Wielkość liter

29 maja 2016r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Wszystkich chłopców ze Szkoły Podstawowej po pierwszej Komunii Św. zapraszamy do wstąpienia w szeregi ministrantów. Spotkanie z kandydatami i ich rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Inteligencji Katolickiej w intencji naszej Ojczyzny.

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Św. wieczornej są śpiewane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W tych dniach nabożeństwo majowe jest łączone z Nieszporami. Ostatniego dnia oktawy w czwartek poświęcone zostaną wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Kapłani pobłogosławią też małe dzieci.

 • W środę Dzień Dziecka. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie za nasze dzieci, wypraszając dla nich mądrość, roztropność i odpowiedzialność. Tego dnia rozpoczniemy nowy miesiąc CZERWIEC poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane codziennie rano o godz.7.00, w środę i czwartek wieczorem będzie połączone z Nieszporami w oktawie Bożego Ciała. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Nabożeństwo przy Krzyżu poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.    Od piątku nabożeństwo czerwcowe w kościele wieczorem będzie o 17.30.

 • Dyrektor Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy Jan Paweł II w Białymstoku pamiątki i dokumenty wystawa czynna czerwiec - sierpień 2016 wernisaż wystawy 1 czerwca o godz. 16.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego obok naszego kościoła.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W I-szy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Spotkanie podsumowujące rok formacji klasom II Gimnazjum będzie w piątek 3.VI po Mszy św. o godz. 18.00  w kościele, natomiast klasom I Gimnazjum  w niedzielę 5.VI po Mszy św. o godz. 9.30. Na te spotkania należy przynieść indeksy.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Różaniec fatimski.

 • Za tydzień odbędą się wybory do rad osiedli. Stowarzyszenie Nasze Bojary zachęca mieszkańców do wzięcia udziału. Lokal wyborczy dla dzielnicy Bojary będzie się znajdował w budynku III LO przy ul. Pałacowej 2.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom z klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy to co jest nasze wspólne.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Skorupskiej 50 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców ul. Modlińskiej 8; 8b; 8c; 9 i 11 oraz Stary Rynek 2 do pomocy w sprzątaniu kościoła.

 • Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za przeprowadzoną zbiórkę ofiar do puszek w ub. Niedzielę. Za tydzień IX Święto Dziękczynienia, prosimy Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej do przeprowadzenia zbiórki ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Potrzebujemy wielu mężczyzn do procesji. Zachęcamy też dzieci i młodzież. Na Boże Ciało procesja nasza była w komplecie i niech tak zawsze będzie.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w parafii.

 • Polecamy prasę i książki o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć pod chórem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • „Pisanie wierszem” to V tomik poezji Ryszarda Warzechy, naszego parafianina. Autor tomu wierszy rejestruje wersami otaczającą rzeczywistość. Kronikarskie zapisy, wpisujące się w okolicznościowe klimaty, stają się po części rozpisaną biografią „ku pamięci”. Kilkadziesiąt egzemplarzy Pan Ryszard ofiaruje jako dar na nasz kościół. Tomik wierszy można nabyć na stoisku z prasą, składając dobrowolną ofiarę. Dziękujemy autorowi, polecamy w modlitwie.

 • Dyrektor Instytutu Psychologii KUL-u serdecznie zaprasza byłych studentów na I Światowe Spotkanie Absolwentów Psychologii - „Powrót do źródeł”. Spotkanie odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca tego roku w Lublinie na terenie uczelni. Więcej informacji na stronie internetowej: www.absolwentpsychologii.kul

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza za rok 2015

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2015.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku


Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kontenera ustawionego na parkingu za Kościołem.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Pierwsza Komunia św. w parafii św. Wojciecha - 15 maja 2016 r. o godz. 12.30 (tylko jedna grupa ze względu na małą liczbę dzieci).

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Bierzmowanie młodzieży gimnazjalnej w roku 2016 odbędzie się w dniu odpustu Św. Wojciecha 23 kwietnia o godz. 18.00.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Postawa podczas Mszy Św.

To, w jaki sposób siedzimy w Kościele nie jest obojętne. Postawa ciała zawsze jest znakiem naszego stosunku do innych. Nawet, jeżeli przyjmujemy taką a nie inną postawę nieświadomie inni odczytują ją jako postawę sygnalizującą nasz stosunek do nich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 347
© 2016
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.