Wielkość liter

Publicystyka

Oto słowo mocne
22 maja 2016r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 • Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nie zmarnujmy szansy pojednania z Bogiem.

 • Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz prowadzonego przez CARITAS – Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia”. Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Po każdej Mszy Św. można złożyć ofiarę do puszki na stoisku z prasą oraz dodatkowo przed kościołem po Mszy Św. o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. Dziękujemy za ofiary. Bóg zapłać.

 • Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci, które w ub roku przystapiły do I Komunii Św. Modlić się będziemy za nie w I-szą rocznicę tej uroczystości.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji nauczycieli i wychowawców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 – wykład na temat: „Matka Boska w poezji polskiej”, który wygłosi dr Krzysztof Korotkich z Uniwersytetu w Białymstoku.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym występem Orkiestry Kameralnej Sinfonia Academica. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 29 maja, 5 czerwca oraz 19 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • W środę po raz kolejny spotkamy się, aby wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego oraz Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jak co roku, uroczystość rozpocznie się o godz. 20.30 przed budynkiem kina TON w Białymstoku. Mile widziane flagi narodowe! (w razie niepogody – kino TON).

 • W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym sakramentem na ulice naszych miast i drogi wsi. Tradycyjnie miejsca procesja przejdzie od Katedry do kościoła Św. Rocha. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali. Tego dnia Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Nasza procesja zbiera się przed kościołem o godz. 9.30, skąd wyruszy do Katedry. Wieczorem procesji nie będzie. W czwartek po Mszy wieczornej odśpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W następne dni po Nieszporach będzie procesja wokół kościoła. Od piątku do przyszłego czwartku trwać będzie Oktawa Bożego Ciała. Dajmy świadectwo naszej wiary na zewnątrz. Zapraszamy do procesji dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych. Potrzebujemy wielu mężczyzn. Dbajmy o naszą procesję, bo jest coraz mniejsza.

 • W czwartek również przypada DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych mamach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, zmarłym zaś łaskę wiecznego zbawienia.

 • Wszystkich chłopców ze Szkoły Podstawowej po pierwszej Komunii Św. zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów. Spotkanie z kandydatami i ich rodzicami odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30.

 • Z radością informujemy o sukcesie naszej Scholi „Dobra Ziemia”, która zajęła I miejsce w swojej kategorii na 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu. Serdecznie GRATULUJEMY.

 • Trwa miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeńswto przy Krzyżu prowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.    

 • Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa i rodziny na spotkanie integracyjne Duszpasterstwa Rodzin 29 maja. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 15.00 w Sanktuarium w Świętej Wodzie. Po Mszy spotkanie przy ognisku. Dojazd i prowiant we własnym zakresie.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Słonimskiej 30/32 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było ze Słonimskiej 50. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skorupskiej 50 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Pani Helenie Sosnowskiej za uszyte pokrowce na klęczniki, które będą służyły na czas I Komunii Św. Dziękujemy s. Agacie i Paniom: Mariannie i Dorocie za dekoracje kwiatowe na I Komunię Św.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom z naszej parafii.

 • Polecamy majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest "Radość w miłości", nawiązuje do małżeństwa i rodziny w oparciu o głośną, najnowszą papieską adhortację. Maj jest również miesiącem I Komunii Świętej, stąd też polecamy ten numer gazety szczególnie rodzicom dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Św.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
15 maja 2016 r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na XIII-tą i już ostatnią ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Tę ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.    

 • Dzisiaj za odmówienie lub odśpiewanie Hymnu do Ducha Św. „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 dzieci klas III-ich Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii Św. Polecamy je w naszych modlitwach.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Słuzby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 – wykład Ks. dr Tomasza Powichrowskiego  na temat Liturgii godzin.

 • Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Ten tytuł Maryi potwierdził w 1964 roku, na prośbe biskupów polskich, papież Paweł VI. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Wcześniej zapisana intencja z godz.7.00 będzie odprawiona o godz. 9.30 oraz z godz. 7.30 przeniesiona na godz. 8.00. Za zmianę  przepraszamy.

 • Od jutra do piątku włącznie będzie tzw. „biały tydzień”. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. gromadzą się codziennie przed kościołem i po nabożeństwie majowym wejdą do kościoła na wieczorną Mszę Św. o godz. 18.00.

 • Zapraszamy na wykład poświęcony medytacji chrześcijańskiej połączony z prezentacją książki „Słuchaj medytacja jest..” Wykład poprowadzą o. Maksymilian Nawara - benedyktyn i Dariusz Hybel z Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym  przy ul. Kościelnej 1a.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne przy naszym kościele, zaprasza wszystkich chętnych na nabożeństwo majowe, które odbędzie się w środę o godz. 17.00.

 • W czwartek o godz. 19.00 w naszym kościele będzie koncert chóru. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na plakatach w kruchcie kościoła.

 • Trwa  miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeństwo przy Krzyżu prowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.

 • Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nie zmarnujmy szansy pojednania z Bogiem.

 • Również za tydzień na Mszę Św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci, które w ub roku przystąpiły do I Komunii Św. Modlić się będziemy za nie w I-szą rocznicę tej uroczystości.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Słonimskiej 30/32 i 50 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Z radością informujemy, że nasza Schola „Dobra ziemia” zajęła I miejsce w XXVIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej w kategorii od 13 do 18 lat. Koncert Laureatów odbędzie się w Boże Ciało o godz. 16.00 w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Serdecznie GRATULUJEMY.

 • W środę schola wystąpi w kościele Św. Kazimierza na Dziesięcinach o godz. 18.45 w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, jako jedyna schola spośród trzech chórów, na zaproszenie Pani Prof. Wioletty Miłkowskiej.

 • W piątek schola wyjeżdża na Ogólnopolski Konkurs Pieśni Sakralnej, który odbędzie się w Grójcu za Warszawą. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, a scholi życzymy największego sukcesu. Szczęść Boże.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę  będą przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

 • Również za tydzień przed kościołami naszej Archidiecezji będzie zbiórka du puszek na rzecz prowadzonego przez CARITAS – Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia”. Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Do pomocy w zbiórce ofiar  prosimy Koła  Żywego Różańca.

 • Polecamy majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest "Radość w miłości", nawiązuje do małżeństwa i rodziny w oparciu o głośną, najnowszą papieską adhortację. Maj jest również miesiącem I Komunii Świętej, stąd też polecamy ten numer gazety szczególnie rodzicom dzieci, które przystąpią do I Komunii Św.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Trwa kampania społeczna pod hasłem „Niech nikt Cię nie oszuka metodą na wnuka”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Białymstoku. Jej celem jest zapobieganie oszustwom finansowym, których ofiarami są najczęściej ludzie starsi. Informacje o kampanii i o tym jak się uchronić przed oszustami można znaleźć na plakatach, a także na stronie www.bialystok.pl

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
8 maja 2016r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
 • Trwa Nowenna do Ducha Św. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Św..Dni powszednie w okresie między Wniebowstąpieniem Pańskim, a Zesłaniem Ducha Św. mają specjalne znaczenie, gdyż są dniami przygotowania na przyjęcie Ducha Św. Pocieszyciela. Przypominamy o kończącym się okresie spowiedzi wielkanocnej.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00 – wykład Ks. Marka Kowalczuka na temat: „Ezdrasz i powrót Izraela z niewoli”.

 • Trwa miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeńswto przy Krzyżu prowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.

 • Od 16 maja rozpoczniemy odprawianie Mszy Św. w intencjach zapisanych w czasie naszego dorocznego odpustu ku czci Św. Wojciecha, naszego Patrona. Msze Św. będą odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00.

 • Tegoroczna białostocka Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie białostockie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników. Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na "Quo Vadis" i inne powieści Henryka Sienkiewicza na pocztówkach z początku XX w. oraz na wieczorną lekturę "Quo Vadis" w Roku Sienkiewiczowskim 14/15 maja, godz. 18.00 - 23.00, ul. Warszawska 48.

 • W ramach tegorocznej Nocy Muzeów - 14 maja, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na film dokumentalny pt. "Ks. Michał Sopoćko i jego Miasto Miłosierdzia". Projekcje filmu, zrealizowanego przed kilkoma miesiącami, odbędą się o godzinie 19.00, 20.00 i 21.00.Po każdej projekcji przewidziany jest quiz z nagrodami o Patronie Białegostoku. Odwiedzający będą mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną pt. "Ks. Michał Sopoćko - Patron Białegostoku".

 • Uroczystość I Komunii Św. za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30. Spowiedź dzieci, ich rodziców, chrzestnych i najbliższych z rodziny będzie w sobotę o godz. 9.00. Prosimy naszych parafian, by za tydzień wybrali inną godzinę uczestnictwa we Mszy Św. zamiast 12.30. Do naszej parafii przyjedzie dużo gości, okażmy im naszą gościnność udostępniając miejsca siedzące w kościele.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Mieszka I 2/1 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę po spowiedzi dzieci zapraszamy rodziców tych dzieci do pomocy w sprzątaniu kościoła i przygotowaniu świątyni do Uroczystości I Komunii Św.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę, we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji będą przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W naszej parafii ze względu na XIII – tą i ostatnią już ratę naszych zobowiązań finansowych, ofiary z tacy będą przeznaczone na ŚDM z Niedzieli 22 maja.          

 • Polecamy majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest "Radość w miłości", nawiązuje do małżeństwa i rodziny w oparciu o głośną, najnowszą papieską adhortację. Maj jest również miesiącem I Komunii Świętej, stąd też polecamy ten numer gazety szczególnie rodzicom dzieci, które przystąpią do I Komunii Św.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza młodych mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat na Dzień skupienia, który rozpocznie się w piątek o godzinie 16.00 i zakończy w sobotę o godz. 13.00. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej Seminarium www.awsd.bialystok.pl.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Trwa kampania społeczna pod hasłem „Niech nikt Cię nie oszuka metodą na wnuka”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Białymstoku. Jej celem jest zapobieganie oszustwom finansowym, których ofiarami są najczęściej ludzie starsi. Informacje o kampanii i o tym jak się uchronić przed oszustami można znaleźć na plakatach, a także na stronie www.bialystok.pl.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
1 maja 2016r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dziś  I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Brakuje nam wielu mężczyzn do procesji. Nie ma też dzieci. Apelujemy do rodziców. Serdecznie zapraszamy.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 z cyklu nauka i wiara – wykład Ks. Adama Matana na temat: ”Ewolucja i stworzenie wg Ernesta McMullina”.

 • Rozpoczął się  miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeńswto przy Krzyżu poprowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.

 • Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące. Jutro Imieniny Ks. Infułata Zygmunta Lewickiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.    

 • We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Kolejna 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. O godz. 19.00 Odnowa w Duchu Św. ma swoją Mszę Św.. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

 • Od 16 maja rozpoczniemy odprawianie Mszy Św. w intencjach zapisanych w czasie naszego dorocznego odpustu ku czci Św. Wojciecha, naszego Patrona. Msze Św. będą odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00.

 • W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek o godz. 17.00 Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalnego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W sobotę  w Białymstoku odbędzie się „Droga do wolności - Bieg im. Ks. Stanisława Suchowolca", upamiętniający postać byłego kapelana białostockiej opozycji solidarnościowej  i niepodległościowej śp. ks. Stanisława Suchowolca. Zbiórka uczestników biegu o godz. 9.00 przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki, a start o godz. 10.00. Po zakończeniu biegu odbędzie się Festyn rodzinny przy kościele Niepokalanego Serca Maryi (Dojlidy), w czasie którego wystąpi polski zespół z Grodna. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 • Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.. Za udział w Nowennie można będzie zyskać odpust zupełny. W sobotę Nowennę poprowadzą członkowie Odnowy w Duchu Św.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul.Piasta 13 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z ul. Staszica 19 i bloku przy ul. Glinianej. W sobotę na godz.10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Mieszka I  2/1  do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha i wszystkim panom za wczorajszą pracę przy naszym kościele.

 • Dziękujemy Straży Honorowej NSPJ za przeprowadzona przed tygodniem zbiórkę ofiar do puszek na Ukrainę.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczona na prace prowadzone w parafii.

 • Ukazał się majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest "Radość w miłości", nawiązuje do małżeństwa i rodziny w oparciu o głośną, najnowszą papieską adhortację. Maj jest również miesiącem I Komunii Świętej, jeden z artykułów mówi o świętowaniu jej w rodzinie, inny o  przeżywaniu jej w dalszym życiu chrześcijańskim. Prasa jest pod chórem. Polecamy też książki o tematyce religijnej.

 • Nasz Parafialny Zespół  CARITAS  potrzebuje ubranka dziewczynce w wieku 2 lat. Z góry bardzo dziękujemy.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 2 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza młodych mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat na Dzień skupienia, który rozpocznie się w piątek 13 maja o godzinie 16.00 i zakończy w sobotę 14 maja o godz. 13.00. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej Seminarium www.awsd.bialystok.pl

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Trwa kampania społeczna pod hasłem „Niech nikt Cię nie oszuka metodą na wnuka”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Białymstoku. Jej celem jest zapobieganie oszustwom finansowym, których ofiarami są najczęściej ludzie starsi. Informacje o kampanii i o tym jak się uchronić przed oszustami można znaleźć na plakatach, a także na stronie www.bialystok.pl

 • Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIII pielgrzymka wyruszy z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę o  godz. 7.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
24 kwietnia 2016 r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dzisiaj  na stoisku z prasą i przed kościołem  jest  zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie. W ten sposób odpowiemy na apel Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcamy do wzięciu udziału w tej akcji.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji nauczycieli i wychowawców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 z cyklu nauka i wiara – wykład Ks. Adama Matana na temat: ”Ewolucja wg Św. Augustyna, a współczesny ewolucjonizm”.

 • Jutro Święto Św. Marka Ewangelisty. Msze Św. będą odprawiane jak w dzień powszedni. Swoje imieniny obchodzić będą nasi księża: Ks. Marek Czech i Ks. Marek Lipiszko. Pamiętajmy o nich  w naszych modlitwach.

 • We wtorek Św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona naszej Archidiecezji i Wyższego Seminarium Duchownego, które jest obok naszego kościoła. Módlmy się za całą szpołeczność seminaryjną.

 • Również we wtorek o godz. 14.00 w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej, jeden z naszych organistów Pan Piotr Kamiński będzie miał EGZAMIN  DYPLOMOWY. Panu Piotrowi życzymy wysokiej oceny.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne obok naszego kościoła zaprasza we wtorek na Wiosenny Koncert Wielkanocny. Początek koncertu godz. 19.00

 • W piątek przypada 37. rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, naszego Metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 • Dziękujemy panom z KŻR małżeństw za konserwację dzwonów i oczyszczenie pomnika przy kościele.

 • Dziękujemy Księżom: Karolowi i Pawłowi oraz katechetce Pani Elżbiecie za przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do Bierzmowania. Dziękujemy Ks. Andrzejowi Kramkowskiemu, prokuratorowi naszego Seminarium Duchownego za wygłoszone Słowo Boże w czasie naszego dorocznego odpustu ku czci Św. Wojciecha. Dziękujemy młodzieży za piękną postawę w czasie bierzmowania. Dziękujemy rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza w postaci czerwonej kapy. Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha za przygotowania do odpustu. Dziękujemy Paniom: Mariannie i Dorocie za kompozycje kwiatowe. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy rodzicom młodzieży, która wczoraj przyjęła Sakrament Bierzmowania, za piątkowe sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Staszica 19, Piasta 13 i z bloku przy ul. Glinianej do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • W sobotę na godz: 9.00 potrzebujemy wielu mężczyzn z łopatami. Chcemy przygotować teren przy dębie pod przyszły skwer. Zapraszamy też Bractwo Św. Wojciecha.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Barkuje nam wielu mężczyzn do procesji. Serdecznie ich zapraszamy.    

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę, będą przeznaczona na prace prowadzone w parafii.

 • Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zapraszają na spotkanie małżeństw pogłębiających swoją więź, przeżywających trudności,  w kryzysie, w separacji, po rozwodzie. Celem spotkania jest "duszpasterskie towarzyszenie", wysłuchanie, dowartościowanie, wsparcie, modlitwa. Spotkanie odbędzie się za tydzień /1.V./ w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. W programie: 17.00 Msza Św., o godz. 18.00 spotkanie w sali nr 12.

 • W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeńswto przy Krzyżu poprowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.

 • Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Franciszka Blachnickiego przy ul. Transportowej 2 oraz Przedszkole przy ul. Sitarskiej 25 zapraszają na nowy rok szkolny. Więcej informacji znajdziemy na: www.szkolabudujemyludzi.pl    

 • Zespół Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3, ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Dyrekcja zaprasza zainteresowanych rodziców i uczniów na dni otwarte, które odbędą się 9 i 30 kwietnia w godzinach: 9.00 – 13.00. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej szkoły: www.szkola-katolicka.pl

 • Jest jeszcze kwietniowy numer "Drogi Miłosierdzia". W związku z obchodzoną w tych dniach 1050. rocznicą Chrztu Polski, miesięcznik poświęcony jest sakramentowi Chrztu Św. Polecamy artykuły zawierające informacje historyczne dotyczące chrztu Mieszka I, omówienie chrztu jako sakramentu i jego związku z Miłosierdziem Bożym. Jest też wątek o naszym kościele związany z osobą Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIII pielgrzymka wyruszy z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę 7 maja  o  godz.  7.30. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.”

 • Trwają zapisy na wyjazd młodzieży na lipcowe spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. W Archidiecezji Białostockiej organizowane są dwa pociągi specjalne: pierwszy pojedzie 25 lipca, a drugi 28 lipca. Oba pociągi wracają z młodzieżą do Białegostoku dnia 1 sierpnia. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Biura Światowych Dni Młodzieży przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku, od wtorku do czwartku. Zapisy do 30 kwietnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.betania.bialystok.pl lub na stronie archidiecezji www.archibial.pl.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 442
© 2018
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.