udajemy się indywidualnie.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.

 • Za tydzień VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego inicjatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Tego dnia na stoisku z prasą lub przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Przyjmujemy nowych kandydatów do III Zakonu Św. Franciszka. Spotkania odbywają się w każdą III-cią Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium. Wiele osób umarło i grozi nam przekazanie chorągwi do Parafii Św. Rocha, jeśli u nas nie będzie wystarczającej liczby kandydatów. Serdecznie zachęcamy nowe osoby.

 • Przyjmujemy na  WYPOMINKI. Dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne na stoisku z prasą po Mszach Św. oraz w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od dzisiaj do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloków Nr 17; 19; 21 i 36 przy ul. Orzeszkowej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 67 przy ul. Warszawskiej.

 • Wieża naszego kościoła już jest całkowicie pokryta miedzianą blachą. Następne prace będą wykonywane wewnątrz wieży. Dokończony zostanie montaż metalowej klatki schodowej oraz prowadzone będą inne prace przerwane wcześniej przed montażem Krzyża. Niebawem zostaną uruchomione dzwony i zegary.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 6 osób. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • W każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, są prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w jednej grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • „Świadkowie wiary. O życiu chrześcijan na Bliskim Wschodzie” - to tytuł spotkania z O. Zygmuntem Kwiatkowskim, jezuitą, który ponad 30 lat pracuje w Syrii. Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a, obok Kurii. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa o prześladowaniach chrześcijan na świecie.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
25 października 2015r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dzisiaj w całej Polsce jest liczenie wiernych biorących udział we Mszach Św. i przystępujących do Komunii Św.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 będzie odprawiona Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji Ojczyzny.

 • Jutro o godz. 18.00 w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła, odbędzie się recital klawesynowy Anny Urszuli Kucharskiej. Serdecznie zapraszamy.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich pragnących wzbudzić lub pogłębić swoją wiarę na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Odbywać się one będą począwszy od najbliższego wtorku, 27 października, o godz. 19.00, w Zespole Szkół Katolickich Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

 • W środę przypada 92 rocznica urodzin Ks. Infułata Zygmunta Lewickiego naszego I-szego Proboszcza. Dostojnego Jubilata polecamy w naszych modlitwach.

 • W piątek o godz. 17.00 w sali obok Oratorium odbędzie się zebranie Rady Parafialnej i Ekonomicznej w celu przekazania XI-tej raty naszych zobowiązań finansowych.

 • W sobotę o godz. 10.00 w Seminarium Duchownym odbędzie się Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium.

 • W sobotę 7 listopada w Katedrze rozpoczyna się NOWENNA OPIEKI NMP MATKI MIŁOSIERDZIA. Nasza Parafia jest zaproszona tego dnia na Mszę Św. o godz. 18.00. Weźmy w niej udział jak najliczniej. Do Katedry udajemy się indywidualnie.

 • W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św. będzie niedzielny. O godz. 17.00 WYPOMINKI za zmarłych.

 • Za tydzień nie będzie Procesji Eucharystycznej. Ostatnia Procesja w tym roku będzie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 22 listopada.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła.

 • Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane rano po Mszy Św. o godz.7.00 /jedna tajemnica/ i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Przyjmujemy nowych kandydatów do III Zakonu Św. Franciszka. Spotkania odbywają się w każdą III-cią Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium. Wiele osób umarło i grozi nam przekazanie chorągwi do Parafii Św. Rocha, jeśli u nas nie będzie wystarczającej liczby kandydatów. Serdecznie zachęcamy nowe osoby.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne na stoisku z prasą po Mszach Św. oraz w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00.

 • Nikogo nie było wczoraj z mieszkańców bloków Nr 72/II i 74 przy ul. Warszawskiej, a także z Elektrycznej 4. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 17; 19; 21 i 36 przy ul. Orzeszkowej. Przypominamy, wyznaczony dzień do sprzątania kościoła przypada raz na 1,5 roku. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni za czystość naszej świątyni.

 • Wieża naszego kościoła już jest całkowicie pokryta miedzianą blachą. Następne prace będą wykonywane wewnątrz wieży. Dokończony zostanie montaż metalowej klatki schodowej oraz prowadzone będą inne prace przerwane wcześniej przed montażem Krzyża. Niebawem zostaną uruchomione dzwony i zegary.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 osób. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Od dzisiaj w 2 i 4 niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św., oprócz 6:30 i 18:00, będą prowadzone zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Wszystkich chętnych zapraszamy do Kancelarii Parafialnej. Łączny koszt wyjazdu wynosi 690zł, co jest opłatą za nocleg, wyżywienie, transport, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma. Cenę tę wpłacamy w ratach. Wyjazd do Krakowa trwa 8 dni, od 25.VII. -1.VIII. Zaletą zapisania się przy parafii jest możliwość bycia razem w 1 grupie i bliższe poznanie naszej wspólnoty. Więcej informacji związanych z wyjazdem i ŚDM udzielamy w salce młodzieżowej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
18 października 2015r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw w intencji Misji. Módlmy się też o nowe i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło ludzi, którzy będą całym swoim życiem, energią i zapałem wsiewać ziarno ewangelicznej prawdy w ludzkie serca, które jeszcze Chrystusa nie znają. Dzisiaj przed głównym wejściem do kościoła można złożyć ofiarę do puszki na Misje. Wspomóżmy wszystkich tych, którzy ewangelizują, jak również i tych, którzy są ewangelizowani, nie tylko naszymi modlitwami, ale również naszymi ofiarami pieniężnymi, aby dzięki temu było możliwe prowadzenie dzieła ewangelizacji.

 • Od dzisiaj do środy włącznie w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A odbywać się będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Od Vixdum Poloniae unitas do Totus tuus Polaniae populus. Wileńska prowincja kościelna w latach 1925–1992” zorganizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium spotkanie klas III-ich Gimnazjum w ramach przygotowań do Bierzmowania. Natomiast po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie uczniów klas III-ich Szkoły Podstawowej i ich rodziców w ramach przygotowań do I Komunii Św..

 • Dzisiaj o godz. 19.15 będzie odprawiona Msza Św.  Inteligencji Katolickiej pracownikom Służby Zdrowia  naszego miasta.

 • W środę w ramach XXXIII Dni Kultury Chrześcijańskiej  po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele będzie Koncert Charytatywny Haliny Frąckowiak pt.: „Dla Chrześcijan z Bliskiego Wschodu”. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na ten cel. Po koncercie w kościele, nie w Oratorium będzie jeszcze wykład Ks. Rektora Andrzeja Proniewskiego na temat: „Problem uchodźstwa, a apostolat miłosierdzia”.

 • W czwartek przypada liturgiczne Wspomnienie Św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Św. uczcimy Jego relikwie.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej Parafii.

 • Za tydzień zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski będą prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes) czyli liczenie wiernych biorących udział we Mszach Św. i przystępujących do Komunii Św.

 • Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane rano po Mszy Św. o  godz.7.00 /jedna tajemnica/ i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Przyjmujemy nowych kandydatów do Zakonu Św. Franciszka. Spotkania odbywają się w każdą III-cią Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium. Wiele osób umarło i grozi nam przekazanie chorągwi do Parafii Św. Rocha, jeśli u nas nie będzie wystarczającej liczby kandydatów. Serdecznie zachęcamy nowe osoby.

 • Przyjmujemy na  WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne na stoisku z prasą po Mszach Św. oraz w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloków  Nr 70; 72 i 72/III  przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 72/II  i 74  przy ul. Warszawskiej oraz z Elektrycznej 4.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 6 osób oraz od społeczności Zespołu Szkół Nr 13 i Przedszkola im. Św. Jana Pawła II. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Zachęcamy do składania swoich podpisów pod projektem obywatelskim na budowę Krzyża Katyńskiego.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim zamieszczony jest List Papieża Franciszka dotyczący odpustu z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Mamy tylko 5 egzemplarzy tego pisma.

 • W październikowym wydaniu „Drogi Miłosierdzia” zachęcamy do zgłębienia tematu głoszenia Chrystusa w krajach misyjnych poprzez świadectwo misjonarzy z naszej Archidiecezji: księży w Papui-Nowej Gwinei i Argentynie, siostry zakonnej  w Republice Środkowoafrykańskiej oraz osób świeckich w Zambii i Kongo. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 • Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

KOMUNIKAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI, ZARZĄDZONYMI NA DZIEŃ 25 PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym”. A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego”.

Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

Warszawa, 7 października  2015 r.

Za zgodność:

+ Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny KEP

 
11 października 2015r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj swoją ofiarą do puszek wspieramy Fundację DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. Biskupi proszą o wsparcie dla powołanej przez Episkopat tej Fundacji, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Puszki są na stoisku z prasą, przed kościołem i na bocznych schodach przy zakrystii i kancelarii. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

 • Dzisiaj przed kościołem młodzież VIII LO z terenu naszej Parafii prosi naszych parafian o głosy na projekt ogólnomiejski dotyczący tej szkoły. Więcej informacji udzielą uczniowie.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie uczniów klas II-gich Szkoły Podstawowej i ich rodziców w ramach przygotowań do I Komunii Św.. Za tydzień podobne spotkanie będzie klasom III-cim.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 będzie odprawiona Msza Św. Inteligencji Katolickiej środowiskom twórczym naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Tadeusz Kasabuła mówić będzie na temat: „Powstanie i ekspansja Islamu w VII-VIII w. Współczesne implikacje”.

 • Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie dzisiaj o godz. 19.30 w Katedrze.

 • W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach polecamy wszystkich nauczycieli i wychowawców.

 • Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę pod hasłem "Nowe Życie w Chrystusie" odbędzie się w sobotę. Podczas pielgrzymki zostanie dokonany Akt Zawierzenia Maryi Polskiego Związku Kobiet Katolickich. Zachęcamy do uczestnictwa.

 • Za tydzień w Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. Pracownikom Służby Zdrowia z racji Patronalnego Święta Św. Łukasza.

 • Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane rano po Mszy Św. o godz.7.00 /jedna tajemnica/ i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Rodziny, które chcą przyjąć młodzież zza granicy w związku ze ŚDM niech zgłaszają się do Ks. Karola. Termin zapisywania rodzin został przedłużony do końca grudnia. Ks. Karol w kancelarii ma dyżur w środy.

 • Przyjmujemy nowych kandydatów do Zakonu Św. Franciszka. Spotkania odbywają się w każdą III-cią Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.00 w Oratorium. Wiele osób umarło i grozi nam przekazanie chorągwi do Parafii Św. Rocha, jeśli u nas nie będzie wystarczającej liczby kandydatów. Serdecznie zachęcamy nowe osoby.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne na stoisku z prasą po Mszach Św. oraz w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 78 przy ul. Warszawskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloków Nr 70; 72 i 72/III przy ul. Warszawskiej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 osób oraz od uczestników pielgrzymki do Różanegostoku Rodziny Radia Maryja i od Rodzin Nazaretańskich. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 30 października w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Z tego względu zamiast dorocznej tacy z III-ej Niedzieli października przeznaczonej na MISJE, ofiary na ten cel można będzie złożyć do puszek na stoisku z prasą i przed kościołem – za tydzień.

 • Ukazało się najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim zamieszczony jest List Papieża Franciszka dotyczący odpustu z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Mamy tylko 5 egzemplarzy tego pisma.

 • W październikowym wydaniu „Drogi Miłosierdzia” zachęcamy do zgłębienia tematu głoszenia Chrystusa w krajach misyjnych poprzez świadectwo misjonarzy z naszej Archidiecezji: księży w Papui-Nowej Gwinei i Argentynie, siostry zakonnej w Republice Środkowoafrykańskiej oraz osób świeckich w Zambii i Kongo. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • Kuria Metropolitalna Białostocka zachęca do oddawania głosów w Budżecie Obywatelskim 2016 na projekt budowy pomnika wielkiego żołnierza i patrioty gen. Ludwika Kmicic-Skrzyńskiego (nr 5). Głosy można oddawać internetowo lub wypełniając odpowiedni formularz /jest na ławce pod chórem/.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 16 - 18 października. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 413
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.