Wielkość liter

17 maja 2015r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
 • Trwa Nowenna do Ducha Św. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św.. Pamiętajmy o spowiedzi wielkanocnej. Skorzystajmy z łask miłosierdzia. Zesłanie Ducha Św. zakończyło proces Objawienia rozpoczęty w Starym testamencie. Dzień ten uznawany jest za początek Kościoła.

 • W całej Polsce trwa akcja  CARITAS  „Kilometry dobra”. W ramach tej akcji dzisiaj za zgodą Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego naszego Metropolity,  są zbierane ofiary do puszek na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno Wychowawczego w Supraślu. W naszym regionie brakuje takiej placówki pomocowej dla dzieci niepełnosprawnych z głębokim upośledzeniem. Swój dar można złożyć do puszki na stoisku z prasą lub przed głównym wejściem do kościoła. Bóg zapłać za ofiarność.

 • Dzisiaj jak w każdą III Niedzielę miesiąca, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na X-tą ratę naszych zobowiązań finansowych. Całość zadłużenia jest rozłożona na XIII rat. Ostatnią ratę wpłacimy 30 czerwca 2016r. Wpłaty wszystkich rat są dokonywane w obecności Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00 dr hab. Anna Wydrycka  mówić będzie o „Matce Boskiej Zwycięskiej – Żyrowice, Rzym, Kozielsk”.

 • Trwa miesiąc MAJ poświęcony czci Matki Najświętszej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane codziennie po Mszy Św. o godz.7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Weźmy udział w tych nabożeństwach, a jeśli  nie możemy, odmawiajmy Litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

 • W sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. adwokatom przed ich konferencją jaka odbędzie się tego dnia w naszym mieście.

 • Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie wyruszy w sobotę o godz. 14.00 sprzed białostockiej katedry. Pielgrzymka zakończy się o godz. 18.00 Mszą św. w tamtejszym sanktuarium.

 • Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej oraz Odnowa w Duchu Świętym zapraszają na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie będzie w sobotę o godz. 20.00 w katedrze białostockiej. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.

 • Za tydzień przed kościołem będą zbierane podpisy pod apelem mieszkańców naszego miasta do Rady Miejskiej, o ustanowienie Bł. Ks. Michała Sopoćki – Patronem Białegostoku – miasta Miłosierdzia. Ks. Abp Metropolita popiera tę akcję.

 • Za tydzień I Komunia Św. dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Dzieci przystąpią do I Komunii Św. w czasie Mszy Św. o godz. 9.30 i 12.30. Spowiedź dzieci, ich rodziców, chrzestnych i krewnych będzie w sobotę o godz. 9.00.

 • Nasza schola do której należą dzieci i młodzież pięknie ubogaca liturgię Mszy Św. w każdą Niedzielę i Uroczystości. W swojej kategorii zajmuje II miejsce w naszej Archidiecezji. Próby odbywają się w sali młodzieżowej na plebanii. Młodzi ludzie potrzebują dobrego instrumentu na swoje próby. Chcemy zakupić nowe elektroniczne pianino. Stąd też ofiary złożone na tacę w przyszłą Niedzielę będą przeznaczone na zakup tego instrumentu.

 • Dzisiaj przed kościołem są zbierane podpisy pod projektem ustawy chroniącej życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Do ważności podpisu jest potrzebny Nr PESEL. Jest to ogólnopolska akcja potwierdzona przez naszego Ks. Abpa Metropolitę.

 • Polecamy majowy numer "Drogi Miłosierdzia". Tematem tego numeru  jest:  "Być księdzem dzisiaj". Artykuły w nim zamieszczone dotyczą sakramentu kapłaństwa, a także kapłaństwa powszechnego, w którym mają udział wszyscy chrześcijanie. Polecamy również opracowanie "Błogosławiony Michał Sopoćko o kapłaństwie i miłosierdziu Bożym" i jego modlitwę za kapłanów.

 • Jest też najnowsze wydanie watykańskiego pisma L'OSSERVATORE  ROMANO, a w nim wywiad z papieżem Franciszkiem i artykuł poświęcony 500 rocznicy urodzin Św. Teresy od Jezusa. Serdecznie polecamy.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców małych dzieci, które uczestniczą w słoneczną pogodę we Mszy Św. na zewnątrz naszej świątyni, by dopilnowali swoje pociechy i nie pozwalali na przesadne zabawy na przykościelnych zieleńcach. Nie róbmy w tym miejscu placu zabaw. Po zakończeniu prac na wieży i remoncie całego kościoła, kontynuować będziemy dalsze zakładanie nowych zieleńców. Są one bardzo kosztowne, ale chcemy, by wokół było bardzo pięknie. Tymczasem rozrzucane są po placu ozdobne kamienie, podeptane małe drzewka i krzewy. Uczmy szacunku do przyrody. Rowerzystów prosimy,by korzystali ze specjalnego stojaka, który jest przy kościele. Szanujmy dobro wspólne, a będzie jeszcze piękniej przy naszym kościele w centrum miasta. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim za zrozumienie i okazywany szacunek.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Dziękujemy jednej osobie z domów  przy ul. Warszawskiej o numerach nieparzystych oraz innym  osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziców dzieci, które za tydzień przystąpią do I Komunii Św. Sprzątanie rozpocznie się po spowiedzi dzieci.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 6 osób oraz od  Kół Żywego Różańca z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Zapraszamy do udziału schole, zespoły, chóry z naszej Archidiecezji w XXVII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. W tym roku jest kilka zmian i nowości,  szczególnie nagroda specjalna dla debiutanta festiwalu w wysokości 1000 zł. Przesłuchania konkursowe odbędą się 23 maja o godz.10.00 w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Na zgłoszenia czekamy do 18 maja. W załączniku regulamin  i druk zgłoszenia. Piotr Perkowski Wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej Tel. 668690839 Koncert laureatów, który tradycyjnie odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała wraca do amfiteatru przy Operze Podlaskiej. Gościem tego koncertu będzie Viola Brzezińska z zespołem. Informacje o Festiwalu znajdują się także na stronie internetowej www.piosenka.ak.bialystok.pl.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2015 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2015 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w naszym kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego (kan.102, par.2-3) „...nabożeństwo pogrzebowe winno być odprawiane w jego własnym kościele parafialnym, tj kościele stałego miejsca zamieszkania /to drugie nabywa się poprzez zamiar mieszkania na danym terenie przynajmniej trzy miesiące/, albo przedłużyło się rzeczywiście do trzech miesięcy. Racją za wyborem kościoła parafialnego, jest przede wszystkim to, że zmarły w tym miejscu tworzył ze wspólnotą szczególne więzi wiary, liturgii i miłości.”

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2014

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2013.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach.

Porządek przygotowań dzieci do Pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej:

- spotkania co drugi miesiąc, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 (wrzesień, listopad, styczeń, marzec i czerwiec)

Dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej:

- spotkania co drugi miesiąc, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 (wrzesień, listopad, styczeń, marzec i czerwiec)

Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej:

- spotkania raz w miesiącu, w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30

Dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej:

- obchodzą wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem pierwsze piątki miesiąca (od września) Msze św. w I piątki miesiąca o godz. 7.00, 16.30 i 18.00

W wypadku zmian terminów spotkań zainteresowani będą informowani na spotkaniach, w ogłoszeniach parafialnych, bądź też na stronie www. parafii.

Przypominamy, że dzieci do sakramentów świętych: pierwszej spowiedzi i Komunii św. przystępują w parafii, na terenie której mieszkają, w swym parafialnym kościele.

Formacja parafialna trwa od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej i nie kończy się z chwilą uroczystości I Komunii św.

Rodzice proszeni są o zainteresowanie się katechezą dziecka i jego przygotowaniem do I Komunii św. na lekcjach religii w Szkole Podstawowej, do której ich dziecko uczęszcza.

Po I Komunii św. zachęcamy i zapraszamy, by chłopcy zgłaszali się na ministrantów, a dziewczynki do scholi parafialnej.

Księżmi odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do I spowiedzi i Komunii św. są:

 • w 2015 r. - ks. Marek Lipiszko (dyżuruje w kancelarii parafialnej w piątki)

 • w 2016 r. - ks. Adam Szot (dyżuruje w kancelarii parafialnej w czwartki)

 • w 2017 r. – ks. Marek Lipiszko

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


W 2015 roku bierzmowanie odbędzie się w dniu Odpustu Św. Wojciecha, 23 kwietnia o godz. 18.00 

Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z ewentualnymi pytaniami (dyżur w kancelarii parafialnej ks. Karol pełni w środy w godz.9.00-10.00 i od 16.00-17.45).

FORMACJA BIERZMOWANYCH  ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2014/2015

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny.
Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny.
Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami odnowią deklarację kandydata.

KLASA III:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2013.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 290
© 2015 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.