Wielkość liter

19 października 2014r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy w Kościele powszechnym Tydzień Modlitw w intencji Misji. Módlmy się też o nowe i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło ludzi, którzy będą całym swoim życiem, energią i zapałem wsiewać ziarno ewangelicznej prawdy w ludzkie serca, które jeszcze Chrystusa nie znają.    

 • Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski co roku prowadzone są w parafiach badania niedzielnych praktyk religijnych. Dzisiaj na każdej Mszy Św. liczymy wiernych uczestniczących we Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 9.30 zaśpiewa Chór im. Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Pana Prof. Jerzego Śródkowskiego. Po Mszy Św. będzie krótki koncert.

 • Dzisiaj przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się INTRONIZACJA  Relikwii Bł. Męczennika pochodzącego z naszej Archidiecezji. Po Mszy Św. wieczornej oddamy  cześć relikwiom.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę  w kościele nie w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr hab. Radosław Kimsza mówić będzie o „Drodze do świętości w nauczaniu Św. Jana XXIII”.

 • Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego jest zaproszone na Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę w Seminarium Duchownym. Początek spotkania o godz. 10.00

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza na koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu Marcina Stycznia. W repertuarze znajdą się m.in. wiersze Karola Wojtyły z płyty „Pieśń o Bogu ukrytym”. Koncert odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 w Auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40 w Białymstoku. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w  biurze Fundacji przy ul. Warszawskiej 50 obok naszego kościoła.    

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki są dostępne pod chórem, w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych piszemy w I-szym przypadku. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. za zmarłych wymienionych w Wypominkach.

 • Za tydzień jak zawsze w ostatnią Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pomoc biednym rodzinom naszej parafii.

 • Trwa XII Moniuszkowski Festiwal Podlasia. Szczegółowy program jest dostępny na tablicy przy kancelarii.

 • Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane z rana po Mszy Św. o godz. 7.00  i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie można będzie zyskać odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Dziękujemy mieszkańcom z  bloków Nr:3 i 3A przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  zapraszamy na godz. 10.00  mieszkańców bloków Nr: 3B i 3C  przy ul. Chrobrego.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 8 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Ks. Proboszcz  gorąco prosi o podawanie adresów przy składanej ofierze na kościół. Wszyscy ofiarodawcy są zanotowani w specjalnej księdze ofiarodawców w dokumentacji parafii oraz w kartotece parafialnej. Jest to konieczne do historii naszej parafii. Anonimowe mogą być tylko listy, a nie ofiary.

 • Pod chórem można nabyć prasę i książki o tematyce religijnej, serdecznie polecamy.

 • W ramach VII Dni Kultury Katolickiej – Akcja Katolicka naszej Archidiecezji we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii i Kuratorium Oświaty zaprasza: Rodziny, Nauczycieli, Uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo – kulturalnych naszego województwa do wzięcia udziału w wielu konkursach diecezjalnych i ogólnopolskich. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2014 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2014 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Trwają prace przy poszczególnych elementach, które zostaną umieszczone na wieży naszego kościoła. Powróci też odnowiona i pozłocona kula. Do jej wnętrza zostaną włożone dokumenty potwierdzające pożar jak też dziękczynienia i prośby od mieszkańców naszego miasta i okolic. Czynimy to podobnie jak przed laty, kiedy ustawiana była figura Matki Bożej na wieży kościoła Św. Rocha. Wszystkie intencje zapisane na kartkach zostaną umieszczone w specjalnych pojemnikach i pozostaną w kuli dla potomnych jako świadectwo naszej wiary. Intencje mieszkańców miasta i okolic można składać do skarbony pod chórem z prawej strony. Dołączone do nich ofiary będą przeznaczone na złocenie kuli.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach:

 • Klasy I SP spotkania katechetyczne co dwa miesiące w I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz.12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy II SP co dwa miesiące w II Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy III SP mają I piątki miesiąca i rocznicę I Komunii Św.

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


W 2015 roku bierzmowanie odbędzie się w dniu Odpustu Św. Wojciecha, 23 kwietnia o godz. 18.00 

Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z ewentualnymi pytaniami (dyżur w kancelarii parafialnej ks. Karol pełni w środy w godz.9.00-10.00 i od 16.00-17.45).

FORMACJA BIERZMOWANYCH  ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2014/2015

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny.
Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny.
Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami odnowią deklarację kandydata.

KLASA III:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2012

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 259
© 2014 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.