Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
18 września 2016r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Z polecenia Episkopatu Polski dzisiaj w całej Polsce są zbierane ofiary do puszek ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. U nas po każdej Mszy Św. można to uczynić na stoisku z prasą i przed głównym wejściem do kościoła.

 • Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym jest dzień poświęcony Św. Stanisławowi Kostce, patronowi dzieci i młodzieży.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Spotkanie wszystkich ministrantów z parafii odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się również dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Zachęcamy wszystkich chłopców po I komunii Św., by weszli w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele, katecheza klasom III-im Szkoły Podstawowej i rodzicom.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci klas I, II i III-ich Szkoły Podstawowej, by zainteresowali się katechezą parafialną przygotowującą do I Komunii Św. Przypominamy, że I Komunia Św. w przyszłym roku będzie 4 czerwca o godz. 12.30.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • Mamy jeszcze wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Otwarta Brama Miłosierdzia" poświęcony jest pobytowi Papieża Franciszka w Polsce i lipcowemu spotkaniu młodych z całego świata. Prasę i książki można nabyć pod chórem.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Po 37 latach został zdjęty główny żyrandol. Ze względu na stan jego instalacji elektrycznej i inne zniszczenia spowodowane upływem czasu, żyrandol został przekazany gruntownej renowacji. Po jej zakończeniu na strychu kościoła będzie zainstalowane specjalne urządzenie dźwigowe z napędem elektrycznym, umożliwiające opuszczanie żyrandola w celu wymiany spalonych żarówek. Całkowity koszt będzie pokryty z ofiar składanych na tacę oraz ze skarbony pod chórem z napisem: OFIARA NA KOŚCIÓŁ. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z odnowieniem żyrandola.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5d przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5e i 5f przy ul. Chrobrego.

 • Dziękujemy Panu Andrzejowi Pilśniakowi za kolejne prace wykonane na naszym parkingu.

 • Msza Święta z okazji święta Służby Celnej będzie sprawowana w piątek o godz. 9.30 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników Służb Celnych, Finansowych i Skarbowych oraz ich rodziny.

 • W dniach 24-25 września odbędzie się XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zachęca do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 1 października /sobota/ o godz. 18.00 Katedra Białostocka. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Henryk Ciereszko.

 • OBCHODY DNI PATRONALNYCH MIASTA BIAŁEGOSTOKU odbędą się w dniach 24 - 28 września. W programie między innymi: KONCERT PIOTRA RUBIKA pt. „Z powodu mojego imienia”, czyli Oratorium prześladowanych za wiarę - w sobotę, 24 września, o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny. PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry Białostockiej - w poniedziałek, 26 września, o godz. 19.30. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: wtorek i środę. CZUWANIE MODLITEWNE PRZY RELIKWIACH BŁOGOSŁAWIONEGO PATRONA prowadzone przez Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży - we wtorek, 27 września, o godz. 18.45 w Katedrze. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego - w środę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze. Do uczestnictwa w powyższych wydarzeniach serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy PODRÓŻ SENTYMENTALNA FOTOGRAFIE TADEUSZA DOROSZKO wystawa czynna październik - grudzień 2016 wernisaż wystawy 5 października 2016 r., o godz. 17.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48 /obok naszego kościoła/.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
11 września 2016r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Rozpoczęliśmy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne Nabożeństwo. Dzisiaj porządek Mszy Św. niedzielny. Jutro i we wtorek Msze Św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. We wtorek na zakończenie Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej będzie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy naszych parafian do licznego uczestnictwa w tych dniach. Spowiedź będzie podczas każdej Mszy Św.. Korzystajmy ze Spowiedzi w celu uzyskania Odpustu Zupełnego. Pod chórem jest lista na którą prosimy wpisywać grupy działające w naszej parafii, do Adoracji Najświętszego Sakramentu w wyznaczonych godzinach.

 • Dzisiaj, jutro i we wtorek przez cały dzień, aż do wieczornej Mszy Św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do Adoracji, która będzie trwała przez wszystkie trzy dni. Program jest dostępny pod chórem i przy kancelarii. Znajdźmy czas na Adorację mimo naszych zajęć.

 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów z klas I gimnazjum, rozpoczynających formację przygotowującą do Bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas II gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się również dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • Jutro przypada 12 rocznica konsekracji naszego kościoła.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza mężczyzn na spotkanie z Donaldem Turbittem, emerytowanym strażakiem ze Stanów Zjednoczonych, który założył Międzynarodowy Ruch Mężczyzn Świętego Józefa. Spotkanie pt. "Boskie Opóźnienie" odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1A.

 • Spotkanie wszystkich ministrantów z parafii odbędzie się za tydzień. po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się również za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Zachęcamy wszystkich chłopców po I komunii Św., by weszli w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Dotychczas zgłosił się tylko jeden kandydat co nie najlepiej świadczy o naszej parafii.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 w kościele, katecheza klasom III-im Szkoły Podstawowej i rodzicom.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci klas I, II i III-ich Szkoły Podstawowej, by zainteresowali się katechezą parafialną przygotowującą do I Komunii Św. Przypominamy, że I Komunia Św. w przyszłym roku będzie 4 czerwca o godz. 12.30.

 • W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Minie rok, kiedy na wieży naszego kościoła został postawiony nowy Krzyż. Jest on znakiem naszego zwycięstwa, znakiem chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez Krzyż Chrystusa.

 • W środę, piątek i sobotę przypadają kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 • W czwartek miną trzy lata od pożaru wieży naszego kościoła. Cały czas trwają prace remontowe. Dziękujemy naszym parafianom za wsparcie modlitewne i materialne. Przed nami jeszcze dużo roboty. Jednakże posuwamy się do przodu. Już niebawem pojawi się odnowiony żyrandol i rozpoczną się prace przy budowie organów.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się 25 IX (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała o udzieleniu pomocy materialnej ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Zbiórkę ofiar do puszek na ten cel należy przeprowadzić we wszystkich parafiach za tydzień. U nas po każdej Mszy Św. można będzie to uczynić na stoisku z prasą i przed głównym wejściem do kościoła.

 • W nowej szacie graficznej ukazał się wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Otwarta Brama Miłosierdzia" poświęcony jest pobytowi Papieża Franciszka w Polsce i lipcowemu spotkaniu młodych z całego świata. Proponujemy nowe stałe działy, np. "Historia, która uczy" (w tym numerze artykuły o twierdzy w Kamieńcu Podolskim i pochodzącej z naszej archidiecezji bohaterskiej Ince) oraz rubrykę poświęconą pięknej polszczyźnie. Prasę i książki można nabyć pod chórem.

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS potrzebuje mebli do młodzieżowego pokoju. Prosimy zgłaszać się do biura w środy obok Oratorium w środę w godz. 17.00-18.00.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Po 37 latach został zdjęty główny żyrandol. Ze względu na stan jego instalacji elektrycznej i inne zniszczenia spowodowane upływem czasu, żyrandol został przekazany gruntownej renowacji. Po jej zakończeniu na strychu kościoła będzie zainstalowane specjalne urządzenie dźwigowe z napędem elektrycznym, umożliwiające opuszczanie żyrandola w celu wymiany spalonych żarówek. Całkowity koszt będzie pokryty z ofiar składanych na tacę oraz ze skarbony pod chórem z napisem: OFIARA NA KOŚCIÓŁ. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5c przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5d przy ul. Chrobrego.

 • Dziękujemy Pani Helenie Sosnowskiej za uszyte i ofiarowane Parafii pokrowce.

 • Dziękujemy Panu Andrzejowi za prace wykonane na naszym parkingu.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
4 września 2016r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Błogosławieństwa Bożego. Po Mszy Św. o godz. 11.00 i po wakacyjnej przerwie będzie Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich. Potrzebujemy wielu mężczyzn do noszenia chorągwi. Mężczyzn zapraszamy także w szeregi Bractwa Św. Wojciecha, mamy wiele wolnych mundurów. Przy tej okazji zapraszamy też naszych parafian do innych grup działających przy naszym kościele.

 • Informujemy, że od dzisiaj będzie odprawiana Msza Św. o godz. 19.15. I tak będzie w każdą Niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

 • Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez 9 dni przed Wspomnieniem Matki Bożej Bolesnej, oraz przez 50 dni przed Uroczystością Chrystusa Króla, która rozpocznie się jutro o godz.12.00 do 14 września do godz. 12.00, oraz od 29 września od godz.12.00 do 18 listopada do godz.12.00. Więcej informacji znajdziemy na tablicy przy kancelarii.

 • W środę o godz. 17.00 Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej na plebanii.

 • W czwartek przypada Święto Narodzenia NMP zwane Matki Bożej Siewnej. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • W piątek o godz. 10.00 od Pomnika Katyńskiego (przy Filharmonii) rozpocznie się XVI Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru  pod hasłem: „Niszczyciele Polski - Zesłańcy Sybiru”. Marsz zakończy Msza Św. w kościele Ducha Św. przy ul. Sybiraków. Do udziału serdecznie zachęcamy.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, na pierwszą próbę naszej scholi „Dobra Ziemia”, która odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17:30, w salce młodzieżowej pod plebanią. Schola zdobywa liczne nagrody w konkursach i festiwalach. Próba scholi to nie tylko śpiew na chwałę Pana, ale również zabawy i wspólne wyjazdy. Serdecznie zapraszamy!

 • Także w najbliższy piątek o 17:30 w salce pod plebanią, będą prowadzone zapisy do Ruchu Światło-Życie, założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego. Spotkania oazowe odbywają się raz w tygodniu, na których poznajemy wartości moralne oraz pogłębiamy swoją wieź z Bogiem. Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci, jak i młodzież!

 • Piesza pielgrzymka z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów z klas I gimnazjum, rozpoczynających formację przygotowującą do Bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas II gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci klas III-ich Szkoły Podstawowej, by zainteresowali się katechezą parafialną przygotowującą do I Komunii Św. Przypominamy, że I Komunia Św. w przyszłym roku będzie 4 czerwca o godz. 12.30.

 • Za tydzień rozpoczniemy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne Nabożeństwo. Tegorocznym Dniom Adoracji Najświętszego Sakramentu przewodniczyć będzie Ks. Prof. dr hab. Józef Zabielski z naszego Seminarium Duchownego. Szczegółowy program jest na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Na ławce pod chórem jest lista na którą prosimy wpisywać grupy do Adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie 11-12 i 13 września. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do modlitewnego udziału.

 • W nowej szacie graficznej ukazał się wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Otwarta Brama Miłosierdzia" poświęcony jest pobytowi Papieża Franciszka w Polsce i lipcowemu spotkaniu młodych z całego świata. Proponujemy nowe stałe działy, np. "Historia, która uczy" (w tym numerze artykuły o twierdzy w Kamieńcu Podolskim i pochodzącej z naszej archidiecezji  bohaterskiej Ince) oraz rubrykę poświęconą pięknej polszczyźnie. Prasę i książki można nabyć pod chórem.    

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS potrzebuje mebli do młodzieżowego pokoju. Prosimy zgłaszać się do biura w środy obok Oratorium w środę w godz. 17.00-18.00.

 • WYPRAWKA  SZKOLNA  DLA  KRESOWIAKA  więcej na ten temat na plakacie przy kancelarii.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek.  W okresie upałów uszanujmy miejsce święte

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.  

 • Po 37 latach został zdjęty główny żyrandol. Ze względu na stan jego instalacji elektrycznej i inne zniszczenia spowodowane upływem czasu, żyrandol został przekazany gruntownej renowacji. Po jej zakończeniu na strychu kościoła będzie zainstalowane specjalne urządzenie dźwigowe z napędem elektrycznym, umożliwiające opuszczanie żyrandola w celu wymiany spalonych żarówek. Całkowity koszt będzie pokryty z ofiar składanych na tacę oraz ze skarbony pod chórem z napisem: OFIARA  NA  KOŚCIÓŁ. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 8 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5b przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5c przy ul. Chrobrego. Dziękujemy też paniom za sprzątanie Oratorium.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
28 sierpnia 2016r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Trwa  miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.
 • W czwartek przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.

 • Od czwartku po wakacyjnej przerwie każdego dnia będzie odprawiana Msza Św. o godz. 7.30. W czwartek początek Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza Św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Rozpocznijmy ten rok pracy z Panem Bogiem. Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców, by wyprawili swoje pociechy na tę Mszę Św., a jeśli czas pozwoli, by i rodzice przyszli do kościoła. Dzieciom i młodzieży przypominamy o spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku pracy w szkole. Spowiedź dzieci, młodzieży i ich rodziców jest dzisiaj na każdej Mszy Św. i w czwartek. Niech wspólna modlitwa na początku trudu kształtowania umysłów naszych pociech wzmocni nasze zamiary i doda odwagi na przyjęcie niełatwych zadań kształtowania postaw obywatelskich i religijnych.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na godz.17.15 na różaniec. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy Piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Milosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Msza Święta z okazji 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w czwartek, 1 września br., o godz. 17.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców Miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 i po wakacyjnej przerwie będzie Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich. Potrzebujemy wielu mężczyzn do noszenia chorągwi. Mężczyzn zapraszamy także w szeregi Bractwa Św. Wojciecha, mamy wiele wolnych mundurów.

 • Jeszcze do czwartku włącznie przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest ustawiony kosz z napisem: PROSIMY  O  WYPRAWKI  SZKOLNYM  DZIECIOM. Będzie to nasza pomoc dzieciom z biednych rodzin naszej parafii na zbliżający się nowy rok szkolny. Bóg zapłać.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów z klas I gimnazjum, rozpoczynających formację przygotowującą do bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się 11 września po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do bierzmowania, z klas II gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się 11 września po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata.

 • Za dwa tygodnie rozpoczniemy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne Nabożeństwo. Szczegółowy program będzie na plakatach od czwartku.

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2016/2017. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok /po wcześniejszym umówieniu spotkania tel. 507028603/. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • 32. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

 • Informujemy, że od następnej Niedzieli będzie odprawiana Msza Św. o godz. 19.15. I tak będzie w każdą Niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

 • Nasz Parafialny Zespół CARITAS potrzebuje mebli do mlodzieżowego pokoju. Prosimy zgłaszać się do biura w środy obok Oratorium w środę w godz. 17.00-18.00.

 • Dnia 21 marca po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 19.00 na przejściu dla pieszych przed naszym kościołem wydarzył się wypadek w którym została poszkodowana nasza Pania Jasia. Osoby, które to widziały proszone są o zgłaszanie się w tym tygodniu do naszej kancelarii.

 • Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich młodych na spotkanie pod hasłem „Młodzi spod znaku krzyża”, które odbędzie się jutro w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Będzie miało ono charakter dziękczynienia Kościoła Białostockiego za Światowe Dni Młodzieży połączone ze spotkaniem Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy do udziału przede wszystkim uczestników tegorocznego spotkania młodych w Krakowie, wolontariuszy, rodziny, które gościły pielgrzymów, a także wszystkich, którzy pragną się włączyć do tej wspólnej modlitwy. Początek spotkania o godz. 17.30. W programie program słowno-muzyczny, Msza Święta, Droga Krzyżowa z lampionami i modlitwa przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek.  W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.  

 • Po 37 latach został zdjęty główny żyrandol. Ze względu na stan jego instalacji elektrycznej i inne zniszczenia spowodowane upływem czasu, żyrandol został przekazany gruntownej renowacji. Po jej zakończeniu na strychu kościoła będzie zainstalowane specjalne urządzenie dźwigowe z napędem elektrycznym, umożliwiające opuszczanie żyrandola w celu wymiany spalonych żarówek. Całkowity koszt będzie pokryty z ofiar składanych na tacę oraz ze skarbony pod chórem z napisem: OFIARA  NA  KOŚCIÓŁ. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 • Za tydzień  ofiary złożone na tacę  będą przeznaczone na prace prowadzone przy kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5a przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5b przy ul. Chrobrego.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
21 sierpnia 2016r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W piątek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to patronalne święto Pomocników Maryi Matki Kościoła. Tego dnia we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny odmówiony zostanie AKT ZAWIERZENIA PARAFII Matce Bożej Częstochowskiej Królowej Polski z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. O godz. 19.00 odbędzie się koncert na chór i orkiestrę. Więcej informacji o koncercie, znajdziemy na plakacie w kruchcie naszego kościoła. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie we Mszy Św. Niedzielnej, ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

 • Trwa miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

 • Jak co roku przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest ustawiony kosz z napisem: PROSIMY O WYPRAWKI SZKOLNYM DZIECIOM. Będzie to nasza pomoc dzieciom z biednych rodzin naszej parafii na zbliżający się nowy rok szkolny. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy tym wszystkim osobom, które napełniły plecaki w ramach dorocznej akcji CARITAS – Tornister pełen uśmiechów. Dziękujemy też Straży Honorowej NSPJ za udział w tej akcji. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy za ofiarowane plony ziemi, które były wykorzystane w dekoracji na Uroczystość Matki Bożej Zielnej.

 • Informujemy, że na życzenie Klubu Inteligencji Katolickiej od września Msze Św. o godz. 19.15 będą odprawiane w naszym kościele tylko w I-sze Niedziele miesiąca. Najbliższa Msza Św. 4 września. W pozostałe Niedziele o tej godzinie nie będzie Mszy Św.. Środowe spotkania w Oratorium pozostają bez zmian.

 • 32. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 3 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na rekolekcje, których celem jest pomoc osobom z rodzin dotkniętych problemem alkoholizmu oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w duchu miłości miłosiernej podejmują sierpniową abstynencję. Rekolekcje odbędą się w dniach 26 - 28 sierpnia w Parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach, a poprowadzą je oo. Kapucyni z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00.

 • Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkich młodych na spotkanie pod hasłem „Młodzi spod znaku krzyża”, które odbędzie się dnia 29 sierpnia (poniedziałek) w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Będzie miało ono charakter dziękczynienia Kościoła Białostockiego za Światowe Dni Młodzieży połączone ze spotkaniem Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy do udziału przede wszystkim uczestników tegorocznego spotkania młodych w Krakowie, wolontariuszy, rodziny, które gościły pielgrzymów, a także wszystkich, którzy pragną się włączyć do tej wspólnej modlitwy. Początek spotkania o godz. 17.30. W programie program słowno-muzyczny, Msza Święta, Droga Krzyżowa z lampionami i modlitwa przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. W okresie upałów uszanujmy miejsce święte.\

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Po 37 latach został zdjęty główny żyrandol. Ze względu na stan jego instalacji elektrycznej i inne zniszczenia spowodowane upływem czasu, żyrandol został przekazany gruntownej renowacji. Po jej zakończeniu na strychu kościoła będzie zainstalowane specjalne urządzenie dźwigowe z napędem elektrycznym, umożliwiające opuszczanie żyrandola w celu wymiany spalonych żarówek. Całkowity koszt będzie pokryty z ofiar składanych na tacę oraz ze skarbony pod chórem z napisem: OFIARA NA KOŚCIÓŁ. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 3d przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5a przy ul. Chrobrego.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 459
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.