Wielkość liter

22 marca 2015r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 19.00 w naszym kościele rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Inteligencji Katolickiej. W tym roku poprowadzi je Ks. dr Dariusz Wojtecki, Prorektor naszego Seminarium Duchownego. Rekolekcje zakończą się w Wielki Wtorek. Program jest dostępny na plakacie przy kancelarii.

 • Nasze parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE potrwają do środy włącznie. Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego. Jutro o godz. 6.30; 9.30; 16.30 i 18.00. Natomiast Msza Św. młodzieży gimnazjalnej o godz. 8.00 i młodzieży szkół średnich o godz. 11.00. Program rekolekcji jest umieszczony na plakatach pod chórem i przy kancelarii oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do licznego udziału.

 • W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zakończenie naszych rekolekcji. Msze Św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 16.30 i 18.00. Ofiary złożone na tacę będą naszym podziękowaniem O. Czesławowi, który w tym roku przewodniczy naszym rekolekcjom. O godz. 21.00 w środę Apel Maryjny.

 • Tego dnia obchodzić będziemy jak co roku Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 będzie obrzęd przyjęcia Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są na stoisku z prasą, prosimy o ich wypełnienie.

 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania w środę Dnia Świętości Życia. W tym dniu od godz. 15.30 do 17.40 Konferencja naukowa "Prawne, medyczne i etyczne aspekty ochrony ludzkiego życia i rodziny" w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1a, o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Podczas Mszy podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć również w każdej parafii podczas każdej Eucharystii.

 • W czwartek o godz. 19.00 w budynku Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła, odbędzie się Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Katedralnego Chóru CARMEN pod dyr. Bożeny Bojaryn- Przybyły. Tytuł koncertu „Oto Jezus umiera”. Po koncercie wykład dyrygentki chóru: „Polska pieśń pasyjna przejawem żarliwej pobożności”. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Wstęp wolny.

 • Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek i przejdzie od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpocznie się o godz. 19.00 przy Katedrze. Z racji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Nowo otwarte Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej mieszczące się przy ul. Kościelnej 1 A (obok budynku Kurii) serdecznie zaprasza do odwiedzenia wystawy pod tytułem „Wymaluj obraz z podpisem «Jezu, ufam Tobie!»” prezentującej najbardziej znane wizerunki Jezusa Miłosiernego. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.    

 • Przed Miejską Drogą Krzyżową, w piątek 27 marca od godziny 17.30, zapraszamy do Centrum na wystawę fotografii z Miejskich Dróg Krzyżowych z ubiegłych lat. Odwiedzający otrzymają pamiątkowy obrazek z tegorocznej Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodzież, która wpisuje się w przygotowania Archidiecezji do Światowych Dni Młodzieży 2016.    

 • W sobotę kapłani z posługą sakramentalną, odwiedzą wszystkich chorych na terenie naszej parafii. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 10.00. Prosimy zgłaszać osoby chore dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczniemy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Na każdej Mszy Św. zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.

 • Rada Duszpasterska Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury zaprasza na XXX DIECEZJALNE DNI MŁODZIEŻY, które odbędą się w dniach 27-28-29 marca. W tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży, będziemy gościć w Białymstoku blisko 5 tysięcy młodych ludzi z całego świata podczas tzw. „Dni w diecezji”. Chcielibyśmy, aby już w tym roku młodzież pochodząca z różnych parafii, uczestnicząca w Diecezjalnych Dniach Młodzieży znalazła zakwaterowanie w domach białostockich rówieśników. Niech w ten sposób potwierdzi się stare polskie powiedzenie: „Gość w dom, Bóg w dom”. Wszystkich, którzy będą uczestniczyć w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, a także tych, którzy będą chcieli przyjąć na nocleg uczestników tego spotkania, proszę o zarejestrowanie się na stronie www.ddm.archibial.pl i wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego w terminie do 26 marca. Informacji szczegółowych udziela ks. Rafał Arciszewski – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą II i IV Niedzielę miesiąca. Zachęcamy rodziców i chrzestnych, by po Mszy Św. z nowo ochrzczonym dzieckiem przez chwilę pomodlili się w intencji dziękczynnej przy Obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W ten sposób powstanie piękny zwyczaj w naszej wspólnocie parafialnej.

 • Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można to uczynić: w zakrystii, kancelarii, na stoisku z prasą oraz przy skarbonach w kościele ze specjalnym na nich NAPISEM.

 • Trwa doroczna akcja CARITAS naszej Archidiecezji JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Zachęcamy całe rodziny, aby rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności, rodzina złożyła ofiarę do tekturowej skarbonki. Skarbonka Jałmużny Wielkopostnej ma zadanie wychowawcze: uczy wyrzeczenia się i dzielenia swoimi dobrami z bliźnimi oraz wskazuje na zachowywanie charakteru pokutnego Wielkiego Postu. Już od wielu lat zwyczajem naszej parafii, skarbonki i koperty złożymy przed głównym ołtarzem – nie przy bocznym ołtarzu po każdej Mszy Św. w Niedzielę Palmową czyli za tydzień.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony jest ustawiony kosz do którego można składać przez cały Wielki Post – żywność, środki czystości biednym z naszej parafii. Zwracajmy uwagę na termin ważności składanych darów.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Trwają bardzo wymowne i głębokie w treści nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, który mogą ofiarować za jednego ze zmarłych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom o godz. 17.15

 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30

 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15

 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30

 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30

 • Za tydzień w ramach Jałmużny Wielkopostnej, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej Parafii.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 3 przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3A przy ul. Piastowskiej oraz wszystkie grupy pracujące przy naszym kościele na generalne przedświąteczne sprzątanie wraz z balkonami.

 • Bardzo prosimy - zamykajmy za sobą drzwi na dole jak i na górze. Opłaty za ogrzewanie są bardzo wysokie. Nie regulujmy też kaloryferów. Po każdym spotkaniu w salach cała regulacja jest całkowicie przestawiona na maksymalne obroty. Przecież nie ma mrozów. Wszyscy szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Zwracajmy też uwagę na ściany, które nie dawno zostały pomalowane po naszym pożarze. Proszę zobaczyć jak już wyglądają pod chórem i w kruchcie. Nie opierajmy się o nie butami !!!

 • Już są otwarte balkony. Jeszcze są pewne utrudnienia w ich użytkowaniu. Problemy te znikną z chwilą zakończenia prac na wieży naszego kościoła. Tak jak było przed pożarem, balkony są czynne w Niedziele na Mszach Św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. W okresie wakacyjnym na Mszach Św. o godz. 8.00 i 9.30.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy anonimowej rodzinie z naszej parafii za wielką ilość makulatury nam dostarczonej w minionym tygodniu.

 • Ukazało się najnowsze wydanie L'OSSERVATORE ROMANO, a w nim Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post i Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie polecamy. Można nabyć pod chórem.

 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych odbędą się 22-23-24 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn z lublina. Hasło Rekolekcji: Podejdź bliżej.

 • Zbliża się Konkurs Pieśni Wielkanocnej w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Więcej informacji na: www.trojanowscy.pl    

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich i Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczyste śniadanie wielkanocne 5 kwietnia, które odbędzie się o godz. 8:00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3. W spotkaniu weźmie udział Ks. Abp Edward Ozorowski, dyrekcja, oraz pracownicy Caritas. Na stole znajdą się typowe potrawy wielkanocne, a dzieci otrzymają słodki upominek. Zaproszenia na uroczystość można pobrać w siedzibie Caritas przy ul. Warszawskiej 32 oraz w Centrum Pomocy Samarytanin przy ul. Kolejowej 26A.

 • W I-szy i II-gi Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Chrzty będą na Mszy Św. o godz.11.00. Katecheza przygotowująca do Chrztu będzie wszystkim z dwóch dni w przyszłą sobotę po Mszy Św. wieczornej, w Oratorium pod kościołem.

 • W związku z dużym zainteresowaniem stroną internetową naszej Parafii, od przyszłej Niedzieli na tejże stronie ukazywać się będzie komentarz do niedzielnych czytań biblijnych w linku zatytułowanym: Słowo na Niedzielę. Zachęcamy do lektury.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2014

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2013.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach.

Porządek przygotowań dzieci do Pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej:

- spotkania co drugi miesiąc, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 (wrzesień, listopad, styczeń, marzec i czerwiec)

Dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej:

- spotkania co drugi miesiąc, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 (wrzesień, listopad, styczeń, marzec i czerwiec)

Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej:

- spotkania raz w miesiącu, w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30

Dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej:

- obchodzą wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem pierwsze piątki miesiąca (od września) Msze św. w I piątki miesiąca o godz. 7.00, 16.30 i 18.00

W wypadku zmian terminów spotkań zainteresowani będą informowani na spotkaniach, w ogłoszeniach parafialnych, bądź też na stronie www. parafii.

Przypominamy, że dzieci do sakramentów świętych: pierwszej spowiedzi i Komunii św. przystępują w parafii, na terenie której mieszkają, w swym parafialnym kościele.

Formacja parafialna trwa od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej i nie kończy się z chwilą uroczystości I Komunii św.

Rodzice proszeni są o zainteresowanie się katechezą dziecka i jego przygotowaniem do I Komunii św. na lekcjach religii w Szkole Podstawowej, do której ich dziecko uczęszcza.

Po I Komunii św. zachęcamy i zapraszamy, by chłopcy zgłaszali się na ministrantów, a dziewczynki do scholi parafialnej.

Księżmi odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do I spowiedzi i Komunii św. są:

 • w 2015 r. - ks. Marek Lipiszko (dyżuruje w kancelarii parafialnej w piątki)

 • w 2016 r. - ks. Adam Szot (dyżuruje w kancelarii parafialnej w czwartki)

 • w 2017 r. – ks. Marek Lipiszko

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


W 2015 roku bierzmowanie odbędzie się w dniu Odpustu Św. Wojciecha, 23 kwietnia o godz. 18.00 

Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z ewentualnymi pytaniami (dyżur w kancelarii parafialnej ks. Karol pełni w środy w godz.9.00-10.00 i od 16.00-17.45).

FORMACJA BIERZMOWANYCH  ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2014/2015

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny.
Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny.
Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami odnowią deklarację kandydata.

KLASA III:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2013.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 282
© 2015 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.