Wielkość liter

16 października 2016r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15. Na tę godzinę można też zamówić swoją intencję Mszy Św.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz.12.30 spotkanie uczniów klas III-ich Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 • Dzisiaj zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, są prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes), czyli liczenie wiernych biorących udział we Mszach Św. i przystępujących do Komunii Św.

 • Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie dzisiaj o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.

 • Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza Pracowników Służby Zdrowia na Uroczystą Mszę Św. w patronalne Święto Św. Łukasza do katedry – we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy Św. odbędzie się tradycyjne spotkanie w piwnicy akademickiej.

 • W środę przypada wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy Św. wieczornej uczcimy jego relikwie.

 • Trwa miesiąc nabożeństw różańcowych. Różaniec jest odmawiany rano po Mszy Św. o godz. 7.00 (jedna tajemnica) i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Za tydzień NIEDZIELA MISYJNA. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Misje Św.

 • Ks. Proboszcz oczekuje na chętne osoby, które będą chciały swoją ofiarą przyczynić się do ufundowania nowego ołtarza. Będzie on z prawej strony. Umieszczone zostaną w nim relikwie Świętych i Błogosławionych, które mamy w naszej parafii.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., zaś w tygodniu w kancelarii. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wspomnianych w wypominkach będzie odprawiona o godz. 18.00. Kartki można dzisiaj odbierać na stoisku z prasą lub w zakrystii, w tygodniu w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk rodzin zmarłych.

 • Jeszcze mamy październikowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Chrześcijanin w świecie" poświęcony jest roli i zadaniom świeckich chrześcijan w Kościele wobec wyzwań współczesnego świata. W rubryce "Miasto Miłosierdzia" zamieszczona jest relacja z obchodzonych pierwszych Dni Patrona Miasta Białegostoku oraz zaprezentowana pierwsza książka dla dzieci o Patronie Białegostoku, Ks. Sopoćce, pt. "Przygody księdza Michała".Proponujemy również artykuły ukazujące moc modlitwy różańcowej zatytułowane "Różaniec na cztery ręce" oraz "Matka Boska Zwycięska".

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkance z bloku Nr 4 przy ul. Chrobrego. Dziękujemy też innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 6 przy ul. Chrobrego.

 • Dziękujemy Akcji Katolickiej i Rycerstwu Niepokalanej za niedzielną akcję zbierania ofiar do puszek w Dniu Papieskim w ub. Niedzielę.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha za wykonane prace w minionym tygodniu.

 • Triduum Różańcowe, organizowane przez Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego odbędzie się w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Rozpocznie się ono Mszą św. w gregoriańskiej oprawie muzycznej w dolnym kościele w piątek o godz. 18.00 i zakończy Mszą św. o godz. 7.00 rano za tydzień. W programie m. in. Msza św. w sobotę o godz. 18.00, którą odprawi Ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki i całonocne czuwanie w dolnym kościele z soboty na niedzielę. Szczegóły na stronie internetowej Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza serdecznie na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół naszego Seminarium. Dzień skupienia odbędzie się w sobotę 29 października o godz. 10.00. W programie jest przewidziana wspólna Eucharystia, nabożeństwo różańcowe, konferencja oraz obiad.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza za rok 2015

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2015.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku


Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kontenera ustawionego na parkingu za Kościołem.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Pierwsza Komunia św. w parafii św. Wojciecha - 15 maja 2016 r. o godz. 12.30 (tylko jedna grupa ze względu na małą liczbę dzieci).

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Bierzmowanie odbędzie się w Odpust św. Wojciecha - 24 kwietnia 2017r. (poniedziałek), podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Postawa podczas Mszy Św.

To, w jaki sposób siedzimy w Kościele nie jest obojętne. Postawa ciała zawsze jest znakiem naszego stosunku do innych. Nawet, jeżeli przyjmujemy taką a nie inną postawę nieświadomie inni odczytują ją jako postawę sygnalizującą nasz stosunek do nich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 367
© 2016
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.