Wielkość liter

5 lipca 2015r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. W lipcu i sierpniu nie będzie Procesji Eucharystycznej.    

 • Trwają wakacje – upragniony czas dzieciom, młodzieży i nauczycielom po całorocznym szkolnym wysiłku. Przypominamy rodzicom, że „od Pana Boga nie ma wakacji”, podkreślając, że w życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja. Zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie, podczas wakacji praktykowanie swojej wiary poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. w swojej parafii, bądź w miejscu odpoczynku.

 • Trwa peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani  - Ocalenie Ludu Rzymskiego w związku z przyszłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży jakie odbędą się w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka. Dzisiaj znaki ŚDM są w Trzciannem, Goniądzu i w  Mońkach. Jutro w Jasionówce, Korycinie, Janowie, Brzozowej i w Suchowoli. We wtorek w Czarnej Białostockiej, Supraślu, Wasilkowie i w Świętej Wodzie. W środę w Białymstoku: w Zakładzie Poprawczym, Hospicjum, w Parafii Św. Maksymiliana i Miłosierdzia Bożego. W czwartek: białostockie szpitale  w Parafii Św. Karola Boromeusza i Matki Kościoła. W piątek w Areszcie Śledczym, w Centrum Onkologii, w Parafii Ducha Św. skąd o godz. 15.15 znaki ŚDM przybędą do naszej Parafii. Młodzież gromadzi się w kościele o godz. 14.30. Mimo wakacji postarajmy się, by dużo było naszej młodzieży na tej uroczystości.

 • Powitanie znaków ŚDM nastąpi przed głównym wejściem. Następnie rozpocznie się nabożeństwo Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, a po nich wyznanie wiary i adoracja Krzyża. Podczas nabożeństwa można będzie złożyć do specjalnej skrzynki tzw „Dary duchowe”. Mają one na celu zachęcenie młodzieży i wiernych do podjęcia duchowego zobowiązania w intencji młodzieży lub Światowych Dni Młodzieży – może to być dodatkowa codzienna modlitwa, wstrzemięźliwość, post lub inne zobowiązania. Kartki na których wypiszemy swoje zobowiązania, są dostępne na ławce pod chórem. Można też wypisać zobowiązania na swoich kartkach.

 • O godz. 17.00 w uroczystej procesji  symbole ŚDM przeniesiemy ul. Elektryczną przed Teatr im. Aleksandra Węgierki, gdzie przekażemy Parafii Katedralnej. W Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego naszego Metropolity. Ks. Abp zaprasza wszystkich do licznego udziału w tej Mszy Św. na zakończenie peregrynacji Krzyża ŚDM i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. O godz. 20.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy młodzież i wszystkich naszych parafian do licznego udziału w piątkowej uroczystości. Postarajmy się, by było nas dużo, tak jak to było w parafiach, gdzie już były znaki ŚDM.

 • W sobotę w Katedrze od godz. 9.30 czuwanie przy Krzyżu i Ikonie. W godz. 17.00 – 20.00 znaki ŚDM będą w Katedrze Prawosławnej, następnie o godz. 20.00 przed naszą Katedrą nastąpi przekazanie Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani delegacji Diecezji Łomżyńskiej.

 • Straż Honorowa NSJ przy naszej parafii zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16 lipca. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja do 10 lipca.

 • W I-szą i II-gą Niedzielę: lipca, sierpnia i września ofiary z tacy będą przeznaczone na nowy krzyż na wieżę naszego Sanktuarium.    

 • Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Treści w nim zawarte mówią o bezpiecznym przeżyciu wakacji i zachęcają do budowania więzi z Bogiem w czasie wakacyjnego wypoczynku. Jeden z artykułów poświęcony jest wydarzeniom, jakie miały miejsce w sierpniu 1920r. w Białymstoku. Polecamy również rozważania do Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Prasę i książki i o tematyce religijnej można nabyć pod chórem.

 • Dziękujemy jednej osobie z ul. Słonimskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy  mieszkańców przy ul Staszica z domów o numerach parzystych oraz przy ul. Chopina.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 3 osób Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • 29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia.  Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”.  Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - Białystok - od 20 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca, po wieczornej Mszy Św. (stara plebania). Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W dniach 16 - 25 sierpnia odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5.30 w Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego przy  ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.

 • Nie wchodzimy z rowerem do kościoła. Proszę spróbować to uczynić w cerkwi, synagodze czy meczecie. Wtedy bardziej zrozumiemy sens postawionego stojaka na rowery przy naszym kościele.    

 • Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.

 • „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Św., który w was jest, a którego macie od Boga?” (1 Kor 6,19-20). W każdej świątyni obowiązuje strój raczej godny niż swobodny. Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich o przykrywanie ramion i unikanie krótkich spodenek. Uszanujmy miejsce święte w okresie upałów.

 • Również zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2014

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2013.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


W przyszłym roku 2016 I Komunia Św. będzie 15 maja w dwóch grupach o godz.: 9.30 i 12.30.

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej w roku 2016 odbędzie się w dniu odpustu Św. Wojciecha 23 kwietnia o godz. 18.00.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2013.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 297
© 2015 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.