Wielkość liter

31 sierpnia 2014r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 •  Dzisiaj wychodząc z kościoła na stoisku z prasą można będzie złożyć do puszki swoją ofiarę na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Iraku i na Bliskim Wschodzie. W ten sposób odpowiemy na apel naszych Biskupów.

 • Po wakacyjnej przerwie od jutra w dni powszednie będzie odprawiana Msza Św. o godz. 7.30, zaś w Niedzielę Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej o godz. 19.15.

 • Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą. Msza Święta z okazji 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w roku 1939, odprawiona zostanie jutro o godz. 17.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego

 • Jutro o godz. 8.00 Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Rozpocznijmy ten rok pracy z Panem Bogiem.

 • We wtorek o godz. 19.00 Msza Św. członkom i sympatykom Ruchu Odnowy w Duchu Św. Serdecznie zapraszamy.

 • W środę po Mszy Św. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej pod plebanią zebranie Akcji Katolickiej. Zapraszamy nowych kandydatów do Akcji katolickiej.

 • Po wakacyjnej przerwie Klub Inteligencji Katolickiej rozpoczyna swoją pracę. W środę o godz. 19.00 w Oratorium Czas Skupienia poprowadzi Ks. Prof. Czesław Gładczuk.

 • W czwartek o godz. 14.00 po wakacyjnej przerwie w sali konferencyjnej pod plebanią odbędzie się zebranie katechetyczne. Zapraszamy nauczycieli katechezy ze wszystkich przedszkoli i szkół z naszej parafii.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego modlić się będzie o godz. 17.15 o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-szy piątek Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. Godzina Miłosierdzia o 15.00. Od września w każdy I-szy piątek miesiąca Straż Honorowa NSPJ o godz.17.30 będzie prowadzić Nowennę z racji 250-lecia ustanowienia Święta NSJ na ziemiach polskich.

 • W piątek o godz. 17.00 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła zostanie otwarta wystawa na temat: „Pułkownik Kukliński – Polska samotna misja”.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec Fatimski o godz. 15.00.

 • Za tydzień rozpoczniemy Trzydniową Adorację Najświętszego Sakramentu czyli 40 godzinne nabożeństwo. W tym roku Słowo Boże głosić będzie Ks. dr Bogdan Skłodowski, dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej Kurii Metropolitalnej.

 • Nikogo nie było z  bloków Nr 6 i 12 przy ul. Modlińskiej. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  zapraszamy na godz. 10.00  mieszkańców bloków Nr 1; 1a; 1b; 1c przy ul. Bukowskiego oraz Warszawskiej 39 i 52.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 12 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Ks. Proboszcz  gorąco prosi o podawanie adresów przy składanej ofierze na kościół. Wszyscy ofiarodawcy są zanotowani w specjalnej księdze ofiarodawców w dokumentacji parafii oraz w kartotece parafialnej. Jest to konieczne do historii naszej parafii. Anonimowe mogą być tylko listy, a nie ofiary.

 • Dziękujemy Dyrekcji VIII LO za przekazaną nam dużą ilość makulatury. Bóg zapłać.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę pomnika upamiętniającego pożar wieży naszego kościoła. Zniszczony Krzyż i dwa dzwony staną obok krzyża misyjnego. Zbliża się I-sza rocznica naszego pożaru.

 • Prasa i książki o tematyce religijnej są pod chórem.

 • Tradycją lat ubiegłych w pierwszych dniach września organizowana jest Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tegoroczna będzie 30-tą i wyruszy w sobotę sprzed Katedry o godz. 7.30. W kancelarii przyjmujemy zapisy chętnych uczestników tej pielgrzymki.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów z klas I Gimnazjum, rozpoczynających formację przygotowującą do bierzmowania, wraz z rodzicami odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium). Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do bierzmowania, z klas II Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata.

 • W III Niedzielę września po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej i ich rodziców. Każdego miesiąca będą katechezy przygotowujące do I Komunii Św.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Trwają prace przy poszczególnych elementach, które zostaną umieszczone na wieży naszego kościoła. Powróci też odnowiona i pozłocona kula. Do jej wnętrza zostaną włożone dokumenty potwierdzające pożar jak też dziękczynienia i prośby od mieszkańców naszego miasta i okolic. Czynimy to podobnie jak przed laty, kiedy ustawiana była figura Matki Bożej na wieży kościoła Św. Rocha. Wszystkie intencje zapisane na kartkach zostaną umieszczone w specjalnych pojemnikach i pozostaną w kuli dla potomnych jako świadectwo naszej wiary. Intencje mieszkańców miasta i okolic można składać do skarbony pod chórem z prawej strony. Dołączone do nich ofiary będą przeznaczone na złocenie kuli.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach:

 • Klasy I SP spotkania katechetyczne co dwa miesiące w I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz.12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy II SP co dwa miesiące w II Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy III SP mają I piątki miesiąca i rocznicę I Komunii Św.

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


W 2015 roku bierzmowanie odbędzie się w dniu Odpustu Św. Wojciecha, 23 kwietnia o godz. 18.00 

Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z ewentualnymi pytaniami (dyżur w kancelarii parafialnej ks. Karol pełni w środy w godz.9.00-10.00 i od 16.00-17.45).

FORMACJA BIERZMOWANYCH  ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2014/2015

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny.
Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny.
Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami odnowią deklarację kandydata.

KLASA III:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2012

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 252
© 2014 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.