Wielkość liter

19 kwietnia 2015r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na X-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. dr Ireneusz Korziński przedstawi wykład na temat: „Zmartwychwstanie – Pełnia Miłosierdzia”.

 • W środę w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła odbędzie się wernisaż wystawy pt.: „Podlaski Nikifor Ks. Henryk Błaszczyk”. Początek o godz. 17.00. Serdecznie polecamy.

 • W czwartek w naszej parafii doroczny Odpust ku czci Św. Wojciecha, Biskupa Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej świątyni. Msze Św. będą odprawiane o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Wojciecha poprzez dotknięcie i uczynienie znaku Krzyża Św. Przez cały dzień księża będą przyjmowali pod chórem intencje na tzw Msze składkowe odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00. W tym też dniu o godz. 18.00 młodzież gimnazjalna z klas III-ich przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Henryk Ciereszko. Wieczorem nie będzie procesji. Również w tym dniu nie będzie czynna kancelaria.

 • Próba generalna przed bierzmowaniem będzie w środę po Mszy Św. wieczornej. W czwartek młodzież zbiera się o godz. 17.15 w Oratorium.    

 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 24 - 26 kwietnia. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www. spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Potrzebujemy 7-iu mężczyzn do posługi podczas comiesięcznej Procesji Eucharystycznej. Prosimy zgłaszać się do kancelarii. Pierwsze spotkanie organizacyjne razem z Bractwem Św. Wojciecha odbędzie się w poniedziałek 27 kwietnia po Mszy Św. wieczornej.

 • Również potrzebujemy jedną osobę do pracy w zakrystii na czas, kiedy s. Agata ma jeden dzień wolny w tygodniu i miesiąc urlopu w okresie wakacyjnym. Prosimy zgłaszać się do s. Agaty.

 • Jutro o godz. 18.00 Mszą Św. rozpoczną się w naszym kościele Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. - REO.

 • W sobotę swoje Imieniny obchodzą nasi kapłani: Ks. Marek Czech i Ks. Marek Lipiszko. Dostojnych Solenizantów polecamy w naszych modlitwach.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne

 • Kwietniowy numer "Drogi Miłosierdzia" porusza temat nabożeństwa pogrzebowego i miejsca odprawiania go. Prasa jest dostępna pod chórem. Serdecznie polecamy.

 • Polecamy też liczne pielgrzymki jakie odbędą się w najbliższych miesiącach. Szczegółowe informacje są zamieszczone na tablicy przy kancelarii.

 • W sobotę 9 maja odbędzie się pielgrzymka do Kopiska Kół Żywego Różańca. Serdecznie polecamy.

 • Wspólnota Domowego Kościoła Archidiecezji Białostockiej zaprasza na rekolekcje prowadzone przez dominikanina o. Adama Szustaka. Rekolekcje pt. „Związki zawodowe, czyli jak kochać dzisiaj” adresowane są do małżonków oraz przyszłych małżonków i odbędą się w dniach 23-26 kwietnia w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie internetowej www.ZapisyNaRekolekcje.pl.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 3C przy ul. Piastowskiej oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 5 i 7 przy ul. Piastowskiej.

 • Dziękujemy Paniom z magla za dobroczynną pracę wykonywaną naszej parafii. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha, młodzieży i innym wielu osobom za pomoc przy demontażu ciemnicy i grobu.

 • Dziękujemy Paniom: Elżbiecie i Teresie za kwiatową ramę przy Obrazie Jezusa Miłosiernego.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Nasz kościół ma rangę Sanktuarium i jest zaliczany do pięciu kluczowych zabytków w naszym mieście. Ma już 103 lata. Zwróciliśmy się z prośbą do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o pomoc w dofinansowaniu prowadzonych prac na wieży i remoncie naszej świątyni. Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, jedynie z doniesień prasowych dowiadujemy się, że takowej pomocy nie otrzymamy, mimo wcześniejszych obietnic. Przyznane fundusze otrzymali inni. Urząd Marszałkowski może nam przyzna tylko 15 tys. zł. Czeka nas zatem trudne zadanie. Prace na wieży chcemy zakończyć w tym roku.

 • Zapraszam do udziału schole, zespoły, chóry z naszej Archidiecezji w XXVII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. W tym roku jest kilka zmian i nowości, szczególnie nagroda specjalna dla debiutanta festiwalu w wysokości 1000 zł. Przesłuchania konkursowe odbędą się 23 maja o godz.10.00 w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Na zgłoszenia czekamy do 18 maja. W załączniku regulamin i druk zgłoszenia. Piotr Perkowski Wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej Tel. 668690839

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2014

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2013.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach.

Porządek przygotowań dzieci do Pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej:

- spotkania co drugi miesiąc, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 (wrzesień, listopad, styczeń, marzec i czerwiec)

Dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej:

- spotkania co drugi miesiąc, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 (wrzesień, listopad, styczeń, marzec i czerwiec)

Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej:

- spotkania raz w miesiącu, w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30

Dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej:

- obchodzą wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem pierwsze piątki miesiąca (od września) Msze św. w I piątki miesiąca o godz. 7.00, 16.30 i 18.00

W wypadku zmian terminów spotkań zainteresowani będą informowani na spotkaniach, w ogłoszeniach parafialnych, bądź też na stronie www. parafii.

Przypominamy, że dzieci do sakramentów świętych: pierwszej spowiedzi i Komunii św. przystępują w parafii, na terenie której mieszkają, w swym parafialnym kościele.

Formacja parafialna trwa od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej i nie kończy się z chwilą uroczystości I Komunii św.

Rodzice proszeni są o zainteresowanie się katechezą dziecka i jego przygotowaniem do I Komunii św. na lekcjach religii w Szkole Podstawowej, do której ich dziecko uczęszcza.

Po I Komunii św. zachęcamy i zapraszamy, by chłopcy zgłaszali się na ministrantów, a dziewczynki do scholi parafialnej.

Księżmi odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do I spowiedzi i Komunii św. są:

 • w 2015 r. - ks. Marek Lipiszko (dyżuruje w kancelarii parafialnej w piątki)

 • w 2016 r. - ks. Adam Szot (dyżuruje w kancelarii parafialnej w czwartki)

 • w 2017 r. – ks. Marek Lipiszko

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


W 2015 roku bierzmowanie odbędzie się w dniu Odpustu Św. Wojciecha, 23 kwietnia o godz. 18.00 

Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z ewentualnymi pytaniami (dyżur w kancelarii parafialnej ks. Karol pełni w środy w godz.9.00-10.00 i od 16.00-17.45).

FORMACJA BIERZMOWANYCH  ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2014/2015

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny.
Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny.
Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami odnowią deklarację kandydata.

KLASA III:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2013.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 286
© 2015 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.