Wielkość liter

20 lipca 2014r., XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Trwają wakacje – dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św.

 • Przypominamy ogólną zasadę obowiązującą w całym Kościele, a mianowicie w okresie upałów idąc do świątyni, nasze ramiona mają być przykryte. Pamiętajmy o tym gdziekolwiek będziemy w tym gorącym okresie nawiedzając świątynie.

 • Nasz parafialny Zespół CARITAS w dalszym ciągu zwraca się z prośbą o komody i ubranka dzieciom mającym pół roku.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne zaprasza na wystawę prac z kolekcji Ks. Tomasza Zubryckiego „Podróż na „Kresy” – z Albumu Widoków Historycznych Polski Napoleona Ordy”. Otwarcie wystawy nastąpi w środę o godz. 16.00 w siedzibie Archiwum i Muzeum obok naszego kościoła. Przedstawione prace ukazują widoki Kresów Wschodnich: zamków, kościołów, siedzib ziemiańskich – w popularnych grafikach Napoleona Ordy – dziewiętnastowiecznego polskiego rysownika, malarza i kompozytora. Wystawa będzie czynna do końca września.

 • Pod hasłem: „Kierowcy solidarni z misjonarzami” rozpoczyna się Tydzień Św. Krzysztofa. Dzisiaj wychodząc z kościoła na stoisku z prasą można złożyć ofiarę do puszki na zakup środków transportu dla misjonarzy włączając się tym samym w akcję     „1 gr  za 1 km bezwypadkowej  jazdy”.  Akcję tę co roku organizuje MIVA  POLSKA.

 • W piątek modlić się będziemy za wstawiennictwem Św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców. Już po raz szósty będzie obchodzony ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą intencją Mszy Św. odprawianej za kierowców i ich rodziny o szczęśliwą i bezpieczną jazdę. Po Mszy Św. na parkingu wokół kościoła będzie poświęcenie wszystkich  pojazdów  mechanicznych.

 • W sobotę wspominać będziemy Rodziców NMP: Św. Annę i Św. Joachima. Otrzymali od Boga wspaniałe powołanie: zrodzenie i wychowanie Mari na Matkę Syna Bożego. Wykorzystajmy ten dzień na okazanie szczególnej wdzięczności wszystkim babciom, dziadkom i osobom starszym, by zawsze mogli ciszyć się szczerą miłością swoich wnuków i poważaniem w każdym środowisku.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 32/1  przy ul. Skorupskiej oraz innym osobom,  które pomogły naszym Paniom w sprzątaniu kościoła i w układaniu kwiatów. W sobotę  zapraszamy na godz. 10.00 mieszkańców bloków  Nr 19 przy ul. Staszica, Piasta 13 i blok przy ul. Glinianej.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 8 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Drugi nowy dzwon o imieniu MICHAŁ będzie gotowy we wrześniu. Jego poświęcenia dokona Ks. Bp Henryk Ciereszko w niedzielę 28 września o godz. 12.30 w VI rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki. Ks. Proboszcz ma nadzieję, że zgłoszą się fundatorzy na nowy dzwon.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone biednym rodzinom naszej parafii.

 • 28 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2014 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Ewangelia drogą do Boga”. Zapisy będą przyjmowane od 21 do 29 lipca w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze. W kancelarii zapisujemy do Grupy Złotej.

 • W lipcowo-sierpniowym numerze "Drogi Miłosierdzia" główny temat to: „Na wakacje z Dekalogiem”. Zapraszamy do odkrywania na nowo daru, jakim są Boże Przykazania. Pomocny w tym może być artykuł  pt. „Zabierz Dekalog na wakacje”. Proponujemy także lekturę tekstów „Białostockie ślady Prymasa Tysiąclecia” oraz „Eucharystia – dar i zadanie”. Prasa i książki o tematyce religijne są pod chórem.

 • Trwają prace przy poszczególnych elementach, które zostaną umieszczone na wieży naszego kościoła. Powróci też odnowiona i pozłocona kula. Do jej wnętrza zostaną włożone dokumenty potwierdzające pożar jak też dziękczynienia i prośby od mieszkańców naszego miasta i okolic. Czynimy to podobnie jak przed laty, kiedy ustawiana była figura Matki Bożej na wieży kościoła Św. Rocha. Wszystkie intencje zapisane na kartkach zostaną umieszczone w specjalnych pojemnikach i pozostaną w kuli dla potomnych jako świadectwo naszej wiary. Intencje mieszkańców miasta i okolic można składać do skarbony pod chórem z prawej strony. Dołączone do nich ofiary będą przeznaczone na złocenie kuli.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii. Mimo rusztowań pogrzeby i śluby są odprawiane normalnie. Kościół jest czynny przez cały dzień i tak będzie w czasie całego remontu naszej świątyni.

 • XXII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się pod hasłem: „Kto wierzy nigdy nie jest sam”. Więcej informacji jest na plakacie przy kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach:

 • Klasy I SP spotkania katechetyczne co dwa miesiące w I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz.12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy II SP co dwa miesiące w II Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy III SP mają I piątki miesiąca i rocznicę I Komunii Św.

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie do bierzmowania jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z pytaniami.

FORMACJA BIERZMOWANYCH W ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2013/2014

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny

Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny

Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 8 IX 2013r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium). Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 IX 2013r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium). Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA III

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 IX 2013r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium). Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2012

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 246
© 2014 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.