Wielkość liter

21 września 2014r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Spotkanie organizacyjne uczniów przygotowujących się do Bierzmowania z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj w Oratorium (po Mszy Św. o godz. 9.30). Młodzież otrzyma indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złoży deklarację przystąpienia do Bierzmowania.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 będzie spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej i ich rodziców. Każdego miesiąca będą katechezy przygotowujące do I Komunii Św.

 • Procesja z Relikwiami BŁ. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku (przy ul. Poleskiej)do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się dzisiaj o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. W środę w Oratorium o godz. 19.00  o poetach Powstania Warszawskiego mówić będzie dr Krzysztof Korotkich, wicedyrektor Instytutu Filologii Polskiej UwB.

 • Jutro będą rozbierane rusztowania. Zapraszamy na godz. 8.00 mężczyzn do pomocy w wynoszeniu poszczególnych elementów rusztowań, zaś na godz. 10.00 zapraszamy kobiety do sprzątania w prezbiterium. Zakończone zostało malowanie wnętrza naszej świątyni. Pozostały jeszcze freski, które zastąpią nowe wyłonione w drodze konkursu.

 • W piątek o godz. 16.30 w naszym kościele będą OBŁÓCZYNY czyli uroczyste włożenie sutanny przez alumnów III roku naszego Seminarium Duchownego. Polecamy ich w naszych modlitwach.

 • W piątek i w sobotę odbędzie się XXX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze.  Program pielgrzymki jest na plakacie.

 • Za tydzień Kościół naszej Archidiecezji będzie przeżywał Dzień Eucharystii w rocznicę przeniesienia Cząstki Ciała Pańskiego do kaplicy MB Różańcowej w Kolegiacie Sokólskiej. Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona w Sokółce o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa  Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.

 • W VI Rocznicę Beatyfikacji Bł. Ks., Michała Sopoćki za tydzień o godz. 15.00 modlić się będziemy przy skrzyżowaniach i na placach naszego miasta. Akcję organizuje Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej Archidiecezji. Parafia nasza i Publiczne Gimnazjum Nr 13 im. Św. Królowej Jadwigi z naszej parafii  modlić się będzie przy Krzyżu Jubileuszowym przy ul. Chrobrego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Modlitwę poprowadzą czciciele Bożego Miłosierdzia.

 • Uroczysta Msza Św. za beatyfikację bł. ks. Michała Sopoćki odprawiona zostanie

 • w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego za tydzień o godz. 18.00.    Mszy Św. przewodniczyć będzie Ks. Bp Henryk Ciereszko.

 • Dziękujemy mieszkańcom z  bloków Nr:1 i 1b przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę  zapraszamy na godz. 10.00  mieszkańców bloków Nr: 1c i 1e przy ul. Chrobrego.

 • W minionym tygodniu ofiary na odbudowę wieży i całkowity remont naszego kościoła wpłynęły na konto parafii  i w kancelarii od 11 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy I Urzędowi Skarbowemu oraz anonimowej osobie za wielką ilość makulatury nam ofiarowanej. Bóg zapłać.

 • Ks. Proboszcz  gorąco prosi o podawanie adresów przy składanej ofierze na kościół. Wszyscy ofiarodawcy są zanotowani w specjalnej księdze ofiarodawców w dokumentacji parafii oraz w kartotece parafialnej. Jest to konieczne do historii naszej parafii. Anonimowe mogą być tylko listy, a nie ofiary.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszym kościele.

 •  Jest jeszcze kilka egzemplarzy "Dróg Miłosierdzia". Temat numeru: „Czy można uciszyć sumienie?”. Artykuły związane są z toczącą się w naszym kraju dyskusją nt. klauzuli sumienia oraz zjawiskiem łamania ludzkich sumień z powoływaniem się na prawo stanowione. Przedstawiony jest w tej kwestii głos: teologa moralisty, prawnika i lekarza. Proponujemy także opracowanie dotyczące września 1939 i okupacji sowieckiej w Białymstoku oraz artykuł na temat wiatyku czyli Komunii św. udzielanej w niebezpieczeństwie śmierci. Prasa jest pod chórem.

 • W ramach VII Dni Kultury Katolickiej – Akcja Katolicka naszej Archidiecezji we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii i Kuratorium Oświaty zaprasza: Rodziny, Nauczycieli, Uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo – kulturalnych naszego województwa do wzięcia udziału w wielu konkursach diecezjalnych i ogólnopolskich. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń przy kancelarii.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Trwają prace przy poszczególnych elementach, które zostaną umieszczone na wieży naszego kościoła. Powróci też odnowiona i pozłocona kula. Do jej wnętrza zostaną włożone dokumenty potwierdzające pożar jak też dziękczynienia i prośby od mieszkańców naszego miasta i okolic. Czynimy to podobnie jak przed laty, kiedy ustawiana była figura Matki Bożej na wieży kościoła Św. Rocha. Wszystkie intencje zapisane na kartkach zostaną umieszczone w specjalnych pojemnikach i pozostaną w kuli dla potomnych jako świadectwo naszej wiary. Intencje mieszkańców miasta i okolic można składać do skarbony pod chórem z prawej strony. Dołączone do nich ofiary będą przeznaczone na złocenie kuli.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2013

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
Przynieś makulaturę - pomóż Parafii

Od 30 kwietnia 2012r. w parafii pw. św. Wojciecha w Białymstoku trwa zbiórka makulatury.

Pieniądze ze zbiórki będą przeznaczone na zobowiązania finansowe parafii.

Makulaturę(prasa, książki, ulotki,kartony) można przynosić do kruchty pod chórem lub zakrystii przy ul Warszawskiej 46A.

Wszystkim parafianom oraz osobom spoza parafii za POMOC składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 
Informacje dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów

Chrzest


Sakramentu chrztu w naszym Kościele udziela się w każdą 2 i 4 niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie przygotowujące odbywa się w sobotę przed planowanym chrztem, po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia, wraz z wymaganymi dokumentami, należy dokonać w tygodniu przed planowanym chrztem.

Więcej w zakładce: Chrzest

Pierwsza Komunia święta


Z racji na zmianę podstawy programowej z religii w klasach I SP, uległy zmianie katechezy parafialne przygotowujące do I Komunii świętej. Od roku szkolnego 2012/2013 przygotowanie do I Komunii świętej odbywać się będzie przez 3 lata. Dzieci rozpoczynające w tym roku szkolnym edukację w I kl. SP przystąpią do komunii św. w klasie III.

W tym roku zapraszam wszystkie dzieci klas pierwszych i rodziców do uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedzielę o 12.30. Natomiast spotkanie formacyjne będą odbywać się w następujących terminach:

 • Klasy I SP spotkania katechetyczne co dwa miesiące w I-szą Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz.12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy II SP co dwa miesiące w II Niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 będą w: XI, I, III i V
 • Klasy III SP mają I piątki miesiąca i rocznicę I Komunii Św.

Więcej w zakładce: Pierwsza Komunia święta

Bierzmowanie


W 2015 roku bierzmowanie odbędzie się w dniu Odpustu Św. Wojciecha, 23 kwietnia o godz. 18.00 

Na rodzicach i duszpasterzach spoczywa obowiązek troski o to, aby kandydaci zostali właściwie przygotowani do przyjęcia sakramentu bierzmowania i w odpowiednim czasie do niego przystąpili. Odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii jest ks. Karol, do którego należy zgłaszać się z ewentualnymi pytaniami (dyżur w kancelarii parafialnej ks. Karol pełni w środy w godz.9.00-10.00 i od 16.00-17.45).

FORMACJA BIERZMOWANYCH  ROKU SZKOLNYM I KATECHETYCZNYM 2014/2015

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwa przez trzy lata edukacji w gimnazjum. Całość przygotowania obejmuje dwa etapy:

I. Etap - katechetyczny.
Odpowiedzialnym jest katecheta gimnazjalny, który współpracuje z duszpasterzami katechizowanej młodzieży. Kandydaci w tym czasie mają osiągnąć konieczną znajomość prawd wiary i moralności na podstawie katechizmu bierzmowanych („Katechizm dla dzieci i młodzieży” – ks. St. Piotrowski). Przygotowanie i jego realizacja trwają w klasie I i II gimnazjum. Na zakończenie klasy II ma miejsce w szkole egzamin z wiedzy religijnej - przeprowadzony przez dekanalnego wizytatora nauki religii w obecności katechety.

II Etap – formacyjny.
Odpowiedzialna za przygotowanie jest parafia kandydata do bierzmowania (wg miejsca zamieszkania). Formacja parafialna obejmuje wszystkie trzy klasy kształcenia gimnazjalnego.

KLASA I:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 12.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. I gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

KLASA II:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 14 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. II gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami odnowią deklarację kandydata.

KLASA III:
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 IX 2014r. (po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium).
Na spotkanie zapraszam rodziców i uczniów kl. III gimnazjum z terenu naszej parafii. Przygotowujący się do bierzmowania otrzymają Indeksy Kandydata i wraz z rodzicami złożą deklarację przystąpienia do przygotowania.

Więcej w zakładce: Bierzmowanie

 
Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2012

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2012.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 255
© 2014 Parafia św. Wojciecha w Białymstoku
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.