Wielkość liter

25 września 2016r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Przypominamy, że w każdą Niedzielę jest odprawiana w naszym kościele Msza Św. o godz. 19.15.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców dzieci klas I, II i III-ich Szkoły Podstawowej, by zainteresowali się katechezą parafialną przygotowującą do I Komunii Św. Przypominamy, że I Komunia Św. w przyszłym roku będzie 4 czerwca o godz. 12.30.

 • Od wczoraj trwają OBCHODY DNI PATRONALNYCH MIASTA BIAŁEGOSTOKU i potrwają do środy włącznie. PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry - jutro o godz. 19.30. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: wtorek i środę. CZUWANIE MODLITEWNE PRZY RELIKWIACH BŁOGOSŁAWIONEGO PATRONA będzie prowadzone przez Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży - we wtorek o godz. 18.45 w Katedrze. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego - w środę o godz. 18.00 w Katedrze. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

 • W środę w VIII rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach dorocznej akcji modlitewnej jaka odbywa się w Polsce i na świecie. Modlitwę poprowadzą czciciele Miłosierdzia Bożego.

 • W piątek o godz. 16.30 w naszym kościele będą OBŁÓCZYNY czyli uroczyste włożenie sutanny przez alumnów III roku naszego Seminarium Duchownego. Wśród tych alumnów będzie nasz parafianin PIOTR DZIERZGOWSKI. Jego i wszystkich alumnów Seminarium polecamy w naszych modlitwach. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w tej pięknej uroczystości.

 • W sobotę rozpoczyna się październik miesiąc nabożeństw różańcowych. Różaniec będzie odmawiany rano po Mszy Św. o godz. 7.00 (jedna tajemnica) i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Św. Jan Paweł II napisał: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa. Taka wspaniała modlitwa. Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziwica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Na tle słów: Zdrowaś Maryja – dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”.

 • W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Różaniec Fatimski o 15.00. Tego dnia odbędzie się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej. Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą Św. w Bazylice Różanostockiej o godz. 10.00.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na WYPOMINKI. Kartki można dzisiaj odbierać na stoisku z prasą, od jutra w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk rodzin zmarłych.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.30 w Oratorium spotkanie formacyjne klas I-szych Gimnazjum. Do tego dnia bezwzględnie należy dostarczyć deklaracje.

 • Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona w niedzielę 2 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku obchodzi w tym roku 20 - lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich absolwentów Studium na obchody jubileuszowe 1 października o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym w Białymstoku, ul. Kościelna 1a. O godz. 18.00 uroczysta Eucharystia w Katedrze białostockiej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Henryka Ciereszko.

 • Mamy jeszcze wrześniowy numer "Drogi Miłosierdzia". Temat numeru "Otwarta Brama Miłosierdzia" poświęcony jest pobytowi Papieża Franciszka w Polsce i lipcowemu spotkaniu młodych z całego świata. Prasę i książki można nabyć pod chórem.

 • Bardzo prosimy rodziców małych dzieci o szanowanie zieleńców wokół naszego kościoła. Chcemy, żeby przy naszym sanktuarium było coraz piękniej. Jak obserwujemy jest z tym nie mały problem. Szanujmy nasze wspólne dobro.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z odnowieniem żyrandola.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku 5f przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5g przy ul. Chrobrego.     

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy PODRÓŻ SENTYMENTALNA FOTOGRAFIE TADEUSZA DOROSZKO wystawa czynna październik - grudzień 2016 wernisaż wystawy 5 października 2016 r., o godz. 17.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48 /obok naszego kościoła/.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza za rok 2015

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2015.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku


Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kontenera ustawionego na parkingu za Kościołem.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Pierwsza Komunia św. w parafii św. Wojciecha - 15 maja 2016 r. o godz. 12.30 (tylko jedna grupa ze względu na małą liczbę dzieci).

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


Bierzmowanie odbędzie się w Odpust św. Wojciecha - 24 kwietnia 2017r. (poniedziałek), podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Postawa podczas Mszy Św.

To, w jaki sposób siedzimy w Kościele nie jest obojętne. Postawa ciała zawsze jest znakiem naszego stosunku do innych. Nawet, jeżeli przyjmujemy taką a nie inną postawę nieświadomie inni odczytują ją jako postawę sygnalizującą nasz stosunek do nich.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 364
© 2016
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.