Wielkość liter

27 lipca 2014r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Trwają wakacje – dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św.

 • Przypominamy ogólną zasadę obowiązującą w całym Kościele, a mianowicie w okresie upałów idąc do świątyni, nasze ramiona mają być przykryte. Pamiętajmy o tym gdziekolwiek będziemy w tym gorącym okresie nawiedzając świątynie.

 • Nasz parafialny Zespół CARITAS w dalszym ciągu zwraca się z prośbą o komody i ubranka dzieciom mającym pół roku.

 • Jutro pielgrzymujemy szlakiem Bł. Ks. Michała Sopoćki. Nasz kościół jest na trasie tego pielgrzymowania. Zapraszamy na Mszę Św. na godz. 18.00, po której wyruszymy na pielgrzymi szlak w kierunku ul. Słonimskiej, gdzie przed laty mieściło się Seminarium Duchowne z którym tak mocno był związany Apostoł Bożego Miłosierdzia Ks. Michał.

 • Zbliża się półmetek wakacji. W naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

 • W tym tygodniu I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00. Tego dnia można będzie zyskać Odpust Zupełny PORCJUNKULI. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Komunii Św., wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Św.

 • W piątek rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się  od alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuariów Matki Bożej. Tego dnia przypada 70 rocznica Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

 • W I-szą sobotę miesiąca Msza Św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec Fatimski o 15.00.

 • Ruch Abstynencki "Próg Nadziei" oraz Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej serdecznie zapraszają na IV PODLASKĄ BIESIADĘ TRZEŹWOŚCI. To wydarzenie będzie miało miejsce w Świętej Wodzie w sobotę. Szczegółowy program dostępny jest na plakatach.

 • Grupa Złota 28 Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę od środy w naszym kościele o godz. 17.15 modlić się będzie modlitwą różańcową w intencji pielgrzymów. Zapraszamy chętnych do zapisywania się i wspólnej modlitwy. Odpowiedzialną za tę grupę jest Pani Barbara Zajkowska.

 • Parafia Matki Miłosierdzia w Wasilkowie organizuje wakacyjne pielgrzymki religijno – patriotyczne „Tropem wybitnych Polaków”. Chętni mogą zgłaszać się do wspomnianej parafii w Wasilkowie.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Piasta 13  oraz innym osobom,  które pomogły naszym Paniom w sprzątaniu kościoła i w układaniu kwiatów. Nikogo nie było z ul. Staszica 19 i z bloku przy ul. Glinianej. W sobotę  zapraszamy na godz. 10.00  mieszkańców bloku 2/1 przy ul. Mieszka I.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 7 osób oraz od pielgrzymów Rodziny Radia Maryja. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy Panu Antoniemu Sidzowi i jego synom z Parafii Św. Maksymiliana, za ufundowaną naszej parafii kowalską robotę jaka została wykonana w remontowanej zakrystii.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowe prowadzone  po wrześniowym pożarze.

 • Polecamy najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim wiele ciekawych artykułów. Prasa i książki o tematyce religijnej są pod chórem.

 • CARITAS naszej Archidiecezji rozpoczyna doroczną akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Puste plecaki są do odebrania w kancelarii. Osoby, które chcą włączyć się w tę akcję, prosimy by zgłaszały się po odbiór tych plecaków. Pełne plecaki zwracamy do kancelarii do 20 sierpnia. Przy ołtarzu Matki Bożej od jutra będzie wystawiony kosz na szkolne wyprawki dzieciom z biednych rodzin naszej parafii.

 • Trwają prace przy poszczególnych elementach, które zostaną umieszczone na wieży naszego kościoła. Powróci też odnowiona i pozłocona kula. Do jej wnętrza zostaną włożone dokumenty potwierdzające pożar jak też dziękczynienia i prośby od mieszkańców naszego miasta i okolic. Czynimy to podobnie jak przed laty, kiedy ustawiana była figura Matki Bożej na wieży kościoła Św. Rocha. Wszystkie intencje zapisane na kartkach zostaną umieszczone w specjalnych pojemnikach i pozostaną w kuli dla potomnych jako świadectwo naszej wiary. Intencje mieszkańców miasta i okolic można składać do skarbony pod chórem z prawej strony. Dołączone do nich ofiary będą przeznaczone na złocenie kuli.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Mimo rusztowań pogrzeby i śluby są odprawiane normalnie. Kościół jest czynny przez cały dzień i tak będzie w czasie całego remontu naszej świątyni.

 • XXII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się pod hasłem: „Kto wierzy nigdy nie jest sam”. Więcej informacji jest na plakacie przy kancelarii.

 • Komisja konserwatorska w składzie ośmiu osób, reprezentujących Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w naszym mieście, Archidiecezjalną Komisję Sakralną, Konserwatora dzieł sztuki – na prośbę Ks. Proboszcza – postanowiła, że w przyszłości freski istniejące w apsydzie naszego Sanktuarium zostaną zmienione. Wykonawca nowych będzie wyłoniony w drodze konkursu. O warunkach konkursu i jego terminie powiadomimy w ogłoszeniach duszpasterskich i na stronie internetowej.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach:

 • Klasy I SP spotkania katechetyczne co dwa miesiące w I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz.12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy II SP co dwa miesiące w II Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy III SP mają I piątki miesiąca i rocznicę I Komunii Św.

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z pytaniami.

FORMACJA BIERZMOWANYCH W ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2013/2014

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny

Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny

Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 8 IX 2013r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium). Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 IX 2013r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA III

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 IX 2013r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium). Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2012

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 247
© 2014 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.