Wielkość liter

16 listopada 2014r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na IX-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium katecheza klasom III-im Gimnazjum przed Bierzmowaniem.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 „O Panu Tadeuszu w 180 rocznicę pierwszego wydania” mówić będzie Pani prof. dr hab. Halina Krukowska.

 • Dzisiaj o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

 • Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej zaprasza na sympozjum pt „Chrześcijańska tożsamość Europy – wokół rocznicy Edyktu Mediolańskiego” , które odbędzie się w piątek w kinie TON. Początek o godz. 15.30.

 • W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w grę na organach oraz piękno śpiewu liturgicznego, zarówno żyjących jak i zmarłych. Modlić się będziemy za naszą scholę i organistów: Agnieszkę, Martę i Błażeja.

 • Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Wieczór Uwielbienia – koncert Zespołu Ezechiasz, który odbędzie się w sobotę w kinie TON o godz. 19.30.

 • Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne Święto Akcji Katolickiej i ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów. Naszą gotowość na spotkanie z Chrystusem wyraźmy udziałem we Mszy Św. Tego dnia po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna.

 • Również za tydzień po Mszy Św. o godz. 12.30 nasza Schola zaprasza na koncert w ich wykonaniu. Zapraszamy dzieci z rodzicami. Natomiast o godz. 17.00 również za tydzień Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu. Na Mszy wieczornej zostaną przyjęci nowi członkowie Straży.

 • W listopadzie zapraszamy do Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego na wystawę prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzięciołówce.   

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 5B przy ul. Chrobrego oraz osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Pięknie, było dużo osób. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 5C przy ul. Chrobrego.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców, by uczyli swoje dzieci, a nawet i młodzież, by osobom starszym dawali miejsca siedzące w ławkach. Ten dziwny zwyczaj braku kultury rozpowszechnił się dzisiaj nie tylko w kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Mamy jeszcze listopadowy numer „Drogi Miłosierdzia”, polecamy artykuł Ks. Bpa Henryka Ciereszki „I dziś ratunek w Miłosierdziu Bożym” oraz Ks. Ireneusza Korzińskiego „Egzorcyzmy – duchowa walka ze złem”. Jest też najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim wiele bardzo interesujących artykułów. Czytajmy prasę i książki o tematyce religijnej.

 • Również na stoisku z prasą można nabyć film pt.: „NIE o Mary Wagner”. Serdecznie polecamy.

 • Stowarzyszenie "Otwarty Dom" Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie już po raz 29-ty zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci będą przebywać w rodzinach naszej Archidiecezji w dniach 20.XII. - 3.I.2015 r. Spotkanie osób, które zechcą przyjąć dzieci do swoich domów odbędzie się dnia 18 listopada o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8.   

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 21 - 23 listopada 2014 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www. spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia:Bożena i Przemysław Sułkowscy tel.661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2014 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2014 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Trwają prace przy poszczególnych elementach, które zostaną umieszczone na wieży naszego kościoła. Powróci też odnowiona i pozłocona kula. Do jej wnętrza zostaną włożone dokumenty potwierdzające pożar jak też dziękczynienia i prośby od mieszkańców naszego miasta i okolic. Czynimy to podobnie jak przed laty, kiedy ustawiana była figura Matki Bożej na wieży kościoła Św. Rocha. Wszystkie intencje zapisane na kartkach zostaną umieszczone w specjalnych pojemnikach i pozostaną w kuli dla potomnych jako świadectwo naszej wiary. Intencje mieszkańców miasta i okolic można składać do skarbony pod chórem z prawej strony. Dołączone do nich ofiary będą przeznaczone na złocenie kuli.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach:

 • Klasy I SP spotkania katechetyczne co dwa miesiące w I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz.12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy II SP co dwa miesiące w II Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy III SP mają I piątki miesiąca i rocznicę I Komunii Św.

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


W 2015 roku bierzmowanie odbędzie się w dniu Odpustu Św. Wojciecha, 23 kwietnia o godz. 18.00 

Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z ewentualnymi pytaniami (dyżur w kancelarii parafialnej ks. Karol pełni w środy w godz.9.00-10.00 i od 16.00-17.45).

FORMACJA BIERZMOWANYCH  ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2014/2015

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny.
Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny.
Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami odnowią deklarację kandydata.

KLASA III:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2012

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 263
© 2014 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.