Wielkość liter

14 grudnia 2014r. - III NIEDZIELA ADWENTU
 • Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii potrwają do wtorku włącznie. Dziś niedzielny porządek Mszy Św., natomiast jutro i we wtorek Msze Św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Zachęcamy do licznego udziału. Skorzystajmy w tych dniach ze Spowiedzi i Komunii Św., byśmy mogli z czystym sercem dzielić się poświęconym opłatkiem w wigilijny wieczór, aby w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość. Przypominamy, że Komunię Św. przyjmujemy na kolanach z wyjątkiem osób chorych.

 • Dzisiaj tylko w naszej Archidiecezji jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na - „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz liczni wierni spragnieni wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Puszka jest przy głównych drzwiach wejściowych oraz w kancelarii przy opłatkach.

 • Dzisiaj młodzież VIII LO podobnie jak w ub. roku, po każdej Mszy Św.  sprzedaje własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na remont wieży naszego kościoła oraz na rzecz Hospicjum dzieci chorych na raka.

 • Dziś po Mszy Św. o godz. 9.30 Katecheza klasom III Gimnazjum, zaś po Mszy Św. o godz. 12.30 katecheza klasom III Szkoły Podstawowej. Uczniowie podstawówki przychodzą z rodzicami.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji środowisk twórczych naszego miasta. W środę w Oratorium o godz. 19.00  Ks. dr Ireneusz Korziński mówić będzie o „Sumieniu – nawróceniu – Sakramencie Pokuty”. W sobotę w naszym kościele o godz. 19.00 rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe Klubu Inteligencji Katolickiej.

 • W dni powszednie spotykamy się na Mszy Św. Roratniej ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 oraz z dziećmi i młodzieżą w środy i soboty o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie rodziców z dziećmi. Przynośmy ze sobą świece.

 • Od środy wkroczymy w drugą część Adwentu. Główną postacią ostatniego etapu Adwentu jest Jan Chrzciciel, poprzednik Chrystusa, który wzywając do pokuty, ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.

 • Dnia 17, 19 i 20 grudnia przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

 • CARITAS po raz 21 prowadzi akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pod chórem nabywamy świece na nasz wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży świec nasi wolontariusze przeznaczą na paczki świąteczne. Starą świecę spalmy na grobie naszych bliskich zmarłych.

 • Każdego dnia aż do Świąt Bożego Narodzenia można przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak zawsze kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na IX-tą ratę naszych zobowiązań finansowych.

 • Dziękujemy mieszkańcom  bloku Nr 5G  przy ul. Chrobrego oraz innym osobom  za  pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 5H  przy ul. Chrobrego.

 • W sobotę od godz. 10.00 księża odwiedzą z posługą sakramentalną chorych na terenie naszej parafii. Osoby te można zgłaszać dzisiaj w zakrystii, w tygodniu w kancelarii.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 9 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a także Rycerstwu Niepokalanej. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 •  W grudniowym numerze „Drogi Miłosierdzia” polecamy artykuł "Nadzieja i czułość Bożego Narodzenia", o której często mówi papież Franciszek, oraz tekst poświęcony kolędom Bożonarodzeniowym, w tym kolędzie "Bóg się rodzi", która po raz pierwszy zabrzmiała w Białymstoku.

 • W najnowszym wydaniu watykańskiego pisma „L'OSSERVATORE  ROMANO” znajdziemy relację z nadzwyczajnego Synodu o rodzinie. Czytajmy prasę i książki o tematyce religijnej. Przez dwie kolejne niedziele prasa jest w kancelarii.

 • Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w centrum handlowym. W każdą Niedzielę opłatki są rozprowadzane w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Każdej rodzinie jest przygotowany komplet opłatków. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone w naszym kościele. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

 • WIGILIA  PARAFIALNA – wszystkich grup naszej parafii połączona z Jasełkami w wykonaniu dzieci i młodzieży odbędzie się za tydzień w Oratorium o godz. 16.00. Przynosimy ze sobą napoje, słodycze i ciasto.

 • Fundacja Budujemy Ludzi Pokolenia JP II serdecznie zaprasza na rekolekcje „Ze ślimakiem na czole, czyli po co światu Chrześcijanie”, które poprowadzi O. Adam Szustak w dniach 9-11 stycznia w Białymstoku. Szczegóły na www.budujemyludzi.pl

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2014 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2014 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Trwają prace przy poszczególnych elementach, które zostaną umieszczone na wieży naszego kościoła. Powróci też odnowiona i pozłocona kula. Do jej wnętrza zostaną włożone dokumenty potwierdzające pożar jak też dziękczynienia i prośby od mieszkańców naszego miasta i okolic. Czynimy to podobnie jak przed laty, kiedy ustawiana była figura Matki Bożej na wieży kościoła Św. Rocha. Wszystkie intencje zapisane na kartkach zostaną umieszczone w specjalnych pojemnikach i pozostaną w kuli dla potomnych jako świadectwo naszej wiary. Intencje mieszkańców miasta i okolic można składać do skarbony pod chórem z prawej strony. Dołączone do nich ofiary będą przeznaczone na złocenie kuli.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach.

Porządek przygotowań dzieci do Pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej:

- spotkania co drugi miesiąc, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 (wrzesień, listopad, styczeń, marzec i czerwiec)

Dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej:

- spotkania co drugi miesiąc, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 (wrzesień, listopad, styczeń, marzec i czerwiec)

Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej:

- spotkania raz w miesiącu, w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30

Dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej:

- obchodzą wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem pierwsze piątki miesiąca (od września) Msze św. w I piątki miesiąca o godz. 7.00, 16.30 i 18.00

W wypadku zmian terminów spotkań zainteresowani będą informowani na spotkaniach, w ogłoszeniach parafialnych, bądź też na stronie www. parafii.

Przypominamy, że dzieci do sakramentów świętych: pierwszej spowiedzi i Komunii św. przystępują w parafii, na terenie której mieszkają, w swym parafialnym kościele.

Formacja parafialna trwa od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej i nie kończy się z chwilą uroczystości I Komunii św.

Rodzice proszeni są o zainteresowanie się katechezą dziecka i jego przygotowaniem do I Komunii św. na lekcjach religii w Szkole Podstawowej, do której ich dziecko uczęszcza.

Po I Komunii św. zachęcamy i zapraszamy, by chłopcy zgłaszali się na ministrantów, a dziewczynki do scholi parafialnej.

Księżmi odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do I spowiedzi i Komunii św. są:

 • w 2015 r. - ks. Marek Lipiszko (dyżuruje w kancelarii parafialnej w piątki)

 • w 2016 r. - ks. Adam Szot (dyżuruje w kancelarii parafialnej w czwartki)

 • w 2017 r. – ks. Marek Lipiszko

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


W 2015 roku bierzmowanie odbędzie się w dniu Odpustu Św. Wojciecha, 23 kwietnia o godz. 18.00 

Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z ewentualnymi pytaniami (dyżur w kancelarii parafialnej ks. Karol pełni w środy w godz.9.00-10.00 i od 16.00-17.45).

FORMACJA BIERZMOWANYCH  ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2014/2015

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny.
Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny.
Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami odnowią deklarację kandydata.

KLASA III:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2012

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 267
© 2014 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.