Wielkość liter

22 maja 2016r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 • Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nie zmarnujmy szansy pojednania z Bogiem.

 • Dzisiaj przed kościołami naszej Archidiecezji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz prowadzonego przez CARITAS – Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia”. Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Po każdej Mszy Św. można złożyć ofiarę do puszki na stoisku z prasą oraz dodatkowo przed kościołem po Mszy Św. o godz.: 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. Dziękujemy za ofiary. Bóg zapłać.

 • Dzisiaj na Mszę Św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci, które w ub roku przystapiły do I Komunii Św. Modlić się będziemy za nie w I-szą rocznicę tej uroczystości.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji nauczycieli i wychowawców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 – wykład na temat: „Matka Boska w poezji polskiej”, który wygłosi dr Krzysztof Korotkich z Uniwersytetu w Białymstoku.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym występem Orkiestry Kameralnej Sinfonia Academica. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 29 maja, 5 czerwca oraz 19 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • W środę po raz kolejny spotkamy się, aby wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego oraz Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jak co roku, uroczystość rozpocznie się o godz. 20.30 przed budynkiem kina TON w Białymstoku. Mile widziane flagi narodowe! (w razie niepogody – kino TON).

 • W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym sakramentem na ulice naszych miast i drogi wsi. Tradycyjnie miejsca procesja przejdzie od Katedry do kościoła Św. Rocha. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali. Tego dnia Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Nasza procesja zbiera się przed kościołem o godz. 9.30, skąd wyruszy do Katedry. Wieczorem procesji nie będzie. W czwartek po Mszy wieczornej odśpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W następne dni po Nieszporach będzie procesja wokół kościoła. Od piątku do przyszłego czwartku trwać będzie Oktawa Bożego Ciała. Dajmy świadectwo naszej wiary na zewnątrz. Zapraszamy do procesji dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych. Potrzebujemy wielu mężczyzn. Dbajmy o naszą procesję, bo jest coraz mniejsza.

 • W czwartek również przypada DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych mamach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, zmarłym zaś łaskę wiecznego zbawienia.

 • Wszystkich chłopców ze Szkoły Podstawowej po pierwszej Komunii Św. zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów. Spotkanie z kandydatami i ich rodzicami odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30.

 • Z radością informujemy o sukcesie naszej Scholi „Dobra Ziemia”, która zajęła I miejsce w swojej kategorii na 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu. Serdecznie GRATULUJEMY.

 • Trwa miesiąc MAJ poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeńswto przy Krzyżu prowadzi Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach majowych, a także odmawiania Litanii do NMP indywidualnie lub w rodzinie, komu czas nie pozwoli na udział w nabożeństwie w kościele.    

 • Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa i rodziny na spotkanie integracyjne Duszpasterstwa Rodzin 29 maja. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 15.00 w Sanktuarium w Świętej Wodzie. Po Mszy spotkanie przy ognisku. Dojazd i prowiant we własnym zakresie.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Słonimskiej 30/32 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było ze Słonimskiej 50. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skorupskiej 50 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Pani Helenie Sosnowskiej za uszyte pokrowce na klęczniki, które będą służyły na czas I Komunii Św. Dziękujemy s. Agacie i Paniom: Mariannie i Dorocie za dekoracje kwiatowe na I Komunię Św.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom z naszej parafii.

 • Polecamy majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest "Radość w miłości", nawiązuje do małżeństwa i rodziny w oparciu o głośną, najnowszą papieską adhortację. Maj jest również miesiącem I Komunii Świętej, stąd też polecamy ten numer gazety szczególnie rodzicom dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Św.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza za rok 2015

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2015.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku


Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kontenera ustawionego na parkingu za Kościołem.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Pierwsza Komunia św. w parafii św. Wojciecha - 15 maja 2016 r. o godz. 12.30 (tylko jedna grupa ze względu na małą liczbę dzieci).

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej w roku 2016 odbędzie się w dniu odpustu Św. Wojciecha 23 kwietnia o godz. 18.00.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Postawa podczas Mszy Św.

To, w jaki sposób siedzimy w Kościele nie jest obojętne. Postawa ciała zawsze jest znakiem naszego stosunku do innych. Nawet, jeżeli przyjmujemy taką a nie inną postawę nieświadomie inni odczytują ją jako postawę sygnalizującą nasz stosunek do nich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 346
© 2016
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.