Wielkość liter

6 września 2015r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś w I-szą Niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św.. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wewnątrz w kościele.

 • Po wakacyjnej przerwie od dzisiaj będzie odprawiana Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej o godz. 19.15. Dzisiaj zapraszamy prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 odbędzie się Spotkanie z Biblią.

 • We wtorek przypada Święto Narodzenia NMP zwane Matki Bożej Siewnej. Niech Maryja pomoże nam odczytać Boży plan wobec nas, gdy każdy z nas ma swoje miejsce w planie zbawienia; każde nasze narodzenie, nasze imię jest zapisane w tej długiej litanii imion w księdze życia. Niech nam pomoże tak żyć i pracować, aby i nasze życie wydało obfity plon. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • W piątek o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim przy Filharmonii rozpocznie się XV MARSZ ŻYWEJ PAMIĘCI POLSKIEGO SYBIRU pod hasłem: „Zakończenie wojny – nowe zniewolenie”. Do udziału w marszu i we Mszy Św. zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

 • W piątek o godz. 17.00 Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej z całej naszej Archidiecezji.

 • W sobotę 12 września przypada 11 rocznica konsekracji naszego kościoła.    

 • W tym roku nasza Schola „Dobra Ziemia” obchodzi X-lecie swojego istnienia, dlatego zaplanowanych jest wiele atrakcji i nowości. W piątek o godz. 17.30 odbędzie się pierwsza po wakacjach próba scholi osobom, które uczęszczały na nią w zeszłym roku szkolnym. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 będą prowadzone zapisy wszystkim chętnym: dzieciom i młodzieży. Również można będzie zapisać się do Ruchu ŚWIATŁO-ŻYCIE, który jest ruchem oazowym. Formacja składa się z trzech stopni: * Oazy Dzieci Bożych – od III do V kl. Szkoły Podstawowej; * Oazy Nowej Drogi – od VI kl. Szkoły Podstawowej do II kl. Gimnazjum; * Oazy Nowego Życia – powyżej III kl. Gimnazjum. Spotkania odbywają się co tydzień w małych grupach na których zbliżamy się do Jezusa i pracujemy nad swoimi słabościami. Cały rok formacyjny kończy wspólny 17-dniowy wyjazd na rekolekcje. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.    

 • Piesza pielgrzymka z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, zakończy się Mszą Św. w Świętej Wodzie o godz. 15.00.     Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się za tydzień. Zapraszamy do uczestnictwa. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie.    

 • Za tydzień rozpoczniemy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne Nabożeństwo. W drugim dniu Adoracji czyli w Święto Podwyższenie Krzyża Św. zostanie zamontowany krzyż na wieży naszego kościoła. Tegorocznym Dniom Adoracji Najświętszego Sakramentu przewodniczyć będzie Ks. dr hab. Mieczysław Olszewski, dyrektor Biblioteki naszego Seminarium Duchownego. Szczegółowy program jest zamieszczony w internecie oraz na plakatach przy kancelarii i pod chórem.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów z klas I gimnazjum, rozpoczynających formację przygotowującą do Bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się za tydzień (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium). Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas II gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się również za tydzień (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się 20 IX (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Wszystkich chętnych chłopców, którzy przystąpili w tym roku do I Komunii Św. oraz starszych, zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów naszej parafii. Spotkanie organizacyjne kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 20.IX. po Mszy św. o 12.30.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 25 przy ul. Branickiego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 27 przy ul. Branickiego.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę również będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego kościoła.

 • Do kuli włożymy dokumenty informujące o naszym pożarze, a także aktualne monety oraz wiele innych informacji. Prośby i dziękczynienia od wiernych naszej parafii, całego naszego miasta i okolic. Prosimy składać do skarbony pod chórem z prawej strony. Czasu mamy niewiele tylko do piątku.

 • Od 1 października ruszają dwusemestralne STUDIA PODYPLOMOWE ETYKI I FILOZOFII RELIGII W SZKOLE, które są odpowiedzią na potrzebę wdrażania refleksji etycznej w sferę publiczną i podnoszenia dyskusji filozoficzno – etycznej w przestrzeni życia społecznego. Więcej informacji w tej sprawie jest na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Ukazał się wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Poświęcony on jest między innymi najnowszej encyklice papieża Franciszka „Laudato si”, mówiącej o potrzebie troski o człowieka i stworzony świat. W miesięczniku znajdziemy omówienia papieskiego dokumentu na różnych płaszczyznach: teologicznej, społecznej i ekologicznej. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zawartymi w nowych rubrykach: o modlitwie, o Ojcach Kościoła, o współczesnych zagrożeniach duchowych i o literaturze. Prasa pod chórem.

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 

 
30 sierpnia 2015r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Po wakacyjnej przerwie od wtorku w dni powszednie będzie odprawiana Msza Św. o godz. 7.30, zaś od przyszłej Niedzieli Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej o godz. 19.15.

 • We wtorek przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą. Tego dnia jest początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Św. o godz. 8.00. Rozpocznijmy rok pracy w szkole z Panem Bogiem. Niech wspólnotowa modlitwa na rozpoczęcie nowego trudu kształtowania umysłów naszych pociech wzmocni nasze zamiary i doda odwagi do przyjęcia niełatwych zadań kształtowania postaw obywatelskich i religijnych. Spowiedź dzieci i młodzieży jest dzisiaj na każdej Mszy Św. i we wtorek.

 • Msza Święta z okazji 76 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie we wtorek, 1 września, o godz. 17.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

 • Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ks. Abp Edward Ozorowski. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Również we wtorek o godz. 19.00 Odnowa w Duchu Św. po wakacyjnej przerwie ma swoją Mszę Św..

 • W środę po Mszy Św. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się pierwsze po wakacjach zebranie Akcji Katolickiej. Zapraszamy także nowych kandydatów w szeregi Akcji katolickiej. Włączajmy się w życie naszej parafii.

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się pierwsze spotkanie z nowym kapelanem Klubu Inteligencji Katolickiej Ks. dr Adamem Matanem.    

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piąte i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek o godz. 17.15 Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego modlić się będzie na różańcu o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. W I-szą sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Za tydzień w I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wewnątrz w kościele.

 • Za dwa tygodnie rozpoczniemy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne Nabożeństwo. W drugim dniu Adoracji czyli w Święto Podwyższenie Krzyża Św. zostanie zamontowany krzyż na wieży naszego kościoła.

 • RÓŻAŃCOWE  JERYCHO jest 9-dobową Nowenną do NMP Bolesnej przez wstawiennictwo naszych Świętych Patronów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Więcej informacji na ten temat umieściliśmy na tablicy przy kancelarii.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów z klas I gimnazjum, rozpoczynających formację przygotowującą do Bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się 13 IX  (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium). Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas II gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się 13 IX  (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Przygotowujący się do Bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dorocznej akcji CARITAS „Tornister pełen uśmiechów”. Dziękujemy także za składane dary do kosza, który stać będzie jeszcze jutro przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony. Będzie to pomoc dzieciom z biednych rodzin z naszej Parafii. Bóg zapłać za każdy dar.

 • Nikogo nie było z szeregówek przy ul. Glinianej. Dziękujemy wielu innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła, górnych korytarzy i klatek schodowych po remoncie. W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 25 przy ul. Branickiego. Tym samym rozpoczynamy nową kolejkę, poprzednia trwała półtora roku.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego kościoła.

 • Mocno są zaawansowane prace na wieży naszego kościoła. W przygotowaniu jest trzecia i ostatnia część więźby dachowej wieży, która będzie montowana razem z pozłacaną kulą i nowym krzyżem. Do kuli włożymy dokumenty informujące o naszym pożarze oraz wiele innych informacji, a także prośby i dziękczynienia od wiernych naszej parafii, całego naszego miasta i okolic. Prosimy składać je do skarbony pod chórem z prawej strony. Czasu mamy niewiele. Dzwony i zegary ruszą po zakończonych pracach na wieży. Zrobią to fachowcy ze Śląska.

 • XXXI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę o godz. 7.00 sprzed Katedry. W tym roku obchodzimy XXX rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w naszej kancelarii. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

 • Od września w budynku Kina TON rozpocznie działalność nowy punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem i dysfunkcjami rozwojowymi. Przedszkole będzie miało specjalność muzyczną. Będzie bezpłatne. Informacje tel.: 606 261 565

 • Od 1 października ruszają dwusemestralne  STUDIA  PODYPLOMOWE  ETYKI  I  FILOZOFII  RELIGII  W  SZKOLE, które są odpowiedzią na potrzebę wdrażania refleksji etycznej w sferę publiczną i podnoszenia dyskusji filozoficzno – etycznej w przestrzeni życia społecznego. Więcej informacji w tej sprawie jest na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
23 sierpnia 2015r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Msza Św. w intencji obrońców Białegostoku, zamordowanych w sierpniu 1920 roku, odprawiona zostanie dzisiaj o godz. 17.00, przy Pomniku Ofiar Mordu Bolszewickiego przy ul. Gen. Stanisława Maczka w Białymstoku. Mszy Św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski.

 • W środę w Uroczystość NMP Częstochowskiej w Patronalne Święto Pomocników Maryi Matki Kościoła przypada 36 rocznica utworzenia naszej parafii. Parafię erygował Ks. Bp Edward Kisiel. Pierwszym proboszczem został Ks. Infułat Zygmunt Lewicki. Całą naszą wspólnotę parafialną polecamy Opiece Bożej za wstawiennictwem Św. Wojciecha naszego Patrona. Tego dnia Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. O godz. 21.00 będzie Apel Maryjny

 • Przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest też ustawiony kosz z napisem: PROSIMY  O  WYPRAWKI  SZKOLNYM  DZIECIOM. Będzie to pomoc dzieciom z biednych rodzin z naszej Parafii. Bóg zapłać za każdy dar.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.

 • Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza wszystkich księży oraz katechetów świeckich i zakonnych do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym w najbliższą sobotę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą  Św. sprawowaną w białostockiej katedrze pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Po Mszy świętej obrady w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym  na temat: „Ku czemu wychowywać w XXI wieku?”.

 • Dziękujemy mieszkańcom domków przy ul. Glinianej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców szeregówek przy ul. Glinianej do pomocy w sprzątaniu naszego kościoła.

 • Zakończyły się prace remontowe na górnych korytarzach i klatkach schodowych. Resztę robót na posadzkach korytarzy i na schodach zrobimy w przyszłym roku. Przed nami wielkie sprzątanie. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do tej pracy również w sobotę na godz. 10.00

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 7 osób oraz od członków Chóru ASTRA, który u nas koncertował przed tygodniem. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.    

 • Mocno są zaawansowane prace na wieży naszego kościoła. W przygotowaniu jest trzecia i ostatnia część więźby dachowej wieży, która będzie montowana razem z pozłacaną kulą i nowym krzyżem. Do kuli włożymy dokumenty informujące o naszym pożarze oraz wiele innych informacji, a także prośby i dziękczynienia od wiernych naszej parafii, całego naszego miasta i okolic. Prosimy składać je do skarbony pod chórem z prawej strony. Czasu mamy niewiele. Dzwony i zegary ruszą po zakończonych pracach na wieży. Zrobią to fachowcy ze Śląska.

 • XXXI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 5 września o godz. 7.00 sprzed Katedry Białostockiej. W tym roku obchodzimy XXX rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą od środy w naszej kancelarii. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby uzależnione i członków ich rodzin oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość narodu, do uczestnictwa w rekolekcjach trzeźwościowych, które odbędą się w następujących parafiach:

- Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach: w dniach 28-30 sierpnia

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie duszpasterstwotrzezwosci.pl, w zakładce: pełne kalendarium na 2015 rok.    
 • Od września w budynku Kina TON rozpocznie działalność nowy punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem i dysfunkcjami rozwojowymi. Przedszkole będzie miało specjalność muzyczną. Będzie bezpłatne. Informacje tel.: 606 261 565

 • Od 1 października ruszają dwusemestralne  STUDIA  PODYPLOMOWE  ETYKI  I  FILOZOFII  RELIGII  W  SZKOLE, które są odpowiedzią na potrzebę wdrażania refleksji etycznej w sferę publiczną i podnoszenia dyskusji filozoficzno – etycznej w przestrzeni życia społecznego. Więcej informacji w tej sprawie jest na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 

 
16 sierpnia 2015r., XX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 wystąpi Chór „ASTRA” Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chór istnieje od 2008 roku. Jego dyrygentem jest Pani Oksana Dziadul. Chór koncertuje na różnych imprezach okolicznościowych. Jest laureatem wielu nagród w swojej kategorii m.in. zdobył I miejsce na Juwenaliach w Warszawie w roku 2011.

 • Przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest też ustawiony kosz z napisem: PROSIMY  O  WYPRAWKI  SZKOLNYM  DZIECIOM. Będzie to pomoc dzieciom z biednych rodzin z naszej Parafii. Bóg zapłać za każdy dar.

 • Do czwartku włącznie osoby, które wzięły plecaki  CARITAS, prosimy o ich zwrot do kancelarii. Już dzisiaj dziękujemy za ich napełnienie.

 • Dziękujemy s. Agacie oraz Paniom Elżbiecie i Dorocie za dekorację ołtarzy. Dziękujemy naszym parafianom za dostarczone tegoroczne plony, które są użyte w dekoracji.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Trwają KONCERTY  ORGANOWE. Ich szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Trwają prace na korytarzach i klatkach schodowych naszego kościoła. Balkony będą zamknięte do chwili zakończenia tych prac. Również do kancelarii wchodzimy z prawej strony w kościele ze względu na trwający remont schodów.

 • W sobotę  na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domków przy ul. Glinianej do pomocy w sprzątaniu naszego kościoła.

 • Msza Święta w intencji obrońców Białegostoku, zamordowanych w sierpniu 1920 roku, odprawiona zostanie za tydzień o godz. 17.00, przy Pomniku Ofiar Mordu Bolszewickiego przy ul. Gen. Stanisława Maczka w Białymstoku. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 4 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby uzależnione i członków ich rodzin oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość narodu, do uczestnictwa w rekolekcjach trzeźwościowych, które odbędą się w następujących parafiach:

 - Parafia św. Kazimierza w Białymstoku: w dniach 21-23 sierpnia

 - Parafia Narodzenia NMP w Krypnie: również w dniach 21-23 sierpnia

 - Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach: w dniach 28-30 sierpnia

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie duszpasterstwotrzezwosci.pl, w zakładce: pełne kalendarium na 2015 rok.    

 • Od września w budynku Kina TON rozpocznie działalność nowy punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem i dysfunkcjami rozwojowymi. Przedszkole będzie miało specjalność muzyczną. Będzie bezpłatne. Informacje tel.: 606 261 565

 • Od 1 października ruszają dwusemestralne  STUDIA  PODYPLOMOWE  ETYKI  I  FILOZOFII  RELIGII  W  SZKOLE, które są odpowiedzią na potrzebę wdrażania refleksji etycznej w sferę publiczną i podnoszenia dyskusji filozoficzno – etycznej w przestrzeni życia społecznego. Więcej informacji w tej sprawie jest na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
9 sierpnia 2015r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W czwartek lub piątek o godz. 8.00 rozpocznie się montaż drugiej części więźby dachowej wieży naszego kościoła. Na ten czas kościół będzie zamknięty. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji bezpiecznego przebiegu tego montażu.

 • W piątek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jego relikwie uczcimy po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00. Będzie to dzień naszej modlitewnej pamięci za poległych w obozach i więzieniach.

 • Do piątku prosimy przynosić s. Agacie plony ziemi: owoce, warzywa, kwiaty. Z tych plonów będzie zrobiona w kościele dekoracja wszystkich ołtarzy.

 • W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwana Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól, łąk i ogrodów. W Uroczystość tę wpisuje się dziękczynienie rolników za plony ziemi. Pomyślmy też z zatroskaniem o naszej Ojczyźnie. Uroczystość ta jest świętem nakazanym. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. oraz  powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy Św. będzie niedzielny. Po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie plonów z naszych działek. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny. Również tego dnia będą zbierane ofiary do puszki na Archidiecezjalne Radio „I”. Można to będzie uczynić na stoisku z prasą.

 • Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego  i rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie w białostockiej Katedrze o godz. 11.00. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Arcybiskup Edward Ozorowski.

 • Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 wystąpi Chór „ASTRA” Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Chór istnieje od 2008 roku. Jego dyrygentem jest Pani Oksana Dziadul. Chór koncertuje na różnych imprezach okolicznościowych. Jest laureatem wielu nagród w swojej kategorii m.in. zdobył I miejsce na Juwenaliach w Warszawie w roku 2011.

 • Już po raz piąty CARITAS naszej Archidiecezji prowadzi doroczną akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Jeszcze mamy 4 plecaki, które trzeba będzie wypełnić przyborami szkolnymi dzieciom z biednych rodzin naszej Archidiecezji. Osoby, które chcą włączyć się w tę akcję zapraszamy po odbiór pustych plecaków dzisiaj do zakrystii od jutra do kancelarii. Ważne jest, aby artykuły były nowe i estetyczne, by obdarowane dzieci poczuły prawdziwą radość i zachętę do pracy w nowym roku szkolnym. Pełne plecaki prosimy przynieść do parafii do 20 sierpnia. Oprócz tych plecaków, można przynieść dodatkowo zakupiony plecak z pełnym wyposażeniem, tak jak to jest każdego roku w zwyczaju u naszych parafian.

 • Przy Ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest też ustawiony kosz z napisem: PROSIMY  O  WYPRAWKI  SZKOLNYM  DZIECIOM. Będzie to pomoc dzieciom z biednych rodzin z naszej Parafii. Bóg zapłać za każdy dar.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Trwają KONCERTY  ORGANOWE. Ich szczegółowy program jest dostępny na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Trwają prace na korytarzach i klatkach schodowych naszego kościoła. Balkony będą zamknięte do chwili zakończenia tych prac. Również do kancelarii wchodzimy z prawej strony w kościele ze względu na trwający remont schodów.

 • Dziękujemy mieszkańcom Rodzinnego Domu Dziecka przy  ul. Wiktorii oraz  innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z innych mieszkańców przy ul. Wiktorii. Wyjątkowo w przyszłym tygodniu nie będzie sprzątania. Natomiast w sobotę 22 sierpnia na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domków przy ul. Glinianej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 8 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby uzależnione i członków ich rodzin oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość narodu, do uczestnictwa w rekolekcjach trzeźwościowych, które odbędą się w następujących parafiach:

 - Parafia św. Kazimierza w Białymstoku: w dniach 21-23 sierpnia

 - Parafia Narodzenia NMP w Krypnie: również w dniach 21-23 sierpnia

 - Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach: w dniach 28-30 sierpnia

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie duszpasterstwotrzezwosci.pl, w zakładce: pełne kalendarium na 2015 rok.

 • Od września w budynku Kina TON rozpocznie działalność nowy punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem i dysfunkcjami rozwojowymi. Przedszkole będzie miało specjalność muzyczną. Będzie bezpłatne. Informacje tel.: 606 261 565

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona za tydzień po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. W pielgrzymce bierze udział nasz Ks. Adam. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich pielgrzymów.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XI-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Ratę tę wpłacimy 30 października.

 • W zakrystii jest do odebrania Pamiątka I Komunii Św. Zuzanny Korkuz. Rodziców prosimy o odebranie tej pamiątki.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 404
© 2017
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.