Wielkość liter

31 maja 2020 r. - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.
 • W najnowszym zarządzeniu Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity czytamy: „Z dniem 25 maja wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zniesienie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach daje możliwość udziału w liturgii wiernym z zachowaniem jednak dystansu dwóch metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa. Zachęcam gorąco wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem”.

 • Dzisiaj o godz. 11.00 I-sza grupa dzieci z klas trzecich przystąpi do I Komunii Św.. Natomiast o godz. 12.30 nasz parafianin Ks. Piotr Dzierzgowski odprawi Mszę Św. prymicyjną.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do naszych parafian korzystających w każdą Niedzielę ze Mszy Św. o godz. 11.00, by w Niedzielę 31 maja zmienili godzinę swojego uczestnictwa we Mszy Św.. Dajmy możliwość skorzystania z miejsc, przybyłym gościom na I Komunię Św..

 • W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 • Jutro, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Św. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze Święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna. Osoby, które na ten dzień zapisały intencje Mszy Św., prosimy, by zgłosiły się dzisiaj do zakrystii. Na wieczornej Mszy Św. modlić się będziemy za Ks. Sławomira i Ks. Wojciecha, którzy w tym roku świętują XX-lecie święceń kapłańskich.

 • Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

 • Od jutra rozpoczynamy wieczorne spotkania grup modlitewnych. Dni i godziny pozostają bez zmian.

 • Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 7.00 i 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Od jutra też codziennie o godz. 20.30, będzie odprawiane Nabożeństwo Czerwcowe przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu. Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców.

 • W czwartek, będziemy przeżywali Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej Archidiecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Tego dnia o godz. 14.00 wszyscy księża modlić się będą w Sanktuarium w Sokółce. Polecamy ich naszej modlitewnej pamięci.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w intencji powołań: kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Msza Św o godz.18.00.

 • Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00, w tym czasie również okazja do Spowiedzi św.. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W dniach 5-6 czerwca br. odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Do Sanktuarium na Jasnej Górze udadzą się jednak tylko określone delegacje wiernych poszczególnych diecezji. Pozostałych członków Żywego Różańca i wszystkich wiernych zapraszamy do pielgrzymowania duchowego i wspólnej modlitwy poprzez media. Nabożeństwa będą transmitowane w Radio Maryja, Telewizji Trwam i stronie jasnagora.pl. Program modlitw: 5 czerwca o godz. 20.20 Różaniec, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, a 6 czerwca o godz. 13.30 Msza św. pod przewodnictwem abpa Wacława Depo.

 • W pierwszą sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Różaniec fatimski o godz. 15.00

 • W sobotę przypada też 10. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 • W przyszłą Niedzielę, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Naszej Scholi Młodzieżowej „Dobra ziemia”, dziękujemy za przewodniczenie poniedziałkowym nabożeństwom majowym.

 • Dziękujemy Panom: Tadeuszowi, Krzysztofowi i Władysławowi za wykonaną pracę w minionym tygodniu.

 • Dziękujemy s. Christinie, Pani Mariannie, Paniom z Odnowy w Duchu Św. i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do dzisiejszych uroczystości.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 16 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Na Boże Ciało nie będzie miejskiej Procesji Eucharystycznej, natomiast będzie nasza parafialna, po Mszy Św. wieczornej, a także przez wszystkie dni Oktawy. Nowe osoby: dzieci, młodzież i dorośli mogą zgłaszać się do Pani Teresy Żmiejko tel.: 667 976 158. Zachęcamy do licznego udziału. Więcej informacji znajdziemy na stronie naszej parafii w zakładce – Biała Procesja.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kontenera ustawionego na parkingu za Kościołem.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2019

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2019.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Postawa podczas Mszy Św.

To, w jaki sposób siedzimy w Kościele nie jest obojętne. Postawa ciała zawsze jest znakiem naszego stosunku do innych. Nawet, jeżeli przyjmujemy taką a nie inną postawę nieświadomie inni odczytują ją jako postawę sygnalizującą nasz stosunek do nich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 14 z 563
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.