Wielkość liter

2 października 2016r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Błogosławieństwa Bożego. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Proecesja Eucharystyczna.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium spotkanie formacyjne klas I-szych Gimnazjum.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz.12.30 katecheza w kościele dzieciom i rodzicom klas I-szych Szkoły Podstawowej. Za tydzień spotkanie uczniów klas II-ich Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 12.30 - w ramach przygotowania do I Komunii Św..

 • Trwa miesiąc nabożeństw różańcowych. Różaniec jest odmawiany rano po Mszy Św. o godz. 7.00 (jedna tajemnica) i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Z okazji obchodów XVI Dnia Papieskiego młodzież z Fundacji Dzieło Nowego

 • Tysiąclecia serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone osobie św. Jana Pawła II, które odbędzie się za tydzień o godz. 17.00 w sali Kina Ton. W programie pantomima o Bożym Miłosierdziu i montaż słowo-muzyczny.

 • Kuria Metropolitalna informuje, że Konferencja Episkopatu Polski, na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, tj. 19 listopada, dokona uroczystego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Biskupi wraz ze zgromadzonym ludem Bożym, uczynią to podczas modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Konferencja Episkopatu zaleciła, aby Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został dokonany w każdej parafii Kościoła w Polsce w dniu 20 listopada, czyli w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wcześniej jednak wspólnoty parafialne powinny się do tego wydarzenia przygotować. W każdy czwartek w naszym kościele po Mszy Św. wieczornej jest godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszach Św. wieczornych przez cały październik będą specjalne czytanki na ten temat. Zachęcamy naszych parafian do wspólnej modlitwy.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. W I-szy czwartek o godz.17.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 14 - 16 października. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej. Po Mszy św. będą miały miejsce występy chórów Seniorów, a o godz. 13.30 Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Seniorów Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

 • Organizatorzy akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości, których pomysłodawcą jest ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA, poszukają wolontariuszy. Wszyscy, którzy mają serca otwarte na potrzebujące rodziny i dzieci, chcą zdobyć doświadczenie zawodowe i poznać wartościowych ludzi mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.superw.pl. PS. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest siostrzanym projektem Paczki i pomaga dzieciom, które mają problemy w szkole i nie wierzą we własne umiejętności.

 • Od dzisiaj przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Kartki można dzisiaj odbierać na stoisku z prasą lub w zakrystii, w tygodniu w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk rodzin zmarłych.

 • Polecamy październikowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Chrześcijanin w świecie" poświęcony jest roli i zadaniom świeckich chrześcijan w Kościele wobec wyzwań współczesnego świata. W rubryce "Miasto Miłosierdzia" zamieszczona jest relacja z obchodzonych pierwszych Dni Patrona Miasta Białegostoku oraz zaprezentowana pierwsza książka dla dzieci o Patronie Białegostoku, Ks. Sopoćce, pt. "Przygody księdza Michała".Proponujemy również artykuły ukazujące moc modlitwy różańcowej zatytułowane "Różaniec na cztery ręce" oraz "Matka Boska Zwycięska".

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym Sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na bieżące remonty przy kościele. Natomiast do puszek na doroczną, ogólnopolską akcję w ramach Funduszu Stypendialnego Fundacji DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. O pomoc w tej akcji prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5g przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5h przy ul. Chrobrego.     

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy PODRÓŻ SENTYMENTALNA FOTOGRAFIE TADEUSZA DOROSZKO wystawa czynna październik - grudzień 2016 wernisaż wystawy 5 października 2016 r., o godz. 17.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48 /obok naszego kościoła/.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza za rok 2015

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2015.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku


Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kontenera ustawionego na parkingu za Kościołem.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Pierwsza Komunia św. w parafii św. Wojciecha - 15 maja 2016 r. o godz. 12.30 (tylko jedna grupa ze względu na małą liczbę dzieci).

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Bierzmowanie odbędzie się w Odpust św. Wojciecha - 24 kwietnia 2017r. (poniedziałek), podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Postawa podczas Mszy Św.

To, w jaki sposób siedzimy w Kościele nie jest obojętne. Postawa ciała zawsze jest znakiem naszego stosunku do innych. Nawet, jeżeli przyjmujemy taką a nie inną postawę nieświadomie inni odczytują ją jako postawę sygnalizującą nasz stosunek do nich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 365
© 2016
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.